'ieisorafisch Weerbericht naar waarnemingen verricht in den murgo.n van 11 Maart, -ledegedcold door liet Koninklijk Ncderl. Meteoro logisch Instituut te De Bildt. I leeg ste barometerstand 766.6 ui.M. te 'Munchen; laagste 734.5 m.M. te Ha- paranda. Verwachting tot den avond van 12 'Maart: matige, tijdelijk wellicht krachtige zuidelijke tot westeiijken .wind; zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regenbuien; zeilde tem peratuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM OPGAVE VAN JOH. M. SCHMIDT Opticien QED. O. GRACHT 47 HAARLEM ïhermometerstand Hoogste gisteren Laagste heden nacht. Hedenmiddag 12 uur Maart F. 45 F. 43 F. 53 INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN d 40 Cts. per regel. Weldadigheids-Avonden ten bate van liet Nationaal Zaemansfonds (Nederjandsclte slachtoffers van don Oorlog), 24 Maart a.s. in de Socië teit „Vereeniging." Bioscoop-Voorstelling Entreé f 0.50. 28 Maart a.s. in den Stads-Schouw- burg: - Eon. Vereeniging „Het Neder- landsch Tooiieel". Men kan nooit weten van SHAW. Plaatsen f 4, f 3, en f 2. Vervolg stadsnieuws RAADSSTUKKEN. B. en VV. adviseeren goedgunstig op een ver zoek van de regelingscommissie der kenrng en voorjaarstentoonstelling van de Ned. Maatschappij voor Tui.ni- iouw en Plan'kunde om voof die ten toonstelling die in do maand April wordt gehouden een medaille be schikbaar te stellen. B. en W. adviseenen goedgun- stiig op een verzoete van mevr. de wed. W. Maarleveld om haar voor f 15 per M2 in koop af te staan een gedeelte grond aan de Stolbergstraat, hoek Juli an astraat, teneinde daarop een lieereiiliuis te doen bouwen. B. en W. stellen voor hen te machtigen Me exploitatie van het buffet in net slagersgezellenlokaal in het openbaar slechthuis onders hands te verpachten aan C. Kossen Pzn., te Haarlem, voor den tijd van drie jaren voor f 110 per jaair. LEZINGEN OP MAATSCHAP PELIJK GEBIED. Om te helpen voorzien in een dringende behoefte aan voorlichting over onderwerpen op maatschappelijk terrein heeft zich uit de Union de la Jeune Fille en het Jonge Vrouwen Gilde een comité ge vormd, ten-einde op dit gebied lezin gen ie doen houden, die, in het bij zonder voor de vrouw, zeer belang wekkend zullen zijn. De eerste lezingen zullen worden gehouden door prof. mr. P. A. Die penhorst. DE 7- OF 8-UUR WINKELSLUI TING. De afdeeling Haarlem van den Algemeenén Nederlandschen Bond van Handels- en Kantoorbedien den, zond een adres aan den raad waarin o.a. staat: „dat ze met genoegen kennis nam van de instelling uwer commissie van rapport terzake de 8-uur winkelslui ting, dat evenals in andere plaatsen is gebleken, dat de 8-uur sluiting ook te Haarlem niet op zoogenaamd prakti sche bezwaren gestuit heeft. dat echter de 8-uur sluiting is tot stand gekomen mede door de behoefte aan lichtbesparing, dat evenwel meer klemt de grond reden der sluiting, dat daardoor een groote groep inwonende» dezer ge meente, zoowel winkeliers als bedien den, in staat worden gesteld, de vrije avonduren in den huiselijken kring door ta brengen. dat derhalve alhoewel de 8-uur slui ting daaraan tegemoet komt, eene sluiting der winkels en magazijnen om 7 uur namiddag beier aan uit doel beantwoordt, dat zich tegen dit sluitingsuur evenmin doen gelden do bovenge noemde zoogenaamd praktische be zwaren, dat daardoor tevens reeds wordt tegemoet gekomen aan den bij de Wet in te stellen 8-urigen arbeidsdag, reden, waarom zij uwen raad verzoekt niet alleen in elk geval de 