GEMEENTELIJK LEVENSMIDDELENBÜREAÜ ZEEP 36e Jaargang Mo.' 11039 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 27 MEI 1919 ABONNEJWENTL'Ri per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gévaetigd is (kom der gemeente) 1 2.3b. Franco per post door Nederland f 2.70. Afzonderlijke nummers f 0.1a. üeïlJustr. Zondagsblad, voor Haarlem f 0.51 G'ïllustr. Zondagsblad voor de omstreken en lranco per post I 0.69. Uitgave der N.V. Lourem; Coster, Directeur J. C. PEEREBOOM, Telefoon 3082 ADVERTENTIEN: Van 1—5 regels t 1.25; iedere regel meer 25 Cte. Reclames 60 Cts. per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat, lienstuivers adverlentiën van Vraag en Aanbod van 15 regels 50 Cts. per plaatsing, elke regel n eer 12';* Cts. k contant; buiten bet Arrondissement dubbele prijs. Directie en Administratie: Groote Houtstraat 63. Telefoonnre. der Redactie 600 en der Administratie 724 DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Agenda HEDEN DINSDAG 27 ME). Raadhuis. Openb. zitting Ccntr. Stem- bu.eau tot benoeming van één lid der Provinciale Stalen, 7Vj uur. Circus Carré, Don Hout, Voorstel ling, 8 uur. Bovenzaal ,,de Kroon": Nederland sche Hon.l tol bestrijding der Vivi- seeiie, aid. Haarlem. Openb. verg. Spr. mevr. W. fitsVrijman. Onder werp- Waarom tagan de Vivisectie?" 7.30 uur. Bioscoopvoorstellingen. WOENSDAG 28 MEI. Statenzaal, Prinsenhof: Vergade ring van den Gemeentel uadj 1^ uur. Circus Carré, Den Hout, Matiu.ee 2 uur en Groote Voorstelling, 8 uur. Schouwburg Jansweg: Weldadig heids-uitvoering door het Kleiue Or kest Von Viori leerlingen van Joh. Stemman, 7 uur. Ha^rlemsclic Scoomverffabriek: Al gemene Jaarvergadering van Aan deelhouders, 11 uur v.m. Cinema Palace. Groote Houtstraat Biosc. 7oorstellinz Schouwburg „Os Kroon", Groote Mnrktf Blosc. voorstelling. Kleine Vereenlgl .->r. F-ne Hout straat: Bioscoop en variété-voorstel ling. Schoten: Raadhuis: Ver'gadering va den Gemeenteraad, 9 uur v.m. Do aanstaand© Wet- houderskeuxo. We vernamen dat de oplossing van de moeilijkheden inzake dc aanstaan de wetïiouderskfiuze door velen wordt gezoem in de richting van het uit- breiden van het aantal wethouders- zetels tot vijf, ook omdat de combina tie van Openbare Werken, Woning toezicht, Gem. Reiniging en Water leiding te veel vergt van één persoon. Hen splitsing wordt in dezen geest genacht: lo. Financiën, Pensioencommissie, Schouwburg. 2o. Lichtfabrieken en Commissie van Overleg. 3o. Onderwijs. 40. Sociale aangelegenheden: arm bestuur, gezondheidsdienst, woning toezicht en gasthuis. 5o. Openbare werken en reiniging. Wat de personen betreft, die even tueel deze vijf zetels zullen bezetten hangt veel af van de oplossing der kwesties, die men in e>en „Om ons Heen" in het tweede blad aangeroerd vindt, nl. de ministerialiteit van de S. D. A. P. en de al-of-niet geneigd heid van de Roomsch-Katholieke Raadsfractie en van die der S. D. A. P. om samen te werken. Du heer Bomans deelde ons, bij in formatie mee, dat hij daaromtrent nog geen inlichting kon geven en ook de lieer Nagizaam vertelde ons, dat van de zijde der S. D. A. P. nog geen beslissing is genomen. Met veroCim lende organen in de partij zal dien aangaande overleg moeten worden ge- pleegu. Voorts vernamen we, bij informa tie, dat Mi-. Bruch in beginsel bereid zou zijn, om bij een evenineele herkie zing, in het college van B. esn W. samen te werken met soc.