Distributiebedrijf Uitreiking Broodkaarten Agenda Db Muziek-en Sportfeesten binnoalanü Sport en Wedstrijden Ingezonden Koloniën 36e Jaargang No. 11061 Verschijnt dagelijks; behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 24 JUNI 1610 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f 2.35. Franco per post door Nederland f 2.70. Afzonderlijke nummers fO.ló. Geülut-tr. Zondagsblad, voor Haarlem f 0.51'. Geïllustr. Zondagsblad voor de omstreken en franco per post f 0.66. i der N.V. Lourens Coster, Directeur J. C. PEERESOOM, Teletoon 3062 Uitgai ADVERTENT1ENVan 1—6 regels f 1.26iedere regel meer 26 Cts. Reclames 60 Cts. per regeL Bij afconiiti:.tni aanzienlijk ïabat. Tiensinivers-advertentiën van Vraag en Aanbod van 16 regels 60 Cts. per plaatsing, cike regel meer 12»', Cte. a coutant; buiten het Arrondissement dubbele prijs. Directie en Administratie: Groote Houtstraat 63. Teletoonnre. der Redactie 600 en der Administratie 7S4 DIT NUMMER BESTAAT UIT ACIIT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. LEVENSMIDDELEN VOORZIENING De Directeur van het Gemeentelijk Leveasmiddelenbureau te Haarlem brengt ter kennis, dat verkrijgbaar wordt gesteld^ SCHOL op Woensdag 25 Juni 1919, van 10 uur v.m. tot 1 uur n.m. per persoon: 1 pond groote Schol 22 cent per pond Op vertoon van vischkaart No. 20501—22500 in de Qem. Vischhal Üp vertoon van vischkaart No. 22501—24000 in het Pand, ingang Koningstraat. De Directeur voornoemd, F. DE JONGE. HEEMSTEDE D>; uitreiking van broodkaarten aal plaats hebben op vertoon vaa de legitimatiekaart, t. w. op: Donderdag, 26 Juni 1919 aan het Dienstgebouw, Boekenrodestraat 9, van 9—12'/, en van 14\', uur. Vrijdag, 27 Juni 1919 aan het Distri butiebedrijf, Achterweg, van 9121/* en van l1,41/, uur. tiet controleren van het ontvangen© is noodzakelijk, d~ar n-j hetverlaten van het lokaal op klachten goen acht zal worden geslagen. Aan kinderen worden geen kaarten afgegeven. Voor ontvangst der broodkaarten wordt vakje No. 12 der machtigings kaart gekuipt, Veranderingen van brood' .kaarten kunnen geschieden met medebrenging van de machtlgings- kaait, aan de aideeling „Brood", Achterweg, uiüerhtk i4 dagen; voor net eindigen van ©en broodkaartentijdvak. Aan schriftelijke aanvragen; kau geen gevolg worden gegeven. Voor den Directeur van bet Distributiebedrijf te Heemstede J. VtSTER. tl eden. DINSDAG 24 JUNI. Tuin Bronxebouw Kermesse d'été, 4—11 uur. Bioecoopvoorstel I i ngen. WOENSDAG 25 JUNI. Gemeentelijke Zweminrichting aan de Houtvaart, Zwemfeest, 2 uur. Tuin Brongebouw: Kermesse d'élé. 2—11 uufr. Schouwburg, Jansweg: Ned. Too- neel-Ensemble: „De Slet", 8 uur. Concertzaal Soc. Vcreeniging: Con cert door Haarlem's Klein i\ Capella Koor en door Dubbel Mannenkwar- tet. „Inter Nos", 8 uur. Cinema-Pulace. Groot Houtstraat Biosc. voorstelliniz. Schouwburg L>e Kroon, Gr. Markt. Biosc. voorstelling. De gondeltocht van a.s. Zondag. In verband met de stremming van de vaart onder deWilscmsbrug zal niet de aardigste weg, dte door de singels, genomen kunnen worden, maar ra' de vloot te pJ.m. 10 uur van het clubge bouw vertrekken, of door Nieuwe Gracht en Kloppersingel, of door het Spaarne naar het Haarlemmerhout park, waar dan de verlichte bootjes met