vrij verkrijgbaar KOFFIE-BRANDERIJ Roomboter Melange siausmeaws Rechtszaken Binnenland begint de REUZEN-OPRUIMING tegen ongeleende prijzen in „DE KROON" 13-13-14 Kleine Houtstraat 12-13-14 RESTAURANT 1 K ORDRE A. WAP8TRA, Brouwersstraat 107 W. TH. PIELAGE Lange Veerstraat 2U Van af 1 Juli a.s. Prima Korte- en Langs Turf J. OVERAKKER CU Wielrijders! WAARSCHUWING Moffelen, tlemciiteeren, afsckareu, enz. WIJ MOFFELEN Binnen- en Buitenbanden H. J. VAN DER MEER s:-.d Berlijn staan op het standpunt, d;-ï de strijd, die thans gevoerd wordt, de beslissende ie. De autori teilen zijn bereid, deze strijd te aan vaarden en zij ziin zejter van liaa-r succes. I Kijksde-p. voor economisch© aangelegenheden zal zich in een op roep tot de bevolking richten, waarin op scherpe wijze togen dt contractbreuk van het spoorwegper soneel wordt geprotesteerd. De regeering treedt krachtig op tegen degenen die tot de tramstaking hebben aangezet. Tal vani leiders der communisten, onder wie de bekende communist Herfurt en een groot aai» tal revoiuiionnaire voormannen, zijn gearresteerd. Niettegenstaande de stakingen aan (tram e»t spoor konden de groote fa brieken Dinsdag nog blijven werken. De directies hadden intijds maatre gelen- genomen om hot personeel met vrachtauto's naar de werkplaatsen te brengen. De regeering is voornemens een be perkt person envervoer te doen plaatj hebben met het gebruik van vrachtauto's. De kolen levering voor Berlijn wordt ernstig in gevaar gebracht.Op cnKeie pinassen is het vertrek van ko.en-trcineu naar Berlijn verhin derd. De regering zal met militaire machtsmiddelen ingrijpen. De stede- luko electrieche centrale bezit nog slechts voor vier dagen kolen, de electrische centrale vim Neu-KÖln nog siecius voor anderhalven dag. De voorraden der Berlijnsohe gasfa briek slinken van dag tot dag. Uok wordt x.og geméld, dat het per soneel in de suikerindustrie zich be- a-eid verklaard iierit om de spoor- en tramnieii6ctien bij de staking te6teu- nen door ook het werk nocr .e leg gen. Hamburg is opnieuw door regee- ■ringslroepen bezet. De staat van be leg is bovendien afgekondigd. uit Hamburg komt een sensationeel bericht over een verijdeld plan van strafgeyangcneii, dat. als het gelukt was, de levensmiddelenvoorziening van Duitschland ernstig in gevaar zou hebben gebracht. Het betren hier met minder dun een poging om Je geweldige pakhuizen, die vol Aiue rikaansche levensmiddelen liggen, in de lucht te laten vliegen. Hierover wordt het volgende gemeld: De Hamburger vrijhaven met haar reusachtige levensmiddel enpakhui- zon ligt buiten het strijdtooneel en verkeerde naar het scheen, niet in gevaar. De toegangswegen naar de vrijhaven waren door manschappen van de voJkswcer bezet, die echter hun post hadden verlaten. De ge straften van de gevangenis waren in vrijheid gesteld. Obscure elementen die ten deele uit de gevangenis af komstig waren, richtten zich tot le den van den zeemansbond mei het vi-rzock, hun behulpzaam te zijn bij het plan de pakhuizen in de lucht te laten vliegen. De zeelieden deelden dit onmiddellijk aan het hoofdbestuur van hun bond mede, dat zich met de leiding der trocpc-n in de haven in verbinding stelde, ten einde den aan slag te verhinderen. Betrouwbare le den van den zeeliedenbond werden van wapens voorzien en bezetten ue •vtUMiicii posten, Zeouat een vernieti ging cic-i levensmiddelen-pakhuizen wuir.omtn werd. iiel aantal der oilers bij de straat- geveciiten in Hamburg is tot 62 ge stegen, fckn aaului gewonden bevindt zien echter nog m levensgevaar. 