Steun Gedemobiliseerden. Vleesch distributie Distributiebedrijf Distributiebedrijf OM ONS HEEN Stadsnieuws Uitgaan. Muziek Ingezonden Sport en Wedstrijden 36c ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem de dorpen in den omtrek waar een Agent ge vestigd is (kom der gemeente) f 2.26. Franco per post door Nederland f 2.60. Afzonderlijke nummers f 0.16. Geillustr. Zondagsblad, voor Haarlem 1 0.51'. Geïlluslr. Zondagsblad voor de omstreken en franco per post f 0.59. Uitgave der N.V. Lourens Coster, Dlret eur J. C. PEEREBOOM, Telefoon 3082 ADVERTENTIENi Van 1—6 regels f 1.— iedere regel meer 2(J Cts. Reclames 40 Cts. per regel. Tijdelijk oorlogbtoeslag 20 procent. Bij abonnement aanzienlijk rabat, lienstuivers-advertentiën van Vraag en Aanbod van 1—6 regels 50 Cts. per plaatsiDg, elke regel meer 12'.s Cts. h contant. Buiten bet Arondissement dubLele prijs. Adverteritiën buiten bet Arrondissement 25 Cts. per regel. Reclames 60 Cts. per regel. Directie en Administratie t Groote Houtstraat 93. Telefeonn. der Redactie 600 en der Administratie 724 DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. H ermede wordt ter algemaene kennis gebracht, dat de zittingen van de afd. Haarlem van de Kon. Nat. Vereeniging tot Steun aan Mi liciens met ingang van Woensdag 22 Jan. a.s. uitsluitend des voor- middags van 10—12 uur zullen worden gehouden in „de Doelen", Gasthuisstraat 32, Haarlem. Da Afdeeling Haarlem vjd Kon. Nat. Vereeniging tot Steun aan Miliciens T. L.VAN WAGTANDONK, Voorzitter. P. E. BARBAS, Secretaris. LEVENSMIDDELEN VOORZIENING De Directeur van het Gemeentelijk Levcnsmlddelenbure-ui te Haarlem, brengt .ter kennis: Distributie van Keparatieieder Aan houders van.bij de vorige re- ge. :-;=' uitgegeven machtigingskaar-1 te:.: dat aan het Levensmiddelenbureau (kamer No. 12) bons zullen worden afgegeven ter verkrijging van goed- koope reparatie aan hen wier kaar ten genummerd zijn: 54015700 op Donderdag 23 Ja» aauari van 9 uur v.m. tot 4 uur n.m. 5701—6000 op Vrijdag 24 Ja- amari van 9 uur v.m. tot 4 uur n.m. 6001—6300 op Maandag 27 Ja- nuari van 9 uur v.m. tot 4 uur n.m. 6301—6600 op Dinsdag 28 Ja- 'nuari van 9 uur v.m. tot 4 uur n.m. 6601—6900 op Woensdag 29 Ja- tnuari van 9 uur v.m. tot 4 uur n.m. echter alleen voor zoover daaraan directe behoefte bestaat; dat onder deze nummers ook zijn begrepen die, welks tevens zijn voor zien van éen of meer letters van het alphabet b.v. 5807 a, 61C0 A.B. enz.; dat het medebrengen van de mach tigingskaart, welke niet beschreven jaag worden en van de rantsoenee- ringskaart, zoomede van do maten der te herstellen schoenen verplich tend is; dat voor verloren of op andere wijze weggeraakte bons geen nieuwe worden verstrekt; dat aan kinderen geens bons wor den afgegeven. Reparatie-prijzen dat oiphang-tarieven vun repara- tieprijzen voor schoenmakers ver krijgbaar zijn A 10 cent» Bater dat gedurende het tijdvak van 23 tot en met 31 Januari 1919 verkrijg baar wordt gesteld op Bon No. 1 van het 3e tijdvak eener Rijksboter-, Me lange A-, B- of Normaal Margarine- kaart, met bijvoeging van bon B. No. 80 1 E.G. BOTER, MELANGE A OF B OF NORMAALMARGA RINE. Zonder bijvoeging van bon B. No. 80, i3 bon No. 1 der Rijkskaart niet geldig Voor vreemdelingen (logé's) be staat gelegenheid bon No.l der Rijks kaart geldig te