Fers-üverzicbl Ecrgeriyke Stand Spil en Wedstrijden Letteren en Knnst k-'euilleion Dr. Mark Hansford en zijn pleegkinderen iaverschmiot en Klaje Suiker-Eiwit Sen Blnncnlaïia Ddarbij komt, dat de ingetrs deu alge iiioeue malaise bel zoo goed ais zeker .naakt, dat do opbrengst dor belastingen volgens do thans vigooreudo woltuu m stede van toe te nomen, zich in dalen de lijn zul bewegen. „Deze locs tand maakt liet bepaald nood zakelijk, dat de grootst denkbare zuinig- ,ioid worde boiracht m bet buucor van inlichtingen, die met steun van hot Rijk worden iu stand gehouden, liij moge er toe leiden, dat b;j voortduring door u ernstig wol de nagegaan, in hoovear door uöclUoxfenuo Uiaatiegelen de uuguvon kunnen worden verminderd, zonder dat aan het onderwijs zelf eohnde worde loe- gebracht. Ouder deze omstandigheden acht ik het geraden, u, zooala reeds in mijn eircu.aires van 26 Februari, 2 klaari un 13 Juni j.l. betreffende bet nijvorbeidt en handelsonderwijs geschiedde, nogmaals met klem en nadruk to verzoeken, thans geen plannen in overweging te nemen, die tot uitbreiding van gebouwon, lokaliteiten, cursussen, sonoali>:isonoel enz. moeten „Ik zal al loon in de uiterste noodza iieüj-dieid bereid worden bevonden mij ne toiste.omuig te verleonen tot maar regelen, d:e wuo verhooging van het be slaande ko3tencijfer der school tengevolge rullen hebben. „Gsrantien tot het aangaan van leenin gen van bouwkf.pita'en voor nieuw op to richten of uit ta breiden ondorwijsm richtingen zullen niet dan in strikt nood zakelijke gevallen kunnen worden toege „Ik vertrouw, dat uw bestuur, den ernst van den toestand beseffende, niots cu nalaten om do Regeering te steunen in haiir pogen om do dreigende moeilijk heden te voorkomen". TYPHUS. Er zijn thans te Delft vol gens officieele opgave 31 gevallen van lyphns. DOODGEREDEN. Te Maassluis is de 55-jarige Th. v. 't W. met zijn fiets tegen een wagen opgereden, die uit tegenoverge stelde richting kwam. Na in het politiebureau te zijn binnengedragen, overleed hij kort daarop. INVALIDITEITSWET. Naar ,.Dc Standaard" verneemt, overweegt men aan het departement van Arbeid do in voering van blokzegols, welke bet plakken van een zegel ovor een termijn van meer weken ineens mogelijk maakt. Hierdoor zal do administratieve last, verbonden aan het plakken van zegels ingevolge de Invalidi teitswet, in bet bijzonder voor werknemers met een groot personeel, worden vermin derd. NOG EEN BEKENTENIS. Naar men aan „De Standaard" meldt, moet de dader van den moord te Eestrum thans ook be kend hebben voor een paar jaar goledon den vermoorde F. beroofd te hebben van een Bom gelds groot f 2000. Van dezen diefstal werd eertijds een familielid van den bestolene be schuldigd. STAATSLIEDEN GESEED. - De raad van Groningen besloot twee straten in Let Zuiden der stad te heeten Jhr. Mr. A. F. do Savomin Lobinanstraat en mr. 8. van Hontenlaan. DE OPLOSSING DER CRISIS. De Standaard meent uit het optre den van den heer Van Djjk, gelijk trouwens ook uit het foit dat de reconstructie tot stand kwam, te mogen afleiden dat het ter rech terzijde gelukte inzake hot verdedigings- vraagstnk tot zekere overeenstemming te ko men. Het blad oordeelt verder dat het vanzelf .«preekt, dat nu men prijs steldo op een nieu wen man voor Oorlog en geen intermediair begeerde, de bedoeling voorligt om bet mi litaire vraagstuk nog vóór de grondwetsher ziening af te handelen. lie Nieuwe Arnhemsclio Crt schrijft: „Naar wij meenen te weten beeft de heer De Geer in het bijzonder de defen sie-problemen naar voren geschoren. Hg zelf staat daarby op bet standpunt, dat ook Nederland, misschien Nederland in do eerste plants, moot toonen door daden, dat de tyd rijp is voor de verwerkelijking der ontwapemngsidee. Althans hij wil aan hot Kabinet nieuwe regeerkracht geven door zoo ruim mogelyk concessies aan de voor standers van die idee. Hierin verschilt de lieer De Geer dus in opvatting met de anti-revolutionnairen, die do denkbeelden over ontwapening niet we ten onder te brengen in hun godsdienstig stelsel en deze daarom verwerpeii- De heer Van Dnk schynt echter bereid te zijn zich in de richting van geleidelijke ont wapening te orienteeren. De lieer De Geer, die den nieuwen minister van defensie in andere functies had 1 cc ren waardeeren als een kundig en hoogstaand werker, achtte het