Apoth.-Assistent(e] Bollenland. Sela Kun ten vai geerecht? Een te Parijs uit Boedapest ont vangen vertrouwelijk bericht zegt, dat de regeering van Bela Kun is ten val gebracht en hij vervangen is door een triimrferaat De namen van het politieke trio worden niet onthuld, maar volgens latere lele- grammen zou Bela Kun naar Wee- nen zijn gevlucht, 't geen een aan duiding zou zijn. dat het triumfernat niet uit Bolsjewiki bestaat. Ofschoon het nieuws van de om verwerping van Beta Kun nog niet is bevestigd, gelooft men dat zij liet gevolg is van de, ontbinding van zijn leger. Geheime berichtgevers Ln Honga rije hebben reefis sedert eenïgen tijd medegedeeld dat de Hongaren Bela Kun beu zijn, sedert hij er in faal de de erkenning door de vredescon ferentie te verkrijgen of iets meer te willen dan een bondgenootschap met de Russische Bosjewiki, daar zelfs de vurigste Hongaarsche Bols jewiki niet kunnen meegaan mot Lenin en Trotzky en hun methoden. PRINS MAX VAN BADEN, dc rroegere Duitsche rijkskanselier, is naar Zwitserland gevlucht. Beweerd wordt, dat bij gewaarschuwd was voor een aanslag op .zijn leven door de communisten. i DE OVERWINNINGSFEESTEN' TE BRUSSEL. President Poinca- rc kwam met mevrouw Poincaré en minister Pichon te Brussel aan, waar maarschalk Foch zich reeds be vond. EEN ONDERZOEK. In War schau is thans een Amorikaansrlie commissie aóögckoiain om con n- dêrzoek in te stdlen naar 't anti semitisme in Polen. DE STAKING IN YORKSHIRE. Do staking in Yorkshire breidt zich uit eri*"emvat thans 200.000 mijmver kers. Door do slaking der pompers loo- pen versehil'.pnde mijnen onder wa ter; de receding zond mariniers om te pompen. Deze zullen daar blijven tot de stakers zich bereid verklaren de mijnen droog te houden. Amerika en tV3©xieo. De Amerikaansche regeering lieefl bij de City doen protesteer,en in ver band met de berooving van matrozen van de Amerikaansche kanonneer boot „Cheyenne" bij Tampico op 6 Juli. De ministers van Oorlog en Mari ne der Verccnigde Staten doen ge n pogingen, den ernst van den toestand te bemantelen. WILSON ONGESTELD.' Uit- Washington wordt geseind: Wilson is ongesteld. Hij lijdt aan dysenterie. Zijn geneesheer verklaart dat zijn toestand niet ernstig is. Zijn besprekingen met republikein- sche senatoren over hot vredesver drag en den Volkenbond zijn uitge steld. GENERAAL LEMAN, de held van Luik, is tot graaf verheven. DE MOORDEN TE BARCELO NA. Wederom is -la Barcelona een werkgever door syndicalisten ver moord. Dit is het 87e geval I/innen een jaar zoo wordt gemeld. UIT BELGIë. De Brusselsche Standaard" meldt, dat er in Octo ber in Antwerpeneen faculteit voor letteren en wijsbegeerte voor vrouwen zal worden opgericht. De voertaal is uitsluitend Neder- landsch. Hongersnood in Peftarsburg Naar uit llelsingfors wordt bericht is de bevolking van Petersburg sedert 1 Juli gedoemd tot hongersnood. Al len zijn aangewezen op de openbare eethuizen, waar 't maand rantsoen per persoon bestaat uit 0.25 pond meèl, 0.75 pond vet, 1.5 pond groente, 3 pond haring en 1.5 pond gort De roode garde plundert dë markten en sleept al wat eetbaar is. De allerverschrikkelijkste hongers nood heeft zijn intrede gedaan. ■t Vredesverdrag tn '4 Sagelschs