had Zondagavond Ijet aangekondig de Weldadigheidsfeest gegeven ton hato van Joodsclie Vluchtelingen en kinderen ent het buiten]and. Langs Bon gedeelte van den zaalwand wa ren verschillende tafels opgesteld, emaakvol beètaJeerd met bloemen, versnaperingen, wijnen en voorwer pen van kunst en smaak; tal van jonge dames verkochten bouquetjes, programma's of boden bonbon^ of ander heerlijks aan, alles ten bate van Jiet schoone doel, door Mr. Dr. iL- L. Visser in een voorwoord op liet programma uitvoerig uiteengezet en krachtig aanbevolen. Na een welkomstwoord van Mr. J. E Hiliesum traden een zevental ar- tisten op, die elk naar de aard hun ne? talenten droeven of blijden hu mor of kunstgenot van zeer verhe ven aard schonken: het waren Leon Hudelsheim, Henri Marchond, Johan Schmidt, Sophie Davids, Gretha Grümvald, Mary Beekman en Henri Wallig, die de hun toebedeelde gaven In dienst stelden der plülantropie. Wanneer we Wallig, het laatst noemen is dit, wijl hij, met zijn voor de concertzaal van het Kurhaug zoo uitstekend orgaan, ons de schoone primeur schonk van Dirk Witte's ge voelvol nieuw cabaretliedje „Episo de". Ook bracht hij de gansche zaal In geestdrift met. zijn krachtige, dic tie van de letterkundige voordracht „Broederliefde" een vlammend pro test tegen de Poolsche progroms. In de pauze werd met animo geld geslagen uit den verkoop, met Aiue- rikaansch opbod van een gravure en een vaas; ze brachten respectieve lijk f 110 en f 425 op. Na de pauze zong René Rousseau, dt hansonnier van het Kurliaus, zijn jo.igo cabaretnummers, en gaven Requil en Miss Winny hun gracieuse moderne dansen te aanschouwen. Voor het zee:- gedistingeerde pu bliek werd eveneens de gelegenheid geopend tot hel maken van een dans je en zelfs tot pnjsdanser. Het be hoeft nauwelijks vermolding, dat er voor beide animo tè over was. Gaarne bréngen we voor de welge slaagde soirée een woord van dank aan allen, die er. toe medewerkten, ze te doen beantwoorden aan het schoone doel. r .1 on den MEDEÏJEELfENGEN a 60 Cts. per regel. Binnsiilanii De ophetfing van de boycot van Hongarije. „Het Volk" bevat het verslag van een onderhoud met Edo Fimmen, den secretaris van het Internationaal Verbond van Vakvereenigingen over de opheffing van den boycot van Hongarije. Wij laten het hi ei- ge deeltelijk volgen: Kunt u ons de juiste redenen mededeel en vroegen we hem die het I. V. V. aanleiding hebben gegeven, tot de opheffing van den boycot te besluiten? De reden, ving Fimmen aan, dat wij den boycot hebben afgebroken, is kort samen te vatten in het feit, !dat onzerzijds erkend moest worden, dat het I. V. V. in de gegeven om standigheden niet sterk genoeg is, Cm den boycot door te voeren tot al zijn cischen door n© Hoogaarsche regeering verwezenlijkt zijn. De reden voor de opheffing is van "drieëneö aard: le. is de boycot niet in alle landen doorgevoerd met de energie die noo- 'dig was om haar vod omen te doen slagen; 2e.. is de benuigr^Kstd factor tot hél bereiken van het beoogde doel, namelijk oen daadwerkelijk reagee- ren van het Hongaarsche proletari aat zelf, achterwege gebleven; 3e. stond de Hongaarsche regee ring sterk, door dc-n directen en in- directen steun, die zij van de Enten te ontving. Acht u deze internationale actie van het I. V. V. nu geheel, gedeelte lijk, of niet geslaagd? Deze actie antwoordde Fimmen is niet geslaagd, voor zoover wij op onze cischen van de Hongaarsche re geering geen bevredigend antwoord hebben