althans mogelijk, met hem zijn program ma te vcrwczonlijken." n e t Volk merkt op„Het doel van deze persoonsverwisselingen schynt te zijn geweest, de clirlstclijk-hrstoriacbe on anti- revolutionnair© partijen, nadat zij door hun stemmen tegen de Militicwet de kabinets crisis geprovoceerd hadden, voor bet vervolg hechter aan het kabinet- te binden, door een vertegenwoordigende persoonlijkheid dier partijen in het ministerie op te nemen. Een paar stutten onedr het wrakke bouwsel tlus." BLOEMEND AAL. Ondertrouwd: J. Portegies an B. P. M. Janus. Getrouwd: G. E. Noortlhof en G. J- do Vries. A. Brouwer en J. Ch. Op- huijsen. Geboren: z. van H. Beuclc&ns en Ch. Totewaard. z. van C. van den Berff en W. J. Bakker. Overleden: M. H. Kraak, 81 j. J. H. Boenders, 75 J. LAWNTENNI8. LAWNTENNISWEDSTRIJDEN TE ZANDVOORT. Van 37 Augustus zullen op de banen van do Zandvoortscbo Terrein- en Hotel Afnatsohappij do jaariijksche lawn-tcnnis- wedstrijden worden gehouden. Deze wed strijden zijn opengid voor leden van den Nod. L.T.B. en spelers der Centrale Rijken. De inschrijvingen sluiten Zater dag 30 Juli 's avonds 9 uur, bij deu beer H. M. baron Collot d'rlscury, Dr. Johan lletzgerstraot SI. (llï.ld.) VOETBAL. N. A. C. In Praag. De Prnagsche bladen vertollen over den laatstcn wedstrijd van N. A. C. in Praag, dat hot spel der Hollanders een onverwachte verrassing heeft opgeleverd. De HoUandsch© kampioenen hadden zich geheel hersteld en gaven thans vrij goed spel ts zien. Men is van mecning, dat hot gecombineerde Pragor- eiftal. waarvan meu groote verwachtingen had, zich niet geheel beeft gegeven, terwijl de Hollandcis werkelijk goed voetbal speel den en to'. «ie laatste 20 minuten even ste.-k waren «Is de tegenpartij. In de tweede helft maakte N. A. C. naar de nioeningdor Prager bladen, onk een tweede doelpunt, daar de bal over de doellijn was geweest. Dit punt word evonwel door den scheidsrechter, die t<x ver af was om het geval te kunnen consta- lecron, niet toegekend. De Hollandsche acn- terspclcrs waren zeer goed, terwijl de ini.1- dcnünlo bijzonder snel en doortastend speel de. Do voorhoede had met lictor schieten en meer kalmte oen beter resultaat kunnen bc- In de tweede bclft kregen de gas: hoeren een strafschop te nemen voor een overtre ding, welke blijkbaar niemand anders dan de scheidsrechter had gezien. De strafschop werd met opzet naastgetrapt, evenals dat in den rorigen wedstrijd door N. A. C. werd gedaan. De Praagsche bladen keuren dit afmen vindt het niet goed. dat men dit van do Hollanders heeft overgenomen, daar men het tegenover den scheidsrechter niet correct acht. De wedstrijd eindigde in een 91-nodor- laag voor N. A. C. (N. R. CL). BOKSEN. DempscyCar pen tier. Ook de film van het gevecht Dempsey Carpcntior brengt heel wat beroering. Zoo als wij mededeelden, heeft de justitie te Washington de vertooning in andere staten dan New-Jersey verboden. Zelfs mag de f.'lm niet overgebracht worden van Ncw-Jersey naar Now-York. Dit nu blykt toch gebeurd te zijn door Richard en Jumby, eigenaars van de film. Zij verontschuldigen zicli nu over dit feit, door te zeggen, dot naar hun mooning de aanstoot nooit kan liggen in liet vorvooren van de film, nlloon in hot verfcoo- non er van, wat hun iR-docliug niet was. In Engeland bracht do film duizenden be langstellenden en worden fabelachtige prij zen voor het vertooningsrecht betaald. (N. P.. CL). LUCHTVAARTNIEUWS. In een dag naar Amerika. Wij lozen in „Het V.-iZr-land" Een Duitscbe vlier-er, Flt-t-scbk genaamd, heoft voigens de Daily News een vliegtuig uitgevonden, waarmee hij een snelheid kan bereiken van 500 K.M. per uur. Do uitvinder beweert dan ook, dat lij in slaat zal zijn in één (lag naar Amerika te vliegen. Aangezien men op liet oogenb'.ik in Dnitschland geen vliegmachines mag bouwen, zoo luidt het bericht, zullen zij in Holland worden gemaakt. - Een van de merkwaantigheden «ar «leze machine is, behalve de groole snelheid, dat zy verticaal stijgt en daalt. Wanneer dit alles juist mocht zyu. zou deze machine een volkomen ommekeer kun nen teweegbrengen in de vlicgtc/mijve-heid en in de vliegkunst. VOLKSZANGCONGRES. _To Arnhem is Woensdag gehouden een Voïkszangcongres. uitgeschreven door den Nederlandschc-n Volkszangbond. onder lei ding van den heer Horman Ruiters. In de openingsrode noemde dc beer Rut- ters