Stadsnieuws HELEM ROBERT GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 9 Juli 1919, dos nam. tyin lVa ure, in de Statenzaal (Prin geilhof). De volgende zaken zullen aan de ;orde worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen 'stukken. Proces-verbaal kusopneming gemeente-ontvang ei-. 2. Voorstel B. en W. vaststelling kohier plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1919. cl. id. id. vaststelling supplet. be- .grooting electr. bedrijf, dienst 1918. 4. Id. id. af- en overschrijving be grooting huiszittende armen en stads-armen en ziekenhuis, dienst 1918. 5- Id. id. goedkeuring begrooting gildegoederen, dienst 1920. 0. Id. id. aanvulling begrootings- posl 1919, No. 125, (schriiloonen). 7. Id. id. vaststelling verordening loonen werklieden. 8. ld. id. wijziging verordening plaatselijke directe belasting naar liet inkomen. 9. ld. id. overneming van voor straat bestemden grond ten noorden van de Zomervaart. 10. ld. ld. verhooging begrootings post en aankoop stoomboot voor bag- gerwerk. 11. Id. ïd. beschikbaarstelling gel den aanvulling post begr. onderhoud enz. van huizen enz. huiten aanne ming. 12. ld. id. vaststelling nieuw tarief verrichting van diensten door de 'ge meente-reiniging. 13. Id. id. toekenning gratificatie aan gepensionneerde weduwen van gemeente-ambtenaren. 14. Id. id. verkoop gedeelte per ceel aan de Korte Poellaan. 15, Id. id. verzoek .ontheffing ver plichting hebben van een burgerdag school. 16. Jd. id. verhooging voorschot aan woningbouwvereeniging Spaarn- oog". 17. Id. id. verhooging voorschotten aan Cocp. Woningbouwvereniging voor gerueentepersoneel. 18. Id. id. vasistelling algemeen uit breidingsplan. 19. Id. id. verhooging bedrag toege staan voor ophooging gronden tus- sclien Kleveriaan, Veiserstraat en Brakenburghstraat. 20. Id. id. instelling dienst licha melijke opvoeding. 21. Id. id. aanwijzing plaats voor bouw tweede H. B. S. met 5 jar. c. ontruiming onbewoonbaar verklaart! perceel :t Zakje no. 7 C. 22. Id. id. verlenging termijn voor Bavo". 23. ld. id. overdracht van grond aan de woningbouwvereniging „St. Bavo, 24. Td. id. verhuur, porecei Zijlweg aan Chr. Lyceum. 23. Benoeming Commissie bezwaar schriften plaatselijke directe belas ting. PERSONALIA. .eslaagd voor 't AlI.. 0.- cxamen B. H.elwig, G. M: Visser en L. A. P. Hoogendijk, allen te IJmui De actie io de metaal industrie. VooHooptfl geen ultimatum. Vrijdagavond had een gecombineer de bestuursvergadering plaats van den A-'gem. Ned., den R.-K., den Clir. en den Neutralen Metaalbewer- kersbond, om te bespreken het stollen van een ultimatum aan de Haarlem- sche werkgevers in de metaalindus trie. Men deelt ons aangaande die sa menkomst mede, dat de 11.