FINALE UITVERKOOP Een enorme partij COUPONS ClilEITOlSIUMES VlesschhouwerÉj JE IIJflOEEST'" ïleescioiiraij ven firm HENRI DAill! C. H. VOGELZANG Uit ie Omstreken Binnenland Letteren en Kunst f 17.50 f 17.50 Pa a rd e nvleesch v van all© Zom©rartik@Sen. GROOTE HOUTSTRAAT 24 en 28a. HAARLEMMERMEER. Gonoours-NIppique. Onder begunstiging van mooi we der werd het tiende concours-hippi- que van de vereeniging „Vooruit" Donderdagmorgen om half elf te Hoofddorp in de Beurs geopend. De leden van hef bestuur van de ver eeniging, die van het eere-comité en verschillende genoodigden waren sa mengekomen in het Beursgebouw, jwaar zij werden toegesproken door den eere-voorzitter, Mr. Slob. Spreker wees er op, dat dit 't tien de concours is. Het bestuur meende, dat er aan leiding was om ditmaal eens iets bij zonders te doen en de leden hebben daaraan hun goedkeuring gegeven. Er is in de latere jaren veel ver anderd; o.ok in deze gemeente; niet enkel in de economische en techni sche eischen van. het 'landbouwbe drijf, maar ook kwam er ommekeer in hef geestelijk inzicht van velen. De oerconservatieve geest, «elke onder onze le-ndbouwersbevollung in vele dorpen nog leeft en heerschappij voert, was ruim tien jaren geleden ook h'er zóó sterk, dat bijv. vermeer dering van kennis op het gebied der paardenfokkerij docr het volgen van een cursus onnoodig werd geaent, hoewel de gelegenheid daartoe werd opengesteld. De ouderen meenden dat zij het wel wisten en voor de jongeren werd meer ontwikkeling niet zoo noodza kelijk geacht! Menig vader meende toen nog, dat zijn zoon zich met de ruime kennis van het voorgeslacht wel zou kunnen redden in het leven. Dit kwam al zeer sterk uit doordat de gepensionneerde kapitein-paar denarts W. G. van der Wal, destijds wonende te Heemstede, niettegen staande ernstige pogingen daartoe vier jaren achter elkaar tevergeefs heeft geprobeerd om voldoende deel nemers U verwerven voor een cursus in paardenkennis, totdat eindelijk in den winter van 1908 het gewenschte resultaat werd bereikt. .Spreker schetste 't succes dat door dii onderwijs verkregen is. 26 .1909 werd een vereeni ging gevormd, ten doel hebbende de belangen vs-n de paardenfokkerij in deze gemeente te bevorderen en de geestelijke vader, die bij alles waf hij deed en sprak, zijn liefde tot den mi litairen dienst telkens deed uitko men, gaf dit kind van zijn geestelij ken arbeid, den korten, kernachti ger, oii3 aan het militaire comman do herinnerenden naam „Vooruit". Van meet af aan stond in het re glement geschreven, dat deze jonge vereeniging haar doel zou trachten te bevorderen door het houden van bijeenkomsten, het geven van voor drachten op het gebied der paarden fokkerij en paardenkennis, het in voeren van folonateriaal en het hou den van een concours-hippique. Deze concoursen zijn een succes ge worden, zoo vervolgde de spreker. De heer v. d. Wal heeft goed gezien. „Moge God hem in zijn levensavond nog nabij zijn en hem opbeuren uit zijn levensleed de wetenschap dat wij allen altijd nu in het bijzonder zijner in warme vriendschap fn dankbaarheid gedenken". Tenslotte wees Mr. Slob op de ver beteringen die dit jaar op 't on- cou es-terrein zijn aangebracht. Na deze opening ging men in op tocht met de muziek voorop naar het gemeentelijk sportterrein, dat reeds door duizenden bezoekers was bezet, en werd met de afwerking van het groote en veelbelovend pro-1 gramma een