111 de nabijheid van Hamburg, in Wismar, kwam het tot ernstige on lusten, tijdens een troepentransport ter onderdrukking van het oproer. Aau het station had zich een groote menigte verzameld, die de troepen aanviel, heil ontwapende en de gewe ien stuk sloeg. Nadat Zaterdag te Bielefeld levens middelen-onlusten hadden plaats ge vonden. was voor Maandag een ver gadering onder den blooten hemel bijeengeroepen, welke echter door den rijkscommissaris Severing, dtë hier is aangekomen, verboden werd. Daarop hadden ernstige ongere geldheden an botsingen met de vei ligheidswacht plaats, die met hand granaten naar do menigte wierp. Een aantal personen werd gewond, deels zwaar. Twee hiervan zijn reeds over leden. De steeds dichter aangroeiende me nigte dwang de invrijheidstelling af van twee op Zondag gearresteerde voormannen en maakte zich meester van de thans leegstaande kazerne, waarbij vele geweren met munitie in hunne handen vielen. Voorts' bezette zij liet station en deed het werk in een aantal fabrieken ophouden. Rijkscommissaris Severing liet re roepen uit Detmold aan Bielefeld is daarop de scherpte staat van beleg afgekon digd. Emouis, de voorzitter van de Ber- lijnsche bankbeainblen, is op laét der regeering gearresteerd. Er wordt evenwel bekend gemaakt, dat deze arrestatie niet in verband staat met de actie der bankbeambten. Emouts is gearresteerd, omdat hij Bolsjewis tische propaganda op groote schaal voerde. In een rapport van een Duitscli be drijfsleider over de mijnen in liet Ruhrgebied wordt gezegd, dat in het tijdsverloop van November tot 3d April, dus 140 dagen, slechts op 22 dagen niet gestaakt is. De kolen- productie is zeer sterk verminderd. Door de vredesvoorwaarden zijn de voorraden steenkool voor Duitsch land ook sterk vomiindcid. Terwijl de behoefte van handel tn nijverheid aan steenkool in het liiaiis verkleinde Duitschland vóór den ooi- log 63 miliiocn tonnen bedroeg, zul len ei' voortaan niet meer dan 10 mil- lioen tonnen beschikbaar zijn. „Met deze cijfers voor oogen opent zich voor ons een inderdaad trooste loos vooruitzicht" zoo besluit de oodi'ijfsleider. Verspreid nieuws UIT DE ENGELSCHE ARBEI DERS W EI1ELD. De Nationale Zeelieden- en Stokersvereeniging, die.deel uitmaakt van de Triple In dustrial Ailliance, heeft een motie aangenomen, waarin zij weigert het principe van algemeene staking als wapen om invloed uit te oefenen op het parlement te aanvaarden en wei gert deel te nemen aan een voorge stelde conferentie om dit principe te bevestigen. Dit beteekent, dat er een groote tweespalt in de arbeidersver- eenigingen dreigt. DE STRIJD VAN 'T BELGISCHE VOLK. De koning vanEngeland heeft aan koning Albert van België ter gelegenheid yan het teekenen van den vrede het volgend telegram ge zonden: „Op dit gedenkwaardig uur, dat de vreae, die vijf jaar geleden op de heele wereld zoo brutaal ver broken werd, hersteld is, gaat de ge- uaenie van mijn volk naar de dap pere Belgische bevolking. Het Brit-sche volk, steeds de held- latiigheid gedachtig waarmede Bel gië, onder ae onverschrokken leiding van zijn hoofd den gang der invallen de verraders gestuit heeft, zal nooit de verschrikkelijke marteling verge ten, die België. doorstond- In zijn hardnekkigen strijd voor recht en vrijheid, zal liet steeds, met gevoelens van diepe dankbaarheid en groote bewondering uw dapper en roemrijk land geden ken. Ik hoop dat, nu de vrede aan vangt voor ons, de wonden van Bel gië zich zullen sluiten en dal de her innering aan dezen wreeden tijd ver dwijnen zal te midden van de wel daden van den vrede. Ik verzoek Uwe Majesteit, mijn vriendelijkste geluk- wenschen voor haarzelf en mijn vu rigste wenschen voor den voorspoed en de grootheid van België te ont vangen." DENEMARKEN