Lagerhuis» (Zie ook 2de blad). Lloyd George, de sprekers beant woordend, verdedigde de verschil lende bepalingen van het vredesver drag. Hij verklaarde dat het verdrag Engeland belangrijke compensatie geeft, ofschoon het onmogelijk was alle oorlogskosten vergoed te krijgen. Het was onmogelijk het bedrag der schadeloosstelling vast te stellen, omdat de kosten van het herstel nog niet konden worden geschat. Hij ver dedigde ook de territoriale wijzigin gen en de militaire voorwaarden voor Duitschlond. Hij legde den na druk op het verlangen der gvbeele wereld naar afschaffing van den mi litairen dienstplicht en sprak de hoop uit dat de belangen van Enge land aan het cmde van 1919 óver de geheele wereld door vrijwilligers zou den worden beschermd. Het is onmo gelijk den dienstplicht af te schaffen voor de huidige toestand is opgehel derd. De premier hield volkomen vast aan zijn vroegere verklaring betref fende de politiek ten opzichte van Rusland. Aangaande het keïzerproces con stateerde Lloyd Gëórge dat niemand heeft voorgesteld dat degene die voor den oorlog verantwoordelijk is vrij zou uitgaan. (Toejuichingen). Hij vroeg v/elk recht Engeland nad om to verlangen dal het proces in een neutraal land zou worden gevoerd. De neutralen hebben noch aan de conferentie, noch aan den oorlog deelgenomen en de ex-keizer zou niet terechtstaan indien de zaak aan lien werd overgelaten. De geallieerden hadden voldoende vertrouwen in Engeland om te weten dat ieder die er terecht staat zal wor den behandeld overeenkomstig d© hoogste tradities van het Engelschc recht welke nooit zijn geschonden. (Toejuichingen). Spr. heeft groot ver trouwen in de heilzame werking van liet proces, waarbij voor de eerste maal een man, die willekeurig voor zijn persoonlijke grootheid of voor jjdelen roem een oorlog heeft ontke tend, deze daad als felonie ziet ge brandmerkt. (Toejuichiingen). Over de lersche kwestie zeide spr., dat de voornaamste hinderpaal voor con oplossing was, dat de nationalis ten Wilson's principes niet op geheel Ierland wilden toepassen en met te vreden waren mot zelf het recht van zelfbeschikking te krijgen, zonder an deren daarvan te berooven. Lluyd George hield vast aan zijn vei klaring, dat het vredesverdrag rechtvaardig was en aan de wereld voor eeuwen toonde, dat men de rech ten der volken niet met voeten kan treden en plechtige verdragen niet kan schenden. (Toejuichtingen). De premier ziet in het verdrag een vuurbaak die de volken en regeerders waarschuwt voor de gevaren waar tegen Duitschland zich te pletter heeft geloopen. (Toejuichingen.) Het voorstel van Bottoniley, om leedwezen uit te spreken dat Enge land geen volledige schadeloossteling krijgt, werd verworpen. Het ratificatie-ontwerp werd in tweede lozing met" algemeene stem. men aangenomen. KAROLYI, de oud-premier van Hongarije, is naar Amerika vertrok ken. Via München wordt gemeld, dat Bela Kun niet meer voor zijn veilig heid durfde instaan en hem een reis penning van 10 millioen lire gaf. De stakiegsonlusien te Berlijn. (Zie ook 2de blad). Nader wordt gemeld, dat bij de on lusten 2 personen licht gewond zijn. Vele betoogers zijn gearresteerd, en vele matrozen die aan A verboden betoogingen deelnamen. Een deel der pers keurt af, dat Noske de vergaderingen der stakers verboden had. Huwelijk Heer verlangt zeer naar ge lukkig huwelijk en vraagt ken nismaking met jongedame, 25 35 jaar, opgewekt, aangenaam karakter, niet onbemiddeld, al? lieve levensgezellin. Heeft goe de positie te R., flink uiterlijk, opgewekt humeur, eentg kapi taal, van eenv. nette familie. Brieven op verzoek omg. gere tourneerd, desgew. onder pseu don. of door bem. (geen huw.