VleescMistributie OM ONS HEEN 36e Jaargang No. 11007 Verschijnt dageüjKs, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 17 APRIL 1919 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 1 2.35. Franco per post door Nederland f 2.70. Afzonderlijke nummers fO.lö. Geillustr. Zondagsblad, voor Haarlem f 0.51Geïllustr. Zondagsblad voor de omstreken en franco per post f 0.69. Uitgave der N.V. Lourcns Coster, Directeur J. C. PEEREBOOM, Teleioon 3082 ADVERTENTIEN t Van 16 regels f 1.26iedere regel meer 25 Cts. Reclames 60 Cts. per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Tienstuivers advertentiën van Vraag en Aanbod van 1—5 regels 50 Cts. per plaatsing, elke regel meer l2bt Cts. A contantbuiten bet Arrondissement dubbele prijs. Directie en Administratie i Groote Houtstraat 93. Tcleloonnrs. der Redactie 600 en der Administratie 724 EERSTE BLAD. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. LEV aVSMIODELEN- V OKZIENIrtG De Directeur Yan bet Gemeente lijk Levensmiddelenbureau te Haar lem brengt ter kennis, dat verkrijg baar wordt gesteld: Aardappelen 5n verband met de Paaschdagen jmet ingang van Vrijdag 18 April 1919, op bon. C. JTo. 88: 3 K.G. ZEEUWSCHB KLBl- AARDAPPELEN. tegen 84 cent per K.G.; dat voor deze verstrekking voor de feestdagen uitsluitend uitgezochte, blanke klei-aardappelen zullen wor den afgeleverd. Bon C. No. 88 is geldig tot en met Woensdag 23 April 1919. Sciiol op Vrijdag 18 April 1919 van 9 uur v.m. tot 1 uur n.xn. per per soon: EEN POND SCHOL A 18 cent per pond, of EEN POND Z STSCITOL 20 cent per pond. op vertoon van Visehkaart No.: 601—1300 in de Gemeentelijk'» Vischhal. op vertoon van Visehkaart No.: 1301—1900 in het Pand, ingang Ko ningstraat- De Directeur voornoemd, F. DE JONGE. Ontheffing verbod Bakkersnactitarbeici. BURGEMEESTER E>f WET HOUDERS VAN HAARLEM; overwegende, dat ontheffing v,an ihet verbod tot het 'verrichten van bakkeren ach tarbeid in verhand met de bereiding van brood voor de a.s: Paaschdagen wenschelijk is; Gelet op art. 7 der verordening tot afschaffing van den bakkersnacht- arbeid; Besluiten: Ten aanzien van alle broodbak kerijen in de gemeente, voor zoover betreft het verrichten van bakkers- arbeid IN DEN NACHT VAN VP.IJDAG 18 OP ZATERDAG 10 APRIL 191S ontheffing te verleenen van het verbod bepaald bij art. 2, eerste alinea der aangehaalde ver ordening. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JrOH, DE BREUK, LB. De Secretaris, WYTEMA. HAARLEM. Verkrijgbaar vanaf Woensdag 16 April bi( alle slagers bevro ren Rundvieesch. Maximumprijs gappen i Gehakt f 1,30 per pond. Poulet I Roastbeaf Kib f 1,50 per pond. Beaisteak fl,70 per pond. GEMEtNTLLIJKE Cfcr»TwALE K^UAEN Het Menu bestaat voor Dinsdag en volgende dagen uit: Bruine Booneneoep, Snijboonen, «Erwlesoep, Zuurkool, Rijstebrij. De Directeur der Gem. Cen trale Keuken te Heemstede, J. A. GELDORP. Heden. DONDERDAG 17 APRIL. Schouwburg Jansweg: Demonstratie avond draadlooze telegrafie en draad loos licht, door den heer W- C. v. d. Volkere, 8 uur. Bovenzaal „de Kroon': Vergadering commissie Bloemencorso op 26 April met eventueele deelnemers, 8 uur. Cixijma Palace, Groote Huinslrufa Biosc. voorstelling. Schouwburg „De Kroon", Groote Markt: Biosc. voors'ellir.g. Apollo-Theater: Bartel jorisatr aai: Biosc. Voorstelling. Kleine Vereeniging, KI. Houtstraat: variétévoorstelling. VRIJDAG 18 AP Ril.. Geen publieke vermakelijkheden ZATERDAG 19 APRIL. