OPRUIMING biadgnieaws UE ST. HICOLAASr EESTEN. BOND VAN NED. ONDERWIJZERS. i was liet feest in het Brongi- bouw.Maar nu voor de leerlingen dor hoogte klassen van de o.l.s. en van de Doopsgezinde scholen. Voor het eerst namen ook de leerlingen der hoog-te klas sen van de buitengewone schooi aan de feestelijkheden deel Et waren bijna duizend kinderen in '«"de groote Bronzaal, die zich voor een leest als dit zoo bijzonder mooi leent Binnen 10 minuten waren ze de zaal binnen geloodst onder leiding van een 70-t il helpers en helpsters, die er ver dot op de»> avond de orde uitnemend in hielden- Hoofdleider, de ziel van de St.-Nico- laitscommisste uit de af dee ling Haar lem van den Bond van Xed. Om' - wijzers wac weer de lieer De Boei tusselien de bed. ijvcn in van de deroperctle „Sint Nicolaas in W - der land" de kinderen lustig veie lie i - jes met frissche stemmen deed zingen. Maar hen ook wel eens wat in de school niet mag deed babbelen, vrij en ongestoord. Immers, de boog kan niet altijd gespannen zijn! Volop genoten de kinderen van de opvoering van „Sint Nicolaas in Won derland", 'n alleraardigste kimde; - operette van een stadgenoote, inej. M. N". Tuyl, Sohuitemaiker, thans on derwijzeres tc Hillcgora, die in dezen wel «er van haar werk heeft en zich als een talentvol schrijfster van kin- dcroperettes openbaarde. Voor het dcrvlc bedrijf werd aan de schrijfster als een welverdiende hul de, onder een warme ovatie, door den heer de Boer een bloemstuk aangebo den. Nicolaas in Wonderland", gaf een kijkje aan hst Hof van den Ko ning van Wonderlnnd, waar n'den zeer bedroefd z-'jn, omdat de Prinses lijdende is aan de verveJingszie' Geen middel baal. Het meest v - drietigst van allen is do iiofnar. - krikruliru,, die zoo veel van de pr ses houdt, die steeds zoo lief v. •hem .-. Eindelijk komt er een Let - Vrouwtje, die zich later als de toover- *fee openbar ti. Zij weet raad. Zij ge flost den hofnar naar Spanje te gaan en Sint Nic daas te halen. Inmiddels zorgt zij, dat er sneeuw en ij- Men ziet de sneeuwvlok hen neerdalen en al spoedig is wo;- derland mei sneeuw bedekt. Lakeiou, kumervrouwen, hovelingen, allen glijden uit. En de prinses, dit alles ziende, barst in lachen uit. Zij is ge nezen. Het is feest aan het Hof. Maar de vreugde st'jgt ten top, als St.-Ni colaas komt, van wien men in Won derlnnd nimmer had gehoord. Een stuit waarin vele aardige te menten waren, juist zoo geschikt voor kinderen en dat de leden van H. O. T. uitnemenr speelden. Voor de -Vertolking er vam aan H .0. T. alle hulde. Alle medewerkenden gavon mooi spel te zien. Spel, aankleeding - van het stuk, de kleurige en fleurige ■costumes en inhoud van de operette, ,slles werkte mede, om de kinderen volop te doen genieten. Cm vreugde nog grooter te doen zijn w - den hun nog versnaperingen uitge reikt, bestaande uit borstplaat en een „appeltjo voor den dorst". Te :uiin negen uur was het feest, dat ouder meer werd bijgewoond door den heer A.G. Boes, arrondissement^ schoolopz., en mr. F. G. Schalkwijk, secretaris der plaatselijke commissie van toezicht op het l.o. geëindigd. Voor dat de kinderen naar huis gin gen, bracht een der aanwezige on derwijzers onder een hartelijk plaus hulde aan H. O. T. eu den beer De Boer, con hulde, die terecht werd gek'racht. De St.-Nicoluascommissie uit de af deeiing van dén Bond van Ned. On derwijzers is er weder uitnemend in geslaagd, dank zij den finamcieelen steun van velen, in Vele kinderharten vreugde en blijdschap tc brengen. In het, r oei werd f 2800 bïjeenge - meld. Daanc -r werd aan 4300 kir - ren een Sk-Nicolaasfeest versclia van wie er 2700 op de scholen wer den onthaald. Een woord van dank komt zeker toe aan de leden van de SI.