EN SLEES WLJK. De voormalige Dudtsche rijksdagafgevaardigde Hanssen is tol Deonsch minister voor Sleeswijk h noemd. De ministerpres-dcnt jiieeft in ©en rede gezegd; dia voorbereiding van de vèreeniging Deeneohe dccleii van Sleeswijk met Denemarken, ©en centraal punt. voot dezen arbeid moest worden gescha pen. De nieuwe minister zul zich geheet aan deze zaken wijden. STRAFFEN VOOR -DE DUIT SCHERS. Volgens bericht In de Duitsche bladen heeft lord Fioher, de vroegere eerste zeelord der Engelsche admiraliteit, ©en brief gepubliceerd, waarin hij het voorstel doet, ajs stral voor de vernieling va» de Duitsche vloot op de reede van Scape Flow, te eischen, dat Duitschland ïorgen zal voor de levering van d© uoodig© hoe veelheden steenkool voor den aan staanden winter. TERUGKEER DER DUITSCHE KRIJGSGEVANGENEN. Duitschland begint men al toebereid selen ie malten voor de ontvangst van ue terugkeercllde krijgsgevangenen, wier terugkeer'na de ratificatie van het vredesverdag te verwachten :«.Te Keulen is daarvoor ©en vereeniging gevormd dte zorgen wil, dat iedere krijgsgevangene bij aankomst te Keuien een versnapering zal vindon, bij wijze van welkom thuis. De commissie doet nu ©en beroep op liet publiek om" bijdragen te leve ren, vooral sigaren, sigaretten en ta bak. Volksuniversiteit. Onder leiding van den heer A. H. Gerhard' had Dinsdagavond een ver gadering der Volksuniversiteit voor Haarlem en Omstreken plaats. Na de vaststelling der statuten werd over gegaan tot samenstelling van het be stuur. Daarin werden gekozen: in de eer ste plaats de leden van het voorbarei- dend bestuur, bestaande uit de hee- iren J. S. Bunstra, de heer en me vrouw dr. G. van den Bergli van EysiugaElias, mr. A. Bruch, A. H. Gerhard dr. J. J. Haak, drs. J. M. .Hallen ius, dr. L. C. Kersbergen, 11. A. Kooy, A. Nagtzaaiu, dr. G. E Opstelten, G. Ras, M. A. Reinaldu, dr. <J. B. Schepers, dr. C. Spookier, mej. Chr. Farret, mevr. Willekes Macdonaid—Reynvaan en mevr. W. L. Boldingh—Goemans. In de tweede plaate de leden van de Financieeie Commissie de lieeren mr. A. S. Mie- dema, Vincent Loosjes G. J. Droste Jr., jlvr. mr. F. Teding van Berk hout Sr., Ir. B. Wiegersma, L. J. E. I. Breda Kleynenberg. J. C. Tadc- ma, dr. G. de Vries. A. W. Beynes, mr. M. van Toulon van der Koog, M Füliri Snetlage. In de derde plaats a'.s vertegen- woordigere van verschillende vakcen trales en bonden de lieeren M. de Braai, R. J. Dijk. J. A. de Lobel en C. W. van Daalen. In de vierde plaats zullen leclen van liet bestuur zijn de afgevaardig den der verschillende rechtsperso nen (vereenigingen). Als zoodanig hebben zich reeds opgegeven de Haarlemsciie Bestuurdersbond en het departement Haarlem van de Maat schappij tot Nut van het Algemeen. Uit dit algemeen bestuur wordt een dagelijksch bestuur gekozen- van 7 le den. De secretaris kan buiten het da gelijksch bestuur gekozen worden. Bovendien wordt een onderwijs-com- miesie gekozen, bestaande uit 7 le den. DE EERSTE AVOND-CARILLON BESPELING. Dinsdagavond beier den weer voor lief ee. st in dit seizoen de welluidende klingel- en belle-to- nen over onze oude veste. De heer H. W. Hofmeester, de Haarlemsclio bei aardier, was weer voor de zooveelsfe maal de sleenen wenteltrap van den Havo-toren opgeklommen, waar men ook niet'licht over moet denken, om liet volgende aardige programma Ie werken: Hochzeit-jnarsch van Men delssohn het Bruidskoor uit „Lo hengrin'' van Wagner „Marleentje" en „Hij die geen liedje zingen kan van Hullebroeck „Avondkoor" van Kreutzer en „Finale" van Müller. Bo vendien gaf hij nog een toegiftje „Die falsche Pepita". Jammer, dat 't alweer regende. Toch waren er nog