- tour, of dorg.). Br. onder nr. 2147 Alg. Adv.-Bur. D. Y. ALTA, Rotterdam. Winkeljuffrouw. In een onzer winkel* v ordt gevraagd een net Meisje, als Tweede-Juffrouw. Schriftelijke aanmeldingHENRI J. CA BELS, Zijlstraat 14. Aa* van DIJK's Koek- en Beschuitfabriek kan geplaatst worden eert Juffrouw voor toezicht in de pakkamer. Aanmelden Paul Krugerkade 47 Bekw. Schild rs GEVRAAGD. A. HULSHOF!1", Ripperdastr. Bekwame Loodgieter gevraagd, en een Aankomelïng, Ij ij G. REKOEKT, Heerensingel. Typist(e) Er is direct plaatsing op een Handelskantoor voor een accu raat werkend typist (e). Zij, die ook met de moderne talen en stenographic vertrouwd zijn, ge nieten de voorkeur. Goede voor uitzichten. Aanb. met opg. van 1 vierende fr. ond. nr. 5926 Bur. Haart. Dagblad. Op de Goud- en Zilversmids werkplaats van \V. VOET ZO KEN, Anegang 15, kan een netta Jongen geplaatst worden. Jongen gevraagd, voor loop- en win kelmerk, leeftijd ongev. 14 jaar. Adres: JOH. VAN MILLIGEN, Gierstraat 75. Gevraagd net Loopjongetje, voor licht werk. .lansstraat no. 56. Te huur een WINKEL, geschikt voor Fi liaal, Depot-kantoor of iets an ders. Adres K. IIARTOG, Kle verparkweg 21 E. Te huur gevr.: een gemeub. Zit- en Slaapkamer met kook gelegenheid, door menschen z. k., op netten stand, in Haarlem of oipstr. Huurpr. f 40 f 50 p. maand. Br. nr. 5927 Bur. Haarl. Dagblad. Te huur gevraagd zoo spoedig mogelijk gemeub. of ongemeub. Kamers of Huis, geheel of gedeeltelik. Br. ond. nr. 5903 Bur. Haarl. Dagblad. Te huur gevraagd een vrij Huis of een Winkel, on verschillig van welken aard. Liefst oude stad. Tegen beloo ning. Br. ond. nr. 5911 Bureau Haarl. Dagblad. Te huur gevraagd, door een ambt.wed. met zoon en dochter: 1 gr. ka mer en 2 kl. kamers, ongem., tegen 15 Aug. Br. nr. 5899 Bur. Haarl. Dagblad. Te huur Kamer, zonder pension, voor net persoon, gemeub. of onge meub. Brieven ond. nr. 5914 a. h. Bur. Haarl. Dagblad. Net meisje vraagt Kost en inwoning bij nette, eenvoudige menschen. Brieven ond. nr. 5936 Bureau Haarl. Dagblad. «<-!;. MEiiEig e govraagd voor 1 ol TB gj Augustus, in een klein ge- g zin, goed kunnende koken |j is vereischte en genegeu 1 eenig huiswerk te doen Bj met behulp van 2e dienst- g bode. Loer. f 250 met verhoo- ging tot i860 plus verval. Wasohgeld t 36. Zonder goede getuigen onnoodig te rollecieercn. Brieven met opgave van 'eoftljd, tegonweordige en vroegere betrekking onder No. 5929, bureau v, d. blad. S— Een Werkmeisje gevraagd, f 25 per inaund en verval, en een WERKSTER 1.50 per dag. Spruitenboschstraat nr. 4. Caissière. Gevraagd in drukke zaak een Caissière, R.K., externe, een goede hand schrijvende en van goede getuigen voorzien. Eigenhandig geschreven brieven onder No. 5910 bureau van dit blad. GEVRAAGD Nette juffrouw voor eenvoudig kantoorwerk. leeftijd plm. 20 jaar. Franco brieven onder No. 5906 bureau van dit blad Huwelijk Net Burgeren, wenscht ken- nism. m. net persoon of jongen wedr. z. k., leeftijd 25 a 30 jaar. Brieven oud. nr. 5916 Bureau Haarl. Dagblad. Een net Meisje vraagt een nette Vriendin P.G., leeft. 