licht-effect zullen manoeuvreeren. Als 't een mooie zomeravond is, zal de stoet van den kant af zeker een tooverachtig gezicht opleveren, te meer daar een manrtoMnegezelschap in een versierd vaartuig Italiaansche muziek ten gehoore zal brengen. In verband met het gevorderde uur van terugkomst zal door het bestuur van „het Spaarne" aan de deelnemers iets warms worden aongeboden.Reeds zegden eenige booteigenaren hun me dewerking toe. Door het comité worden lampions en kaarsen beschikbaar gesteld. De Administratie verzoekt dringend opgaven voortijde lijke adresverandering tijdig in tezendendaar anders voor tijdige verzending niaï kan worden ingeétaan. óiatisniBUws ONGEVAL MET DE E. S. M. Maandagmiddag om 5 uur wilde een rijtuigje met 3 personen, dat uil de Julianalaan bij het postkantoor op den Admiraal De Ruyterweg kwam aanrijden, de trambaan der E. S. M. oversteken. Daar de aandacht van den koetsier gevestigd was op een paar auto's, die uil de richting Am sterdam naderden, bemerkte hij niet, dat een tram der E. S. M. in volle vaart naderde. Ofschoon de wagen bestuurder met volle kracht remde, zoo meldt de Telegraaf, was het hem niet mogeijk zijn tram tot stilstand le brengen. Het gevolg van de he vige botsing was, dat hel rijtuigje geheel in splinters gereden werd. Wonder boven wonder kregen noch de inzittenden noch het paard letsel. Den bestuurder der tram treft geen •blaam. De Kaatsdomenstratle. De Kaatsclub „Frisia." trof het Maandagavond niet met haar kaais- demonstraüe op liet terrein aan de Spanjaardslaan. Juist tegen half ze ven, het tijdstip, dat de demonstratie een aanvang zou nemen, ontlastten de donkere wolken, die reeds eenigeu tijd gedreigd hadden, zich in een paar stevige buitjes, zoodat de menschen, die anders weilicht zoudeu zijn gaan kijken, hiervan door het ongunstige weder weerhouden werden. En do kermesse d'été in den Bron-tuin zal 1 wel mede oorzaak geweest zijn, dat vejpii .het, niet verder dan tot het be gin van den Dreef konden brengen, I verlokt als zij werden door .de luid- ruchtige muziekklanken, die boven j het groene geboomte uitdaverden. j Toch viel ons het bezoek mee: op de t ribune zaten een goede honderd men- schen, die, zélf beschut tegen de neer- I vallende regendruppels, belangstel- j lend keken naar de verrichtingen van de twee parturen, elk uit drie man bestaande, op het prachlig-groene bil jartlaken van het Rood-en-Wit-terrein (méér bekend onder den naam van II. F. C.-veld). Alle zes de spelers, flinke groote kerels, waren geheel in 't wit gekleed en droegen alleen als onderscheidingsteeken cenerzijds een rood, anderzijds een wit gekleurd bandje om den arm. Zooals Ve reeds schreven, keken de j toeschouwers belangstellend toe; zij die hot spel kenden (dat zijn er nog maar weinigen!) vertelden aan de om standers de verschillende finesses van het .oude spel en glimlachten voldaan, wanneer een der luisteraars door een uitroep blijk gaf, de les „gesnapt" te hebben. Maar de meesten bleven er toch vrijwel vreemd tegenover staan. Hel zal nog wel lang duren, eer het publiek zioh, evenals dit bij vocti geschiedt, met spel en spelers bemoeit Een groot bezwaar is dan ook, en dat vait niet weg te praten, dat het bal letje, dat met groote kracht