verscheidene menschen naar het klok kenspel „omen luisteren, al zullen ze niet uilen voor den heer Hofmeester zichtbaar zijn geweest. Om hem het bewijs te geven, dat hij maar niet voor een „handje-vol" menschen bei erde, kunnen wij hem mededeelen, dat overal om en langs de kerk groepjes menschen naar zijn verdienstelijk spel stonden te luisteren, o.a. bij de Vleeschhal, Stuiversspaarbanlc, bij ,,1'rou", bij de ingangen van dc lunchroom „De Sierkan", het maga zijn Karthaus, het Stadhuis, bij Brinkmann, in de ruime hal van het Bioscoop-theater ,,De Kroon" (ja, dcifLr vooral!), onder de boomen naast de Vischmarkt en op de Oude Groen markt. Een bezwaar is net hevige geratel van de tallooze. voorbijrijdende vehi kels over de keien van Groote Markt, Groote Houtstraat, Zijlstraat enz., dat zeer hinderlijk is voor het luisteren. Een argument te meer, om zoo spoe dig mogelijk tot asphalteering van onze hoofdwegen over te gaan, die een moderne stad als Haarlem al reeds lang had moeten lubben! Intusschen is de eerste carillon-be speling er alweer geweest met veel aandacht luisterde het publiek naar verschillende nummers waarvan het Avondkoor wel het mooiste vonden. 't Is te hopen, dat het bij de volgen de gelegenheid niet regent, opdat ook de groote vluchtheuvel vol luiste raars zal staan. De lieer Hofmeester verdient 'tl ?2aohteliJke vergadering trampersoneel Naar wij vernemen houden de af- declingen van -den Prot. Chr. Bond an spoor- en tramwegpersoneel en van ,,St. Rafael" Vrijdag een nachte lijke vergadering tot bespreking van den toestand van het trampersoneel, te Haarlem. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavo-kerk te Haarlem, op Don- ueraag 3 Juli 1919, 's avonds van 7uur, dor den heer Louis Ro bert. Programma 1. Praeambulum festi- vuin, Sigfrid Karg Elert. 2. Zür Frie- uensfeier (Sonate), J. Rheinberger. Praludium. Intermezzo. Pastorale. in ale. 3 a. Andante sostenuto (ma nuscript), b. Gavotte. J. B. de Pauw. 4. 'Cantilène, Th. Salomé. 5. Toccata, lh. Dubois. ALGEMEEN NEDERLANDSCH VERBOND. Door de vergadering besturen van Jongeliedenafóee- lingen in het Algemeen Nederlandsen Verbond, is met algemeene stemmen, op voorstel der afd. Haarlem een motie aangenomen, waarin de verga dering, gedachtig aan het door de Viaamsche jongeren genomen aandeel jn den strijd voor de Viaamsche rech ten; overwegende dat een gunstige oplossing van de Viaamsche quaes-, tie een levensbelang voor den Nedar- landschen stam, haar voile sympathie betuigt aan het stroven van de Viaamsche jongeren en den wensch uitspreekt dat ook zij zullen arbei den aan de Hollandsch-VJaomsche toenadering. MILITAIRE CENSUUR. lliem- stra, voorzitter van den Landarbei- dersbond, schrijft aan Het Volk' liet hoofdbestuur van onzen bond ontving 27 Juni een brief van v. d. Vall te Schoten, die volgens post stempel 21 Juni uit Haarlem was ver zonden. De brief bleek te zijn open gemaakt en weer gesloten met een strook, waarop gedrukt: „Censure Militaire". Aan het postkantoor zijn inlichtin gen hierover verzocht. Een dergelij ke vertraging kan voor de betrokke- J në zeer onaangename gevolgen heb- I ben. Tevens is het wel eens interes sant te vernemen, wat de reden dat een militaire Censuur zich met onze brieven gaat bemoeien. PERSONALIA. De milicien-korporaals J. C. Pol ling, B. van den Bergh, W. van Reyen en de reserve-korporaal H. Rey- don van het 10e Regiment Infanterie, zijn bevorderd tot sergeant. De reserve-2e luitenant J. J. Wa- beke van het 10e Reg. Inf., zal zit ting nemen in de Commissie voor liet wctcnscnappelijk toelatingsexamen voor het reservekader. Den sergeant J. C. C. van Ero, van het 10e