Brandstoffendistributie 6215 Zijt gij ook hieronder? 37o Jaargang Wo. 1109S Verschrjnt dagelijks, bshahre op Zon- es Feestdagen. ZATERDAG 2 AUGUSTUS 18)9 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar eon Agent gevestigd is (kom der gemeente) f 2.36. Franco per post door Nederland f 2.70. Afzonderlijke nummers f 0.16. CJeïLustr. Zondagsblad, voor Haarlem f 0.61. GelUustr. Zondagsblad voer de omstreken en franco per post f CL68. Uitgave der N.V. Lourens Coster, Directeur J. C. FEERKBOOM, Telefoon 3C82 ADVEfiTENTIENVan 15 regels f 1.26; iedere regel meer 26 CU. Reclames 60 CU. per regel. Bij abonnement aanzienlijk ratat. Tienatuivers-odverlentiën van Vraag en Aanbod van 1—regels 60 Cts. per plaataing, elke regel meer 121Cte. a contant; buiUn bet Arrondissement dubbele prijs. Directie en Administratie i Creole Houtstraat 88. Teleioossrs. der Redactie eOO eu der Administratie 7S4 DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDE-N. EERSTE BLAD. Haarlem en Omstreken De Directeur van het Brandstof- fen-Burea« voor Haarlem en Ora- streken maakt bekend, dat vanaf heden, degenen, die zulks wenschen op schriftelijke aanvrage en onder insluiting van de gele rainimum- rantsoenkaart een toewijzing kun nen ontvangen voor drie eenhe den anthr.. ciet in mindering van het minimumrantsoen. De hiervoor uit te geven blauwe toew^zir.g is slechts 14 dagen gel- •dig en moet mitsdien binnen diea tijd bij den brandstoffenhandelaar ter inwisseling worden aangeboden. Aan aanvragers zal per briefkaart worden bekend gemaakt de datum waarop de toewijzing bij den Inlich tingendienst van het Brandstoffen- Bureau kan worden afgehaald. Des- gewenscht kan toezending per post geschieden, doch op risico van den aanvrager. Zulks dient echter uit drukkelijk bij de aanvrage te wor den vermeld. De toewijzingen zijn slechts per soonlijk en niet voor overdracht vatbaar. Nogmaals wordt mei nadruk medegedeeld de minimumrantsoen- kaart zorgvuldig te bewaren, ook nadat het volle "minimumrantsoen is ingetrokken. Directeur Brandstoffen-B«reau R. C. J. WILLINK. LEVENSMIDDELEN' VOORZIENING De Directeur van het Gemeentelijk Levensmlddelenbureau te Haarlem brengt ter kennis, dat verkrijgbaar wordt gesteld gedurende het tijdvak van 2 tot en met 8 Augustus 1919: SUIKER op bon D No. 37 (zeven en dertig) dria en een half ons suiker, 30 cent per pond. op bon 16e tijdvak der Kinder- euikerkaart: drie en oen haif ons suiker, a 30 cent'p. pond De Directtur voornoemd, F. DE JONGE. Haarlem en Omstreken. Met ingang van 4 Augustus a.s. wordt de maximumprijs van steen koolbriketten voor Klein In dustrie vastgesteld op f 70. per 1000 K.G. Directeur Brandstoffen-Bureau R. C. J. WILLINK Gedurende de week van 4 tot en met 9 Augustus is beschikbaar Op Bon No. 154b uit het Levens middelenboekje 3'ons Suiker; Op Bon No. 11 der Kindersuiker- kaart 3'/i ons Suiker. LEVENSMIDDELENVOORZIENING GRATIS VERSTREKKING VAN MAISBLOEM EN HAISGRIES De Directeur van het Gemeentelijk Levensmiddelenbureau te Haar lem brengt ter kennis, dat aan de houders van ORriiï AAL-MARGA- RINEKAARTEN op vertoon der rautsoeneeringskaart en tegen afstempeling der in hun bezit zijnde toerfnaal-Margarinekaarten per persoon K.G. Maisbloem of Maisgries GRATIS zal worden verstrekt De afgitte zal plaats hebben aan zijn bureau (kamer No. 7) voor hea wier naam begint met een der letters A. tot en met F. op Maandag 4 Augustus G. M. op Dinsdag 5* N. S. op Woensdag 6 T. Z. op Donderdag 7 te,kens van 9 uur v.m. tot 4 uur n.m. D® Directeur voornoemd, F. DE JONGE. Verandering br jodkaarien Do Gemeentebesturen van Haar