verkregen. Met een overwin ning is de boycot dus zeer zeker niet geëindig. Evenmin echter kan ge lukkig sprake zijn van de misluk king, zooals speciaal de christelijke pers de wereld inbazuint. De hoofd moeilijkheid is -geweest dat de Hongaarsche regeering zich tegenover het I. v. v. niet heeft wil den binden. Dat gestelde cischen op zich zelf, die waarlijk niet overdre ven waren en wier rechtmatigheid naar u bekend is, ook door de Enten- te-regeerin'gen niet kon worden ont kend, zul'en ook door de Hongaar sche reg. moeten worden ingewilligd. Met andere woorden, het resultaat van den boycot zal eerst over een paar weken naar juiste waarde kun nen. worden geschat. Zooals ik in het onderhoud met den Hongaarschen gezant dr. Gratz, duidelijk heb doen uitkomen, is het, het I. V. V. bij haar gansche actie niet te doen geweest om de „eer" van do overwinning, maar om een resultaat in casu; liet doen ophouden van de Witte ter- rcur en de vrijheid van organisatie en actie voor onze Hongaarsche ka meraden. Ik heb de overtuiging, dal. dit resultaat, voor een niet garing deed door den boycot alsnog zal .wor den bereikt. Kan vroegen wij ten slotte in verband met dezen afloop, ver wacht worden dat het middel van den boycot, ook in de toekomst nog toepasing zal vinden? Ik zou niet >veten waarom niet, al kan ik persoonlijk bezwaarlijk zeg geel, wat het 1. V. V. in de toe komst wel of niet zal doen. Er is geen enkele reden waarom de Inter nationale Vakbeweging haai' invloed en macht in gevallen als dat van Hongarije niet weder op soortgelijke wijze zou toepassen; daarbij reke ning houdend met de lessen die de ze eerste daadwerkelijke actie van het Internationale proletariaat ons heeft geleerd. Misschien mag ik er in dit v. nog even op wijzen, dat de trans portarbeiders en do spoorarbeiders, tot wier taak de doorvoering van den boycot voor het grootste gedeelte heeft behoord thans bezig zijn, met volledige instemming van het l.V.V, Internationaal te weigeren, de po- gngen van de Entente, om nieuwe oorlogen over Europa te brengen, te steunen. Zij doen dit door het trans port van munitie, troepen en krijgs behoeften tegen te gaan. Andere uitingen van eenzelfden geest die de arbeiders bezielt en die het l.V.V. niet alle kracht bevordert en ook in de toekomst zal bevorderen zijn de besluiten door het Intern. Mijnwerkerscongres te Geneve geno men. BESTRIJDING VAN DEN WOE KER. Het beetuui der Deutsche Bank van Leening etelt den gemeente raad voor, ter bestrijding van den woeker, aan ambtenaren van Rijk en Gemeente en oofa aan particulieren van gemeeiewege geld te leenen, in dien zij in financieel e moeilijkheden verkeeren; en zulks tot een maximum van f 300 tegen een vast 1 te stellen rente. BELANGRIJKE AANHOUDING. Naar het huie van Bewaring te Maastricht is overgebracht Th. doen de Heerlensche politie gearresteerd, verdacht van poging tot doodslag het vorige jaar September gepleegd' op den onbezoldigd en rijksveldwachter T. Th. i6 destijds ook verdacht van moord op den bejaarden alleen won en den P. te Schrijversheide onder Heer- lerlieide. BLOEDVERGIFTIGING. Een 26- jarige juffrouw logeerende bij den heer Z. te Enkhuizen, had het onge luk bij bet spelen met kinderen in den tuin. te vallen over een in den tuin aanwezige voetenscliraper. Een klein wondje ontstond, wat later zoo verer gerde, dat de juffrouw spoedig over leed aan bloedvergiftiging. GEMEENTEWERKLIEDEN. De gemeenteraad van Haskerland. heeft, naar