8-uur slui ting te handhaven, doch liet -ei-plicu te sluitingsuur te bepalen op 7 uur namiddag. MEVR. DE WED. J. F. VAN D013- JBENDE KONING. Mevr. de wed. J- F. van Dobbon—de Koning, de oud ste inwoonster van Haarlem, die den 5en October 1.1. haar lOOem geboorte dag onder zoovele bewijzen van be langstelling herdacht, is Zondagnacht overleden. De overschrijding van het yasraiiisoen. Bepaald is aai wanneer iet runt soen gas o\or 6 maanden dut met 1 April eindigi, over Uie 6 maanden in T geiieel mei niet meer uun 30 ,\!3. is overschreden, over die 30 Meier niei de veruoogde gasp rijs zal ue- hoeven te worden betaald. 200 GRADEN UNDER NUL. De heer v. d. Volkere zal voor de ver eeniging Urania1' JJonuerdag ten deinun&u'aue-avond geven mei proe ven over vloeibare gassen en 200 gra den onder nul. PERSONALIA. De le luu. li. v. d. Garden thans dienstdoende bij het lOo reg. inf. gaat 23 Maart a.s. over bij hei regiment grenadiers. Bij Koninklijk beslpit is be noemd tot inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijn zen te Leeuwarden (1ste afd.). L. Feenstra, inspecteur derzcifde mid delen, geplaatst aan de inspectie te Haarlem (1ste afd.). De Staatscourant bevat de 6ta- tuten der N. V. „De Commsrcieele en Industrieel© Film", Maatschap pij voor Bioscopische Bedrijfspropa- ganda", te Axnsjcrdam.Voor de eerste maal is benoemd tot directeur, de heer G. A. Yunderink, particulier, wonende te Haarlem. Geslaaga is voor t examen assis tent der Posterijen te Utrecht, Th. van Rossum, te Haarlem. De sergeant-maj oor-instructeur J. Feddema, van het 10e Regiment Infanterie, wordt met ingang van 1 April a.s. aangesteld tob adjudant- onderofficier-instrucieur en als zoo danig werkzaam gesteld bij de School voor Verlofsofticieren te Amersfoort. De le-luitenant C. Eldermans, van het 10e Reg. Jni., is van gedeta cheerd bij de Sclioolcompagnie^der Ie Divisie bij het korps teruggekeerd. De majoor D. A. v. d. Wedden, van het lüe Reg. Inf., is van zijne in deeling bij het Re's. Bat. IX ontheven en keert weder naar zijn korps terug. BANKBILJETTEN GESTOLEN. Door de recherche is aangehou den ©en 17-janige schippersknecht uit IliUegom ,die zich schuldig heeft I gemaakt aan diefstal van vier bank biljetten vy>n f25. Hij had ze ge stolen uit een schu.it, liggende in het Zuïder Buiten Spaarne. GELD VERDUISTERD. Door de politie is aangehouden een 17- janige jongen, die ten nadeel® van zijn. ouders, wonende te Amsterdam, een bedrag aan geld verduisterd lieeft. De jongen is naar Amsterdam teruggebracht. „ROSENHAGHE We hebben in ons stukje over de middenstandswo- ningbouwvereenigingen meegedeeld, dat „Rosenhaghe woningen wil bou wen tot een huurwaarde van f 350. Dit is juist, maar deze huurwaarde zal alleen bereikt worden, als ook I aan den Zijlweg zelf gebouwd kun worden. Voor de overige huizen, die nu op liet bouwplan zijn ontw.orpeii, is een huurwaarde van f 200 tol l 300 begroot. In onze Tijdingzaal is ter bezichti ging opgehangen de situatieteekening van het bouwplan van „Rosen haghe". KINDERFEEST. De Ilaarlemscue Vereeniging van Spoorweg-Ambtena ren bereidt ieder jaar aan de kinde ren van de leden een feest. Zoo wa ren dan ook Zaterdagavond in de bo venzaal der Sociteit „Vereeniging" weer een zestiglal kinderen en vele ouders en belangstellende bloedver wanten bijeen, eerstgenoemden om te genieten van 't feest, laatstgenoem den om te genieten van 't plezier dat de kinderen hadden. De heer Joh. G. Martin had de lei ding en dat het