UITVERKOOP Wollen Jumpers F.WisMLiffiann Piijmiiiiiiriii iP ALLE UTILE!! I MABAZIJIEN C. H. V06ELZANG Reuzen Afslag Reuzen afsleg versch rundvleeseh AD VERTENTIEN Afslag Afslag Afslag GROOTE CONFECTIE M v. Household!) Wed. P. Koomen Zn. ADVERTEERDERS :jü dubbel prettig. Nu maar weer met trisschen moed een nieuw jaar begon nen. Ik hoop 22 December ook in Bethes- da te zijn. Friso. Je hadt er niets op tegen, als we iedere week zoo'n feest hadden. Is 't niet? Heb ie het boek ai uit? Die Sint is Jouw deur ook niet voorbij gegaan. Alpenviooltje. Wat genoten die kinder tjes. al lagen ze in hun bedjes. Dat kleine bleeke kereltje was zoo gelukkig met den molen van Wim Koker, 's Avonds was je zeker dubbel dankbaar thuis Sinter klaas te kunnen vieren. Die zusters heb ben toch maar flink gegrabbeld, hè. Excelsior. Dat was moot postpapier. Je bent zeker eiken dag aan de snoe perij. Heerlijk, dat het met vader steeds vooruit gaat. Dat is een gelukkig einde van 't jaar. Orchidee. Gezellig zeg, dat er zooveel van je kennisjes meedoen. Hebben jullie het op school ook leuk gehad? Lentebode en Sneeuwballetje. Ik vind het zoo aardig, dat de groote menscheu zich ook vermaakt hebben. Sint heeft jou ook niet vergeten. Sneeuwballetje is zeker druk bezig met poppekleertjes naaien. Matroos. Ben je al klaar met je kleur plaat? Die courant, waar je pakhuis en je gedicht in staat, zul je zeker goed bewaren. De directrice van het Gasthuis schreef me, dat het pakhuis in de speel goedkast stond voor algemeen gebruik. Ik ben blij. dat Sint onzen Hinken Ma troos ook niet vergeten heeft. Willy van Rotterdam. Zoo was het in orde. Floris V en Nico P. Kussen jullie je moeder ook zoo dikwijls als Hansje? En het ging zoo hard, hè? Die verwende Ben was lang zoo aardig niet, vind je wel? Die Nico mag zijn mooien schuil naam wel houden. Wilgenroosje. Dat Is nog eens een leuke meneer, die de poppenkast ver toonde. Roel de Rakker zal het wel grappig vindon, dat jij een poppetje hebt gekregen, dat naar hem genoemd is. Jij kan wel een winkel opzetten van al je cadeaux. Een lrindje in het Diaconessen- huis kreeg je mooie poppenkamer. Ze kon haast niet stil liggen van blijdschap. Witte Muis. Je kan nu aan alle tantes wel een briefje schrijven. Wat leuk. dat je bij grootmoeder Siut-Nicüaas hebt ge vierd. Ik heb grootmoeder ook gezien. Hoe is het met den zeeren vinger? Komt liet van de kou? Tiekie en Piene. Plezier gaat eigenlijk veel te gouw voorbij hè? Hoe heeft Boukjc het gisteravond gehad? Wanneer is Tiekie jarig? Vast van hare gefelici teerd hoor. Doe jij nog maar een poosje mee, hoor. 't I3 zoo heerlijk lang kind le zijn. Als Boukje ermee eindigt, als ze den raadselpnjs heeft, hoop ik, dat ze hem nog lang niet krijgt. Leelijk hè? Roodborstje. Hos is het nu met moe der? Zeker, stuur de volgende week maar een raadsel. Prins Manrits. Een gezellig Sint-Nico- laasfeest gehad van school? Stuur jij ook maar een raadsel in, maar de oplossing jnoet er bij. Spartaan. Ik heb wel gezien, dat jij 'echt genoot, 't Speet me zoo, dat ik niet bij jullie was in de Maria-stichting. Een menseh kan maar aan een plaats tege lijk zijn. Ik was in het Dlaconessenhuls. 