Rubriek van den Arbeid. btaüsiueuws Gemeiiiii Nieuws IJlt tie Omstreken Van hier en daar. DE ARBEIDSDUUR IN HET BOUW- BEDRIJF. Naar aanleiding van het bericht dat wordt gedacht aan een invoering van de 55-urige werkweek in het bouwbedrijf, zond de plaatselijke federatie van bouw vakarbeiders te Amsterdam een adres aan den Hoogen Raad van Arbeid. De federatie zegt in dat adres Het valt niet te ontkennen, dat het tekort aan woningen (en vooral arbei derswoningen) eerder toe- dan afneemt. Wij meenea echter, dat zulks niet is te ■wijten aan een te korten arbeidstijd in dit bedrijf, maai b.v. om maar één der Qorzaken te noemen, door de stelselma tige werkloosheid, die door de patroons in het leven wordt geroepen. Alleen het feit, dat getracht zou wor den een langeren arbeidsdag in te voe len naast een (al is het dan een gepro voceerde) groote werkloosheid, zou voor ons aanleiding zijn, op practische gron den uw vergadering te verzoeken, te gen een voorstel tot elke arbeids-ver-, lenging te stemmen. Daar het echter voor ons een prin cipe-kwestie is, kunnen wij u verzeke ren, dat indien onverhoopt inocht blij-, ken, dat uw college met meerderheid van stemmen voor een arbeidstijd-ver lenging is, men dan van onze zijde op het heftigste verzet in deze kan reke nen wij zullen ons tot het uiterste ver zetten tegen een ontrooving van onzen 8-urigen arbeidsdag. HET BEZOLDIGINGSBESLUIT VOOR HET OVERHEIDSPERSONEEL. Naar „De Tel." verneemt, heeft de régeering aan de centrale commissie een brief gericht, waarin wordt medege deeld, dat van een wijziging in de clas sificatie niets kan komen, omdat er geen geld is voor de uitvoering. Bij hel Bezoldigingsbesluit werden voor de standplaatsen 3 klassen inge steld waarbij voor de 2e klasse 4 pCt. en voor de 3e klasse 8 pCt. van het bruto-salaris wordt afgetrokekn. Bij Kon. Besluit is een regeling ge troffen waarbij jaarlijksch de indeeling der standplaatsen kan worden gewijzigd. Eenige honderden reclames tegen de indeeling waren ingediend, waarvan vele bij een onderzoek, door een spe ciale commissie daartoe door de Cen trale Commissie ingesteld, bleken juis: te zijn. Verschillende plaatsen zijn te laag geclassificeerd. De regeering heeft nu het advies der commissie ter zijde gelegd. COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREEN KOMST IN HET BACCERBEDRiJF. Volgens het „Nwsbl. voor Sliedrecht" is tusschen de afd. Gorinchem van den Ned. Aanncmersbond en den Centralen Bond van Transportarbeiders een over eenkomst met betrekking tot de arbei dersregeling aangegaan, waarin o.m. het volgende is vastgesteld Het loon voor arbeiders boven 21 jaar bedraagt a. voor molenbaas, zui gersbaas, kapitein, machinist e.d. f38.50 per week b. voor delcknecht, bakschip- pers, stokers e.d. f 33 per week. Voor bovengenoemde arbeiders bene den den leeftijd van 21 jaar kan 40 lot 80 pCt. van het bovengenoemde loon worden betaald, al naar gelang leeftijd, bekwaamheid, aard der werkzaamheden Het voornoemde weekloon is geba seerd op een werkweek van 55 uren. Indien langer dan 10 uren per dag en des Zaterdags langer dan 5 uur wor den gewerkt, zullen overuren worden betaald. In geen geval zal de maxi male werkdag meer dan 12 uren en de maximale werkweek meer dan 62 uren bedragen. De arbeidsuren moeten vallen in de tijdruimte van des voormiddags 5 uut tot des namiddags 9 uur, voor den Za terdag- van des voormiddags 5 tot des namiddags 1 uur, UIT HET TRANSPORTBEDRIJF. In Den Haag had een nieuwe confe rentie plaats tusschen het bestuur van de- Scheepvaart-Vereenigingen en het bestuur van den Centralen Bond en de beide confessi^ieele transportarbeiders organisaties. In deze conferentie zijn, zoo