-Nicolaas comrni'sie, niet het minst aan den heer De Boer, die alles zoo goed in kaar zetten en regelden n die met voldoening op de zoo wel geslaagde feesten mogen terugzien. Arr, BeoMfiank Tar wed lef stal I;: de ochtendzitting van Maandag stond o.ia. terecht de i8-jarige vracbuij- dci j". E., ;e Haarlemmermeer, beschul digd n.ct J. C. S. in 't begin van dit jaar op verschillende tijdstippen tarwe ontvreemd te hebben, ten nadeele van den ko -amolenaar W. K.- W., aldaar. In geheel werden 55 mud ontvreemd, met cc-, getamenlijke waarde van ƒ1500. De ve--P "an de tarwe bracht bekl. onge- 1 legde cea volledige be- De Officier van Justitie was van oor deel, in verband met de getuigenverkla ringen, dat meer waarde moest worden gehecht aan bekl's bekentenis dan aan zijn ontkenning, thans, voor de Recht bank en eischte tegen beide beklaagden 4 maanden gevangenisstraf.- De verdediger van den tweeden be klaagde, Mr. De Vrieze, uit Amsterdam, zeide, dat de diefstal zelve blijkbaar door den eersten bckl. alleen was gepleegd. Er is niet aan te toonen dat K. mede dader is. PI. concludeerde tot vrij spraak. UITSPRAKEN. 1: P. K., loe- werkman te Zaandam, 2 L. P., los werkman te Zaandam, overtreding Dis'ributiewet: no. 1 geld boete van 10 gulden subs 5 dagen hechtenis; 110. 2, geldboete van 5 gul den subs 5 dagen hechtenis W. S., kw werkman te Aalsmeer, diefstal van vee uit de weide, 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van pre ventieve hechtenis. P. G., los werkman te Zaandam. emmering van een ambtenaar, geldboete - van 10 gulden subs. 5 da gen hechtenis. Th. G. O., fabriek sarbe'der te Zaan- dem. wederspannigheid, geldboete van f 15 subs 5 dagen hechtenis. 1 W. H. C. ten H. koopman, te Rot terdam, II: H. J. L., vvijnkoopere- knecbl te Amsterdam, H. C. K., stotter to Amsterdam, diefstal, ieder 1 jaar gevangenisstraf. K. R., fabrieksarbeider te Zaan dam. mishandeling van een ambte naar, geldboete van 10 gulden subs. 1 week tuchtschool. B. de V., arbeider te Haarlemmer meer, vernieling, geldboete van 5 gat den subs. 1 week tuchtschool. B. A. II. te Nieuwer-Amstel, diefstal van vee uit de weide, 6 maanden ge vangenisstraf. H. P vrachtrijder te Purmerend, beleed'ging van een ambtenaar, geld boete van f 10 stibs. 5 dagen hechte nis. J. v. O., monteur te Zaandam, vrij gesproken. 1: It. V. arbeider te Midden Deem ster, 2 P. V., arbeider te Beemster, no. 1 wederepannighaid, no. 2 belem mering van een ambtenaar, no. 1 10 lagen gevangenisstraf, no. 2 geldboe- e van 10 subs 5 dagen hechtenis. J. T.„ fabrieksarbeider te Krom menie, beleeaiging van een ambtenaar geldboete van 10 «tbs 5 dagen hech tenis. H. v. S., arbeider te Wormer, be lemmering van een ambtenaar, geld boete van f 15 subs-5 dagen hechte nis. 1 I. P. ios werkman, te Assendelft, l J. K., fabrieksarbeider te Assendelft, diefstal door 2 vereenigde personen, ieder 4 maanden gevangenisstraf. B. V., melkventer te Wormerveer, 3 vonnissen kantonrechter Zaandam bevestigd. J. melkslijler te Wormerveer, vonnis kantonrechter Zaandam beves tigd. Uitgaan. kentcnis af. Het O. M, straf cischte een gevangenis- maanden. J. C. S. was reeds vroeger veroordeeld tot dezelfde straf. Dc -erdedigcr, Mr. Buys, van Am- stcida 11. -tees cr in zijn pleidooi op, dat de d:allen vrij gemakkelijk te plegen waren. daar dc tarwe van builen af ge makkelijk 'aas te bereiken. De verleiding voor bekl. was dus groot. PI. verzocht den jeugdigen bekl. een voorwaardelij ke straf op tc leggen. Een motorrijwiel. Wegens diefstal van een motorrijwiel in den nacht van 16 op 17 April 1919, uit ee.i wagenschuur te Haarlemmer meer, gepleegd ten nadeele van G. K., aldaar, hadden zich tc verantwoorden A. ■J. S. cn G. K., 19 ja»-:, los werkman, tc Haarlemmermeer. Dc eerste bekl. was niet verschenen. K.. die indertijd bij de politic bekend had, ontkende nu. „Ik heb toen maar gezegd, dat ik het gedaan had," zei hij, „anders zat ik nu nog op het politiebureau op Halfweg," Kathleen Parlow en Ernesto Consolo, Alvorens ons land te verlaten, en hare Europccsche tournée in 'Zwitserland, Italic