Rechtszaken Bovenaan in kwaliteit staaf Bryyn's Prima Tafelbeschuit 16 cent per pak I Eyectr. Bakkerij „De Zeeuw", Oude Groenmarkt 22 vanaf f95.— N.II. 1.1. i. MM S Cos A. F. KREMER KOFFIE I THEE DE RÖÖDE BESSENSAP EEHAHGERIl IN SftFFKMEMi STAR-COATING adverte ntien TAILOR-MADE COSTUMES ÏÏMKLM LUSTEN FABRIEK Stoomkotfiebranöenj en Theehandel IrsSE1 h. GKÖLLERS IANGE VEmsro ff 65.» afgestempeld; heeft hij wèl klcerluizen, dau heeft de afstempeling eerst plaats aan do ontluizingsinrichting waarheen hij ver lapstedchouders nu zouden geen bo 7' ra mogen toelaten zonder kaart of met :i kaart waarop het laatste stempel ouder dan 8 dagen is. Verlies van kaart brengt automatisch ver- pi icliting tot nieuwe contröle mede, wil men van een slaapstede gebruik maken. Bij poli.iecontrole der slaapsteden worden to- gelijk de kaarten nagezien. Na do voordeden van een dergelijke re geling te hebben opgesomd, merkt hij ten slotto op: Wit do onkosten betreft, moot er aan gedacht worden, dat het hier geldt een al gemeen volksbelang boven locaal of provin ciaal belang uit. Onlogisch zoude het daarom zijn, elke gemeente afzonderlijk do eigen kosten te doen dragen en andere daarop te laten „parasiteeren". Het ligt ge heel en al op den weg van het geheele volk dus van den Staat deze controle te bekos tlgen evenals de ontsmetting. Dr. J. Lubsen Nzn., geeft een tweede ar tikel over bet gedurende vijf jaar herhaalde „voedingstoestnnd-ondorzoek" te Amster dam. —In „Avioultura" een artikeltje over de Woreldpluimveetentoonstelling, die in ons land zal worden gehouden en haar beteeke nis. Het volgende is er aan ontleend: De Wereld Pluimvee-Tentoonstelling znl tegelijkertijd met het Wcrcld-Pluim- vee-Oongres plaats hebben en zal, wat haar algemeen heeld betreft, aanmerkelijk van onze andere groote Nederlandschc Tentoon stellingen verschillen. Ieder land zal trachten er 'n goed beeld te geven van de ontwikkeling en beteekenis van zijn nationale pluimvee-industrie eu m sommige landen zijn reeds goruimen tijd geleden groote bedragen ter finanoeering van een en ander uitgetrokken. Men mag dus verwachten, dat de bezoe kers, waaronder een zeer groot aantal bui tenlanders zullen zijn, wel een goed denk- beold zullen kunnen vormen van de betee kenis der pluimveeteelt in die verschillen de landen. De inzendingen uit de verachillendo lan den zullen door nationale commissies wor den bijeen gebracht en als één geheel wor den geëxposeerd, zoodat men gemakkelijk een overzicht krijgt van wat ieder land heeft ingezonden. Daar ons land nu de eer is te beurt ge vallen om aangewezen te worden, voor het houden van het Eerste Wereld Pluimvee- Congres, met daaraan verbondon Wereld Pluimvee Tentoonstelling, moet het onze trots zijn, al behooren wij tot da kleinere landen, om tr.oh een belangrijke plaats ip deze tentoonsteling niet alleen met levende dieren, doch ook met materiaal ten behoeve van de pluimveeteelt in te nemen." Voorts de gewone rubrieken over hoen ders, duiven, vogels, honden, konijnen, enz. Pluimvecliefhebbers vindon in dit pe riodiek veel, waarin zij belang stellen, In „Eigen Haard" een slotartikel van Alfons Mariens over den Antwerpschon poesjenellenkelder met eenige illustraties; een lottartikel van de novelle: „de vier dul- vols"; een artikel gewijd aan de drijvende scheepshrandkast en een vers: Openbaring van Adolphine Bello. In „Indiê" weder een rijk geïllusteerd artikel van M. A. van der Lijke, over het bivak-leven; en vervolgartikelen över Torad- ja en herinneringen aan Kangean. In „de Geïllustreerde Joodsche Post een artikel ovor de Joden van Toledo in Spanjo; een novello: „Het leven gered"; da Vrouwenkroniek en een vervolg van de joodBche schets: „De avonturen van een huwelijksoandidaat". In „FloraAia" artikelen over klim- en rankende planten; over heesters; over bloe men- en groententeeit. In „Ons leger" schrijft J. van de Wal over karakter. Voorts is in dit nummer op- cenomen