UITVERKOOP O. M. Grootes Gebrs. Sport en Wedstrijden Café-Restaurant „Neutraal" Cartonnages voor GESLOTEN. DE SPAARNE-BANK Tweede Kamer over: ..Is liet al of' niet we n schel ijlt bij de invoering der plaatselijke keuze in onze wetgeving tevens het vergunningstelsel te ver vangen door een Allcoholmonopolie?" fei H. Siegers, directeur van de Eer ste Fritsche Arbeiderskolonie ..He Phiiantroop" te Leeuwarden, onder werp: ..De praciijk der drankbestrij ding en de behandeling der drank zuchtigen in het bijzonder indien do Regeerine de hulp der afdeeling in roent voor reclasseerincsgevalien". Opmerkingen Dit de Burgerij. Naar aanleiding van het auto- ongeval aan den Bentveldschenweg. schrijft een inzender ons. dat hij Donderdag J.l. dezen zelfden weg (passeerde en dat toen ook het licht signaal niet werkte. Inzender deed hiervan onmiddellijk mededeelbiz aaji de E. S. M. Hij dringt op verbe tering van. het slecht werkend ver licht incs©y6teem aan en wijst er op. dat de signalen ..Hall" en „Stop' van de Ilaaesche tram aan het Buitenhof, uitstekend werken. Binnenland Een aanval op de binnenvloot Naar aanleiding van de actie der binnenschippers blijft 't to Amster dam rumoerig aan den IJ-kant. Na den verloren slag op liet IJ ur hoogte van de brandweerkazerne aan do De Ruyterkade, die ten doel had binnenschepen te requireeren vc-or het verladen van regeeringsgraan, hadden de autoriteiten een tweeden aanval, ditmaal in het geheim, voor bereid. Nadat alle voorbereidingen waren getroffen, verhaalt het Hbld., werd last gegeven dat Dinsdagmorgen te vier uur tot het requireeren van drie binnenschepen, liggende aan de De Ruyterkade, zou worden overgegaan. Omstreeks dien tijd werd de Dc Ruy terkade bij de Schippershaven d«ior bereden politie afgezet en naderden op het IJ twfea stoombooten der ha venpolitie en de „Torpedoboot 11" die de schepen sleepen zou. Op de „Torpedoboot II" waren aanwezig de le luitenant Poles van laei algemeen hoofdkwartier en de 2e luitenant Lorentz van het corps pontonniers die, geassisteerd door genietroepen en een afdeeiing mare chaussees, opdracht had, voor liet requireeren zorg te dragen. Op de buide poüfiebooteii varen havenmeester Kotting, politie-com- missaris Van Soest, de heer Dekkers van de afdeeling „Vervoer" van het departement van Landbouw enz., de heer Jongwaard, adjunct-rijksinspec leur van de scheepvaart en een deta chement der havenpolitie. De schippers lagen nog te kooi. De heer Dekkers wekte de eige naars van de schepen en overhandig de hun het opvorderingsbiljet. De al dus uit hun slaap gewekte s diippers waren onmiddellijk klaar wakker. Toen hun werd verzocht de ankers op te halen en de schepen los te ma ken, weigerden zij. Ze werden er op gewezen dat onder deze» omstandig heden alle schade die de schepen zouden beloopen, voor rekening ble ven van den eigenaar, want Qe amb tenaren waren niet van plan van de opvordering af te zien. Be schippers luisterden niet naar deze wijze woorden; zij haalden de toeters voor den dag, bliezen alarm, wekten daardoor hunne buren die, ofschoon slechts voor een deel ge kleed, onmiddellijk het hoorngeschal overnamen en een vervaarlijk ge schreeuw aanhieven. Vooral op de heeren Dekkers en Jongwaard hadden zij het voorzien: de gewone scheldwoorden rn enkele nieuwe werden beide ambtenaren naar liet hoofd geslingerd, ónder de laatste deed de betiteling: „wafolbak- ker" opgeld, zonder dar de aanwezi gen begrepen wat wafelbakkerij r.jet het requireeren van schepen te ma ken heeft. De marechaussees begaven zich op de gerequireerde schepen, de genie soldaten volgden. De ankerkettingen die niet konden worden opgehaald werden met ijzerzagen doorgezaagd, binnen het kwartier waren de kettin gen los. De sleepboot „Torpedoboot II" vormde een sleeptrein, met volle kracht zette