HAARLEM'S DAGBLAD (raze LaeMtosK Feuilleton MAANDAQ 28 JULI 1819 TWHDE BLAD SPORT EN_WEDSTRIJDEN. WIELRIJDEN. DE 24-UlIRS WEDSTRIJD. Zondagavond 7s/, uur gestaakt wogen» den rogan. zlcli in dé sympathie van liet du- bliefc. veiihougcn. Weldra krijgen de renners gelegenheid, Ihnn krachten te toonen. want de toegekende pre mies volgen elkaar snel op en houden (:r bij de renners en bü het publiek den lust in. De eerste premie van f wordt gewonnen door Pereijn; de tweede (i 16) door den Hagenaar Leene. Men gaat zelfs tegen elkaar opbie den: do bezoekers van de open tribune stellen een premie van i 16 beschik baar. die Godivier wint; de overdekte tribune geeft siechts f 6. welke gift door de open tribune met hoongelach en gefluit begroet wordt. Leene wint wederom een premie van f 25. Dan is het eerste uur van de 24 voorbij. Een revolverschot weerklinkt eD op de torens aan de hoeken wordt rood Bengaalsch vuur ontstoken., wat tegen de donkere lucht een fantasti sch en aanblik biedt Ün dlit uur hebben de renners 97 ronden óf 38 K.M. 800 M. afgelegd. Wat al «enigen tïld gevreesd werd, gebeurde nu spoedig: het he-gon to re genen, zoodat de pedaalridders zich niet op de hooge schuine kanten gen begeven en een poosje kalm aan het benedeneind achter eïkaar gaan rijden, liet. wordt zelfs zóó eng, dat te 10 minuten voor half twaalf de wedstrijd even gestaakt wordt. Gelukkig kiaart het weer wat op en ais na een poosje de schuine planken weer droog zijn. is oen premie van f20 oorzaak, dat de deelnemers oen ont zettend-karde vaart nemen. Zoo snel zagen we nog nóóit rijden en onwil lekeurig hield je je hairt vast voor een eventueel ongeluk. Van de gelegenheid, dat de woel strijd een kalm verloop heeft, maken we gebruik, de inrichting vap hel terrein nader te beschouwen. Midden op het terrein staat een groote bou ten stelling, bedekt met matrassen, waar 's middags reeds geworsteld is. welke krachtsport 6traks herhaald zal worden. Ongeveer zes tenten zijn voor de wielrijders gereed gemaakt. Hier wordt van alles gedaan: gemasseerd, gerust, gegeten en gedronken. Vóór de overdekte tribune staan ta fels voor de jury en de pers, waar van het eenjge bezwaar is, dat ze tel kens blootgesteld zijn aan den rearm zoodat we den ganschen nacht maar 'n beetje heen en weer gedrenteld hebben. Weliswaar was er ook voor de persmannen een groote tent. ge reed gemaakt, waarin zich hooi on wollen dekens bevonden, raaar omdat twe niets van hot schouwspel willen tmissen. maken we er geen gebruik van. Het middernachtelijk uur is reeds verstreken. maar de vreemde'en nieuwe eatuatie doet ons of en toe den tijd geheel vergeten. Dan komt er een afwisseling in het programma: en worstelpartij tusschen den Nederlander Van Hiel en den Turk Orlando. Het publiek juicht Van Riel reeds bij voorbaat toe en fluit den Turk utt. Als we naar de Oorzaak van dit laatste informee ren. vernemen we. dat Orlando bii zijn laatste bezoek aan Amsterdam egens zijn unfaire praktijken een zeer ongunstigen indruk achtergela ten heeft. Dadelijk bii den aanvang zien we. dat de Turk niet voor niets de sympathie van het publiek verló ren heeft. Telkens doet hij ongeoor loofde acrepen en stoot af en toe een woest krijgsgehuil uit, dat even zoo dikwijls honend door het publiek her haald wordt. Gunstig steekt hierbij de houding van Van Riel af. die kalm. maar beslist, zijn werk doet. Plotseling gebeurt er dan een betreurenswaar lig incident, dat dadelijk de aandacht van het worstelen afleidt Hos het precies gebeurde weet niemand, maar op het schuine gedeelte raakt een der poda- len van Godivier. terwijl deze in ra kende vaart rijdt, den grond on 6tort hij van zijn rijwiel. Omdat de ren- De wielersport gaat vandaag voor aan in