-K. hun standpunt handhaafden om geen ul timatum te stellen de andere bon den waren er vóór mei t gevolg dat nog geen bepaald besluit is ge nomen, maar dat het stellen van een ultimatum eerst nog eens op de le denvergaderingen dei- onderscheide ne bonden za. worden overwogen. Wij vernemen dat tegen hedenmid dag een ledenvergadering van de afd. Haarlem- van den Al genieenen Nederlondschen Metaaibe werkers- bond is uitgeschreven orn over de zaak te beraadslagen. BRANDWEER OEFENING. Vrij dagavond hielden de vrijwilligers van spuit X in tegenwoordigheid van don staf en van den bui gamees Ier, den heer Maarschalk en den weihou der, den heer Joh. de Breuk hun jaarlijksche brand weeroefciiing op den toren der St. Bavo. De deelnemers waren opgesteld b:j het spuitenhuisje aan de Gr. Markt. Toen kwam do mededeeling, dat ei brand zou zijn in den appel van den toren. In allerijl stormden de jonge lui naar boven en in 3i minuut werd reeds water gegeven boven den appel uit Alle vrijwilligers hadden 't er blijkbaar opgezet om het vroegere re cord va.ru. 5 minuten te verbeteren. Schitterend zijn ze daarin geslaagd! Een normaal mensch heelt 15 mi nuten noodig om zonder rusten naur den appel te klimmen. De comman dant verzekerde ons evenwol: „als een wervelwind vlogen do jongens naar boven'". De burgemeester verklaarde zich 'zeer voluaan over het 'lutstekendjj verloop van de oefening en de presta tie der vrijwilligers. De oefening had veel' kijkkistigen op de Groote Markt verzameld. INBRAAK. In het vrachtgoede- rcnstation aan de Westergracht is vannacht ingebroken. Ontvreemd zijn twee balen manufacturen. AANRIJDING. Op de Kinder- huisvest is de pakhuisknecht H. V. van de firma Van M., terwijl hij met een handwagen reed, aangereden, llij werd licht gewond aan buik, been en rechterarm. De aangereden©, die zich orider behandeling van den dokter moest stellen, beweert, dat de trambestuurder niet heeft gebeld. Deze zegt echter het tegengestelde en deelde mede, dat de pakhuisknecht plotseling met zijn wagen op de rails is blijven stilstaan. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Vorige stand 762 m.M. Stand van iieden 762 m.M. Stilstand. Positie en bezoldiging van gemeentewerklieden. B. en W. doen den raad voorstel len aangaande positie en bezoldiging van werklieden op over 't, werklie- dcn.reglement van toepassing is. Voorgesteld wordt orn 't'beginsel van periodieke verhoogingen te laten vervallen. Ten aanzien van de groepsindeling wordt opgemerkt dal omtrent 't aan tal groepen een eenstemmig advies der Centrale Commissie is verkregen. Voor zooveel mogelijk is in de nieu we indeeling een opklimming verkre gen die voor de werklieden tot dusver slechts in geringe mate bestond. Ten aanzien van de loonen deelen B. en V. mede dat zij de denkbeelden door de organisaties in de comm. van overleg verdedigd niet deelen en dat, lettende op de iconen, van ge meente-werklieden in gemeenten, met welke Haarlem nauwelijks kan wor den vergeleken, alsook op de loonen in het particulier bedrijf, het college eenparig méént, dat in het voorgestel de loon is bereikt het bedrag, dat in dezen tijd redelijkerwijze van eene ge- mcenïe lean wórden geëisch't. Op dien grond vinden zij dan ook alle vrijheid orn de door ons voor gestelde loonen te handhaven. Wel kan hun College zich vgrééhl- gen met het denkbeed in de Centrale Commissie naur voren gebracht, om aan werklieden, die, hetzij tijdelijk hetzij voortdurend, zijn belast met de leiding