bericht de „Voorw.", de bezwaren der organisaties tegen het door de werk gevers aangeboden concept-dienstregle ment breedvoerig besproken. De werk gevers waren tot -zeer veel concessies bereid, zoodat ten opzichte van het dienstreglement nog slechts over enkele punten verschil van meening is blijven bestaan. De werkgevers hadden voorgesteld, de gages der zeelieden te verlagen met f 15 per maand. Het bestuur van den Cen tralen Bond heeft ter conefrentie een tegenvoorstel gedaan. Beide partijen zullen zich thans naar aanleiding van het in de conferentie besprokene nader met hun leden ver staan. EEN CONFLICT IN DE KLEED IN C- INDUSTRIE VOORKOMEN? „De Ncd." verneemt, dat alle werk nemersorganisaties in een schrijven aan den patroonsbond hebben meegedeeld, dat zij bereid zijn, op de basis der laatste patroonsvoorstellen, de overeen komst te aanvaarden. Er zal echter nog een bespreking plaats vinden over de data, waarop de loonsverlaging zal wor den ingevoerd. Het blad verneemt, dat de werknemers zullen trachten de verla gingen van 5 op 20 Februari cn 10 April bepaald te krijgen. Echter is men van patroonszijde sterk gekant tegen een langer uitstel. Mocht tenslotte hier op overeenstemming afstuiten wat ihet blad zeer onwaarschijnlijk voor komt dan zou ui'tsluiting 't onmid dellijk gevolg zijn. DE ARBEIDSVOORWAARDEN IN HET DRUKKERS3EDRIJF. De afdcelingen Bussum en Lochem van den Algem. Ned. Typografenbond hebben 2ich ook tegen de voorstellen der patroonsorganisatie uitgesproken. Do afd. Utrecht van den Ned. Grafi- schen Bond wees de voorstellen even eens af. 1311 de Pers DE KOSTEN DER HAVENRESERVE. Wü maakten melding van liet besluit van den minister van Arbeid inzake de Rijksbijdrage aan de Havenreserve. Naar aanleiding van dezo beslissing schrijft de Rotterdamschecorrespondeat van „Het Volk" „Voor de Havenreservisten beteekent deze houding van Regeering en werk gevers een groote achteruitgang in hun inkomen, hetwelk zeker niet bevorder lijk zal zijn voor een goede verstand houding en de rust in het bedrijf. Het is belachelijk van de werkgevers, aan de besturen te durven mededeelen, dat een bedrag van f 2000, waarover het verschil tusschen dè Scheepvaart- vereeniging en de Regeering loopt, niet door het gelieele bedrijf zou kunnen worden gedragen. Het is tergend, dat over de lagere uitkeeringsbedragen, voor ze de Re geering ter kennis werden gebracht, niet eens overleg is gepleegd met de organisaties. Zelfs de Commissie van Advies, waarin de besturen zitting heb ben, en die speciaal is ingesteld om over soortgelijke zaken aan partijen te adviseeren, is niet eens gekend. Bij het bestuur van den Centralen Bond bestaat onder deze omstandighe den geen geneigdheid, langer mede te werken aan instandhouding en behoor lijke functioneering der Haven-reserve. Het gevolg van deze houding van werkgevers en Rgceering kan niet an ders zijn, dan dat wij in de toekomst in de haven weer een periode tegemoet gaan van conflicten, zooals wij dat eeni ge jaren vroeger hebben gekend, en die allesbehalve bevorderlijk ztjn voor een goeden gang van zaken in het bedrijf." Varia. Bij de oontract-hcrniewing tusschen den Centralen Bond van Transport-ar beiders en de afd. Gorlcura van den Aan- nemersbond werden wederom vastgelegd loonen van f 38.50 en f 33. De arbeids tijd in het baggerbedrijf bleef op 55 uur per week bepaald. Op de sigarenfabriek van Gebr. Bos, te Ridderkerk, kregen de werklie den de mededceling, dat er 8 bedankt werden en de overigen 35 uur per week zullen werken. De filiaal-fabriek te Lien- de (N.