deze rubriek, want er heeft tnet betrekking tot deze sport een groote gebeurtenis plaats gehad, zoo als die tot dusver alleen in het bui tenland kon plaats vinden, namelijk een 24-uprs wedstrijd op de baan in het Stadion te Amsterdam. Om dit evenement bij te woi althans het nachtelijk gedeelte er van, zijn we Zaterdagavond naar Amslordam gegaan. En laten we er maar dadelijk aan toevoegen, dat we er geen spijt van hebben gehad, want we hebben werkelijk iets zeer interc-s- aants gezien. Hoewel het weer niet erg aanlok kelijk was, heerschtc er toch weer in de omgeving van het Stadion het zelfde drukke gedoe, dat aan een groot sportfeest annex is. Kinderen, die eigenlijk al een paar uur op bed hadden moeten liggen, trachtten met heesclie stemmetjes <le aandacht op hun doos Kwatta-reepen of andere lekkernijen te vestigen en sommige kooplieden maakten zich gereed, er den geheelen nacht te toeven. Het Stadion zelf baaddo van bui ten en van binnen in een zee van e'ccti'isch licht uit ontelbare boog lampen; opk aan de vier hoeken van het worstel-strijdpork brandden zulke lampen. Een rijke vlaggentoói gaf aan bet geheel een feestelijk aanzien. Aan den direct ie-ingang was de keer Coueke ijverig in de weer, om zelf over alles, een wait end oog te laten gaan. Tc tien uur waren zopvvel de over dekte als de open tribune tamelijk bezet met menscken, die gedurende den wedstrijd over het algemeen ta melijk luidruchtig deden. Stonden ze nog een beetje onwennig tegenover dit groote sportevenement? In ieder geval waren we in de gelegenheid op to nierken, dat het publiek niet alléén bij voetbalwedstrijden onaangenaam kan doen. Ooit liier wilde men blijk baar zooveel mogelijk „waa,r voor zijn geld" hebbenl Nu, dat heeft het anders wèl ge had! Om even vóór tienen kondigden een luid applaus en muziek van liet vol ledige korps der Ned. Weerbaarbeids- vereeniging, dat onder leiding van kapelmeester Fr. van Diepenbeek midden op het terrein een plaatsje had gevonden, dat er iets bijzonders in aantocht was, en ja, daar kwa men de twaalf koppels, die aan den grooten strijd zouden deelnemen, ge kleed in kleurige, frissche costumes, de baan op rijden, elke nationaliteit door haar volkslied begroet. De 24 deelnemers presenteerden zich aan hot publiek, door eerst kalm een ^ere-rondje te rijden, waarna de heer Wagener het startsein gaf. De volgende koppels zouden aan den wedstrijd deelnemen: Bob Speors (Australië)Klaas van Nek (Amsterdam). L. Georget (Parijs)A Boyl (Pa rijs). M. Brocco (Parijs)M. Godivier (Parijs). R. Vandenberghe (Brussel)Alf. Spiessens (Meclielen). C. Debaets (Brussel)A. Persyn (Brussel). P. Vandervelde (België)Leon Buysse (Thielt). Jac. Storm (Loosduinen)G. P. Leene (Den Haag). P. Straat (Amsterdam)C. Erke- lens (Hazerswoude). F. Wiersma (Amsterdam)—J. v. d. Wiol (Rotterdam). G. Bontekoe (Ben Haag)—W. H. v. Duyn (Den Haag). C. Blekemolen (Amsterdam)Joh. van Eek (Scheveningan). F. Aquina (Blorik)—M. Tieleman (Helmond). Van deze 24 mededingers startten de 12 volgende renners: Spears, Spiessens, Èrkelens, Van Eek, De baets, Tieleman, Georget, Godivier, Storm, Vandervielde, Van Duyn en Van der Wiel. Erg veel baast maakten1 de ren ners nog niet, dat kwam pos toen de eerste van de tallooze premies beschik baar gesteld werd. Toen zetten allen er een flinken spurt in en bleek het al heel gauw, wie de lievelingen van het publiek waren, namelijk het kop pel Bob SpearsKlaas van Nek. Telkens hoorde men den Australiër toejuichen en roepen: „Hup Spears!"' én toen zijn partner Van Nek hem verving, brak er een donderend ap plaus los en riep men: „Hoeral Hup, Klaas! Vooruit, Klaas! Hoü je taai, Klaassis!" Maar ook de Hagenaar Leena mocht tiers op dit öogenblik 'dak bij elkaar