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: N.V. „Het Hofstad Tooneel", ,.Len te". 74 uur. Cinema Palace, Groote Houtatraat Biosc. vooretelling. Schouwburg „De Kroon", Groote Markt* Bioec. voorstelling. Apollo-Theater. Barte.)orieetraati Biosc. voorstelling. Kleine Vereemuinp, Kleine Hout straat: variété-vooretelling. WEGENS DEN GOEDEN VRIJDAG, VERSCHIJNT ONS EERSTVOL GEND NUMMER ZATERDAG. No. 2611 Nabetrachting van den Gemeenteraad Dezen keer heeft de Raad zichzelf overtroffen. Wel te verstaan: in de lengte, niet in de diepte of breedte der beraadslagingen. De vergadering was op T gewone uur, half twee, be gonnen. Haif acht zaten de Raadsle den er nog, zagen groen van nijdig heid en keken scheel van honger. Het was geen hartverheffend gezicht, even min als de debatten door frischheid of kloekheid van taal hadden uitgeblon ken. En er was in deze zesurige zit ting nog iets heldhaftigs geweest, wanneer ze uit overmaat van ijver zoolang had geduurd. Ook dal niet Ruzie hadden de heeren gehad en daarom kwam er geen eind aan. Dat begon zoo. Na een ellenlang debat over de straatbelasting, zender een schijntje of schaduwtje van een nieuw gezichtspuntje, omdat de zaak bij een vorige gelegenheid al afge praat was, kwam het voorstel over den rang en de tractementen der ge- meente-ambtenaren aan de beurt. De sociaal-democratische leden gaven in overweging, dat aan te houden: zij konden de zaak met overzien en wil den deze regeling liever tegelijk met de nieuwe loonregeling van de arbei ders behandelen. Voor al dit laatste argument was krachtig, omdat daar mee een overzicV.t zou zijn verkregen over het geheelc terrein van de rege ling en toch wou de Raad er niet aan; drong tuen op onmiddellijke beuanue- hng aan en zoo werd met een groote meerderheid, ik meen 19 tegen 9,tot on middellijke behandeling besloten, hoe wel het al laat in den middag was en B. en W. wisten, dat er den volgen den Woensdag weer een vergadering zijn zou. Trouwens, iedereen die den Raad kent, wist van te voren, dat de agenda binnen, bekwamen tijd niet kon worden afgewerkt. Waarom dan niet bij het samenstellen al dadelijk de stof over twee agenda s verdeeld? Dat dit niet gebeurd is zou zich wre ken. De negen uitstellers namen aan het debat niet anders deel, dan om te verklaren, dat zij de zaak niet kon den overzien en zoo werd de gedach- tenwisseling slap en onbeteekenend; ik wil wel gelooven. dat zii niet be langrijk behoefde te wezen, om dat het voorstel goed was voorbereid, maar nu kreeg net toch den schijn, alsof de doorzetters te kort schoten en dat had vermeden kunnen wor den. liet werd nog gekker, toen de negen uitstellers om niet aan ue stem ming deel te nemen (de gemeentewet laat het buiten stemming blijven an ders niet toej de zaal uit gingen en de doorzetters het katterige gevoel kre gen, dat zij den strijd wonnen cmdat er geen tegenstanders meer waren. Er was oos wel iets komieks in dat verschijnen en weer verdwijnen; de heeren moesten wel terugkeereu, toen de heer van der Veldt een onhandig en ook met gerechtvaardigd protest tegen lien indiende. De heer Nagt- zaain diende van antwoord. „Ik zal nu de geheele verordening in stem ming brengen", zei de voorzitter. Floep, daar sloegen de negen weer op de vlucht als kippen voor een uuto. liet voorstel weru zonder hoofdelijke stemming aangenomen en de uitstel lers gingen weer op hun plaats zitten