20 a 21 jaar. Zondags vrij. Br. nr. 5919 Bur. Haarl. Direct gevraagd een nette Jongen P. H. KLUFT, Schoterweg 55, v.h. Firma K. RADDER. De firma 11. J. LAMP, Bar- teljorisstraat 18, vraagt een fl. Loopjongen of LOOPKNECHT, goed kunn. fietsen. Goede getuigen noodza kelijk. Terstond gevraagd eenige nette Mangelmaisjez en Plaksters, tegen hoog loon. Adres Stoomwasscherij 't Spaarne, Z. B. Spaarne 176. Meuheimakers kunne» geplaatst worden aan de N.V Stoomtimmer- en Meubelfabriek v.h. G. P. J. BECCARI, Paul Krugerkade 31. Model Kapper vraagt MODEL. Brie ven onder nr. 5893 Bur. Haarl. Dagblad. Een net Dienstmeisje zoekt nette Vriendin Leeftijd 24 of 25 jaar, om de 14 dagen vrij. Br. nr. 5922 Bureau Haarl. Dagblad. Op de Cacao- ea Chocoladefabrieken der firma DROSTE Co., kunnen op de afdeeling verpakking tegen hoor, loon flinke IVIeisjes geplaatst worden. Aanmelding bij de hoofdjuftrouw aan de fabriek, Harmenjansstraat 2. „Een nette Loopjongen gevraagd, 13 14 jaar oud, goed kunnende fietsen. Adres Spekstraat 14. Gevraagd een Meisje, voor de morgen uren, van 912 uur. Ziel» te vervoegen: Uit den Boschstraat nr. 2. Nette Jongen GEVRAAGD. Kerkstraat IS. Haarlem. Een Juffrouw, middelb. leef tijd, P.G., zoekt wegens huwelijk van haar iuijnh. een betrekk. als huishoudster, v. g. g. v. Br. nr. 5908 Bur. Haarl. Dagblad. Banketbakkerij Gevraagd: een nette JON GEN, voor bakkerij- en loop werk, bij E. DE REK, Ostade- straal 12. Gevraagd net Meisje, voor dag en nacht, zelfst. kunn. werken. Hoog loon. Br. nr. 5861 Bur. Ilaari. Dagblad. IBelaïeradi Logé. Wordt gevraagd voor de maaHd Augustus inwoning voor een joagmensch bij goede familie. Brieven mst opgaaf van conditiën onder No. 5897 bureau van dit blad. Heer z. b. b. h. vraugt gem. Zü'S aapxima,- met pension Event, met huiselijk verkeer. Brieven onder letter M. tan firma P. VAN CITTERT ZONEN, Spekstraat 14. Te koop Heerenhuis met tuin, leu stand, omtrek Kenaupark, desverkie- zondo gem. October of November te aanvaarden. Brieven onder No. 5891 aan het bureau Haarl. Dagblad. Flinke Jongen gevraagd, voor broodbezor ging, goed kunnende fietsen. Brieven met opg. v. leeftijd on der nr. 5867 Bur. Haarl. Dagbl. Gevraagd bij een wedr.: een wed. tussch. de 40 en 50 jaar, om het liuish. waar te nemen, met gebr. van een vrije kamer en eenige ver goeding. Br. nr. 5913 Bureau Iiaarl. Dagblad. Mej. Sabelis vraagt voor terstond en Aug., ais noodli. en vast: bekw, Keu- kenm,. Tweede-M., Meisjes-All. en Dagmeisjes. Adres of brie ven Gcd. Raamgracht 31. Heeern Kappers Gevraagd een nette Tweede- Bediende, bij F. HEIJLIGERS, Wagenweg 106. Nog twee ïiMMEHLJEDEN gevraagd bij P. DE BOER, Santpoort. Kantoor Voor kantoor- en controle arbeid wordt gevraagd een flinke Jongen, 16 a 17 jaar oud. Goed rekenen ei» net schrift vereischte. Br. nr. 5868 Bur. Haarl. Dagblad. Verpleegster vraagt gemeubil. Zit- en slaapkamer Brieven onder nr. 5933 Bureau Haarl. D&gi.iacL Slaapkamer gevraagd, omtrek Station, voor Juffrouw, li. b. b. 1). h., tot 's avonds laat. Br. ond. nr. .r928 Bureau Haarl. Dagblad. Dienstbode Gevraagd een net Burger meisje, tusschen 30 en 40 jaar, P.G., die een goed tehuis bo ven hoog salaris stelt, bij een alleenw. dame. Br. nr. 5871 a. h. Bureau Haarl. Dagblad. Het Tricothuis, Grootc Hout straat 143, vraagt voor direct een netten Loopjongen goed kunnende fietsen. Een nette Loopjongen GEVRAAGD. Parklaan 47. f 25.