-Br.) 2al stilgelegd worden. In Haren (Gr.) is de aanleg van eenige nieuwe wegen, die als werkver schaffing voor het gemeentebestuur uitgevoerd zal worden, door de geza menlijke werkloozen aangenomen. CHRIST. HIST. KIESVEEEEpiGING. Men schrijft oiih: Het zal 19 Februari 25 jaar goloden zyn, dat door oen comité, bestaande uil de heeren Prof. Lr. X3. J. Muller, Mr. F. C. Croinmeliiig, J. B. Lasschujt eu B. F. Westerouwen van Meeleren, oen vergade ring werd belegd mot hot (loei te 1; tot oprichting oeaor ai'dooiiug Haarlem ■an den Christ Hist. Kiezers boud. Op de eerste vergadering traden reeds 90 lodeu toe, welk aantal spoedig bolaugryk toe- De actie van den C. H. Kio/.ersbond keerde zich speciaal tegen den ltoora- schen invloed'op politiek gebied. Cm deze reden word alle samenwerking niet lCoom- schon en Anti-Bevolutioniiiren verworpen. Toen in 1901 de denkboeldon van vele vooraanstaande personen ia don Kiezers- bond zich wjjzigdeu on samenwerking met andere rochtsche partyen nuodig werd geoordeeld, scheidde de afdeoling Haarlem zich van den Bond af anderde kort daarna haar naam in „Pro- testantsche Kiosvereeiiigiug te Haarlui kater veranderde ook do politieke zichton der leden van dozo vereoniguig 011 oordeeldo men samon to moeten gaan met A. It. on E. K. tegen de vrijzinnige en socialistische partijen. In 1904 word besloton zich aan te slui ten by de Christ. Unie, waarin in den loop der jaren do Christ. Hist. Kiezers- bond de Vry-Anti-Eevoliitiouairo Party en do Friosch Christ. Kiezersbond wuren opgenomen. II Oct. 1909 werd de uaam der ver- eenigmg opnieuw veranderd eu wel in „afdeeling Haarlem der Christ, liist. Unie." Naast de afd. dor C. iï.- Unie werd la ter opgericht eono ofdculing van den Nat.' Bond van Protestantscho Kiezers. Het lodental der Christ. Hist. Kiosveroeniging was in den loop der jaren tot circa 40 te- uggeJoopen. De invoering dor evenredige ertcgenwoordiging deed nieuw leven op politiek gebied ontstaan, hetgeen een gunstigen invloed op l>ot ledental uit oefende. Nu door do E V. de Christ. Hist. Unie verplicht was geheel zelfstandig op te treden, kwamen vorschillundo tegen standers der coalitie zich opnieuw aan sluiten, Ongeveer gelijktijdig ïuot do in voering van het vrouwenkiesrecht ont wikkelde zich eono krachtige propaganda met het gevolg, dat het ledental tüuns tot 400 gestegen is, waaronder ongeveer 170 vrouwen. Hen der oprichters, do lieer J. B. Las- schuit, die vele jaren in het bestuur zit ting had, is thans nog lid on noemt steeds belangstellend aan do lieden deel. Het bestuur is thans als volgt samen gesteld: H. Bijkerk, voorzitter, W. Hg- gink, 2de voorzitter, J. Miezérus, secre taris, Mevr. Maarschalk-van Copponaal, 2do secretaresse, 0. J. Smit, peuningmoos- ter, O. van Dullemen, 2do penningmeester, Mevr. Groote Haar-Focken, Movr. Van Leyden-Kryu, W. Itoodenburg. Vermeld dient nog, dat do voroeniging een propagandaclub bezit, die gesplitst is in een afd. mannen onder leiding vnu den heer C. J. Smit en oen afd. vrouwen onder leiding van Mevr. Boorda van Eysi nga-Bnk kor. TOOK, DE GEORGANISEERDE WERKLOOZEN'. Hot is een heel gelukkige an sympa thieke gedachte van het bestuur van den Haarlemschen Bestuurderdbond geweest, aari de werklooze leden van "de bij dit liphaam aangesloten organi saties Vrijdagmiddag in de Gemeen telijke Concertzaal een ontspannings- bii'&en komst aan te bieden. Veten van de door de tijdsomstan digheden werkloos, geworden arbei ders hadden dankbaar vam deze in vitatie gebruik gemaakt, omdat d'eze uren een welkome afleiding boden. De bijeenkomst werd door het raads lid den heer R. J. Dijk, secretaris van den Hiaarlemschen Bestuurders- bond. met een toespraak geopend. De heer Dijk wees o.a. op het droevige teeken des tijds, dat op dit gedeelte van den dag, waarop anders