doen maken, op zijn bureau (kamer No. 17). Kindermeel Aan H.H. Winkeliers In Kindermeel dat door hen vanaf Donderdag 23 Januari 1919, v.m. 9 uur, bons kun nen worden ingeleverd tot het ont vangen van kindermeel. Regserings-Visch dat verkrijgbaar wordt gesteld: op Donderdag 23 Januari van 10 uur v.m. tot 1 uur n m. per persoon; EEN POND VI8CH. op vertoon van Vischkaart. No. 11001—11600 In de Gemeentelijke Vischhal; op vertoon van Vischkaart No. 11601—12100 in het Pand, ingang Koningstraat- HARING f» 8 cent per stuk, zon der bon. De Directeur voornoemd, F. DE JONGE. HAARLEM. Verkrijgbaar op bon No. 40, let ters M «n N, 2 ons bevroren paardenvieescb op Donderdag 23 Januari vaa 10- 12 en van 1-4 uur bij: Wed. v. HONSCHOTEN, Begijnhof HEEMSTEDE. Bofer- en Verkaarten I Tegelijk met den Rijksbon No. 1, I (3e tijdvak), ingaande Donderdag 23 Januari, moet worden Ingehouden Bon 18 b uit bot Levensmiddelen- boekje. lepenhout Verkrijgbaar aan het Distributie bedrijf, Heemstede, builen Distribu tie, Iepenhout kachelblokken A f 65 per 1000 K.G. franco thuis. Alleen schriftelijk bestellen. Petroleum Over een beperkt kwantum Pe troleum kan nog worden beschikt. LICHTLOOZE GEZINNEN en DE GENEN, DIE LICHT BEHOEVEN YOOR AVOND-STUDIE, kunnen hiervoor in aanmerking komen. Men gelieve zich persoonlijk aan te melden aan het Distributie-bureau Achterweg 1 (afdeeling: Administra tie) van af Donderdag 23 Januari tol en met Zaterdag 26 Januari des morgens van 91 uur. D© Directeur van het Distribu tiebedrijf te HEEMSTEDE. J. A. GELDORP. HEEMSTEDE Toeslag op Huishoude lijke artikelen Deze toeslag over do maand Ja nuari kam op vertoon van de desbe treffende legitimatiekaarten in ont vangst worden genomen voor: Klasse 3 en 4, op Donderdag 23 Januari in het gebouw, Raadhuis plein 1, of op Vrijdag 24 Januari in het Dienstgebouw, Boekenrode- straat 9. Klasse 1 op Dinsdag 28 Januari in bet gebouw. Raadhuisplein 1, of op Woensdag 29 Januari in het Dienstgebouw, Boekenrodestraat 9- Klasse 2 op Donderdag 30 Januari Raadhuieplein 1, of Vrijdag 31 Ja nuari in het Dienstgebouw, Boelken- rodestraat 9. Telkens van 912 uur en van 24 uur. Aan kinderen wordt geen tüeslag uitbetaald. De Directeur van het Distribu tiebedrijf te HEEMSTEDE, J. A. GEL DORP. DONDERDAG 23 JANUARI. Stadsschouwburg, WJjsonspkin, Volksvoorstelling. N.V. „Groot Too- neel". „De Maagd van Orleans'. 7Vé Uur. Schouwburg, Jansweg. Mooie NeeL 8 uur. Haarl. B ankver. Buitengewone Algemeene Verg. 3 uur. Cinema-Pal ace, Groote Houtstraat Biosc. voorstelling. Schouwburg ,„De Kroon", Grofcte Markt* Biosc. voorstelling. Apollcx-Theater, B&rteljorisstraat: Biosc. voorstelling. Kleine Vereeniging, Kleine Hout straat, Bios. Voorstelling en Variété. Hotel Café-Restaurant, Lion d'Or, Kruisweg 36, Concert van 811 uur. Reis-aanteekeningen. 'k Moest Dinsdag to Zwolle wezen, voor een bespreking. Vroeger deed je dat zoo. Je koos te Haarlem op je gemak een plaatsje uit in een naar Amersfoort doorgaanden wagen en stapte daar op je gemak over. Of Je ging eerst naar Amsterdam en nam daar dadelijk den trein naar het Noorden. Er was keus. in elk geval was je binnen twee en een half uur te Zwolle. Tegenwoordig maar enfin, laat ik in volgorde vertellen. Wanneer je op 't Hoarlemsche per ron loopt te wachten op een van ver der, Rotterdam bijvoorbeeld, komen