wegge slagen wordt, te klein is! Je moet heel nauwkeurig blijven toezien, en dal vermoeit op den duur te veel. Toch deed het ons aangenaam aan, onder de toeschouwers vele Andere sportbeoefenaren aan te treffen. We zagen vertegenwoordigers van voet bal, lawn-tennis, gymnastiek, roeien, enz. Hiermede gaven zij het bewijs, ook belangstelling voor andere takken van sport te voelen. Zoo zagen we een zeer bekend voetballer, die op ditzelf de terrein meermalen het publiek in extase bracht, met onverdeelde aan dacht luisteren naar de uitleggingen, die een oude heer, blijkbaar een tip top-kenner, van het kaatsspel gaf. Ook zagen we nog Iets Anders, dat ons genoegen deed. Dat was de aan wezigheid van vele leden (vrouwelijke en mannelijke) van de Eerste Hulp- vereeniging Snelverband. We klamp ten den ijverigen voorzitter van ceze nuttige vereeniging, den heer W'. Saeijs, even aan en deze was zoo vriendelijk, ons de ruime, militaire tent, staande naast de tribune en door de ijverige bemoeiingen van den heer .1. Admiraal aan dc vereeniging in bruikleen afgestaan, te laten bezichti gen. We zagen in die tent o.a. een groote tafel, een draagbaar, een ra derbrancard, een verband'rommel, kortom, alle dingen, die bij oen on verhoopt ongeluk uitnemende dien sten kunnen bewijzen. Op tafel lag een presentielijst, waarop af en toe een lid zijn naam schreef, ten be wijze, dat hij (zij) op het terrein aanwezig en dus voor hulp beschik baar was. „Ik ben", zei de de heer Saeijs, „altijd blij, ate er geen onge lukken gebeuren en men ons dus niet noodig hoeft gehad, maai' ik vind het een heerlijke gedachte, te weien dat er, wanneer er eon ongeval plaats heeft dadelijk ervaren hulp bij de hand is. Want de hoofdzaak is, dat de eerste handelingen door ervaren menschen geschieden; een gebroken been kan gemakkelijk genezen, maar liet gebeurt wel eens, dal de patiënt, die door ondeskundige handen opge nomen wordt, dit voor zijn verdere leven moet bezuren". Nog veel meer interessante bijzon derheden vertelde ons de heer Saeijs, die blijkbaar veel liefde voor dit werk gevoelt. We hebben dan ook gemeend, hier even bij stil to moeten staan en aan Item en zijn vele helpers een woord van lof toe te brengen. Over de demonstratie wordt ons nog liet volgende geschreven: Aan de kaats-demonstratie gegeven door leden van de kaatsclub „Frisia" Werd deelgenomen door 2 parturen, nl. de hoeren: Grenzenberg, van der Heyde en Burry en de heeren: Of- fnnga, Broersma en Lahaise. Jam mer, dat het weer zoo ongunstig was voor de kaatssport, hel woei veel te hord, door den regen was het terrein te glud en zeer grooten invloed heeft hel slechte weer gehad op het aantal kijklustigen, want tegen het uur van aanvang liet het zich zeef slecht aan zien, doch toen even over half zeven de parturen zich in het veld begaven was do wind gaan liggen en was de regenbui ook voorbij gedreven. Over hot algemeen is er mooi spel gegeven eq al bleek spoedig, dat het 2de partuur sterkei- was dan liet eer ste, deden er zich toch in al de par tijen spannende momenten voor. De stand werd steeds aangegeven door de z.g. Telegraaf, waardoor het pu bliek, dat in tamelijke hoeveelheid was opgekomen, in de gelegenheid was het spel geheel te volgen en of schoon