het Hbld. meldt, aangenomen een amendement van den. heer Le»m- stra op het vorklicxlenreglement, n.l. dat werklieden in gemeentedienst geen lid mogen zijn van een revolu- lionnaire vereeniging. IN HET RUIM GEVALLEN. - Op de werf „De Schelde" te Vlissingen is een zestienjarige jongen in liet ruim van een schip gevallen. Hij is aan do gevolgen overleden. HET I. V. V. EN POLEN. - Het bestuur van het Internationaal Ver bond van Vakvereenigingen deelt mee dat het op uitnoodiging van de Fran- sche C. G. T. 19 Augustus a.e. te Amsterdam bijeenkomen zal ter be spreking van den door den Ruesiech- Poolschen oorlog ontstallen toestand. FABRIEKSBRAND. Zondagmid dag is de poetskatoenfabriek van de ïirma Kanteman te Hengelo geheel afgebrand. DE DUITS CHE EX-KROONPRIN SES. In den loop van deze weck zal de Duitsche ex-kroonprinses met haar kinderen eenige (lagen in Hol land doorbrengen, teneinde een be zoek te brengen aan Wieringen en Doorn. ELECTRICITEITSTENTOONSTEL- LING. Te Leeuwarden i6 in tegen woordigheid o.a. van den Commissaris der Koningin, den burgemeester van Leeuwarden en andere genoodigden Je Internationale Electriciteit-s-ten- toonstelling geopend door den lieer P. P. Buisman, voorzitter van de Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer, wel ke "vereeniging deze expositie heeft ge organiseerd. De P.E.Q. E.M. De overdracht der centrale®, aldus meldt het N. v. d. D., nog, heeft nog niet praats gehad; vooral zal voor zoover de Amsterdamse!»© centrales betreft, de gemeenteraad deze over dracht moeten goedkeuren en den prijs van inbreng moeten bepalen. Voor dit bedrag zal aan de ge meente) Amsterdam (evenals aan Haarlem en aan de provincie Noord- Holland) door de P. E. G. E. M. een schuldbrief worden afgegeven, waar van de rente, hot jaarlijksch re' te en aflossingsbedrag van de stichtuigpka pitalen der gemeentelijke en provin- vialo bedrijven zal dekken. (De jbedloeliïig lis de elee.trici.teit- levering van geheel Noord Holland te doen geschieden door centrales te Am eterdam. De provinciale centre.1 te te Naarden en te IJmuidm zul en het eerst buiten weiking wevien gesteld en gemaakt worden ter distributie centra van don getran&fonueerden droom. De central© te Haarlem zal yoorloopig blijven gehandhaafd ter bijlevering van stroom op de z.g. spits uren, de uren op wintermiddagen en ochtenden ,jvaarop naast de volle be- weegkrachtstroom ook de volle licht-' stroom moot wor'den geleverd. De centrales te Amsterdam zullen een hoogspanningsstrooin van 50.000 volt leveren naar de distributie-cen tra. Deze stroom wordt voor het Gooi per ondergrondsohe kabel overge bracht naar Duivendrecht en gaat daar over op het hoogspanningsnet, dat reeds tot Naarden gereed is. De stroom naar het Noorden zal over de nieuwe centrale Amsterdam-Noord langs een-ondeiigrondschen kabel worden geleid naar Wormerveer en daar op het hoogspanningsnet over gaan. Met het leggen van dien kabel Is men reeds voorbij Zaandam begon nen, het hoogepa nningsnet Is gereed van Wormerveer tot Oterleek en zal vandaar worden doorgetrokken tot Schagen. De stroom van 50.000 volt wordt, op de distributie-central es getransformeerd in een stroom van 10.000 volt die ver der naar de verdeelplaatsen wordt ge voerd om daar te worden getransfor meerd tot de gebruiksspanning op de plaatselijke netten. Gelijk wij reeds zeiden -worden 'de provinciale centrales te IJmuiden en te Naarden weldra buiten werking ge steld als stroomopwtikkers. De