Regiment Infanterie, is vergund deel te mogen nemen aan het u elaUngsexamen tot den Hoofdcur tus te Kampen. Ala vice-voorzitter van het hoofd bestuur von den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden Mercurius ia aangewezen de heer W. C. van Daalen van Haarlem. Te Amsterdam is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift: Thoraxapertuur en tu berculose ilea- longtoppen, de heer K. C. A. Valkei', geboren te Haarlem. Gemeentelijke Arbeidsbeurs EEN VERBLIJDEND VER SCHIJNSEL. Op 1 Juli waren hij de Arbeidsbeurs ingeschreven 364 werkzoekenden. Ter vergelijking vol gen hier de cijfers op de data: '1 Juli 1919 ingeschreven 464 1 Juni 1919 ingeschreven 632 1 Mei 1919 ingeschreven 1035 1 April 1919 ingeschreven 1592 1 Maart 1919 ingescreven 1961 1 Febr. 1319 ingeschreven 2141 1 Jan. 1919 ingeschreven 1684 1 Juli 1918 ingeschreven 635 1 Juli 1917 ingeschreven 153 1 Juli 1916 Lngeschgeven 125 1 Juli 1915 ingeschreven 369 1 Juli 1914 ingeschreven 126 1 Juli 1913 ingeschreven 312 KERK-CONCERT DOOR DE MA ORI GA AL-V ER EENIGING. - - De Ma- drigaal-Vereeniging, die reeds vele mooie concerten gegeven heeft (ook in andere steden) onder leiding van Sem Dresden en zich steeds in een gunstige pers verheugen mocht, geeft Woensdag 9 Juli a.s. in de Groote- of St. llavo-kerk een concert, dat-wel de aandacht zal trekken, omdat de volgende kunstenaressen en kunste naars er aan deelnemen de dames V Kubbinga—Burg J. Brandsma, Joh. van de Linde, N. Evekink Bus gers, J. DresdenDhont en de neeren Jac. van Kempen, L. van Tulder, Jac. Ph. Caro en H. Kubbinga. 't Belooft dus een mooie avond te worden! GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij.: D. Bartel., Ro- zenelr. 51 k, por tem. m. inh.: lxiuw, Heeresingel 3 rood. rijwiel: J. v. Duffelen, Hagestr. 36, kruikje; B. de la Ric, Melkboerensteeg 8, bril in étui; J. Sparreboom, Rollandslr. 89, handschoen; H. Ploeger, Busken Iluetetraat 12, hond; A. Verhagen, Parklaan 8, bankbiljet; P. van Dijk, A. Loosjesstr. 31, poriem.; C. Rogge, Nassaulaan 111, z leesboeken; Weers Brouwerslr. 23, boorden; Ch. Tho mas, Colensostr. 39 rood, broek; R. Laduc, Turfmarkt 24 k, medaillon; D. v. Gelder, Potgieterstr. 2, beursje; J. Spook, Leidscheslr. '112, lorgnet; P. C. H. Kroon van üiest, Teyler- plein 25, broche; C. v. Gelder, Voor- uilgangstr. 4, taschje m. iilh.. R. Schutter, Berckheidestr. 9 rood, lorg net; S. Bruin, Rozenprieelstr. 56, portera, m. inh.; H. Bierman, Ba- rendsestr. 10, vlaggedoek. d. Stu.vft, welke laatste beduidend be ter op dreef was dan den 'eersten keer.. Dubbel jammer wus het daarom, dat de Belg .molorpech kreeg, waardoor hij uit den strijd raakte. Een tandemwedslrijd over 6 K.M mei 5 classementen bracht de zc-ge aan Erkelens—Straat, terwijl hel toe giftje een 10 K.M.-wedstrijd tusschen Straat (welke Blekemolen verving, die zich na den wedstrijd onwel voel de) en de beide anders stayers een gemakkelijke zege voor Wouters bracht, hoewel Straat een ronde voor g hail gekregen. De uitslagen luiden als volgt Tandemwedstrijd over 15 ronden (5 classementen): 1. Erkelens— Straat 18 p.) 2. TullekenVermeer p.); 3. Lrasto—v. Meetelen (17 p.). N.g. Storm—Leene (opgegeven). Tijd 9.4i 2/5. Match a trois achter motorgangma king tusschen Blekemolen (De Roos), Wouters (Slesker) en Arlh. v. d. Stuyl't (Herkuleyns). Uitslag 1. Blekemolen 2. Wouters (le ronde); 3. v. d. Stuyft (bijnu 9 ba nen). Tijd 25.15-2/5 voor de 30 K.M. 10 K.M. achter motoren 1. Wou- is; 2. v. d. Stuy-i (I2 ronde); 3. Straat (1 3/5 r.). Tijd: 10.55. Straat kreeg een ronde voorgift. Zijn debuut te Amsterdam was niet slecht, ofschoon hij nog te veel op ei gen kracht reed. Om 10 uur was het korte program ma, dat zeer in den smaak van het publiek viel, afgeloopcn. TE LAGE BELASTINGAANGIFTE. De Hooge Raad heeft arrest ge wezen in de zaak van S. G. en G. K., cacaofabrikanten te Westzaan, die wegens te lage aangifte voor de O. W.