'Jij hebt ook heel wat gekregen. Hoe heeten je boeken? Lino. P. 't Speet me ook zoo voor je, dat je niet op ons feest kon komen. Hoe Is het nu met je been? Ben je niet blij dat het wat zacliter weer Is? Erg vrien delijk hè van die ouders van Matroos, dat je daar hadt mogen logeeren. Moe der zal je alles wel precies verteld heb ben. Dus Zondag heb je eens echt ge noten. Op een 'mooien Zondag kom ik nog wel eens naar Vogelenzang. Jij hebt daar in Den Haag nog een beste tante zitten. Nog lets van grootmoeder ge hoord? Visscher. Draag je je potlood op zak? 't Spijt je zeker wel een beetje, dat de ijspret voorbij is. Napoleon. De volgende week een groo te brief? En een beetje netter geschre ven? Kerst klokje en Columbus. Van zoo'n mecanodoos is heel wat te maken. Was dit je eerste doos? Je hebt ze in soorten. En hoe was het Donderdag? Rozenknopje. Echt jammer, dat je niet mocht komen. We iiopen dan maar weer op een volgend jaar. Ben je alle dagen nog aan het smullen? Campanula. In zoo'n Slnt-Nicolaas- week wordt alles je vergeven. Jij hebt geen klagen. Ga maar naar de Haze- paterslaan, die poort door en dan zul je daar een bel zien. Ik zal wel eens naar jullie uitkijken. Prins Salomo. Als er een vergissing in dat raadsel is, zend het me dan nog eens zonder vergissing. Hoe is het nu met moeder? Dat was wel saai op Sint- Nicolaasavond. Is het notitie-boekje al in gebruik? Mignon. Heb je het boek al uit? Wat een prachtvolle cadeaux heb jij gekre gen. Heb je gisteravond ook genoten? Belletleur. Had je ook maar zoo'n pop penkast thuis. Je raadsel is goed. Goudvink. Jouw raadsel is ook goed. Jammer voor je, dat het ijs weg is. Maar de winter zal wel weer terugkomen. Lachebekje. Ik dacht wel, dat het iets voor jou was. Hoe vond je Ali's avon turen? Sint is jouw deurtje ook niet voorbij gegaan. Christlaantje K. 't Is maar fijn. dat die Wim jullie zoo'n prettig feest bezorgd heeft. Wanneer ga jij meedoen? Viooltje. Dat was een lange gezellige brief. Wat ga je weer een prettlgen tijd tegemoet. Het kostte je zeker moeite om van de tentoonstelling afscheid te ne men. Gezellig, dat je zoo'n heele familie bij je hadt. Jij bent ook maar dubbel en dwars bedeeld. Het Trio. Wat een bof. dat jullie wen- schen vervuld werden. Hoeveel verjaar dagen staan er al in? Hebben jullie gis teravond ook prettig feest gevierd? Het oude jaar geeft nog heel wat pretjes. Poesenmoedertje. Als je later in Wee- nen bent teruggekeerd, hoop ik, dat je een prettige herinnering aan ons feest meeneemt Hoe is het nu met Willem III? De volgende week vertel je me zeker wel, hoe je het tooneelstulc hebt gevon den? Dik Trom. Houd dezen schuilnaam maar. Ben je zoo'n dikkertje? Willem III. Heb je het boek al uitge lezen? Was het schoolfeest ook leuk? Je mag nog wel eens een raadsel inzenden. De schaatsen kunnen wel weer opgebor gen worden. Misschien voor kort, want we gaan den winter tegemoet. Iiein Stavast. Ik vind het prettig, dat je met alles in je schik was. Was het tooneelstuk mooi? Sprietel. Jouw gezicht glom ook van pret. Ik zag het wel. Reuze jammer voor