hot doel van het congres tweeledig. Eenerzijds, aldus spr., wordt het beschouwd als ecu krachtig propagandamiddel in zoo ver het dc volkszanpaetie bekend kan ma ken in dien ruimen kring, waar dc volks zang-arbeid uit onbekendheid nog niet be mind is. Anderzijds zal het. naar spr. hoopt, in niet geringe mate bijdragen tot de ver- belering van de werkwyzo op volkszangge- Kerk en School H. J. DEN HERTOG. Dg raad van Am sterdam heeft den heer I!. J. den Hertog be noemd tot leeraar in de muziek en zang aan do gemeentelijke kweekschool voor onderwij zers en onderwijzeressen. PROF. DR. J. C. n. DE ME1JERE. De gemeenteraad van Amsterdam hoeft be noemd tót hoogleeraar in de technische zoö logie en de erfelijkheidsleer dr. J. C. H. de Meijerc, thans buiten.:- leraar. verlof gaven om op een Zaterdag geen school le houden opdat een repetitie kon plaats hebben en dat B. en W. geen nanloi- ding hadden gevonden om aan hot on derwijzend personeel te melden: gaat met uw plannen niet voort. Het onderwijzend personeel nam jdler- lei voorbereidende maatregelen en er Ver. don verwachtingon opgewekt, die nu, nadat het raadsbesluit is gevallen, niet in vervul ling kunnen treden. Spr. vindt dal jammer en zou alsnog do aaugevreagdo f £50 voor bel openluchtfeest willen verleenen, op dat do opgewekte verwachtingen bij de kinderen in vervulling kunnen treden. Do Voorzitter zegt, dat B. en W. niet hot onderwijzend personeel oen mon delinge bespreking hebben gehad. B. en ,W. hebben daarin een begrooting van de kosten gevraagd. Nadat hun die wils over gelegd, hebben zij het verzoek om een subsidie bij den raad gebracht. B. en W. hebben echter nimmer eenige toezegging gedaan. Zij hebben nan het onderwijzend personeel gezegd: denk er om, dat do raad do gelden moet voteeren. Of nu het personeel in de meening heeft verkeerd, dat de raad de golden wel zon voteeren, weet spr. niet. De heer Loerakker doet opmerken, dat de arrogantie van het onderwijzend personeel vele raadsleden een vorlgen keer onsympathiek tegenover het verzoek deed Staan. Er was reeds aan B. en W. verlof gevraagd om geen school te mogen hou den. Do kinderen wisten van het feest af en do Raad diende nog te beslissen. Er was reeds een terrein gehuurd en owr muziek was onderhandeld. Dat alles gin.-, naar de moening van spr. te ver. Hij vindt geen aanleiding om op het genomen bc«!uit terug te komen. De zaak was reeds paiklr.&r gemaakt eer dat de raad had be sloten. De heer Blom vindt het jammer, dat de kinderen nu moeten lijden om, vrat de hoor Loerakker noemt de arrogantie van de ouderwijzers. Do heer Loerakker verzoekt den hoer Blom om hem niet belaohelijk te ma ken of met hem grappen te verkoopen. Hij uit zich in zoodanige bewoordingen tegen tien heer Blom, dat deze de bescherming van den voorzitter inroept; waarop de V oorzitter den heer Loerakker ver- t-v.kt zich anders te uiten. Do bc-er Loerakker zegt dan, dat hij m l.- co grond van de arrogantie van de oud.iwijzers tegenstemde, maar dat hij «nil'.ts toch had tegengestemd. Hij memo- roert dat andere jaren de kin«leren ook een feestje hadden, maar dat dan daarvoor gc'.d bij do burgerij «verd opgehaald. Nu vra.-igt men aan do gemeente geld en de gcmeente-nnancién laten dat niet toe, meent spr. Er is lnj de begrooting niet op gerekend. Do door hem genoemde arrogantie was dus alleen een bijkomstige reden- De heer Klein merkt op, dat verwach tingen waren gewekt, dat de gelden zou den worden verleend. R. en W. stonden toe, om op 2 Juli een repetitie te mogen houden. Daardoor was d« gedachte gewekt dat de zaak in orde zou konten. Naar aanleiding daarvan werden voorbereidende maatregelen genomen. Spr. slid daarin geen arrogantie. Do lieer Blom zegt tot den heer Loer akker, dat hij hem niet in denzelfdon toon zal beantwoorden als waarop dc-ze tot hem npralt. Hij wil echter opmerken, dal wan neer do heer Loerakker mede op grond van de arrogantie van de ouderwijzere te genstemde, die arrogantie, dan toolï voor hem een factor in zijn beslissing wna. Na nog eenige discussie dient de heer Klein een voorstel in, om te besluiten alsnog te overwegen f 250 toe te staan voot een openluchtdag. De heer Loornkkeris daartegen; wil men op de Begrooting een bedrag brengen voor een openluchtdag, dan is dat wat an ders. ilet voorstel Kiein wordt niet onder st, nnd en kan dus niet in behandeling ko- Kr wórden verder nog een paar opmer kingen over het gebrek aan drinkwater ge maakt, naar aanleiding van pen adres van 'de nfdeeling van Het Witte Kruis. Daarbij zegt do voorzitter dat B. en \V. tl het mogelijke doen om in hot ge brek aan drinkwater te voorzien. Er kan water worden gehaald uit de pomp aan de school en de bewoners van do Colenso- slraat werden in de gelegenheid gesteld orr. nier uit de btandkranon te krijgen.. U:n kwartier voor zevenen wordt dan de rn.