over anderen (z.g, voorlie den), eer.e extra verhooging boven hun loon toe te kennen. Wij meenen dat die verhooging op 2 cents per uur kau worden geslekl. De organisaties hadden aangedron gen om bij de berekening van hot nog toekomende Ion onder „hetgeen in totaal sidert 1 Januari 1919 is ont vangen" den kindertoeslag in te be grijpen, omdat anders door de groote gezinnen van de nieuwe regeling weinig of geen voordeel zou worden ondervonden. Vooropstellende, dat deze nieuwe regeling voor geen der belanghebbenden achteruitgang m loon zal beteekenen, meenen B. en W. Ie moeten adviseeren. niet op het ver buigen der organisaties in te gaan. Immers, bij de vaststelling van de salarissen voor het politiepersoneel in Februari j.l., en laatstelijk bij de regeling der jaarwedden van de amb tenaren, is door den Raad ingetrok ken zijn besluit van 2S Maart 1917, tot toekenning van een toeslag op het vast salaris. Handhaving van dit be sluit voor de werklieden, voor zooveel betreft de toekenning van een toe slag van f 26.voor ieder van de wettige kinderen beneden 16 jaar, zou de tegenover de hiervoren genoemde categoriên van gemeente-personeel naar de meening van B. en W. niet te verdedigen zijn. B. en W. deelen mede dat hun col lege spoedig aan den raad een be slissing hoopt te kunnen voorleggen aangaande den kindertoeslag voor 't geheele personeel in dienst der ge meente. Verder zeggen zij dat het in hun bedoeling ligt om den arbeidstijd, daar waar dat mogelijk is, binnen kort (17 Juli) terug te brengen tot 45 uren per week. (n de verordening, regelende de positie en de bezoldiging van werk lieden, op wie het Werkliodenregle- menfc van toepassing is, is de indee ling aldus voorgesteld: De werklieden op wie het Werk liedenreglement van toepassing is, zullen voor de loonregeling gerang schikt worden in de navolgende groe pen, waaraan zijn verbonden de daar bij vermelde uurloonen. Groep I, normaal-uurloon, 60 et-s. Arbeider, Straatveger, Vissclier, Lan- taarnpoefser. Metcrvullér, Gloei; Groep II, r.ormaal-uurietn 62 Bellwerker, Tonnenwerker, Hulpv tiisopiialer, Straatvegcr-vnorwerkcr. Helper, Metercontroleur, Controleur der branüKranen, Urinoirreiniger, Opperman, Wegwerker, Treimm Poetser, Plantsoenarbeider, Wei' man politiebureau. Groep III, normaal-uurloon, 65 ets. Grondwerker, Tuinman, Brug wachter, Filterwerker, Ilulpfiter, Baggerman-beltwerkc-r. Schuiten voerder. "Voerman. Lompensórteer- dcr. Stalknecht. Slandopnemer. Pom pei-. Transporteur. Magazijnknecht. Hulpmachinist Hulpstoker. Hulp- monteur. c Groep IV, normaal-uurloon, 68 ets. Mach i nedrijver. Meterhersteller. Ploegbaas in de prise d'eau. Fitter. Kuiper. 2e slraatmakzr. 2e metselaar. Brandspuitmaker. Rioolwerker. Stoker. Distillateur. Bankwerker. Vuurslakker. Kolen transporteur ha ven. Monteur. Kabc'grondwerker. Schakelbord wachter. Boomkweeker. Bloeruits. Cokestransporteur. Hal knecht. Groep V, normaal-uurloon, 70 ets. Hoofdfitter, Chef-Boomkweeker, Chef-Bloemist, Chef-rioolwerker, Hoofdbrngwachter, Hoofdmeterher steller, Schilder, Scheepmaker, Wa genmaker, Smid, le-straalmaker, le metselaar, Timmerman, Machinist, Draaier. Ovenhouwer. Instrumentmaker. Monlour-bankwerker. Vuurwerker. Het normaal-weekloon wordt vast gesteld als volgt: Groep I f 27.