het lied. van 3en artSeft} moest weerklinken, aan zooveel menschen ontspanning moest worden aangeboden. Hij wees nog op het nut van organisatie en noemde ook een behoorlijke ontspan ning een mldld'el om de organisaties te versterken. De volgende personen verleenden tot het welslagen van deze bijeen komst hun medewerkingMejuf frouw Busquet en de heer P. Schruijer, voordracht; mevrouw Van den BergDe Munnik, cabaret-zange res: de heer J. Smink, bariton-zan ger de heer Hoeben, zanger van le vensliedjes en mej. Jo Stam. solo-zan geres. De verschillende nummers werden niet de grootste aandacht aangehoord' een met luid applaus beloond. Er waren dan ook zeer mooie num mers bij, zooals „Mensch, durf te lo ven!", keurig gezongen door me vrouw Van den Berg—De Munnik en „Kerstlied", met veel gövoel door den heer Hoeben voorgedragen. De liederen van mejuffrouw Jo Stam wer den eveneens luide toegejuicht. Ook ide voordrachten van mejuffrouw Busquet en den heer Schruijer violen zeer in den smaak. Een woord van lof komt too a'in heer W. Boeree, die de verschil lende nummers bescheiden, maar zeer muzikaal op de piano begel :idde. Met het woord van dank, uitgespro ken door den heer Dijk, stemden ue aanwezigen dan ook van harte in. We vernamen, dat net in de bedoe ling van den Haarlemssnen Bui uur derebond ,'gt, nog meer zul're bijeen komsten te beieggen. Verwhtll-mde personen, elfs buiten de s'.ad, heb>m hun medewerking daarvoor toege zegd. NAAR DE L T. H. I K. A. Hedeu- avond zal de Haarleinsclie Liedertafel „Zaag en Vriendschap" onder directie 1 Fred. Roesko, op do I. T. H. I. K. A. het Paleis voor Volksvlyt to Amstor- dain een aantal nummers ten gehoord go- ven. De tenor L. Kalshoven en eeu aan tal leden van Apollo rallen dit koor nog komen versterken. HUISHOUD EN. INDUSTRIESCHOOL Door vertrek van Mej. van Kompe Valk, huishoudleerares werd mot ingang 1 Februari nan do Haarlemsche Huishoud- en Industrie school benoemd Mej. A. Schooleman uit Rotterdam en voor Mej. E. Bokker Mej. A. Kraayen- brink leerares costuumnaaien uit Hoo- geveen. Oityaan CONCERTZAAL VERHEVIGING. Men sckry'ft ons: Voor a.s. Zondagavond heeft de ex ploitatie Benno eeu bijzonder varieeroud programma samengesteld, en wel Bios coop en Specialiteiten. Dus, voor „Blek wat Wile". Als éérste specialiteit treedt op Miss Eiuilio, een Antipodiste die werkelijk aardig met hare lastige „tegenvoeter" erkt. Dan de bekende Hoilandsche hu morist Dumas; hy weet het publiek in d<> goede stemming te brengon niet zyn geestigo, satirieke en ook ernstige lied jes. Verder Mr. Bob, Molauge-Act, do an, die van alle markten thuis is! Na de. pauze bioscoop. Als hoofdnnm- er de in Amsterdam zoo goed bekende film „Opium". Het is een Oosterachd ge schiedenis, een sensatie drama iu-.b acteu, rin men interessante natuur-opuomin- ziet, en gevaarlijke gevochten tus schen leeuwen, tygers en menscbou. liet iel-is een film vol spannende momen ten, het geeft een aanschouwelijk beeld n' met zich slepende verschrikkelijke ge- ilgen van opiumschuivers. Verder Wereldnieuws met do nieuwste nieuwtjes, en tot slot Bigorno Detective, oen zeer komische klucht in eén acte. Daar dit de 2e reclame voorstelling is, met tot beperkt aantal beschikbare Bons waarvan een ieder kan genieten, twyfo- len wy niet, of ook doze Zondagavond zal de belangstelling van 't publiek trekken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. WITTEWEEK LAFAYETTE GROOTE HOUTSTRAAT HOEK N1EUWSTRAAT SPECIALE AANBIEDING WA8CHZIJDEN OVERHEMD Prima kwaliteit Hoog en laag te sluiten i 6.90 PRINS JOERIEFSKY. Te Nice L overleden prinses Jo©- riefsky, de weduwe van Alexander 11, met wien zij in 1880 te Peters burg een morganatisch huwelijk sloot. HET ONTWERP-VERDRAG TUS SCHEN BELCIë EN ENCELAND. De „Nation Beige" verneemt, dat minister Jaspar in de Belgische com missie voor de Buitenlandsche Aan- gologenliecien de volgende wijzigin gen van het ontwerp van het Engelsch Belgisch defensief verdrag heeft (me degedeeld, waaraan reeds dooi' de Ervgelschie reigeering haar goedkeu ring ia gehecht: 1. Het verdrag wordt voor een be paalden tijdduur gesloten. 