je, dat de groote baan en de kleine baan als sneeuw voor de zon gesmolten zijn. Denappeltje. Ik heb in de courant ge lezen, dat jullie mooi hebben gezongen. AI in het boek gelezen? Tct was echt aardig, dat Poesenmoedertje net als een zusje tusscheu jullie in zat. Gezellig, dat vader er ook bij was. En wat hebben jullie een groote plannen met do Kerst dagen. Gaat de kleine Weensche dan ook mee? Jammer voor grootmoeder, dat ze afscheid van haar mooien tuin heeft moeten nemen. Ganzebloem. We hadden inet onze inzendingen gemakkelijk een winkel kun nen vullen. De zieke kinderen waren toch zoo blij. Ze streelden de poppen. Bon je prettig met Janna uit geweest? Je hebt heel wat gekregen van den goe den Sint. Rijstepikkertie. Je mag dezen schuil naam houden. Waar vind Je het pretti ger, hier of in Indië? Leuk hoor. dat vader zich nu op Haarlem's Dagblad heeft geabonneerd. 11c hoop dat de Ru briek een gezellig tijdverdrijf voor je zal worden. Michiel de Ruyter. Al klaar met le kleurplaat? Cravate. Je raadsel Is goed. Madeliefje en Boterbloempje. Jullie zijn weer hartelijk welkom. MeJ. M. v. S. Het doet me genoegen dat U op ons feestavondje hebt genoten. Leuk voor uw meisje, dat haar vrien dinnetje mee mocht. Ik kan me begrij pen, dat ze met al haar schatten, toch de gezelligheid miste. Heerlijk, dat ze nog zoo naïf is. 't Is te hopen dat ze in dit opzicht lang kind blijft Met U heb ik den dooi met blijdschap begroet Azalea. Dus Jo heeft ook flink ge lachen. Je bent wel aan het feest vieren. Je sliep Zondag zeker een gat in den dag. Ben je alle dagen aan het ballen? Heb je Donderdag ook veel plezier ge had? En Ganzebloem ook? W. v. d. L. Ja, er was op de tentoon stelling heel wat te zien. De kinderen In onze ziekenhuizen zijn dan ook ruim bedeeld. Er waren er met elkaar wel 150. Sint heeft mij ook niet vergeten. Het doet me genoegen, dat jij ook een gezelligen avond hebt gehad. Ik hoop, dat het boek in Je smaak valt. Dat was nog eens gezellig hè zoo'n dagje met moeder naar Amsterdam. Ik feliciteer jullie vast allen hartelijk met moeders verjaardag. Riclco. Je moogt dezen schuilnaam houden. Ben je al klaar met je kleur- teekening? Lathyrus, 't Was heel aardig in 't Dla- conesspnhuis. Wat een gelukkige gezich tjes hè en wat een aardige Sint-Nico- laas. Aardig, dat je met Alpenviooltle hebt kennis gemaakt. Nu krijg ik zeker gauw een brief met een lak. Framboos. Heeft de baby-pop ook kleertjes aan? Ik zag je op het feest met stralende oogjes naar de poppenkast kij ken. Het doet me plezier, dat je het boek je mooi vondt. Abrikoos, 't Feest in het Dlaconnessen- sem srapire 'prnnpaü subj jeai puq s|nq ik nog in de Marïa-Stichting gekomen. Voelde je je niet bib' gestemd, dat jij ook hadt meegedaan om dien zieken kin dertjes een gelukkigen avond te berei den? Werkt je stoommachine fijn? Dientje K. Leuk Dien. dat ik ook eens een briefje van jou kreeg. En wat doet het me plezier, dat ik een wenschje van Je vervuld heb. Meike. Het gaat al wat goed met de raadsels. Lenteknopje. Gelukkig, dat Sint-Nlco- laas een bloeiend Lenteknopje aantrof. Ben Je nu heelemaal in orde? Je pen