-belasting door bet Amsterdam sche Hof waren veroordeeld elk tot weken gevangenisstraf. De Ilooge Raad verwierp het beroep. Spil Bil iuuliSÜ'ijiïGS WIELRIJDEN. DE WIELERWEDSTRIJDEN IN HET STADION. Het weaslrijdprogramma, dat Zon dagavond wegens den regen gestaakt moest worden, is Maandagavond af- gewfci.... Wederom heeft Blekemolen een lraaie overwinning kunnen behalen j verontwaardigd op zijn concurrenten Wouters en v. der Belgen. DE BEEN EN AFGEREDEN. De 26-iarge schoenmaker P. te Waal wijk. sprong van de in gang zijnde tram en viel daaronder, tengevolge waarvan hem beide beenen werden afgereden. BLOEDVERGIFTIGING. Mej. te Uden, die-zich aan de baleinen an haar parapluie verwondde, waar door bloedvergiftiging ontstond, is aan de gevolgen overleden. LOONEN "GEMEENTE-WERKLIE DEN. De raad van Arnhem beeft bepaald dab aldaar de minimuuiloo- nen zullen zijn 23.40 voor manne lijke en f. 18.20 voor vrouwelijke erklieden. EEN BOYCOT. Tusschen de paard enhouders en hoefsmeden te Alkmaar is een ernstig conflict ge rezen als gevolg van de plamftn van cenige paavdenhouders om een coö peratieve hoefsmederij te stichten, naar aanleiding van de weigering de.r smeden de beslagprijzen te verla gen. De smeden hebben nu mede in verband met eem minder vriende lijke ontvangst ter terzake gehou den vergadering op 1.1. Vrijdag ge antwoord met liet besluit, dut voor de paardenliouders geen werk meer zal worden verricht, omdat zij be weerd hebben het wel buiten de sme den te kunnen stellen. Ook de sme den in de omgeving zullen weigeren voor de Alkmaarsche paavdenhou ders, die bij liet- geval zijn betrokken te werken. IN BELGIë AANGEHOUDEN. - Notaris James, te Sluis, lid van de voormalige commissie-Fleskens, een man die ontzaglijk veel gedaan heeft voor de noodlijdende Belgen, is Za terdag zoo meldt het Hbld. bij een bezoek voor zaken in Brugge, aldaar aangehouden, verdacht van gebeuld te hebben met- de Duitschers. Maandag in den namiddag was bet hem nog niet toegestaan terug le keeren, niettegenstaande de burge meester van Brugge z.ich voor liem heeft borg gesteld. Naar men ons uit Sluis seint, is men daar ter stede over dit optreden ADVE2M Mk'lïii i rs. 3L3BBË De Rente Cassa, rieerengracht 179 (fleb. Ar.sociatie-Cassa), A'dam. Kapitea 1 1.000.000.— Reservss. i 1.226.099.60 DEPOSITO-RENTE. Met 1 dag opzegging (bedragen tot f5000.— S direct te ontvangen) J 1 pCt. Met lü dagen opzegging 1'/. Voor 1 maand fixe l'/s ~z en 3 mnd. fixe 2 i jaar fixe 3Vt Prolongaliecouditie (tot beperkre bedragen) pCt. onder den Prolongatiekoers, mef een ma ximum van 2 pCt. ZAHDVOORTSCHE TERREIN- EN HOTEL-MAATSCHAPPIJ 's Zomers Badinrichting met ver plichting tot baded in Coatuum Telefoon 4. Bouwterrein, ook aan Zee, te koop. Passage-Win kels te huur. Te bevragen bij den Directeur, Villa Sommare en bij C. A. PIERS, Van Speljk- straat IQ. OBCHEÖTRE TZIGANE ET ATTRACTIONS BODEGA AAN ZEE Belast zich mei alk voorUomentie werkzsamheiien f 1,50 en f 1,60 van TO, SO, 90 en S 1,10 per 5 ons Telefoon 272 elke gewilde hoeveelheid Beleefd aanbevelend, NASSAULAAN 47 - TEL. 757 van 'Rijwielen, 3 dagen klaar, kan uzE&r* gosd werk zijn. voor f 5.98, 8 dagen klaar oen jaar garantie; niet goed, geld terug 1S.60, 4 SO, 6 60, enz EEN JAAR OARANTIE Handelaren speciale prijzen Sobagchelstraat 7-9 Telefoon 2422

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 6