er vroolijk en prettig toeging behoeft dus eigenlijk niet ge zegd te worden: de heeren Martin zijn onuitputtelijk in het bedenken van vermakelijkheden voor de jeugd. Verschillende wedstrijden in vlug heid en handigheid werden gehouden en de winnaars kregen aardige prij zen. Telkens wisselde een dansje de spelen af. Dat bij dit alles de inwendige mensch niet werd vergeten, behoeft wel geen beloog: versnaperingen in vasten en vloeibaren vorm vonden gereedelijk haar weg naar door zoo veel „beweging" graag geworden ma gen. Om 10 uur was het feest voor de kleineren afgeloopen en daarna was er tol 12 'uur nog gelegenheid voor hen, die de kinderschoenen ontwassen zijn, eenige uren aan Terpsichore te wijden. N. V. EERSTE HAARLEMSCHE AUTO-MAATSCHAPPIJ. De heer I. R. Kcmper, Baron Van Ittcrsum, verzoekt ons ter aanvulleing van ons bericht, mede te dcelen, dat Jhr. L. A. van Schuyienburch en Inj outslag hebben genomen als commissaris der N. V. Eerste Haarlemsche Auto maatschappij voorheen J. Inpijn. Na der blijkt ons, dat deze ontslagaan vrage geschied is, nadat deze commis sarissen niet meer financieel bij de onderneming waren geïnteresseerd. BOUWVAKARBEIDERS. Na mens de samenwerkende Bouwvak- arbeidersbonden is aan 300 gemeen ten in ons land een adres gezonden met een memorie van toelichting. In dat adres wordt verzocht die maat regelen te willen nemen, dat bij wer ken, uitgevoerd in eigen beheer, of i nde bestekken van door de gemeen te aan te besteden werken, bepaald wordt, dat voor bedoelde werken o.m. ook de navolgene regelingen zullen gelden lo. dat niet langer wordt gewerkt dan acht uren per etmaal 2o. dat des Zaterdags de werkdag ein digt om 12"uur 's middags 3o. dat voor eilke vakgroep een zoodanige loonstandaard worde bepaald, dat bij een 45-urige werkweek geen la- §er inkomen-wordt verkregen dan de atrokken arbeiders in liet particu liere bedrijf verdienen, indien daar voor nog een langere werkweek dan 45 uur bestaat, EEN FIETS GESTOLEN. - Maandag is één rijwiel gestolen. tOverveeri. een kinderportemonnaië aan het Bureau van Politie te O ver veen, oen portemonnaie. Komen aanloopen bij D. van Kam pen. Rloemendaalschcweg 106, Bloe- ïuendaal, een herdershond. SPAARNDAM. liet gezin dat we gens vlektyphus te Haarlem in ob servatie is gehouden, is hier weerge keerd. Verdere gevallen hebben zich niet voorgedaan. binnenland KON. NED. BOND VAN OUD ONDEROFFICIEREN. De afdee ling Ilaarlm van bovengenoemden bond vierde Zaterdagavond in haar eigen gebouw don verjaardag van Laar beschermvrouwe, mevrouw Vis ser van Hazerswoude- Een buitenge woon groot aantal leden, aspirant leden en donateurs met hun dames waren aanwezig, toen de voorzitter de bijeenkomst met een kernachtige toespraak opende. Hij releveerde nog maals de vele bewijzen van sympa tliie door de jubilaresse voor den Bond in het algemeen on voor de afdeeling Haarlem in hot bijzonder aan den dag gelegd, sprak de wonsch uit dat bet haar gegeven moge zijn het volgend jaar haar 85sten ver jaardag te herdenken en stelde voor een driewerf hoezee aan te heffen, waaraan door allen mot geestdrift werd voldaan. Onder het genot van een glaasje wijn en een gebakje werd nu een aanvang gemaakt met de ver schillende spelen, waarvoor oen twintigtal aardige prijzen waren be schikbaar gesteld. Het was een paar uur lang een aaneenschakeling van kwinkslagen en lachbuien, totdat de wedstrijden waren geëindigd en de voorzitter opnieuw de hamer liet vallen, ten einde met een