Haar- lemsche centrale blijft voorioopig de gemeente Haarlem en omgeving van stroom voorzien, de Amsterdamsche centrales blijven stroom leveren aan Amsterdam en zenden hun 50.000 volt stroom naar het Gooi en naar Noord- Holland boven het IJ. Zoodra de over dracht van het Amsterdamsche bedrijf aan de P. E. G. E. M. zal hebben plaats gehad, beeft de gemeente Am sterdam als zoodanig met de stroom opwekking niets meer te maken. Dr P. E. G. E. M. levert haar den stroom tegen k est enden prijs, ter dis tributie aan de op haar net aangeslo tenen. SCHADELOOSSTELLING BIJ DE ZUIDERZEE-DROOGLEGGING. Te Amsterdam is een algemeene vergadering gehouden van afgevaar digden der plaatselijke comité's van belanghebbenden Lij die Zuiderzee- drooglegging. Het centraal comité bleek thans aangeslotenen te omvatten in 25 ver schillende kustplaatsen rondom de Zuiderzoe met 18 diverse soorten be drijven en bovendien 576 vischven- ters en detailhandelaren, personeelen en loonarbeiders. De afgevaardigden namen kennis van de echadelijsTen en verzame.'stations, geordend door den secretaris van het C. C. en het resul taat van het onderzoeken. Hieruit blijkt, dat de jaarlijksclie materieele schade, die de bij het C. C. aangeslotenen zullen lijden, ruim 1.1. mïllioen gulden beloopt, de bedrijfs- en loonschade ruim 1 millioen gul den. Ter bepaling van de materieele schade is reeds in mindering ge bracht, wat de gebouwen, enz. later nog aan waarde zullen bezitten, als pakhuis, de grondraarde, enz., zoodal de tegenwoordige waarde min de toe komstige waarde f 1.1 millioen is. De vergadering vroeg het bestuur krachtiger actie te gaan voeren voor •Je belangen dor aangeslotenen, de ge dachte ingang te doen vinden, dat schadevergoeding slechts een eisch is van billijkheid en rechtvaardigheid en te verzoeken de officieel© Staats commissie noodzakelijk aan te vullen met mannen uit de praktijk, die ge heel op de hoogte zijn met de vis- scherij on neven bed rij ven en met kennis van al de bestaanstakken rondom de Zuiderzee. GOEiD AFGiELoOPiEN. Zaterdag avond maakten twee jonge mannen in een klein bootje een tochtje op zee lanes de kust te Schcveningen. Ze hadden aai een stok of mast een zeil bevestigd Bij het manoeuvreeren is het bootje ter hoogte van den Wandel- pier omgeslagen en geraakten de op varenden met een hond, dien ze bij zich hadden ,te water. Het drietai Wist door zwemmen behouden aan wal te komen. Een inmiddels uitge zonden reddingboot behoefde geen hulp te verleenen. Het voorval trok vele toeschouwers. EEN VLUGGE BRIEVENBESTEL LER. Dezer dagen ontving een der logé's in het Badhotel De Koog een brief, die hem per vliegmachine ge bracht werd. De machine daalde op het strand in de onmiddellijke nabij heid van het badhotel tot een paar Meter boven den grond en wierp den brief uit, waarop behalve het woord spoed, het adres stond van een profes sor die in het Hotel logeerde. Dadelijk daarop steeg zij weer hooger en was weldra uit het geznoht verdwenen. Na tuurlijk werd de brief door een der aanwezigen tersfond bezorgd. Sport en Weiitrflien LAWN-TENNIS. DE WEDSTRIJDEN TE ZANDVOORT. We hebben den einduitslag van de tenniswedstrijden reeds mede Nog het volgende over den wedstrij den op Zaterdag en Zondag. Zaterdag en vooral Zondag was het terrein om de hanen druk be>z©t met belangstellenden waarvoor niet alleen de banken en stoelen, maar bovenal de duinhellingen uitmunten de schouwplaatscn boden. De span ning bij