-democrati sche wethouders, behoudens natuur lijk hei plegen van overleg met de Anti-rev. Raadsfractie en de kiesver- eeniging. Voorts zijn er nog verschillende za- ken, die haar invloed kunnen uitoefe nen op de bezetting der wothouders- tetels. Zoo zal nog veel afhangen van de .vraag of de heer Slingenberg al dan niet als lid van Gedeputeerde Staten wordt herkozen en of Mr. Heerkens Thijssen, die in aanmerking komt voor den Roomsch-Katholieken zetel in het college van Gedep. Staten, in derdaad van het Raadhuis naar de Jansstraat zal overgaan. Dit hangt, eamen met de benoeming van dc nieuwe wethouders van Amsterdam. De heer Hendrix, die als lid van de Prov. Staten eveneens in aanmerking komt voor den Roomscb-Kath. zetel in het college van Gedep. wordt ril. ook ernstig genoemd voor een der Amst erdamsche wethouderszetels. Wordt hij daar gekozen en aanvaardt hij de benoeming, dan zou de moge lijkheid dus bestaan, dat de heer Heerkens Thijssen den Haarlemschen Raad vaarwel zeide. Dan zou een verdeeling van de wet- houderszotels, hoorden we, denk baar zijn in dezen zin: één of twee sociaal-democraten nl. de heeren Nngtzaam en Gerritsz, Mr. Bruch, Mr. Bomans, zoo de beer Bomans zou willen samenwerken met de S. D. A. P., en Mr. Slingenberg. Wil men de vijf grootste partijen in aanmerking laten komen voor de bezetting der wethouderszetels, dan zou de heer Van de Kamp (Econom. Bond) mee een kans maken. De volgorde der behaalde stemmen- aantallen is nl. voor de partijen, die den nieuwen Raad samenstellen: 1. S D A.P. 5777, 2. Roomsch-Kath. 4148, 3. Anti-Rev1162. 4. Econ. Bond 1082, 5. Vrijz.-Dem. 789, 6. Vrije-Libe- ralen 690. 7. Chrlst.-Hist. 652 7. Communisten 233. 1 Tijdingzaal van Haarlom'a Dagblad. In onze Tijdingzaal, Groote Hout straat 93, zijn o.m. tentoongesteld dc volgende foto's: Van de op het Noordzeekanaal na- bij de Hem brug Zondag j.L gehou den Universiteils RoeiwedsUijaen; de strijd tusschen de Jonge-vier ploegen, Njord, Nereus, Aegir. Triton en Lag a. Van de eindspurt van de acht- riemsgieken, gewonnen cLoor Triton, Utrecht; van de winnende Triton-ploeg acht- riemygieken; de winners van het hoofdnummer vierrieinsgieken, baan 3000 Meter, de Noreus-ploeg; van de Ln het Stadion te Amster- van de in het Stadion te Amster dam Zondag j.L geopende nieuwe Wielerbaan. van hei te 's-Gravenhage door de vereeniging „Dc Nederlandsche Pad- vmdais" geopende troephuis, ge naamd „Het nest der Stormvogels van de te 's-Gravenhage ofJ 24 Mei gehouden anti-annexioniatitcbe be- tooging door Limburgers en Zeeu wen. Voor het huis „Ten Bosch" werd een zanghulde aan H. M. de Koningin gebracht. De reusachtige stoet der demon stranten waarin de Zeeuwsche Da mes in Nationaal costuuin bijzonder opvielen. „OPVOEDING VAN DE JEUGD BO VEN DEN LEERPLICHTIGEN LEEFTIJD". In ecu knus, maar snikheet boven zaaltje bij „Brïnkinann" kwam mej.. Suzo Groshans uit Scheveningen, Maandagavond wat vertellen over hot. werkplan dezer tentoonstelling, die gehouden zal worden van Woensdag 16 Juli tot en met Donderdag 14 Aug. a.s. in het Gemeentelijk Gymnasium in de Laan v. Meerdervoort te 's-Gra venhage. Douairière Gravin P. van Heerdt tot Evarsberg sprak vooraf eenige woorden van dank tot de niette genstaande den prachtiger) Meiavond talrijke belangstellenden. Mej. Groshans deelde mee. hoe al op de in 1898 ie Den Haag gehouden Vrouwententoonstelling, op de ten toonstelling „De Vrouw 18131913" te Amsterdam, opgekomen en geijverd was voor de belangen