en het incident scheen voorbij. Maar 't tweede bedrijf zou nog ko men. Toen de waarnemend voorzitter omstreeks zes uur eenige punten wou aanhouden, verzocht de heer Nagt- zaam om althans het verzoek van cie politievereenigingen tot het uitkeeren van f 200.en het voorstel-Klein, om die som aan iedereen ie geven, be halve aan wie het al gehad hadden, nog te behandelen. De uitstellers wer den nu op hun beurt doorzetters en de doorzetters, begrijpende dat hei toch te mal was, om nu op hun beurt uitstellers te worden, gaven toe. De klok in de Raadszaal, die er nog al tijd niet is, sloeg half zeven. Kwart vóór. zeven werden de politievereeni gingen teleurgesteld en ook de ande-, ren, die de heer Klein met f 200. bedenken wou. Toen nog een paar be noemingen, de rondvraag en om streeks kwart voor achten liet de voorzitter voor het laatst den hamer vallen. Wat volgt nu uit deze historie? Dat de Raad onverstandig deed, met een goede traditie over boord te zetten. De overlevering wil. dat wanneer een zeker aantal Raadsleden, natuurlijk niet een of twee, maar zooals in ait geval een zeker aantal, verklaart een voorstel niet voldoende te hebben kun nen bestudeeren, de behandeling wordt verdaagd, tenzij er dwinvende redenen zijn oin het voorstel dadelijk af te doen. Die dwingende redenen waren er niet! Wel werd er groote nadruk op gelegd, dat dezen keer voor het eerst de Centrale Commissie van overleg aan een belangrijke aan gelegenheid had meegewerkt, maar dit kon op zichzelf toch geen reden zijn om uitstel te weigeien. Die Com missie is toch geen super-Raad, waar voor de Raad zwijgend buigen moet, 1 maar een Commissie van advies. Naar mijn overtuiging is het weige ren van uitstel dan ook een fout ge- I wecst, al dient toegegeven, dat de heer Poppe prikkelde met zijn verkla ring, dat hij de zaak niet recht ver trouwde. Zoo iets zegt men niet, zonder na der bewijs. Met een enkel woord heb Ik melding gemaakt van de straatbelasting. Ze is zoogoed, als onveranderd aangeno men en een success voor wethouder Heerkens Thijssen, die baar goed ver dedigde. Dit wil natuurlijk niet zog gen, dat ik een bewonueraar van aeze heffing hen, integendeel, ze lijkt mij nog altijd een ongewenscht unddei voor huiseigenaars oin de huur te ver- hoogen. Dit is des te ernstiger, om- dal ook de Hu ui-commissie, met zoo veel andere crisis-instellingen, op bet punt staat te verdwijnen: althans, liet werd in den Raad gezegd en cie heer Poppe, die het weten kan, sprak het niet tegen. Toch blijf ik nog lmpen, dat het loos alarm is. De huurcom- misste is in menig geval machteloos gebleken te zijn, omdat winstmakers altijd slimmer zijn aan wetgevers en hier vooral gelden moest: ce quon voit et ce qu on ne voit pas. Wat men ziet, en niet ziet. Haar beste beslissing word soms krachteloos gemaakt door onderhandsche afsprakên tusschen den verhuurder, die altijd kon dreigen met varkoop en den huurder, Jie dat gevaar niet loopen wou. Maar een dam is de huurcommissie toch ge- woest en, den goeden verhuurders niet te na gesproken, het lijkt ruij de lijd nog niet om dien dam op te rui men. llei is overigens wel waarschijnlijk dat er Raadsleden zijn geweest, die de belasting aanvaardden onder den indruk van de uitlatingen des Minis ters, mondeling en schriftelijk, die hierop neerkwamen, dat de Minister voor Haarlem een straalbelasting wel degelijk mogelijk achtte. Zeker, de Raad kon desniettemin