Hotel Duin en Daal ING Spaarnwouderstraat 97 JT jes WT ^3 3T4 Bekendmaking. GEBR. DE JÖMG. Gaeciliasteeg 1-3-4 BLOEMENDAAL Inrichting voor eerste klasse Famïü& Maaltijden A.s. Woensdag 2 Apriï oip*:E VLEESCHIOUWERJ Gebr. Serne dfclijk een onderhoud gehad met Le- iiin. Men vermoedt, dat, op grond van zijn verslag, een nieuw plan zal worden voorgesteld om met do Bols jewiki te onderhandelen. Het voor stel om alle beschikbare troepen der geallieerden in oostelijk Europa (naar schatting 500.000 man), te verzamelen en onder de opperleiding van Foch te stellen om de Bolsjewiki te bestrijden, ia door Amerika en Engeland verworpen, daar dit toch rkc. afdoende zou zijn en omdat daardoor waarschijnlijk een nieuwe oorlog ontketend zou worden op het oogenblük, dat de wereld om vrede roept. In een ander bericht uit Parijs wordt nog medegedeeld, dat de Franschen voorstanders zijn van deze militaire •interventie en ook reeds stappen gedaan hebben om deze plannen uit te voeren. Ueelan van het oude Saloniki-leger zouden daarvoor reeds gemobiliseerd zijn. In de Fransche Kamer is evenwel verklaard, dat de Fransche regee ring niet (meer) gunstig gestemd is Voor een expeditie naar Rusland. Er zal geen ma n meer naar Rusland gestuurd word e n. De politiek der gealli eerden tegenover Rusland bestaat hierin, dat hulp tegen het Bolsjewis me verleend wordt door het zenden van voedsel en kleeren naar Polen, Roemenie en de Ooslzee-staten. In elk geval, van Entente-zijde worden militaire stappen tegen de Bolsjewuki-Hongaren ondernomen, ook al heeft Beta Kun, de minister van buitenlandsche zaken van het nieuwe Hcngaarsche ministerie verzekerd, dat van den kant van Hongarije niets gedaan is om den oorlogstoestand tusschen Hongarije en de Entente weer in het leven te roepen. De Italianen zijn al begonnen met acties tegen de Hongaren. Via Ween en wordt gemeld, dat de Iia- ïiaansch6 troepen Presberg (aan den Donau ln Hongarije1 enkele K.M. van de Oostenrijksche grens), en Raab (de hoofdstad van de provincie R.aab ln Hongarije, ten Z. van den Donau en 80 K.M. ten Z.O. van Presburg) zijn binnengetrokken. Het leger dat Presburg bezette telt 7000 man. Ook moet van Entente-zijde oor logsmateriaal naar Roemenië ge zonden zijn, om de Roemeniërs in den strijd tegen de Hongaren te steunen. Twee Roemeensohe legercorpsen moeten reed8 Galicië zijn binnenge trokken om tegen de Bolsjewiki te strijden. In Rusland zelf gaat het den Bolsjewiki nu weer met voor den •wónd. In de Oostzee-provincies blijven zij verliezen lijden, zij zijn tot Olai. halverwege Riga, teruggetrokken. Zal de Entente nog bijtijds komen om het Bolsjewi'ki-gevaar te bestrij den? In de Fransche Kamer ls een le vendig debac gevoerd waarin deze vraag ernstig betwijfeld werd. Op de politiek van Clemenceau en Piehon werden heftige aanvallen gedaan. O.a. is opgemerkt, dat de vredeson derhandelingen nu al 4 maanden duren, terwijl nog niet veel bereikt ls. Overal neemt de onrust toe, niet alleen in Rusland en Hongarije. In Duitschland zijn nieuwe Sparlacisti- sche woelingen aangekondigd. In 't Saarbekken en ook in Beieren komen weer ernstige mijnwerkers-stakingen voor. De arbeidersraden ta Berlijn eischen van de regeering de vrijla ting van Ledebour, dóe nog steeds in de gevangenis zit onder de beschul diging van hoogverraad (in verband met plannen tot samenwerking met dp Bolsjewiki. In Spanje neemt de onrust ook toe het aantal stakingen en stakers breidt zich geregeld uit. Ook buiten Europa gist het meer en meer. De Brfteche opperbevelhebber In Egypte heef: in een conferentie met Egyptenaren aangekondigd dat hij krachtige maatregelen zou gaan ne men tot onderdrukking van'de on lusten. Hieruit blijkt dus wel, dat de ongeregeldheden voortduren en een