hel. kaatsen voor de meeste kijkers nieuw was, bewees het ap plaus. dat zich nu en dan liet hooren, dat zij het spel met belangstelling volgden cn we twijfelen dan ook niet, of bij een 2de demonstratie bij gun stiger weersgesteldheid zal de belang stelling van een veel grooter pubhek Frisia's deel zijn. liet verloop van de 3 gegeven spel len was als volgt: lste spel. 1. wit 2 0 0 8 6 8 8 2 6 2. rood 888 2 86688 2de spel. wit. 4488408 4 6 2. rood. 8 8 2 0 8 8 4 3de speL 1. wit 8 6 8 4 0 6 2. rood 2 8 0 8 8 8 Bij het 3de spel werd geëindigd bij 2 spel, want de opkomende storm maalde toen verder spelen onmoge lijk. De heer: Offringa maakte de meeste bovenslagen, terwijl de verste boven- slag werd gemaakt door den heer Broersma. AI de 3 partijen zijn dus gewonnen door „rood"' en naar wij van bevoeg de zijde vernemen werd door het be stuur van de Muziek- en S por I fees ten voor ieder van de spelers van het win nende partuur een bronzen medaille beschikbaar gesteld. Telling. De partij bestaat uit 6 halve spellen eersten of 3 spellen, elk ha!T 6pol uit 4 maal 2 winstpunten. De eerste strijd gaat telkens om een half spel of eersten 't welk gewonnen wordt door het partuur dat het eerste die 4 maal 2 punten verkrijgt. De punten der tegenpartij in dit halve spel vervallen dan. Kerkocnceri in dc Groot* Ksrk. Jac. van Kempen en Louis Robert, twee goede bekenden, dat moest volk lokken, cn werkelijk was er voor dit concert veel belangstelling, hoewel niet zooveel als toen verleden week Stephan Partes zijne goocheltoeren op de viool in het kerkgebouw ton beste gaf De enorme rijkdom van klinkende kleuren die onder dn vaardigen toets van onzen organist uit het beroemde oi-gel opwellen, doet het mij steeds betreuren dat de verouderde techniek van het reuzen-instrument oorzaak is, niet alleen tot buitengewone spanning van den virtuoos, die zon der vaardige hulp voor registreering het alleen onmogelijk redden kan, maar ook dat misschien veel klank combinaties onmogelijk tijdig te pre- parceren zijn, dus onbenut moeten blijven, niettegenstaande de scliille- rende licheerschlng en de handigheid van den heer Robert. Dan komt daarbij nog het hinder lijk geklep der registers en het ge- ruischmakend trekken der tiges. Wat zon er mot zulk instrumentaal ma teriaal nog meer te maken zijn als het ïuecanisme pneumatisch geregeld kon worden en hel verouderde instru ment met al de middelen der mo derne orgeltechniek werd ingericht! Do heer Robert opende het concert met „Passacagiia und Fuga" van Bnch, waarna Jac. van Kempen twee eenvoudige geestelijke liederen van Pli. Hm. Bach voordroeg. De zanger speoldo zijn hoogste troef uit. met de groote aria uit „Les Beatitudes" van César Franc.k. Dat de heerlijke melo- diek van den „Maitrg angelique" den heer Van Kempen verlokt lind laat zich ©enigszins begrijpen, maar toch lijkt, mij (lit aria in zijn geheel toch niet bijster geschikt, voor een kerk- concert, vooral niet aan het slot, dat met intons-dramatische kracht voort- sclirijdt en bijna een theatraal cachet krijgt op „chasse De briljante, veel- eischende aria werd door den zanger goed behcerscht; zeer gelukkig wa» hij met" „Dévoile-toi!" In „Waar gij heengaat" van ErdeJ- man, ontsierde een enkel maal