Groote AfsBag Gebr. SERNé Rubriek van den Arbeid. Letteren en Knnst Gnruorlijke Stand RecMszafeen ADVERTENT IEN vara Larrsswleasch Lainslappen vanaf 10.45 Lamssclioa^er Lamscarïionads 10.50 LaaisseitoudBrz. 10.50 Lamsbout f 010 Lamsbout z. been f 0.80 f 0.60 Lamslappen z. b. f 0.60 f 0.70 Lamsvet ATTENTIE. 4 Broste Markt enz. De stounvei-ieening aan noodlijdende werkloozenkassen. BEZWAREN VAN DE VAK- BEWECING. Onlangs maakten wij melding van ten regeling door den minister van Arbeid getroffen inzake steunverleening aan noodlijdende werlcloozenkassen in 1922. Deze regeling blijkt bij de vak beweging onderscheidene bezwaren te Reeds meldden wij in ons vorig num mer, dat er over vergaderden hoofdbe stuurders van bij het N. V, V. aange sloten bonden. Nader kan worden me degedeeld dal op deze samenkomst de volgende bezwaren tegen de regeling werden aangevoerd t. De vermindering der uitkeering. 2. De geringere uitkeering voor on- gehuwden. 3. De bepaling, dat zoo de gemeen ten, welke niet bereid zijn 1/3 van het tekort te betalen, de werkloozen in die gemeenten geen recht op uitkeering kunnen doen gelden, ofschoon zij wel zullen hebben gecontribueerd. 4. De bepaling, dat de uitgetrokke- ncn eerst 7S dagen in hetzelfde beroep moeten hebben gewerkt, alvorens recht op uitkeering te kunnen doen gelden. 5. De aansprakelijkheid van de veree- nigingen voor de schulden inplaats van die der werkloozenkassen. De mogelijkheid, dat in den loop van het jaar willekeurige veranderingen kunnen worden aangebracht. De vergadering droeg het Verbonds- bestuur op, zich over deze bezwaren te 'verstaan met de andere vakcentralen om zich gezamenlijk tot den minister te wenden. Ook het dagelijksch bestuur van het N. V. V. vergaderde met de hoofdbe sturen van de aangesloten organisaties met werkloozenkassen, ter bespreking van de regeling. Ook hier werden ver schillende bezwaren te berde gebracht. Zoo werd o.a. groot bezwaar ge maakt tegen het niet mogen uitkee- ren aan leden in plaatsen, waar het ge meentebestuur weigert, tot deze rege ling toe te treden en 1/3 gedeelte van den extra-steun 'voor zijn rekening 'e nemen. Dit en andere bezwaren zullen 'door het bestuur al of niet in samen werking met de besturen der andere vakcentralen, onder de aandacht van den minister gebracht worden, en ge tracht zal woeden, daarin verandering ie brengen.- Van hier en daar. EEN INCIDENT. Op Vrijdag 16 dezer had op het Hoofdbestuur der P. en T, een bespre king plaats tusschen den Directeur-Ge neraal en de Vereeniging van Directeu ren, de Broederschap van Commiezen der Posterijen, de Vereeniging van Di recteuren en Commiezen en tien Ned. P. en T.-bond (bond van commiezen- titulair) Bij den aanvang der bespreking ver klaarde de voorzitter der Vereeniging van directeuren en commiezen niet aan één tafel te willen zitten met het be stuur van den Ned. P.- en T.