onderscheiden partijen uitte zich soms ip enthousiast applaus. Te ruim zes uur in den avond van den laatsten dag en dus mooi op tijd waren alle partijen beslist. Open heeren-enkelspel. Tweede ronde. H. W. Roland Holst slaat C. Cruys 6-3, 6-3. Biezeveld: 75, 8—6. Ch. Mendes de Leon slaat Mr. N. Biezeveld 75, 86. Derde ronde. H. W. Roland Holst slaat Ch. Men des de Leon: 36, 61, 63. Vierde ronde. .T. A. Penninl: slaat Jhr. J. C. Mol lerus: 6—1, G—2. J. B. van den Heu vel Rijnders slaat H. W. Roland Holst; 1-6, 7—5, 11—9. G. Leem bruggen slaat H. G. Lom an: 6—0, 7-6. Semi-final. G. Leembruggen slaat J. A, Pen- pink; J. B. van den Heuvel Rijnders slaat E. Brom: 6—2, 8—6. De strijd zou dus ten slotte gaan tusschen de heer en Leembruggen en Van den Heuvel Rijnders. In tusschen de heer G. Castendijk, de be zitter van den wisselbaker der Zand voord sche Terrein- en Hotèlmaat- sc-happïj, had van het regeïings-co- mité vergunning verkregen zich met den winner in des» Final te mogen meten ter verdediging van dien ten vorigen jore verworven prijs. De heer Van den Heuvel Rijnders zag daarop van verderen kamp af en zoo werd do Final gespeeld Irlsschen Leem bruggen en Castend ijk. Uitslag: G. Castendijk slaat G. Leembruggen met 6—3, 6-4, 1-6, 6-1. De wisselbeker bleef dus voor het 2de jaar in handen van Castendijk. Aan G .Leembruggen werd de eerste prijs in den hecrensingUe toegekend. Open hoercn-dubbefispel. Tweede ronde. S. de Veer en E. Brom slaan J. van der Steur en R. Jessurun: 6—1, 6—2. K. G. Goedewagen en G. Leembrug gen slaan J. Oei en H. C. Loman 6-2, 11—9. Derde ronde. J. van den Heuvel Rijnders en Jhr. J. C. Mollerus slaan S. de Veer en E. Brom: 2—6, 62, 64. J. Laan en J. A. Pennink slaan K. G. Goedewagen en G. Leembruggen: 6-3, 6-1. Semi-final. J. van den Heuvel Rijnders en Jhr. J. C. Mol] er us slaan J. Laan en J. A. Pennink: G—4, 3—6, 62. H. W. Roland Holst en Cb. Men des de Leon slaan D. Tierie cn J. v. Olst: 6-2, 6—2. Final. H. W. Roland Hólst en Ch Men des slaan J. van den Heuvel Rijn ders en Jhr. J. C. Mollerus: 4—G, 5-7, 6-1, 6—4, 7—5. Open dames-enkelspel. Semi-final. Mej. K. Bouman slaat mevr. Schwab 6—2, 6-0. Mej. L. Schoute slaat mej. J. "Cal- lonfels: 62, 4—6, 6—3. Final. Mej. K Bouman slaat mej. L. Schoute: 6—2, 3—6, 6—1. Open dames-dubbelspel; Final. Mej. L. Schoute en mej J. Carp slaan mej. B. Veltman en mevr. Fuehs: 61, 61—2. Gemengd dubbelspeL Derde ronde. Mej. J. Carp en H. W.Roland Holst sllaan mevr. Schwab en D- Tierie: G1, 3-6, 8-6. Mevr. Slraub-Jansen en S. de Veer slaan mej. L. Schoute en Jhr. J. C. Mollerus- 64, 6—3. Somi-final.. Mej. B. Veltman en J. A. Pennink slaan mevr. Straub-Jansen en S. de Veer: 6-0, 10—8. Mej. J. Carp en H. Roland Holst slaan mej. K. Bouman en Ch. Men des de Leon: 36, 61, 97. KAATSEN. KAATSCLUB „FR1SIA". De kaalsclub Frisia vergaderde onder leiding haver 2e voorzitter den heer Bijpoua. Besproken werden de plannen voor een steden-wedstrijd Het bleek, dat veel animo bestond voor een dergclijken wedstrijd van de zijde der verenigingen in andere plaatsen gevestigd. Zoowel Dord recht, Den Haag, Amsterdam, zulle? aan dezen strijd deenemen. Er wei ook "besloten een wedstrijd te org niseeren op Zondag 29 Augustus a. op het Gemeentelij>k Speelterrein aan de Kleverlaan. Deze wedstrijd geeft gelegenheid evenals andere Zondogen kennis te maken met dit Friesche spe. Nlenwe Ultgmn. Van den inhoud van de aflevering van 5 Augustus van „Nederlandse!) Fabrikaat" vermelden wij: Een© be schrijving van de haven van Dord recht, de tweede van de serie- „Onze Havens". Dr. J. A. Nederbragt vervolgt in deze aflevering zijne beschouwingen over het onderwerp: „Productie- nioeilijkhedeii in Nederland". De schrijver betoogt, dat het van groot belang is, dat de looncn met groot beleid, geleidelijk, en naar een goed schema worden opgevoerd, en aai verkorting van arbeidstijd niet met schokken mag geschieden, zooals hier te lande het geval is geweest, wil de productie niet de nadeelige gevolgen hiervan ondervinden. ■De heer G. de Clercq vervolgt zijn beschouwingen over „Bedrijfsecono mie" en behandelt ditmaal het vraag stuk: Energieproductie en verbruik. In eene besokrijving van de Eerste Ned c i-l an d sche K unstmarm ejrfabriek Marblon te Den Ilaag, wordt verteld op welke wijze kunstmarmer wordt vervaardigd. Op de voorpagina van „Indiè'' van deze week prijkt het portret van een Toradja als drager voor «o bosch- en bergwegen in Midden-Lelc- bos. N. schrijft er een achtste ver volgartikel over dc Toradja's bij. Th. van Dort heeft een aardig geïllus treerd artikel afgestaan over de pad- vindersbeweging in Nederiandsch Oost-Indiè. F. J. van de Lijke-Prins vervolgt zijn beschrijving van liet posten leven in Indiè. „Avicultura"' geïllustreerd week blad gewijd aan de fokkerij van en liefhebberij voor pluimvee, konijnen vogels, honden, katten, geiten, aqua rium- en terrariumdieren, jacht en visscherij fuitg. N.V. Koninklijke Drukkerij „Floraliu" te Assen) be vat ö.m. een uitvoerige beschrijving van een in Engeland veel gebruikt lioeiidertiok. Voorts oen beschou wing oven- hoenderpariten en rubrie- ken, gewijd aan den honden-, konij nen- en geitente'olt, bijen- en fruit teelt en hengelsport, alle met duide lijke illustraties. KolonlSn HET DREIGENDE CONFLICT IN DE SUIKERINDUSTRIE. Men seint uit Weltevreden aan dc N. R. Ct.: Dc Locomotief verneemt, dat dc si i i kerw erkgeyersbond Maandag te 'Soerabaja vergadert, tot bespreking van het ultimatum. De algemeene in druk in directiekringen is, dat. <te cischen niet te aanvaarden zijn. Een algemeene staking wordt niet uitvoer baar geacht en onderhandelen met den Fubrieksbond niet noodzakelijk. De vakcentrale zendt circulaires aan dc inlandsche personeelen, met de opwekking, om ten spoedigste co mité's tc vormen tot steun verleening aan de algemeene suikerstaking. SCHEEPSRAMP MET 19 SLACHT OFFERS. Uit Weltevreden wordt geseind: Het stoomschip Stephan is tusschen Penang e11 Langsa vergaan. Acht passagiers en 11 schepelingen zijn verdronken. Drie en twintig overle venden werden te Sabang aange bracht. (De Stephan ie. een oud bootje van .de Chineesche Eastern Shipping Company). GEBREK AAN POLITIEPERSO NEEL IN INDIë. Het hoofdbestuur van den Alge meene?» Bond van politiepersoneel in Nederland heeft den minister van ko loniën verzocht om, indien het voor nemen tot aanvulling van de politie in Ned. Oost-Indië met buitenlanders beslaat, aan dat voornamen geen ge volg te geven. De redenen van de on mogelijkheid der aanvulling door Ne derlanders zijn, naar de bond op merkt, het gevolg van de onvoldoen de regeling der arbeidsvoorwaarden, waaronder de onvoldoende salari.ee- ring' in Inddë. Stoomvaartbsrlehten STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BAN DA (thuisreis) passeerde 15 Aug. Gibraltar. BOËROE (uatreUs) pass. 13 Aug. Messina. KARIMATA (uitreis) 14 Aug. te Genua. KRAKATAU (uitreis) passeerde 14 Aug. Ouessant. LOMBOK (thuisreis! pass. 14 Aug. Finistcrre. NI AS (uitreis) arriv. 