aanvang gemaakt. Er werd den geheelen dag veel moois te zien gegeven en de verschil lende nummers leverden duidelijk 't bewijs, dat Haarlemmermeer op het gebied van de paardenfokkerij bo venaan staat en in dit opzicht dan ook een uitstekende reputatie geniet.' Het aantal bezoekers wordt op meer dan 10.000 geschat. Hel prach tige terrein heeft thans ooi? weer uit stekende diensten bewezen en de ver grooting en de aangebrachte verbe teringen zullen de vereeniging „Voor uit" en het gemeentebestuur zicli niet behoeven te beklagen, want het be haald succes was inderdaad schitte ren. Het is een van de mooiste con coursen geweest, die tot heden te Hoofddorp werden gehouden. De Commissaris der Koningin, van wiens voorgenomen; bezoek melding was gemaakt, is door het voortduren van de vergadering der Prov. Staten verhinderd geworden het concours bij te wonen. De uitslagen van 't concours luiden als volgt J. Concours van ingespannen, goed gekeurde, niet aan cornage lijdende, dekhengsten. a. Landbouwtuigpaarden, min, stok- maat, 1.55 M. Ie prijs: Copal; 2e prijs: Compas; 3e prijs: Zwingli, allen van de vereeniging „Ons Belang". b. Luxe tuigpaarden. Ie prijs: Cn penor Adjutant, eig. J. M. Washing ton. II. Concours boerenwagens, afge tuigd bespanning met 2 paarden (land bouwtuigpaarden), langbooni ver plichtend le prijs: N. N., eig. C. Bulk 2e prijs: N. N., eig, C. Bulk. III. Concours eenspannen handels paarden, toebehoorende aan en gerë den door landbouwers, le prijs: N. N., eig. H'. F. Bultman; 2e prijs: Buit, eig. B. Biesheuvel. IV. Klein springconcours over lich te hindernissen (springpaarden): a.. van officieren en heerijders: le prijs: Bielike, eig. Jobs. v. d. Pengles; 2e pr.Leo, eig. C. A. Koning; 3e pr.: Meestang, eig. M. R. A. BissJioff; 4e pr.: Kangaroe, eig. Baron va?; Voorst tot Voorst. b. voor amateurs en landbouwers le pr.: Any, eig. C. A. Koning: 2e pr.: Jaantje, eig. L. Voorthuizen; 3e pr.. Emma, eig. C. A. Koning. V. Concours voor fókmêrriën. a. Rijksmerriën, aangekocht op de Cruquiusboerderij, in het tuig: le pr. Bellona, eig. G. Schoórl; 2e pr. Goud mijn, eig. J. Dolleman. b. M. C. merrièn, in het tuig of on der den man, naar verkiezing, le pr.. Laag of Lake, eig. H. F. Bultman; 2e pr.: N. N., eig. H. W. Speelman. c. andere merriën: le prijs: Marta, eig. J. F. de Rijk; 2e prijs: Wakker VII, eig. J. M. Knoop. VI. Concours eenspannen, in Neder land geboren (type tuigpaarden): le prijs: Nelly, eig. Gebr. v. d. Haar; 2e prijs: Jorino Markies, eig. J. Hartog; 3e prijs: Roziena, eig. Gebr. v. d. Haai'. VII. Aan de liand voorbrengen van in 1919 te Hoofddorp geprimeerde hengsten en merriën uit Haarlem mermeer, van 5 jaar en ouder. Er werden 6 hengsten en 32 merriën voorgebracht. Cromwell, eig. Vereeni. ging Vooruit, verwierf den eereprijs. VIII. Concours schoonste rijpaard, in Nederland geboren. a. Door heerrijders: le pr.: Wervel wind, eig. C. H. Labouche 2e prijs: Oroball. eig. A. Klebe. b. door landbouwers: le pr.: Lady of the Lake, eig. H. F. Bultman; 2e pr.: Litta, eig. M. W. v. d. Schans; 3e pr.: Carlïncke. IX. Concours eenspannen, ged. mer riën, toebehoorend aan en gereden door landbouwers, die hog nimmer een len of 2en pr. gewonnen hebben le pr. Calua, eig. C. Kooy; 2e pr. Zierma I, eig. D. v. Wieringen: 3e pr.: Alice, eig. L. Zijlmans. X. Concours eenspannen, toebehoo rende aan particulieren, handelaren of Landbouwers: le