de invoering weigeren maar dan wist hij ook met een, dat Haarlem voor een uitkcering uit de oorlogswinstbelasting niet in aanmerking komen zou en dit niet le versmaden fortuintje w a s al eenmaal onzen neus voorbijgegaan. Deze constellatie werd door de te genstanders van de belasting wel de gelijk gevoeld. Vandaar dat de lieer Naglzaam uit den brief van Minister Dc Vries trachtte te lezen, dat de ge meente desgewcnscht ook de invoe ring nalaten kon, maar deze. taalkun dige toer was toch voor een scherp zinnig man nog le kras. Zoo is dus de straalbelasting tot stand gekomen, als ongewenscht uit vloeisel van den crisistijd. Niet als het eenige. De heer Poppe gaf een opsomming van elf manieren, waarop de burgerij nieuw of hooger belast wordt, totsland gekomen in de laat- ste jaren. No. 12 is de straatbelasting. Het dozijn is compleet. Als er maar eenige kans op is, zal No. 13 niet lang op zich laten wachten en dan gaan we op weg naar het tweede uozijn. Gaai het zoo voort, dan zul len velen weldra de helft van hun in komen, direct of indirect, voor den fiscus moeten reserveeren. Over het subsidie van duizend gul den voor de feesten van de Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkun de slaakten de stemmen. Het vrzet liep over twee motieven: het vermaar de precedent, dat geschapen zou wor den, oischoon het door bijdragen der gemeente in allerlei vorm, ai lang geschapen is en de Zondagsheiliging die bezwaar had legen een cabaret voorstelling op Zondagmiddag c-n een bal op Zondagavond. Onder deze om standigheden was het voor de feeste lingen nog een meevaller dat de stem men staakten: het voorstel had even goed verworpen kunnen worden en daar de volgende Raadsvergadering op Woensdag a.s., dus in oen feest tijd. gehouden wordt, hebben zij nog een kansje. Dan is de stemming al licht wat beter en komt ook ric in vloed van de leden, die er nu niet waren. Hoe groot die soms wezen kan, is Woensdag uit menige stemming, 15 tegen 13, 15 tegen 12, gebleken. De heer Camerling Hchnolt mag een houten woning opslaan op het terrein van Buitenrust. Ik misgun dat aan niemand, in dezen tijrl van woning nood. Maar het is toch wel merk waardig, dat terwijl vroeger met moeite en triomf, de overwinning van het steenen huis op liet houten, we gens brandgevaar, bevochten is, we nn weer door den nood der tijden tot het houten huis terugkeeren Stadsnieuws Uit de Umstreken Tijdingzaal van Haarlem's Dagblad. De nitQwi Arbeidswet, In onze Tijdingzaal, Groote Hout straat 93, bobben we ter Inzage ge legd eenige exemplaren van het ont werp van de nieuwe Arbeidswet, van minister Aalberse, waaromtrent tmeai ln de rubriek „Van onzen rei- zenden Redacteur" nadere gegevens vindt, die ons aan het Departement van Arbeid verstrekt zijn. I DE AGHT-URIGE WERKDAG EN DE MIDDENSTAND. De Vereeniging van scinlderspatroo.is 1 „Haarlem en Omstreken' had de !e- i den der Haariemsche Ha.idolsver eenigmg uitgeuoodigd, om Womai I dagavond in het geoouw „Si. J»u" aan de Smedesi. aat, een voornraclit hij te wonen van den heer L le Groot, lid van ue' TweeJe Kamer over het onderwerp: „De acht-urige arbeidsdag en de Middenstand". Heel weinig personen hadden aan die uïtnoo.iivuig gevolg gegeven, zoodat men bioiaot de groote za»l- r u lui te te hal -uren, door 'te znote middengordijnei. dicht te trekken. De voorzitter, de lieer J. C. Cru mier, verleende dadelijk het woord aan den heer De Groot. Deze