-..isr.itting gesloten. BLOEMENDAAL. Mgr. B. H. Klöune. Men meldt uit Ovcrveen aan „De Tijd" dat de toestond van Mgr. B. H. Klönne lang zaam maar zeker achteruit gaat. De zieko hoeft neg oogenblikken van goede gecstes- heldcrhcid, maar meert ligt hy stil ter neer, vaak zich niet meer bewust van de omge ving. HAARLEMMERMEER C -,i ii e o u r s-h ippique te Hoofd dorp. Do verdere bekroningen volgen hieron- Xo. 16. Klein Springconcours. A. voor onderofficieren. B. voor zoons van landbouwers of hunne knechts. Voor A. prijzen: Kunstvoorwerpen; voor B. prij zen: lo prijs gouden medaille van de firma Brinkman en Niemeijer te Zutplien; 2e prijs verguld zilveren medaille van de Siads-Ediiïe te Haarlem en 4e prijs bron zen medaille van de vereen. Vooruit. (A. 8 en B 22 inschrijvingen.) A. lc prijs Adj. on«ler. v. Opstal te Haar lem met Gebiedstcv. 2e prijs: Adj. onder, van Dijk, te Haar hui met Eveline. (.Naar ii e t E ngelsch van J. S. FLETCHER. - 20) - - Geen bepaalde familie, antwoord de Bryce, en wat den tijd betreft, de laatste tijd is voor mij het beste. denk er over, hier gebruikte hij weer een van zijn gemakkelijk gevonden leugens, om een boek over Engel- selte familienamen te schrijven en ik beu tegenwoordig bezig niet het on derzoek van de kerkregisters in deze provincie. - Dan kan ik het u nog veel ge makkelijker maken, zeide de dominé, terwijl hij een bock van een van de pionkeu nam. De registers van de?.kerk zijn overgeschreven an ge drukt, ze staan hier allemaal in, van •luk» af tot ongevter tien jaar gele den; er staat ook «-en volledige in houd in. Logeert u hier in de buurt of ir. het dorp. - Ja. hier in buurt, niet in het dorp, «laar blijf ik niet langer dan ik noodig zal hebben om in die herberg 3e prijs: Wachtm. Dys le Haarlem hiel Ada. 4o prijs: Waolitm. Severe te Haarlem met Oranje. B. le prijs: C. de Vlieger te Abbenes mot Atlas. 2e prijs: J. Meijer te Haarlemmermeer mot N.N. 3e prijs: Chr. van Wijk, te Haarlemmer meer mot N. N. 4e prijs: D. C. Schouten te Haarlemmer, meer met Leo. Eervolle vermeding G. Claij te Hoofd «lorp met Leo. Idem, idem N. J. van van Reeuwtjk te Hoofddorp met Tosca. Eereprijs: W. Slob to Hoofddorp met Teddy. No. 17. Sohoonste rijpaard, type Park Hack. Prijzen: f 100, f 75, f 50 en f 25, Eereprijs, zilveren oub, aangeboden door don heer H. Horsberger te Rotterdam. (11 inschrijvingen). le prijs: Jack M. Washington te Wasse naar met N. N. z2e prijs: O. F. Weiso te Wassenaar met Lucky Day. 3e prijs: Luit. D. A. Camerling Helmolt to Haarlem met Windekind. 4e prijs: E. A. M. Gillissen te Amster dam met Jobber. EereprijB, zilveren cub. J. Numan te Amsterdam met Satana. No. 18. Eenspannen (merriSn en ruinen) typ© luxe tuigpaard, stokmaat boven 1.55 M. Prijzen verguld zilveren medaille van de Haarl. Bankvereeniging te Hoofddorp on f 100, f 75, f 50 en f 25. Eereprijs zil veren cub, aangeboden door don heer Ha- brink Numan te SehoorL (11 inschrijvin gen). le prijs, me', eereprijs Gebr. d. Haar te Zeist met York Surprise. 2e prijs: Gebr. v. d. Haar te Zeist met Dark Legion. 3s prijs: Jack M. Washington te Wasse naar met N. N. 4e prijs: C. Verboom te Bodegraven met Witch am Radiant. Eervolle vermelding: Handelsstal Martin van Deldeu te Amsterdam met N.N. Idem, idem: H. v. d. Weert te Amster dam met N. N. No, 19. Eenspannen fokmerriën, type landbouwtuigpaard, toebehoorende aan en oreden door landbouwers. Er werd In hoofdzaak gelet op fok «vaarde. Prijzen: gouden medaille van de Boerenleenbank Haarlemmermeer cn f 100, f 75, f 50 cn f 25. Verguld zilverenmedaille van de Ver- eenigdo Nederl. Akkerbouwers. Eereprijs v-ifselprijs. De beker vroi Haarlemmermeer, t-:r waardo van f 500. Winnaar 1920, Alise van Meekhof. Lommerts en Buurman. (20 inschrijvingen). le prijs met eereprijs C. Bulk te Nieuw- vennep met Labda. 