de machine aan, er was echter geen beweging in de genepen le krijgen. Na eenig zoeken door de man schappen van luitenant Lorenz bleek dat de schepen door staaldraadka bels en met een lus onder de zwaar den der schepen door waren vastge maakt aan meer aan den wallekant liggende beladen schepen. De daar voor meest geschikte plek werd op gezocht, liet zwaard gelicht en met een bijtel losgehakt. Toen ging hel goed. Onder een vervaarlijk getoeter van de schippers, en het zingen van: „Sla, kroten en andijvie, we gane naar den kamp van Zeist", schikten de gerequireerde schippers zich in hun lot. Onder het sleepen naar de Erts kade heschen zij de driekleur met den Oranjewimoel in top. De schepen zijn verhaald i.«.ar de Ertskade en gelegd naast de „Mi nerva", geladen met regeerings graan. Het sleepen ging zeer lastig, er wa ren nogal wat „moeren" onklaar, maar zonder eenige averij was ie ze ven uur liet karwei verricht. Nauwelijks was de sleep met de op gevorderde schepen vertrokken of de in de liaven achtergebleven scnippers heschen, bij wijze van protest, de roode vlag. Den gelieelen morgen was,het woe lig langs den waterkant.' Overal schoolden de schippers te zamen. liet laatste woord in deze kwestie -schijnt nog niet gesproken. Intusschen is het in het belang van de Amslordamsahe haven, die bij liet eerste weder op luiken van den handel door de schip- persstaking op het gevoeligst getrof fen wordt, te hopen, dat aan den hul digen staat van zaken, hoe dan nok, spoedig een einde komt. MISDAAD? Op den straatweg As sen-Rolde is het lijk gevonden van II. B., boerenknecht te Deurne, die Maan dag naar een feest was geweest. Het lijk vertoonde hoofdwonden. De poli tie doet onderzoek. RIJWTELONGELü'K. De sergeant rtex infanterie B., uit Arnhem, kwam op zijn rijwiel de helling afrijden uit het villapark La Retraite. Met zijn rechterhand bestuurde hij tevens een damesrijwiel. De rails passeerend, •Aak hij den rijksweg over, juist voor de chctrische tram, die van Arnhem kwant. Op hetzelfde oogenblik reed een auio de tram voorbij en greep den wielrijder, die ongeveer 10 meter werd weggeslingerd en daarbij zwaar ver wend werd. De verwonde werd naar zijn ouderlijk huis te Velp gebracht, waar een dokter constateerde lat bei de armen gebroken waren. Na voor loopig verbonden te zijn, werd hij in een ziekenauto naar het militair zie kenhuis te Arnhem overgebracht. BOND VOOR STAATSPjENSION- NEERING. Op de te Amsterdam gehouden algemeene vergadering van den Bond voor Staatspensionneering is een statutenwijziging behandeld. Daarbij is besloten om het Beginsel en den rechtsgrond van den bond in de statuien op te nemen en te eischen, dat iedereen staatspensioen moet ont vangen. De bond wil dus van wei standsgrenzen niets weten. Bepaald werd vertier, dat het bedrag van bet pensioen gelijk moet zijn voor ieder. Een aanvullingspensioen volgens het Beeusche of Engelsche stelsel, acht de vergadering ongewenscht. De eisch ar. gestichtsverzorging wordt in de statuten opgenomen. Herbenoemd is als bestuurslid de heer C. v. d. Velden, te Rotterdam. Verder zijn als bestuursleden gekozen de heeren P. van Mever, te Zaandam; E. Fosthuma, te Leeuwarden; J. de Ruiter, te Stiens en P. J. Oud, te Gravenhage. Op de voortgezette vergadering wer den nog besproken de door minister Aalberse ingediende wetsontwerpen tot wijziging der Invaliditeitswet en op de vrijwillige verzekering. Er werd een motie aangenomen waarbij de vergadering verklaart al le concessies aan Staatspensionneering te aanvaarden, maar besluit „den strijd voor het zuivere onvervalschte staatspensioen onverzwakt voort te zetten, opdat ook in de toekomst alle '65-jarigen en óu'dren hun recht op' staatspensioen bij de web zullen zien erkend, en dat tot een hooger bedrag dan f 8 en gaat Over tot de orde van