den trein, lees je op alie gezichten de vraag: „zal ik wél ecu plaats kunnen krijgen?" En nauwelijks schiet de trein langs 't perron, of het wordt een gejaagd en angstig zoeken en drin gen Voor de weinigen die uitstap pen) staan velen klaar om hun plaats in to nemen en de iteïeurgosüelden rennen verder en probeeren daar hun geluk. Te vergeefs. Overal kijken de voltallige rijen van hoofden naar buiten, in de voldane onverschillig heid van menschen die een plaats hebben. En nergens een opening! De conducteurs geven op op de gejaagde vragen een stoïcynsch antwoord. „Probeert u het nog eens achteraanl" „Alles vol, meneerl' En als gejaag de kippen zwermen de reizigers weer langs den trein, totdat een dreigende figuur nadert, de chef, met hel waaiertje in zijn hand. Dat geeft hun angsten van vertrekken en zelf ach terblijven en liever dan dat stuiven ze op goed geluk ergens binnen. De een ontdekt zoo waar nog een leeg plaatsje en valt neer, de ander sclnai zich in zijn lot en blijft in de zij gang staan en een derde, die om toen vooral zeker te wezen van een plaats, de kosten voor eerste heeft over ge had, komt in een derde terecht- Daar, in de derde, is trouwens de meeste plaats. Zooals tijdens den1 oorlog veel welvaar; en rijkdom ver-1 plaatst werden, zoo schoven ook vele reizigers een klasse op. Menigeen die vroeger derde reisde verhoogde zich tot do tweede of ook wel tot de eer ste. Die zijn nu aLujd vol. In do der de is, behalve op Zon- en feestdagen, altijd nog ruimte, „Ik ga", zei een dame, die vroeger eerste reisde, „te genwoordig altijd derde vrouwen. Daar zit ik ruim en goed en zoo be hoef ik aan 't gezoek uaar een paats- je niet mee te doen". Een fortuintje was Dinsdag, dat de trein verwarmd was. Of 't kwam door de verbetering van onze kolen- positie of omdat de spoorwegmaat schappij bang was, dat, zij verstijfde reizigers aan de nablijvenden zou moeten vergoeden weet ik niet, maar een feit is; de koperen voetplaat lag er, voor 't eerst sinds langen tijo, niet meer voor de fraaiigheid. Er ging een weldadige warmte van uit. Te Amsterdam een verrassing. De trein naar Amersfoort is ntet vol. Zooals voorheen, toen het nog geen oorlog was en vele in een aardsch paradijsje leefden,helaas zonder het te beseifen, werd er keus van zitplaats geboden. Met ons vieren versierden wij elk een hoek van den coupé. Lang zaam rijdt de trein over de noodlot tige strook bij Weesp, neemt dan zijn vaart, om evenwel overal te stoppen. Met de getrouwheid van een notaris aan de veilingsartikelen slaat hij geen enkel station over. Een van onze me dereizigers stapt uit, daarna een tweede, wij blijven samen over, een jeugdige tweede luitenant en ik. Ik weet niet hoe 't komt, maar je kunt aan hem zien', dat hij reserve is. Toch zit alles aan en om hem keurig en netjes. Maar de actieve officier is toch strammer in zijn bewegingen, meer gereserveerd. Waarschijnlijk is dat uiterlijk het verschil. Innerlijk... maar Iaat ik niet van mijn onder werp afdwalen. Het duurt lang, maar wij komen ten slotte toch te Amersfoort Onze groote stations maken tegenwoordig allen 'n saaien en doodschen indruk. Dit station 't langste behalve Amster dam geloof ik, ziet er met zijn uit gestrekte perrons leeg en verlaten uit. Waar is de tijd gebleven, toen er om zoo te zeggen iedere