van het jonge kind, maar bovenal vroeg spr. dc aan dacht voor de in 1908 in het Oud- Rij ks-arohief in Den Haag georgani seerde tentoonstelling „Opvoeding van het Kind van 3—14 jaar. Deze expositie was uitgegaan van den* „Bond ter behartiging van dc belan gen van het Kind'. Mej. Groshans somde öe vermel denswaardige feiten nog eens op en sprak met blijdschap over het welsla gen van die tentoonstelling, en de fe deratie van vereenigingen begreep na dit groote succes, dat, juist door een fusie met nog andere vereenigin gen later een voortzetting van die tentoonstelling mogelijk zon worden. Zoo zullen dezen zomer de expositie en het congres „Opvoeding van de Jeugd boven den leerplichtigen leef tijd" plaats hebben. De Bond ter behartiging van de be langen van hel Kind gaf indertijd den stoot tot de gemeente-bemoeiingen ter zake het rooken en het bioscoopbezoek van kinderen en de Bond heeft zeer zeker er heel wat toe bijgedragen om te doen inzien van welk belang dit tijdperk in de jeugd is voor de latere ontwikkeling. Zoo is ingesteld de „Staatscommis sie tot onderzoek der ontwikkeling van personen tusschen dertien en achttien jaar." Veel wordt er al ge daan voor het opgroeiende geslacht, niet alleen voor de jeugd die oen gymnasium, H. B. S., een kweek school. eeh lyceum of de cadetten school bezoekt, maar ook voor fa- brieksjongens en meisjes en anders zins. Op de a.s. Haqgsche tentoonstel ling, die dus tot doel heeft een beehl te geven van de ontwikkeling, op- loiding en opvoeding van de jeugd boven den leerplichtigen leeftijd in den ruimsten zin van het woord zal heel wat te zien en te hooren zijn het congres zal nl. gehouden worden van 22—24 Juli. De inzendingen zijn verdeeld over niet minder dan 14 rubrieken, die mej. Groshans op duidelijze wijze na der toelichtte. Er „is b.v. een rubriek over kunst nijverheid en ambaehisondcrwys, waarvoor b.v. al de muziekschool en de tooneelschool ingeschreven heb ben, natuurlijk niet om wat muziek voor te komen dragen, maar om de nieuwste onderwijsmethoden ie ue- monstreeren. Dan is er de treurige en toch ook wel verblijdende rubriek „geestelijk en lichamelijk afwijken-" de jeugd", waarvoor het blinden- en doofstommeninstituut te Groningen en Amsterdam inzendingen toezeg den; voorts zal men er vinden eon afdeeling over hol tucht- en opvoe dingswezen, over lichamelijke, zoowel ais over godsdienstige, zedelijke en aesthetische opvoeding, een rubriek „hygiene", behandelende woningtoe standen, kleeding, voeding, drankbe strijding en ook sexuoeJe hygiene; een uitvoerige uitweiding over al die on- derafdeetïngen zou hier te ver voe -en slotte deelde de spreekster nog mede, dat van verschillende autori teiten veel steun is ontvangen, want al zit het slagen der expositie niet een eventueel batig saldo aan 't geld moot nu eenmaal altijd gedacht worden. Zoo hebben de gemeenten Den Haag en Amsterdam een aandeel genomen in het waarborgfonds. Met. een woord van opwekking, om focii vooral deze tentoonstelling te ko men bezoeken, kwam mej. Groshans aan het einde harer rede, waarna Gravin v. Heerdt lot Eversberg spr. dankte voor haar heldere uiteenzet ting en deze opgewekte vergadering sloot. GEHEEL-ONTHOUDING. - Van 29 Mei tot 9 Juni zal in ons land worden georganiseerd ten Blauw» Week, door de geheel-onthouders or ganisaties. Op Hemelvaartsdag' zal te Scho ten een openluchtmeeting plaats vin den tot opening dezer Blauwe Week. Gedurende die