-Bond, dat door hem van onbetrouwbaarheid werd beschuldigd. Indien dit bestuur tegenwoordig bleef bij de bespreking, zou de deputatie van de Ver. van Di recteuren en Commiezen do vergade ring verlaten. De directeur-generaal wees op de consequenties van het voornemen van laatstgenoemde deputatie. Het stond dan vast, dat het bestuur der ver. van directeuren en commiezen 'geweigerd had aan het overleg deel te nemen. Dit bestuur zou door den directeur-gene raal dan ook niet meer ontvangen wor den ter bespreking van de Massificatie van de kantoren. Desondanks verliet de deputatie de vergadering, welke daarna gewoo.i voortgang bad. DE DIENST- EN RUSTTIJDEN VAN HET SPOORWEG PERSONEEL. Ook de Bond van Ambtenaren in dienst der Ned. Spoorwegen heeft zich thans tegen de voorstellen der directie verklaard. Op een te Utrecht gehouden verga dering verklaarde de Bond in een motie de voorstellen beslist onaanvaardbaar. Het hoofdbestuur werd opgedragen' alle maatregelen te nemen, die verslechte ringen van de sinds Juni 1920 bestaan de regeling van de dienst- en rusttijden kunnen voorkomen. BOUWVAKARBEIDERS UIT HET BUITENLAND. Het bestuur van de Sociaal-Techni sche Vereeniging van democratische Ingenieurs 'Architecten Reeft öp Raar J adres aan den Minister van Arbeid de mededeeling ontvangen dat de Minister van plan is, de'bepalingen, welke tot nog toe het verleenen van pasvisa aan buitenlandsche bouwvakarbeiders be lemmeren, met ingang van 1 Februari 1922 op te heffen. Met lmt oog op het thans heerschende jaargetijde, hetwelk op het bouwbedrijf van invloed is, acht de Minister het niet geraden eerder tot opheffing over te gaan.- DUITSGHE MIJNWERKERS. Volgens het „Limb. Dgbl." zullen de Staatsmijnen de Duitsche mijnwerkers, die in Duitschland wonen en te Heer len komen werken, geleidelijk door Ne- derlandsc'he werkkrachten vervangen, voor zoover deze ten minste beschik baar zijn. Tegen 1 Januari is aan 200 Duitsohers de dienst opgezegd. MALAISE IN SIGAREN INDUSTRIE. De malaise in de sigarenindustrie dTeigt te Kampen een ramp te worden, zegt „De Tijd". Thans zijn bij de fir ma W. G. Boele Zn. alle bosjesmakers ontslagen, terwijl van de overigen de werktijd is verminderd tot 36 uur per week. Bij de firma de Wed. Van Nelle zijn hier weer een veertigtal sigaren makers ontslagen.- OVERPLAATSINC. Wegens opheffing van de ziekengeld commissie bij de Nederlandsche Spoor wegen is de heer J. G. Bal'kestein, voorzitter van den Bond van ambtena ren in dienst bij de Nederl. Spoorwegen gen en van de Herstellingsoordvereeni- ging voor spoorwegpersoneel, met in gang van i Januari in de functie van agent op de stations, van Utrecht over geplaatst naar Leeuwarden. Uit de Vakpers. Wij meldden reeds dat St. Raphael tegenover de voorwaarden van de Di rectie nieuwe ontwerpen heeft gemaakt. In „Het Rechte Spoor" vinden wij nader uiteengezet de redenen, die dezen Bond er toe leiden om in dezen een toe- naderende houding aan te nemen. Een enkel citaat uit het artikel „Het bedrijf waarin wij ons brood verdienen moet worden ons bedrijf, dat wij, in samenwerking met de Directie, moeten trachten tot bloei te brengen. Wanneer dat bedrijf niet floreert, zal dat op den duuh nadeelig worden ook Voor ReT personeel! Dat ït ïoó "dui delijk en klaar, dat daarover geen woord verder behoeft to worden gezegd. Nn floreert ons bedrijf n.iet, en noodigt de Directie ons uit, samen te overleggen, of door de wijziging der dienst- en rusttijden rechtmatige bespa ringen en