en Scandinavië voort te zetten, zal Kathleen Parlow nog een reeks concer ten geven tezamen met den Italïaanschen pianist Ernesto Consolo, wiens schitte rend spel ook in Nederland eenige jaren geleden (o.a. ter gelegenheid van zijn concerten tezamen met de Bohemers) zeer de aandacht trok. Maandag- 20 De- lcruber komen zij te Haarlem (schouw burg Jansweg). N. V. „Het Hofstad Tooneel". Zaterdag zal „Het Hofstad Tooneel", directie C r van der Lugt Melsert, in den Stadsschouwburg een voorstelling ge ven van het succesblijspel „De Raadsel achtige Vrouw", in 3 bedrijven van Ro bert Rcinert. Regie Louis Chrispijn Jr. Optreden van de dames Mien Vermeu len. Mien Schmidt—Crans, Vera Bon dam. Corn SchillerItaliaander, Lou; Chrispijn en de heeren Louis Chrispijn Jr., Louis van Gasteren. Tonny Stevens en Lou van Essen. NIEUWE HOLLAHDIA-FILMS. onetimes .1 hand leads us away from the paths of destruction and ih.it hand m y 1 0 a little child's" zegt George Eliol in haar meesterwerk „Si- las Marncr". Deze gedachte vormt den grondtoon van de nieuwe Hol lam tlin-film.. „.Toy", comediedrama in 5 •1 hb-eling-en door Mrs. Morse Savi, die Maandagavond voor tal van genoodig- len in de Filmfabriek „Hollandia aan 't Spaarne vertoond werd. Geven wij eerst kort den inhoud weer: Tom Chelmsford, een impulsieve, driftige. jongen, is door zijn vader sir John Chelmsford, verloochend we gens zijn huwelijk met Gloria Grey, u o.nga koriste. Zoolang zij hel leven van weelde, waarin Tom is grootgebracht, kunnen voortzetten, zijn zij gelukkig, doch wanneer het geld eenmaal op is, vindt Tom het leven ondraaglijk wor den en in een vlaag van wanhoop veriaat hij zijne vrouw. Gloria keert terug naar het tooneel en wordt eenige maanden later ver rust. door eer. bezoek van Tom's oude ren broeder, Robert, die een bood schap van Tom brengt, dat zij gerech telijke maaireg ien moe', nemen en Tom's nietswaardig bestaan vergeten. Robert is getroffen door den zochten eenvoud van Tom'a vrouwtje en ver zoekt haar, tot hem te komen, wan neer zij ooit bulp mocht noodig heb ben. Haar kindje, Joy, oen meisje, wordt geboren en fes jaren liter, wanneer zij zien ervan bewust wordt, dat liei theaterleven een minder gunstigen in vloed op haar kind krijgt, herinnert Gloria zich Robert s aanbod. Terwillc van Tom, dien zij nog lief heeft, verzoekt zij Robert het meisje tot zich te nemen totdat zij zelf vol doende zal zijn vooruitgekomen om voor Jov een vriendelijk tehuis te scheppen. Zij vraagt Robert om Tom onkundig te luien van het beslaan van het kind. Joy, niet wetende dat Robert haar oom is, gaat naar haar nieuwe tehuis waar zij door haar sckalkschheid en kinderlijke gc-edheid Robert en zijn wufte vrouw, die steeds meer van elk ander verwijderd zaakben, met elkaar verz-oent, terwijl zij het hart steelt van den ouden kopplgen sir John. Deze wordt eindelijk overgehaald zijn zoon, die in vreemde ianden ge teerd heeft zelfstandig te zijn, terug te roepen. Tom komt, vader en zoon knoopen de oude familiebanden weer aan, maar men vindt het beter, met het oog op Tom's stijfhoofdige natuur, hem er voorloopig nog onkundig van te laten, dat Joy (hij kan het uitste kend met de kleine rakker vinden) zijn dochtertje is. Bij gelegenheid van Gloria's eerste optreden te Londen ie Joy dan door een toeval de ooi-zaak van een geluk kige hereeniging van haar vader moeder. In zijn welkomstwoord had de heer Binger medegedeeld, dat de Hollandia- fabnek zich in den laatsten tijd in het bijzonder toelegt op 't vervaardigen van Angio-Hollai.dia films. Wij kun nen ons voorstellen, dat de film „Joy" geheel voldoet aan de eischen, die de smaak van onze westelijke overzeeeche buren steil: zij geeft on schuldig amusement en geen zenuw spanning en is als 't ware „om den kmderrol van Joy heen geschreven". D^jü rol was m handen van de jong ste Hollandia-artiste: de 6-jarige Re- neé Spil