rijden storten er nog vier andere over hem heen. namelijk Persyn, Er kelens. Bontekoe en de favoriet Van (Nefc. De schrik" en eonstematié zijn kroot- Men durft haast niet te kijken! Van alle kanten komt hulp io^?e- sneld. Èrkelens blijkt er bet slechtst aan toe te zijn: li if heeft «en rib gebrokenl Kreunend van pijn (we krijgen er een oonenblik een naar gevoel van) wordt hij omzichtig gedragen. Ook Klaas van Nek heeft zivili blijkbaar ernstig bezeerd en steunt herhaaldelijk: ,,0. mijn arm!" Ook hij wordt weggedragen. De an dere drie komen er wonder boven wonder goed af. We gaan even do tent van Van Nok 'in en zien hem daar oo een rustbed liggen. Hij (reus van. een kerel) huilt als een kind en jammert: „Ik geloof, dat ik heelemaal gebroken benl" Zóó erg Is het gelukkig niethij voelt zich wel overal pijnlijk (o.a. zijn een paar oude wonden aangedaan), maar geconstateerd wordt, dat hij r.iets gebroken heeft. Hij is zeer nuwachtig. Na een zorgvu'/Jige behandeling en een- goed half uurtje rust, voelt hij zich weer wat In orde en springt zoo waar weer op de fiets, om zijn part ner, den Australiër, die al dien tijd natuurlijk onafgelosl moest spurten, te vervangen. Een ovatie van het pu bliek is zijn belooning. Èrkelens evenwel moet natuurlijk ven verdere mededinging afzien: de ze moet in het Wilhelmina-Gasthuis ter verpleging opgenomen worden. Een groote handicap voor Straat, die nu geen partner meer heeft. De belangstelling concentreert zich m weer op de worstelaars. Het blijkt dat de Nederlander sterker is dan ue Turk, want deze moet zich hoofdza kelijk tot verdedigen bepalen. Toch b.'ijft de partij na tien minuten, den vastgestelaen tijd, onbeslist. Zondag middag zou de strijd voortgezet wor den. het onderdeel boksen had de wnd. burgemeester Wibaut geen toe stemming willen geven. Naar wij hoorden, heeft hij' dit afgepoeierd met do volgende bewoordingen „Als er geslacht moet worden, moeten ze aar naar het abattoir gaan!" Om kwart voor éénen wordt de re gen wederom spelbreker geruitn.cn tijd moeten de strijders weer lang- rijden, waardoor een gedee'te van het publiek zeer onhebbelijk gaat doen Men hoort kreten, ils „Hé, zoo kan ik óók rijden, hoorl" „Als er maar weer eens een premie komt, hè'eDz. Gelukkig stoort niemand er zich aan Tien minuten over éénen begint bet harder te regenen, zoodat de vraag over al- of niet- doorrijden aan de orde komt. De rijders wachten het oordeel van de jury niet af en sprin gen van hun uiterst slanke snelvoer- tuigies. Alleen de Australiër blijft onverstoorbaar doorrijden en stapt eerst af, wanneer hij van meening is, dat de wedstrijd werkelijk gestaakt is. de jury evenwel uitgemaakt heeft, dat ,,zc maar moeten blijven -órtollen", en dit aan „Bob"'ter kennij gebracht wordt, antwoordt hij laconiek: „All gght!" en gaat weer kalm peddelen. Dadelijk daarop klinkt het bevel door den spreek hoorn „De wedstrijd wordt dóór-ge zet!" Als de regen weer ophoudt, krijgen we weer een afwisseling, en wel een, i niet naliet danig op de lachspie ren te werken. De directie van hel Stadion organiseerde namelijk een wedstrijd in hardloopen voor de „helper? van de fietsrijders". De animo voor die ongetrainde hard sre; was bijzonder groot, want er werden prijzen uitgeloofd van f 25, f 20. 