bezuinigingen kunnen wor den verkregenl Wij, die he tprincipe van overleg steeds en altijd hebben gepro pageerd, die naar medezeggingschap streven en die op het standpunt staan dat het personeel ook eerlijk en oprecht de belangen van het bedrijf te dienen heeft, hebben dat overleg aanvaard. Bij het beoordeelen van de voorstel len der Directie, die bezuiniging en besparing beoogen, moeten wij ons op breed standpunt plaatsen en rekening houden met al de hierboven genoemde factoren. Aan deze gedragslijn doet het feit, dat ook op andere manieren kan bezuinigd en bespaard worden niets af. Wanneer er in de huidige regeling der D.- en R.-tijden bepalingen voor komen, welke blijken een hinderpaal te zijn voor een economisch aanwenden van het personeel, dan dienen wij be reid te zijn, als redelijke menschen, binnen redelijke grenzen mee te werken aan spoedige opruiming van zoo'n be lemmering. Dat vordert ons eigen belang, het be drijfsbelang en het gemeenschapsbe- belang. Die hinderpalen dienen opgeruimd, zelfs al moet onzerzijds daartoe een concessie worden gedaan." Varia. Op 1 December telde, voor zoover de mutatiestaten binnenkwamen, St. Raphael 14852 leden. Aan de beschuitfabrieken te Ou derkerk aan den Amstel is tegen 1 Ja nuari bijna het geheele personeel ont slag aangezegd. De machinale flesschenfabriek van de glasfabriek „De Schie", te Schie dam, is voor onbepaalden tijd stopgezet. Daardoor komen 150 arbeiders werke loos. Te Amersfoort wordt met ingang van 1 Januari de confectie-fabriek „Ne- cofa" van de firma Gohen stopgezet. Aan bijna het geheele personeel is te gen dien datum ontslag aangezegd. Met ingang van Januari ig22, zal, naar „De Maasbode" verneemt, de Roomsoh-Katholïeke Apothekers-Assis- tentenbcind „St. Lucas" zich aanslui ten bij het Roomsch-Katholiek Vak bureau. Van Ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den Inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek etelt de Redactie sioh niet aansprakelijk. HET SINT-NICOLAASFEEST VAN ij:.'. BOND VAN NEDERLANDSCHE ONDERWIJZERS Het laatste ingezonden stukje van anevr. Oostdijk-Roozen 6n den heer öac. Stolip, namens de Sinterklaas- commiissie van den Bond van Ned. Oud., is even misleidend als het eerste en ik ben dus verplicht de zaken nog maals recht te zetten. Bovenbedoel d e Sm terklaas-oomm is- sie hoeft geheel zelfstandig beslist, zonder zich met die scholen te ver- sttvir., dat die vroegere U. L. O.-scho- lon dit jaar ook aan haar Sint-Nico- laasfe-est zouden deelnemen. Had die commissie zich tot ons gewend, dan zou haar gebleken zijn, dat op eon enkele uitzondering na bet geheele peisomeel van school No. 31 van mea ning is, dat onze leerlingen niet in de termen vallen om deel te nemen aan een Sint-Nicolaaefoeet, waarvoor eau beroep moet worden gedaan op de algemeene liefdadigheid. Van nog moer belang ie ongetwij feld, hoe de ouders zelf denken over de deelnoming van hun kinderen aan eem feest, waarvoor de gelden worden gecollecteerd. Daarom heb ik de zaak aanhangig gemaakt bij de Ouder-Com- ini&sie wan school No. 31 en die Ouder Commissie deelde mij mede, dat zij zich met algemeene stemmen had uit gesproken als pijnde bosllfist