Stukpaardjes Leliënmelkzeep Sport-Horloges Gebr. Serné Melkinrichting voorheen VAN BRUGGEN, Den Hout W. KOLDEWIJN P. WESTENDORP DE SPAARNE-BANK I J. W- F. te Haarte® 4 of 4 <Sa- '<ten* hechtenis wegens het verkoopen van eetwaren die in ondeugdelijken toe&tand verkeeren. r. A. J. f 10 of 10 dagen hechtc- aws; A. K. 1 B of B dagen hechtenis, beiden tc Haarlem, wegens overtre ding der Yleeschverordening van Haarlem. J. H. tc Velsen f 6 of 6 dagen we gens overtreding der" Bouwverorde ning van Velsen; S. v. d. F. f 20 of 20 dagen hechte nis. D. N., f 25 of 25 dagen hechte nis beiden te Velsen. wegens over treding der Melkverordening van Velsen. W. C. v. d. A. te Hillegom f 10 of 10 dagen hechtenis wegens het niet voeren van de voorgeschreven lich- ten- ii. P. te Heemskerk, f 15 of 15 da gen hechtenis, wegens loopon op ver boden grond. Voorts een aantal personen tot f 1 of 1 dag hechtenis, wegens rijden zonder licht en een aantal personen tot f 2 of 2 dagen hechtenis wegens openbare dronkenschap. KuMes voor vragen VltAAG: Mijn huishoudster is zon der behoorlijks opzegging vertrok ken; zij had nog een week salaris te goed. Moet ik haar dit uitbetalen? ANTWOORD: is haar, ongeacht haar zondjr dringende reden(naar wij vertrouwen) gedane verbreking van haar dienstbetrekking, het verdiende loon schuldig, 'maar u heeft deswege eene vordering op haar tot schadever goeding, die vermoedelijk hooger is en dus zal zij wel niets tegen u be ginnen. oiEnenlanii De mislukte gemeente .oeningen. Gelijk bokend stelde de heer Duys eenige vragen aan de ministers vim Ulnnenlaii'sclie Zaken-en van Finan ciën naar aanleiding van het met sla gen van eenige geineenteleeinngen waaronder van de gemeenten Velsen en Zaandam. Onder meer werd door hem ge vraagd op welke wijze de ministers bereid zijn om gemeenten, die derge lijke moeilijkheden ondervinden, te helpen. 11 ij informeerde verder: Zijn de ministers niet van oordeel dat een goede oplossing dezer moeilijkheden zou kunnen worden gezocht in een methode, waarbij het Rijk in zijn eigen Rijkslceningen voortaan op neemt liet lotaal bedrag, dat de ver schillende bedragen die de gemeenten noodig zullen hebben, om daarna op zijn beun die gelden weder aan de gemeenten te verstrekken, evenwel zonder de autonomie der gemeenten verder te beperken dan tot heden het geval is? De ministers van Rinnenlandsche Zaken en van Financiën hebben thans de gestelde vragen beantwoord. Zij xijn, naar zij verklaren, bereid zoo- vie. mogelijs medewerking te veriee- nen, ten einde de gemeenten, die moeilijkneuen ais vorenbedoeld onder vinden, te helpen. Zij meeneu, dat in de daarvoor in aanmerking komende gevallen voor het verleenen van zoo danige hulp gebruik kan worden ge maakt van ter belegging beschikbare golden van Rijksinsielluigen als pen sioenfondsen, jksjjostspaarbank, post-cheque en girodienst e.d. Zij hebben eclner overwegend be zwaar tegen hel aanvaarden van de door den heer Duijs aanbevolen en hiervoren medegedeelde methode, wel ke er h. i. toe zoude leiden, dat uitslui tend het Rijk aas geldschieter van de gemeenten optreedt. Reeds aanstonds achten zij die methode kwalijk te vereenigen met de financieele zelf standigheid der gemeenten, zooals die uit de bepalingen van Grondwet en Gemeentewet voortvloeit. Hot ware voor de ongerepte handhaving van die