11 Aug. te Sabang. PRINSES JULIANA (uitreis) pass. 13 Aug. Perim. ROEPAT (uitreis) vertrok 13 Aug. van Colombo. VONDEL vertrok 12 Aug. van Ba tavia naar. Amsterdam. KON. NED. STB. MIJ. ADONIS arriv. 12. Aug. van Ali cante te Genua. BERENICE arriv. 16 Aug. van Hamburg te Amsterdam. CALYPSO' vertr. 10 Aug. van Mal ta naar Benghazi. CASTOR arr. 14 Aug. van Napels te Catania. CLIO vertr. 14 Aug. van Rotterdam naai' de Tyne (verb.) DEC A LION vertrok 14 Aug. van Alicante naar Algiers. ERATO arr. 16 Aug. van Gothen- buig te Amsterdam. EUTERPE vertrok 15 Aug. van Gibraltar naar Oporto. GANYMEDES, van Piraeus naar Rotterdam, pass. 13 Aug, Malta. HELENA, van Lissabon naar Lon den, pass. 15 Aug. D»ingeness. INO arr. 15 Aug. van Havre te Amsterdam. IRIS vertrok 12 Aug. van Huelv-a naar Seviila. JAN VAN NASSAU arriv. 14 Aug. van Fredrikshavn te Hamburg. KWAZAN MARU vertr. 13 Aug. v. Lissabon naar Piraeus en pass. 15 Aug. Gibraltar. MARS vertr. 14 Aug. van La Pal- ILe naar Amsterdam. MEROPE arriv. 13 Aug. van Vene tië te Triest. NEPTUNUS arriv. 13 Aug. van Al giers tc Piraeus. NERO arr. 16 Aug. van Kopenha gen te Amstei'dani. PLUTO arriv. 15 Aug. van Casa blanca te Valla Real. SATURN US vertr. 11 Aug. van Smirna naar Algiers. TIIESEUS, van Amsterdam naar Mid-1. Zee, pass. 14 Aug. Gibraltar. VENUS, van Amsterdam naar Cas- caes, pass. 13 Aug. Dungeness. VESTA vertrok 13 Aug. van Smir na naar Algiers. ZEUS arr. 16 Aug. van Hamburg le Amsterdam. KON. HOLL. LLOYD. FRISIA (uitreis) vertrok 12 Aug. van Las Palmas. KENNKMERLAND (thuisreis) ver trok 13 Aug. van Las Palmas. LIMBURGIA (uitreis) verti-ok 13 Aug. van Bahia. S ALL AND (uitreis) vertrok 13 Aug. van Peraambuco. HOLLAND—AMERIKA LIJN. NOORD AM arriv, 15 Aug. van N. York te Rotterdam. ROTTERDAM, van Rotterdam naar New-Y'ork, bevond zch 14 Aug. 12 u. 's middags op 68 gr. N.W. v. Scilly. ZIJLDIJK vertr. 16 Aug. van New port News naar Cuba, Mexico en N. Orleans. HOLLAND—ZUID-AFRIKA LIJN. MONT BLANC (uitreis) vertrok 10 Aug. va?» Dakar naar Monrovia. ;H DLL A X D—BRITSCH-1K D Ie LIJN ÏJSELBIJK (uitreis) 14 Aug. van Ku? raohee. STV. MIJ. OCEAAN. ELPENOR, van Japan naar Am sterdam, pass. 12 Aug. Gibraltar. HELENUS arr. 16 Aug. viui Ja pan te Amsterdam. SARPEDON vertr. '14 Aug. van Amsterdam naar Hamburg. THESEUS, van Japan naar Am sterdam, pass. 13 Aug. Perim. KON. WEST-IND. MAILD. HAARLEM vertr. 12 Aug. van Li ma naar Valparairo. STUY'VESANT, van Amsterdam n. Suriname, pass. 14 Aug. Ouessant. VULCANUS arr. 16 Aug. van W.- Ind'e te Amsterdam. HOLLAND—OOST-AZIé LIJN. KAN GE AN vertr. 14 Aug. van Amsterdam naar Oost-A zie. KANGEAN (uitreis) pass. 15 Aug. Duugeness. RADJA (uitreis) arr. 13 Aug. te Port Said. JAVA PACIFIC LIJN. TJ1KEMBANG, van San Francis co naar Java, arr. 12 Aug. te Naga saki. TJIKEMBANG, van San Francisco naar Java, vertr. 13 Aug. v. Nagaski. JAVA BENGALEN LIJN. BANDA arr. 13 Aug. van Sabang tie Calcutta. Letteren en Knnst EEN INTERNATIONALE CON VENTIE VOOR DOCUMENTATIE EN BIBLIÖGRAPHIE. De voort durende stroom van publicaties op technisch en wetenschappelijk gebied in alle landen en alle tulen lieeft de noodzakelijkheid geopend, een inter nationale organisatie te scheppen welke de mogelijkheid opent zich op ieder gebied eenvoudig ©n snel te do cumenteeren. Met het oog hierop is door het Instituut International die Bibliographie te Brussel een confe-1 rentie