hardnekkig ,n ernstig karakter dragen. Ook dreigt weer van andere zijde oorlogsgevaar, namelijk tusschen Servië en Bulgarije. De Daily Chron. meldt uit Parijs dat de Servische gedelegeerden ter vredesconferentie mededeeling ont vingen dat de Bulgaren aan de Ser vische grens mobiliseeren. Er wordt nu wel ernst gémaakt met den Volkerenbond Taft heeft W.ison vier amende menten op den Volkerenbond doen itoenomten, betreffende de Ameri- kaansche rechten. Hij verwacht dat bij aanneming daarvan tegemoet gekomen zal worden aan de bezwa ren tegen den bond die nu bestaan bij de republikeinen in den Ameri- kaanschen Senaat. Deze Senaat heeft nu een aanvang gemaakt met de algemeene debat ten over den Volkerenbond. Ook aan den voorbereiding van den voorloopigen vrede wordt ryu te Pa rijs bard gewerkt. Een telegram uit Parijs deelt me de: Uutasta, de secretarisgeneraal der vredesconferentie en Arnavyi, de chef van liet secretariaat, zijn Za terdag naar Versailles gegaan om de eerste schikkingen te treffen voor not teekenen van den voorloopigen vrede. AJs de tekst van deze prelimi- II ai ren door de groots mogendheden is vastgesteld, zullen de 'Duitsclie gevolmachtigden, aan het hoofd waarvan graaf Brockdorff-Rantzau staat, naar Versailles worden opge roepen. De dienst van het secreta riaat wordt voor den duur der be sprekingen naar Versailles overge bracht. Deze besprekingen zullen voornamelijk loopen over de wijze der schadevergoeding. In het departement van buiteij- landsche zaken te Berlijn is weer •eens over do vredesquaestces door Duiische belanghebbenden beraad slaagd. Overwogen werd of in het geheel •wel, en dan nog in hoeverre, even tueels schadevergoedingseisclien van den vijand met dc 14 punten vanWil- eon in overeenstemming gebracht kunnen worden. Ook werd nog eens ln het licht gesteld, dat de Duitsclie regeering zich slechts op het stand punt van de veertien punten van Wilson plaatsen kan. Volgens de „Deutsche AUgemeine Zeitung", heeft de Duótsche minis ter van Buitenlandsche Zaken, Brockdorff RaiOzau, in antwoord op de manifesten van verschillende vereenigingen in de Westfaaósche in dustrie-gebieden, waarin tegen de Fransche plannen ten aanzien van het S aar gebied wordt geprotesteerd, oen telegram gezonden, waarin hij verklaart, da; het departement van Buitenlandsche Zaken de eischen in deze onvoorwaardelijk zal verwer pen. Bij den definitie ven vrede komen nog vele quaesties aan de orde die tot heden niet zijn aangevoerd. Zoo vraagt Frankrijk de nietig-verklaring van de acte van Algeciras. (De Mu- rokko-over een Kunst in 1909 en 191F tusschen Frankrijk en Duitschland gesloten). 't Geschil tusschen Duitschland en de Entente, over de landing der Pool- Bche troepen te Danzig zal wel vre delievend geregeld worden. Maarschalk Foch heeft maatrege len genomen om een gemachtigde van de Entente te 8pa met een Doritsch gemachtigde over deae quaestie te laten onderhandelen. Dé Dultschere hebben 'daarvoor' Erzberger aangewezen. Volgens gegevens in geheime cör respondentia van den vroegeren Oos tenrijk-Hongoarechon minister Czer- nin zou aartshertog Frans Ferdinand niet het slachtoffer zijn geworden van een Servische doch van een Duitech- Hongaarsche samenzwering. Daarover wordt van Entente-zijde gemeld: „Het zal blijken ,dat Frans Fer dinand voornemens was, een sterk Oostenrijk te vormen, hetwelk de Bev- lijnsche plannen tot uitbreiding in het Oosten zou hebben gedwars boomd. Aan den anderen kant was Frans Ferdinand een .vriend van Servië, en het ls duidelijk, dat er in Serine zeker niet gecomplotteerd is". Lansing zal het document aan de commissie voor de schuldvraag ter vredesconferentie voorleggen. In Hongarije neemt de nieuwe re- geerdng steeds meer maatregelen in