jar, van wie zeker nu reeds gezegd Dan worden dat zij op weg is een eerste kracht te worden. De overi ge bekende Hollandia-artisten waren natuurlijk allen goed, aardig is het Adel qui Migiiar twee rollen te zien vervullen, die van Tom en van Ro bert Chelmsford, zoodat het voorkomt, dat MigiiarMigiiar begroet, die van de 'eis komt! De filmtechniek heeft het ver gebracht in de laatste jar eat De schrijfster van het scenario woonde de vertooning-op-' t-doek van haar geestesproduct bij. Dinsdag, al dus deelde de heer Binger ons mede, gaat de nieuwe film naar Londen en Vrijdag wordt er 111 de-West-End-Cine ma, die voor dit doel door den heer Binger ie afgehuurd, proefgedraaid. Wij twijfelen niet aan het succes. Na de pauze ging de documentaire film „Haarlem" vervaardigd met subsidie van de gemeente Haarlem, de Vereeniging voor Vieeuide!ingen- verkeer en de E. S. M., voor welken ondervonden steun de heer Binger met een kort woord dank zegde. Eenige maanden geleden ^aven wij een kcrie beschrijving van bet tweede deel dezer fibn: „Oud-Haariem", waarvan wij toen reeds, door de wel willendheid van den chef der weten schappelijke afdeeiing der fabriek, een proeve te zien kregen. Wij spra ken toen de verwachting uit, dat de film „Haarlem" in haar geheel tot iets zeer bijzonders zou worden en nu wij, op een denkbeeldig tochtje met de ceintuurbaan door „modern Haarlem" ook kennis hebben gemaal; 1 met het eerste deel, kunnen wij niet anders zeggen, dan dat wij ir. onze verwachtingen niet zijn teleurgesteld. Behalve <le rondrit met de ceintuur baan. geeft het eerste deel een tocht per boot door het Spaanie en de sin gels, om to eindigen met een paar pa-' norama's van Haarlem, gezien van den toren van de Groote Kerk. Als gezegd geeft het tweede deel mooie kijkjes van Oud-Haarlem ka rakteristieke oude poorten en hofjes, de Groote Markt met "liet stadhuis, bijzonder mooie foto's van het uit- en inwendige van hel Frans-Halsmuseum en liet Proveniershuis. Ten slotte trekken wij de stad uit en brengen een bezoek aan Den Hout, aan de bloe menvelden rondom Haarlem en last not least aan het wandelbosch Groenendaak Qpgetwijfeld zal deze bij uitstek Haarleinsche film leiden tot toene ming van het vreemdelingenbezoek aan onze stad. Onder de aanwezigen merkten wij op Mr. J. N. J. E. Ileeikens Thijs- sen, wethouder der gemeente Haar lem. DE FILMFABRIEK „HOLLANDIA". Naar wij vernemen heeft de heer Stoop eervol ontslag gevraagd als di- eur vau de filmfabriek „Hollandia". In zijn plaats zal als waarnemend direc teur optreden de heer Maurits H. Bin ger, die tevens benoemd is tot artistiek leider voor eon tijdvak van zes jaar. TRANSPORTARBEIDERS. Maan dagavond zou in het gebouw Bakenesser- gracht No. 68 een vergadering van de afdeeiing Haarlem van den Centr. Bond van Transportarbeiders plaats hebben, waar een der hoofdbestuursleden van dien bond de noodzakelijkheid van een goede organisatie onder dc koetsiers en voerlie den zou bespreken, teneinde een actie voor loonsverbetering tc voeren. De waarnemend voorzitter, de heer A. Mars, zag zich evenwel wegens de geringe op komst genoodzaakt, de vergadering tot naidcr bericht uit te stellen. SCHAFTLOKAAL. Het bestuur van den Volksbond tegen Drankmisbruik deelt ons mede dat het 15 December in 't perceel Oude Groenmarkt 20 een schaftlokaal zal openen. Dit lokaal, aldus het bestuur, zal ei ken werkdag, uitgenomen des Zaterdags, geopend zijn van 12 uur tot half twee. Lekker verwarmd en gezellig ingericht, zal hot, hopen wij, velen gelegenheid ge ven, hun boterham te nuttigen. Door het bestuur wordt tegen matigen prijs, 5 cent per kop, koffie, chocolade of warme melk verknjgbaar gesteld. Verder wordt gelegenheid gegeven zich na het gebruik van bet 12-uunjc, met krant, boek of tijd schrift aangenaam bezig te houden. Vele industrieeleu betuigden hun sym pathie met het plan en zegden medewer king eu zoo noodig financieelen steun toe. tiet bestuur verwacht vele bezoe kers. Ieder is welkom. VOOR OE OOSTENRIJKSCHE KINDEREN. Nader vernemen wij, dat door 't R.