minuut een trein arriveerde of vertrok aan dit knooppunt van onze spoorwe gen! Nu is er niets te zien. Geen en kele trein. Op de perrons een enkele reiziger. Éen rangeerende locomotief fluit, maar schijnt er zelf van te schrikken, althans de machinist sluit weer dadelijk stoom af. „Vleeschlooze dag", zegt In de wachtkamer met een grijns de keilner aan wien ik vraag wat hij te eten heeft. Maar hij is toch voorzien van het vleesch der zeeën en voorziet me van een moot gebakken kabeljauw, die zich voortreffelijk smaken laat. De trein naar 't Noorden is nog leeger, dan die naar Amersfooi. 'k Zit in den heelen coupé met óén ka pitein, die mij te Harderwijk alleen ïaat. Daar do deur van 't, aangren zende compartiment, telkens open- flapt, kon ik zien, dat dit ook leeg is. Twee coupés tot mijn beschikking. En ik denk aan de lijn Amsterdam- Rotterdam, waar de menschen nu wel weer op eikaars teenen zullen staan. Er is veel in de wereld on rechtvaardig verdeeld. Ook de ruim te. Waarscuijnlijk is dat onze eigen schuld. Verwend als we zijn dooi tu sneltreinen, deuken we er niet meer aan een uurtje meer te besteden in een boemeltrein. En toch, wat be duidt dat uur voor ons leven, te genover zooveel verslapen of ver luierde urenl wat beduidt het tegen over t heelal? Erkend dient te worden, dat men soms ook het boemelen kan overdrij ven. Wij stoppen aan stationnetjes, waar, buiten de officieele belangstel ling van den chef, niemand zich voor den trein interesseert Ik reken niet mee de halte Oldenbroek, yfaar een groep militairen, een paar op klompen, den trein bekijken met een gezicht van helaas-ik-heb-nog-geen- verlof! Overigens is dit iets wat je op'reis treft: de stroom van militai ren, die een half Jaar geleden nog de treinen vulde, bestaat niet meer. De demobilisatie is merkbaar op de Ne- derlandsche spoorwegen. In Zwolle, na mijn werk, het mid dagmaal, Het gebruikelijke soepje, niet al te waterig, daarna de gebrui kelijke viscb. Maar wat verder op dezen vleeschloozen dag? Ik vraag het den keilner: „Nog eens visch?" Hij antwoordt met een loozen glim lach: „Vleesch, van gisteren over gehouden". En daar verschijnt op ta fel zuurkool met spek en een flinke karbonade. Zoo wordt Minister van IJsselsteins voorschrift van twee vleeschlooze da gen per week uitgelegd. Op tijd -ben ik in de stationswacht kamer voor de terugreis. Het lokaal is vol. Ik verbeeld me,' dat de men schen'landerig kijken. Weldra zal de reden blijken. Als ik den controleur mijh kaartje geef en naar 't perron wil gaan, zegt hij, zonder een Bpier van zijn gezicht te vertrekken: „de trein is een uur in vertraging". Een uur! Dat wil zeggen een offi cieel uur, dus anderhalf, misschien wel twee. En nu wordt het me dui delijk, waarom de passagiers in de wachtkamer zoo triestig voor zich uitzien: ze hebben becijferingen ge maakt van aansluitingen welke ze moeten halen en die kloppen niet! Sommigen gaan weer weg, de stad in. Ik wil geen kwaad zeggen van Zwolle, maar het is er in den donker niet amusanter, dan in deze wacht kamer; dus blijf ik, hopende als mijn heer Micawber In David Copperfield, „dat er zich wel wat zal voordoen". Inderdaad suist er tien minuten la ter een goede tijding per draadlooze telegrafie door hot wachtende gezel schap: „er gaat een exiratrein naar Amersfoort en Utrecht". We