— belooning Jongelui, die wenschen te trouwen, vragen een ongemcub. Kamer, liefst met gebr. van keu ken. Br. ond. nr. 5917 Bureau Haarl. Dagblad. Gevraagd tegen 1 Aug.: een ne'tte Dienst bode (voor d. en n.), in gezin met 5 personen. Adres: Raamsingei 43. Gevraagd met September een flinke Dienstbode bij C. CLAIJ, Zwanenburger- dijk 11, Vijfhuizen. Dagmeisje GEVRAAGD. Eiken Zondag om 12 uur vrij. Z. B. Spaarne 28. Gevraagd Jonggehuwden, beiden h. b. b. h. h., vragen met 1 Sept. gemeu bileerde Zit- en Slaapkamer zon der pension, doch met bediening. Liefst niet te ver van het sta tion of van een tram. Br. fr. nr. 5900 Bur. Haarl. Dagblad. Gevraagd een net Slaapkamertje bij nette menschen, omtrek Raaks. Brieven aan II. DE VRIES, Zijhveg 57, Haarlem. Huis of Huizen te koop gevraagd, voor geldbe legging. Bruto huuropbrengst minstens 7 pCt. Alleen brieven met voll. inlicht, worden inge wacht onder nr. 5920 Bureau Biedt zich aan een net Meisje, voor dag en nacht, liefst als Meid-Alleen, voor Augustus. Br. ond. nr. 5930 TE KOOP AANQ&BGDEN 25 etensdragers, 70 Email bakjes, 12 soepketeltjes, gebruikt, in goeden staat, billijke prijs. Brieven onder No. 5903 bureau van dit blad. Gevraagd een nel Kindermeisje, van 5£- uur. Adres Kleverparkweg 9. Zuiyyasmotor met installatie TE KOOP 8—10 P.K. merk „Deutz", in prima staat, geheel com pleet. Br. onder No. 5941 Bureau van dit Blad, Op een Notariskantoor kati een jongst© Bediende geplaatst worden. P.G. Brie ven onder nr. 5881 Bur. Haarl. Dagblad. Verloren door Dienstmeisje een Porte- inonnaie, inh. 13.—. Tegen be- löoning terug te bezorgen. Br. oiul. nr. 5950 Bur. Hrl. Dagblad. f 50.— Sleuteigeld ie helpt een gezin van 2 per sonen aan een Woning, van f 3 tot f 5.50 p. w„ of kamers met slookpl. en gebr. v. keuken en verdere gemakken, voor direct of spoedig. Br. nr. 5939 Bur. Haarl. Dagblad. Gewaagd een net Meisje, voor halve da gen, met middagkost. Zondags vrij. Koningstraat 16- Gevraagd een net MEISJE, van 's middags half twee iot 7 uur, bij H. v. d. LAAN, Pieter Kïesstraat nr. 8. Zondags vrij. Naaiwerk aan huis gevraagd. Brieven on der nr. 5948 Bureau Haarl. Dag blad. Gevraagd een flink Dagmeisje met hulp van een werkster, te gen hoog loon. Adres K. HAK- TOG, Kleverparkweg 21 E. Twee Vrienden zoeken net, de gelijk KOSTHUIS, liefst omtrek station. Br. met prijsopg. ond. no. 215 aan H. DE KLEIJN, Gen. Cronjéstraat .25. Tegen 1 Sept. z. a.: een Nat Meisje 26 jaar, als Meisje-Alleen, in klein stil gezin. Brieven aan Mejuffrouw N. H., Schouwtjes plein nr. 1. Gevraagd wegens huwelijk der tegenwoor dige een R.