legion deelneming van de leerlingen van school Na 31 aan het Bonds-Sint- Nicoïaasfeest. Die Ouiier-Commissle grondde zich daarbij op de mïjnsinziene juiste over weging, dat een dergelijk feest alleen behoort te worden gegeven aan die kinderen, wier ouders in die omstan digheden verkeeren, dat hun de mid delen ontbrekeu zelf thuis een Sint- Xicolaasfeestje te houden. Bovendien verzocht zij mij aan de regeringscommissie va.11 het Bonds- feest haar besluit mede te deelen, aan welk verzoek ik gaarne heb voldaan. Dat die Oud er-Commissie als vertegen woordigors der ouders de bevoegdheid zou bezitten licar advies te geven, of school No. 31 al of niet aan het be doelde feest zou deelnemen, is toch wel aan geen twijfel onderhevig. Waar de zaken zoo stonden, had de Sinterklaas-commissie van den Bond va nNed. Ond. van den noodigen tact en zelfbeheersching blijk kunnen ge- véfl 'dóot 'dé meening van de Ouder- Commisste mijner school te eerbiedi gen en onze kinderon mot rust te la/ ten. Dat ze dit niet deed, strekt haai. niet tot eer. Het maakt den indruk, of zij haar feest met alle geweld wil opdringen. E. TEN BROEKE. Haarlem, 16 December 192L NATIONALE OPERA, „Het Va- derland" deelt mede dat Jhr. mi. Van Beresteyn op aandrang van verschil lende zijden rijn aanvraag om ontslag als president-commissaris der Nationale Opera heeft ingetrokken, INTERNA/ITOlNtAJjE THEATER- TENTOONSTELLING. Te Amsterdam zal 14 Januari een internationale theater-tentoonstelling worden geopend. EEN NIEUW WERK VAN GORKL Bii Flammajion' te Parijs is onder den titel „Le Patron" een nieuw werk van Maxim Gorki, verschenen. Het behandelt een episode uit de jeugd van een armen Rus. De verta- line Is van 8- Peraky. NED. KUNST IN HET BUITEN LAND. De minister van Onderwijs heeft geïnstalleerd een commissie voor Nederlandsche KunstenstoonsteUin- gen in het buitenland. VELSEN. Bevallen A. DeumersVoorn z., C. H. Sohuddébeurs—van den Heuvel dochter OndertrouwdG. Visser en G. Schol. GehuwdS. v. d. Oever en D. Kop pelman. H. de Groot en F. Nederlof F. Meijer en M Raadsveld, J. N. Bos en C. de Haan, J. Schipper en A. R. NautaG. Blom en D- Korving. Overleden J. Gudde, 85 j., wed. van C. M. Hees. ZAAK BROEKHUIJS. Naar aanleiding van het vonnis der rechtbank te Rotterdam betreffende de Rotterdamsche Handels- en Lamd- bouwbank, heeft de veroordeelde W. H. Broekhuys een Verweerschrift ven 26 folio pagina's druks en van 16 bij lagen voorzien, aan het Gerechtshof te '3-Gravenhagc gezonden. KL. HOUTSTRAAT 118 -- TELEF. 8378 I 0.50 SROUWERSTRAAT 58 -■ TELEF. £637 Schenkt Uwer Familie en Uwen Gasten tijdens do a.s. Feest dagen gezelligheid en Gij zult zelf gezelligheid smaken. Ons huls, van vóór 1650, ls het meest gereputeerde en het meest vertrouwde Adres, Zooals Gij hieronder zien zult, beschikt geen enkele andere zaak over een dergelijkon rijken Voorraad en over zoo'n enorme Verscheidenheid in Merken en Soorten. Knipt s.v.p. deze Advertentie uit en wilt haar bewaren I Zij zal U te pae komen, wanneer Gij straks zult raadplegen, wat Gij tegen de a.s. Feestdagen zult bestellen. Heden bewegen wij ons op het gebied onzer Afdeellng: GEDISTILLEERD i het DUURSTE naar het GOEDKOOPSTE Het DUURSTE Gedistilleerd is: t 42.90 Een fl. Cognac Courvoisier, Reserve spéc. van 1811. En het GOEDKOOPSTE: t 0.30 Een halve d.L. flac. Bitterelixer (Eigen Etiket) of 1/20 L kr. Oude Boll Genever. 