2e prijs: B. Biesheuvel te Hoofddorp mei Buit. 3e prijs: Buurman en Meekhof te Hoofd- dorp/Amst.. met Elïse. 4o prijs: J. Maaskant te Haarlemmer meer me'. Einma XXX. 5e prijs H. F. Bultman te Haarlemmer meer met N.N. Eervolle vermelding: C. Kempenaar te Nieuwvennep, met Klinns. No. 20. Sohoonste rijpaard gereden door dames. Prijzen: 4 kunstvoorwerpen. Eerste prijs, aangeboden door den heer Jhr, H. W. M. v. Coehoorn van Sminla. (7 inschrij vingen). lo prijs: mevr. Gilissen—Hoogewegen te Amsterdam met N.N. 2e prijs: E, W. Soholte to Bloemendaol mot Puzzle. 3e prijs: mej. Vellman to Bloemcndaal met N. N. 4o prijs: J. van 't Hof le Scheventngen, met Jazz. Eervoll vermelding: mej. J. de Vlieger te Abbenes met Arosina I. Idem, idem: mej. M. de Vlieger te Nieuwvennep mei Edelweis. No. 21. Tweespannen, type landb. of luxe tuigpaard. Prijzen zilveren medaille van den heer J. v. d. Have to Capelle en f 150, f 100, en f 50. Eereprijs: kunstvoorwerp, voor het beste span, toebehoorende aan en gereden door een landbouwer, aangeboden door de Kon. Handolsm. Boeke ert Hnidekooper to Haarlem. (16 insohrijvingen). 2 klassen. A. niet-iandbouwers; B. landbouwers. A. le prijs: Dre Dory de Perez te Voorst met Hockwold Puno en Flirting Girl. 3e prijs: H. Hertzberger te Rotterdam met Torch flare en Brilliant. Eervolle vermelding .T. Hendriks te Haarlemmermeer, met Annie en Corrie. Idem, idem: n. van Wc-crt te Amsterdam met Bet) en Bob. B. Eereprijs: H. F. Bultman te Haarlem mermeer met N. N. 2 prijs: Buurman en Meekhof te I-Iootd- dorp/Amst. mot N.N. 3o prijs: D. van Wieringon te Abbenes met Glandina en Ejola. Eervolle verf melding: IJ. W. Brouwer tc Scbellingw. met Lieveling en Etta. Eervolle vermelding A. Buurman to Hoofddorp met EUa en Eminente. No. 22. Ter opluistering carousselrijden niet landbouwpaarden, door leden van het bereden korps van den vrijwïlligen land storm in vere-aniging met andere paardrij dende ingezetenen van Haarlemmermeer, onder de kleuren van die gemeente, onder leiding van den luitenant Jhr. Bogaert uit Haarlem. Deze paarilrijdors lieten inder daad een mooieprestalio zien, in aanmer king genomen den korten tijd van voor oefening. Dit nummer viel dan ook zoor bij het publiek in den smaak. No. 22 n. Prestatie van do bereden leden van den vrij «vil ligen landstorm. Beschikbaar werden gesteld door kolonel J. L. ten Bosch, inspecteur van den vrij- a i!ligen landstorm, drie medailles; twee «iaar wat tc eten, antwoordde Bryce, terwijl hij door een open raam op een onderweteche herberg woes die bene- «ien in de vallei stond vlak naast een oude steen en brug. Mischien wilt u zoo vriendelijk zijn (mij dit boek voor een uurtje te leopjon? Als ik dan in den inhoud iets bijzonders zie kan ik de oorspronkelijke registers altijd nog na zien aJg ik het boek terug breng. De dom in eo antwoordde dat hij hem dat juist had willen voorstellen en Bryce nam het boek mee. En terwijl hij in de herberg op het bestelde eten zat te wachten, sloeg hij de inliouds- iabel op en keek ze vluchtig door. Op de derde bladzijde zag hij den naam Bewery. Als de man die Bryce van Barthor- pe af naar Braden Medwoi-th was ge volgd bij hem was geweest in de rus tige eetzaal, zou hi.i den dokter heb ben zien schrikken en een onderdruk, ten kreet gehoord hebben. Maar do agent, die wist dat Bryce daar wel ecu uur zou blijven, zat in de gelag kamer brood en kaas te eten en bier le drinken en niemand zag de verba zing van den dokter. En toch was hij zóó verrast dat hij zich onmogelijk luid kunnen beheerschen, al had heel Y\'ryehc-ster er bij gestaan. J v.Een naam, die zoo onga- I woon was dat hij hier, in dit kleine dorpje, toch zeker op het goede spoor INGEZONDEN MEDEDEELINÜEN. u 60 Cts. per regel. Verven, uitsloomen en maefeina&i stofvrij maken van Tapijten. Karpetten enLoopers Er. Hiutstraai N -:- Tcl«i. 428-1046 Biofióarmoeiie, zwakheid. Volkomen genezing der oudste en ern stigste gevallen door planton van Doet. med. DAMMAN, Specialist." Vraagt grut. brocli. No. 9A met bewij zen, aan SNAB1L1É, Gr. Morkt Bot terdam, onder opgave v. welke ziekte prijzen van de gewestelijke laudslormeoui- mis-sie en twee prijzen van de Nationale Landstormcommissie. Mr. Yerkouteron en kapitein Sohell, reap, voorzitter en secre taris van do gewest. Landstornicomniissie, waren tegenwoordig. lo prijs Meijer; 2e prijs v. d. Sluijs; 3e prijs