bijeengeroepen, welke, den 7en I September begint. Voor deze conferentie is aan de orde gesteld de oprichting van een internationale conventie voor docu mentatie e1» bibliographie ter bevor dering van de internationale uitwie* - seling van littoratuurgogevens (waar bij ook liet z.g. decimaal sy steem waar scliijnlijk een rol zal spelen), welke conventie zich onder patronaat stelt van den volkenbond en waarvan de leiding berust bij oeri internationale commissie, welks leden van de toe tredende landen uit worden afgevaax-- digd door nationale commissies, wel ke bij voorkeur op particulier initia tief worden gevormd. In verband met dit laatste heeft men van Brussel uit verzocht de in stelling van een z.g. „conseil natio nal" al is het ook in voorloopigen vorm, ter hand te willen nemen. Ten-; einde aan dit verzoek te voldoen enj mede, om te bespreken, welke voor-! stellen eventueel van Nederlandschei zijde te Brussel zullen worden gedaani wordt Zaterdag den 4en Sept. a.s. tej 2 uur aan het bureau van den Indus- trieelen Eigendom, Juliana van StoL-j berglaan nó. 76 t© Den Haag onder leiding van den heer Mr. Alipg Prins, directeur van genoemd bureau, eerj vergadering gehouden. Op de agenda clozer vergade ring komen o.m, voorstellen voor tot oprichting van een Nederlandsche Vereeniging voor bibliographie en do cumentatie en tot aansluitng der ver eeniging bij de op te richten Union Internationale pour la bibliography et la documentation, eventueel onde; bepaaMIe restricties. N. V. „HET HOLLANDSCH TOOI NEEL. Het tableau de la Troups van de N. V. Het 1-lollandsch Too-' ncel is voor het seizoen 1920—1921 als volgt samengesteld- directeur. Louiij de Vries, letterkundig adviseur: Jarj Fabricius, regisseur: Louis Chrispiji Jr.; sierkunstenaar: J. Bünxma, de corateur: Jaap van Dam, administra leur: J. var» der Ve'do, orkest onde leiding van Louis Schmidt, spelende! heeren: Louis de Vries, Louis Chris pijn Jr., Eberhardt Erfmann, Con stant van Kerckhoven Jr., Dirk Ver beek, Kommer Kleyn. San», die Vries Joh. te Wechel, Philip de Vries, Bei Groen eve) id (einddiploma Tooneel school 1920), Alex Schenkel, Jan Gra der, dames: Guus Chrispijn-Mulder Mien Erfmonn-Sasbach, Mientj Kerckhoven-Kling, Betsy Ranuccl Beekman, Mar je 'Patrio, Willie Haa (einddiploma tooneel 1920) en Be: Booleman. Heet repertoire bestaat uit de na volgende stukken: Reclame, Amerl kaansch blijspel, Wie is de Vndei van Gebr. llerrenfold, Evelien Hun breclit van Leopold Wagnen, Sk Wetterstein van Frank Wodekind, D man zonder hart, van Jan Fabrlcius De Zuster© en de Vreemde, van D; Bmino Frank, Bekentenis (The wc man, who killed the man) Amer kaansch toonoe'spel. Menagerie vsj Curt Goetz, Loro Brabants Noodlo van Hermann Reïclienbach. Ooi Wan ja, van Anton T6chenchon, Je loezie, Russisch drama van M. Ar sibasjef, Karin a Adimda, van II air van de Wall, Hoog. spel, van Jhr. J W. G. van Riemsdijk, De verlor» zoon, (Pantoinine) van Michel Con fils. La Fomme et ie Pantin, vs Pierre Louyx en Pierre Frondaie De Vrek van Moliere. BurprlUfce Stand Ï-IILLEGOM. Ondertrouwd: I. Rooze en C. Seijsener, F. W. Mailand en J. v der Vin. Getrouwd; W. G. Hugeman en de Jong. Bevallen: A. van der Jagt—La daal z., E. VijfschaftMokkenstoi d., K. M. C. v. d. Vossen—van o Geest d., J. van Diest—van der Za de d., J .VersteegKlinkenberg d„ PijpersWarmerdam d. Overleden J. van Nobelen 63 jaar. A C. van dén Bergvan Berkel jaar.

Haarlem's Dagblad | 1920 | | pagina 6