een verslag van het Rustoord HOE GETUIGEN BEWERKT WORDEN. Een typisch staaltje van het bewerken van getuigen kwam, deelt het N. v. d. D. mede, voor de Ainsterdamsche recht bank aan het licht. Behandeld werd een strafzaak, gepaard gaande met geweld pleging. Een caféhoudster was met een paar mannen in den nacht van 15 op 18 Janu ari op den Zeedijk te Amsterdam aan don zwier. Zij bezochten een stuk of vier kroegen, en het geheele gezelschap ee- raakte beschonken. Do juffrouw betaalde de diverse rondjes. Bij het bekende bruggetje Zeedijk en Nieuwe Brugsteeg kwam een ander gezelschap, evei - dronkon met hem in aanraking. Dit stond uit vijf mannen en twee vrou Onder de mannen waren drie gebroeders Da B. Er ontstond een vechtpartij, waar- bij de langste der broers, een 31-jarige koopman, die reeds zeven veroordeel in- gen achter den rug had, de band in den zak van de regenjas der oaféhoudrter stak, en er een zilveren beursje met drie rijksdaalders uithaalde, haar tegelijker tijd eon slag op het hoofd toebrengend. Twee andere mannen, die in het ge zelschap van de vrouw waren, kregen van den dief en ook van diens broer nog slagen op het gezicht, waardoor hun lip gespleten werd en neuzen gingen bioe- Een hunner liep den dader echter na en wees dezen een politie agent aan, dis bom arresteerde. DinBdag stond De B. terecht, wegens diefstal met geweldple ging. Hij wita gedetineerd, liij het ver hoor voor den rechtercommissaris en t in het politieposthuis hadden ver lillende personen, ook de beroofde ■uw, hem herkend, als den dader. En bet verhoor voor de rechtbank. klaagde ontkende. Hij was bescbon geweest, maar liad niemand beroofd. Eerst verscheen de beroofde vrc Thans verklaarde zij, niet zeker te we of beklaagde de dader was. Zij had 1 we! bij den rcchter-commissaris aai czen, maar weifelde nu weer. Getuige nummer twee was eveneens dit opzicht van meening veranderd, president wees hem hierop, doch gaf niets. Met getL „- was het ook zoo. ten minste in het begin, Bij den rechtercommissaris had hij den beklaagde herkend. Sindsdien waren een paar vrouwen bij hem geweest, om hetn Over te halen, deze verklaringen te her roepen. De president jhr. mr. Quarlea van Ufford, den getuige met nadruk op het gewioht van den eer wijzende: „Dus je herkent hem nu, ja of neen?" Getuige (na eenige aarzeling): „Ja. Hij heeft den slag toegebracht. Ik ben den man nageloopen en heb bem aan de poli tie aangewezen". Hij had bij de vechtpartij een «lag op de lippen gehad. Hjj aeide „Ik zon hem thans niet herkennen." De president„U hebt by den rechter commissaris gezegd, den beklaagde wel ie herkennon, als den man, die u geslagen heeft. U hebt bezoek gehad van de familie van beklaagde, en u incest een papier tec- kenen, waarop stond, dat u den beklaagde niet meer herkent." Getui; had gekregen, beweerde tbr as lev eok net te herkennen, in strijd roec rijn vroegere ver klaring. Ook deze was bewerkt, vanwege de familie van deu beklaagde. Bij hem waren zij ook geweest, om een papiertje te tecke- Na al deze draaiende en weifelende getui gen. kwam een agent, die op den boek van de Engelschestocg den dader op aacvjf/.ing gearresteerd bail, en hem op not pcaihuis Droogbak insloot. Door bot laiicje van de cel hebben zoowel de beroofde vrouw, als twee der getuigen, die in deze zaak geboord werden, den verdachte toen herkend. Een klerk, die bij het verhoor door den rechtcr-commUsaris in deze zaak tegenwoor dig was gerweeat. verklaarde dat destijds zoo wel de vrouw, als drie der getuigen den be klaagde herkend hadden. De vrouw had des tijds nog gezegd tot beklaagde „Denk je, dat Ik een getrouwden man ongelukkig zal maken, al» ik het niet zeker sveot." Mr. Servatins. een der rechters, tot de rouw „Is hij het nu of niet?" De vrouw „Hij lijkt er wel wat op." Vervolgens werd opnieuw de tweede ge tuige in deze zaak voorgeroepen. H'tf blijft volhouden, beklaagde niet te herkennen, De officier van justitie, mr. Van