-K. Huisvestingscomité dat te Den Bosch is gevestigd, reeds een paar duizend kin deren in 'l Zuiden des lands werden ge plaatst en dat dit comité den i6den de zer weer een trein met kinderen uit Oos tenrijk verwacht. Van dien trein zal een waggon met kinderen voor Haarlem worden gereserveerd. „VOORUITGANG". De arbeiders- tooncelvereeniging „Vooruitgang" gaf Zaterdagavond voor ccn goed gevulde schouwburgzaal aan den Jansweg een uitstekend geslaagde uitvoering. Het programma werd geopend met het 2-bedrijvig tooneelspel van Louise Stratenus „Zijn Wraak". Het stuk doei ons kennis maken met een Schevening- schen visscher, die-in het huwelijk zal treden met de siiefdochter vau zijn va der. Dit wordt cchicr verijdeld doordat een baron bet pad van hei weesje kruist, en haar overhaalt mede ie gnan naa: Oostenrijk. Met het gevolg da ze m twee jaar terugkeer- en door den vis scher wordt verstooten, maar tenslotte wordtopgenom en in huis voor haar kind Barend, de oude visscher, werd uitne mend vertolkt door den heer Rensen, deze gaf zeer mooi spel te zien; dit zelfde fcao gezegd worden van Rensen, welke de roi veitcikte ne, de wees, en van den baron, welke bijzonder goed werd weergegeven door den heer Schmier. De jonge visscher, Willem, was vaak mat in zijn spel, wist er niet genoeg leven aan te gev Daarna werd opgevoerd het 4-bednjvig blijspel „Dc onderwijzeres of de bond te Zandbeek". Di: werd heel aardig gegeven, en er werd vaak gelachen om de gezegden van den me; geheel nuch tere» wethouder of houJer-van-weiien. Mooi spel gaf te zien de heer Schreier als burgemeester. De onderwijzeres, mej. Grutring, vond een goede venolk- ter in mevr» Bijlsraa, vooral in de eer- te bcdrgven. In het laats.e bedrijf was haar spel wat „aangeleerd", GEHEELONTHOUDING. Deze week zal onze stadgenoot. Dr. G. H. Mulder, voor de Gehcelonih.ver. „Nieuw Leven" en het Plaats. Arb. Secretariaat behandelen het onderwerp Dc invloed van bet gebruik van alcohol in het men- schclijk lichaam. STEUNBEWECINC VOOR DE NOOD LIJDENDE WEENSCHE KINDEREN. Op initiatief van den Haarl. Best, Bond had Zaterdagmiddag een vergade ring plaats, waartoe waren uitgenoo- digd de besturen van de vijf plaatselijke vakcentrales, 1. w. Haarl. Best. Bond, Katholieke Volks'b., Neutr. Best. Bond, Christel. Best. Bond en Plaatselijk Ar beiderssecretariaat. Van laatstgenoemde organisatie was een schrijven binnengekomen, waarin werd medegedeeld, dat zij aan deze steunbeweging niet mee zou doen. De vergadering betreurde deze afwijkende houding vau het P. A. S. en hoopte, dat dit besluit door de leden van de bü het P. A. S. aangesloten organisaties zou worden bekrachtigd. Te meer, waar landelijk wèl door de vijf vakcen- rales wordt samengewerkt. De aanwezige vertegenwoordigers be sloten evenwel in dezen te zullen samen werken. Door iedere centrale werd een lid aangewezen, om zitting te nomen in het comité van uitvoering, hetwelk daarna als volgt is samengesteld R. J. Dijk. Haarl. Best. Bond; C. H. Glas, Kath. VolksbondC. Niemöller, Christ. Best. BondP. H. Kok, Neutr. Best. Bond. Deze commissie zal zoo spoedig mo gelijk alle verdere werkzaamheden rc-ge- en zich te dier zake met de ver schillende groepeu werkgevers en werk nemers in verbinding stellen. Op Donderdag 11 December wordt ten behoeve van de propaganda voor deze teunbeweging een groote vergadering gehouden in het gebouw van den Pro testantenbond. Tot deze bijeenkomst worden uitgenoodigd alle bestuursle den van de bij de vier samenwerkende vakcentrales aangesloten organisaties, benevens de respectievelijke vertrou wensmannen, wijkagenten e.d. Ais sprekers zullen op voornoemde ergaderiug optreden de heeren R. Stenhuis, voor het ♦Jcderl. Verbond van Vakverccnigingen, en