zelfstandigheid en voor het be houd van de daaruit voortvloeiende verantwoordelijkheid niet bevorderlijk indien het eigen krediet der gemeen ten werd opgeheven door samensmel ting met het staatskrediet. Hierbij komt, dat de ministers bet aan zeer ernstige bedenking onderhevig ach ten de bedragen, waarvoor de Staat een beroep op 'dé beleggTngsmarkt moet doen, aanmerkelijk Ui vergroo- ten. Deze bedragen hebben, al» gevolg van de door dc-n oorlog veroorzaakte omstandigheden, een zoodonigeu om vang verkregen, dat liet, in liet belang van het Staatscrediet en ten einde ln afzienburon tijd tot de uitgifte van zuiver vrijwillige Staatsleenmgen te kunnen tcrugkeéren, noodzakelijk is, de verdero stijging van de Staats schuld binnen de engst mogelijke per ken te houden. Aan dezen eisch zou niet voldaan worden door de voorzie ning uit 's Rijks schatkist in de ge meentelijke geldbehoeften. Hulde aan minister Dr. de Visser. Men meldt uit Leiden aan de N. Ct.: Woensdagmorgen omstreeks 8 uur zijn ongeveer 500 christelijke on derwijzers en onderwijzeressen, leden der Ver. van Chr. onderwijzers en onderwijzeressen die te Leiden verga derde. naar Wassenaar getogen, ora minister De Visser te huldigen voor hetgeen hij voor het bijzonder onder wijs en do bijzondere onderwijzers heeft gedaan. Voor de villa Op Honk, waar de minister woont, stelden al len zich op en toen de minister met zijn eebtgenoote op het terras kwam, zongen de onderwijzers: „Dank, dank nu allen God". De voorzitter der vereeniging, de heer Jonkman, sprak hierna den mi nister toe. Hij herinnerde aan de mannen, die vóór of met dr. De Vis ser den strijd voor het christelijk on derwijs hebben gevoerd, n.l. G-roen van Prinsterer, Kuyper en de Savor- nin Lohman. Hij wees verder op de edelmoedigheid van den overwinnaar die van zijn overwinning geen on edelmoedig gebruik heeft gemaakt om het openbaar onderwijs te ver pletteren. Minister De Visser bracht dank voor de hulde, doch meende dat deze minder hem toekwam, dan de drie door den voorzitter genoemde voor trekkers, dr. Scbaepman en den pio niers onder de christelijke onderwij zers, die in armoede hebben gestre den, alleen om het hooge beginsel da! hen dreef. De aanwezigen zongen hierop den minister en zijn echtgenlote toe: ..Dat 's Heeren zege op u daal" en „Rust mijn ziel, uw God is Koning". Met het zingen van het „Wilhelmus'* werd de huldiging besloten. HiuLLASSlAERING. De reclassce- ringscommissie uit de Nederl. Ver. tot afschaffing van alcoh. dranken belegt Zondag 20 Juni te Utrecht een con- b s, w..ar na op<- i uoor dr. H. T. de Graaf, gesproken zal worden door den heer H. Ploeg, lid van den Reclas- 8eeringsraacl te Haarlem, over „De praktijk der reclasseering". Vervol- j gei)3 zal dr. H. R. Offerhaus, ambte naar der reclasseering te Groningen, inleiden „Contact van den. Ambte naar met de dranknestrijdersvereeni- ging", terwijl daarna de secretaris der reclasseering8Commissie te Gro ningen, het woord zal voeren over „Het aanbevelen van de Onthouders- vereeniging als reclasseerlngsmiddel aan de gedetineerden bij wie het coholgebruik een factor Is gew.. van het misdrijf". DE MELKPRIJS. De minister van Landbouw heeft in overleg met het Zuivelkantoor bepaald dal de prijs van de consumptiemelk voor de zo mermaanden zal zijn 13 cent per liter af boerderij. TEGEN DEN GEWELDVREDE. Do