2. Het verdrag zal uitsluitend gel den ingeval een aanval van Duitsch- lamd. 3. De voorwaarde, dat België geen verdrag mag sluiten, in strijd met do lihojnh du'taande overeenkomsten, wordt in het verdag niet meer gesti puleerd, zooals aanvankelijk in het oorspronkelijk verdrag door Engeland werd gedaan. 4. Engeland verbindt zich België te hulp to komen bij een eventueelen aanval van Duitschland en rilieit slechts bij een reektstroekschen aan val. .zooals aanvankelijk in het ont werp was bepaald. GEVANGEN CONTRA-REVOLU- TIONNAIREN IN RUSLAND. Volgens een bericht uit RevaJ wordt uit Moskou gemeld dat Zabotaky, eon van de leidende aanhangers van Patioera, met zijn staf gevangen- is genomen. EEN PROCES TEGEN CONSENTEN- VERVALSCHERS TE BERLIJN. Voor de Berlijnsche rechtbank heb ben zich een aantal personen te ver antwoorden gehad, die in het jaar 1919 zich bezig hebben gehouden met het vervaardigen van valsclie in- en uitvoerconsenten, met behulp waar van kooplieden leans hadden gezien, voor een waarde van meer dan een half milliard mark in Duitschland te irnporteeren. Zoo was er voor een be drag van 900.000 mark uit Nederland aan sigaren ingevoerd, voor 130 mil- lloon mark vleeschconserven e.d. uit Noorwegen, aan spek en koffie voor e=n bedrag van 300.000 millioen mark. Men verwacht, dat het proces ver scheidens 'dagen in beslag zal ne men. OE 10-URICE ARBEIDSDAG IN DE POOLSCHE HANDELSBEDRIJVEN. De Poolsche Landdag heeft in der de lezing met de stemmen der- arbei derspartij tegen een wet aangeno men, volgenswelke de 10-urige werk dag in de handelsbedrijven wordt in gevoerd. DE MOORDENAARS VAN ERZBER- GER TE BOEDAPEST. De Boedapester correspondent van liet „Berliner Tagablatt" meldt over het feit, dat d6 beide moordenaars van Erzberger zich te Boedapest zou den ophouden nog het volgende: De twee mannen moeten reeds in October van het vorig jaar te Boedapest zijn aangekomen, waar zij de bijzondere bescherming van de Ontwakende Hon garen genotem. In de maand Decem ber kreeg de Duitsche gezant te Boe dapest kermis van hun aanwezigheid in deze stad en haastte zien, zulks aan de Hongaarsche politie-autoritei- ten mede te deelen. Deze beweerden echter niet de bevoegdheid te hebben, do beide moordenaars te arresteeren. De gezant nam toen eeu detective in den arm aan wien hij opdroeg, de gangen van de heide verdachten na te gaan. Deze wist hun verblijfplaat sen te weten te komen- Ook verkreeg deze inzage vaai hun correspondentie. Daarbij bleek, dat de verdachten te Boedapest een verkwistend leven leid den en zich steeds in de duurste ho tels ophieldan. Ooit kwam de detecti- te weten, dat zij steeds een gela den revolver op hun nachttafel leg- dn, voordat zij zioh ter ruste begaven. Hij deed hiervan aangifte bij de po litie, die daarop de wapens in beslag nam. Naderhand werden hum evenwel do wan ons teruggaven en dat niet al leen, doch de politift verstrekte hun bovendien een certificaat, waarbij hun een verblijf in Hongarije werd toegestaan. ENGELAND EN EGYPTE. Uit Londen wordt gemeld: Als resultaat van de besprekingen tusschen Lord Allenby en den eersten minister over de politiek der ragee- ring ten opzichte van Egypte is al geheel© overeenstemming bereikt. De „Times" meldt, dat de