Bolsjewistischen geest. Een kleine bloemleoing volgt hier: Alle particuliere onderwijs inrich tingen zijn door den staat overgeno men. Bij het onderwijs zal volkomen vrijheid woioen gewaarborgd. Aiie juweelen en gouden voorwer pen (horloges uitgezonderd) moeten aan den staat ten verkoop geboden worden. Journalisten zullen voortaan door den staat betaald worden. Alle huishuren zijn me; 25 pet. verlaagd. De ex-aartshertog Josef Franz ls in Hongarije gearresteerd, toen hij naar Dunlsch-Oostenrijk wilde vluch ten. In Duitsch-Oosteürijk zou hij evenwel ook niet welkom geweest zijn. Daar heeft de Nationale Ver gadering juist het besluit genomen om alle leden van de Habsburgschen familie uit het land te verban nena Verder wordt uit Boedapest ge meld, dat Hongarije de staatsschuld zal erkennen. Daarin wijken de Hon garen dus van de Russen af. Verspreid nieuws IN BEZET DUITSCHLAND. De Belgen hebben de haven van Dus- 6eldorf, op den rechter Rijpoever be zet. D® mcord op Jaurès. De advocaat-generaal ving zijn re quisitoir aan met een levensschets van Jaurès', waarbij hij hulde bracht aan diens nagedachtenis. Daarna toekende hij den beklaagde Villain als een willoos wezen, een zwakke ling, die de misdaad echter met. een volledig bewustzijn van de beteekenis zijner daad pleegde, en buiten iedere pathologische beweegreden om. Cot- tin, die den aanslag op Clemenceau pleegde, handelde voor zich zelf nog uit motieven van edelen aard. maar van Villain is dat niet te zeggen. De adv.-generaal besloot: „Ik vraag u niet. de hoogste straf uit ta spreken over Villain, wegens zijn onvolkomen bewerktuiging. Ik vraag een zachter vonnis". Daarna was de advocaat Levaes aan 't woord. Hij betoogde, dat Vil lain bij zijn daad alleen geleid werd door vaderlandsclie gevoelens. In ver band met zijn geestelijke zwakheid mag beklaagde op toegeef Jij kheid aanspraak maken. Daarom vroeg bij voor beklaagde vrijspraak. De beklaagde zei: „Ik vraag vergif fenis aan de nagedachtenis van mijn slachtoffer, ik vraag oan genade uit naam van mijn vader en mijn broe der, en ik verklaar, dat het ongeluk van een weduwe en een wees mij geen enkel uur van geluk meer in mijn leven zal gunnen." De jury trok zich in raadkamer te rug. Na een half uur werd al door de jury verklaard, dat de schuldvraag ontkennend werd beuntwoord. Daar om werd hij v r ij g e s p r o k e n, alleen veroordeeld tot 1 franc schade vergoeding aan mevrouw Jaurès. Villain werd dadelijk in vrijheid gesteld. De Parijsche pers is zeer getroffen door de vrijspraak van Villain. DE STRIJD TEGEN DE BOLS JEYVIKI. Uit de Entente-legers in Rusland wordt gemeld, dat de verbinding tusschen de legers van Archangel en Omsk hersteld ie. Stadsnieuws g De reorganisatie van het Lager Onderwas. De afdeeling Haarlem van het N. O. G. heeft op verzoek van den Wethouder van Onderwijs haar mee- ntiig meegedeeld over de reorganisa tie van het lager onderwijs. Ook de afdeeling heeft met eenig leedwezen den trek naar het Uitge breid Lager Onderwijs (de scholen met Fransch, met een schoolgeld van 0 tot f 25 's jaars) waargenomen. Tot juiste opvatting van hare meening wcri9cht zij de beteekenis van een paar woorden, aldus wordt, meege deeld, wat nader te begrenzen. Het onderwijs in elk vak, welk ook, kan dienstbaar gemaakt worden aan de opvoeding, maar de eene leerstof leent zich daartoe beter dan de an dere. Ook ten opzichte van het later te kiezen beroep verschilt de waarde der eene leerstof zeer bij die der an dere. Onderwijs in een leerstof, die hoofd zakelijk gekozen is om baar opvoe dingswaarde, zou h&h N. O. G. willen noemen: opvoedingsonderwijs. Wordt de leerstof gekozen om hare waarde voor het eventueel te kiezen beroep, dan wil de aldeeling spreken van be roepsonderwijs. Naar