prijs: Swallow, eig. Gebr. v. d. Haar; 2e prijs: Bingbog, eig. Mevr. F. H. v. Hattum; 3e prijs: N. N., eig. Washington. XI. Concours eenspannen gedekte merriën, toebehoorend aan en gere den door landbouwers: le prijs: N. N., eig. C. Bulk; 2e pr.: Alice, eig. L. Zijlmans; 3e pr.Waline I, eig. P. Noordam. XII. Concours tweespannen, le pr.: Roziena en Nelly, eig. Gebr. v. d. ITaar; 2e pr.: Jorino Markies en Lis, eig. J. Hartog; 3e pr,: Jeannie Schip- ton en Queen of Scotland, eig. Ch. T. Stokvis. XIII. Concours vierspannen voor luxe rijtuigen: le pr.: Pretty .Girl. Good Boy, Ot en Sien, eig. F. H. van Hattem; 2e pr.: vierspan van H. F. Bultman. In de café's en verversohiugstenten heerschte tot laat in den avond nog een gezellige drukte. De politie heeft op uitstekende wijze de orde gehand haafd. De vereeniging „Vooruit" en de ge ineente kunnen in elk opzicht over de zen dag tevreden zijn. Het groote sue ces is een felicitatie dubbel waard. HALFWEG. In den Rottepol der. aan den Rijksstraatweg, nabij deze plaats wordt door de N. V. Elec- trische Timmerfabriek „Kemiemer- land" te Bloemendaal. directeur de heer J. W. Lassing. een fabriek op gericht. Ernstig mijnongeluk to Heerlen. Donderdagavond is in de mijn Em ma een ernstig ongeluk, gebeurd. 'Het schijnt, dat er een mijngasont- ploffing heeft plaats gebad. Door de ze. ontploffing hebben vier ongehuwde mijnwerkers het leven verloren. Hoe de toedracht der zaak is kan niet worden meegedeeld. Do namen der verongelukten zijn Netten, een Nederlander. Jatsosliows- iki, een Pool. Vilctto. een Italiaan. Moskei,a. wae een Rus. De verongelukte waren in dienst van de aannemerefirma Meijer, ^plke ondergrondsohe werken uitvoert. Eén lijk is reeds naar boven* J gevoerd. O» ex-koBzor. De „Chicago-Tribune" verneemt uit Parijs, dat de Amerikaansche. Japan sche en Italiaansclie' gedelegeerde', zich openlijk uitspreken tegen het pro ces van den keizer. De Franschen staan er onverschillig tegenover. Ver wacht wordt, dat de Engelse-hen er op zullen staan, dat het proces te Lor. den gevoerd zal worden. v De Duiisohe kroonprinses op WlerJngen. 1-Iet. Haagsche Corr.boireau vindt bevestiging van het, gerucht, dat de gewezen Duitsche kroonprinses bin nenkort een bezoek zal brengen aan haar gemaal op bet eiland Wierin gen. KISTENFABRIEK AFGEBRAND. Woensdagnacht om 1 uur brak een hevige brand uit in de groote kistenfabriek „Futura" aan den Wes. te.-.:dijk te Ulrecht. Recde spoedig stond het. groote gebouw in lichte laaie en leverde aan de duizenden 'toeschouwers een prachtig schouw spel op. De brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt, wist met 'n twintigtal stralen.' den brand tot deze fabriek en lief daaronder gelegen ka.aspalchuis te beperken. Te half Idrie was dan ook het gevaar 1 uitbreiding geweken. Dc fabriek, alsmede de Inhoud, waren verzekerd. Omtrent de oorzaak vermoedt men dat bij het smelten van was een vonk in hel hout ge komen moet- zijn. Do gisting onder hst post- personeoli. Mr. Noordhof, voorzitter yon den Centralen Nedeadandsclien Ambte- naarsbond, wijdt in het heden ver schijnende bondsorgaan een hoofd artikel aan de actie van het post en telegraafpersoneel. Aan dit artikel kan de Telegraaf redes liet volgende ontleenen: „De Regeei'ing komt thans imet het voorstel tot verlaging van den druk der preroiestortïngen voor liet eigen pensioen, welk voorstel zij in de pers van 12 Juli heeft