schrijft keurig. Je denkt zeker nog wel eens aan die blijde gezichtjes In de Ma- ria-Stichting? Edelweiss. Het doet me plezier, dat het boek in je smaak valt. Was je twee de feest in het Brongebouw ook gezel lig? Stuur die raadsels maar. Duinroosie. Niet geschreven, omdat ie bang was. dat ik het zoo druk had? Ik vind het heel lief van je, maar 't is niet noodig hoor, ik kan er wel tegen. Wat knap, dat je die plaat hebt nageteeltend. Robbedoes. Ik denk, dat Langs een Omweg het jaar nog wel uitduurt. Je hebt het goed begrepen. Wel jammer, dat Je het begin niet gelezen hebt. Mis schien wordt het later een boek en dan lees je het maar In zijn geheel. J. M. B. Het spijt me zoo voor u, dat U nog zoo weinig vooruitgaat Vindt U baat bij het electriseeron? Ik hoop maar, dat U een goede hulp krijgt Van harte beterschap toegewenscht. Bakkruidje. Je raadsel is goed. Staat er al wat in je opschrijfboekje. En hoe was het gisteravond? Bloemenfee. AI deden jullie niet aan Sint, 't beviel je toch wel, dat Sint even aanklopte. Die goede grootvader! Dirk en Piet O. Het doet me genoegen, dat jullie cadeautjes zoo in den smaak vielen. Was Ru er ook? Vliegenier. Dat waren heel wat schat ten. Hoe is het met 't kleuren gegaan? Jullie hebben maar reuze-pret gehad. Af. K- Als 't eerste begin er maar is. Maandag was er feest in het Gasthuis. Omdat die feesten ongeveer gelijktijdig zijn, kan ik maar in één tegelijk wezen. Ik ben ook heel blij, dat de kon van de lucht is. Wonnie. Ben je al aan het boek be gonnen? Ik zag jullie daar zoo knus bij elkaar zitten. Wat hebben jullie ook een heerlijken avond gehad. Daar was den volgenden dag zeker heel wat op te rui men. Moet je Zondag geuren^ met de mooie spulletjes? Montbretia. Hoe was het op 5 Decem ber in Katwijk? Prettig hoor, dat je daar nu ook gaat leeren. Natuurlijk mogen Lucie en Zus meedoen. Maar er is al een Moeders Oudste. Aardig hè. dat Boschviooltje om je gedacht heeft. Vliegenier. Is het opschrijfboekje In gebruik? Nu kunnen de schaatsen wel in het vet gezet worden. Wat heb je deze keer keurig geschreven. Vrijer. Ik was zeer vereerd met je mooien brief. Een brief van een vrijer is altijd heerlijk. Die Sint heeft het maar goed met Je gemaakt Doe je ook mee aan den kleurwedstrijd. Je mag de raad sels veel beknopter opschrijven. Adelaar. Is je potlood al ingewijd? Jij kunt van je cadeaux wel een winkel op zetten. Je raadsel is goed. Maanellje. Dat was een reuze-brief. Dus je hebt geen spijt van je bezoek In de Marla-Stichting. Me dunkt daar zul je nog lang aan terugdenken. Wat een schat van cadeaux heb je gekregen! Die verjaardag kan nu wel overgesla gen worden. ZonnepU. Ja, laat ik de bloem maar veranderen In een pit Nu komt er geen verwarring. Daar in Amersfoort weten ze dus ook wel prettig Sint-Nicolaas te vieren. Berg de nieuwe schaatsen maar niet al te goed weg. Wie weet, hoe gauw je ze noodig hebt. Minerva. Juist. Bethesda is naast het Diaconcssenhuis. Het doet me genoegen, dat Molenaars Elsje in den smaak valt. Pech hè, dat het ijs verzwonden is. Maandag heb je zeker nog heerlijk ge profiteerd. Meiatlie. Zeg, lieve Indische