toepasselijk woord de prijzen aan de matadors in domino- en kaartspel to kunnen uit reiken. Om twaalf uur togen allen huiswaarts in do overtuiging een uiterst gezelligen avond te hebben doorgebracht. Uit (Is Umstreksu HEEMSTEDE. Aan de verbree ding van de Zandvoon-schelaan wordfc reeds druk gewerkt. De hoo rnen langs den slootkant zijn al ge veld, de slooi wordt gedempt, do bol lenschuur, die die Ingang hebein- mert, wordt eerstdaags onder han den genomen, en de rioleeringsbui- zen worden spoedig aangebracht om do nieuwe straten bij den Heerenweg daarmede te voorzien. Een woord van buide aan het gemeentebestuur voor de spoed welke betracht wordt bij d® uitvoering van haar straten plannen SCH'OTEN. Kinderope rette Assche poester. Vrijdagvond vergaderden de bestu ren van het R.-K. Jongens- en Meisjespatronaat. Doel der' bijeen komst' was een bespreking of mon j gevolg zou geven aan het door ver schillende Haarlemmers gedane ver, zoek om te Haarlem eene opvoering te geven van de met zooveel succes uitgevoerde kinderoperet.e Assche- poester. Na vele besprekingen werd beslo ten de uitvoering als liefdadigliedds- feesc-t te doer- plaats hebben ten voordeele der beide patronaten. Als leden van het uitvoerend co mité werden benoemd: Eerw. Heer Kapelaan BurwLixkel, voorzitter en de lieeren OIl A. Blom, secretaris en Herm. A. Willenborg, penning meester. SOHOTEN.— Raadsstukken. B. en W. bieden den raad ter I vaststelling aan een verordening op 't. grondbedrijf der gemeente Schoten en een regelende samenstelling en L werkkring der commissie van bijstand van B. en W. in het beheer en de zorg van het grondbedrijL B. en W. deelen mede, dat ten behoeve van den Staat der Neder landen, op 14 Januari 1918 in bezit neming is geschied van de aan de gemeente toebehoorende Heksloot m dat als schadeloosstelling is aange boden f 100 met 5 rente van den dag der in bezitneming af. Zij stellen voor met dat bedrag genoegen te ne men. I Ten opzichte van een verzoek- schrift, van den voorzitter van Ge deputeerde Staten om advies op het verzoekschrift van den burgemeester, om vergunning tot uitwoning in de gemeente Haarlem, (stellen B. en W. Ivoor goed gunstig te adviseeren. Agenda der raadsvergadering van Donderdag Onderwerpen ter behandeling: 1. Benoeming van onderwijzers voor het cursusonderwijs in de Fransche taal. 2. Voorstel tot het toestaan van een crediet voor de inrichting van ge- meéntegebouwen. 3. Voorstel tot wij ziging van de bouwverordening. 4. Voorstel tot liet aangaan eener geld- i leening voor den aankoop vau on- I roerend goed. 5. a. Voorstel tot het vaststellen van verordeningen, be treffende: 1. de instelling van een grondbedrijf; 2. de instelling van eene commissie van bijstand voor hot I grondbedrijf; bTBenoeming van eene commissie van bijstand voor het grondbedrijf. 6. Voorstel tot het aan nemen der aangeboden schadeloos stelling wegens de onteigening van een gedeelte der Heksloot 7. Voorstel tot herziening van de bepalingen be treffende bet gasrantsoen. S. Mede- deeling inzake den duurtetoeslag aan het onderwijzend personeel. 'J. Behan deling van de motie van den heer Wolff, betreffende de vervolgingskoe ten wegens niet-tijdig betaalde plaat selijke belasting. 10. Behandeling van de motie van de heeren Blom, v. d. Vall en Pruschen, betreffende sol licitanten naar de betrekking van onderwijzer. 11. Behandeling van liet voorstel d.d. 6 Februari 1919 van de heeren Hooij en de Vries tot subsidi- oering van bewaarschoolonderwijs. 