dagelljksche besturen van S.D.A. P. en N.V.V. hebben besloten c%> Maandag 16 dezer een grooto protest- vergadering te houden tegen den ge- weldvrede, die dreigt te worden opge legd. Als sprekers zijn uitgeiwxxligd de heeren J. Oudegeest, voorzitter van het N.V.V. en tijdelijk secretaris van het Internationaal Verbond van Vak- vereenigingen, W. H. Vliegen, voor zitter van het partijbestuur derNS.D. A.P. en lid der Eerste Kamer en F. M. Wibaut, wethouder van Amster dam en lid van "het Internationaal Socialistisch Bureau. EEN NIEUWE QUARANTAINE- INRICHTING. Naai- de N. R. Ct. verneemt zijn ingevolge dc jongste wijziging in de quarantaine-wet tusschen het rijk en het gemeentebe stuur van Amsterdam onderhande lingen begonnen over den bouw voor het rijk, doch 'door de gemeente, van een zoor groot quarantaine-station, aan den overkant van het Buiten IJ. Deze inrichting zal dienen voor ulie gemeenten langs het Noordzeekanaal welke door zeeschepen aangedaan worden, dus voor Velsen (ljmuiden). Zaandam en Amsterdam. De bedie ning van het nieuwe quarantaine station zal geheel van gemeentewoge plaats vinden. De zaak is in een sta dium van eerste voorbereiding, maar reeds zijn plannen uitgewerkt ter indiening bij de regeering. Komen deze en het gemeentebestuur hier over tot overeenstemming, dan mag men verwachten, dat de nieuwe inrichting zal verrijzen in de nabij heid van Schellingwoude. BELEGGEN VAN PLAATSEN IN SPOORWEGWAGGONS. De Neder- landsche Spoorwegen hebben het vol gende bepaald Een reiziger, die zijn plaats in den trein tijdelijk verlaat, behoudt recht op die plaats, indien hij daarop eenig voorwerp laat liggen. Ieder reiziger, die van dit recht ge bruik maakt, mag dit slechts dpen ten aanzien van zijn eigen plaats het beleggen van meer dan één plaats door eenzelfden persoon is verboden en moet worden belet. Het bovenstaande is vooral in acht te nemen op de beginstations, waar somtijds geruimen tijd voor vertrek van den trein een enkel persoon ver schillende plaatsen in den trein met voorwerpen belegt om op deze wijze plaatsen te bezetten voor zijne reis- genooten, die eerst later aan het sta tion komen. Deze handelwijze is niet geoor loofd bet personeel is bevoegd, be doelde plaatsen ter beschikking van andere reizigers te stellen. EEN PSEUDO-INSPECTEUR. Woensdagmorgen had te Amsterdam een 15-jarig meisje een aangeteeken- den brief van het hoofdpostkantoor gehaald, toen ze werd aangesproken door een als heer gekleed persoon. Deze stelde zich voor als inspecteur van politie en gelastte haar den brief af te geven. Het meisje, dat den man niet vertrouwde, weigerde, waarop de inspecteur haar verzocht dan mee te gaan naar het hoofdbureau van poli tie aan den Achterburgwal. Daar de man zeer norsch deed, volg de zij hem angstig. In het hoofdbu reau gekomen, liep hij zoo verhaalt de Telegraaf een paar gangen door, zei, dat hij den brief moes. hebben en verzocht haar te wachten. Hij ver wijderde zich met den brief, maar het meisje, dat wantrouwen koesterde, volgde hem. Toen zij zag, dat de in specteur het geoouw door de poort wilde' verlaten, riep ze den agent-pqr- tier. die den man nazette. Onderweg wierp-hij den brief weg. Maar de inspecteur was niet opgewassen tegen de lange beenen van den agent en werd spoedig gegrepen. Bij het verhoor bleek hij niemand anders te zijn dan IJ., een berucht individu, dat bekend staat om zijn vindingrijkheid op 't gebied vein op lichterij. Een plaatsje in de cellen werd voor hem ingeruimd. NED. R.