Distributiebedrijf 4417 Zijt gij ook hieronder? 37e Jaargang No. 11039 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 26 JULI 1919 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeenie) 2.35. Franco per post door Nederland f 2.70. Afzonderlijke nummers fO.lö. Geiliusir. Zondagsblad, voor Haarlem f 0.51Geïlluitr. Zondagsblad voor de omstreken en franco per poet 1 Ü.6U. Uitgave der N.V. Lcurens Coater, Directeur J. C. PEEREBCOM, Telefoon 3G82 ADVEIiTENTlEN: Van 15 regels f 1.26; iedere regel meer 26 Cts. Reclames 60 CU. per regel. Bij aLonnemtn; aanzienlijk rabat. lienstniTers advcrtentièn van Vraag en Aanbod van 16 regels 50 Cts. per plaatsing, elke regel meer 12'j Cts. a contant; buiten bet Arrondissement dubbele prijs. Directie en Administratie: Groote Houtstraat S3. Toiefoonnre. tier Ecdaotic 600 en tier Administratie 724 DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EËRSTE BLAD. LEVENSflllDDELEN- VOOSZIENING De Directeur van hetQemeentelljk Levensmiddelenburea* te Haarlem brengt ter kennis, dat verkrijgbaar wordt gesteld gedurende het tijdvak van 26 Juli toi en met 1 Augustus 1919: cUIKËtë op bon D 36 (zes en dertig) drie en een tialf orts suiker, k 30 cent per pond. op bon 15e tijdvak der Kinder- suikerkaart: drte en oen ha.f ons Sdiker, a 30 cent p. pond Oitrsiking Broodkaarten Dat de uitreiking van broodkaar ten zal plaats hebben op de na volgende dagen aan het Levens- miüdelenbureau (Kamer No. 4) en wel op Maandag 28 juli voor de nummers 120J1—1500U Dinsdag 29 Juli voor de nummers 150 Jl—18000 Woensdag 30 juli voor de nummers 18J01—21000 Donderdag 31 Juli voor de nummers 21J012400J. elkcns van des v.m, 8 uur tot des n.m. 4 uur; dat men in ontvangst heeft te ne men broodkaarten voor 4 tijdvakken; dat men verplicht is de brood kaarten bi; ontvangst 113 tB teiieil. daar na het verlaten van het lokaal geen acht op reclames kan wor- uea geslagen dat men zich met eventueele klachten dient te wenden tot den zich in het lokaal bevindenden chef dat voor ontvangst der brood kaarten vakje 24 der rantsoenee- nngskaart wordt geknipt en het daarom aanbeveling verdient, dat een ieder zich overtuigt, dat vakje 24 niet reeds geknipt is. dat aan kinderen geen brood kaarten worden aigegeven. Uitreiking Kinüerineel- iiüiis eu Broodkaarten Dat de uitreiking va» kindermeel- bons en bloemkaarten voor kinde ren beneden den leeftijd vaa één jaar, alsmede de uitreiking van kindermeeibons voor kinderen be neden den leeltijd van twee jaar zullen plaats hebuen op dinsdag 29 Juli voor de letters A, B," C, O, H, F, G en H. Woensdag 30 juli voor de letters I, J, K, L, M, N, en P. Donderdag 31 Juli voor de letters Q, R, 8, T, U, V, W, X, Y en Z., telkens van des v.m. 9 uur tot des n.m. 4 uur aan het Levensmidde lenbureau (kamer No. 3); dat geene verstrekking van bons zat plaats hebben dan tegen over- legging van het gOüOOrtebaWijS van het kind waarvoor kindermeel, enz. wordt beschikbaar gesield. De Directeur voornoemd, F. DE JONGE. HEEMSTEDE Gedurende de week van 28 Juli t m. 2 Augustus is beschikbaar Op Bon No. 153b uit het Levens- middelenboekje 3' ons Suiker Op Bon No. 10 der Kindersuiker- kaart 3'/, ons Suiker. l>e Directeur van het Dis tri buliebedrijf te Heemstede J. A. GELDORP. Agentls Heden: ZATERDAG 22 JULI. Schouwburg, Jiuisweg: Opvoering. Van „De gouden klompjes". 