12 Behandeling van liet voorstel d.d. 8 Februari 1919 van de heeren Blom en Sbuverein, tot liet verleenen van een subsidie aan den R. K. Bond van Haarlemsche Jongenspatronaten. 13. Behandeling van het voorstel d.d. 8 Februari 1919 tot het verleenen van subsidie aan het R. K. Patronaat voor Meisjes te Schoten. 14. Wijzi ging van de verordening op de poli- tiesalarissen. Ingekomen stukken en mededeelingen. Belastingzaken. BLOEMENDAAL.G e v. voor werpen. Terug te bekomen bij M. Mulders, Noorder Stationsweg 14, Bloemendaal, een bruine portemon- naie Alema, Zwarte pad, Santpoort, een grijze handschoen; G. v. Apel doorn, Elswoutslaan 7, Overvcen, een lederen hondenzweepA. J. Koele- mij, café ,,'i Haantje", Zijlweg, DE BRAND IN KRUITMAGA ZIJN. Naa.r aanleiding van vragen hem doou Kamerleden gedaan aan gaande den brand in 'L kruitmagazijn te Den Helder, heeft de minister van Oorlog geantwoord, dat het ongeval plaats had, doordat de veiligheids maatregelen niet in alle opzichten zijn gevolgd, liet natte schietkatoen is nl. behandeld met een ijzeren koubeuel, zonder dit Lcist in gedistilleerd water te leggen. Daarbij is het in brand ge vlogen en de vlam heeft zich medege deeld aan daarbij liggend nat schiet katoen van een toipcdo. Voor net on geval is aansprakelijk te stellen de clief van het torpedo-atelier te Wil lemsoord. NOG EEN AUTO-ONGELUK. Zondagavond had op de Markt te 1 Tilburg een ernstig ongeluk plaats. Terwijl drie meisjes liepen te wan delen kwant eensklaps in volle vaart een auto aan, öio Mgr. Diepen uit de kerk ging halen. Een der meisjes J. werd aangereden en zwaar gewond naar liet ziekenhuis overgebracht, waar zij Maandag is overleden. SPOORWEGPERSONEEL. Men meldt ons uit Amsterdam: De directies der Staatsspoor en H. IJ. S. M. hebben haar loonvoorste'.len betreffende het personeel der Centrale Werkplaatsen bij de organisaties in gezonden. Op Dinsdag 28 dezer zal omtrent deze voorstellen een L«spre king palats vinden tusschen de direc ties en de vertegenwoordigers der or ganisaties; terwijl het hoofdbestuur der Ncderl. Vereen, op Zondag a.s. in Utrecht een vergadering houdt met het personeel der werkplaatsen. Amsisriiamssha Baars HOLLANnSCHE HANDELSBANK, Openingskoersen van 11 Maart 1919, STA ATSFO ND SEN. 5 pet. Nederland 96. Wz pet. Neder land 1917 88 7/8, 5.pet. Nederl. Tndië 94 1/4 pet. Oostenrijk Juli-rente 36 7/8, -4 pet. Rusland Hopö en Go. 29 3/4. TABAKSMARKT. Deli Maatschappij 510, Senembali 478, Rotterdam Dek 312, Besooeki 176 RUBBERMARKT. Amsterdam Rubber 192, Nederl. Rubber 109. PETROLEUMMARKT- Konink'.ijke Petroleum 603, Gec. Holl. Petroleum 268. Orion 83 3/4. CULTUURMARKT. Handelsvereniging Amsterdam 425, Cultuur Mij. der Vorstenlanden 151. SCHEEPVAARTMARKT. Gew. Marine 27 7/8, Pref. Marine 123, Holl. Amer. Lijn 414, Kon. Boot 235, Holl. Lloyd 174. Scheepv. Unie 251 1/2. AMERIKAANSCHE MARKT. Denver Rio 9 1/4, Erie 22 1/2, Kan sas City Southern 21 3/4, Missouri Kansas Texas 8 1/8. Southern Rail way 29 7/8, Union Pacific 137 1/2. Anaconda 135, American Car Foundry 88 3/4, Hide Leather 921'8, United Cigar -52 3/8, Studeba- ker 75 1/4, United States Steel 93 1/4. DIVERSEN. Aand. Maxwell 20 1/4, Inc. Maxwell 26 1/4. Bniteniand. Do tosstand in Duitsohland (Zie ook 2de Blad). De Berhjiréche correspondent van 't Ilbld. meldt, dat 't verzet der Sparta- cisten Maaudagmorgen weer is toege nomen. Radek, de Russische Bolsje- wik, lieeft weer do hand in den op stand. Van militaire zijde wordt