weak zal een Blauw Bloempje ten verkoop worden aange boden. Tot sluiting dezer week zal in Den Haag ec-n groote demonstratie worden gehouden van de verschillen de Drankbestrijdertj-organisaties in ons land. HAARLEM Opruiming restanten tegen halven prijs. Zoolang de voorraad 6trekt verkrijgbaar zonder bon 20 stukken voor f 1.50 I. w. 10 «tuks Waschzeep merk PREMIER of PALMiNE en 10 stuks Huishoudzeep merk BRUNOL, SNEEUWWIT of DELTA. Vanaf Zaterdag 24 Mei a.s. bestaat dagelijks van 9 uur v.m. tot 4 uur n.m. gelegenheid deze zeep in ontvangst te nemen tegen con tante betaling aan Kamer No. 6. Per persoon worden ten hoogste 20 stukken verstrekt. De Directeur, F. DE JONGE RAADSSTUKKEN. Huu verhooging. Door B. en W. Is nagegaan, of, en hoeverre een a herziening van de huurprijzen der door de gemeente verhuurd wordende woningen en gebouwen mogelijk is. Voor het oogenblik komen voor een Jiuurverhooging slechts in aanmer king de aan den directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie te 's-Gravenhage handelende -oor het Rijk verhuurde verdieping en zui- ater, gelegen boven het bureau van politie in de Smedestraax, en 'i aan de N. V. Nederlandsche Japonstof- fenliandel voorheen Leop. Mundliaim en Co., te Amsterdam verhuurde perceel staande aan de Koningstraat no. 4. Het komt B. en W. gewenscht voor de huur van bovenomschreven ver dieping en zolder ad f 500 per jaar te bepalen op f 600, en de huur van het perceel aan de Koningstraat no. 4 met f 50 per jaar te verhoogen en alzoo te brengen op f 800 per jaar. De betrokken huurders hebben be richt zich met de vorengemelde huur prijeverhooging te kunnen vorconi- gen. Bij dat bericht it> tevens door den directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie verzocht om ten aanzien van bovenomschreven verdieping en zolder met ingang van I Augustus a.6. een nieuwe huurovereenkomst voor den tijd van drie jaren aan te gaan. Bij B, en W. bestaat tegen inwil liging van dat verzoek geen be zwaar. Keuring van sollicltan ten.— B. en W. hebben een echrij- yen van de plaatselijke Commissie van Toezicht op het Middelbaar On derwijs alhier ontvangen, waarm er op gewezen wordt, hoe de regeling van de keuring van personen, aie in aanmerking komen voor cene aansteking bij bet Middelbaar On derwijs dikwijls bezwaren oplevert voor de sollicitanten die in meervei- wijderde plaatsen woonachtig zijn, daar zij niet zelden een kostbare en tijdroovende reis moeten maken, om zich aan het onderzoek te onderwer pen, terwijl hun kans op aanstelling nog zeer onzeker is. Meermalen blijkt hun later uit de aanbeveling, dat zij zelfs niet ernstig ln aan merking komen. Daar 'deze bezwaren, in verband met het bovengenoemde besluit, gel den voor alle sollicitanten nnar ge meentebetrekkingen, achten B. en W. het wenscheüjk hieraan tegemoet te komen, door ook met verklaringen van anderen geneeskundigen, dan die door de gemeente aan te wijzen, genoegen te nemen. In verband hiprmede stellen B. en W. den raad voor de terzake betrek- Dong hebben besluiten in dien zin te wijzigen. Opmerkingen uit de burgerij. De heen»H. komt in een ons gezon den schrijven op voor de belangen van de gedemobiliseerde onderoffi cieren. „Wanneer wij", zegt inzender, „met onbepaald verlof vertrekken krijgm wij mede: het tractement voor de afgeloopen maand, waarvan verschil lende uitgaven moeten gedaan wor den voor wat gedurende die maand verbruikt is, plus één stel afgedragen