-K. GRAFISCHE BOND. In de voortgezette algemeene verga dering is de heer Chr. J. van den Dries uit Utrecht als voorzittergeaozen. SCHOTSCHE HARING1 NAAR NE DERLAND. Volgens de „Fishing News" bevindt zich op het oogenblik een deputatie uit de Schotsche haring- handeluren in Nederland om te trach ten hier een afzetgebied te vinden voor de haring uit Schotland. EEN REDDING. Toen Maandag-1 avond te Den Briel de booten ver trokken met de muziekgezelschappen aan boord, viel van een motorschuit een der opvarenden te water en zonk dadelijk als een baksteen weg. Op het zelfde oogenblik was een reddingsboei in 't water en roeibootjes zijn er in Den Briel altijd voor de hand, zoodat er een dadelijk ter plaatse was. Maar ook in dezelfde seconde sprong een van die Brielsche waterratten, Mar cus Postma, die met vrouw en kinder wagen aan 't wandelen was, te water en dook naar den drenkeling, dien hij m minder dan geen tijd te pakken had en geheel bewusteloos boven bracht. Met behulp van 't roeibootje ging het snel naar oen oever, waar sergeant Postma, broedef van den kloeken redder, al dadelijk de noodi- g; maatregelen toepaste, tot een me dicus hem verving en weldra kwam er leven in den jongeman, die nu ,wëer met zijn gezelschap vervoerd Son worden. Het bleek, dut het jonge- mensch aan toevallen leed, daardoor overLooru geslagen was en zoo in eens verdween. Zonder de kloeke hou ding van Marcus Postma was hij zeker verdronken. ondeugdelijk; brood?. - Te Amsterdam zijn naar het Binnen, gasühuiö overgebracht drio kinde ren van een gezin uit de De Ruyter- (Straat, bij wie, na het gebruik van bruin brood, vergiftigingsverechijn- selen waren geconstateerd. Hun op neming in genoemd gasthuis werd noodzakelijk geacht. DOOR EEN HOND GERED. Te Amsterdam geraakte een 10-jarig meisje aan den overkant van het IJ al spelende te water. Een hond zag Vieti meisje in hel water vallen, sprong het na en bracht het aan den kant. De kleine kwam met den schrik en een nat pak vrij REVOLVERS GESTOLEN. Uit de uitstalkast van oen wapen handel aan de Kaasmarkt te Pui merend is door het indrukken van een ruit een drietal revolvers ont vreemd tot een waarde van f 100. EEN GEMEENTELIJK MELK- BEDRIJF. De directeur van den gemeentelijken gezondheidsdienst te Amsterdam dr. Ringeling, die een onderzoek instelde naar de verbete ring van de melkvoorziening van .Amsterdam en daarmede thans ge reed is, "heeft aan het N. v. d. D. me degedeeld dat, naar zijn meening de spoedige oprichting van een gemeen telijk nielkbedrijf het eenige middel is om afdoende verbetering van de melkvoorziening der hoofdstad te ge raken. Sport ou Wedstrijden DF. GOUDEN FEESTEN VAN HET N. G. V. Men schrijft ons: De inschrijvingen voor de feesten van het N. G. V., die van 1722 Juli a.s. gehouden worden, zijn zeer tal rijk, hegeen uit onderstaande gege vens blijkt. 