overeen- stemrninig werd v-erkregen met goed keuring van Lord Ailenby en ver- wadht wordt, dat Jtet 'verblijf van Allenby te Londen niet lang meer zal duren. Hij zal binnenkort naar Egypte terugkeeren, om de maatre gelen, zoowol in overeenstemming met zijn meening als met die van het Egyptische volk, ten uitvoer te kun nen leggen. De „Daily News" meildt, dat de be palingen van de overeenkomst, welke nog niet zijn bekend gemaakt, lieden door Lloyd George in het Lagerhuis zullen worden medegedeeld, terwijl later per brief aan den Sultan van Egypte kennis zal worden gegeven van tie voornemens der regeeriag, waarbij tevens de opheffing van liet protectoraat zal worden afgekon digd. Men gelooft dat Sarwa,t Pasja thans bereid zal zijn, een regeering te vor men. OVERVEEN. BLOEMBOLLENTENTOON. STELLING. In aansluiting aam hetgeen wij roods schreven over de opening der Tentoonstelling van bloembollen door de Algemeen© VAreenaiging voor B.oem bollemcultuur, afd. Buoemendaal Overvean, melden wij nog het navol gende: Aanwezig waren: het dagelijksch bestuur yam de gemeente Bloememdaal de heeren Dr. Vam Sloigteiren, rijks phyto-patholoog, J. v. Til, voorzitter van den Bond vau Bloenibollenhande- laron, E. H. Krelagje, voorzitter van de Algemeeno Vereeoiiging voor Bloembollencultuur, do hoofdbe stuursleden H. J. Voors en A. S. Rey- niiea-se, en de juryleden, Waraaar uit Sassenheim, J. C. Hoog, uit Haarlem en A. Smit uit Vogelenzang. Eerst voerde de heer Kramer, vice- voorzitter der af doding, het woord. Spreker dankte in een goed verzorgde rede de verschillende personen die het plan voor deze prachtvolle ten toonstelling haddon op touw gezet, de uitvoerders, de inzenders enz. Spr. wijdde daarna uit over de b'oembol- lencultuur en haar import en export in 't algemeen en het ingang doen vinden in de harten van bloemenlief hebbers, van deze mooie bloemsoort. De heer Kramer verleende daarna het woord aan den heer E. H. Kre- lagie die de officieele openingsrede uit sprak. Spreker wierp een terugblik in de geschiedenis van de bloembollenten- toonstelltagen en meende dat de af deoling daarin een groote plaats in nam. Er werd door den heer Krelage ©en vergelijking gemaakt tusschen de vo rige 'en deze tentoonstelling. Toon loefde nog da bekende kweek er de heer J. B. Bos Azn. toenmaals voorzitter van de afdeel:ing, wiens verscheiden voor voln oen groot ver lies is geweest. Do heer Krelage noem de het eon zeer goede gedacht© om de door den heer Bos gekweekte Flora- kinderem een plaats te geven op de tentoonstelling. Verder prees spreker, het aestlieti- scJie arrangement der hyacinthen. Spreker geloofde dat van deze teu- tocmstellin geen groote leerkracht uit zou gaan, en dat zij een aanleiding zou zijn voor gedachten-wisseling. Zijn beste wenschen sprak hij uit voor het (welslagen voor deze tentoonstelling en verklaarde haar daarna voor ge- opend. Do loco-burgemeester van Bloemon- daal. de heer De Waal iMalefijt sprak f nog eenige woorden van hartelijke I waardeer in g vooa* deze smaakvolle tentoonstelling. Ons werden nog de volgende bekro ningen bekend gemaakt door de Jury: Leo J. W. Bijvoet, 32 manden hya- cimtliön in 28 soorten, gouuen daille. De jury sprak in 't bijzonder voor dezo uizending haar bewonde ring uit. Aib. Bos Ilzn., 14 manden minia tuur hyacinthen, zilveren medaille, J. G. iluyg (buiten mededinging) 1(1 potten enkel-rood-iiyacintti „Marco ni". Gode<elteIijk door den kortelings overleden heer J. B. Bos Azn. ge kweekte en vervolgens door jongere tuinieren van de afdeeling verzorgd 21 potten hyacinthen, 29 pannen en kele- en dubbele tulpen en een pan roode hyacinthen, welke laatste door do jury. „John Bos Albertson" ge noemd werden een onderscheiding ontvingen. N. L. A. Roozem, 27 pannen en 8 potten Darwin- en Breeder-tulpen, waarvoor als bekroning een verguld zilveren medaille werd toegekend. Als prijsvraag voor nieuwe narcis sen werd door de firma E. H. Kre lage ingezonden een verzameling van 18 pannen narcissen in minstens 9 soorten, waarmede deze firma de hoogste onderscheiding, zijnde een gouden medaille verwierf. N. V. v. 