115, f 10, f 5 en 2.50. Hiervoor i^ien zii vijf ronden loopen. Reeds de derde ronde Hepen er een paar naar htm adem te zoeken, maar toch hieven zij dapper doorzetten. De ge lukkige winner van den eersten prijs, Fransen, blijkbaar een goede beken de van het publiek,werd van vele kanten gelukgewenscht. Intusschen bleven de wielrenners maar „dóórtollen", zooals de jury beslist had, maar nu gingen wij de restauratiezaal opzoeken, om van een warm maal te genieten. Het was daar een gezellige boel er werd ge musiceerd, gedanst en voorgedragen un je welstel Om twee uur nam bet rnuziekkoips, dat zoovele uren zich dapper van zijn taak (ook tijdens den regen) gekweten had, met een pittigen marsch af scheid. Hiervoor in de plaats kwa men twee draaiorgels! Dus tóch muziek! Evenwel ging alles niet in goede harmonie. Een der bezoekers van de overaekte tribune, die wat al te veel Bacchus geofferd had, gaf een anderen bezoeker plotseling een hefti- gen slag in het gezientverdere Kracht-evoluties kon hij niet toonen, want in minder dan geen tijd was hij door den heer Coueke zelf van de tri bune verwijderd! We voelden bewondering voor de beaoekere van de open tribune, die zich den ganschen nacht door geen regen of wind van hun plaatsen lie- tvü verwijderen, terwijl tegen drie uur de overdekte tribune reeds groo te gapingen vertoonde. Om vier uur gingen de renners, nadat zij geruimen tijd wegens deti regen weer langzaam hadden moe ten rijden, wederom spurten. Een (Lr jury-leden maakte bekend, dat er nog zeer veel promiee te „verrij den" waren. De eerste was weer voor Leene. Ook Nap do la Mar, Maupie Slaal en Borneman, de doelverdedi- ger van A. F. C., stelden premies be schikbaar, dus de zaak werd wel „warm gehouden"! Te half vijf brak zoetjes-aan het daglicht door, tenminste voor zoo- er de dreigende regenwolken dit toelieten, en gingen even later de electrische lichten uit. Dus hadden we het in het Stadion nacht en dag zien worden! Even voor half zes heeft een tweede ongeval en wel op dezelfde plek, plaats. Thans zijn Blekemolen, Spiessens en Debaets de slachtoffers. De twee eerstgenoemden bekomen slechts ge ring letsel, maar Debaets, die nog een oude schouderwond had, moest door een dokter behandeld worden. Nog tweemaal zien we een renner (één keer wegens een lekken band en een andermaal wegens een gebroken ketting) een ongewenschie tuimeling naar beneden maken, dan klinkt voor de achtste maal een revolverschot, iet alleen ten teeken, dat er v een uur verstreken, maar ook om dat... het zes uur geworden was. Op dit uur moesten alle rangen ontruimd orden en waren de bezoekers ge dwongen, wilden ze nog langer van dit sport-evenement genieten, een nieuw toegangsbewijs te koopen. Veien gingen mopperend heen ze midden den tijd, dien liet geregend hao, langer willen blijven, maar ten- lotte verwijderden zij zich toch. We bleven nog een kwartiertje bet „rollend en draaiend gedoente" gade slaan en verlieten toen óók het ter rein van dezen buitengewonen ■strijd. Ook Zondag verhinderde de hard nekkig neervallende regen (bijna el- ken spurt. Om kwart over zessen werd bekend gemaakt, dat Debaets, die nachts zoo'n leelijken, val deed. dep strijd opgaf. Zijn partner Persijn vormt nu met Straat (die. zooate men weet. óók des nachts zijn makker Er- kdens verloren heeft) een nieuw koo- pei. dat reglementair evenwel een ron de achterstand krijgt. Van Eek deed ook een leel ij ken val. Onophoudelijk moest de strijd we gens den regen gestaakt vierden en om kwart voor achten, juist toen erwacht kon worden, dat de wed strijd 't meest interessant zou worden, wejgl hij voorgoed gestaakt. A.s. Zaterdag en Zondag zal deze groote soort-prestatie opnieuw in het Stadion vertoond worden. In totaal zijn afgelegd 260 K.M. 900 Meter. De worstelwedstrijd Van RielOr lando. die 's nachts onbeslist geble ven was. weel Zondagmiddag één uur oortcezet. Ondanks ziin gehuil en leeliike grepen mocht de Turk er niet in slagen, den Nederlander te over winnen. Na een strijd yan 18 minu ten „le«de" V^jj Riel den Turk on- 'verhiddeliik. ■otorwedstrQdii. Bij deze wedstrijden, die Zondag op Houtrust in Den Haag gehouden werden, werd John Moos, te Haar lem, in den vierden wedstrijd No. 1 mot 100 M. verschil op No. 2, J. C. Flinterraan. üok in wedstrijd No. 8 was Moos No. 1, evenals in wedstrijd No. 11. Cricket. Rood mn Wit—V. V. V. ROOD EN WIT WINT MET 163 RUNS. Rood en Wit heeft Zondag revan che genomen voor de twee weken ge leden nederlaag; met 163 runs werd V. V. V. geslagen voor een groot deel het werk van Van Spengler. die een «oed© century. 