begon zijn rede met te zeggen, dat hoewel het nieuwe wetsontwerp voor den 8-urigen arbeidsdag pas eenige da gen geleden van de pers was gegaan, hij toch wel ln staè.t zou zijn, om eenige dingen naar voren te bren jgen, die voor den middenstand "n het onderhavige geval van belang zouden zijn. Hij wierp eerst een blik terug naar de tijdén der gilden; hoe toen degiidebroeders elkaar zooveei mogelijk met raad en daad bijston den en trachtten in allee éen lijn te trekken; spreker vergeleek dien tijd met den tegenwoordige en conclu deerde, dat de middenstanders van deze dagen, wat liefde voor organi satie betreft, zeer ver bij de oude giidebroeders ten achter stonden en lang niet zooveel contributie wilden betalen als bijv. dg arbeiders. Toen de gilden verdwenen, brak er een tijdperk van het individu aan; ieder ging maar liefst zijn eigen weg en de verhouding tusschen werkgever en wernemer was dan ook lang niet, zooals die behoorde te wezen. Er ontstond tusschen beide groepen een soort van vijandschap. Door het langzamerhand weder oplevende in stituut der organisatie verbeterde de verhouding weer. Spreker keurde het dan ook af, dat in November van het vorige jaar van zekere zijde po gingen waren aangewend om ook in ons land de revolutie te brengen, die ons weer geruimen lijd achter uit zou zetten. Gelukkig, zei spieker, heeft de revolutie voor one land geen zin. Komende tot den huidigen eisch van den 8-urigen arbeidsdag, vond spreker het teekenend, dat deze eisch door de he.ele wereld en in alle krin gen der arbeiders weerklinkt; spre ker was er dan ook van overtuigd, dat de 8-urige arbeidsdag er zal ko men. of de middenstand er zich te gen zal verzetten of niet. Gestreeld moet dan ook worden naar een groote en intensieve arbeidsprestatie in een zoo kort mogelijken arbeids tijd, om teen zeer groote productie te verkrijgen. Een groote arbeids kracht is noodig, niet alleen van den werkgever maar in de eerste plaats van den werknemer. Had de eisch van den 8-urigen arbeidsdag zich al leen beperkt tot Nederland, dan zou dit een verarming vaft het ge heele volk be reekenen, maar spre ker verheugd© er zich over, dat de eisch internationaal is. Spreker criti3cerdc de strooming onder ons volk, om den midden stand uit te schakelen en hij wekte rle middenstanders, zoowel de indus- irieele als de handeldrijvende, op, om zich zoo hecht mogelijk te orga- niseeren en op te komen voor hetj reclit van liun bestaan Daarvoor is noodig, zei spreker, dat het saa.ru- hoorigheidsgevoel moet groeien; dat de tarieven gemeenschappelijk moe- ten worden geregeld; dat er mannen van groot organisatorisch talent in de besturen der middenstands-orga nisaties worden gekozen, enz. enz. De handeldrijvende middenstand kan óók, indien hecht georganiseerd, eischen stellen, bijv. de zes- of zeven- uur-winkelsluiling, teneinde aan de concurrentie het hoofd te kunnen bieden. Spreker besloot zijn rede met te zeggen, dat de middenstand tot over leg bereid is, maar hij waarschuw de er tegen, dut men niet moest po gen, om dc-n middenstand onder den voet te loopen. Tenslotte las hij eeni ge artikelen van de nieuw© Ar beidswet voor. Een dankbaar applaus beloonde den heer De Groot voor zijn rede. YELSEN. De volgende voor dracht Ig opgemaakt ter benoeming van drie onderwijzeressen bij het la ger onderwijs. School C. (vacature Mej. Lodder): 1. A. C. Blikslager, onderwijzeres te De Rijp. 2. J. A van Leeuwen, tijdelijk onderwijzer® aan school A te LJmuiden, wonende te Bloemen daal. 3. G. M. Meeter, tijdelijk on derwijzeres te Haarlem. School D (vacature mej. Bol). J. E.