hare meening nu is onderwijs in het Fransch op de Lagere School alleen beroepsonder wijs en dus volmaakt overbodig, zoo lang er nog geen aanwijzing is voor wem beroep het kond iater roeping zal gevoelen. Een vreemde taal als leerstof is dus schadelijk, daar ze tijd neemt (6 uur per week., die aan meer opvoedende leerstof wordt onttrok ken. Om die reden gevoelt de afd. Haarlem van het N. O. G. leedwezen over dien trek naar het U. L. O. Gissende naar de oorzaken, welke dien trek verwekken, gelooft ze niet te dwalen, als ze denkt lo. aan een verschoonbare, maar niet te min nadeeiige eigenschap, n.l. meiischelijke ijdelheid, en 2o. aan de zeer prijzenswaardige zucht der ou ders, om nunne kinderen het beste te geven van wat onder hun bereik ligthet beste ook op stoffelijk, hy giënisch gebied, beïnvloed als dit wordt door schoolinrichting en on derling leerlingverkeer, I. De overheid nu heeft de ouders in de meening gebracht, dat het Uitge breid L. O. beter is dan het Gewoon L. O. immers zij vraagt voor het U. L. 0. hooger schoolgeld, wat al leen te verdedigen is, zoo er beter waar geleverd wordtzij salarieert de onderwijzers aan de U. L. O.-scuo- den ruimer, wat het vermoeden wekt, dat deze beter onderwijzers zijn, II. Zij streeft naar kleiner U. L. O.- klassen, waardoor de individualiteit van het kind minder wordt aange tast. Au kunnen weinigen over het on derwijs als opvoeaingsarbeid oordee- len en weldenkende, liefdevolle ou- ders, zullen zich door de overheid laten leiden zij zullen bet U. L. O. de voorkeur geven, zelfs al kost hun dat groote opofferingen. Zoo ondervindt de Overheid: „Het kwaad loont zijn meester". Nu er reorganisatie is, acht de afd. Haarlem van het N. O. G. het den tijd ten halve te keeren en een rich ting in te slaan, die hoogstwaar schijnlijk om de te verwachten Rijks regeling niet zal behoeven veranderd te worden. III. De afdecling stelt zich als doel A. Een organisatie voor Opvoedings- onderwijs, en B. Een organisatie voor Beroeps onderwijs. Ten opzichte van A alle scholen voor Opvoedingsonderwijs zouden de zelfde leerstof moeten nebben, al kan ten opzichte van het leerplan veel aan de samenwerkende onderwijzers over gelaten worden, maar alle verschillen die invloed uitoefenen op de waarde van het onderwijs, moeten opgeheven worden. Ten opzichte van B Het beroeps onderwijs wordt gegeven lo. voor leerlingen, die nog niet in staat zijn tot eigen vrije studie in scholen voor het meest uitgebreid la ger onderwijs, en 2o. voor wilskrachtige leerlingen in Inrichtingen voor Middelbaar of Voorbereidende Hooger Onderwijs. Zoolang de inrichtingen onder B. toelatingseischeh stellen, die een ga ping veroorzaken tusschen B. en A., zouden de noodlge cursussen die ga ping moeten aanvullen, zooals in de gemeente Schoten reeds gebeurt, IV. Uit de opvoedingsgelijkwaaraigbeid der scholen onder A. volgt volstrekt niet, dat ze ook alle een gelijk school geld moeten eischen, V. Zooals de religieuse gevoelens der ouders verschil in scholen vraagt, zoo zijn er ook nog andere gevoelens, ze ker veel minder eerbiedwaardig, die zich ook doen gelden. Men moge standsverschil afkeuren of niet, men moge hopen, dat verdere ontwikke ling der menschheid dat verschil zal wegvagen, het laat zich niet met een hoog gebaar wegcommandeeren. Als de universeele volkssohool eenmaal zal komen, zal dat zeker niet zijn op bevel, VI. Laat dus den ouders de gelegen heid eerbiediging van hun standsge voel te koopen voor hooger school geld. De reorganisatie, noodig om tot bovenbedoelden toestand te komen, zou gemakkelijk kunnen geschieden op de wijze die de wethouder zien heeft voorgesteld. Als de kopklassen", VII, ver- eenigd worden tot scholen waar uit sluitend M. U. L. O. wordt gegeven, dan zijn daardoor geschapen de in richtingen, genoemd onder B. 1. Ais te beginnen met het volgende jaar, de „Opleidingsscholen", voor zoove- noodig, geen eerste leerjaar meer aannemen, kunnen ze geleide lijk tijd en krachten leveren voor de aanvullingscursussen, VIII. Als de U. L. O.