108 veeenigingen schreven in met turners, 90 met turnsters; 45 groepen turners komen uit in vereenigings wedstrijden, terwijl 24 groepen turn sters hiervoor inschreven. Voor de pereoonlijke wedstrijden ;le graad) schreven 97, voor die van den 2en graad 179 turners in, terwijl 160 turnsters .zich voor de persoonlijke wedstrijden opgaven. Voor den groo- ten persoonlijken wedstrijd van het N. G. V.. Vervolgens schreven 6 tur ners in. Wat den vereenigings-esta- fetteloop betreft, hiervoor hebben zich 43 turners aangameid, terwijl de zwemwedstrijden 78 mannelijke en 62 vrouwelijke deelnemers tellen. Voor het nummer estafette-zwemmen ten slotte gaven zich 11 ploegen tur ners en 6 ploegen turnsters op. Pers-OverziGht NEDERLAND EN BELGIë. De Standaard behelst onderstaande driestar: Het is niet te sterk gesproken, zoo men in den terugkeer van den heer Van Kamebeek naar den Haag een triomftocht eert. Duidelijk bleek nu toch, dat onze Minister te Parijs de kunst had verstaan, om met zulk een tact en zoo beslist voor ons goed en deugdelijk recht in Limburg en Staats-Vlaanderen op te komen, dat ten slotte de Vier Mogendheden ons gelijk gaven, en den Belgischen Mi nister Ilymans met ledige handen naar Brussel lieten terugkeeren. De heer Hymans was in hooge ma te onvoorzichtig geweest. Uit het niet te loochenen feit, dat het resultaat der onderhandelingen van 1830—1839 België overrompeld had, meende hij toch de consequentie te mogen aflei den, dat Nederland thans den Bel gen had te geven en toe te wijzen, wat de toenmalige Koning Leopold ons reeds na de inneming van Ant werpen door de Fransche troepen aJa eiscli had gesteld1. Op deze averecht sdie gedachte voortbouwend, bad hij zich toen ingebeeld, thans te werk te kunnen gaan, alsof 1839 met al zijn consequenties wegviel en alsof België thanS ine? volle rente beslag kon leggen op wat aan den Belgi schen vorst in 1S39 onthouden bleef. Tegen dezen door niets te recht vaardigen toeleg is ons Kabinet dan ook van meetaf met alle beslistheid opgetreden. Er viel aan wat België verzon niet te denken. Wij zaten en bleven in Maastricht en in S taats- Vlaanderen. Over bijzaken kon men ln bespreking treden, maar aan het territoir raken mocht men in geen geval. Deze positie nu heeft Minister van Kamebeek van 't eerste oogenblik af dat 't conflict uitbrak, met zulk een stoute veerkracht bepleit, dat ten slotte niemand Hymans meer bijviel, en heel het Congres te Parijs ons ge lijk gaf. Dit resultaat, waarvoor we niet dankbaar genoeg kunnen zijn, is nu allicht grootendeel» aan Van Karnebeek's beleidvol optreden te danken. Hij had blijkbaar te Parijs furore gemaakt. Blijft nu alleen nog het geding over den Volkerenbond, en zijdelings het niet minder ernstig geding over den Rhijn en de Schelde. Nu stelde het eenigBzins te leur, dat Van Kame beek zich in de Staten-Generaaal over deze beide hoofdkwesties niet even ontspannend kon uitlaten. Laat ons hopen dat ook die ont spanning volgen zal. Ze is zoo drin gend noodig. Gemengd Nieuws De pogroms in Polen. De pogroms in Polen gaan onder de protesten der beschaafde wereld steeds voort. Er zijn nu weer slach tingen en plunderingen geweest in Bendzin, Chrzanow, Trzebina, Szcza- kowa, Czeutochuu. De moorden op de Armeniërs zijn kinderspel tegen wat de Polen den Joden doen. In Poryck heeft het Poolsche leger, dadelijk na dat het hel stadje was binnengerukt, de Joodsche woningen opgezocht, al le bewoners de stad uitgedreven, om ze daar neer te schieten. Het moorden hield pas op tengevolge van de inter ventie van den geestelijke van het stadje en andere Poolsche burgers. Het Zionistische burea'u te Kopen hagen heeft