Nijkamp, voor het Katholiek Vakbureau. DE MEISJES-H. B. S* EN DE WEENSCHE KINDEREN. De leer lingen der Meisjes-H. B. S, met 5-jari- gen cursus zijn druk in de weer geweest om ook op haar beurt iets bij te dragen het lot der Oostenrijksche kinderen te verzachten. Onderling hebben zij gecollecteerd en voor 't bedrag zijn levensmiddelen ge kocht, op vrije Woensdag- en Zaterdag middagen hebben de meisjes een tijd lang het hockeyveld links laten liggen, hebben in plaats daarvan de handwerk kamer op school weer opgezocht en zijn aan 't verstellen gegaan van hier en daar, bij familie enz., opgedoken kleer tjes. Nu is alles klaai. Vie hebben Zater dag de kisten met gecondenseerde melk, met plantenboter, met Kwatta voor ver zending gereed gezien. Een kist van- eerbiod waardige afmetingen was boorde vol met havermout volgeladen. Een lange rij schoentjes en pantoffel tjes, alle door een nobel Haarlemsch schoenenreparateur hersteld, zullen al even welkom zun als de wollen mantel tjpes, truien, rokken, die in een ander lo kaal uitgespreid lagende stapels on dergoed waren reeds in de kisten, doch volgens de directrice was 't een niet ge ringe hoeveelheid geworden. Dit is nu eens niet een geschenk voor Weenen in 'I algemeen, maar een gave vau een Haarlemsche school aan een Weensche M, U. L. O .-school, bevolk- door een 300 hongerige en kleumende takkerdjes. Als de z.g. „Weihnachtszug", die ook met deze zending vertrekt, dc goederen afgeleverd heeft, in de Oostenrijksche hoofdstad, dan zal elk van die driehon derd kindertjes met een verrukt ge- ichtje, behalve een paar dikke .vollen kleerou, een half pond plan.enboier, een half pond havermout, 1 spekbok- king, 2 kwatta's en een busje melk mee naar huis nemen. En al zien zij de glinsterende oogen niet, toch zullen de meisjes H. B. S.- leerlingcn haar voor eigen pleizier niet benutte middagen, niet bejammeren. GEVONDEN VOORWERPEN. Te rug te bekomen bij Firma De Loor, L. Meerstraat 34, portemonnaie A. Hense- :t. Hofdijkstraat 16, portemonnaie; van Dijk, Schoterweg 33 wan' delstokJ. Tooien, N. Groenmarkt 29, portemonnaie; S. Kordelaai, Wagenma kerslaan 3, kinderhandschocn R. Holz- apfel, Delflkade 6 rood, dameshand- schoen; A. Visser, Busken Huetstraat 24, kinderportemonnaieJ. Groenen- daal. Jan Steenstraat as, bril; A. Kos ter, Gen. Joubertstraat 1 rood, collier; Broertjes. Ruysdaelstraat 4, zakmesA. Jackson, Ged. Oude Gracht 56, kleedje. JB^GF/ZONPEW MEDEDEBLINGBN 60 Ots. per regel. Uit de baatrskea BLOEMENDAAL. Gevonden voor werpen. Terug to bekomen bij C/ Boe ren, Rijksstraatweg 303, te Schoten, een lorgnet in etui; J. Iluizinga, Keunemcr- weg 13, Bloemcndaal, een grijs wollen handschoen; Manders, Zuidertuindorp- laau 22, Overveeu, een ceintuur van een mantel; P. van Rixei, Zuidertuindorp- laan, Overveen, ecu bankbiljet van f 10 W. van Delft, Aerdenhoutslaan, te A«r- denhout, een fantasii*-biocheC. Vïsse, MiddentuiadorpIa:-.r 1 Overveen, een paardedekenaan b'.i Bureau van pol: imsa KONFEKTIE ie te Overveen. een fantasie-broche, een moei mes, een sleutel. Komen aanloopen bij G. van Doorn, aa Alphcnlaan 28, Haarlem, een dober- nann-pinscher. De vorige week is abusievelijk als ge- onden aangegeven een jekkerdit moet zijn verloren. Een gevaarlijk geschenk.; J. P. had van Sint een pistool en geweer gekregen met losse kurken met kruitlading. Natuurlijk moesten deze wapenen geprobeerd worden en! Zaterdag werd in de dorpsstiaat een jongetje aangehouden, met het doel hem te „hislüleeren". Een dame was zoo verstandig het pistool af te ne men, .maar de soldaat ln zakformaat, hield z"n geweer. Even later werd eon knaapje op den grond geernieten en het geweer afgeschoten, zoodat het oog verwond werd. Gillend is het ar me jongetje gevlucht. Moeder moest met het kind naar een oogarts. G - lukkig was de verwonding niet van •as big on aard. Wanneer zullen ouders verstandig genoeg worden om kinderen geen ge vaarlijk speelgoed in handen te ge- S t-N i c o 1 a a s. Evenals vc- nge jarên heeft St.