lem, Bennébroek, Heemstede en Schoten brengen ter kennis dat door den Minister van L. N. en H. is bepaald: dat vanaf 3Üjuli 1919-alechts aaa hen een bruin- of roggebroodkaart mag worden verstrekt, die tlians in het bezit van eene dergelijke kaart zijn of reeds een aanvrage tot het bekomen van eene zoodanige kaart hebben ingediend, dat het aan personen die in het bezit zijn van eene bruin-of rogge broodkaart wel vrijstaat in de plaats hiervan eene wittabroodkaart aan te vragen, terwijl personen, die zich hier te lande komen vestigen, voor de eerste maal vrij zullen z'jn In de keuze der broodsoort welke zij wenschen te ontvangen. Het bovenstaande heeft ook be trekking op dc aanvullingskaarten. ügeafla Heden. ZATERDAG 2 AUGUSTUS. Sociëteit „Trou moet blycken", Den Hout: Matinée door de stafmuziek van 't 10e Reg. Infanterie, 2J uur. Stadstent, den Hout: Concert Haar lem's Muziekkorps. 8 uur. Bi oscoopvoorste Hingen ZONDAG 3 AUGUSTUS. Stadsschouwburg, Wilsonsptcin. >N.V. „Het Hollandsch Tooneel", De Fabrieksbaas, 8 uur. Schouwburg, Jansweg: Ilollandsch Operettegezelschap, Dir. Nap de la iMar: „Oranje Hein", 8 uur. Centraal Theater, Kleine Hout straat: De Vereenigde Tooneelisten: '„George wil wel", 8 uur. Stadstent Den Hout: 'Concert Haarl. Muziekkorps, 2.30 uur. Café-Restaurant „Lion d'Ori', •Kruisweg: Concert, 8 uur. Café „de Karseboom", Groote Hout straat, Concert, 8 uur. Cinema-Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling. Schouwburg De Kroon: Groot* Markt. Bioscoopvoorstelling. Bloemendaal, „Rusthoek', Avond concert, 7J uur. MAANDAG 4 AUGUSTUS. Stadsschouwburg, Wiisonsplein: N.V. „Het Hollandsch Tooneel": „Voerman Henschel", 8 uur. Schouwburg, Jansweg: Hollandsch Opcrettegezelschap, Dir. Nap de la Mar: „Oranje Hein", 8 uur. Centraal Theater, Kleine Hout straat, De Vereenigde Tooneelisten: „George wil wel", 8 uur. Schouwburg De Kroon: Groote Markt. Bioscoopvoorstelling. Cinema-Pal ace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling. Stadsnieuws PERSONALIA. Bij den dienst der directe belas tingen enz. zijn verplaatst met ingang van 1 Augustus: P. Kiewied, koinm. Ie kl. van Haarlem 2e afd. naar Haar lem b.g.; P. de Reijger, kornm. 2e kl. van Haarlem b.g. naar Haarlem 2e afd.; R. Oostindien, komm. 2e kl. van Meppel naar Haarlem (b.g.) Geslaagd is voor t examen Fransch L o. de heer A. Ilattinga te Haarlem. Het centificaaiL voor machine- schrijven volgens Wery'e Tienvmgtr systeem (Blindschriiven) is toegekend aan den heer J. J. Coenen te Bloe mendaal. Op verzoek is eervol ontslagen als leerares aan de Rijksschool voor Kunstnijverheid te Amsterdam, me juffrouw J. H. Faber (e Haa"lem. Als commissaris der N. V. Elea- trolechnieclie en werktuigkundige fa briek te Diemen is gekozen do heer C. van Wiegen Jr.. Ie Bloemeudaai. Voor coupeuse slaagde bij het examen in den Haag: mej. F. Wiel- ders te Schoten. Uit de Umstrskon IJMUIDEN. De laatste Brutsehe mijnenvegers zullen de volgende week vertrekken, daar het ooruimingewei'k van mijnen in de nabijheid van ÏJmuidon als geëindigd kan worden beschouwd. LJ MUIDEN. Vischomzet. De omzet in de riiksvischliallen al- bier bedroeg in Juli van dit iaar f 2.178.525 tegen f 1.475.149 in Juli van het vorig jaar. HILLEGOM. - Gemeente raad. Vrijdagmiddag vergader de de gemeenteraad. Br waxen slechts 7 leden aanwezig. Na onderhoek van de geloofsbrie ven werden alle nieuwe raadsleden toegelaten. Voor de Gezondheidscom missie zal voox 1920 f 116.74 op de begrooting worden uitgetrokken. De heer Balvers alleen stemde te gen het voorstel van B. en W. om een terrein van Do Krocht t© verkoopen voor f 2223. Bouwverbod