2 uur. Schouwburg, Janswcg; Ensemble Sluiter en Braak en siek, „Alleen op de wereld" 8 uur. Centraal Theater, Kleine Hout straat: Heropening met de sucees- kiucht: „De Jongens van de vlakte". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. ZONDAG 27 JULL Schouwburg Jansweg. Ensemble Sluiter en Braakcnsiek. „Alleen op de wereld", 8 uur. Centraal Theater, Kleine Hout straat. Opvoering door de Vereenigde Tooneelislen; ,,De «Jongens van de. vlakte", 8 uur. Stadslent. Den Hout: Concert Haa:- lem's Muziekkorps, 2-30 uur. Café-Restaurant „Uon d*Or", Kruisweg: Concert. 8 uur. Café ..de Karseboom". Groote Hout straat Concert. 8 uur. Rusthoek, Bloemendaal, Avond concert, 7J uur. Cinema Palace. Gr. Houtstraat. Bioscoopvoorstelling. 8 uur. Schouwburg De Kroon. Groote Markt. Bioscoopvoorstelling. 8 uur. MAANDAG 28 JULI. Cinema-Palace, Groote Houtstraat Bioscoopvoorstelling. Schouwburg De Kroon: Groote Markt Bioscoopvoorstelling. Stadsnieuws De Wethoadersverkiezinfl Een onderhoud mot Dir. Bruoh. Onze reeks interviews met de voor mannen uit den Raad, die betrok ken zijn bij de komende wethouders- voikiczing, voortzettende, vroegen wij Mr. Bruch, of bij, gezien het pro gram van urgentie der S. D. A. P. up die punten met de soc.-democraten zou willen samenwerken ter vorming van een college van B. cn W. De heer Bruch verklaarde het vol gende: Of de anti-revolutionnaire raadsfractie op dit program met de S. I). A. P. zou willen samenwerken, is een zaak, welke in elk geval eerst met de kiesvereeniging zou moeten worden overlegd. Ik acht me in ciït opzicht aan de kiesvereeniging ge bonden. De vraag is dus, of ik het voor mijn verantwoording kan te men om dit program, als het ons of ficieel wordt toegezonden, wat nog niet geschied is, in het bestuur der anti-revoluUqhSaire kiesvereeniging kan brengen eii daarna in de ver gadering der ve-rceniging zelf. En dan zog ik: „Ja!" Want ik beschouw dit program der S. D. A. P. niét als een ultimatum, ina-ar als een voorstel. In het onderhoud, dat u met den heer Reinalda heeft gehad," heeft deze ver klaard, dat over hot werkprogram te praten valt en dat het urgentie-pro gram alleen op ondergeschikte pun ten voor wijziging vatbaar is. Tk vind het nogal verklaarbaar, dat dit laat ste gezegd is. Een partij, die een voorstel (loet kan toch niet zeggen: „Iiicr is mijn program, amendeer dit nu maar naar hartelust!" Ik vind het dus wel begrijpelijk dat de heen Reinalda in het interview heeft ge zegd, dat het program van urgentie alleen maar op ondergeschikte tin ten voor wijziging vatbaar is. 'k vind het ook niet erg, dat de S. D. A. P. de onderhandelingen heeft ge opend door het publiceeren van het program. Het is een zeer tactische zet van de S. D. A. P., om cat te doen cn de S. D. A. P. zal cok niet nalaten om daaruit moreele c-n -kie- zersvvinst Ie slaan, als het Mrloop der onderhandelingen daartoe aan leiding goeift, maar dat is nu een maal het uitvloeisel er van, dat de S. D. A. P. bij de verkiezingen ce grootste partij is geworden, waar door zij aangewezen werd, om hel initiatief te nemen. En cmoeten wij nu, omdat de S. D. A. P. begonnen is en haar pro gram heeft, gepubliceerd zeggen, dat wij nu in het geheel niet onderhan delen willen? Wat nu de programpunten zelf be--, ireft, 'k kan mij over de détails nog niet uitlaten, maar in hoofdlijnen gaat 't, meen 'k in dezelfde richting als de