dame, ik heb niets aan dat raadsel, omdat de op lossing ontbreekt. Ben je nog aan het smullen? Sarepta is op de Hazenpaters- laan. Op 22 December is daar Kerst feestviering en dan krijgen de patiënten de cadeautjes van de Rubriek. jacobus B. Jij bent ook niet vergeten jongen. Hij heeft om mij ook gedacht, hoor! Johan B. En wat heb jij een nuttige cadeaux gehad. Jammer dat er geen ijs is voor de nieuwe schaatsen. Bie/n. Vertel me eens. heeft de Haar- letnsche familie op ons feest jullie ca deautjes in ontvangst genomen. Zoo niet, dan krijgen jullie nog wat. Komen jullie met Kerstmis in Haarlem? Je hebt mooi postpapier gekregen. Die rare Zonnepit vertelt me niets van zijn waterpokken. Hoe is 't er nu mee? Zwartoog en Vlindertje. Jullie raad sels zijn goed. Leuk, dat het broche net een vlinder was. Dat heb ik dan toeval lig mooi gemikt. Aardig, dat moeder en Zwartoog ook in de Maria-Stichtfng St. Nicolaasfeest mochten vieren. Toen ie dat alles gezien had, had je zeker geen spijt, dat je ook een duit in 't zakje had gedaan om hier wat vreugde te ver spreiden. W.- BLOMBERG—ZEEMAN, •het boek van Df f-keizer. BERLIJN, 7 Deo. Te Doorn beeft dei Duitsche ex-keizer eentge chronologische t£K bellen der geschiedenis samengesteld, die ver-i leden jaar reeds voor een deel werden ge-1 drukt. Wij hebben toen reeds oenige uittrek-) sela van dit boek weergegeven. Het werk waai toen echter nog niet in den handel, doch thans! heeft de schrijver besloten, zijn werk te pu-i bliceeren. Het Is te Berlijn verschenen. DeJ naam van den auteur wordt alleen in hetJ voorwoord van den uitgever genoemd. De op-) brenget van den verkoop is door den schrijv ver bestemd voor de noodlijdende Duitsche Het is een interessant boek, daar het d* persoonlijke opvatting van den keizer weer-) geeft. De daarin behandelde geschiedenis) •loopt van 1878 tot aan het uitbreken van deal oorlog in 1914. De laatste aanteekeningen be-) treffende Duits chland hödt: Duits ch land voert in Juh 1914 goud en koren uit, ook naar de entente-landen. j In zake het uitbreken van den oorlog heet) het: De groot-vore tinnen Anartazia en Militzai hebben den Franschen gezant Paléoloque ver^ klaard, dat haar vader, de koning van Mon-i tenegro, haar een cijfer-telegram had gezoaj den. waarin haar werd medegedeeld, dat voo» het einde vam de maand „Russische tijd", dual vóór den 13d«n Augustus, do oorlog zou eijnj uitgebroken. „Van Oostenrijk zal niets over-) blijven, heette het in dat telegram. Elzas-» Lotharingen zullen wij weer terugnemen. Oxw ze legers zullen elkander in Berlijn ontmoe-t ten. Duitschland zal worden vornieögd. Tot den Franschen gezant te Berlijn, Cam.