120 n. o. scoorde. De Haarlemmers missen Posthuma en Van de Poll, terwijl ook Mesman door een misverstand niet aanwezig was. Swens wint den tcss en kiest na tuurlijk met het oog od den regen, bat ten. zoodat Van Manen en Holdert openen op J. Grootmeijer en Oudheus- den. Reeds op 4 kan Van Manen, die idit jaar succes heeft, ver trekken voor 0. Van Bueren doet wei nig beter en zet »in bat ook «aast een rechten bal van Grootmeijt Holdert en Van Spengler Itouden dan stand. Ook Barentsen en ÖUjJheusden hebben geen succes. Ai6 gestopt wordt voor den lunch heeft Van Spengler 38 en Holdert 32. De lunch brengt weer de traditio neels scheiding, HoLderi gaat, na er één run bijgesooord te hebben. Lb. w. Giootmeyer; D© Jong maakt bet niet lang en wordt verkeerd Lb.w. gege ven, Swens komt dan in. Verschillende malen moet ge stopt worden, terwijl dikwijle onder hevige regenbuien doorgespeeld wordt. De bal is natuurlijk pat. wat het bowlen niet ten goede komt. Op 138 wordt Swens voor 18 van een return door Brossois. die Oud. heusden vervangen heeft gevangen. Van Spengler en Wackwitz brengen dan de 200 op, waarmee Wackwitz van een vuurpijl voor 20 gevangen wordt Spoedig daarna voltooit Vap Spengler zijn century. Nog even wordt doorgespeeld; Swens laat stop .pen bp 248 ais er nog maar ruim 2 'uur te spelen is. Van Spengler bod een goeds, hoewel niet kanslooze *?0 n.o. Pereira 14 n.o. J. Grootmeyer 587. Oud!heusden 275. "Brossois 1—20. Do gebroeders Grootmeyer trekken naar de mat. Reeds in Van Spel ler's eersten over prikt Jan G. er •naast en het is 1 voor 1. Engcilgeer wordt spoedig door Pereira op Dir ken in de slips gevangen! terwijl Oud keueden Dirken's meerderheid motel erkennen. 8). Slag houdt Let uit ."ton 20. doch haalt dan een bal van Dirken in zijn palen. Kost slaat ei iflink op los en de score riist snel, terwijl W. Grootmeyer hoofdzakelijk ziin wicket ophoudt. De kansen dor Rood-en-Witters dalem vooral met t cog op den speeltijd, aanzienlijk. Plot- seling Ikomt dan op 83 een co'lops?; Kost voor 49 door Van Spengier bowld. Grootmeyer in de slips oor 31 door Reydón ingerekend op het bowlen van Holdert. en Kroonemaij igecleand door denzelfden bowler. (7—83). De laatste menscken maken er 2 en de innings sluit od 85. Van Spengler 3—28, Holdert 3 Dirken 3—21. Rood en Wit won dus met 163 runs en plaatste zich Herdoen in den eindstrijd, die 24Aug. tegen de Haag- sche wordt gespeeld. V.R. A.—HAARLEM. V. R. A.Haarlem, wegens het slechte weer uitgesteld. ROOD EN WIT n A—V. R. A. HA. V. R. A. bat eerst en zit voor 21 aar den kant. Pereira 84. Beuth 2— 16. Rood en Wit antwooxdt met 132 Beuth 35. Pereira 21. v. Rossom 13 n.o.. Beets 23. Dolleman 759. Schram |110 Schut 2—23. maal scobrt V. R. A. 86, Dolleman 25, Schut 16. Popping 21. Heyenbroek 11. Beuth 3—37, Beeck Vollenhoven 3—18. Davidson 226. Rood en Wit wint met Innings en runs. ONDER VRIENDINNEN. Mary Toen ik Betsy vanmiddag ontmoette, had ik mijn nieuwe blousö aan. Ik verwachtte natuurlijk, dat ze er iets van zeggen zou. maar ze zei niets. Jeanne: Dat was toch wel aardig an haar. Ze kwetst liefst zoo min mo gelijk iemands gevoel. I Toen ik gisterenavond zoo laat thuis kwam, was mijn vrouw sprake loos van verontwaardiging. Jij bent altijd zoo'n gelukkige ke rel geweestl HAARLEM H—FORWARD I. Gewonnen door Haarlem II op de le innings