ondergoed. Daarna kunnen wij re- questreereri aan den Minister van Oorlog om ondersteuning. Het ant woord daarop biijft eenige maanden ■weg. Juist, in dien tijd moet de ge demobiliseerde zich kleederen, selioei- cnz. aanschaffen en natuurlijk, voorzien in zijn levensonderhoud. Het Comité tot Steun aan Miliciens kan geen steun verleenen (ook geen kleedinggeid) Inzender spreekt verder zijn groote ontevredenheid over deze toestanden uit. MEJ. J. D. C. LOOMEYER. Onze ii Katholieke kringen wolbe kende stadgenoote, mej. J. D. C. Loo- meyer, is alhier overleden. De overledene bewoog zich veel op phil^ntropisch - terrein en was g rende 24 jaar presidente van het St. Roza-mc-isjespatronaat. Voorts was zij bestuurslid der vereeniging van het H. Sacrament en oprichtster en langen tijd secretaresse van de afdeding Haarlem van den R. K. Vrouwenbond. HOFFELIJKHEID JEGENS DE PERS. Aan de leden van den ge meenteraad van Amsterdam is be richt gezonden dat de burgemeester op verzoek van de Amsterdamsche pens besloten heeft de raadsvergade ring op a.s. Woensdagavond niet te laten doorgaan, maar de voortzet ting te doen geschieden, zoo noodig, op Vrijdag, des middags en des avonds. Dit verzoek houdt verband met de viering van het 55-jarig jubileum van den Nederl. Journalistenkring op 28 en 29 dezer, welk feest, naar weet, gedeeltelijk te Amsterdam en gedeeltelijk te Haarlem en Heem stede zal plaats hebben. Te Heem stede zal het gemeentebestuur de journalisten ontvangen en een thee op Groenendail aanbieden. Getdleening eemeente Haarlem. De leening der gemeente Haar lem is wel een succes gewéést Slechts 40 is op de inschrijvingen toege wezen kunnen worden, met dien ver stande, dat de inschrijvingen van één commissioimair bijeengevoegd zijn geworden. Uit de Onstrskcn BEVERWIJK. Aardbeien. De aardbeienvelden prijken op het oogenblik in vollen bloei en beloven, indien de regen niet al le lang uit blijft, een ruimen oogst. Mei tektemd gemoed wordt die echter door menig tuinder tegemoet gezien. Zal het mo gelijk zijn behoorlijke prijzen voor zijn waar te maken? Zooais bekend. 1 Duitschland in de iaatsle j:-.u ae' grootste afnemer geweest van dit product; zelfs tot ruim 1000 waggons toe werd in één jaar daarljem ver zonden. Wanneer uitvoer nu niet ino- gelijk is zal er spoedig overproduc tie zijn met al de nadeelige gevolgen van die voor de tuinders. Er schijnt hiervoor werkelijk groot gevaar te bestaan. Dc vroege groenten, als spi nazie, asperge, konden ook al niet, of slechts weinig, uitgevoerd worden I en daalden daardoor tot veel te lage j prijzen. Gebrek aan vervoermiddelen was wel de hoofdoorza ut. Men wreest, dat zich dit ook zal doen ge voelen als de aardbeienoogst Ier markt wordt gebracht. Natuurlijk beijveren de exporteurs zich thans om afneming door het buitenland en beschikbaarstelling van spoorweg- materieel voor het vervoer te verki ij- gen, doch het is nog zeer twijfel achtig of zij zullen slagen. zoo schrijft het Hbld. H A ARLEMMERMEER,. Trein. Naar wij vernemen, mogen mei den ^z-g. schooltrein, die des morgens omstreeks kwartier voor acht uur van Hoofddorp naar Haarlem vertrekt, thans ooi weer andere passagiers worden vervoerd. Er kwamen zooveel aanvragen in van reizigers, die van dien trein gaarne gebruik wilden maken, dat oe maatschappij het maar beter vond er weer een algemeen geldende legeling van te maken. HILLEGOM. Een motorwielrij der reed lner Zondag in volle vaart een 