een blank aangezette hooge noot het ge heel, maar heel gelukkig was de zanger met „Morgenhynmé" van ■Henschel, dat als compositie ook vrij wal interessanter is don het vorige stuk. Louis Robert, had als „pièce de ró- sistance" het Choral in b. min. van César Franc.k; heerlijke muziek, die eigenaardige variaties; die u bij her nieuwd kennismaking steeds weer nieuw© en oneindige vergezichten opent van pure schoonheid! Met een nummer dat met zijne frissche opgewekte rythmeai en ak koorden tot iedereen spreekt, de „Marche sur un Uième de Handel" van Alex Guilmant, besloot de orga nist. het concert. JOS. DE KLERK. De kermesse d'été in den Brontuin heeft 't Maandag avond niet met 't weer getroffen. Af- "en-toe plaste de regen. Dit heeft zeker velen weerhouden naar 1 Frederiks- park te gaan. Zij die eenmaal in de plaats des verm oaks waren, liebben- zick dooi- geen regen laten afhouden om pret te maken. Een nieuw regen buitje was dan juist een aangename drang om nog een toertje te draaien, zweven of cake-walken! Ook 't dans paleis en andere vermakelijkheden profiteerden aldus indirect van het minder-gunstige weer. Tusschen de buitjes door en nadat later op den avond de regenlucht wat opgeklaard was, hebben de andere kermismen- schen nog zooveel mogelijk geprofi teerd. Al was 't bezoek niet druk, er bestond tocli veel animo voor de werp-, visch- en achiettentjes. Op de gewone kei-missen was het 's Maandagsavonds altijd stil. Die traditie zet zich op deze kermfe-di geen-kermis-is voort, 't Zal, vooral als 't weer wat meewerkt, de volgen de avonden wel weer drukker wor den. Men verzoekt ons mede te deelen, dat niet alleen dc opbrengst van de vliegdemonsLatie maar ook de op brengst van aiie andere feestelijkhe den, na Aftrek van de noodzakelijke onkosten, ten bate zal koinen van de reeds in ons blad genoemde liefdadi ge doeleinden (tuberculosebestrijding, armenzorg, Weldadigheid naar Ver mogen enz.) Het Programma. Woensdag. Woendagmiddag om 2 uur is er een zwemfeest der Iiaarlemscke Zwemclub in de gemeentelijke inrichting aan de Houtvaart. Voor zoover daar plaats is, hebben de leerlingen der lagere scholen vrijen toegang. Het vete malen bekroonde Klein A- Capella-Koor van den heer N. Hooge over ff en zijn Dubbelmannen kwartet „Inter Nos" zullen Woens dagavond in de Vereeniging een con- vert geven. HAARLEMSHE LIZERGIETE- RIJ. Op de Maandagmiddag ge houden buitengewone algemeene ver gadering van aandeelhouders 19 be noemd tot directeur der Haarlemsche Ijzergieterij, de heer H. L. Huck- riedt van Deventer. AANHOUDINGEN. Door de politie zijn aangehouden een Pool- 6clie en een Duitsche vrouw, waar van er één ongesteld is en daarom in de Maria-Stichting opgenomen werd. Zij waren niet in het bezit van de voorgeschreven papieren en zullen daarom te zijner tijd over de grens worden gebracht. Ten nadeele van een jongen, die met een ij6Wugen ui het Frederiks- park stond, is utt dien wagen een .bakje, inhoudende f 62. ontvreemd. In verband hiermede is even later de 17-jarige J. T., wonende aihier, aangehouden. Het bleek, dat T. thuis het gèhee'e bedrag verstopt had. RIJWIEL TERUGGEVONDEN. Door twee rechercheurs is in een perceel aan de Lange Raamstraat alhier, een heerenrijwiel, dat.' op 16 