Knoop; 4e prijs: van Leeuwen; 5e prijs: Verbeme; 6e prijs: van Wijk; 7e prijs: v. d. Stelt. No. 23. Vierspannen. Prijzen: Zilveren medaille van de KoninkL Fabriek van Be geer en f 150, f 100, cn f 50. Eereprijs voor het beste spun, toebehoorende aan en ge reden door een landbouwer, aangeboden door den hec-r H. Meekhof te Amsterdam. (3 inschrijvingen). le prijs met eereprij6 H. F. Bultman te Haarlemmermeer met 4 maal N.N. 2e prijs: n. van Weert te Amsterdam mot 4 maal N.N. 3o prijs Handelsstal Martin van Delden te Amsterdam met 4 maal N.N. No. 23 a. Cliapionaal van de numraors 3, 6, 8, 9a en 18 en tussohenknightCommander van den heer HarbrinkNuman te SehoorL Zilveren oub van de voreenigmg „Vooruit". Winnaar werd Knight Commander van den heer Harbrink Numan. No. 24. Internationaal Springe-,nooure B. Open voor springpaarden van alle klas sen (handicap). Prijzen: f 200; f 1C0, f 75, f £0 en f 25. Eereprijs. Wisselprijs. WisseL beker ter waarde van 4000 gulden; winnaar 1920. Ericstono II van Luit. Daniels te Amersfoort. (29 inschrijvingen). lo prijs: (Wiaselhekor) K. J. J. Hiomstro te Den Haag met Honry 4 1/2 f. 2e prijs: Ritm. R. Wilson te Bloomen- daal met Keesje R. 5 f, 3o prijs: Lt. A. D. C. v. d. Voort van Zijp te Amersfoort met Barbara. 5 f. 4o prijs: Jhr. W. Gevaerls van Nuland te Den Haag met Oneguino 6 f. 5e prijs: Ritm. R. Wilson te Bloemen- daal mot L' Imitatie 7 1/2 f. 6e prijs: R, .T. J. Uieuistra lo Den Haag, met My Darling 9 1/2 f. Eervolle vermelding: Lt. Daniels te Amersfoort met Ericstono II. Eervolle vermelding: Jack M. Washing ton to Wassenaar mot Mncqueraden. De verschillende nummers worden belde agen 'ïegel-'il door de goede muziek van hot bjkende A» -ai r"« fanfarekorps, t'u korps komt voor zijn krachtige medewer king voorzeker een woord van dank toe. Het weder heeft zich uitstekend gehou den. Het wis Woensdag een edit zomor- sehe dag, die het hippisch fee.-t uitste kend heeft doen slagen en bij do bezoe- kers de opgewekte stemming er in hield. Een en al bewondering was men over het prachtige terrein, dat dan ook in uitsteken de conditie verkeerde cn met do beste sportterreinen in Nederland kan eoiieiuree- ron. Wat ons te zien werd gegeven in de verschillende nummers was in hoogo mate belangwekkend en eoliohk ons do overlui- cine, dat een goed gebouwd paard een heerlijke verschijning is. Kracht, geest, lijn, zijn daarin vereenigd. Het zou te veel plaatsruimte vragen, om alle onderdoelen van het programma te bespreken. Men moe', het gezien hebben om het schoont- er van op te merken. Op het terrein hcerechte doorloopend een gezellige- gw»t. In de ververeehingssent gingen velen, die her haaldelijk met hun zakdoeken do hinder lijk, z.g. onvreerebeestjes van hot gelaat verwijderden, een opfristchertje genieten. Voor aanvnling van den avond word '8 avonds op bet terrein een nitvoering ge- gevon door het fanfarecorps van Aalsmeer, dat op verdienstelijke wijze eenigo num mers "teii beste gaf. Do meeste bezoekers hadden inmiddels verpoozing en verkwik king gezocht in de Beurs cn de Landbouw en andere lokalen, waar de vedel ging en een dansje werd gemaakt. Het aantal bezoekers werd op ongeveer 10.000 gc-scbat, zoodat het bestuur van „Vooruit" is te feliciteeren met dezen uitslag. Laten we hopen dat de belang stelling in dit paarden spoitfeest daardoor zoo is toegenomen, dat „Vooruit" in 1922 «veer met een schitterend programma voor den dag kan komen. HAARLF-MMERLIEDE o.a. De afdeeling Zuid-Schalkwijk dezer ge meente is aangewezen als standplaats voor eun rijksveldwachter; daarheen is ver plaatst; H. do Jongo van Wormerveer, die bij gebrek aan woningen aldaar voorloopig le Halfweg mag wonen. Door het gemeentebestuur is aan den rijwielhandelaar Pollé vergunning ver was. Daar stond de naam voor hem slechts met een enLefl cijfer er achter. Hij sloeg bladzijde 387 cvp, in de vaste overtuiging daar iets te zul len ontdekken. En dadelijk viel daar zijn oog op ocin paar regels en hij wist dat hij meer had ontdekt dan hij ooit ge hoopt had. Hij las het nog eens en nog eens over esn verheugde zich over zijn succes: 19 Juni 1891 werd het huwelijk vol trokken van John Brake en Mary Bewery, uit deze gemeente, door den dt-iainé. Getuigen: Charles Claybour- ne, Selirta Womersley, Mark Rans- ford. Twee en twintig jaar geleden. De Mary Bewery die