aange kondigd en waarvan de Directeur- Generaal der P. en T. dienzelfden dag tegenover onze delegatie ver klaarde, cfat dit voorstel niet onder den druk onzer organisatie was tot stand gekomen. Wij laten deze mededeeling van den Directeur-Generaal voor wat zij iis, al wijzen wij er met grooten na druk op, dut de Minister van Water - istaat ,eir 2 dagen te voren met geen woord over heeft gerept. De Regeering denke echter niet dat zij met eenige, op zichzelf niet onbelangrijke verbeteringen kan vol staan. Wij hebben er geen behoefte aan, dreigementen te laten hooren. Maar wèl zeggen wij tegen de burgerij en tegen de Regeering, dat onze strijdmiddelen nog niet zijn uit geput en dat wij niet zullem schromen van die middelen gebruik te maken indien de Regeering ion. gebreke mocht blijven, gehoor te geven aan de redelijke verlangens van haar personeel. Met de l'oonen van thans gaat dit personeel den komenden winter niet in." SIGARENINDUSTRIE. De hoofd besturen der vier werkliedenbondeh in deze industrie hebben aan de fabri kantenorganisaties het verzoek ge richt, aan alle werklieden, werkzaam in het bedrijf, een extra loon toeslag te verleenen, van 50 pCt., zoolang het nieuw collectief arbeidscontract nog niet in werking is getreden. Van andere zijde wordt gemeld, dat 't ontwerp arbeiderscontraet binnen kort aan de organisaties zal worden aangeboden. DE DIAMANTDIEFSTAL TE MAASTRICHT. Uit Maastricht wordt aam de Telegraaf gemeld: De hoofddader van den in Novem ber alhier gepleegd en diaman tdiefstal zekere P. J. K., die zich door de vlucht naar liet buitenland aan de 'straf onttrokken had. is door de re cherche gevat in het huis van zijn ouders. Reeds, meermalen was daar een inval gedaan, doch telkens was de vogel gevlogen. De ouders van K. hadden op den Cobergerweg 'n land huisje gekocht, naar vermoed wordt van het geld van den diefstal.Door aanhoudend speuren was een hoofd agent der recherche te weten geko men. dat K. zich bii zijn ouders, schuil hield. Zeer om c tig zich een brigade in de nabijheid van het huis opgesteld. Op liet afgesproken isiein drongen allen langs verschil lende toegangen de woning binnen en na kort doch hovig verzef hadden zij hem te pakken. IC. is ter beschik king van dc justitie gesteld. Zijn me deplichtigen V. en H. zijn reeds dooi de rechtbank ieder tot 1 1/2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De diamanten hadden een waarde Ivam 80 a 100.000 gulden. Er werd op den arrestant niets van waarde gevonden. Ook een huiszoe king leverde mi ets on. DE EXPORT VAN VEE „De Vee- en-Vleeschhandel" verneemt, dat er binnenkort een verandering zal komen ten aanzier- van het soort van vee. hetwelk uitgevoerd mag wor den. De verwachting is. dat jong vee voor export wordt bestemd. De scha- penuitvoer wordt stopgezel. EEN FLAUWE GRAPPENMAKER. Uit Ferwerderadeei wordt ons ge schreven In deze gemeente ver moedelijk in of nabij het dorp Ha! lum bevindt zich iemand, die er ongepaste grappen op na houclt. Hij beijvert zich n.l. om aan verschillen de bladen, die in deze gemeente veel gelezen worden, advertenties op te sturen, onderleekend door andere in vvoners. En dal van allerlei aai d. Dan krijgt iemand zijn eigen oveilijdens bericht onder de oogen, of krijgt koo- pers aan huis voor artikelen, die hij niet bezit en die hij natuurlijk ook niet adverteerde. Ook vinden menschel., die niet aan trouwen met elkaar den ken, een