è A A. Cense, tijdelijk onderwij zeres te Haplingen. 2. B. W. II. Germans, idem te Haarlem; 3. A. Querner, onderwijzeres te St. Maar ten. School D. (vacature mej. Boeree). 1. T. A. Romijn, tijdelijk onderwij zeres te Biervliet, wonende te Mid delburg; 2. M. J .Boeree, onderwij zeres te Caetricum, wonende te LJmuiden. 3. E. W. Visser, tijd. on derwijzeres aan school C te LJmui den. Binnenland Regeering en Pers. D© minister van Binnenlandsche Zaken, tijdelijk voorzitter van den Raad van Ministers, heeft in bij zondere audiëntie ontvangen de heeren D. Hans, mr. J. J. van Bol huis. S. Bruysten, A Voogd en J- J. de Roode, vormende de puhlici- teitscommissie van den Nederland- schen Journalistenkring. welke commissie de regeering zal wijzen op belangrijke aangelegenheden, waaromtrent publicatie noodzakelijk wordt geacht» Het onderhoud werd mede bijgewoond door mr. J. B. Kan, secretaris-generaal in algemee- nen dienst. De heer D. Hans, voorzitter der commissie, heeft in deze bijeenkomst d© waardeering en den dank van het bestuur van den Journalistenkring uitgesproken voor het feit, dat de regeering krachtig wil medewerken om meer openbaarheid te geven aan besluiten omtrent belangrijke aan gelegenheden. De minister legde hiervan nog maals getuigenis af. De regeering ziet de noodzakelijkheid van meer publiciteit ten volle in en Z. Esc. sprak de hoop en verwachting uit, dat d© samenwerking tusschen de regeering en de commissie tot goede resultaten zal leiden. Daarna werd van gedachte gewis seld over de' werkwijze der commis sie teneinde te komen tot een behan deling van zaken, die zoo snel mo gelijk tot resultaat zal leiden. Van de zijde der commissie werd nog uiteengezet, dat zij een advi- eeerend karakter zal dragen. Met de verspreiding van de publicaties, die zij uitlokt, belast zij zich niet: die geschiedt buiten haar om. De com missieleden drongen er ook op aan. dat aan journalisten, die zich indi vidueel op d© departementen vervoe gen tot het verkrijgen van inlich tingen voor huü blad, deze inlich tingen zoo veel mogelijk zullen wor den verstrekt. De minister zegd© in alle opzich ten en waar mogelijk, zijn loyale me dewerking toe. Met het oog op het speciale ka rakter van de budtenlandsche poli tiek, zal de commissie dezer dagen ©enafzonderlijke audiëntie aanvra gen bij den minister van Buitenland- schfi Zaken. Buitenland. De Vredesonderhande- UMii. Bevestigd wordt 't bericht, dat president Wilson t e P a- r ijs zal blij ven, tot het vre desverdrag door de Duitschers geteekend 16jji eind Mei of begin Juni wordt hij nu in Amerika terugverwacht. Uil Londen wordt geseind, dat men daar verwacht, dat de voorioo- pige vrede den lOden Mei, den da tum van den vrede van Frankfort, zal worden geteekend. Uit Duitschland Over den toestand in Beieren wordt gemeld, dat te Miinchen een nieuwe communistische raad ge vormd is, onder aanvoering van dr. Lewin (epn Beicrsch communist) en twee Russen. In de stad zijn allé winkels ge sloten, de tram rijdt niet en er verschijnen ook geen couranten. De regeering m West-Duitschland treedt streng op tegen de communis ten. Te Essen zijn 300 revolutionai re mijnwerkers die in een omliggend dorpje wilden vergaderen, door re- geeringstroepen omsingeld en gear resteerd. De eiscnen van de Spartacisten in Duitschland worden door hun or gaan aldus geformuleerd: a. invrijheidstelling vai\ alle po litieke gehangenen. b. Ontbinding van alle parleillen- taire vergaderingen. c. Ontbinding van alle contra-re volutionaire troepenafdeelingen, ont wapening der bourgeoisie, internee- ring van alle officieren. d. bewapening van het proleta riaat en oogenblikkelijke vorming van een revolutionair kader. 