avcnwel medegedeeld, dat de regeeringstroe- pen, die volkomen betrouwbaar zijn, de binnenstad van Berlijn "au Spar- tacisten - gezuiverd hebben. Tn de voorsteden wordt streng opgetreden om de woelingen te bedwingen. De benden zijn tot kleine troepjes inge krompen. Bevestigd wordt, dat te Lichten berg een 150 menschen door de tioar- tacisten 7,ijn doodgeslagen. Het schijnt waar te zijn, dat een of meer Spartacistische vliegers boven Berlijn werken. Iets naders is daar omtrent niet bekend. De arbeid in de groote fabrieken te Berlijn is hervat. In emkole fabrieken wordt even wel doorgewerkt. De arbeiders eisclien, dat, de regeering eerst de vrijwilligers.troepen terugtrekt. De libld.-correspondent heelt een bezoek gebracht aan 't „front" van de Berhjnsche voorsteden. Hij schrijft onder anderen: Duizendmaal gevaarlijker D het hier, dan ik op eenige frontlijn mee gemaakt heb. Hier ploft, hier ratelt het zonder ophouden. Vliegers zwer men door dc lucht en niemand weet tot welke partij zij behooren. Twee driemaal per minuut springen de soi- daten achter de barricaden: „straat vrijl" En dan ratelen de mitrailleurs met tienmaal weerkaatste losbranding als een geweldige roffel door de ver laten straten en van den anderen kant komt liet antwoord. Regeeringssoldaten komen inij te gemoet, in hun midden een gevange ne, ook soldaat, maar ongewapend. Met handgranaten en geweren, den vinger aan den trekker, wordt hij be waakt. Ik kijk den man vlak in het bleek, door a»»gst verwrongen gelaat. Die zul waarschijnlijk straks tegen den muur gezet engeëxecuteerd wor den. Hel publiek kijkt uiterlijk rustig naar deze episode, mabr op Jiaiider.l pas afstand volgen vele nieuwsgieri gen tot het groepje dat in een portaal verdwijnt, waar een tijdelijk com mando gevestigd is. Ook wordt nog uit Berlijn gemeld: Tengevolge van de Spartacistische onlusten te Berlijn is de toevoer van levensmiddelen aanzienlijk kleiner geworden. Dientengevolge zal de Bcr- Iijner deze week minder boter, vleesctt melk en aardappelen krijgen dan zijn wétlélijk rantsoen bedraagt. Spandau is weer geheel in de macht der regeeringstroepen. Te Dusscldorf hebben weer r.'.oedi- ge botsingen plaats gehad. De schade door vernieling ie Ber lijn aangericht wordt op 60 milliocn isrli geschat 't Spoorwegverkeer op dé Pruisi sche en Saksische lijnen wordt her ik Ook te Leipzig. Naar do Kölnische Volkszeiiung uit Berlijn verneemt, willen de Sparta-1 ciérs Koejjenick als uitgangspunt van hun gevechten legen Berlijn nach ten. Spartacisclie benden hebben liet station Kópenick bezet en de sporen ten deelo opgebroken. Tcgen Lichtenberg is een groote ac tie der regeeringstroepen in vx>rLe- reiding. Cuxhavcn is oen nieuwe poging van tiet matrozengarnizoen om een omwenteling te veroorzaken mi3iu. doordat de leiders zijn gearresteerd. De Minister van Oorlog, Noske, heeft de volgende proclamatie uitge vaardigd: De wreedheid en dierlijk heid van de tegen ons strijdende Spar- lacislrn dwingen mij tot de vuigende order: Ieder die met de wapens in de hand tegen de regeeringstroepen strij dend wordt aangetrolfen, moet on middellijk worden doodgeschoten. Do oorlogsschatting. De correspondent van de Pall Mall Gazette" verneemt vut de beste bron, dat de commissie voor de schadever goeding heeft vastgesteld, dat de door Ouitscaland als oorlogsschadeloos- stehing te betalen som 8.000.Ü00.