-) bon, zei-de de vroegere Servische zaakgelastigd de te Berlijn: Als Duitschland het op eeaj oorlog laat aankomen, zou het ook Engeland; tegen zich hebben. De Engeïsche vloot zal dan! Hamburg blókkeeren. Op 2S Juli 1914 maakte de Duitsche ex-kei-) ser een anteekening warin hij schrijft dat dej Bngelsche en Fransche zaakgelastigden te Pe-j tersburg de politiek der Russische regeeringj trachtten te beïnvloeden, opdat men aan) Duitschland de schuld voor het uitbreken van) den oorlog zou kunnen geven, daar dit het eeadge middel was o mde openbare meening! In Bngelan dten gunste van een oorlog te krij-; gen. (sic.) j Het meerendeel der dan volgende aanteeke-) nlngen van het dagboek bevatten niets nieuwa-j Een door den cx-keizer in den tekst inge vlochten noot vermeldt evenwel, dat Gray, reeds op 29 Juli van den Duitschen gezant; te Londen, prins Lichnowski zeide te we tem dat Italië zich In een oorlog tegen Servië niet aan de zijde van den tweebond zon scharen. Afdeslias COKFEGTIE Van prima kwaliteit versch Rundvteesoh in dö VjeoscfoftoiEworij -i NASSAUL&AN 10 POULET EN GEHAKT LAPPEN, (doorragen) LAPPEN, (mager) STUKdES EN NOLLADE ROSBIEF, RIB en LENDE BIEFSTUK MAAS VET TELEFOON 2064 I 0.70 per pond I o 70 per pond I 0.80 per pond 0.00 per pond II 1.per pond I 1.20 por pond I 1.30 per pond 1 0.80 per pond Aanbevelend, FJRRSA H. VAN DSN BOSCH 30 GROOTE HOUTSTRAAT30 B HEDEN BEGINT ONZE B SPOTPRIJZEN In alle GENRES In het bijzonder wijzen wij op de afdeeling DAMES- EN KINDERMANTELS wegens opheffing dezer afdeeling, TOTALK OP RUIMING! tegen bespottelijk LAGE PRIJZEN. Weder ontvangen EEN ENORME COLLEOTIE Biefstuk Biefstuk (haas) Roasbeef. Rollade Lappen (extra) Gehakt Aanbevelend, A. SCHORNAGEL - Paul Krugerstraat 45 Het Adres van virtronwen ËJSüSiJk ie koop gevr. BONTJAS I dikke JEKKER I voor RRvtor. Br. No. 7883 bur. v. d. bl. Extra blank Paardenvleesch Biefstuk 80 et. p. pond Aanbevelend Begijnhof 4 Tel. 2768 Tol. 2763 Gierstraat 89 ToS&foon 153 Prima Wild en Gevogelte Versche Duinkonijnen (Geen bevroren) Runderlappen fO.SO. Stukjes en Rollade iets hooger in prijs aanbevaBsrtd C. H. Kammeijer Gij zult tevreden zijn!! afs Gij Uw vlsesch, worst, of rookvloesch hseif hij A. SCHORNAGEL, Paul Krugerstraat 45 Want daar krijgt gij alleen het beste, terwijl da prijzen zoo laag mogelijk gesteld zijn. Zie hier onder PAARDENVLEESCH Per 5 ons 10,90 *1,— 10.70 f 0,70 f 0,60 f 0,30 VARKENSVLEESCH Carbonade Magere lappen Stukjes Doorregen lappen. Mager pekelspek Vet spek Gehakt half om half f0,55 per pond Rookworst, rauw of gekookt, f0,55 per pond MET SUCCES Per 5 ons f 0,90 11,— fl,10 f 0,70 f 0,70 f 0,60 VERZOEK AAN ONZE Het komt voor, dat Advertenties reehtstreoks bezorgd worden aan onze Drukkerij Z B, Spaarno 12 inplaats van aan ona kantoor GROOTE HOUT STRAAT 93, men meent dat dit de opneming den zelfden dag bevordert, maar het tegendeel is waar Advertenties die aan de Drukkerij worden af gegeven, moeten namelijk nog eerst naar het kantoor in de GROOTE HOUTSTRAAT worden gebracht waardoor natuurlijk belangrijke VERTRAGING ontstaat. WIJ VERZOEKEN derhalve DRINGEND alle Advertenties te bezorgen of te doen bezorgen AAN ONS KLANTOOR GROOTE HOUTSTR, 93 en nergens anders. DE ADMINISTRATIE VLEESCHHOUWERIJ Daar ik nog zooveel sucees heb met mijn extra fijn Rund vleeseh geef ik nog de geheele week voor reclame 2 pond Lappen an 1 pond rauw Vat i 2. 2 Rlblappen en 1 f 2.25 2 Rosbief en 1 f 2.50 en nog voor extra reclame 5 pond raaw Ossenvet Yoor f3.50 Alléén bij: H. WESTERMAN, Znidpolderstraal No.53

Haarlem's Dagblad | 1921 | | pagina 7