ondertrouw-advertentie in een dezer bladen opgenomen. De politie tracht den dader op te sporen, maai' tot nog toe zonder gevolg. DE STAKING IN GRONINGEN. Bij den werkwilligen arbeider E. S., te Westeriee (Gr.) is hot, drinkwater in regenbak en put met petroleum onbruikbaar gemaakt, terwijl bij hem en nog die andere werkwilligen de aardappelen en boonen afgemaaid zijn. Bij den landbouwer L H. Kouing, zijp ruim 100 pakken geperst stroo, die bij de boerderij stonden, een prooi van 't vuur geworden. Waren de marechaussées niet toevallig ge passeerd, dan zou het huis zeker aan getast zijn geworden. Men denkt ook hier aan kwaadwilligheid. DE TRAMSTAKINGEN. De sla king bij de Geldersch-Overijselsche stoomtram is opgeheven na een con ferentie tusschen de directie en de vertegenwoordigers van het perso neel. Op het stuk van loon etc. is een bevredigendeschikking getrof fen. Donderdagmorgen is liet bedrijf geheel hervat. 6-URIGE ARBEIDSDAG. De ge meenteraad vim Zaandam nam het voorstel van B. eh W. tot invoering van den 6-urigen arbeidsdag in het continubedrijf der-gasfabriek, aan. DUITSCHE MIJNENVEGERS. - Woensdag vertrokken de 17 Duitsche mijnenvegers na1 eon verblijf van drie dagen in Nieuwcdiep naar het Frie- sclie Gat ter opruiming van .le Duit sche mijnen. De mijnenvegers waren te Nieuwe- diep binnengeloopen om te victualee- reo en ter ontspanning van de je- manning, die zich daar zeer spoedig thuis gevoelde.Mc-n zag de Duitschei* vriendschap sluiten met de lie|. dei'6che jeugd en menige Heldersclie schoone hing aan een Duitseheri ma trozen arm. De schepen zagen er slordig vuil uit zoo meldt 't N. v. d. D. ZIEKENVERPLEGING. Hg voornemen bestaat in de helft van ai maand November a.s. te 's-Graveu- hoge te houden een Christelijk Con. gres ivoor Ziekenverpleging alwaar eenige hoogst actueele quaesties' de Ziekenverpleging rakende, zullcr worden besproken. N. O. T.-PERSONEEL. In vur- band met do aanstaande liquidatie van de N. O. T., is te 's-Gravenhage een pkatsingsburea.u opgericht ten behoeve van het vrijkomend perso neel der N. O. T., waarbij reeds ruim 200 personen zijn ingeschreven, DE KONINGIN-MOEDER is Don. derdagmiddag per staatsspoorlrein. waaraan het salonrijtuig was haakt, naar Soestdijk vertrokken. - FEESTELIJKHEDEN OP KO. NINGlN's VERJAARDAG. Zooals reeds gemeld, zullen de militaire pa- rades ter gelegenheid van den ver jaardag van de Koningin, aangezien de 31ste Augustus op Zondag valt, op Maandag 1 September worden ge houden. Het Haagsche Corr. bureau ver neemt voorts, dat eventueele feest vieringen in verband met Koningin's verjaardag om gelijke reden op Maandag 1 September zullen plaats hebben. MIDDENSTANDSCONGRES. U\ de Donderdag te Arnhem voortgezet', vergadering was aan de orde hoi prae-advies van den heer J. W. Nie meyer. te Rotterdam, inzake leven verzekering en ouderdomsverzorging en haar belangen voor den midden middenstand. Na een korte discusJo werd besloten een commissie liet on derzoek van deze zaak op lo dragen, de benoeming dezer commissie werd aan het hoofdbestuur overgelaten. Hierop kwam aan de orde het prjift. advies van den heer A. Ingenool, to Den 1-Iaa.g, over ziektekost en verzeke ring voor den middenstand Bi-sloton wordt ook voor deze zaak een com missie te laten benoemen door het hoofdbestuur. Tot lid van hel bondsbestuur gekozen de heer W. H. H. Schaap uil Nijmegen met 105 der 201 uitgebrach te