42.90 39.- 86.40 80.55 24.80 21.70 21.45 17.80 16.90 15.60 13.90 18.15 13.- 12.25 11.95 11.80 11.75 11.70 1 Cognac Courvoisier Re serve spec. v. 1811. 1 Cognac Biisquit v. 1811. 1 Cognac Courvoisiecr Na poléon (80 jaar). 1 Cognac Courvoisier Gr. fine Champ (70 jaar). 1 Cognac (import Wynand Fookink). 1 Cognac Martel!V. V. S. O. P. 1 Cognac Courvoisier Vi- cille f. ch. (50 jaar). 1 Cognac (impart Wynaind Fockihk). 1 Cognac Bisquit, fraude champ, v. 1858. 1 Cognac Courvoisier V. V. V. O. (40 jaar). 1 Cognac Martell V.S.O.P. 1 Jam. Rhum (imp. Fockink). 1 Cognac Ilennesay S. O. 1 Cognac Itentneesy V. O. 1 Cognac Courvoisier V. S. O. P. (30 jaar). 1 Cognac Martoll V.S.O. 1/1 Pomeranzen spir. elixer. 1 Cognac Hennessy 3 Ster. 1 Cognac Martell V. O. 1 L. Cognac Present Jeine ver (Fockink) 25 jaar. 1/1 groene of roode Pome- .ranzenbitterelixer. 1 Cognac Courvoisier V.O. (20 jaar). 1 Coginac Hennessy 1 Ster. 1/1 Elixer (Angostura-Aro- mathiek Moagbitter Longue Vitae of Oranje) 1 Cognac Henessy 1 Ster. 1 Cognac Bisquit V.O.C.B. 1/1 Elixer (Amsterd. bit ter Boonekamp Gentiaan of Sirouglilon). 1 Cognac Miartell 3 Ster. 1 L. Calvados (Eau de vie de cidre). 1/1 Citroenelixer, 10.65 10.50 10.30 1/1 Cognac Courvoisier. 1/1 Whiskey Black and White. 1 Cognac Martel 1 2 Ster. 1 Whisky Dewair's White Label. I Whisky Johnnie Walker Red Label 1 Cognac Martell 1 Ster 1 Whisky Boig a. Haig, 5 Stars 1 Whisky Canadian Club 1 L. Cognac no. 1 1/1 Whisky White Horse 1/1 Zw. Punch, Cederlunds Söner 1 Cognac (imp. Fockink) Spiritus „Neutraal", p. 100 (de L.) 1/1 Gogn-ac Bisquit 3 Ster 1 L. Cognac No. 2 1 L. spiritus „Neutraal" 96 1 Wol ka „Belsky". 1 Cognac (imp. Fockink) 1 Cognac Bisquit 1 Ster 1 L. Batavia arak no. 1. 1 Whisky King Georg four 1 Whisky Mackinlay 1 Whisky Watson's No. 10 1 Cognac (import Fockink) 1 Whisky Peter Daweon 1 Whisky Lorne 1/1 Cognac no. 1. 1 L. Cognac no. 8. 1 L. Batavia arak no. 2 1 L. Jam. rum no. 1. 1/1 Batavia arak (imp. Fockink) 1 Whisky Perfection. 1/1 Bissohopessemce. 1 L. Jam. rum no. 2. 44 Jam. rum (imp. Fockink) 3/4 L. Cocktail v. Bols (Dry Martini Dry Mian -.attam Bronx - Brandy). 1/1 Cognac no, 2* 1/1 Jam. rum imp. Fockink) 1 L. jArakpunch no. 1. 1/1 Cognac (imp. Fockink) 1 L. Cognac no. 4. 1/1 Batavia arak no. 1. 1 L. Fr. brandew. ,no. 1. 1 L. Bareel brandew. no. 1 1/1 Fr. Brandewijn (imp. Fookink). 1 L. Keulsche Jen. „Veri- tabler". 1/1 rood of groen Pomme- ranstoitter (W.F.) 1 London Gin, Old Tom. 1 L. Aracpunch no. 2. 1/1 Cognac no. 3. 44 Hennessy 3 Ster. 1/1 Batavia arak no. 2. 44 Pomeranzenspiritu's Eli xer. 1 L. jam. rum no. 3. 1/1 Iiinsch Maagbïtteir (W. F.). Lil Angosturabitter (W.F.) 1/1 Jam. rum no. 1. 1 L. Fransche Brandewijn no. 2. 1/1 Catz van Pakela Eli xer. 1/1 Kina Elixer. Mi groene of roode Pome- ranzenbitter Elixer. 1/1 Jam. rum (imp. •Fockink). 1 L. Cognac no. 5. 1/1 Cognac (imp. Fickink). 44 Angostura Elixer. 44 Aromathiek Maagb. elixer. 1/2 Longue Vitae-eüxer 44 Onanj e-eüixer. 