met 5 wickets en 4 runs. Haarlem II is weer een stapje na der tot het kampioenschap gekomen. Haarlem II komt zwak op en mist o.a. v: Buren, A: Paulen, Wijs. Bij- leve'd en Sanders. Om 11.15 openen Bieshaar en Kils- donk op het goede bowlen van Ter Haar en Schotman. Bieshaar gaat met den eersten bal, gebowld door Sdhotman via zijn pads. Hierna gaat het beter als Eichholz inkomt. Beide batsmen staan kalm en solide te spelen, zoodat changen noodzakelijk wordt. Hout- kooper heeft dadelijk succes, als hij Kilsdonk met een fullpitch bowlt (221). Met Herman gaat het op den zelfden voet voort. Toch moet Eich holz spoedig verdwijnen als hij een bal van Ter Haar verkeerd beoor deelt- en gebowld wordt (3—24). Eilers slaat de eenige boundary in deze innings en is dan gevangen voor 6 (430). Hierna komt er ver betering als Seket inkomt. Beide bat-slui houden tot den lunch stand. Ook thans blijkt de lunch spelbre ker te worden, want- onmiddellijk hierna doet de Ruig een schitterende catch waardoor Berman voor 12 zijn plaats op dc tribune weer kan inne men. Wildschut geeft een eenvoudi-" gen return aan Houtkooper en kan voor 0 weer vertrekkep. Met Muyswinkel in gaat de 100 op, doch spoedig nadat Lanting voor 17 den run out-dood sterft is de innings beëindigd voor 107 runs. Ter Haar had uitstekend ybowld c-n 4—22 genomen, do Ruig 2—11, Houtkooper 2—24, Schotman 1—31. Hierna gaat Haarlem batten met Boes en de Ruig als openingipaar. Beiden staan geweldig te prikken en maiden óp malden wordt gebowld. Eindelijk op 41 is Boes run out op aen gewaagde run. Hij had bijna een uur staan batten voor 21 runs. Toen de stand 1—71 was beging de Forward-captain een groote fout. In f laats van oordeelkundig te wisse- en, liet hij ieder een over bowlen, wat natuurlijk niet liet minste suocea had. Toen ook dat niet hielp ging men 't met alow-ballen probeeren en werkelijk kon Houtkooper zich niet bedwingen en werd hij geheel onnoo- dig voor een eenvoudi gen bal gevan gen. (283). Tancrelle kan zich ook niet inhouden en gaat op dezelfde manier voor 4 runs (3—88). Direct hierop is de Ruig gevangen voor een uiterst langzame, dodh waardevolle 32 runs (4SS). Ter Haar die hierna inkomt ver dwijnt eveneens spoedig, gebowld met een prachtbal van Lanting (5 93). Met Paulen Sr. in wordt het to taal spoedig bereikt, nadat Lanting net ten einde raad ook eens met de beroemd geworden „Olifanten" ging probeeren, wat natuurlijk weer geen succes had. Op 111 wordt gesioten met 5 wickets neer. Paulen Sr. blijft met 16 en Schotman met 6 niet uit. Haarlem II won dus met 5 wic kets en 4 runs op de innings. Bowlingcijfers Forward: Kilsdonk 2—32, Berman 1—6, Lan ting 116, Wildschut 01, Eichholz 03, Gronert 04, Muyswinkel 0—8, Roon 0—27. HAARLEM 11—ROOD EN WIT II B Deze wedstrijd werd Zaterdagmid dag op den Schoterweg gespeeld. Haarlem II bat eerst en dank zij eenige goede scores en slecht bowlen behaalt Haarlem II een totaal van 158 runs. Hiervan hadden Ganders een harageslagen 71, Tancrelle 25, Bijleveld 12, de Ruig 12 en Wijs 11. A. Faber bowlde 446. v. Maas bowlde 3—16. Daniels bowlde 1—61. v. Rossum bowlde 013. J. Faber bowlde 011. Hierna gaat R. en W. II B batten maar het totaal werd slechts 50. Al leen Davidson gaf keurig spel en scoorde 28. De rest faalde geheel. In de follow-on ging het iets boter, toch kon R. en W. II B de innings nederlaag niet ontgaan. Het totaal wordt 70 (Wegerif 19, Davidson 13, v. Maas 10). Bowlingcijfers le innings v. Bue-' ren 3—20, Ter Haar 5-22, 2c in nings, v. Bueren 531, de Ruig 2—5, A. Paulen 211, Ter Haar 117, Schotman 0—L Haarlem II won dus met innings en 29 runs. Sutsin. „Frisia hield Zondag haar eersten onderlingen wedstrijd en mocht xi;h hierbij niet op de medewerking