snellen naar 't perron en bestormen daar zes in donkor gehulde wagens, hopende, dat die het zijn zullen. En zoo is het ook. Binnen nóg tien minuten zijn we, in flinke vaart (hulde aan den stationschef van Zwolle!) op weg naar Amersfoort, waar de aanslui ting voor Amsterdam nog wacht. Mc; nauwelijks een paar minuten vertra ging komen we aan te Amsterdam. Ook daar is nog aansluiting, te Haar- lem staat een electrische tram klaar en vóór elven ben ik weer thuis. Zon der kou geleden te hebben, want ook op de terugreis waren de treinen min of meer verwarmd. Als wij in Holland mopperen over 't spoorwegverkeer, laat ons dan met medelijden onze landgenooten in Overijsel, Drente, vooral in Friesland en Groningen, gedenken waar de toestand véél slechter is, het aantal treinen gering, het verkeer tusschen twee steden als Groningen en Leeu warden uiterst beperkt. Neen waar lijk, wij in Noord- en Zuidholland zijn nog goed af. En nu we voor doodvriezen in een trein geen vrees behoeven te hebben en door ook eens in boemeltreinen te reizen plaats genoeg kunnen krij gen, nu leven we, de omstandigheden ln aanmerking nemende, ten opzichte van 't verkeer weer in een aardsch paradijsje maar let eens op, we waardeleren het weer'niet! J. C. P. DERDE KAMERMUZIEKAVOND VAN TOONKUNST. Maandag 27 Januari a.s. zal in den Stadsschouw burg de derde Kamermuziekavond van de Maatschappij t. bev. d. Toon kunst., afd. Haarlem, plaate vinden. Op dezen avond zal zich het Amster- damsch Strijkkwartet doen hooren. Dit kwartet, bestaande uit de heeren Louis Zimmermanu, Johan Herb- schleb, Herman Meerloo en Frits Gaillard, allen leden van het Concert gebouworkest, neemt, een eereplaata in onder de bestaande kwartetten en handhaaft nog steeds zijn ouden roem. Ten gehoore worden gebraent composities van Beethoven, Dvorak in Schubert. CHR. ORATORIUM-VERF.ENIGING HAARLEM. Men deelt ons naar aanleiding 'van de Vrijdag a.s. door de Chr. Oratorium-Vereeniging te ge ven uitvoering mede: „Het „Requiem" is een werk van den Italiaanschen componist G. Sgambati. Het zal dan de 3e maal zijn in Nederland, dat dit werk uit gevoerd wordt De laatste maal was dit verleden jaar door de afd. Bus- sum. Het werk bestaat uit zeven deel en. Ie Introitus (.inleiding) 2e Dies irae (dag des toornsj SeOffertorio 4e Sanc- tus tacet 5e Mottetto tacet (voor ba riton-solo) 6e Agnus Dei en 7e Libera mo Domino. Het geheel is oen prachtwerk, vol Italiaansche melodiecnweelde hoofd zakelijk voor koor, terwijl in het „Sanctus" de bariton-solo zich bij het koor aansluit Het werkje dat vooraf gaat is een manuscript „Magna res est Amor" (Een groot ding is de Liefde) naar Thomas Kempls en getoonzet door mej. Marie Reynvaao. Hierin werken alle solisten mede". Vijfde Concert van de Haarl. Bachvereenlging. Het, heeft al heel wat voeten in de aard gehad eer Mahler's kunst in ons land waardeering vond. Maar dank Mengelberg's onvermoeid streven, de toonwerken van dezen modernen 8ymphonicus bij bet groote publiek ingang te doen vinden, en dank de sublieme uitvoeringen die zijn wer ken ien deel vielen, werkt Mahler's naam alleen reeds suggestief op de menigte. Staat het orkest van het concertgebouw reeds eervol bekend tot ver over onze grenzen, zijn groote renommé dankt het evenwel aan de uitvoeringen van Mahlers werken, waardoor het