den dag".. EEN JONGE SNËLREKENAAR, De heer C. Krabbendijke, muziek onderwijzer te St. Annaland, schrijft aan het „N. v. d. D."' Sinds enkele weken zit in mijn lilas een tienjarig ventje. Herhaalde malen was het mij opgevallen, dat hij de ge deeltelijke producten van bijv. 97684 26Ü7, zonder aarzelen ineens (van links r.aar rechts) opschreef. Bij 't lioofdrekenen vroeg.ik hem 68 x 96. Zonder zich te bedenken, antwoordde hij (correct) 6528. Op mijn vraag 7 x 648 had hij 't product reeds genoemd vóór ik goed en wel uitgesproken was. Even .vlug noem de hij 't juiste antwoord, toen ik op gaf 8 x 9742. Bij 12 x 24689'bedacht hij zich 2 a 3 seconden hoogstens. Terwijl hij met den rug naar 't bord stond, schreef ik onder elkaar 8674, 2697, 3847, 6894 en 2769. In den tijd, dien ik gebruikte om de rij der eenbeden op te tellen, antwoordde hij 24881; wat goed was. In 't bijzijn van het heele personeel der 8-kiassige school en van een woe lige klas de kinderen juichten vol \erbazing natuurlijk elk antwoord loe werd de proef gedurende een uur voortgezet. Steeds antwoordde hij bijna onmiddellijk na het stellen der vraag en al zijn uitkomsten waren steeds correct. Ook bij aftrekkingen en deelingen. M. i. iets zeer buitengewoons! D« herziening van de verdragen van 1839. Draadloos wordt uit Parijs geseind De Internationale commissie voor do herziening van de verdragen van 1889 is Dinsdag 10 uur voor het eerst bij eengekomen. Tot voorzitter is geko zen de heer Laroche (Frankrijk), tot onder-voorzitter sir Charles Tufton (Engeland), De commissie heeft daarop een his torisch overzicht aangehoord van den Belgischen afgevaardigde Seghers, die in de volgende zitting zijn rede 2al eindigen en een algemeen over zicht geven van de in geding zijnde quaesties. De correspondent der „N. R. Ct." te Parijs seint nog De commissie voor de herziening van de tractaten van 1839 was heden oor het eerst bijeen. De Italiaansche gedelegeerde Ricci Busatti is vervan gen door Dionisis Angilotti, professor! in het internationaal recht; de Japan- sche gedelegeerde Tachi door Kayashi. De benoeming van den eersten gedele- j geerde van Frankrijk, Laroche, tot I voorzitter, is geen aanduiding van de opvattingen der commissie, doch en kel een zich houden aan het diplo matiek gebruik, daar Frankrijk de andere delegaties ontvangt. Er werd besloten Maandag weder bijeen te komen om kennis te nemen van éen uitvoerige memorie der Bel gische delegatie, waarin al de desi derata van de Belgische regeering ten opzichte van de herziening der tracta ten vervat zijn. Men deed uitkomen, dat de conclusiën moeten blijven bin nen de perken, die aan de commissie gesteld zijn door de besluiten van 4 Juni. Dat. lokte geen enkelen tegen stand uit, noch van Nederlandsche noch van Belgische zijde. Men ver wacht zeer vriendschappelijke onder handelingen van Belgische zijde. Het officieel communiqué vermeldt verder, dat de Belgische gedelegeerde Seghers aangaf, van welke bepalin gen van het verdrag van 1839 België dc herziening wenscht. Hij gaf aan in welken geest die herziening plaats moest hebben. In de eerstvolgende zitting zullen de Belgische gedelegeer den een uiteenzetting geven van het geheel der desiderata van hun regce- ring. In den tusschehtijd zuilen de vertegenwoordigers der geallieerde mogendheden kennis nemen van de documentatie, die hun ter hand ge steld is. BELGISCHE DANKBAARHEID. Men seint uit Brussel aun het Hbld.: Op voorstel van burgemeester Max heeft de gemeenteraad van Brussel besloteu aan Holland den dank der Brusselsclie bevolking te betuigen voor den broederlijken steun in zake het onderwijs yerleend aan de naar Noderiajn'd! gevluchte Belgische deren. Deze dank geldt in de eerste plaats de Koningin: INTERNATIONAAL VAKVEREE- NIGINGSCONGRES. Het congres hield zich Dinsdag