van Pluvius verheugen. Toch werd beslo ten den wedstrijd die in twee klas sen werd gespeeld te laten doorgaan en precies twee uur begaven de eer ste twee parturen (Van der Heide Lahaise contra Grenzenberg—Burry) zich in 't veld. Hoewel een triestige motregen den strijd niet bijzonder ten stade kwam, werd met animo gespeeld en ontpopte zich direct een spannen de strijd, waarbij beide partijen el kander niets toegaven. Ten slotte moest echter het partuur Grenzen bergBurry 't onderspit delven, met den stand van vijf eersten gelijk en zes om vier. Inmiddels waren in perk No. 2 de parturen der tweede afdeeling den strijd aangevangen en wel tusschen v. BraamDijkstra en Woudstra de Boer Jr. en bleek eerstgenoemd partuur niet tegen Woudstra c.s. op gewassen, terwijl eveneens v. d. Vel de—Dijkstra de vlag moesten strijken voor partuur No. 4. GeertsemaGer- branda, waarna Woudstra—de Boer om den eersten prijs kampten tegen Gocriscma—Gerbranda. Hoewel Woudstra, bijgestaan door de Boer Ir-, flink aanpakte, en eerst genoemde o.a. een Herculesslag van 45 M. maakte, bleken Geertsema c.s. te sterk. Partuur No. 5 Pos Unav. d. Meer HET LEVEN VAN GEOFFREY GILL, Detective door IVANS. 53) H&t was dus niet te verwonderen, lat ik hoewel Maud het midden- Hint werd van een heelen kring tuigende en lachende ruenschen bij wat apart hield, hetgeen niet )eiet!e>. dat ik met groote bclangstel- tog mijn bonte omgeving met haar nooie en rijke costuums bleef opne- De Aartshertog had eenige ke woorden mot mij gewis- en ik slenterde langzaam de binnen, die zich aan de ontvangzaal aansloot, i lotscling werd ik op den schou- e! getikt; ik draaide mij om: de Géza Horvéth, de blonde secre- met de donkere oogen! oT S^of, dat ik de eer heb, den eer Hendriks te zien zcide hij, 'et een lichts buiging. Het -ge beurt zelden, dat zijne hooghüld iiel genoegen hoeft, gasten uit Holland ten zijnent te ziej^. Ik hoop dat u inij veroorlooft mij aan u voor to stellen; mijn naam is Hoivéth: ik hen de se cretaris van zijne hoogheid. Hij reikte mij de hand en ik boog. Weet u, dat wij enlcelo d'agcn geleden reisgonooten geweest zijn? vroeg hij. Wij reisden samen van Zsolna naar Budapest en zaten (met eenige tafeltjes - tusschen ons) tegenover elkander in den restaura tiewagen. Werkelijk? zeide ik (en ik hoorde zelf, dat er iets onverschil ligs in mijn stem lag). Ik maak u mijn compliment over uw goed go- heugen: ik herinner mij niet u toen gezien te hobbcn. Wanneer men mij vraagt, waarom ik aldus antwoordde, dan kan ik daarvoor geen bepaalde reden geven, 't Was eon ingeving van het oogen- blik, en ik heb dat vroeger al eens gezegd ik gehoorzaam dik wijls (misschien te dikwijls) aan zoo'n plotselinge ingeving. Later na denken hoeft mij intusschon doen in zien, dat ditmaal mijn antwoord heel verstandig was: instinctmatig had ik een middel aangegrepen om de hou ding van den secretaris tegenover mij meer ongedwongen te maken. Ik maak er geen aanspraak op, een gezicht te hebben, dat men ont houdt, als men 't eens gezien heeft zeide de secretaris glimlachend. En trouwens, mijn geheugen zal wel zoo sterk gebleken zijn, omdat ik mevrouw in uw gezelschap gezien heb. Een buiging van zijn kant (in do richting van Maud, die op eenigen afstand in gesprek gewikkeld was), een buiging van mijn kant ik be gon reeds Hongaarseh te worden in mijn buigingen ik dacht aan wat ik aan Maud gezegd had omtrent den ernst, die er in gelegen is een mooie vrouw te zien, en ik glim lachte onwillekeurig. De secretaris glimlachte terug, en ik vond, dat wij nog al „béte" tegen over elkander stonden! U moet weten, dat ik in dien ochtend van onze reis vol was van dat vreeselijke geval op Vöröshegy vervolgde hij. Gravin Csad&nyi heb