anti-revolutïonnairen willen. Er zijn wel punten, b.v. steun aan toon celgezelschappen, waar 'k riet toe meo zou kunnen werken, maar k kan me niet voorstellen, dat daar over niet te pralen zou vallen. Overigens geloof 'k, dat liet pro grampunten bevat, die reeds door de unli-revolutionnairen in den Raad, met De Braai als voortrekker, zi.jn verdedigd. Zoo heeft De Braai reeds in ÏÜOO de invoering van het scheids gerecht verdedigd en in 1918 is het er pas gekomen. Op "t program der S. D. A. P- mis 'K verschillende punten, die er waarschijnlijk bij overleg op bun nen worden gebracht. Bv. bevorde ring van de Zondagsrust Ik zeg riet Zondagsheiliging, maar Zondagsrust, omdat daartoe ook andere partijen kunnen meewerken. Dan loyale steun aan allerlei instellingen van bijzon dei' onderwijs, voor zoover de wet dit toelaat. Voorts uitbreiding van den school artsend ionsto.a. voor de H.B.S. en het Gymnasium Ook ver dient 't, wellicht overweging, om den schoolartsendienst uit te breiden met een schooltandarts. Zoo zullen er meer punten zijn, die wij op het pro gram zouden wenschen en zooals de heer Nagtzaam in hel interview op merkt. bestaat daartoe ook de moge lijkheid. Ik ben het ook met de soc.-dem. eens. dal men een college van B. en W. moet vormen on een gezamenlijk program, want als men dat niet doet. zal het telkens voorkomen, dat een der wethouders voorbehoud moet ma ken. als hij niet instemmen kan met een door de meerderheid van B. on W. aangenomen voorstel, of hij zal dan een voorstel moeten verdedigen waarmee hij het niet eens is. Op den duur leidt dat hiertoe, dat er geen kracht van het college kan uitgaan. Ik ben dus ook voor het vormen yan een vast omschreven program. Overigens hangt het er nog wel van af. welke bedoeling men met verschil lende programpunten heeft. Als men bijv. op het urgentieprogram leest: melkvoorziening, dan kan dit zoowel beteekenen een gemeentelijke ïnelk- verkoop met uitschakeling van den melkbondelaai. maar- het kan ook bestendiging van- de melkcentralisatie beieekent». ij En in du laatsts ge val zie ik er geen bezwaar in. Ik heb ook melkhandelaars gesproken, die daartegen niet gekant zijn; als de tusschenhandel maar niet uïlgescha- kelt wordt. Zoo zijn er ineec punten, die door bespreking, verhelderd moe ten worden en ik geloof, dat onder handeling goed zal zijn, a!e de anti rev. kïesvereeniging met mij van mee- ning is. dat het gros van de program punten onze instemming hebben kan. •1) Dit is inderdaad het gevaL De heer Nagtzaam vertelde ons. dat de bedoeling van het programpunt is. dat de melkcentraÜ6aüe zal be stendigd blijven, als zij nu is, nl.dat de meLk maar op 3 punten in de stad kan binnenkomen. Beperkt men het aan tal invoernlaatsen niet, dan heeft mep geen voldoende controle op de inge voerde meli. Onze mclkkeuring moge dan zoo voortrelleliik ziin, als zii wil. als men den invoer in de ge meente vrij laat, baal zij niets, aldus de heer Nagtzaam. (Red. H.'e D.) Beeldende Kunst NOG EEN HALS IN BKUIHLEGIN. Wederom is de directie van liet Hals-museum zoo gelukkig geweest, zich do tijdelijke aanwinst te verze keren van ecu fraaien „iials". l!et is het portret ecner dame vermoedelijk een llauj-leuische uit deftigen stand. De eigenaar, de heer M. van Gel der te Brussel, in de oorlogsjaren naar Holland uitgeweken, is zoo wel willend geweest de schilderij voor eenige