Juni te Heemstede was ontvreemd, iq beslag genomen. De verkiezing van Gedepu teerd* Stater.. Men deel! ons mede- In eene te Amsterdam op 23 Juni gehouden bijeenkomst van de 34 St i- tenieden van Neord-Holland, die zich rekenen tot de rechterzijde to bo hooren, kwam ter tafel een aanbod van de vrijzinnige Statenleden en dc- Statenleden van den Eeonomischen Bond om e<en accoord aan te gaan in dlon zin, dat de aftredende leden van het college van Gedeputeerde Staten herkozen zouden worden en de voorziening in de vacature, ont staan door het niel-hcrkiezen als Statenlid van don heer Zijp, ter be schikking zou worden gesteld van de rechterzijde. Het door de rechter zijde geopperde dankbeeld om, in verband met de verkiezing van Gede puteerden, ook ten aanzien van de ver kiezing van Eerste Kamerleden tot een accoord te komen, werd door de vrijzinnigen niet aanvaard. Besloten werd dit aanbod niet aan te nemen, maar slechts een accoord te aanvaarden, waarbij drie zetels in het college van Gedeputeerde Staten en één zetel in de Eerste Kamer wor- den toegewezen aan de rechterzijde I en wel voor Gedeputeerde Staten 1 j aan de ChrLstelijk-Historischen en 2 I aan de Katholieken en voor de Eer- 1 ste Kamer 1 zetel aan de anti-revolu- (tionairen. De gedachte om een anü-socialis- tisch bloc te vormen en alzoo dc sociaal-democraten te weren uit het I college van Gedeputeerde Staten bestond niet bij de rechterzijde. BOUW BRANDSPUITHUIS MET POLITIEPOST AAN DE AM.STER- DAMSCHE VAART. Het bouwen van een brandspuithuis met politie post aan de Amsterdamsehe vaart, waarvan de aanbesteding op 8 Juni Jl. heeft plaats gehad, is gegund aan Th. M. van Deursen te Haarlem, voor f 8340. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: M. Mensink, Haarlemmerliedestraat 44 zw., ring met sleutels. H. A. F. de Does, Ael- bertsbergstr. 68, handschoen; D. Ilen- sen, Beeksteeg 3, dasspeld. H. Heili gers, Blommertsteeg 14, broche. J. F. Harmsen, Jan Steenstraat 21, passer doos met inhoud. C. Pieters, Jan Steenstraat 20, kindermuts. Wed. Gros, Kleine Houtstraat 45, zakken met suiker. J. Viezedman, de Clercq- straat 131, portemonnaie. J. H. Boe kei, Oranjeboomstraat 14, tasch met inhoud; J. Vader, N. Kruisstraat 17 rood, portemonnaie. G. J. Bettink, Velserstraat 45, mes. M. Zwetsloot, Leidschestraat 48, rozenkrans. J. Bind els, Keystraat 3, halsketting. der bezettingsquaestie ingerukt, zoo- dart slechts een beperkte bescherming der burgerwacht aanwezig is, terwijl de stedelijke politie blijkbaar volktf- men te kort schiet. Hierop was het Spartacistisch© overrompelingsplan gebaseerd, dat echter intusschen is mislukt. Uit Zeven aar wordt gc-meld dat het reizigersverkeer Maandag in Duitsch- land plotseling is stopgezet. De mid dagtrein van vijf uur bracht slöchts één passagier Uit Dusseldorf. In die stad heerscht groote onrust, door dien de geallieerde kleurling-troepen op het punt staan alles te bezetten. De Duitsche troepen langs de grens zijn weggetrokken en bewegen zich op weg naar het binnenland. Vele burgers vluchten de grens over. an deren gaan in de richting van Ber lijn uit angst voor de bezetting. DE PERS IN DUITSCHLAND. -a Naar de redactie van de „Republik'* mededeelt, heefl het „Ober-Komman- do Noske" Maandag het verschijnen van dit blad tot nader order verbo den wegens misdadig, gevaarlijk sto ken tegen de regeeringstroepen. SCHEIDEMANN NAAR NEDER LAND. Naar de Berlijnsche cor respondent van de Tel. verneemt, zal Scheidemann voorloopig niet weer de leiding van zijn partij op zich ne men, maar langdurige reizen in het neutrale buitenland, voornamelijk 1 Nederland, ondernemen. DRAADLOOZE VERBINDING iMET NED.