1 L. citroen- of rumpunch no. 1. 1/1 J am. rum no. 2. 1/2 Hannessy 1 SterGognac 1/1 citroen-, rum-, arak- of Bourgognepuneh van Fockink of Bols. 44 Cognac Martel! 3 Ster. 1 L. Framh. of Kersen brandewijn no. 1. 44 Elixer (Amsterd. Bitter Boonekamp Cooy- rnans Gentiaan - Stoughton). 1/1 Aracpumch no. 1. 1 L. Jam. rum no. 4. 1 L. aracpunch no. 3. 1/1 Cognac no. 4. 1/1 Dry Gin (Fockink of Bols). Mi Citroenelixer. 1/1 Bancel, of Fransch Brandew. no. 1. 1 L. Fockink Superior Oude Jenever. 1 L,. Bols Jenever. Mi Whisky Black a. White. 1 L. Hoppe Oude Jenever. 1/ L, Calvados (Ea.u de vie de cidre). 1/1 Jacob Catselixer 1 L. Citroen- of Rumpunch na 2. Mi Cognac M'arteM 1 Ster. 1 L. Fxamb. of Kersen- brandewijn no. 2. 1/1 Oranjebitter (Fockink) of (Bols). Een groote flac. Eagle .An gostura Elixer. 3/4 L. B. A. M. Arak. 1 L. piqué no. 1. 1/1 Oranje-Bootz. 1/1 aracpunch no. 2. 1 L. Jamaica ram no. 5. 1 L. piqué no. 2. 1/1 Jam, rum no. Va Zw. punch Cederlunds Söner. 1 L. citroen- of rumpunch no. 3. 1/1 Barcelona <jf Fransch Brandewijn no. 2. 1 L. Cognac no. 6. 1 L. Hulstkamp O. Gene ver. 1 L. Jenever met bitter No. 1. 1 L. Oranjebitter no. 1. 1 I- Brandewijn m. bittor No. 1. Ma Cognac (imp. Fockink). 1 L. Fr am b. of Kersen- brandew ijtn no. 3. 1 L. Aracpunch no. 4. 1 L. Oude Boll Genever. 1/1 Oranjebitter v. Hulst kamp. 1/1 Cognac no. 5. 1 L. Jan ever no. 1. 1 L. Poilen's O. Genever. 1 L. Moutwijn no. 1. 1 L. Oranjebitter no. 2. 1 L. citroenschilletjes no. 1 1 L. Rramdewijn no. 1. 1/1 Punch v. Pollen. 1/1 Citroen- of rumpunch no. 1. 1 L. Borschilletjes no. 1. 1/1 Framb.- of Kersen- brandewijn no. 1. 1 L. piqué no. 3. 1 L. Citroen- of Rumpunch uo. 4. 1/1 Jam. rum no. 4. 1/1 Aracpunch no. 3. '1 L. Jeinever m. hitter no. 2. 1 L. oranjebitter no. 3. 1 L. Rijswijk Loosdui nen Kijkduin Voor schoten Voorburg Scheveningen Kon. Pa leis. 1 L. Brandew. m. bitter no. 2. 1 L. Framb. of Kereen- b ran dew. no. 4. 1 L. piqué no. 4. 1/1 citroen- of rumpunch no. 2. 1/1 Framb. of Karaembram- dewijn no. 2. 1/1 piqué no. 1. Ma Cognac (imp. Fockink). 1 L. Jenever no. 2. 1 L. O. Gen.; „Schied. Schnick". 1 L. Moutwijn no. 2. 1 L. Oranjebitter no. 4. 1 L. Citroenschilletjes no. 2. '1 L. Brandewijn no. 2 1 L. Citroembrandewijn no. 1. 3/4 L. Buis O. Genever. 1 L. BorschMetjea no. 2. 1 L. fladderac no. 1. 1 L. citroen- of rumpunch no. 5. 1/1 Jam. rum no. 5. 1/1 piqué no. 2. 1/1 Hulstk. O. Genever. 1/1 citroen- of rumpunch no. 3. 1/1 Cognac no. 6. 1 L. Cognac tüo. 7. 3/4 L. Hoppe O. Gen. 1 L. Beseen (zoet, holfzoet of zuur). 1/1 Jenever m. bitter no. 1 of 1 L. id. no. 3. 1/1 oranjebitter no. 1 of 1 L. id. no. 5. 1/1 Oraarje-PioUea^, l'l Brandew. m. bitter no. 1 of 1 L. id- no. 3. 1 L. zoete Schillen. 1/1 Aisömbi tier elixer. Vj Bisschop essence. 1/1 div. Bitterjenevers (eigen etiket). 1/1 Framb. of Kersenbram- dewijn no. 3. "1/1 Aracpunch no. 4. 1 L. zoete inmaakbrande- wijn. 1 L. piqué no. 5. 1/1 Batavia ar alt (Fockink) 3/4 L. Hulstk. O. Genever. 1 L. citroónbramdewijn no. 2. 1/1 Jenever na 1. 1/1 Moutwijn na 1. 1/1 oranjebitter no. 2. 1/1 citroenschilletjes no. 1. 1/1 Brandewijn no. 1. 1 L. Jenever no. 3. 1 L. Inmaak jenever. 