maanden in bruikleen af ie staan, -waarover niet te jicht moet worden gedacht, in aanmerking ge nomen de waarde die een Hals nu eenmaal heeft bereikt en de risico die steeds aan transport en v. m. is verbonden. Do hoor Gratama heeft ook dezen Hals een plaats gegeven in het vierde Halskabinet, waar het met oe lijde lijke aanwinst „Preijer" aan den zoo mooi belichten oostwand hangt. Het levensgroot portret innemend door zijn natuurlijkheid, ioont in at schildering van aangeziehi, kopje en kanten borstdoek, een fijnheid, die sterk opvalt bij vergelijking niet de naasthangonde zooveol forscher be handelde „Regentessen"-SGhilderij. De toets echter der gevouwen han den, waarvan een geuandschoend, is van klocker allure.Zeer mooi en weida dig doet algemeen de kleur, iriscli in de lichtpartijen, warm grijs ui de schaduwen en als voormeid Regen lessen -schilderij na hare restauratie, zoodanig kleur'umbrc zou te zien pp ven, zal stellig een ieder zich n «ar mee kunnen vereenigen. De bedoeling van deze korte mcc- deelnig is krachtig de aandacht te vestigen op de nieuwste verrijking van liet museum, moge zij tevens op wekken tot een spoedig bezoeken. Omtrent het scliutterstuk Maaltijd officieren, St. Joris-doelen, het schil derij dat thans wordt gerestau reerd. kan worden meegedeeld, dat het niet voor het publiek te zien zul zijn. G. KERKHOFF. Het Fiimkijkspel Cinema Pal ace. De Hol- landia-filrn blijft haar aantrekkings kracht op het Haarlemsche publiek behouden. In weken hebben we het niet zoo vol gezien als Vrijdag avond. toen daar voor het eerst in onze clad de American-girte vertoond werden. Nieuw is de film in zoover niet. dat zij reeds 200 maal te Am sterdam draaide. Het is een aardig: film. misschien wat lans. maar inte res-sant. ook al weer om de bekende kiekjes uit Zandvoort. Amsterdam, enz. En dan Annie Bos. Adelqui Mig- liar. Lola Cornero. Jan van Domme len en Louis Davids treden er in op. Het filmstuk heeft een goed gege ven: een weddenschap van vier Ame- rikuansche meisjes, dat de tenorzan per, Annie Bos' cavalier, maar door een van het drietal ontroofd zal worden. Men ga eens zien. hoe hel afloopt; men, zal dan ook genidtcn van den uitstekenden zang en niet min der uitstekende begeleiding, welke do filmvertooning opluisteren. Het pu bliek had veel bijval er voor over. De rest van het omvangrijke film programma, vult goed aan: een bij zonder belangwekkend nummer met tegenstelling van 1871 en 1919, dat veel Entente-gezind applaus uitlokte eii nog andere nummers o.m. een boeiende spooriilm: Het meester- scliot VERBOUWING. Het verbouwen (le gedeelte) van hot Sociëteitsge bouw „Sint Bavo" Smedestraat 23, is opgedragen aan den aannemer C. A. M. Jonckbloedt voor de som van f 15.000. Uit He Umstreken HAARLEMMERLIEDE. Door 't gemeentebestuur is publiek aanbe steed hot maken van schoeiingswer- ken aan het Zuider-Buitenspaarne te Zuid-Schalkwijk; ingekomen waren 9 biljetten; hoogste inschrijving f 5990, laagst zijnde van den heer W. Cornelissen te Halfweg f 2623; voor laagste L. v. Gort, te Amsterdam, f 3928. Raming f 4070, gunning aan gehouden. HILLEGOM. B. en W. steller den Raad voor een verordening op de heffing een er bijzondere belasting wegens gebouwde eigendommen, die zelve of wier aanhooriglieden aan de openbare straten of wegen der ge meente belenden, ale bijdrage in de ten laste der gemeente komende kos ten voor aanleg der straten en voor afvoer van water en vuil van de in de belasting vallende eigendommen (straal- en rioolgeld). HILLEGOM. Vergadering van den gemeenteraad van Hillegom, op Donderdag den 31en Juli 1919, des voormiddags te 10 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Vaststelling van de notulen dor vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding gemeenteverslag over 1918., 4. Aanbieding verslag volkshuisves ting over 1918. 