het heele materiaal over de pogroms der laatste weken aan de gezantschappen der mogendheden te Kopenhagen gezonden, met het verzoek dit aan hun regeeringen te overreiken. De Poolsche gedelegeerden bij de vredesconferentie te Parijs zeggen, dat de berichten, omtrent pogroms op Joden in Polen onwaar zijn en dat de Joden het er on aanleggen, een cunfcrcie over Poien te verkrijgen in plaats zich te bekommeren om de verkrijging van Palestina. Dat is Poolsche stijl. In Parijs had 24 Mei een groote protestvergadering plaats van de Ligue de droit de l'homme onder leiding van den onder-voorzitter der Ligue Moutel. Er werd een scherpe motie tegen de pogroms in Polen aangenomen en Mouiet werd gemach tigd de motie aan de vredesconferen tie le overreiken. Er waren meer dan 400 personen aanwezig. Ook te Londen had iets dergelijks plaats. Bij de arbeidersdemonstratie van 27 Mei tegen den machtsvrede veroordeelde de arbeidersleider Thom Mann ln sterke bewoordingen de Poolsche pogroms en zeide, dat het de plicht is der Brilsche arbei ders, tegen deze onmenschelijke gru weldaden te protesteeren. Hij riep vooral de Poolsche arbeiders op, die misdaden der pogroms niet te dulden. In denzelfden geest spraken ook an dere leiders der arbeidersbeweging. Verleden week had ook in New- York een protestbeweging plaats, waaraan anderhalf millioen Joden deelnamen. Alle Joodsche arbeiders, kooplieden, bankiers, onderwijzers, studenten, schoolkinderen alle als Jood geborenen namen deel aan de ze nationale staking, die een protest uiting wilde zijn. Alle Joodsche za ken waren gesloten. Duizenden fa brieken lagen stil. Den geheelen dag trokken lange rouw-optochten door de straten van New-York. Vooral trok ken de duizenden Joodsche matrozen en soldaten de aandacht, die in het Amerikaansche leger en oo.de Ame- rikaansche vloot gestreden hadden. 'b Avonds was een groote vergade ring in Madison Square Garden, de grootste zaal ter wereld. 150.000 Is raëlieten wilden binnengelaten wor den. De zaal kon echter maar 15.000 bevatten en daarom werden protest vergaderingen gehouden onder den faémol. ïn dë zaal waren dë I hoogste regeeringspersonen uanwe- zig. De voornaamste redenaar \va» daar Charles Evans Hughes. Hij gee- selde de Poolsche berichten, die de pogroms loochenen, en toonde de be wijzen te bezitten, dat de pogroms plaats hebben onder bijstand der Poolsche regeerlng. Er spraken nog verschillende sprekers en een protest- motie werd aangenomen, "die naar president Wilson werd gezonden. Ook in Ziirlch had een groote pro testvergadering plaats tegen de Pool sche pogroms van Christelijke eD Joodsche atudentenvereenigingen. Koloniën MINNENIJD. Uit Makasser wordt d.d. 26 April gemeld Een in lander van het éiland Doanglompo, vlak bij Makasser, verwondde eerst zijn echtgenoote en vermoordde daar na zijn schoonzuster en tante. Hij stak vervolgens zijn woning in brand en pleegde daarna zelfmoord. De oor zaak van het gebeurde is minne nijd. Kerk en School KOLONIAAL ONDERWIJS Het bestuur van de vereeniging Koloni aal Onderwijs heeft, besloten het twee de congres te houden op Dinsdag 30 September en Woensdag 1 October a.s. in den Haag. De opening van het congres zal waarschijnlijk in den avond van 29 .September plaats hebben. Letteren en Knnst MAATSCH. DER NED. LETTER KUNDE. Op de te Leiden gehouden algemeene