-INDIé. Ingediend is ,een wetsontwerp tot wijziging van de begrooting van inkomsten en uitga ven van de Posterijen, de Telegrafie en Telefonie voor 1919. Art. 18 wordt verhoogd met f 2.500.000, in verband met de kosten van een ontvang- en zendstation voor radio-telegrafische gemeenschap fusschen Nederland en Oost Indié, daar deze kosten bij de begroo ting nog niet konden worden vastge steld. Van ingeaonden stnkkan, g«plmUt of Biet zeplaatst, wordt de kopte den Inaender niet ierarfegeven Voor den inhoud deser rnhrtek «telt de Redactie aioh niet camprokeltjk. Geeft geen fooien meer aan brievenbestellers. Op de heden gehouden vergadering van brievenbestellers van het Post kantoor Haarlem is besloten met bijna algemeene stemmen de zomer en nieuwjaarsgroet af te schaffen. Niet dat wij dit hebben gedaan uit "weelde (onze aanvangssalarissen zijn In dezen duren tijd nog steeds f 14 en 'f 15), maar wij doen dit uit een an- Vler oogpunt. Wij willen de regeering 'duidelijk maken dat wij niet langer onze salarissen met deze gebedelde "gelden aan willen vullen. Wij ver zoeken daarom het geacht publiek beleefd, alle brievenbesjel.ers in uni form, die door aanbieding van "kaartje© nog een fooi trachten mach tig le worden dei deur te wijzen of "hen te- laten staan, tot zij vanzelf ge voelen dat deze practijken voorgoed te "moeien eindigen. GEEFT GE-BNë FOOIEN MEER AAN BRIEVENBESTELLERS. Namens de afdelingsbesturen:' r J. J. V d. BERG. J. FONTIJN. H. H. ESSENBERG. Buitenland. TREKT iiOEMENIe ZIC1I TERUG? BERN. Naar de „Socolo" mededeelt heeft de Roomeensche minister-presi dent Bratianu verklaard, dat hij af- getreden is en dat hij het te Parijs opgestelde vredesverdrag niet wensciit (o onderteekenen. Hij kiui de regelin gen betrefende den Banaat tusschen Servfè en Roemenië niet goedkeuren. DE V Ft EDE VOOR W AARDEN VOOR HONGARIJE. Het -„Journal de Génève" meldt, dat de vredesvoorwaarden voor Hon garije binnenkort, aan de Hongaar- sche gevolmachtigden zullen worden overhandigd. Hongarije zal in den loop van eenige jaren moeten be talen een bedrag van 5 milliard als schadeloosstelling, terwijl het zich verplicht een gedeelte van zijn le vensmiddelen voort te brengen en ten gunsto der geallieerden te reser veer on. Verder zal Hongarije aan Servië en Roemenië dc agenomen bieden moeten teruggeven. Hat Vr*riesv*rdrag. BERLIJN, (V.D.) De nieuwe Duit- 6clic delegatie onder leiding van Erz- berger zal Dinsdag in Versailles aan komen. De onderteekening van het vredesverdrag zal Woensdag plaats hebben. Onrust in Dusssldorf. Uit Dusseldorf wordt geseind: 'Het spoorwegverkeer van en naar Dus seldorf is voorloopig gestaakt, ten ge volge van nieuwe Spartaciatische on geregeldheden, die in Dusseldorf wor den voorbereid. De regeeringstroepen zijn ten gevolge van dc verscherping LAWN-TENNIS. Zondag