5. Benoeming stembureau Kamer van Koophandel. 6. Aanbieding gemeenterekening, dienst 1918. 7. Onderzoek geloofsbrieven Raads leden. 8. Begrooting Gezondheidscommis sie dienst 1920. 9. Vaststelling rooiing woonhuis P. J. v. d, Klugfc, aan de Hoofdstraat. 10. Vaststelling rooiing woonhuis K. P. Aeilekma aan de Hoofdstraat. 11. Verkoop van eetn perceel bouw grond van de zoogenaamde Krocht. 12. Vestiging bouwverbod op een gedeelte van „Treslong". 13. Periodieke verhooging jaarwed de onderwijzeres openbare school. 14. Gebruik van de Endelaan voor het houden eener harddraverij. 15. Benoeming leden commissie van toezicht, op het correspondentschap der Arbeidsbemiddeling. 16. Bestendiging heffing straat- en rioolgeld. 17. Verzoek toetreding tot de N.V. Handels- on Voorlichtingsccntrale van Gemeentelijke gasbedrijven. 18. Vaststelling kohier schoolgeld, 2e kwartaal 1919. 19. Reclames en verzoek om af schrijving, Hoofd, omslag, dienst 1918. HALFWEG. —'Aanhouding. De genieente-veld,wachlers Lokerse en Van der Zande hielden Donder dagnacht alhier, met hulp van een politiehond, twee personen aan, die bleken in iiet bezit te zijn van ver schillende inbrekerswerktuigen, waar bij een breekijzer; aangezien een hunner op een damesrijwiel reed, werd ook het bezit der rijwielen niet vertrouwd en een alhier wonend handelaar harkende ze als. eenigan tijd geleden door hem verkocht aan iemand nu te Zandvoort woonachtig; deze word Vrijdagmorgen getelepho- neerd, had de rijwielen nog niet ge mist, maar bij onderzoek bleek hem dat ze waren ontvreemd. Daders cn het geslolene war-en dus nog eerder in handen der politie dan de diefstal was ontdekt! Ingezonden Van Ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven Voor den inhoud dezer rubriek stelt cle Redactie zich niet aansprakelijk. Haarlem, 25 Juli 1919, De Wethoudersverkiezing. M. de R. Nu de 8. D. A. P. haar z.g. urgen- tieprogram heeft gepubliceerd cn bij monde van de heexen Nagtzaam cn Reinalda (lil een program van mi nimum-eischen noemt, hetwelk zelfs niet amendabel is, dat as voor de nïet-6D. A. P.'crs onaannemelijk. Wanneer wij het urgentieprograni onderschrijven, dan keuren Svij ons eigeai beleid af en daar hebben wij vborloopig nog geen zin in. Zonder in bijzonderheden af te dalen, kan hetgeen In democratisch opzicht ge wrocht is den toets der critiek door staan. Ga dit nu eens even afkeuren! Wil men hef college van B. en W. een weerspiegeling van de samenstel ling dos Hands deen rijn en heide lieeren laten al spoedig de Roomsche partij, hoewel op een na de sterkste, geheel los, dit lijkt ons allesbehalve Invaliditeitsverzekering. Ouderdomsverzekering. Weezenrente Weduwenrente. U wordt verzocht: ista Slechts éénmaal (en niet meermalen) een aan meldingsformulier in te zenden. 