met huishoudelij ke werkzaamheden bezig. Besloten werd om het bureau van hel congres te doen blijven in handen van de vak centrale van het land waar men ver gadert, dus bij de Nederlanders. Ver schillende commissiën werden samen gesteld. Besloten werd om alle delega ties toe te laten. Ten aanzien van de aanvrage om toelating van het Nederlandsche Neu trale Vakverbond werd besloten, al leen organisaties toe te laten, die stGan op internationaal standpunt. Genoemd vakverbond werd du6 niet tot het congres toegelaten. Vlieger Frlts Koolhoven. Het Hhfld. schrijft: Frits Koolhoven, sedert de laatste jaren tor wille der internationale omstandigheden zijn voornaam wijzi geilde in Frederick Koolhoven, bracht den oorlogstijd in Engeland door. waai- zi.ln uitnemende eigenschap pen aDs technisch motorbouwer hem een belangrijke plaats deden innc men bij de luchtvaart-industrie. Als technisch directeur is hij nu werkzaam bij de „British Aerial 'Transport Co Ltd" bij Londen, kort heidshalve aangeduid als de „Bat's", vertaald in „vüeermuizen". Ddt fabri kuat wordt natuurlijk ook tentoonge steld op de ELTA", En zooals voor de hand ligt, zal Koolhoven de kort ste cn meest voor*de hand liggende route kiezen, om van Engeiand mei Ün vliegtuig naar Amsterdam te ko men. ai vliegende, voorzien van 'n Rolls-Royce van groote capaciteit. Merkwaardig belooft echter vooral de inrichting van het passagierschip te •worden. Inderdaad zal men yan een luxe kajuit kunnen spreken. Hoewel in dergelijke toestellen plaats is voor een tiental passagiers, roiis men de- 7 2 plaatst als in ean tramwagen, wordt dit tentoonstellingsvliegtu meer als luxe-voorwerp vertoond. Er telaan een viertal easy-chairs in het keurig ingerichte kajuitje, dat geheel afgesloten ie en door spiegelruiten welke open en dicht kTmnen, desyer- langd van de buitenlucht kan wor den afgesloten. De kajuit is voorzien van alle mogelijke gemakken. Bij ge sloten raampjes klinkt het ronken en knetteren van den motor veel minder door, taoodat het voeren van een ge sprek dan zeer goed mogelijk is. Op deze wijze werden met een der gelijke Juxe-vliegmacliine onlangs de heeren Vandeibilt. de Engelsch-Ame- rikaansóhe bankiers, van Londen naai- Parijs vervoerd, in een tochtje, dat slechts enkele uren duurde; On- derweg werden de zaken afgehandeld en do luncli gebruikt. Aan Koohioveais technische be kwaamheid d'ankt dezelfde firma Inog een baby, dat op onze „ELTA", eveneens zal worden gedemonstreerd met zijn sterken motor in staat is, vier minuien tot 10.000 voet te; siitgen, biina loodrecht omhoog gaan de. Onze ex-landgenoot zal bier vele Vrienden uit. zijn auto- en vliegperio- de terugvonden. BILJARTEN. Maandagavond had in café „de Kastanjeboom" te Heemstede de returnwedstrijd plaats tusschcn een speler van Voorwaaris uit Haarlem en een van de Kastan jeboom uit Heemstede. Het begin is voor Heemstede, die in 17 beurten de eerste honderd pas seert, terwijl zijn tegenstander op 60 staat. In de tweede honderd wil het met Heemstede niet: in 13 beurten 14 caramboles. Haarlem maakt er 66 en is daar door iets voorgeloopen, maai- ten slotte komt er een stand van 205—177 voor Heemstede. In -de derde hon derd is Heemstede er mooi in. In 13 beurten wordt de 300 gepasseerd. Haarlem staat 'dan óp 230. In 20 beurten malcen beiden dan nog 100 caramboles, waarna besloten wordt, wegens hel sluitingsuur, den wed strijd te eindigen. Vorige ontmoeting: Heemstede 500, Haarlem 415. Thans: Heemstede 405, Haarlem 330, waardoor Heemstede met 605745 overwinnaar bleef. Voetba I. HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Naar het „Hbld." verneemt, zal de linksbuitenplaats in het Nederl. elftul bezet worden door den V. O. G.