0. Ophefiing van alle rechtban ken en instelling van revolutionaire gerechtshoven, die over alle ooriogs- makers, contra-revolutionairen er verraders moeten recht spreken. f. Vervanging van alle bestuurs ambtenaren zooals burgemeesters, landraden enz. door volksgodele geerden. g. Naasting zonder schadeloosstel ling van alle grootbedrijven, groot- en midden-grondbezit, en bestuur daarover door arbeidersraden. h. Annuleering van aandeelen in de oorlogsleening tot een bedrag van 20.000 mark. 1. Onderdrukking der geheel© bur gerlijke pers, met inbegrip in het hijzonder van die der onafhankelij- ken. UIT RUSLAND. Nader blijkt, dat de "Entente aan de voedselverstrekking aan de Rus sen den eisch wil verhinden, dat d© Bolsjewiki de vijandelijkheden be ëindigen. Er zijn aunwijzingen, dat de Bols jewiki op deze voorstellen zullen in gaan. Predikbeurten VRIJDAG 18 APRIL. (Goede Vrijdag). EG LI SE ALLONNE. Vendredi saint le 18 Avril. 7% heures du soir, Mons. Th. A Rekman. GEREFORMEERDE KERK. NOOR OERKERK (Ridderstraat), 's Av. 7'/j uur, Ds. S. Dateana. Célébration de la Sainte Céne. Cü til*&r, TB (Raaks) 's Av. 7 3/4 uur, Ds. J. W. Geels. LUTHERSCHE KERK. 's Av. 6 uur, Ds. de Mcijere en Ds. Drijver. Bediening van het Avondmaal. KERK DER VEREEN. DOOP3- GEZLNDEN. 's Av. 7 uur, Ds. A. Binnerts Sr. REMONSTRANTSCH GEREFORMEERDEN. '8 Av. 8 uur, Dr. A. H. Hacntjens, Avondmaalsbediening. KERK DER C BOEDER GEMEENTE. Voorin. 10 uur, Ds. Hells'rftm, Nam. 2Vé uur, Ds. Hellström. Met medewerking van mevr. IJzer man (zang). VEREEN. VAN VRIJZ. HER VORMDEN. (Gebouw Protestantenbond.) 's Av. 8 uur, Ds. J. L. N. Zelling®' Moolenaar, van Dordrecht. BAPTIST EN-C^pM EENTK. Parklaan 21. 's Av. 8 uur. Bediening van het H. Avondmaal. VRIJE EVANG. GF"EENTE. (Jacobijnestraat 20). 's Av. 8 uur, de heer Eger. LEGER DES HEILS. (Schagchelstraat 26. Voorm. 10 uur. Adj. Vos, Onderwerp: De Groote Verzoendag 's Av. 8 uur, Dezelfde. Lichtbeelden met zang. „De Lijdensweg des Hearen". SCHOTEN JULIAN KERK. 's Av. 7 uur. Ds. Blauw. HÉEMSTEl NED. HERV. KERK. Voorm. 10 uur. Dr H. T. Obermatl Voorbereiding van het Heilig Avond maal en bevestiging van nieuwe lid maten. 's Av. 7 uur, Dr. Oberman. Heilig Avondmaal. HOUTRIJK EN POLANEN. Voorm. 10 uur. Ds. Baijon, Bevestiging van lidmaten, "s Av. 7 uur, Ds. Baijon. Avondmaal. BENNEBROr Voorm. 10 uur. Ds. P. J. de Jong. Bevestiging van nieuwe lidmaten» Collecte voor noodlijdende kerken en personen. 's Av. 7 uur, Ds. P. J- de Jong, Heilig Avondmaal. SANTPOORT. NED. HERV. GEMEENTE. Voorm. 10 uur. Dr. G. A. van deA Bergh van Eysinga. Bevestiging van nieuwe leden. 'e Av. 6 uur, Dezelfde. AvondmaaJ. EVANGELISATIE. Voorm. 10 uur, Ds. v. Hoogenhuy- zen van Amsterdam. SP. ND AM. NED. HERV. GEMEENTE. Voorin. 10 uur. Ds. S. A. Baljonj Avondmaal. ZANDVOOF GEREFORMEERDE KERK. Kerkgebouw Brederodcstraat. '8 Av. Th uur, Dr. J. C. Geelker ken, van Amsterdam. Overtoom.

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 1