2de Dit formulier vóór inzending *elï te ondertee kenen en het door Uwen werkgever te doen onderteekenen op de daarvoor aangegeven plaatgen De voorzitter van den Raad van Arbeid te Haarlem MICHIELSEN. een oprecht streven om lot een even redig sterk college te komen. Meent de S. D. A. P. nu werkelijk, dat, wanneer de Roomschen er uit vallen de Anti-Rev. zich voor het wethouderschap zouden laten vin den? Met een simpele wethoudersver- kjLezing de coalitie verbreken? De heer Nagtzaam schijnt of liever is van meening, dat één partij toch het eerste moet wezen met haar pro gram. Dit nu achten wij er glad nevens. Wij zien den toestand aldus: De S. D. A. P. aanvaardt, gezien den uitslag der verkiezingen, mede de verantwoordelijkheid in het be sturen onzer gemeente. Het college van B. en W. zal dan noodwendig uit heterogene deelen bestaan, wan neer zij er in zitting nemon. Om niet in ongelegenheid te geraken on om zich te houden aan het, congresbesluit, moet er een program van samenwer king komen, heQwelk de S. D. A. P. als partij kan en mag aanvaarden. Gelukkig, dat ons dergelijk slaafs volgen vreeand is. m tot een program van samen werking te komen, steken de vertegen woordigers der verschillende par tijen de hoofden bijeen; ieder gewa pend mot eigen punten en wenschen. De punten, waaromtrent algeheele overeenstemming bestaat, komen al lereerst op hel concept-program voor. De andere punten, welke met wat ge ven en nemen, zonder beginselver zaking kunnen worden aangepast, plaatst men hierbij. De urgente vraagpunten worden evenzoo behandeld. Uit deze drie groepen stelt men hel program op dit werk wordt als vrueht der samenwerking aan de respectieve partijen ter goedkeuring voorgelegd. De partijen, die hiervoor te vinden zijn, hebben dan een voldoende basis om verder op voort te bouwen. Hefc gemeentebelang wordt dan o.i. op behoorlijke iwijzo gediend. Laat de heer Nagtzaam nu maar niet spreken over Mt. Bomans als van iemand, die allereerst het partijbe lang dient; de S. D. A. P. is niet van gisteren, als het er op aankomt het partijbelang te dienen. Wij zullen ons kiplekker gevoelen als oppositie partij, zegt de heer Nagtzaam. Wan neer Mr. Bomans een zelfde verkla ring aflegt, dan is het iets onge rijmds, maar hij mag het wel. Is dit sems wei in het belang der ge meente? Indien het do S. D. A. P. ernst is met liet aanvaarden der wethonderszetels dan kome zij niet met een program als nu, waarop punten voorkomen, die wij beslist moeten afwijzen, doch zij plegc ov er 1 eg- Zoo zij 'geen overleg wil met andere partijen, durven wij den hcelen op zot een politieke comedie noemen, welke de gemeente ten schade is. Dankend voor de plaatsing, M. L. A. KLEIN. DE ENTHOUSIASTEN VAN DE MEÈSTERLOTTETA AN. Geachte Redactie! Uw levendig verslag ovor de leer- lingenvcnKadering in de Meesterlotte- lasn is voor menton- ouden idealist een ware opfrissching geweest Hoe beeft hen het enthousiasme van dez. jonge lieden getroffen. Daar komt me nu die loy ilp. mijnheer Vreugde even vertellen, dat die leerlingen come- dianten zün. Hoe is het mogelijk dal een kunste naar. een man wiens «eest en hart iets wrochtte, 't oprechte enthousios me van eenige jongelieden op zulk ten wiize kan trachten neer te halen. Critiek. mijnheer Vreugde, ken louterend zijn. maar uwe wijze van bcoordeelen is kwetsend. Met dank voor de plaatsing. Spart en Wedstrpen W i e 1 r ij d e D. DE 24-UURSWEDSTR1JD. (Zie ook het Derde Blad). Men schrijft ons nog c-enige