—, groep II f 27.90, groep III f 29.25, groep IV f 30.60. groep V f 31.50. (Onsrecorritreerd.1 Laatste boricLten LUCHTVAART. De tocht van de R 34 gaat tot heden voorspoedig. Volgens het laatste be richt was hÊt schip 400 mijl N.O, van St. Johns. GEMEENTERAAD. Oe nieuws Hl. b. S. B. en W. stelen voor 1de tweede B B. 9. met 5-jarigen cursus te bouwen aan de Kleverlaan. op een terrein van 4700 M2 ter zuiden daarvan. B. en W. vragen een crediet van f 70.000 ter verhooging van het be drag van f 175.000 toegestaan tot op hooging van hest terein tueschen Kle veriaan. Velserstraat en Brakenbur- genstraat, daar het bedrag niet vol- doende is gebleken. EN KNAAPJE VERMOORD* Onder de gemeerue Vijlen, iu Lim-] i.-iii g, is een 12 jarig knaapje «iooJ in de Weide ge-.ouden. Het knaapje bleek door een geweerschot getroffen té zijn. Lichamelijke opvoeding. B. en W. stellen voor een afzonden lijken dienst in te stellen voor de li cl tamelijke opvoeding en een inspec teur aan het hoofd van dien dienst te -stellen.op een jaarwedde van f 3500. Een en ander in verhand met de toe nemende bemoeiingen ten aanzien van de lichamelijke opvoeding en de stichting van sportterreinen on zwem. inrichtingen. MOEILIJKE ARRESTATIE. Van der K. uit de Tulpenstraat moet dria maanden gevangenisstraf ondergaan. Toen de politie kwam klom hij op het dale. De rechercheurs klommen daar op op eon ladder naar boven en kwa men zoo op dén zolder, wajar V. d. K. was teruggekomen, waarop hij in gerekend werd. IX PERU is een revolutie uitge broken. President Padro en zijn mi nisters zijn gevangen genomen. Er zijn geen slachtoffers gevallen. De revolutionnairen hebben cr-n nieuwen president uitgeroepen. Engeland trekt zijn troepen uit Rnsland terug. Reuter verneemt, dat de Eiigelsche troepen uit den Kakasus zullen wor den teruggetrokken en ciat alle troe pen, met uitzondering der vrijwilli gers, Noord-Rusland, waar de ont- •uimiiig reeds is begonnen, zullen hebben verlaten vóór de havens door liet ijs worden gestremd. BEVERWIJK.— Marktbericht. Postelein f 1--1.20 per mand; andij vie f 4 per 100 struiken;zuring per ben f 0.20; wortelen f 10—15 per 100 bos; komkommers per 100 f 15—20; Aardappelen klei f 8—9 per II.L., idem zand f 10 per H.L., peulen per K.G. f 0.25—0.30; doppers per K-O, f 0.30; capueijners per K. G. f 0.35— f 0.40: tuinboonen per K.G. f 0.40; .bioemkool f 2530 per 100; uien per bc»s f 45; sla f 1.251.75 per 100 krop; rabarber per 100 bos f 1015. pieterselie per bos f 0.10; selderie per bos f 0.08; aardbeien per mandje f 0.'120.15; iuem per K.G. f 0.65-^ f 0.70. .jiZ- X» '%I jtBi JE*-, JDT OU'X iSs Rn plaats van kaarten.) Ondertrouwd: MAGDALENA BERENDSEN Geen ontvangdag. Huwelijksvoltrekking D. V. 24 Juli 1919. Haarlem, 4 Juli 1919. Bakenessergracht '7. Heden overleed zacht en kalm, in den ouderdom van bijna. 