- icolaae een bi- zoek gebracht aan de verschillende scholen alhier. Aan de M. U. L. O. school aan denVijverweg had Sint als verrassing de poppenkast meegeno men. De heer P. de Boer uit Haarlem, hal door zijn handige manipulaties en leuke moppen veel succes. Zwarte Piet hield op verzoek van St. Nic laas een collecte voor de Weensche indertjes, die f 35.89 1/2 opbracht. SANTPOORT. H. J. van Runnard- Zatea— dag is in den ouderdom van ruim 71 jaren overleden de heer H. J. van Runnard, oud~schoolhoofd, sedert bijna 40 jaren kerkvoogd en kerkelijk ontvanger der Ned. Herv. Gemeente en tevens lid van hot kiescollege a - hier. De overledene was een man van nauwgezette pichtebetrach'tiTiig, schonk steeds aan alle zaiken van al gemeen belang een willig oor, en zal in onzen kring zeer gemist worden. iOüb 3130 3147 31óö 3185-3216 3374 341? 3606 3621 3615 8648 SCól 3708 3718 8735 3770 3906 3%1 3908 4023 4040 4076 4163 4212 4215 4233 4292 4413 4193 4490 4642 4691 4763 4318 4843 4855 4912 4915 5011 5101 510-4 5170 5303 5303 5339 5360 5364 5465 5472 5486 5521 5575 5599 5659 5801 5995 6038 6132 6170 6180 620? 6290 6313 6383 6392 6393 6441 G471 vkó6 6G96 6774 6806 6816 6820 6851 6906 6932 6u72 7003 7013 7120 7158 7373 7094 7403 7)32 7469 7525 7568 7602 7675 7680 7753 7790 78-46 7869 7SS9 7931 8012 8035 8193 8214 S2GQ 6313 8374 8420 8429 8461 8477 8625 8630 8638 8642 8665 8667 8G8G 8839 8931 8937 8979 8993 9030 9069 91-48 9314 9338 9422 8441 9583 9634 9735 9740 9748 9 02 9803 9806 10009 10127 10175 10266 10318 10553 10670 10691 10697 10740 10872 10960 10964 11119 11137 11138 11203 11488 11541 11613 11700 11822 11967 12058 12236 12606 12618 12740 12753 12874 12875 12913 12915 13019 13115 13123 13165 13315 18362 13364 13370 13-448 134S3 13508 13548 13665 13691 13698 13702 13SL8 13831 13836 18850 13927 14009 14010 14042 14340 14156 14474 14492 14577 1460-4 14606 14793 15115 15139 15144 15159 15314 15315 15409 15422 15575 15576 15672 15676 15727 15729 15830 15932 16200 10214 16289 16415 10497 16539 16661 16691 16954 16973 17007 17052 17132 17148 17155 )?!63 10038 10355 10706 10981 11204 11732 12309 12812 12943 13222 13428 13591 13733 13867 14113 145S7 15021 15171 15475 156S7 16081 16424 10042 10519 10733 11058 11395 11801 12338 12839 12974 13223 13437 13612 13740 13876 14217 14556 15051 15255 15540 15706 16088 16184 Stoomvaartberlclitea STOOMVAARTLIJNEN STV. MIJ. NEDERLAND. Banka, thuisreis, vertrok 29 Novem ber van Padaug. BATOE, thuisreis, passeerde 5 De cember Pantel larla. Nias, uitreis, vertrok 8 Dec. van Cardiff. Prinses Juliana arriveerde 1 Dec. van Amsterdam te Batavia. Rondo, thuisreis, arriveerde 1 Dec. te Suez. KON. WEST-1ND. MAILDIENST. Delft, arriveerde 5 December van Rotterdam te Valparaiso. Jan van Nassau vertrok 7 Dec. van IJmuiden naar Centraal-Amerika. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amor vertrok 7 Dcc. van Rotter- im naar Lissabon. Agamemnon arriveerde 7 Dec. van Smima te Amsterdam. Dido arriveerde 7 Dec. van Bor deaux te Amsterdam. Irene vertrok 6 Dec. van Amster dam naar Cadlx. Orestes vertrok 6 Deo. van Amster dam naar Hamburg. Achilles vertrok 6 December van Smirna naar Piraeus. Gaator arriveerde 4 December van Smirna te Lissabon. Danae, van Algiers naar Amsterdam passeerde 5 December Gibraltar. Hebe vertrok 6 Dec. van Barcelona naar Tarragona. Helena van Rotterdam naar Oporto, passeerde 7 Doc ember Duogeness. Merope, van Rotterdam naar Alexan drië, arriveerde 5 December te Gibral tar. Orion arriveerde 4 December van CoDstantinopel te Smirna. Triton arriveerde 29 November van Malta te Piraeus. Uranus vertrok 4 December van Ca- amata naar Algiers-- Stella arriveerde 4 December van Amsterdam te Newport. KON. HOLL. LLOYD. Drechterland, uitreis, vertrok 4 Nov. van Bahta. F-risia, thuisreis, vertrek 4 Nov. van Santos. Zeeland! avan Rotterdam naar Glasgow, passeerde 7 Nov. Wight. KON. HOLL LLOYD. Gelria, uitreis, vertrok 6 Dec. van Montevideo. KON. PAKETV. MAATSCH Houtman vertrok 5 Dec. van Bris bane naar Bat aria. 17073 17176 17363 17554 17659 18195 18567 18866 19350 19502 19G99 19871 20038 20452 20554 20607 20767 21169 21324 21556 21847 22260 22767 422* Staatsloterij PRIJZEN VAN f 30. 