bijzon derheden omtrent de etmaal-race ir het Stadion. Zaterdagavond, even voor tienen, worden de verschillende renners aan het publick voorgesteld. Precies 10 uur valt het start-schot. Elke koppel zal in dezelfde kleuren Bij den Raad van Arbeid TE HAARLEM zijn thans ingeschreven verzekeringsplichtigen. rijden. Van ieder koppel kan, uit den aard der zaak, slechts één renner tegelijk aan den wedstrijd deelne men. Het aflossen moet zqodanig ge schieden, dat de aflosser zijn part ner met de hand aanraakt Hij, die afgelost is, moet zoo spoedig moge lijk de baan verlaten. In geval een deelnemer machine-defect heeft, is de wedstrijdcommissie gemachtigd, clen bewueten sportsman zoo nnodig één ronde vergoeding te geven om van rijwiel te verwisselen, of den koppel- genoot te doen invallen. Voorldu rend moet één der koppel-genoo'.en in de*baan zijn. Is zulks niet het ge val, dan wordt het koppel van ver dere deelneming uitgesloten. Wan neer een deelnemer door een of an dere oorzaak zijn partner verliest, mag hij alleen blijven door rijden. De wedstrijd-commissarissen kunnen hem dan, na iedere 3 uur rijden, een half uur rust toekennen. Wanneer een nieuwe koppel gevormd wordt, wordt een dergelijk duo met één ron de teruggesteld. Mochten de twee al dus ge-koppelden meer ronden achter zijn, dan wordt het grootst aantal ronden van het nieuw gevormde twee tal in rekening gebracht. Elk uur zal een schot worden gelost, terwyt de ronden-aanwijzer eveneens voort durend het uur van den wedstrijd zal aangeven. De verschillende bepa lingen van dit speciale 24 uursregle- ment zijn door het bestuur van den Ned. Wielerbond goedgekeurd. Wat het einde van den wedstrijd betreft, beeft men nog de volgende regeling getroffen. Wanneer nl. bij het 24-uur- scliot, dus Zondagavond 10 uur, blijkt, dat meer koppels ccnzclfden afstand hebben afgelegd, waarbij af standen van minder dan een halve ronde worden verwaarloosd, dan zul len de wedstrijd-commissarissen deze koppels een wedstrijd over tien ren den laten verrijden, dit laatste om een definitieve klasseering te ver krijgen. Eén aardige attractie zal nog de demonstratie met Radiol, het lekke banden voorkomend preparaat, vor men. De wielrenner Moeskops op het stalen ros, de motorrijder Gri,»;els op zijn krachtmonster, zullen over een met spijkers beklonken, grond vlakte rijden, zonder dat dit experi ment punctures veroorzaakt. Wij her inneren er nogmaals aan, dat, bij ongunstig weder, de wedstrijd van uur tot uur zal uitgesteld worden. De barometer gaat echter gestadig vooruit, en de kans op goed weder is dus groot. 1-Jet is dan ook ie hopen, dat deze eerste 24-uurswedstrijd te Amsterdam volledig slaagt. BILJARTEN. Donderdagavond werd de return- wedstrijd tusschen „Voorwaarts" (Haarlem) en „Krijt op Tijd" (Sant poort) voortgezet in het café van den heer Dekker te Santpoort. Het 3e vier tal moest spelen; deze wedstrijd bracht tevens do eindbeslissing. Over het geheel werd er slecht gespeeld, vooral door de eerste partij. „Voor waarts" behaalde 341. „Krijt op Tijd" 361 punten, zoodat laaistge- noemde club dezen i ,y Bij de reeds gespeelde partijen was Krijt op Tijd reeds 235 punten voor, zoodot zij met een voorsprong van 255 putcn nis overwinnaar uit den strijd kwam en de uitgeloofde zilveren medaille in ontvangst kon nemen.

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 1