86 jaar, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader de Heer Sernsrdus Usuwsndal Zijn bedroefde Kinderen, Behuwd-, Klein- en Ach terkleinkinderen. Haarlem, 4 Juli 1919, Schoterweg 48 rood. De Heer "en. Mevrouw li. BOCVYARTS zeggen dank ling bij de geboorte van hun voor de blijken van belangstel- Zoon ondervonden. Heemstede, 5 Juli 1919. ARTS IS AFWEZiS Dr. KROL is tot 19 Juli AFWEZIG Dr. MERENS, Plein 34 neemt de praktijk waar. Huwelijk Wed»., werkman, geen kin deren te zijnen laste, zoekt, langs dezen weg in kennis t.e komen met jonge dochter of weduwe z. k., tusschen 30 en 40 jaar, om na w.z. goedvinden een huwe lijk aan te gaan. Brieven ond. no. 5320 Bur. van dit Blad. Gevraagd net Burgermeisje of juffr. v de huishouding. Goed loon. 15 Juli in A'dam. Br. fr. Mevr. POLAK. Trompstraat 15, te Zandvoorfc. EEN FLINKE 2e Werkmeid gevraagd. Adres Pension. ,Xas- sau", Spruitcnbosciistraat 4. Gevraagd een meisje voor halve dagen.. Wagenweg 17. Dienstmeisje gevr. tegen 1 Aug., v.g.g.v., k. koken en alle werkz. Hoog loon. KI. gezin. Brieven ouder no. 5321 Bur. van dit Blad. Gevraagd tegen 1 September een net DAG-TWEEDE MEISJE. Zich aan te meld. Ka.mpersingel 70. Een flink Meisje gevraagd, v.g.g.v. Loon f 6 p. week lot einde Augustus. Mevr RABBIE, BredcrodCÊtvaat '106, Zandvoort. Na Sept,. "Wetering schans 108, Amsterdam. Zich te vervoegen van 7—9 uur. Beschaafde JuSrouw gevraagd vaa 15 Juli iot i sept, bü Iwee kiniier8n van 8 en 7 jaar iZanüvoori. Brieven onder letter M. K. bureau van deZandvoortsche Courant. isrstonfl BÊVraayü op kantoor jonge Dame voor adminislratieve werkzaamheden Kennis van boekhouden ver- èischte. Eigenhandig geschreven brieven ond. nr. 5175 Bureau IrJaurl. Dagblad. Gevraagd een meisje voor gewone liuise- lijko bezigheden. Hoog loon, waschgeld en verval, R.-K., v. g.g.v. Brieven onder no. 5119 Bui', van dit Blad. Wordt gevr., voor dadelijk, voor noodhulp of vast: een W erk-tweeüe-Meid bekwaam voor haar werk, v. g. mondei, get. voorz. Br. fr. Me vrouw WALLER, Heerenweg 66, b. d. Koediefslaan, Heemstede. Een ongehuwde Moeder wenscht geheel afstand te doen van haar pasgeboren kindje. Brieven onder no. 5325 Bur van «lit Blad. Voor terstond gevraagd een nette Juffrouw voor kindje van 6 jaar. zomer maanden in Zandvoort, dienst meisje aanwezig. Brieven ond. letter Z. Agent van dit Blad te Zandvoort- Winkeljuffrouw Gevraagd, te Heemstede, te gen 1 Augustus een R.K. Dienstbode of Dagmeisje kunn. koken en flink werken, Brieven onder nr. 5326 Bureau Haarl. Dagblad. Dienstbode Weg. huwelijk der tegenw. vraagt Mevr. BULTMAN, Boe ken rodeslraat- 18, teg. 1 Aug. a.s. of later een fl. DIENST BODE. 0. mm, ËisiDumaaaister beveelt zich beleefd aan. Ook keeren van Heeren- en Dames kleeding. Bill, prijs. Frankestraat 53. Dameshoedenzaak vraagt bekwame Apprêteuse g&vordea'de leerlingen en leer lingen. Brieven onder na 5309 Bur. van dit Blad. Strijkster Gevraagd: een Strij lts ter, voor de geheele week. Pieter Kies- straat 32. Bekwame Broogster gevraagd- Adres: Scheepmakersdijk 26. Gevraagd, met 15 Aug. of 1 Sept.: een nette Dienstbode als Meisje-alleen, in klein ge zin. Flink loon en waschgeld. llasselaersplein 3. GEVRAAGD: een flink Meis je. R.