vergadering dezer Maat schappij werd met groote meerder heid tot instelling van een commissie voor schoone letteren besloten. Ten opzichte van de toekenning van een prijs werd besloten, dit denkbeeld ter overweging aan de ln te stellen com missie voor te leggen, opdat die com missie op de volgende jaarvergade ring met omlijnde voorstellen zal kunnen komen, op welke wijze zij zich voorstelt dat de beoefening der schoo ne Jetteren het best zou kunnen wor Uen gesteund. ült de ümstreken IJMUIDEN. GEWIJZIGDE STATUTEN. Dê Staatscourant bevat de gewijzigde statuten van de Loggermaatschappij- en „Vlschjan II", „Vischjan IV" en /Johanna", zoomede van de stoom- visscherij Maatschappijen „Vischjan'' en „Hasenkamp", alle gevestigd te IJmuiden. Familieberichten UIT ANDERE DAGBLADEN. Getrouwd 4 Juni: L. F. H. Smitton met W. Blijdenstein, Bus- sum-Den Haag. 5 Juni. J. G. Wee llink met T. Verheij, Utrecht. J. E. ter Haar met M. L. .van Hengel, Hilversum. Jonkhr, J. W. de Marees van Swinderen met A. J. Wassenaar, 's-Gravenhage. A. Latenstein van Voorst en G. Ho nig, Koog a. d. Zaan. F. J. ter Gast met- A. W. Oldenboom, Anister- dam-Nijmegen. J. van der Velden met A. Dekker, Amsterdam. C. E. van Vloodrop met A. Nolting, Am sterdam, L. de Jonge met G. Kooi- stra, Amsterdam. Bevallen 3 Juni. Harbrink Nu- man-v. d. Oord, D., Callantsoog (N. H.). 4 Juni: Beukers-Keiler. D., Hilversum.. Van Woudenberg- Campagne, D., Hilversum. Overleden 2 Juni: E. Prins- Nijkerk, Amsterdam. 3 Juni: J. D. Ruys Th.A.zn., 71 j., Scheveningen. J. van Velsen, 69 j Amsterdam. 4 Juni: J. G. van der Horst, 62 j., Den Haag. L. Kerkmeester, 54 j., Watergraafsmeer. C. Uitslager-v. Dijk, 53 j„ Amsterdam. E. Streep, 37 j., Amsterdam. A. J. C. Croes. 71 j., Amsterdam. JBL'X>VJgOAt,X,E3Xi9',ac,XS3JBl'. Hedenavond OPERA-CONCERT en vervolgen» lEDEREN DONDERDAG in den tuin van d® GEEN CONSUMPT1EVEHHOOGÏNG §iS" Extra lage prijzen *«t Ruime keuze boekwerken voor oud in jong. Qedurende deze week extra lage pr zen Aanbevelend, Nannin&a's Boekhandel Zijlstraat 69 Leesbibliotheek 6 cent per week Qeregelde aanvulling van nieuwe werken. ËLECTRISCHE VLBESCRHOUWEMJ UITSLUITEND FIJN VET KALFSVLEESGH Kalfslappenf 1.50 Kalfsgehakt f 1.50 Kalfscarbonadef 1.40 Kalfsfricandeau of nierstuk f 1.90 Kalfsoesters, biefstuk of vinken f 2.00 Thuisbezorgen zonder prijsverliooglng Tijdelijke extra aanbieding van de eohte KI. Moutstr. 115 Telefoon 3376 Brouwersstr. 53 Telefoon 3376 Prijs 37 cent per stuk, bij Magaxljn van Parfumerieën en Toiletartikelen ANEGANG 42 j Horlogemaker voor wedstrijden 'I, en seconde aanwlpend GR. HOUTSTR. 144 TELEFOON 1ZS3 VRIJ ENTREE. HAARLEM Nieuwe Gracht 98 Volgestort Kapitaal Reserven circa BEVERWIJK. Breestraat 148 f 2.000.000.— f 400.000.— Deposito-Rente Met 1 dag opzegging2 °l o 1 maand 3 °lo 3 maanden 31/, *Iq .6 3\ °/o 1 jaar j 4 °/o Spaarboekjes met 4 °!o rentevergoeding KUNSTTANDEN Tandarts SWAAP, Kruisstraat 40 - HAARLEM Dag. te spreken van 104*/s ui Vulling voor tand of kies, billijk tarief. Diploma's BOEKHOUDEN Indien U vanat uiterlijk hall Juni één les per week neemt, kunt U In het voorleer 1820 Uw diploma behaion Condities billijk. Vraagt nog heden inlichtingen I C. C. G. J. HBZEMANS, Ass.-Aooountant (Prinsen Bolwerk 2d, Haarlem Int. Telef. 3386

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 6