7-jarig jongentje omvet. De klei ne werd bewusteloos en met gebro ken armpjes opgenomen. De molor- wielrijder ging er met versnelde vaart van door. Het rijwielnummer is echter bekend. Binnenland Brood en aardappelen. Het bestuur van het Nederlandsch Verbond van Neutiale Vakvereenigin- gon beeft een conferentie gehad met den minister van Landbouw, waarin deze meedeelde, dat. van verlaging van do witte- en bruinbroodprijzen geen sprake kan zijn, omdal de vroe gere regeling ongeiveer 10 millioen per maand kostte. De minister was evenwel bereid, de verdere verhoo ging, speciaal van de bruinbroodprij zen, zoo tang mogelijk uit te steilen. en zegde eveneens een verhooging van het aardappelrantsoen toe. De minister zal spoedig een circulaire aan de burgemeesters zenden. PROF. VAN VOLLENHOVEN is Maandag uit Amerika te Leiden te ruggekeerd. R.-K. SPOOR- EN TRAMWEGPER SONEEL. Een Zondag te Utrecht gehouden vergadering van treinperso neel, georganiseerd in den R.-K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel, heeft een motie aangenomen, waarin er op aangedrongen wordt, dat ook voor hot treinpersoneel een 45-urige werkweek worde ingevoerd; dat de diensttijd per etmaal ten hoogste 10 bedrage, en dat d- diensttijd in de 3 etmalen ten hoogste 28 uur zal zijn. De uitbarsting van de Kloet (Zie ook 2de blad). (Officieel). Blijkens nader uit Indië ontvangen bericht van 24 dezer is bij do uitbarsting van den vulkaan Kloet de heer Boekhout niet omge komen, zooals eerst gemeld was, doch zwaar gewond, evenals de heeron Smits en Jakmeuet De verwoeste sawahs wórden ge schat op 8000 tegals 12.000 bouw. Op 23 dezer werd verhoogde wer king van de Kloet als ook hooge stand van de Brantas gemeld. EEN VROUW ALS RECHTER. Naar het Hbld. verneemt, is als no. 1 on do aanbevelingslijst voor kan ton reohter-plaatsvervancer te Amst er dam geplaatst mevrouw mr. Van Woudenberg Hamstra-Pouw. Sport en Wedstrijden VLIEGEN. Do Ooeaanvluoht. DE REDDING VAN HAWKER. Over de redding van Hawker wordt no? het volgende uit Londen aan de „Tel." geseind: De jongste berichten mélden, dat Hawker en zijn metgezel, comman dant Grieve, in den afgeloopen nacht aan boord van het Engelsche slag schip „Reven" werden overgenomen. Zij komen Dinsdagavond te Londen aan. Zij werden opgepikt op 50 gr. 20' N.L. en 30 gr. W.B. nadat zij dicht bij het stoomschip ,,Marv" hadden moeten dalen wegens stremming van de circulatie' van het koelwater in de waterpijp tusschen de radiator en de waterpomp. Het vliegtuig kon niet gered worden. Hawker en Grie ve- bevinden zich in den besten ge zondheidstoestand. De „Daily Mail" verhaalt, dat bet stoomschip „Marv", ofschoon het geen toestel voor draadlooze telegra fie aan boord had, niettemin het be richt van de redding toch kon me- dedeelen, toen het voorhij de Butt of Lewis, den Noordelijken uithoek van de llebrïden, voer. Daar'ter plaatse zag een Schotsch signaalgasl. des morgens zeer lang zaam een Deensch scbip v erbij va ren, dat. Oostwaarts s o ;uAan den seinmast op de kas-, ging de vlag op: „Geef uw naam op", waarop aan boord van het schip de vlaggen met de code-tetters geheschcn werden. welke den naam en den eigenaar van het vaartuig meldden. „Mary", eige naar Chr. Andersen te is openhagen. En toen kwam, in de voor iederen seingast begrijpelijke vluggeseinen eensklaps de boodschap: „Bemanning, gered", evenwel zonder de bijvoe ging dat het de vliegers over den Oceaan betrof. De