-K. een eenv. burgefp. kunnende koken. Loon f 200, verval, waschgeld, v.g.g.v. Brieven onder no. 5120 Bur. van dit Blad. Gevraagd wegens huwelijk, 15 Aug. of 1 Sept.: een net Keuken-Werk meisje, v. g. g. v. Loon f 225, .waschgeld 40. Br. nr. 5252 Bu reau Haarl. Dagblad. Mej. COOL, Zijlweg 00, Haar lem, vraagt met 1 Aug. een Juffrouw gen. alle liuish. bezigh. te verr. Liefst ziQh aan te melden des avonds na 7 uur. Mevr. 11. J. HAAM, vr. 15 Sept. een KEUKENMEISJE, g. kunn. koken, netjes werken, v.g.g.v., P.G. Zich te verv. Zaterd. en .Maand. v. 1'29£ uur, Prinsen Bolwerk nr. 1. Mei. Sabelis vraagt voor terstond en Augus- tus: bekw. KeukeDm., Werkm., Tweedc-M. en Dagm. en biedt nette Werksters aan. Adres of brieven: Ged. Raamgracht 31 Wordt gevraagd, tegen 1 Aug., in klein gezin bekwaam Keuken-Werkmeisje v. g. g. v., hoog loon. wasch- en tramgeld. Adres Mevr. PERL- STEIN. Militaire weg 1, Over- Tcgen 1 Augustus wordt ge vraagd, in een klein, deftig ge zin, een eenvoudig Werkmeisje boven 17 jaar. Br, fr. lett. B. 69 a. d. Boekk. J. M. STAP, Groote Houtstraat 63. Gevraagd voor direct of later een net 2de-Meisje, voor den dag of dag en nacht.. Hoog loon, veel ver val en vrije wasch. Z. g. get. onn. z. a. t. m. Adres Zijlweg nr. 21, Haarlem. Net Meisje gevraagd, voor halve dagen, niet ouder dan 16 jaar, voor hulp van de dienstbode. Loon f 2.50 per weck. Aam», in persoon Schoterweg 2 A, over het Frans Halsplein. Gevraagd, te Haarlem, in een R.-K., deftig en rustig gezin, van 3—8 uur een net Tweede-meisje Vereischten k'unnende tafeldie nen, naaien en lichte huishou delijke werkzaam!!, kunn ver richten. Hoog loon. Br. met op gaaf van leeftijd ond. nr. 5281 Bur. Haarl. Dagblad. Terstond gevraagd: een net Bagmsisjs li W srkstir Flink Dagmeisje gevraagd. Loon f ó.ötl p. w. Veel vrij. Aanb. terstond. Mevrouw Gi'-MBUb, .Verspronckweg 8. Gevraagd, voor direct: Dagmeisje Loon f 6 p. w., met vollen kost, van 3—8 uur. Boulevard Favau- ge nr. 1 C., Zandvoort. Gevraagd net Dienstmeisje, P.G., liefst voor dag en nacht, die gen. is met de vrouw des huizes alle voork. -werkzaamh. te verrich ten. Flink loon. uoede behande ling verzekerd. Persoonl. aanm. Ged. Schalkburgergracht lib Mevrouw BOON—^SNELI.E- BRAND, Mauntsstraat 1, vr. legen 1 Augustus een net Dienstmeisje Zondags vrij. Zich persoonlijk aan te melden des avonds na 8 uur. Gevraagd met Aug.: een Dienstbode of Meid-Huishoudster. Loon f200 en waschgeld. Br. nr. 5284 Bur. Haarl. Dagblad. Wegens huwelijk der tegen woordige vraagt Mevr. VAN MOUR1K BROEKMAN, Wilhel- ininapark 4, tegen begin of ein de Augustus een Dienstbode als Meisje-Alleen. Aanm. 