dan ook een eerste plaats inneemt onder de bero^mste orkesten. Feitelijk heeft Mahler zich het eerst populariteit verworven Ln ons land, later ontstond voor hem diezelfde waardeering in het buiten^ land. Hoe moeilijk bet was, die waar deering op fa wekken, daarvan gaf de eerste uitvoering in 1903 van z>Jn derde symphonie sterke getuigenis. Mengelberg voerde dit werk in 6én concert tweemaal achter elkaar uit, teneinde den toehoorders in staat te stellen het werk beter in zich op te nemen. Maar het auditorium was daar niet mede gediend, want zicht baar verstoord verlieten de meeste toehoorders de zaal. Ook later, bij uitvoeringen van andere werken van Mahler konden deze bij het publiek geen genade vinden, maar Mengel berg stoorde zich daaraan niet, inte gendeel- Want thane zijn door hem behalve zijn negen symphonieën, zijn Kindertal enlieder, das klagende Lied, das Lied von der Erde en de Lieder eines fahrenden Gesellen uit gevoerd, zelfs vele dier werken meer malen. In dit vijfde Bachconcert werd Mahler's negende symphonie echter alleen het eerste en laatste gedeelte voor het eerst tc-n ge hoore gebracht. Wat bij Maliler al tijd opvallend is en algemeen de at tentie trekt, is het rijke coloriet, de tailooze eigenaardige klankeffecten, die hij met zijn orkest, dat van de gewone bezetting nogal eens sterk afwijkt, weet te verkrijgen. Dat die klankeffecten aan de eischen die reen aan het schoon© stellen mag ailljd voldoen, kan ik moeilijk beweren. Deze minder echoone klank an gaven zelfs aanleiding, dat tot mij de vraag werd gericht, waarom toch eigeniijk zoo druk was gestemd geworden voordat de symphonic begon; dat was zoo meende de vrager - bij dit werk toch niet, noodig! Wat overigens de kunstwaarde van deze symphonie betreft, er wordt wol eens beweerd dat men aan een wer kelijk kunstwerk altijd schade doet, als men er Iets aan te:voegt of er Iets afdoet. Of echter dit werk rjes zeer zou winnen indien men het voor ©en groot deel ontdeed van zijn com pacte polyphonic, waardoor t door zichtiger zou worden, mijns inziens 'zou dat zeker het geval zijn. Na da pauze werd Beethoven's vioolconcert door Alexander Schmuller gespeeld. In de beschrijving van het tekst boekje staat over Schmuller: „Onze solist van hedenavond is voor het moeren deel onzer Bachleden een welkome gast". Dit ,,voor het meerendeel" kan in het ver volg gerust wegblijven. Hier stond niet de virtuoos, die hét, werk opof fert door uiterlijk vertoon, v-iens doel hel is halsbrekende toeren te verrichten en die er zelfs niet voor terugdeinst de verbazing op te wek ken door het spelen in razende temp', van alle passages, die tot vertoon van vaardigheid kunnen dienen, neen hier stond voor ons de hoogstaand© kunstenaar die geheel opging ia het wonderwerk van Beethoven, dat bij opnieuw tot ons deed sprekaa nn ons in hoogste verrukking bracht. Yoor het onuitsprekelijk gepot da; hij ons daarmede geschonken heeft, zijn wij hem allen dankbaar. G. A. MICMEL3EN. Van Ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den lnsendor niet toruggogeven. Voor den inbond deier rubriek stelt ae Eedaotie rich niet aansprakelijk. VAKOPLEIDING. Het zij ons vergund door ©en enkel woord velen op te wekken gevolg te geven aan de uitnoodiging, die door middel van de in uw blad voorkomen de advertentie, namens