ÜW pond sterling 96.000.000.000 gulden bedraagt. De ontwapening van üuitSGblaud. Uit Parijs wordt gemeld,"dat de sterkte van 't Duitsche leger door den Ententen oorlogsraad vastgesteld is op lOU.Oüd man, allen vrijwilli gers. WILSON zal tusschen 25 en 30 Maart Belgié bezoeken. EEN BOOM AANSLAG TE BARCE LONA. Uit Barcelona wordt ge meld: Door het ontploffen van een bom zijn vijf personen gewond, waar van twee ernstig. TROONSAFSTAND VAN KONING PETER? Volgens berichten uit Flume aan de „Indea Nazionalezou koning-Peter van Servië voornemens I zijn, afstand te doen van den troon, ten gunste Van zijn zoon. Dc „Echo de Paris", die dit bericht overn- emt, teekent er bij aan, dat troonsafstand van koning Peter niets aan den feite- lijken toestand zou veranderen, daar prins Alexander reeds het regent schap voert. DE BELGISCHE EISCH TOT SCHA DEVERGOEDING. Reuter seint uit Parijs: De eïsch door België -egen Duitschland ingediend, welke in handen is gesteld van de commissie voor de schadevergoeding, bedt aagt tusschen 1400 en 1600 millioen pond sterling dus 16.800.000 k 19.200.000 gulden. DE DUITSCHE GRENZEN. Pa rijs (Part. Tel.) Het is zeker dat Don derdag het vraagstuk der oostelijke grenzen, van Duitschland zal worden bestudeerd en men meent, dat de wes telijke grenskwestie tegen het einde van deze week kan worden behan deld De Duitschers moeten een oogen- biik geloofd hebben, dat hun vi "des- afgevaardigden naar Parijs inpleats van naar Brussel zouden worden ont boden, want men heeft draad looze bevelen onderschept aangaande Let gereedhouden van waggons voor 21 I personen. I VOETBAL. R.-K. VOETBALBOND IN HAARLEM. Naar „De Maasbode" verneemt, be- staat in liet bisdom Haarlem bet ern stige plan om, evenals in de andere bisdommen, een R.-K. Voetbalbond Op te richten. Letteren en Knnst SPE EN HOF F. D® heer J» Speenhoff verzoekt aan de Tel. te meiden, dat zijn vertrek naar Iadië voorloopig is uitgesteld. Ingezonden Van ÏDgezonden stukktn, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzendot niet teruggegeven. Voor den inhond dexor rubriek stelt de Kedaciie zich niet aansprakelijk. RUMOER OP DE DREEF. M. de R. Mogen wij u om eenige plaatsruim te verzoeken in uw veelgelezen blad. Sedert cenigen tijd wordt de r.aclit- j rust van de Dreef- en Houtbewoners verstoord door een vervaarlijk „ge brul" een ander woord is er niet voor te vinden -- op Zaterdagavond en een groot gecleelte van den nacht, veroorzaakt door troepen joelende menschen. i Zouden legen dit nachtelijk gerucht geen politiemaatregelen genomen kunnen worden? liet is meer dan er gerlijk, dat zoo iets zoo herhaaldelijk kan voorkomen! Met dankzegging voor de plaatsing. Uwe dienstw. Eenige Dreefbewoners. (We hebben de aandacht der poli tie op deze zaak gevestigd, die ech ter van meening was, dat inzender» zich met deze klucht tol het hoofd van de politie moeten wenden. PecL H.'s D.). Burgerlijke Stand UIT BELGIe. Brussel. (V. D.l In Charleroi zijn werkstakingen uitge- 1 broken in de metaalnijverheid. De metaalbewerkers vragen de erkenning van het syndicaat. De eischcn zijn: beperking van deri arbeidsduur en 1 fr. loon per uur voor de ongeschoolde, 1.25 fr., voor ue geschoolde werklieden. De staking omvat meer dan 20.000 man. UIT LUIK. Alhier werden twee stakers gearresteerd. De Bond van Vakvereenigingen is tussehenbeide ge komen en heeft de invrijheidstelling van beide stakers geëischt. In geval van weigering dreigt de Bond de algemeene staking af le kon digen. ONGELUK. Brussel (V. D.) Te Varssenaere is door de onvoorzich tigheid van do slachtoffers'een wag gon zeeppoeder in brand geraakt en gesprongen. Acht Duitsche krijgsgevangenen en een Belgisch soldaat werden errstig gewond. DE ENGELSCHE HANDEL EN DE BLOKKADE. In 't Engelscbe La gerhuis deelde minister Geddes me de, dat, daar Engeland nog in oorlog is. 