ik meermalen ontmoet, toen zij te Budapest woonde. Wie had den Graaf tot zóó iets in staat geacht? Wie zegt u, dat do Graaf de schuldige is? vroeg ik snel. Wie? Niemand! Mijn instinct misschien! Zijn stem had oen vreemden klonk, iets ingehouden- Jiit.ters, dat mij verwonderde, In de nieuwsbladen heb ik ge zien aldus vervolgde hij op zijn gewonen toon, dat u en mevrouw op Vöröshegy waart, toen de mis daad plaats vond. Ook word de naam van een zekeren majoor Curtis ge noemd. Is die ook naar Budapest ge- De vraag werd langs zijn neus weg gesteld. Maar hulde aan G. G.! Hier werd zijn voorspelling vervuld geen vijf minuten, nadat de secretaris mij had aangesproken: déze had naar majoor Curtis gevraagd! Ik besloot al ruijn meestal te veel verborgen diplomatisch talent aan te wen den, om ae zaken te behandelen, zoo als mijn vriend dat gewenscht had. Ik lachte dus met'een half-saroastisch half-medelijdend geluid en was over deze prestatie nog al tevreden. Majoor Curtis? zeide ik. Ja, wat zal ik u van majoor Curtis •.eggen'? Kom, laat mij u het geheim maar verklappen, meneer Horvathl Majoor Curtis was geen majoor: hij was niemand anders dan Geoffrey Gill, de bekende Engelscho detective. U moet weten, dat een belangrijke zaak hem naar Vörösliegy voerde. Zóó! Welke zaak dan? vroeg de secretaris. Ik kan tot mijn leedwezen geen vrijheid vinden u daaromtrent in te lichten. Maar dit wil ik wel zeggen, dat hij o.ok mij daarin betrokken heeft en dat ik er méér dan genoeg van heb! Trouwens, dc heele aak is op een groot fiasco uitgeloopen. Hij is zijn ergernis in Engeland gaan verftergeuen- ik ben weer m'n 1 eigen heer en meester! Ik slaakte een zucht van voldaan heid, deels om hem ervan te over tuigen, hoezeei- de herwonnen vrijheid mij verheugde, deels omdat ik inder daad voldaan was over mijn diplo matie! Hoewel naar alle waarschijnlijk heid mijne mcdedeelingen den secre taris in hooge mate belang moesten inboezemen, gaf hij daarvan geen enkel uiterlijk teeken. Alleen zag ik, dat de lippen zich iets vaster opéén persten: maar dit scheen veeleer op een vast besluit dan op een tevreden stemming te wijzen. Het moet interessant geweest zijn, met zoo'n beroemden djetective samen te werken zeide de secre taris, terwijl hij mij aanzag met een blik, waaruit een niet geringe be langstelling sprak. - - Interessant? Het is maar wat men interessant noemt! mopperde ik. Wanneer het interessant Is, steeds met liet gevoel rond te loopen, dat men met een blinddoek voor de oogen naar een afgrond toe wandelt, dan hebt u groot gelijk en heb ik 'n buitengewoon bel ang wekkend en tijd achter mij. Maar als men dan ten slotte met de kous op den kop thuis komt, dan wenscht men toch onwil lekeurig, dat hot genot wat minder opwindend geweest wasl De secretaris lachte. liet schijnt, dat dc aotective- geest van Mr. Gill nog niet over u vaardig geworden is! zeide hij. Kent u den detective al van vroeger! Nooit vroeger ontmoet! loog ik welgemoed. En eerlijk ge zegd ik hoop niet, dat ik hem spoedig wéér ontmoeten zal. Ik ben nu eenmaal niet geschikt voor het opwindend werk van den detective: ik deduceer en combineer van nature niet gemakkelijk, 't Liefst heb ik dus, dat men mij maar buiten zaken laat waarbij men gemakkelijk deduceerer> en coinbineeren moet, of groote ge varen loopt! Op dit oogenblik kwamen vele gas ten de muziekzaal binnen. Wij spreken elkander nog wel eens nader zeide de secretaris, mij opnieuw de hand reikende. Het zal mij een groot genoegen zijn, aan mevrouw Hendriks te worden voorge steld, maar. thans roept de plicht mij; ik moet de aanwezigen van mijn spel doen gemeten, voor zoo vorre er van genieten sprake kan zijn! (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 5