-K. Dienstbode, in een burgergezin, met huiselijk verkeer. Loon f 220 per jaar. Br. nr. 5942 Bur. Hrl. Dagblad. tngalsséi Conismlieies van Dame (liefst Engelsche ge vraagd. Br. ond. nr. 5892 Bur. Haarl. Dagblad. Net Persoon den militairen dienst verlaten hebbende, zoekt werkkring, on verschillig wat. Br. nr. 5912 a. h. Bur. Haarl. Dagblat. Üp de Electr. Drukkerij der tinna ANTON DE ROOIJ, Fran- kestraat 39, kan terstond een Zetter geplaatst worden. Loopjongen direct gevraagd, bij ART ET MODES, Wilhelminastraat 59. Yei'eischten zijn e e r 1 ij k en goed kunnende fietsen. Te koop Ruigharige Herdershond, reu, anderhalf jaar oud, waaksch en vertrouwd bij kinderen. Adres ie vernemen Bur. Haarl. Dagbl. Gevraagd met 15 Aug. of 1 Sept.: een nette Dienstbode, voor dag en nacht. Loon f 170 en waschgeld. Frons Halsstraat 9. Gevraagd een nette Dienstbode in klein gezin. Hoog loon. Brie ven Bockh. 11. v. ELST, Kruis- Te huur aangeboden een zeer net Zit-Slaapkamertje, met ontbijt. Adres Verl. Saen- rodamstraat 59 a. Burgerdame vraagt eenvou dig PENSION Brieven ond. nr. 5940 Bureau Haarl. Dagblad. In klein, stil gezin gewaagd een flink, net Burgermeisje van 92 uur. Aanb. met verL sa laris ond. nr. 5890 Bur. Haarl. Dagblad. Baker tegen half October gevraagd, in burgergezin. Brieven ond. nr. 5944 Bur. Haarl. Dagblad. Slaapkamertje gevraagd, door Juffrouw, h. b. li. h. h. Brieven met prijsopg. ond. nr. 5945 Bureau Haart. Dagblad. Te koop een Huisorgel, goed onderhou den, prijs f 55.—. Te zien na 6 uur, Schalkhurgergracht 21 rd. Schoten. Een uitstekend Eng. Heerenrijwiol met nieuwe banden te koop, 95.—. Te zien na 7 uur 's av. Een net R.-K. Jongmensch vraagt een net Kosthuis Liefst R.-K. Br. ond. nr. 5887 Bureau Haarl. Dagblad. Nachthok te koop gevraagd. Br. nr. 5S94 Bur. Iiaarl. Dagblad. 10 uoop een Damesrijwiel, prijs f &1, en een Chauffeurs-Bokjas te koop gevraagd. Fabriciusstrart 29. Te koop een Heerenrijwiel, in goeden staat. Spotprijs 135.—. Adres Leidscheplein.46 rood. Colb. Costuum lichtgrijs, te koop, 2 maal ge dragen, f 25.—. Br. ond. nr. 5932 Bur. Haarl. Dagblad. Gevraagd te Heemstede, bij Haarlem, met 1 Aug.- een flinke MEID, góe de burgerpot lcuim. koken, in ge zin met 4 kinderen. Loon, f 250 per jaar, alles inbegr., P.G. Z. g. g. o. z. a. t. m., intern. r. WOUD BROUWER, Zand- voortschclaan 29. Flinke Dagdienstbode gevr., alle w. kunn. verr. en v. g. g. v., bij 2 dames, van 7^—6 uur, vollen kost. Aanm. Spaarne 45, van 6—9 uur. Dagmeisje In lein gezin wordt gevraagd: een net Meisje, P.G., ongeveer 18 jaar. Loon f 5.Adres: Ko ninginneweg 28, 's avonds na 8 uur. Droogsters en bekw. PLAKSTER gevr. Wassclierij „De Hoop", Am- sterdamsche Vaart 50. Helder© Juffrouw vraagt nog eenige WASSCIIEN. aan huis. Brieven ond. nr. 5921 Bur. Haarl. Dagblad. Een nette, jonge weduwe vraagt eenige WASSCHKN Dienstboden- of Kinderwas- schcn, opgemaakt of toegeslagen thuis. Br. ond. nr. 5931 Bureau Haarl. Dagblad. Eenvoudige gem. Kamer gevr., met gebr. v. kguken, door tvvec zusters, h. b. b. h. h., en in 't bezit van eigen bed. Het liefst nabij Station of' Schoter- kwnrtier. Br. nr. 5901 Bureau Haarl. Dagblad. Woningruil Wie wil een boven- of beneden huis ruilen voor winkelhuis, 3.75 per week. Br. nr. 5904 Bur. Haarl. Dagblad. Er b. z. a. een Net Meisje intern, zelfst. kunn. werken en strijken.. Brouwersstraat nr. 25. Een net Meisje zag zich gaarne geplaatst in een winkel. Onverschillig welke branche. Br. nr. 5898 Bureau Haarl. Dagblad. jonyste Bediende Voor een ontwikkeld jong- mensch, niet onder de 16 jaar, bestaat plaatsing op een Han delskantoor. Zij, die eenige rou tine hebben en eenigszins op de hoogte zijn met dc talen, genie ten i.e voorkeur. Aanb. mei opg. van levensloop enz. fr. ond. nr. .