werd gelegd op een deel van „Treslong". Een periodieke verhooging van de jaarwedde eeuer onderwijzeres ;der openbare Lagere School word goedgekeurd. De raad hechtte goedkeuring aan dc bestendiging van de straat- en riool belasting. Tot slot beeioot de raad op de aar staande regeling van jaarwedden van werklieden en ambtenaren f 100 voor schot te geven, indien het gewenscht wordL ZANDVOORT. Tot opzichter- teekenaar (tijdeliik) is aangesteld de heer A. J. van Haak. Door B. en W. is aam de direc trice van het bodhuds Zeedudn ver gunning verieend tot het houden van drie verlotingen. Vergadering van den Raad der ge meente Z-jnd voort. on Dinsdag. 5 Augustus 1919. des namiddags te 74 uur. Agenda: 1. Installatie nieuw lid. 2. Ingekomen stukken en mededee lingen. 3. Aanbieding gemeenterekening. 4. Onderzoek geloofsbrieven Raads leden: 5. Kohier gebruikmaken openbaren grond. 6. Wijziging Instructie vroedvrouw. 7. Verordening vemleegkosten in de Ziekenbarak. 8. Vaststellen pei: Z and voortsche laan 9. Verbreeding Zandvoortscbelaan. 10. Aankoop grond voor den bouw van woningen voor agenten van litio. Pompinstallatie waterleiding. Ingezonden Van Ingezonden btukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt uo Redactie zich niet aansprakelijk. Oorlog ©n Vrod®. Daar 2 Aug. l'J14 te Zandvoort mijn werk voor gemobiliseerden begon, wil ik gaarne op dezen datum, nu zulks vijf jaren geleden is, mededee- ien, dat zeer zeker mijn werk voor gemobiliseerden en gedamobiliseer- den is geëindigd. Dit neemt echter niet weg, dat voor zieken en kraam vrouwen van gedemobiliseerden die kleeren noodig hebben mijn hulp nog wei wordt ingeroepen en daaraan zal ik zoolang mij dit moge lijk wordt gemaakt, blijven vol doen. Aangenaam was het mij dan ook eeiuge dagen geleden per tele foon een paar families om kleeren en kleertjes voor moeders en kinde ren vragende, spoedig daarna enkele pakjes te mogen omvangen. Kleeren zijn duur en door velen niet aan ie schaffen. Waar zoo n groot aantal dames en jonge meisjes mij in oor logstijd ter zijde stonden om te zor gen, dat het toen voor dat doel opge richte magazijn ruim van kleeren, sokken, levensmiddelen, huisraad, si garen, tabak enz. werd voorzien, kan liet voor haar en ook voor de fami lies en dames in en om Haarlem, die zooveel gegeven hebben om vooral in het begin mijn werk te steunen (toen iedexeen ook Belgen en hei Steuncomité uit den grooten voor raad konden laten halen) aangenaam zijn, te weten, dat velen onder hen nu nog als gedemobiliseerden zeer erkentelijk zijn voor al hetgeen uit het magazijn gegeven kon worden. Ook hun kinderen velen tenminste geven vaak nog blijk van dank baarheid voor al de kinderfeesten die zij in mobilisatietijd mochten bijwo nen. Dit alles hadden ouders en kinde ren niet slechts uan mij te danken, maar aan ieder die het werk steunde. MARY FLEISCHMANN. BnrjsrUJfcs Stand WIJK .AAN ZEE EN DUIN. Ge boren: Teunis, zoon van J. de Vries en B. Langenberg. Marie Geertruida, d. J. van Straten en A. M. Half. ZANDVOORT. Bevallen: A. Koper—v. d- Werff dochter. Overleden: N. M. Andréa 18 j.. J. A. Bom, 9 m. Marktnleuws BEVERWIJK. Marktbericht Postelein f 0.90—1.