Lier, stond vervolgens op en gelastte de arrestatie van dezen getuige door de inmiddels in de zaal verschenen verldwachtera. De getuige werd gearresteerd en wegge leid. Dit bracht den bchrik er in, en het was rechter- gevolgen wol te is het." het gedraai der andere getuigen. Twee getuigen, nogmaals gewezen op de van meined, zeiden nu„Ja, b(j Hot O. M„ Mr. Vai Lie: gemaakt aan een zeer ernstig feit. heeft verschillende getuigen blootgesteld a het plegen van meineed. Beklaagde is door vier personen herkend. De politie heeft hem in dc nabijheid van de plaat» des misdrijf» aangetroffen. Het gestolcne is niet terugge vonden, maar getuigen hebben gezien, dat beklaagde de hand in den mantelzak der juf frouw »tak. Het O. M. eischte tegen den beklaagde, die reed» zeven maal veroordeeld is, twee jaar gevangenisstraf. Opnieuw werd de beroofde voorgeroepen. De president tot haar „Is hij het nu of niet. die u beroofd heeft?" De rrn.v tos aarzeling) „Ja. hij 1» het." DE DOODSLAG TE ENSCUEDé. De rechtbank te Almelo veroordeelde Herman de ti„ te Eoicbedé, tot 4 jaar gevangenis straf, met aftrek der preventieve hechtenis, wegens zware mishandeling, den dood ten ge volge hebbende. De ciscb was 6 jaar. EEN ZWERVER. De rechtbank te Amsterdam heel' tot twee maanden ge vangenisstraf veroordeeld den 22-jarigen jongeman, die na aijn ontslag uit den militairen dienst in militaire kleeren net land rondzwierf, in kosthuizen en lo gementen verbleef, maar op een gego- oogenblik verdween met geld en goe- •n van andere logeergasten of com mensaals. en die deze truc ook bij een kamerverhuurster aan de Van Os tad o- straat te Amsterdam uithaalde. SLlJttRS RABAT BRANDfcTQFFENHANDÉL FRANS PEKQUIN F. R. BAKKER Zulde ai S3 Telefoon 2032 Uitsluitend voor den verkoop aan particulieren tegen fabriek» prijzen. Geopend tot 'a avonds 6 uui (Zaterdag 6 uur) met zijde gevoerd, in onze ateliers vervaardigd, Modemagazijnen BARTË.LJORISS TRAAT P. C. Br.UlJrt Arliaitierswoningen Bentveld en Oosterduin Degenen welke zich wenschen op ie geven voor de te bouwen arbeiderswoningen aan de Veidlaan en v. Stolberg- laan in Bentveld en üosterduin, kunnen zich schriftelijk voor 15 Maart wenden tot de Woningbouwver. „Bloe- mendaal", Tuindorplaan 1, Overveen. Alleen komen in aanmerking personen, welke minstens 2 jaar in de gemeente Bloemendaal wonen of 2 jaar aldaa hun hoofdwerkzaamheid hebben. Stelt gij prijs op góed verzorgd Drukwerk 2 BESTELT HET DAN BIJ DE ELECTRl.SCHE ÜBÜKKEU1J LOURLNS COSTER GROOTE HOUTSTRAAT 88, TELEFOON No. 224 OPGERICHT 17s)2 De noteering der van ouds bekende prima kwaliteit is: Roodmerk Biauwmerk V. itmerk Geelmerk Groenmerk 671/, cent per half ponds pak 62'/, ii ii ii ii ti 40 ESerk Special 40 cent per ons. Verder in prijzen van i 3- 29 - 25 - 20 - 16 cent per ons VRAAGT UWs-N WINKtLltR MEVROUW! v/d fl.V. Vruchtenwijn- en Gonserveniabriök Zierikzea is van zulk een fijne, zacnte en vooral zware kwaliteit, dat U bij elke flesch gerust een flesch water kunt voegen. Ze is daardoor niet alleen de OVERHEER LIJKSTE, maar tevens de GOEDKOOPSTE. Neemt U eens éénmaal er geen genoegen medo, als Uwen winkelier U een ander merk wil leveren. ZuBuvourUcheiaan 187, bentvel* by uaarlem. Ifsuschottei iindir bui Brieven met postz. v. antwoord. Z. C. B. a-fd. K., Mauritsweg 3 Rotte rdanv h ANE6ANG In den regel is eea goedkoop costuum goed koop van stof, goedkoop van afwerking en fournituren en goedkoop van snit. Het ziet er goedkoop nit. En de man die het draagt ziet er uit alsof bij op een koopje gekleed is. Anders is het als U bij ons een costuum of demi8aison laat maken van de bekende Star-Coating is een echt Engelsche, zuiver wol len stof. De stof is niet goedkoop, de kle dingstukken worden niet goedkoop afgewerkt I en de coupe is zooals U ze niet beter I wenscht, correct. Allesen de prijs is goedkoop. Èea cos tuum naar maat van Star-Coating kost slechts

Haarlem's Dagblad | 1921 | | pagina 7