-er Beyers, en niet door Gupffert, hoewel deze laatste zich wederom beschikbaar heeft gesteld den toer naai' Scandinavië mede te maken. Aanvankelijk was Gupffert verhin derd, waarop de elftal-commissie Beyers vroeg, die de uitnoodiging accepteerde. Hoewel de Ajax-speler door gewijzigde omstandigheden thans de reis zal kunnen meemaken, blijft begrijpelijkerwijze de linksbui tenplaats gereserveerd voor den V. O. C.-er Beyers. Pers-Overzicht WETHOUDERSPROGRAMSa In „Het Volk" begint de heer F. M. W. een reeks van artikelen over wethou dersprograms. In het' eerste daarvan licht echrijwer toe wat de bedoeling is van 't vaststellen en publiceeren van een urgentieprogram voor de '.plaatselijke gemeentepolitiek, zooals dit ook te Haarlem geschiedde in ver band met de bekende resolutie aange nomen op het jongste partijcongres der S. D. A. P. Wij lezen daarin het volgende aangaande de beteekenis van de publiceering van zulk een urgent-ie- programi: Het beteekent: de hier vermelde pun ten van gemeentepolitiek achten wij, gegeven de samenstelling van den raad zooals wij. die zien, vatbaar om in de eerstvolgende jaren te worden door gevoerd; indien blijkt dat voor die doorvoering principieel op een meer derheid in den Raad kan worden ge- rekend, dan zijn wij bereid met de fracties of groepen die deze meerder heid met ons willen vormen, over de samenstelling van het dagelijksöh be- stuur der gemeente te spreken. Het beteekent dus niet: er valt niet te spreken over andere urgente pun ten van gemeente-politiek, die de frac ties of groepen die met ons, minder heid, de meerderheid zullen vormen, op den voorgrond willen brengen. In tegendeel is van ons te verwachten dat wij ons tot verwezenlijking dier ande- re punten bereid zullen verklaren, zoo wij die mogelijk achten en met de be ginselen van onze gemeente-politiek niet in strijd. •Het beteekent ook niet, dat wij, als minderheid ons verbeelden de meer derheid te zijn. Het beteekent uitslui tend: indien voor deze urgente pun ten, principieel géén meerderheid in den raad is te vinden wenschen wij de verantwoordelijkheid voor deelneming aan oen college van Dagelijksch Be stuur, waarin wij niet zouden kunnen doen wat wij op grond van de politie ke verhoudingen reeds mogelijk en daarnaast dringend noodSg achten, niet te aanvaarden. Uitdrukkelijk verzekert schrijver: Dit en niets anders ls de bedoeling van onze congresresolutie en van de uitvoering die er in een aantal ge meenten door het stellen van wethou- dorsprograins aan is gegeven. Hij maakt verder nog de volgende opmer kingen naar aanleiding van eenige persbeschouwingen Er is in de congresresolutie niets, waaruit is op te maken, dat de door ons gestelde urgentieprograms niet. zouden kunnen worden aangevuld met, andere punten van voor ons aanneme- lijke actueele gemeetepolitiek, die dan met de door ons noodig geachte pun ten inderdaad een „gezamenlijk pro gram" zouden vormen. Zoo wordt de voortreffelijke bedoe ling van onze congresresolutie en van hare uitvoering allerwege miskend Met de bescheidenheid die ons als min derheid past, wilden wij eerlijk en dui delijk zeggen, wat in een aantal ge meenten een meerderheid van ver schillende groepen zou moeten wil len tot stand brengen od het gebied der gemeentepolitiek, indien van ons verwacht wordt dat wij van een be- sbuursmeerderheid deel zullen uitma ken. Bescheidener, met behoud van ons principieel optreden, kan het al niet. En nu zegt de een „arrogantie". De ander spreekt, van „dwaasheid" En ander spreekt van „dwaasheid" En een derde van „minderheidsbyran! nie". Maar al die leclijke woorden zijs ongerechtvaardigd. Onze eenige drijf, veer is duidelijke en principieele m litiek. Indien er een bestuursmeer derheid moet komen, willen wij welt» wat wij hebben aan hen^die met ors die meerderheid kunnen .vormen. E; wat ze aan ons zullen hebben zegga >e heel duidelijk vooruit. Nieuwe