1 L. citroenschilletjes no. 3. 1 L. Brandewijn no. 3. 1 L. Inmaakbramdewijn. 1 L. Fladderac no. 2. Va Cognac (imp. Fockink) 1/1 BorschiilLetjes no. 1. 1/1 piqué no. 3. 1/1 citroen- of rumpunch na 4. 1 L. Framb. of Kersen- brandewijn no. 5. Va Jam. ram (Imp. Fockink). 1/1 Bessen (Fockink). 1/1 Jenever m. bitter no. 2. 1/1 oranjebitter no. 3. 1/1 Rijswijk Tnosdui- nen Kijkduin Voorschoten Voor burg Sdhevenlngen Kon. Paleis. 1/1 Brandew. m. bitter no. 2. Vt Fr Brandew. (Imp. Fockink). 1/1 Fraanib. of Kersen- brandew. na 4. 1/1 piqué no. 4. 1 L. piqué no. 6. 1/1 Jenever no. 2. 1/1 Moutwijn no. 2. 1/1 oranjebitter no. 4- 1/1 citroenschilletjes no. 2. 1/1 brandewijn no. 2. 1/1 (ritroenibrandewijn no. 1. 1/1 Borschilletjes «o. 2. 1/1 fladderac na 1. 1/1 citroen- of rumpunch no. 5. Mi rood of groen Poanine- ronsbitter (Fockink) 1/1 Pollen's Groentje. 1 L. Framb. of Ken brandewijn no. 6. 1/1 Cognac no. 7. 1/1 Bessen (zoet, halfzoet of zuur). 1/1 Jenever m, bitter no. 3. 1/1 Oranjebitter no. 5. Vt Rinsch Maagbitter (Fockink). Mi Angosturaibittor (Fookink) 1/1 Brandewijn m. bitter no. 3. 1/1 zoete Schillen. Vi Catz van Pekel a Elilx< 1 L. citroen- of rum- pujttoh no„ 6. 1/1 zoete Inmaakbramde wijn. 1/1 piqué no. 5. M» Cognac (bnp Fockink). Mi Kinaelixer. 44 Join. rum (imp Fockink). 1/1 citroen brandewijn no. 2. 1/1 Jenever no. 3. 1/1 Inmaakjenever. 1/1 catroenecihilletj'es na 3. 1/1 brandewijn no. 3. 1/1 Inmaak bran dewijji. 1/1 fladderac no. 2. Mi Cooymamselixer. Mi citroen-, rum-, arak- of Bourgogne-punch van Fockink of Bols. 1/1 framb. of kersenbran dewijn no. 5. 14 L. O. Gen. Fockink ot Bols. 1/1 piqué no. 6. 44 Jacob Catselixer. 44 Oranje-Bols. 44 L. Hoppe O. Gem. 44 Oranje Fockink of Bootz. 1/1 framb. of kersenhran- dewijn na 6. 1/1 citroen- of rumpunch no. 6. 44 L, Hulstk. O. Genever. 44 L. Oude Bail Gen. 44 oranje-Hulstkamp. 44 punch v. Pollen. 44L. Pollen's O. Genever. 44 L. O. Gen. Söhied. Schnick. 44 Oranjeb. Pollen. 44 div. bitterelixera (eigen etiket). 44 aleemibittereldxer. 44 Bessen v. Fockink 44 Pollen's Groentje. 1/4 L. O. Geu. v. Fookink of Bols 1/4 L. Oranjeb. Hulstkamp 1/4 L. Hoppe O. Gen. 1/4 L. O. Boll Gen. 1/4 L. Hulstk. O. 1 flac. gr. of rd. zembitterelixer. 1 fL Elixer (Angostura Aromathiek Maagb. Longue Vitae Oranje). 1 d.L. Bisschop essence. 1 flac. elixer (Amsterd. bitter Boonekamp Gentiaan Stoughton) 1 flac. Citroenelixer. 1 fiool Pomer anzenep ir elixer (Fookink) groen of rood. 1 flac. Eagle Elixer. 1 flao. Kinaeldxer. 1/10 L. O. Gem. Fookink of Bols. 1 flac. Pooier anzem Sp: ritus-elixer. 1/8 flac. Cooymamselixer. 44 d.L. fliac. 1/10 L. oranjeb. Hulst kamp. 1/10 L. O. Gen» Hulstkamp 1 flac. Catz v. Pekela- elixer. 1 d.L. flaa div. bitter- elixeTs. 1/20 L. O. Gen» Fockink of Bols of Oude Boll. Ailes franco huis mat 2 pCf. korting. Op ver schillende artikelen, tie wsj op fust hebben liggen geven wij bij afhalen 10 pCt koriing. ©ok ys fl. en minder verkrijgbaar. 1 flac. Jacob Catselixer. 1/10 flac. Cooymanselixer, 1/20 Oramjeb. Hulstkamp, 1/20 L. O. Gen. Hulstk. 1/20 L. O Gen. Oude BclL 44 d.L- flac. bitfcerelfxai (eigen etiket). Wynhuys van vóór 1S50 134 Telefoon

Haarlem's Dagblad | 1921 | | pagina 7