stemmen. De volgende motie werd aangeno men: „De vergadering, gehoord dc be spreking naai' aanleiding van de sa menstelling van den middenstands- raad, spreekt haar vertrouwen uit, dat als voorzitter van don midden- standsraad zal benoemd worden iemand die volkomen op de hoogte is van de belangen van den geheelen middenstand en zijn volle vertrou wen heeft en dat deze benoeming niet zal geschieden voordat de bestaande middenstandsorganisaties opnieuw zullen zijn gehoord". HET CONSERVATORIUM STAATS INSTELLING. Naar de N. R. Ct. van betrouwbare zijde verleemt, zal hef. Conservatorium te Amsterdam zeer waarschijnlijk en biimen af zien- baren tijd, een staatsinstelling wor den met den titel Hoogeschool voer Muziek. W. S REDLICH, Tandarts WILHELM IK AP A PK 3 Spreekuur 3 Tel. 882 Zaterdags vau 2—3 uur uit sluitend te consulteeren voor he- reguleeren van abnormaal staaat de tanden en audere deformi- telten bij kinderen en ook vol- Wegens dulmg der grondstof fen kunneu wij weder als van ouds concurreeren. Wij bieden aan Colbert Costumes uit enormen voorraad, in de prijzen van f 17.50, f 18.50, f 19.50, f20 50, en hooger. Zooeven ontvangen prachtige Engelsche Tweed-Cos- tumes, welke om reclame te ma ken voor spotprijzen verkocht worden. Geeft dus geen geld meer uit dan noodig is en koopt in het van ouds bekende adres Kleerfingmagazijn N. van Alphon Brsestraat 9 - irfaarlem Steeds Opruimingen en Partijen voorhanden. DOET UW VOORDEEL! Eenmaal op cn eenmaal neer Geeft spiegelglans de Erdal smeer. GEN. BOTH ASTRAAT 37. Noteert heden prima kwaliteit RUMDVLEESCH tegen onderstaand© prijzen. Oss©lappen f 0.85 p. e< PouÉ@4 f 0.85 S3 Rossbeaf f 1.00 Rollad© f 1.00 51 Baklappen SS SS Hoes f 1.2S SS Fijn frisoh Rundergehakt f 0.70 p©r 5 ons Beleefd aanbevelend, M. J. DELAMARRE Heden verkrijgbaar eerste kwaliteit foSartk vet PeardeirsvSoeiEch. Ziet den voorraad. Aanbevelend, F. Jansen, Korte Annastraat 2 Tel©?o©n 88S F. LOS Telefoon 888 Damoskapper'Kaarwcrker BfARMOESSTRAAT 28 Teloph. 368 Teieph. 368 Oud® Groenmarkt 18 Levering uitsluitend 1ste kwaliteit Rund- en Kalfsvleesch VRAAGT PRIJSCOURANT Winkelvleesch verkrijgbaar tegea verminderden prijs. Aanbevelend, A. KOORIM JOH. v. HEfVISBERGEN 1 Juni Hoeldprijs f 35900.— gevallen op serie 23308, nummer 4S voorts verschillende prijzen van f 4500.—, f 1000.—, f 450.-. f 225.—, f 115.—, enz. Prijzen dadelijk betaalbaar. Trekkïngs- lijsten op aanvraag. Ondergeteekende geeft rechtstreeks uit of wel door tusschen- komst van hare bijkantoren en Agenten door geheel Nederland, 3% Obligatiën met Premie-uitkeeringen (zonder nieten), waarvan de aandeelen Koninklijk zijn goedgekeurd, groot f200.—, flOO.— i 50.—, f 10.— ook in termijnbetalingen vanaf f 2.20 per 2 mnd, Deze premie-trekkingen geschieden zes maal per jaar in hol openbaar ten overstaan van een NotariB. Eerstvolgende trekking 1 Augustus a.a. met den hoofdprijs van f 70.000.—. Voorts bedragen dè hoofdprijzen der overige trekkin gen f 56.000.—, f 28,000.—, f 110.000.—, f 45.000.—, f 35.000.- Vraagt kosteloos volledige inlichtingen De Obligatiën kunnen tot 85 worden beleend. MIDDENSTAND VEREENIGING HoofdadMlnistratie :WESTËINDE 67, VOORBURG SolSda Agenten gevraagd. Wegens VERPLAATSING en zeer groots UITBREIDING onzer magazijnen Stoffen in voile, batist, mousseline, zijde, enz. tegen SPOTPRIJZEN ZIET DE ÉTALAGES!

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 6