's av. na 8 uur. Tulpenpelster gevraagd, bi] W. C. ROOZEN Co., Bloemend, weg 125, Over- Huisnaaister gevraagd, voor direct, vooral goed hekend met kindergoed ma ken, van 95 uur.. Br. nr. 5286 Bureau Haarl. Dagblad. Bekwame Huisnaaister nog eenige dagen vrij hebben de, zag deze gaarne bezet. Ook goed bekend met kindergoed. Prima referentiën, f 2.50 p. dag. Br. nr. 5307 Bur. Hrl. Dagblad. Gevraagd tegen 14 Juli a.s.: een net Meisje of jonge Werkster, voor de morgenuren, van half 8 tot 9 uur en Donderdag- en Vrijdag middag. Loon 2.25. Adres te vern. Bux\ Haarl. Daéblad. Broodfabriek „Ceres', Kloos terstraat 47, vraagt terstond een nette Werkster voor winkel n magazijn. RARSCH ENSELSCH Privaatles, degelijk en gron dig, met de beete leeraiiddeiéh, snelle vorderingen, f2.50 per maand. Bewijzen van uitsteken de reeu taten voorhanden. TOIHLAlNijE 2 K rood o.d. Schouwburg Zweedsch Twee heeren wenschen les te nemen in de Zweedsche taal. Br. met cond ond. nr. 5318 Bur. Haarl. Dagblad. Vriend Jongmciisch, oud 24 jaar, zoekt gezelschap van een vriend. Br. nr. 5312 Bur. Haarl. Dagbl. Bloemistkaecht Avondwerk Steller dezes wenscht zijn vrije avonden productief te ma ken met administratief of ander schrijfwerk. Br. nr. 5315 Bur. Haarl. Dagblad. Bloemistknecht Gevraagd op een kantoor te Haarlem een jongste Bediende. Br. nr 5324 Bur. Haarl. Dagblad. Gevraagd een-liinke Smidsjongen of Half was Smidsknecht, bij T. v. d. BAAN, Hoef- en Wagensmede- rij, Anthoniestraal 45. Firma HILARIUS Co., Phoenix, vragt eenige bekwame Timmerlieden Een nette Loopjongen gevraagd, niet boven de 16 jaar. Adres J. KUIPERS, Kruis weg nr. 35. Bekwaam Rijwielhersteller gevraagd, bij P. DEKKER, Pie ter Kicsstraut 10. Alléén schrif telijke aanbiedingen. Zelfstan dig kunnende werken. Privaatles 25 cent (per post), Noderl. Taal, Reke nen, Boekh., Fransch, Duitsch. Eng. samen 25 cent per week. Gratis proef. Adres: HOLAR- HOF, Amsterdam. Gevraagd door solide Maatschappij werk zame agent of agentesse, voor- deelige conditie. Brieven onder no. 5293 Bur. van dit Blad. Jongste Bediende Op een notariskantoor alhier wordt gevraagd een jongste be diende. .Eigenhandig geschre ven brieven te zenden aan het Bur. van dij, (Blad onder no. 5302. fin- en Hesrenklsiinisker biedt zich aan voor nieuw- en keer werk. Brieven onder no. 5304 Bui', van dit. Blad. Letterzetters GEVRAAGD. Drukkerij BLOK Co., Ro zenstraat 5. BEKWAME Timmerlieden gevraagd, door Tl». SMIT, Aan nemer. Heemstede. Worden terstond gevraagd FlililE KHMÜPLilMEii: bij Fïi. A. J. NEElfsSEN-, te Overvecn. Werkman gevraagd, door Gebrs. N. 3. ROOZEN, „Bronsteê", Heem stede. Aankomend Timmerman o-ïvraagd, bij 1'. .1. YOORNB- j VELD, Spaarhwouderstrant 11b. Schrijfwerk gevraagd Iemand, veel vrijen tijd hebb., zag deze uren gaarne met eenig schrijfwerk bezet. Br. nr. 5292 Bureau Haarl. Dagblad. D. v. BEMMELEN, Groote Houtstraat 87, vraagt een Kleermaker bekend met het maken van En- gelsch leeren broeken. JONGEN gevraagd, voor licht werk, op een tuin te Ileemsiede. Zich te vervoegen bij J. F. REIJDON, te Bennebroek. Schilders- Halfwas en Leerling ge vraagd. Adres: P. BAREN 1), Huis- en Decor.