Bryce In Wry Ches ter kende, was net ongeveer twintig jaar len deze Mary Bewery uit Bra den Medworth was du-s waarschijnlijk haar moeder. Maar Jciin Brake, die met Mary Bewery getrouwd was wie was dat dan? Wie anders lach te Bryce, dan John Braden, die en kele dagön geleden in Wrycliester verongelukt was! En dan Marlt Hans- ford ais getuige. Wat kon men er nog meer uit opmaken? Dat Mark Rausford de beste vriend was van John Brake; dat hij dezelfde was als Marco uit de advertentie in de Times; dat John Braden of Brake, dus Stic ker was uit dezelfde advertentie. Het was allemaal zoo duidelijk ale het f!eead tot liet oprichteü van een benzin© bergplaats achter zijne gebouwen van deu Amatcrdamsolienstrftfttweg te Half weg. BLOEMENDAAL. Gevonden voor worpen. Terug te hekomen bij: J. Vermeer, Korte Kleverluan 30, Bioe- meatdoal, een portemonnaic; van den Berg, Kerkweg te Vogelenzang, OoU zilveren armbandhorloge; li. J. van der -Meij, Zomerzorgerluun E3, Bko- mendaai, een zilveren armband; M. Passchier, Korte Aam ast ra at 1, Haar lem, 3 schroeven van een auioveer; F. Ossewaarde, Duinlustparkweg 9, Bloemendaal, een porteinomnaie; P. vu,u Weijde, Korte Kleverlaan 6c, Bloemcndaal, een zilveren broche; J. Swivrts, Bleekerspad 7, Bloemendaal, oen zakmesje; Oithof, Tulpenstraat 38 rood Haarlem, een geit; D. Verkerk, Gaelstraat 20, Haarlem, een vermoe delijk gouden dames armbandhorloge; aan hel bureau van politie te Over- vcen, een nummerplaat van auto C. 17436, oen sleutel, een zakatlas, een ceintuur; een meer van as, twee sleu tels. Komen aanloopan bij: van Hees, Rollandspad 8 Ovcrveen, een bruin hondje. SPAARNDAM. Ue kerkvoogden alhier stellen pogingen in het werk nm 't wapenraam van graaf Jan van Nassau, dat vroeger bestaan heeft, weer terug te krijgen. GEEN ZONDAGSSLU1TLNG VOOR VERGUNNTNGSLOCAL1TF.ITEN. De Telegraaf meldt: Het door den Raad der gemeente Sprang (N-B.) in zijn vergadering van 29 Juli 1920 genomen besluit, om eon nieuw artikel aan tie politiever ordening toe te voegen, waarbij hou ders van vergunmings-localitciten hunne inrichtingen gesloten moesten houden van des Zondags voormiddags 9 uur tot den volgernd-en morgen G uur, is thans door de Kroon vernie tigd, als zijnde in strijd met de wet. Tot dit vernieüjgingfelxsluït Siee-ft o.m. geleid de overweging, dat welis waar art. 7, le lid, ie, der Drankwe;, toestaat, eeu siuitingsgobod geduren de bepaalde dagen of gedeelten van dagi.-n en dus ook gedurende dan Zon dag uit te vaardigen, doch dat deze bepaling vooral hot oog heeft op na tionale feestdag-na of lotingsdagen voor de nationale militie, waarop de bevolking in een bijzondere stemming verkeert, waarin zij zich eerder dan op andere dagen aan misbruik van sterkon drank zal overgeven. Voorts werd overwogen, dat met dergelijkc- dagen de Zondag, als wekelijks te- rugkeerende rustdag, niet mag wor den gelijkgesteld en dat derhalve, om eeai sluitingegebod gedurende nage noeg uien gek eel en Zondag te reclit- vaarciigen, omstandigheden moeten kunnen worden aangevoerd, die, on afhankelijk van liet karakter van de zen dag als zoodanig, de vrees voor verhoogd drankmisbruik wettigen. In verband hiermede werd eeai on derzoek ingesteld, waarbij bleek, dat dergelijke omstandigheden in de go- m&eritc Sprang niet aanwezig zijn, waarom bedoeld Raadsbesluit, aan dc hand van art. 153 der Gemeentewet, vernietigd word. GRATIS VULLING. Eca handelaar te Hecrenvcenbicit vaten te koop aan met., een gratis vulling met heerlijk drinkwater. ONWEDER. Op den Molenweg te Zwolle ontstond brand in oen hooiberg, de daarnaast staande boer derij van G. J. Klein ging mode in de vlam men op. Zonder brand te veroorzaken sloog do bliksem in de boerdery van O. Ixiode. Op twee plaatsen werd vee in de weide doodge slagen. Te Oosterbolt zijn de kapitale boeren- orven van A. van der Kamp door den blik sem getroffen. Uct huis, drie hooibergen en een groote steenen schuur zijn afgcbran-J. Alleen liet woonhuis was verzekerd. Woensdagnacht is de bliksem geslagen in een landbouwscliuur van den heer Ten Wol- de te Meppol. Deze is geheel afgebrand. Een koe on drie kalveren kwamen in de vlammen oui. De boerdery bleef behouden. MET DRINKWATERGEBREIC. Te Sta- vorert is het bonnetjesstolsel weer ingevoord. Ieder gezinshoofd kan eerst van het ge meentehuis de bons halen en tegen inwisse ling