—: andijvie per 100 struiken f 2.753.50; zuring per ben f 0.20; wortelen per JOO bos f7- f 10; komkommers per 100 I 812; aardappelen kiei. per Hectol. f 7—9; idem zand f10; peulen oer K.G. f0.26, doppers oer K.G. f 0.140.18; kapu cijners f 0.14—0.18; raspers f 0.24; tuinboonen per 1000 f 59; heeren- bonnen per ben f 1.25; bloemkool per 100 f 1520; uien per bos f 0.05; sla per 100 krop f 2—2.50; rabaxber per «1O0 bos f 9—10; pieterselie per bus 1 0.10; selderie pe rbos f 0.10; appe len per K.G. f 0.20f 0.30; peren per K.G. f 0-18—0.25; aardbeden per slot f 1.30—1.50; frambozen per mandje f 0.12, Besseli per K-G. f 0.250.40. bporipraatje Sinds Zaterdagnacht, toen ik on geveer acht uux achter elkaar in bel Amsterdamêche Stadion vertoefde, om •daar te kijken naar bet steeds maa 'in het rond rijden van twaalf in k'.en- Irige kleedij gedoste wielrenners, 1 en 'ik nog een6 in miin overtuiging ge sterkt. dat, wanneer er leeüjke uil wassen aan de sport kleven, dit n:ei in de eerste plaats aan de b e o e f e- n are n van de sport geweten mag worden. De schuld hiervan liet bij een groo; gedeelte van het publiek. Vaak heb ik me geërgerd aan som mige menschen op het voetbalveld, die zich door het enthousiasme voer hun cluh loj allerlei ongepaste hui tensporigheden lieten verleiden, zoo dat ik me wel eens afvroeg, of iie: niet wenscheljik ware geweest, dat de voetbalsport niet zoo'n hooge plaats Ln de samenleving had ver kregen. Het publiek (het waaxlijk-sporrief gedeelte natuurlijk niet te na «espro ken)i. dat een grooten wielerwed strijd bijwoont. doet 'evenwel nou Voel onhebbeliikex. omdat het d>aar meer meester van de situatie is. Ik heb hierbij vooral het oog op op menschen. die bij zoo'n buitengewone gelegenheid gewend zijn. veel geld .stuk te smijten", gedachtig aan het spreekwoord, dat het geld er is, om bet te laten rollen! Deden zij dai nu maar in den goeden zin van hit woord. Maar dat is het niet! Er zat eon andere drijfveer achte-, namelijk om te voldoen aan de blijk baar niet te bedwingen, begeerte naar emotie! Ze hebben er met plezier een f 25 voor over om een twaalftal wielren ners-van-naam al bun krachten tot het uiterste te zien inspannen, om ook al is er levensgevaar aan ver tonden, het gewenschte doel (an casu do uitgeloo'de premie) te bereiken. En de premiie-uitlavens toe-hoeven niet eens tot f 25 te «aan: de renners zetten óók hun tanden od elkaar voor vijf gulden. Dat heb ik Zaterdagnacht nog gezien! Dus het kost den gefortuneerden emotie-zoekere niet veel moeite, aar- bun onsrortiej verlangen te voldoen Anders 6taal het evenwel met oe enthousiasten, die niet door gold ihun invloed op de renners kunnen uitoefenen. Zii beschikken echter over niet minder machtige middelen: na melijk hun bewijzen van goed- en af keuring en hun (ja. die vooral!) spot tende en hatelijke uitdrukkingen. In miin verslag van Maandag heb ik nog een paar van deze soort weer gegeven en dat waren heusch de zachtste! Ik zou niet gaarne alks hier willen neerschrijven, wat ik van de verschillende tribunes opving, wan neer het aan de renners wegens het waarlijk niet denk beeldig gevaar verboden was. over de door den regen nat geworden baan te spurten. 'De uitdrukkingen „dieven!" egt zwendelaars!" klonken dan onophoudelijk door de nachteiij -ke stilte en dam n-oem ik natuurlijk niet de „dikste" woorden! Dit. wat de bliiken van afkeuring betreft. Dan komen de zoogenaamde vriend schappelijke aanmoedigingen, aie evenwel Ook alléén maar uit zucht, tot éraötóe geuit worden. Wanneer izo maar oven zien. dat er een oogenblik van versbipping intreedt, klinkt het: „Kom. Klaassie. laat je niet kis ten!" „Vooruit, nou. Leene, gooi er nog eens een schepje op!" „Laat ie nipt lappen. Blekemo- lenT Dergelijke uitroepen klinken voor- ai. wanneer de renners hun krachten tot het uiterste ingespannen hebben eii zii niet hardex kunnen. Nauwelijks laten zii echter het tem po even verslappen, of als bij toover slag verandert de houding van dje „yrienden" en slingeren zij hun ha telijke opmerkingen de