-scholen geen an dere leerstof hebben dan de G. L. O.- scholen, zal de schijn van minder- waaidigheid aan deze scholen zijn ont nomen en de treil naar het U. L. O. geen motief meer hebben. Een regeling aiB deze loopt, naar mec-inng uer adviseurs niet vooruit op de plannen der Kegeering. Vervalt, volgens haar plan, zooals waarschijnlijk is, het Fransch ais toe- latingseisch der H. B. S.-scholen, dan kunnen de aanvjiilingscursussen on middellijk worden opgeheven, zonder eenige stoornis voor het andere on derwijs. Moet er volstrekt op den h. i. ver keerden weg worden voortgegaan en een school voor G. L. O. In een U. L. O.-school worden omgezet, dan schijnt ons daartoe School Nr. 5, Leidscne- plein (hoofd de heer G. Max,, het meest aangewezen, IX. Opheffing der Opleidingsschool voor meisjes lijkt ons heel weinig be zwaar te hebben. Als ouders hunne meisjes zenden naar een school die opleidt tot een inrichting, waar coëducatie heerscht ;H. B. S. 5-jar. cursus, Gymnasium, Openbare Handelsschool, kopklassen M. U. L. O.) ten opzien té van de jeugd bij wie het sectevèrschil reeds duictelijk spreekt, dan mogen we aan nemen, dat die ouders geen bezwaar hebben tegen coëducatie der jongere jeugd. Redelijke ontstemming bij die ou ders behoeft dus niet verondersteld le worden. BOND VAN OUD-ONDEROFFICIE REN. De afd. Haarlem van den Kon. Ned. "Bond van Oud-Onderoffi cieren gaf Zaterdagavond een wel geslaagde uitvoering in de Bron. Zoowel de declamatie van mejuf frouw F. Busquet als de gevoelvolle on leuke voordrachten van de Keeren W. H. Bakker en H. de Vos vielen zeer in den smaak en werden luide toegejuicht- Een buitengewone be langstelling verwierf het mannen- kwartet „Euphonia", dat op ver dienstelijke wijze voordroeg Hymne aan den Nacht, Verbeidend, Als de avond daalt en Die Vesper. Na elk nummtfr steeg een applaus pp. De vier zangers werden genoodzaakt een extra nummer te geven. Met het suc cesnummertje Die falsche Pepita vol deden zij aan de wenscheen van het zeer dankbaar gestemde publiek. De avond werd besloten met een zeer gezellig baL METAALBEWERKERS. Op den feestavond van de adspirant-afdeelin- gen van den Alg. N'ed. Typografen bond, bracht een collecte voor dé stakende Metaalbewerkers f 13.66 op. Binnenland REVOLUTIONNAIRE VÉRGADE RINGEN. Het Revolutionhair In- ternationaal Comité houdt in ver scheidene plaatsen van ons land ver gaderingen. In verband daarmede heeft de regeering, naar aanJ de Te legraaf ter oore komt, aan de burge meesters der gemeenten een schrijven gericht, waarin wordt medegedeeld, dat, wanneer er in vergaderingen als bovenbedoeld aangespoord wordt tot daden van geweld of tot verzet tegen het wettig gezag zulks vormt een stoornis der openbare orde, die den burgemeesters, krachtens de gemeen tewet, bevoegd verklaart alle bevelen te geven, welke zij tot handhaving dier orde noodig achten. In verband daarmede worit hun verzocht, toe zicht te willen laten uitoefenen, over hetgeen in die vergaderingen wordt gesproken, teneinde eventueele slui ting te kunnen gelasten. VOORTGAANDE ONGEREGELD HEDEN TE AMSTERDAM. - De on geregeldheden bij demonstraties van werkloozen te Amsterdam houden aan. Allerlei baldadigheden hebben plaats. Zaterdagmiddag trok men in kleine groepen de stad door. Teekenend voor den gees: is, meldt bet Hblcl., dat op de Marnixstraat een lid van eon dergelijk groenio. zoo maar, een van zijn makkers door een winkelruit drukte, wat dien makker een groote