't de blokkade van de vijandelijke landen nog dient te handhaven. In die blokkade is een gebied van onzij- digen begrepen, maar Geddes hoopt, dat deze bijzondere slagboom vóór vele weken zullen verstreken zijn, kan worden neergeslagen. Sport en wedstrijden Biljarten. BILJARTBOND HAARLEM EN OM STREKEN. Klasse B. K r ij l op T ij dM o n o p o 1 e. Monopole trok Maandagavond iu klasse B naar Santpoort. De uilslag is: Krijt op Tijd: 80, 80, 80, 80, 73 is 393 caram boles. Monopole: 51, 59, 19, 79, 80 is L88 caramboles. D. O. S.—ONDER ONS. .'u club lokaal D. O. S. werd eveneens in klasse B gespeeld, waar Schoten op bezoek was. De uitslag is: Door oefening sterk: 3S2. Onder Ons 323 caramboles. HAARLEM. Bevallen, 9 Maart. D. v. d. Berg—Pront d. 10 M. H. Uil hovenKraai d. A. BijsterFiege z., 11 M. W. A. Landwehr Johann Menks z. 9 J. C. M. Buisman—Slees- wijk z.. 10 M. WildschutFlentrop z. Overleden: 9 Maart: W. Fransen Verzijlberg 81 j., Magdalenasteeg. 10 C. v. Dobbende Koning, 100 j.. Plein. 9 Tl. C. HeeresVrugt 81 j., Jansweg. 10 E. Cornet, 86 j., Schoter- singel. J. P. Mok, 17 j., Ripperda- park. H. Robin, 21 j., Spaarnwouder- straat. Marktnienws GROENTENMARKT. Op'de al. hier gehouden groentenmarktj den lOcn Maart, werden aangevoerd: Appelen f 0.23—f 0.40 per pond. Pe ren f 0.28—f 0.50 per pond. Boerekool f 0.60—f 0.80 per mand. Groenekool f 0.08f 0.11 per stuk. Spruiten f 5.50 f 6.75 per zak. Selderij f 0.20—f 0.7(1 1 per bos. Prei f 0,25—f 0.35 per bos. Scborseneeren 1" 0.11—f 0.14 per pond. Wortelen f 0.13f 0.17 per pond. Spi nazie f 0.80—f 2.10 per mand. Raap stelen f 0.04f 0.05 per bos. AtiVËM'lENiiËN Gevraagd voor dadelijk: een net, helder fc DAGMEISJE, van 's morg. 83 uur. Aanm. 's av. van 7—8 uur. Duvcnvoordest raat 38. Een flink Dagmaisje gevraagd, van 7i—7 uur. Zich te verv. 's avonds tusschen 7 en 8 uur, Vporweg nr. 7, Heemstede. Zoo spoedig mogel. gevr.: een helder DAGMEISJE, van des morg. half 8 tot 's av. 7 uur. Loon f 4. Boekenrodestraat 6. Mevrouw INGERMANv. HE- MERT, Prinses-èKSdo 40, vraagt spoedig een neb Dagmeisje uit degel, gezin. Van half 8 tot 4 uur. Loon f 3.5Ü. Zich aan te melden 's av. na 8 uur/ Dagmeisje of werkster gevraagd, resp. van 8—3 of 8—1. Jordensstrarit G'.l Dagmeisje Gevraagd een net flink Dag meisje. Adres: MOOLENAARS Prin- sen Bolwerk no. 22 zwart. Dagmeisje Terstond gevraagd in klein gezin, kunnende koken, netjes werken. Loon f 5.50 met vollen kost. Tram vrij. 's Avonds na 6 uur vrij. Aclbertsbergstraat 75. Net Dagmeisje gevraagd «voor halve dagen. Hoog loon. E. DE VRIES, KL Houtstraat 132, Gevraagd met 1 Mei in een kl., stil ge zin: een nette Dienstbode als Meisje-Alleen, zelfs!, kunn. ko ken en werken. Zich a. te mel den 's av. na 8 uur, Juliana- laan nr. 319. Een nette Dienstbode gevraagd, voor den dag. Loon f 4.per week. Groote Houtstraat 174. Mevrouw HESSE, Berkenro- d es r ra at 18, vraagt inct Mei een flinke Dienstbode Loon f 175.—. Nette Dienstbode gevraagd, zelfstandig kunnen de werken in klein gezin. Goed loon en goede behondehng. Brieven onder no. 797 Bur. van dit Blad. Dienstbode gevraagd. Loon f 5 en verval'. Mevr. v. d. LINDEN, Sprul- lenboschstraat 4.

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 2