lucht lp. Of zij het ook wèl meenen met hun zoogenaamde favorieten! Twee rentiers waren er, die zich noch van goejh. noch van afkeuringen of van jet« andere ook maar het ge ruigste aantrokken; dat waren de Australiër Bob Spears en de Franschman L. Georget. De eerste bewaarde zijn onveranderlijk flegma tisch-kalme houding en kéék niet eens r de schreeuwers; de tweede be hield onder alle omstandigheden ziin goed humeur en zwaaide, wan- peer hij langs een paax rumoerige personen peddelde, dezen inet de xechterhand toe. alsof hjj zeggen wil de: „*k Heb maling aan jullie!" Ik noemde daar den naam van Bob Spears. Welk 'n prackt-figuur is bij toch op de wielerbaan! Wat maakt hij eeit indruk van onverzettelijke kracht als hij. zijn bovenlijf in hori zontale houding en de atmen stevjg gestrekt, als een wervelwind over de baan voortstuift. 't Kan hem niets schelen, als hij bij den start een min der gunstige plaats krijgt: bij haalt z'n tegenstanders toch wel inl Hoezeer heb ik van zijn razend-sneUe spurten genoten, vooral wanneer een van de iers onverwachts naar voren woa geschoten, met de bedoeling, om een waardevolle ronde vóór te komen Dat moest verhinderd worden, i mocht kusten wat h6t wilde; dut puatste Spears zich aan het hoofd en ontstond er een wilde jacht, om den .vluchteling" in te halen! Dat duurde soms wel tien minuten of langer, eex de voorsprong. dien de vooruitschietende schalk genomen had. ingehaald was. Kijk. dat was onvervalschte sport die geen aanmoediging of ophitsingen van noode had! Op zulke momenten voelde je het niet, dat het toch zoo onaangenaam koud was op die open vlakte en vergat je een oogenblik, dat deze nacht op alles geleek, behalve op een zoel en zomernacht, dien je toch in hooi inaund mei het volste recht mocht verwachten! Iivtusschen ie deze grool6che onder neming. die zooveel moeite en tijd aan voorbereiding gekost had. jam merlijk verregend. Toen er reeds bijna 22 van de 24 uur verstreken waren en de spanning dus haar toppunt zou bereiken, moest de wedstrijd gestaakt worden, tot teleurstelling niet alleen van het publiek, maar ook van de renners. Van uitstel behoefde hier evenwel geen afstel te komen: de 24-uurs- wedstrijd zal heden. Zaterdagavond, om half 10 weer opnieuw begonnen worden. Hopen we. dat Sint Max- griet haar kwaden luim zal .'aten varen en 24 uur wil insluimeren! Zij. die den flegmatigchen Austra lier. de vurige Franschen. de leven dige Belgen en de kalm-bedaardo No- derlanders in actie willen zien. kan Mk met een gerust hart gen bezoek aan het, Stadion aanbevelen; alleen hoop ik. dat zij zich door hun enthou siasme niet tot leelijke dingen laten verleiden, maar in den waren zin des woords wallen, genieten van sport! Binnenhui üemengd Nieuws DRAADLUOz, E Tj^LxAiRAPHlE IN DE VEREENIGDE STATEN. De minister van (marine Daniélsf, dringt aan op een wet, waarbij draadlooze telegraphie tot staatsmo nopolie zal worden verklaard. De re- geerLng der Vereenigde Staten heeft- tijdens den oorlog alle draadlooze stations in beheer genomen. Reeds m Februari heeft het departement van Marine getracht CTedieten aan te vra gen met bet doel alle draadlooze in stallaties in bezit te krijgen. Die cre- dieten werden toen geschrapt. Da niels bliikt hij zijn meerling gebleven, dat de draadlooze telegrafie in han den der regeer mg moet biijven. DRANKBESTRIJDERS. In bet Engelscbe Lagerhuis heeft de heer Sims gevraagd of de regecring niets kon doen tegen de plannen van de Amei-ikaanscne afschaffers, die nu in Engeland een agitatie voor een drankverbod op touw willen zetten. De minister van binnenlandsche zaken antwoordde, dat