>925 Bur. Haarl. Dagblad. To koop Erf met Houtloods, 76 M2, met open grond, te zamen pl.m. 220 .\12, gelegen a. d. Poortstraat inj de Amsterd. Vaart. Te be vingen: Velserslraat nr. 1 A, Haarlem. Winstgmnile zaak Iemand in 't bezit van prima recepten van poetsartikelen, fa- brlcksruimte en bescheiden In richting, vraagt Compagnon met f ^00 a f 3000. De artikelen zijn reeds eenige maanden met succes ingevoerd. De zaak zal met eenig kapitaal echter^roote winsten opleveren. Eventueel is steiler dezes bereid de zaak, die reeds een flinke clientèle bezit, te verkoopen. Alleen van ernsti ge reflectanten worden brieven ingewaeht onder nr. 5946 Bur. Haarl. Dagblad. Voor dadel, gevraagd: een fl. Dagdienstbode van 's morg. l'z tot 5 uur. Loon f 5.— p. w. Zich aan te mel den 's av. tusschen 8 en 9 uur, Kinderhuissingel 16. Een Meisje vraagt een net Slaapkamerijo Brieven met prijsopg. onder nr. 5905 Bur. Haarl. Dagblafl. Verloren in dc omgeving van Duin en Daaleen gouden Markiesring. Tegen flinke belooning terug te bezorgen in Hotel „Zomerzorg".',: Bloemendaal. Bollenpelsters werk per mand, bij L. ROO- ZEN, Rampenlaan 5, Overveen. Verstelnaaister gevraagd, 1 dag per week. Aan melden 's avonds tusschen 7 en 9 uur, Mevr. DAMAD, Klever laan 115. Slaapgelegenheid Juffrouw, middelb. leeftijd, P.O., zoekt slaapgelegenheid. Brieven onder nr. 5915 Bureau Haar). Dagblad. Gevraagd, voor een maand twee gem. Kamers met gebruik van keuken. Prijs tusschen f 50 en 80. Br. nr. Gevraagd voorloopig alleen voor 'de mor genuren, in klein gezin een Meisje van nette ouders, voor allo huisel. bezigh. Adres: Gast- huissingc) 62 rood. Aanm. dej middags na 2 uur. Munufacturen, enz. In bóvengenoentd vak kan een nette R.K. Winkeljuffrouw geplaatst wórden. Br. met opg. van laatste betrekking ond. nr. 5935 Burl Haarl. Dagblad. te Haarlem voor hoogstens 8 uur per dag. Brieven ond. nr. 5943 Bureau Haarl. Dagblad. Verloren gaande van station naar Groote Markt een Portefeuille met in houd. Tegen goede belooning te- rug te bezorgen Bleekersvaart- weg nr. 41, Heemstede. Wsggeloopen kléin, grijs, ruigli. Hondje, luis tert naar den naam „Aapje". Te gen bclooning terug te bezorgen bij S. BLEI, Bakcnesseigracht no. 59. Gevraagd in een klem gezin een flink meisje, voor den dag of dag en nacht, P.G., boven de 16 jaar. Parklaan nr. 11. Een jonge Werkster, alle da gen vrij zijnde, b. z. beieefd aan voor nette werkhuizen. Br. nr. aan het Buieau Haan. Dagblad, Notts Versfelnaalster gevraagd, voor 1 2 maal per week. Brieven met adres voor informatie Rijpcrvveg 2 A, Bloe tuendaal. Aankomend Teekenaar en Volontair Kunnen geplaatst worden op architectenbureau. Brieven ond. nr. 5947 Bureau Haarl. Dagblad. Frisch Slaapkamertje gezocht, door net Meisje, voor tijdelijk of vast. Br. ond. nr. 5937 Bur. Haarl. Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 3