j.I. speelde Dea voor dé Haariemsche competitie tegen de Kennemers. Eerstgenoemde vereeni ging won met 5—2 en speelde over het algemeen een goede partij. De 2de mixed werd weder door Doa verloren. Van de Kennemers blijkt Lomafi hoe langer hoe meer een goed speler te worden, die veel aanleg bezit. De volledige uitslagen waren: Heerenenkelspel: J. v. d. Heuvel Rijnders—I.oman 2—6, 6—2, 6—2. J. Oei—J. Schol ten 6—3, 64. Damesenkelspel: mej. v. d. Heuvel Rijnders—mej. v. Lutterveld C—2, 6—4. Dames dubbelspel: mej. Ament. mej. v. d. Heuvel Rijnders—rnej. Laan, mej. Canters 64, 64. Gemengd dubbelspel: mej. Ament, J. v. d. Heuvel Rijnders— mej. v. Lutterveld. J. Scholten 6—4, 4—6, 63. Mej. Bouw, P. Mu'dermej. Laan, Cb. T-oman 16, 4—6. Heerendubbelspel1. Oei. T. Poels Ch. I.oman. J. Schollen 0—6, 3—6. De bekende inler-academiale wed strijden zijn dit jaar op de prachti ge Noordwijksche banen verspeeld. Groningen was afwezig, terwijl Rot terdam en Wageningen over niet voldoende krachten beschikten. Lei den, dat voor het eerst den steun miste van mr. Diemer Kool. moest met Delft hoofdzakelijk om de eere plaats vechten. De resp. vertegenwoordigers der diverse steden waren voor Delft: Knappert, Pennink, v. d. Berg en Felix: voor Utrecht: Overman, Ten Berge en Rinkel: voor Leiden: M. Sigmond en P. Sigmond; voor Am sterdam: Mendes de Leon, Ladeniua en de Afrikaners Nolte en du Priez. Het weer werkte niet mede: de re gen maakte de banen te zacht, zoodat vel© ballen moeilijk op kwamen, wat» aan de spelquahteit niet ten goede komt. Over de uitslagen in c-c-n volgend artikel meer bijzonderheden. - De Rotterdamsche kampioenschap pen zijn eveneens aan den gang. Het aantal inschrijvingen is geweldig. Dp wisselbeker van Casten dijk, dien hij het vorige jaar in eigendom kreeg, is vervangen aoor een nieuw exemplaar. Ook ditmaal zullen Castendvk en Ruys elkaar weder in den cindstiJijd ontmoeten. Het dames-dubbelspel is afgespeeld op Zaterdag "j.I. Mevr. Driebeek Cas- tendyk en mevr. Goossens-Castendyk hebben in de finale van mevr. Koeh en mej. Schaedtler gewonnen met 6-1, 6-3. In den halven eindstr. dames-enkel spel won mevr. Koch van mevr. Drie- beek-Castendyk met 6—3, 63. In hel heeren enkelspel A'crloor Castenóyk nog geen enkeje set eu 1 den wisselprijs wel weder verove ren. De leiding die bij ae heeren Loos en Dutih berustte, bleek wel in zeer goede handen te rijn. Financiëele Berichten MIJ. TOT EXPL. VAN DE VIC- TORÏABRON TE OBERLAHNSTEIN TE AMSTERDAM. In de jaar lij ksche algemeene vergadering van aandeelhouders word door de directie verslag uitgebracht over het afge- loopen boekjaar. De balans en winst en verliesrekening werden goedge keurd en word na ruime afschrijvin gen het dividend bepaald op 7 pet. Mr. P. Peelen werd als commissaris herkozen. EEN ZWAVELHOUDEND MEER IN INDIë. Het bureau A. N. E- iT.. A. deelt aan d© Tel. mede, dat «en onderzoek van het bezinksel uit het meer van Telagabodas de aanwe- ilgheid van 80 pet. zwavel heeft aan getoond. Aneta verneemt, dat de re geering plan heeft de zwavel te ex- ploiteereu voor de vervaardiging van ontplofbare stoffen. Er zal een fabriek' voor zwavelzuurfabricage worden gebouwd.

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 1