hij omtrent die planneq niet voldoende ingeiiciit was, maar dat hij in elk geval van oordeel was dal hij tegen zulk een propaganda niets kon doen. Daarop vroeg kolonel Huirray of de minister wist dat men tn Amerika volstrekt niet algemeen met zulk een propaganda instemde en verder of hij wist, „dat duizenden Amerikanen voornemens zijn een bezoek te bren gen aan ons land met liet doel om hun dorst te losse hen". De vraag wekte veel hilariteit, maar werd niet beantwoord. Hot vliogongoluk to Amsterdam. De minister van Marine heeft den luitenant-vliegenier Bakker, die naar liet Binnengasthuis werd vervoerd bezocht. De toestand van den heer Bakker is bevredigend. Nader wordt nog gemeld dat luite nant Bakker naar huis is vervoerd. AARDAPPELZIEKTE. In Fries land vertoont zich op enkele plaatsen de aardappelziekte. Men tracht door besproeiing zooveel mogelijk de voort- plantinj- der ziekte legen te gaan. DE KLOETRAMP. De KIocl- oommissie deelt mede. dat zij een de zer dacen wederom in staat hobot te ziin f 100.000 naar Indiè te zcndioti Volgens die uit Indië ontvangen be richten mag worden aangenomen, dat de alsdan in Indië en Holland bijeen gebrachte gelden voldoende zullen zijn tot het herstel der schaden wel ke daarvoor in aanmerking komen. NIEUWE MAXIMUMPRIJZEN. Naar Ie Tijd verneemt overweegt do regeering om met hel oog op de blijvende duurte van verschillende ar takelen, rnaximum-prijzeaivast te stellen. DE ONTEVREDENHEID BIJ DE MARINE. Door de afdecling Ylis- singen van den Bond van Marine on derofficieren werd onderstaand tele gram aan het hoofdbestuur verzon den: „Onderofficieren zeer ontevre den over uitwerking duurtebijslagre- geling. Niet in overeenstemming be lofte minister gedaan ter audièntie aan het hoofdbestuur". Bij den Raad van Arbeid TE HAARLEM zijn thans ingeschreven verzekeringsplichtigen. Predikbeurten ZONDAG 3 AUGUSTUS. Pas de Service jusqu' a Septem-: bre. Church of England, Service folio- wed bij Celebration of Holy Commu nion on Tuesday 5:h Aug. at 2.45 p.m. Rev. Coryton, Chapla'in Rotterdam. GEREFORMEERDE KERK. (Ged. Oude Gracht.) Voorm. 10 uur Ds. G. R. Kuyper. 's Av. 5 uur, Ds. W. Verhoef Nz.f van Zeist. (Klftin Heiligland) Voorm. 10 uur, Dr. J. G. Geelkerken van Amsterdam—Zuid. 's Av. 5 uur, Ds. G. R. Kuyper. NOORDERKERK (Ridderstraat) Voorm. 10 uur, Ds. W. Verhoef Nz.,- van Zeist, 's Av. 5 uur, Dr. J. G. Geelkerken, .van AmsterdamZuid. OHRIST. GEK:. KEN TE (Itaaka) Geen opgaaf ontvangen. LUTHERSCHK KERK. Voorm. 10 uur, Ds. J. F. v. Dobben, Ned. Her'v. pred. te Pietersbieruin. KERK DER VEREEN. DOOPS- GEZLNDEN. Voorm. 10 uur ds. A. Binnerts Sz. REM ON STRANT8C H GEREFORMEERDEN. Voorm. 10 uur, Ds. W. J. Wegerif, Rem.-pred. Alkmaar. KERK DER BROEDER GEMEENTE, Voorm. 10 uur, Ds. Lindeijer, van Nieuw-Pekela. VEREEN. VAN VKIJZ. HER VORMDEN. (Gebouw Protestantenbond.) Voerm. 10 uur, Ds. J. L. Brinkertnk, pred. te Knollendam. BAPTIST EN-GEM ERNTE. Lokaal Parklaan 21. Voorm. 10 uur, Ds. K. Kuipers, pred.t e Deventer, 's Av. 5 uur, Dezelfde. Lokaal L. Wijngaardstraat 28. Dinsdagavond 8 uur, Gemeentever- gadering. VRIJE EVANG. GF^FvENTE. (Jacobijnestraat 20). Voorm. 10 uur, de heer Eger, 's Av. 6 uur, de heer Eger. Donderdagavond 8 uur, Bidstond', de heer Eger. RELIGIEUS-SOCIALISTISCH VERBOND. Gebouw „de Nijverheid", Janssüv Geen dienst. LEGER DES HEILS. (Schagchelstraat 26. Voorm. 10 uur, Adj". Vos, Nam. 3.30 uur, Adj. Vos, in het Bloemenaaalsche Bosch, 's Av. 8 ur, Adj. Vos. Woensdagavond 8 uur, de Korpekv detten. 's Av. 8 uur, Adj. Vos Heiligingsdienst.

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 1