Schot, die naast den seinmast stond, wilde dit snel vragen, - maar daar hel schip reed3 voorbij voer en het op en neer laten der vlaggen te lang zou hebben geduurd, greep hij haastig twee kleine handvlaggen en seinde. „Is het Hawker soms?", waarop even kort als duidelijk het allesomvattende woordje: „Yes*" werd. geantwoord. Daarop zond de seingast onmiddel lijk een lelegram naar Londen. Hawker heeft zijn leven waarschijn lijk te danken aan het feit. dat de „Mary" toevallig juist voorbij voer, toen nij op zee uiocst neerstrijken. De omstandigheid, da! zijn redding zoo lang onbekend bleef, wordt vol doende verklaard uit de ontstentenis van een draadiooze installatie aan boord van het schip dat hem oppikte. Markinlcuws BEVERWIJK. Op de op 26 Moi alhier gehouden groentemnarkt wa ren aangevoerd en verkocht: J Spinazie per bak I 1—f 2.50, Poste lein per ben f 1.25f 1.30, Raapste len 100 bos f 2. Zuring per ben 2d cl. N.uiijs 100 bos i 2f 3 Wortelen, u0 bos f 25f 35. Asperges per bos 50 70 ct. Asperges (blauw 3040. Bloem kool per 100 f 25— i 35. Uien per mand f 1.75 (per bos 5 cl) Prei per bas 815 ct. Sla, per 100 krop f G— f li». Rabarber per 100 boe f 7—f 15. Pie terselie per bos 10 ct. Selderie per bos 15 ct. StoomvaartberiGhten STOOMV.-MIJ. NEDERLAND. Ambon, van Amsterdam naar N. Amerika, vertrok 25 Mei van Cardiff. Kangean (thuisreis) pacseerde 29 Mei Perim. KON. NED. STOOMB. MIJ. Amor vertrok 23 Mei van Poit Tal bot naar Lissabon. Calypso, van Amsterdam n. Mum- bles Roads, pass. 25 Mei 12 uur 20 v..m Lizard. Castor vertr. 24 Mei van Napels Messina. Helena vertrok 23 Mei van Gibral tar naai' Huelva. Irene vertrok 21 Mei van Oran n. Tarragona. Iris urriv. 22 Mei van Gibraltar te Palermo Luna, van Barcelona n. Falmouth, pass. 25 Mei 12 u. 30 v.m. Lizaid. Triton arriv. 20 Mei van New- York te Baltimore. en us vertrok 21 Mei van Barcelo na naar Tarragona. Jason arriveerde 19 Mei van Bar ry te Montevideo. Medea, arriveerde 24 Mei van Am sterdam te Huelva. ROTTERD. LLOYD. Madic-en vertrok 25 Mei van Rotter darn r.aar New-York. hitoenondo vertrok 26 Mei van Rot terdam naai' Cardiff. Rindjani (uitreis) arriveerde 25 Mei le Londen. HOLL. AMERIKA LIJN. Nieuw Amsterdam arrivé» rde 25 Mei van New-York te Rotterdam. Andijk, Rotterdam naar Balti more posseerde 24 Mei Prawlepoint. Maoedtjk, Rotterdam naar N -Or leans, vertrok 20 hiel van Boca .Grande. Zijidijk vertrok 20 Mel van New port News naar New-Orleans. KON. WÊST-IND. MAILDIENST. Jun van Nassau (uitreis) passeerde 24 Mei 4 u. 30 nam. Dover. Juno arriveerde 22 Mei van West- Indië te New-York. KON. HOLL. LLOYD. FriSii (uitreis: passeerde 24 Met nam. Dover. HoPandia (thuisreis;- vertrok 19 Mef van h o Janeiro. Maasland vertrok S0 Mei van Bue nos Ayres naar Amsterdam. Delfland (uitreis) vertrok 21 Mei ,van Pernambuco. STY. MIJ. OCEAAN, Patroclus vertrok 14 Mei van B" tavia naar Amsterdam. Gemengd Nleaws SPOORWEGONGELUK. Zon- dagmiddag verliet een personentre r gaande van Parijs naar Bcnuvui: hel station Persan-IJeaumont. torn een rnngeermachine van ter zijde c p den trein liep, waardoor twee wa* gons werden verbrijzeld. Van onih r de vernielde waggons werden 4 do don en 11 gewonden wéggehaald, van wie een spoedig daarna bezweek. Dc schuld van de botsing treft den ma chinist van de rangeor-machïne. DE MODERNE BLAUWBAARD. De echtgenoote van l.nndru heeft echtscheiding aangevraagd.

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 1