snede over zijn wang bezorgde, en den winkelier een gebroken ruit. Des avonds, na afloop van een ver gadering van werkloozen op uitnoo- diging van het agitatie-comité, gin gen, meldt het blad verder, met de groepen werkloozen mede verdacht- uitziende individuen uit donker Am sterdam. Op den Kloveniersburgwal werd een spiegelruit van een manu- facturenmagazijn verbrijzeld en in een goudsmidswinkel op den Nieu- weiidijk eveneens. Er werd echtei niets ontvreemd. Anders ging het in de Nieuwe Le liestraat 25, waar door een clubje opgeschoten jongelui uit de étalage van den heer Koning, handelaar in gouden en zilveren voorwerpen, ria verbrijzeling van een ruit, voor f 700 werd geroofd. Zondag, toen er weder werd ge manifesteerd, vlogen eenige manifes tanten af op een luxe auto die op de Keizersgracht stond, gewapend met messen om de banden van de auto door te snijden. De chauffeur zette dan motor aan en reed weg dwars door de menigte heen, echter, naar het Maandagochtendblad meldt, ach tervolgd door eenige kwaadwilligen, die nog steeds poogden de banden door te snijden. TEGEN 'T NIEUW MALTHUSIA NISME. Op het congres tegen het nieuw malthusianisme, dat te Arn hem plaats heeft zal onder meer on ze oud-stadgenoot prof. dr. B. J. Kouwer, hoogleeraar te Utrecht, spre ken over „de waarde van het moe derschap". HET CONFLICT IN DE METAAL INDUSTRIE. Op een te Rotterdam gehouden vergadering van metaaibe- werkers is een motie aangenomen, waarbij werd besloten aan de pa troons een ultimatum te stellen en men zich bereid verklaarde om voor de eischen der C. C. V. in staking te gaan. Op een vergadering van de afdec ling Groningen van den Algemeenen Bond van metaalbewerkers is een mo tie aangenomen waarin aan 't hoofd bestuur opdracht wordt gegeven, om op het juist geschikte oogenblik ook te Groningen den strijd te beginnen voor doorvoering van de eischen. Naai' men verneemt, wordt door het Amsterdamsche sociaal-democra tisch raadslid, den heer S. R. de Miranda nagegaan, in hoeverre be middelingspogingen zouden kunnen slagen. Partijen hebben nog niet aangegeven in hoeverre zij van be middelingspogingen zouden gediend zijn. ROODE KRUISWAGENS. Een aantal goederenwagens, ingericht als Roode Kruiswagens, zullen weder ge schikt gemaakt worden voor hun oor spronkelijk doel en ter beschikking der spoorwegmaatschappijen wor den gesteld. Met deze berichten wij U dat wij steeds blijven doorgaan de hoogste prijzen te betalen voor alle soorten Lompen, Metalen, Kranten, Flesschan, Zolderoprulmingon, gehoele ol gedeeltelijke Inboedels en wat men verder wanscht op te ruimen. Speciaal «dras voor H,H. Kleermakers en Lingeriewerkers. Is aan huis te ontbieden zoowel binnen als buiten de stad. I Eerste Haarlemsche Elecfi-o Stoomwa«ichfnrich<ing GERARD A. JANSSEN Azn. Amsterdamsohe Vaart 22-24 Telefoon 3332 van liet nieuwe Filiaal der IV. V. Brootifabriek „De Zeeuw" v/b B. HIJS Brood - Koek - Banket en Beschuit Alles eerste kwaliteit grondstoffen. Hoofdkantoor en Winkel Koudenhorn 24 - Xelef. 178G Filialen Qed. Voïdersgracht 37, Telef. - Brouwersplein 7 Burgwol 60, hoek Hogestraat. ELEGTR1SGH R5DBIJF Brouwersstraat 53 li Klein® Houtstraat 115 Telefoon 3376 Rundvleesch Gehaktf 1.40 Lappen1.50 Stukjesf 1.60 Rosbief, Rollade, rib. f 1.70 Biefstuk en Haas f 1.80 F(jn ret kalfsrleesst Kalfsgehakt Kalfslappen Kalfscarbonatie Kalfsaierstuk en Filet Kalfsfricandeau Oesters en Biefstuk 1.50 f 1.50 f 1.40 f 1.90 f 1.90 f 2.— TüuisoezorgeB Sander prijsverliooginj. Vraagt prijscouraal. KUNsTTAN OEN volgons Amerikaanse!) systeem OPERATIES PIJNLOOS. Tandarts SWAAP, Kruisstraat 40 - HAARLEM Dag. te spreken van 10—4h- uur Vulling voor tand of kies. billijk larief.

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 6