hiervan water bekomen k 5 cent per emmer. BEZUINIGING. De Minister van Onderwijs heeft het volgende onder da aandacht gebracht van do besturen van door het Rijk go subsidieerde inrichtingen van onderwijs. „Do wettelijke regeling van het ondei- wijls is deels herzien, deels nieuw tot stand gebracht en door de daarbij ge stelde voorwaarden is do gelegenheid tot ontwikkeling op uitgebreid terrein, als mede eeno behoorlijke bezoldiging van 't ptasuneel ktumon tot stand komen. „Dit alios heeft van het Rijk geduren de do laatste jaren »eer zware offers ge vraagd en stelt de schalkirt ook voor de toekomst voor zeer belangrijke uitgaven. ..Het is u bekend, dat aan den anderen kant do belastingen vrijwel do grens van de draagkracht der bevolking hebben be reikt en dreigen die to overschrijden. maar kon. En, wat beteekcaide liet allemaal en in welk verband stond het met Braden of Brake's dood. Voor hij aan zijn maai begon had Bryce die paar regels uit het register overgeschreven en er zich van over tuigd dat R-an&ford geen bekende naam was iu liet dorp Mark Runs- ford was do eenige van uien naam die in het register voorkwam. Toen hij gegeten had ging hij weer naar de pastorie, om te p robe eren nog meer informaties te krijgen en voor hij bij de kerk kwam zag hij bij toe val een buisje, waar hij waarschijn lijk meor te weten zou kunmen ko men dan van den dominé die een jon ge man was. In het laatste van de paar huisjes die tussclien de herberg en de brug stonden, zag hij eon klei nen winkel; boven het raam stond de naam Charles Claybaurne geschil derd. Voot het open raam zat een oude man m-et een opgewekt gezicht solioenea te maken; door zijn groote bril keek hij den vreemdeling be langstellend aan. Bryce nam de kans weer, ging naar binnen, sloeg het boek open en -wees op den naam Claybourne. Is u de Charles Claybourne die hier bedoeld wordt? vroeg hij zonder verderen omhaaJ. Ja, meneer', antwoordde de oude schoenmaker opgewekt. Ja, zeker, dot ben ikl BENNEBRQEK. Getrouwd: L. v, Locm en A. C. Timmer. Hoe kwam liet dat u getuige was bij dat huwelijk? vroeg Bryce. De oude man wees op de kcrlt aan de rivier. Ik ban twee en dertig jaar kos ter geweest, meiieër, zeide hij-. En ik beu mijn vader opgevolgd en voor hem was mijn grootvader het. Herinnert u zich dit huwelijk nog? vroe-g Bryce, terwijl hij op een hoek van de tafel ging zitten. O, alsof het gisteren gebeurd was! antwoordde dc oude man glim lachend. Juffrouw Bewerv's huwe lijk? Natuurlijk! Wie was zij? vroeg Bryce. De gouvem-nto uit de pastorie antwoordde Claybourne. Een aar dig, vriendelijk meisje En de man. met wion ze getrouwd is, Brake? Wie was dat? vervolgde Bryce, Een heer die hier of en toe kwam om te visschen, antwoordde Claybourne, terwijl hij op dc rivier wees. Da forellen uit deze streel: zijn beroemd, ziel u, meneer. Meneer Brake was hier al di-ie jaar achter elkaar komen visschen vóór ze trouw den hij en zijn vric-nd Rausford. Herinnert u zich die ook nog? vroeg Bryce. Ik herinner mij hen allebei nog uitstekend, zeide Claybourne, hoe wel ik ze geon van beiden ooit meer «ozien heb, nadat juffrouw Mary met meneer Brake getrouwd nas. Maai voor dien tijd heb ik hen allebei vaak gezien. Ze logeerden altijd in die herlicrg daar, waar u net vandaan koniL Ze Icwam-cu twee of driemaal per jaar en ze waren erge goede vrienden met onzen dominé, niet de zen, zijn voorganger en ze gingen dik wijls naar de pastorie om een sigaar tje te rooken en toen zijn meneer Brake cn da gouvernante het eens geworden. Maar ik herinner mij nog wel dat men indertijd algemeen ducht dat zij met den anderen heer, meneer Ransford zou trouwen. Ja! maar tenslotte werd het T"r:>kc en Ransford was de eerste getuige. Bryce luisterde aandachtig en vroeg toen of de schoenmaker er nog moer van vertellen kon. Ilc stel veel belang in dat hu welijk, zeide hij, terwijl hij op het boek wees. 11c kern een paar men- schen die Bewery horten, misschien zijn die nog wel familie? De schoenmaker schudde het hoofd alsof hij er aan twijfelde. Tic herinner mij nog wel .dat er -gezegd werd, merkte hij op, dat juffrouw M&ry geen familie had. Ze was aJ een tijdje bij den ouden do miné en ik herinner mij niet dat iemand haar ooit kwam bozoeken o] dat zij uit logeeren ging, (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1921 | | pagina 6