Uitgaven. In „Ons Leger" dringt A. K. er aan, dat tocli alles gedaan worde cÉ ons leger paraat te houden. Mils vraagt voortgang te maken met d- reorganisatie. K. E. O. schrijft ove; „Leger en volk" en de kapitein du infanterie C. C. de Gelder over vaderland en de vaderlandsliefde'. In het Maandblad van de Vereen! ging voor Vrouwenkiesrècht wijdt C. S. Groot een artikel aan de nags dachtenis van de Rev. Anna Howard Shaw, een der grootste figuren ui! dc Arnerikaansche vrouwenbeweging, onlangs op 72-jarigen leeftijd overli, den. Verder verslagen van de op 14 en 15 Juli te Breda gehouden zomerver gadering en een artikel over de ach. ter ons liggende gemeenteraadsverki* zingen. FamlilalisrlENtBS UIT ANDERE DAGBLADEN. Getrouwd: 29 Juli: J. H. L. SclrneU iders ©n J. D. Perelaar, 's-Graven- hage. J. G. BÖrnemann en T. Hes. kam. S. I. Kalm en D. Macrae. - A. H. J. Thonus en I. A. O. 'de Leur, Dr. J. Berg en dr. B, M. van der Stempel, allen Amsterdam. Jhr, M. L. van Ggen en J'kvr. C. J. .sn Holthe tot Echten. Oosterbeek. C, de Vries Jzn.. IJmuiden en T. Amersfoort. Den Helder. H. Mol ster. Amsterdam en J. P. M. Herder s hee. 's-Gravenhaee. Bevallen: 28 Juli: C. KaterRoeia d. Amsterdam. 29 Juli: Haver kamp—Haverkamp z.. Amsterdam. Overleden: I. Mendes da Costa SO j., Amsterdam. 26 Juli: J. E. Jongkind 39 j.. Doorn. 27 Juli- A J. de Boer. geb. von Paula Kun/. 55 j., Amsterdam. M. J. B, Meyjcs gab. Tjassens Keiser 23 j., Amster dam. 28 Juli: S. J. C. Bosecher id 58 j.. 's-Gravenhage. Koloniën DE REIS VAN DE J. P. COEK. De Deli Courant verneemt, dat de 'Coen een zeer slechte reis heeft, wat betreft de passagiers. De Vondel welk schip de Coen in de Roode Zee pas. seerde vernam dat on de Ooen toen reeds vijf sterfgevallen waren voorge komen. De eerste passagier over! te Sahang. twee anderen tusschen 8a- bang en Colombo en de twee volgen den tusschen. Colombo en Aden.In de Roode Zee lagen honderd passagiers ziek. Bovendien heeft het 6chip ts kampen gehad met slecht weer in den Indisclien Oceaan, waardoor d# reis vertraagd is. Marktnleuws PURMERBND, Marktbericht Sr an 29 Juli. Kaas. Aangevoerd 13 partijen kleine fabrieks-, prij f 74.—. 31 kleine boeren- f 75.50, aller per 50 K.G. Boter. Aangevoerd 1435 K.G., prijs f 3—3.10 per K.G. Vee. Aangevoerd 612 runderen, waaronder 250 vette f 2.202.45 mr K.G.. 352 melk- en geldekoeisn f 350550, 20 stieren. 4 paarden, 1 3500450, 39 vette kalveren f 2'lö— f 240. 139 ruclitere kalveren f 30—bö. 150 vette varkens f 1-702.: K.G.. 98 magere varkens f 65—95. 73 biggen f 42--58 996 schapen f 45—85, 825 lammeren f 2042. bokken f 33. Eieren. Kippen f 1415, eenden f aller per 100 stuks. Zandpoort HaUestraat 9 Heineksns Pilsner Caoede keuken MASSA-VERVAARDIGIMG VAN all V0UWD00ZEN, enz. enz imiliBIEIill- El CARI0IIABIFA8BIEK voorbeen JAK NEBRMANS God. Oude Gracht I3S Telaf. 2342 Wegens het var gevorderde seizoen Veel verminderde Prijzen ZIET DE ETALAGES Ook kunnen wederom coupons aangenomen worden tegen de volgende prijzen Mantel Costuum a f28.— zonder fournituren Colbert Cost«um ?25,— zonder fournituren Elegante Coupe Engelsohe Stoffen Solide bswerjdng Prima fournituren H. A. HODDEÏflBACH Dames- en Keersn Kleermaker GEDEMPTE RAAMGRACHT 29 Het magazijn is geopend tot 's namiddags 6 uur Zaterdag's tot 's middags 1 uur RESTAURANT ORORE ORCHESTRI TZIGANE ET ATTRACTIONS BODEGA AAN ZEE Bonbons- en Das«ertwa»kenfabriok Bakanessergraoht 89 Door de vacantie van ons personeel Is de fabriek van 4 tot en met 7 AUGUSTUS a.s, HAARLEM Nieuwe Gracht 98 BEVERWIJK Breestraat 148 Volgestort Kapitaal f 2.000.000.— Reserven circa f 400.000. Deposito-Rente Met 1 dag opzegging2 °J0 1 maand 3> o'° 3 maanden B 3'/» u/o .6 3«j» °/o 1 jaar' i 4 °/0 Spaarboekjes met 4 °lo rentevergoeding

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 6