-schilder, Bak kerslraat 66. Pension gevraagd lieer vraagt voor 3 w. bij be schaafde fain. eenv. deg. pen sion. Br. m. pr. onder motlo Pension Bureau Nieuwe Deut sche Courant. Gevraagd in nette omg. v. 2 dam. Zit en Siaapk. m. pens. Half Juli. Brieven onder no. 5305 Bur. van dit Blad. ZandvoQrt Wordt voor DIRECT gevraagd een net gemeubileerd viilatje of gem. appartementen. Brieven ond. no. 5301 Bur. v. d. Blad. Te huur 2 ongemeubil. Kamers met zol der, voor gezin zonder kinderen. Te bevragen: Atjehstraut 23. Zondag na 2 uur. Bloemendaal Te huur aangeboden: een mooie, frissche Slaapkamer Desgewenscht met ontbijt. Br. nr. 5319 Bur. Haarl. Dagblad. Te huur of te koop gevraagd in Santpoort, Bloemendaal of Uverveen, kleine Villa of alleen- slaand Huis, bevattende min stens 4 kamers, dienstbodenka- mertje, keuken en zolder of bergplaats, tegen October, Nov. of Januari. Br. met prijsopg. ond. nr. 5317 Bur. Haarl. Dagbl. ie koop op netten, gezelligen stand een Huis met boven- en benedenwo ning, waarvan een van beiden met 1 Augustus beslist vrij komt. Koopsom 9000.—. Br. nr. 5303 Bur. Hrl. Dagblad. Te koop een zwaar Veeren Bed met ijze ren Ledikant. Br. nr. 5327 Bur. Haarl. Dagblad. Te koop groote collectie Bloem- en Vruchienvormen. Adres te ver nemen Bureau Haarl. Dagblad. Gramophoon te koop, met 86 nummers. Alles als nieuw. Linsehótensiraat 74 zwart. Motorrijwiel en Meisjesfiets te koop, voor spotprijzen. Adres: SCHOLTEN, Billlónstraat 7*6, Schoten. Te kocp ren Winkelhuis met bovenhuis, op druKKen stand. Winkel Au gustus vrij. Br. nr. 5306 Bur. Haarl. Dagblad. I e koop gevraagd een vrij Huis, op netten stand, te Schoten. Br. met voll. inlicht, onder nr. 5322 Bureau Haarl. Dagblad. Motorrijwiel F. N., 2 3/4 P.K., 2 versn., vrij- loop, verbr. 1 L. b. 40 K.M. Desk. onderzoek toegestaan. Prijs f275.—. Kerkhofstraal 19. Tent te koop plaats biedend voor 5 personen. Nagenoeg nieuw. Te bevragen Kloosterstraat 4 rood. names- ea He tc koop, zoo goed "als nieuw, f 85 en f 05. Ilarmeniansstraat 68. Rasfokker biedt aan Lotharingers, BI. Weeners, Zilverkonijnen en haaskleur, VI. Reuzen. H. P. wac-LART, Lange Raamstraat To koop gevraagd 1 gebruikte, in goeden staat zijnde Winkel-Koffiemolen. Brieven onder nr. 5314 Bur ilabrl. Dagbla«L Nieuw Rijwiel Heerenrijwiel (Eng. merk), niklc, velgen, dubb. rem, ter overn. aangeb. Tevens Me'sjes- fiels, nieuwe banden, a f 95 en f 55. Spaansche aartstraat 38. r.erdershond Ruigharige, ruwe Holl. Her dershond, reu, te koop gevr., leeftijd niet meer dan pl.nï. 7 maan en. Br. m. opg. van prns en leeftijd onder nr. 5313 Bur. Haarl. Dagblad. Salon f 290. te prachtig instrument, registers, moderne stijl- kast en beslist zeer weinig gebruikt. Te zien ook Zondag. Ged. Scnalkbur- gergrachl 25. Tel. 3354. Ie koop een wit bekleed Kmderledikantje iuet mooi tulen kleed. Prijs f 15. Korte Hcerenstraat 5 zsv. 16 KOOp wegens omstandigh.: een Motor rijwiel (merk Vulkaan) f 450 cn een Simplex Heerer.rijwicl en Damesrijwiel, zoo goed als nieuw, f 100.—. Lange Begij- nesiraat 16. Hondje vermist een klein Belg. Griffonnetje, luister. n. d. naam ..Carla". Yerz. terugbez. of bericht le gen belooning. Koninginneweg nr. 37. Pracht Kinderwagen te koop ;pitriet), beste banden, f 22.50, gazen Kinderledikant 14.50, Vouwwageutje 14.50, Keukentafel f 2.75, platte .Stu diepiano, in uitstek. staat, 35. .-.Heen tc zien Zaterdag en Maandag. Adres Schoterweg nr. 41 rood.

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 3