de afd. Haar lem van de Ver. tot bevordering vau Vakopleiding van handwerkslieden tot. hen worat gericht. In een tijd als dien, welken wij bele ven, acht de afd. Haarlem bet drin gend noodig te komen tot verwezen lijking van ©en reeds lang door haar gekoesterde gedachte, n.i. meer sa menwerking met allen, die boven, groepen- of klassebelaug uit, belang stellen in de vakopleiding. Behalve particulieren, worden voor al de in de vakvereenigingen georga niseerde werkgevers zoowel als werk nemers en oua-leerlingen der Am bachtsscholen bedoeld. Allen, die ln de uitwerking van het in de advertentie genoemde onderwerp belang stellen, worden met ben, die reeds ©en uitnoodiging ontvingen, dringend uitgenoodigd hun belang stelling te toonen door ter vergade ring te komen. Met dank voor de plaatsing. Het. bestuur der afd. Haarlem! F. TH. GRARIJN, Voorzitter. J. P. STRIJBOS. Secretaris. M. de R.. a Wij hebben ln den Heemsteedschen brief van J.L 13 Januari van den heer Hendrik van Heemstede gele zen een opmerking over bet fooien- stelsel, waaxin onze heerHendrik van Heemstede doet opmerken, dat alleen de gemeentewerklieden en d:e van de reiniging met een Nieuwjaars- wensch naar voren komen. Evenwel zouden wij genoemden heer Hendrik de bewijzen kunnen leveren, da; ook kaartjes afgegeven zijn door perso nen van de Gas-, DuLnw.i-.er- en Electriciteitbedrijven en tevens ook door stokers. Genoemde heer Hendrik moet dus eerst goed informeeren vóór hij 6chrijfi, Dat de politie g-^en nieuw jaar meer wenscht of in outvarsgst neemt kunnen wij ons best begrij pen; anders Informeert genoemde heer maar eens naar het loon van die takken van dienst die het wel doen en maar het loon van een po litiebeambte. Wat de Ixx^isverhooging betreft, wij zouden er den heer Hendrik zecc dankbaar voor wezen, als hij zijn medewerking kan geven om tot een beteren loonstandoard te komen, waardoor misschien de kroon op zijn werk werd gezet en de grootste fooie» historie uit den weg geruimd werd. Nogmaals onze hartelijke dank. DE GEMEENTEWERKLIE DEN VAN HEEMSTE'DE. Ondergeteekende belooft, dat hij gaarne zijn best zal doen om te hel» pen bevorderen, dat de loonen wor den verhoogd en de fooien afge schaft. HAARLEMSCHE SCHAAKVEREE- NIGING—PARKWIJK. Maandag avond speelde de Haarlemsche Schaakvereeniging in café „Park zicht" te Amsterdam, tegen de Ana* stordamsche Schaakclub „Parkwijk", De uitslag was als volgt: Haarlem (met wit) Amsterdam 1. Mr. Dr. W. Fick 2. Dr. M. Stcffelaar 3 Mr. C. 11. Enschedé i. A A. J. Ridderhof 5. J. H. W. Kuijl 6. H. N. Francois 7 A. C. Strumphler 8) A P. Timmer 9. F. Lod. Ileil 10. J. v. d. Veen 1. G B. Wolf 12. J J. v. Bork 13. H. Borgerding 14. H. Colerus 15. R- Holtorf 16 C. Costerus 17'. J. de Kanter 18. A. Biezeveld (metzwart) Bord: i B. J. v. Trotsenburg i M- Garschagen 1 E. J. Gerdes 1 A. Kettner 1 G C. v. d. Wall Bake 0 W. Witse 1 Dr. H. Th. Herman 1 H. J. Boeken Jzn. 0 J. II. L. Terwogt 1 L. L. Deijll 0 H. J. J. M. Koremans 0 J. R. v. Osselen JD. A. Vreedenberg J. F Bangeri 0 Mr. E. J. Everwijii Lange 1 C. v. d. Hoeven 0 Mr. J. E. v. d. Minne 1 Mr. J. Kalff De match Is derhalve remise ge worden. jaargang No. 1CS3B Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. woensdag 22 januari 1919 M S DAGBLAD

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 1