26 47 77 76 104 336 417 432 434 4Ö2 605 638 680 723 791 827 840 845 -857 994 1082 1118 1-170 1171 1217 1252 1296 132-2 1332 1333 1365 1370 1422 1431 1455 1469 1489 1517 1558 1566 1623 1097 1709 1766 1825 1884 1891 1959 1964 1968 2088 2097 2115 2168 2221 2224 2313 28T3 2505 2510 2527 2586 2589 2614 2609 2693 2732 2737 2751 17075 17218 17332 17441 17478 17489 17515 17521 17567 17569 17583 17612 17650 17763 17802 17951 18122 18175 18210 18250 18307 18313 18-159 185S8 18629 19635 18711 18838 18916 18942 19084 19123 19284 19356 19105 19415 19454 *9477 19522 19528 19554 19607 19688 19700 19707 19761 19765 19786 19936 19938 19957 19975 20025 20055 20073 20084 20347 20427 20460 20469 20474 20486 20527 20589 20592 20598 20601 20604 20632 20639 20646 20672 20698 20882 20891 20917 209G0 21044 21173 21175 21206 21214 21245 21356 21383 21413 21430 21536 21562 21584 21617 21646 21829 21978 22026 22096 22150 22246 22265 22424 22498 '22675 22687 22814 22850 22867 22905 22952 853 36 909 39 1033 73 51 97 1113 391$ N.V. „DE TIJDGEEST". Trekking van 500 nummers ten overstaan van Notaris fl. 6- MULIE. Maandag 8 December 1919. Prijs van f 2000 6253 f 1000 866 f 400 15631 16593 f 200 14527 1377 f 100 394 1861 5349 10296 13684 15725 Prijzen van f 90.(eigen geld). 13 3090 5399 766010675 13386 16023 18605 112 3150 5415 76 76 13417 35 13 45 3325 49 90 85 42 52 86 73 37 5532 96 10815 47 53 18700 206 58 33 7714 lu974 56 55 6 34 78 5631 2611021 66 16104 11 356 3407 58 83 24 13525 47 92 62 12 76 87 11137 37 4818817 79 3515 5710 99 38 66 83 23 96 16 5813 7811 94 7016265 83, 427 24 31 798011210 80 77 18937 510 3? 45 99 64 13619 83 19027 23 83 5947 8034 83 23 16306 41 695 87 55 61 11300 80 16420 79 772 3649 60 U 60 89 53 93 76 3753 63 8113 76 13704 1652T19106 92 3809 6027 8314 11434 13808 30 19309. 29 84 84 66 80 3f 31 841011513 1397616618 36, 49 38 82 90 41 48 56 8528 11627 92 7219477 58 8735 11738 14024 76 19502 83 73 79 47 16703 21 16 ;4Ö97 6145 98 11916 96 22 53 21 4113 54 8806 17 1411? 52 81 81 51 56 10 25 141Ó3 87 19678 12Q5 67 6229 48 35 14308 16832 80 52 4209 35 8?16 64 14465 68 19717 1342 51 69 9071 12032 14617 16991 55 97 68 85 95 38 36 17120 19829 1414 69 87 9125 47 56 31 35 42 87 6338 38 71 97 41 92 52 4390 85 9243 12119 14753 65 199? 1 1509 4423 6414 64 26 6817274 5f 13 43 41 9363 77 7817304 9? 28 51 78 9548 78 93 43 20131 1620 60 97 965612234 14803 64 41 42 4509 6503 92 87 46 17446 85 1793 33 56 9774 88 14922 17502 20262. 94 47 73 9012382 53 25 94 1870 56 6618 980212556 67 36 20344 2018 99 32 57 62 7217607 66 2111 4612 62 998412649 79 29 76 2218 45 6310075 501500D 48 87 47 4703 76 1010S 80 7 17729 20477 87 7 6770 15 12752 25 30 20587: 2493 45 6S08 67 68 15105 17813 94 2524 72 69QS1021412846 42 62 20689 49 4855 90 36 78 84 17901 20735' 52 84 97 73 98 91 17 77 97 4904 7003 10313 12943 15351 18046 20906 2682 20 22 20 73 92 78 19 2707 90 41 9413024 15407 18142 26 18 5062 53 10412 29 50 45 67 .98 5116 61 23 57 87 18245 2810 31 7128 55 13106 89 46 30 52 56 63 24 96 66 33 73 7203 10566 43 15688 94 68 5235 66 67 13274 15782 18400 3056 55 87 82 86 15864 18486 70 5319 730310646 13301 61 18529 73 -83 7621 63 14 15908 82 Burpripe Siand BLOEMENDAAL. Ondertrouwd H. Lourens en W; dc Veer* Geboren zoon van A. Bos cn Ei W. Cj Vennekerzoon van P. Rutte en J. C> Valen; dochter van A. I". Bos en E. C* Vasem Overleden G. A.- Birhuis, 83 jaarH.- 2774 2778 2820 2840 2927 2938 2975 2981Schillern, 30 jaar.

Haarlem's Dagblad | 1919 | | pagina 6