'h. M. v. Wa/veren en Zo nen, onder dezelfde voorwaarden voor een collectie vau 36 potten en pannen narcissen een erguld zilveren me daille. Voor bloemstukken werden deze prijzen verworven. Daudeij's bloemenmagazijn en mej. Annie Wigman, voor ingezonden bloestukkem, verguld zilveren medail- "es. Jon Bos Hm., zilveren medaille. Jeroen Bamhoom, zilveren medail- BLOEMENDAALSCHE AMATETJR- FOTOGRAFEN-VEREENICtING. F. G. scbryft ons: Donderdagavond vergaderde de B. A. F. V. wederom in Rusthoek. Onder do in gekomen stukkon was de medaille door de vereeniging' behaald alB 1ste prijs in den lantaarnplaatwedstryd der N. A. F. V. Voorts het verslag van de jury over den ouderlingen wedstrijd Oud-Haarlem. Hier. behaalde de heer Quintus in lclasso B het diploma. Voor de kunstbeschouwing waren er ditmaal een aantal foto's van don beer Bispinck van New-York en dea Oceaan, waarby vooral enkele mooie zeegezichten opvielen. Daarna was aan do orde een kino-de- monstrntie door den heer Zwartser, welke met eeu der modernste liuiskamerappa- raton van de Ica-fabriekeu een viortal films vertoonde. Twee wintoropneming.en en een sorio bloeiende vriielitboomon; daarna qon zeer interessante film over het leven en werken van den bloedrai- gor. Daar dozo demonstratie in oen zaal reeds zoo goed voldeed, hoeft het geeu betoog hoe uitnemend geschikt deze toe stellen zyn voor huiskamer on do school. vond werd besloton wet verseliillen- de gewone projecties. Vooreerst de schit terende rondrciscollectie van N. A. F. F. daarna verschillende proefprojecties van van clubleden, waaronder byzonder aandacht trokken de prachtige snoeuwgezichten van den hoer Mok De nooio, hoewel nogal uitèenloopecd werk ertooneudo reiscollectie vau de Royal Photograi'ie Society te Londen kwam toen op hot doek. Mot eenige mooie auto- chrooms van den heer Boeker, en ver- scheideno reproducties van Amerikaan- seho pa Eugelscho foto's eindigde deze geanimeerde vergadering. Do Maart-vergadering belooft zeer in teressant to worden door de medewerking vau don bekenden lcino-nmateur, den heer Dick Laan, die enkele nieuwe films zal laten zien. ZANDVOORT. Cursus Volks universiteit. Het bestuur vau de Vereen, tot oprichting van een Lees zaal besloot <iit voorjaar have me dewerking niet meer te vorleenen voor het houden van een cursus door de Volira-Universiteit te Haarlem. Het vreesde, dat daar het winter seizoen reeds zoover gevorderd ia een to houden e:isus niet vol doende deelnemers zc. den zyu. In October zal de zaak echter met kracht worden ter hand geucineu. ZONDAG .19 FEBRUARI 1922. EGLISE WALLONNE. Di'/manchc 10 h. 80Monsieur S. Gier, Pinsteur Leyde. GEREFORMEERDE KERK. WJLHELMINAKERK (Ged Oude Gracht). Voorin. 10 uur: Ds. G. R. Ituyper. Nam. 5 uur: Dr. J. C. de Moor, van Utxeoht. NOORD ERKERK (Ridderstraat). Voorin. 10 uurDt. J. C. de Moor, van Utrecht. Nam. 5 uurDs. G. B- Kuijper. CHRIST. GEREF. GEMEENTE." (Raaks). Voorm. 10 uur. ds. W. Bijleveld. Namiddags 5 1/2 uur: Ds.W. Bijle veld. Donderdag 23 Fobr. 'e avonds 8 u. Ds. S. v. d. Molen van Zierikzee. Rede voord'e Mannen vereeniging. LUTHERSCHE KERK. Voorin. 1 OuurDb. P. Groote, Bv. Luth. Gemeente te Amsterdam. KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. 10.30 uur: Ds. A. Binnerta 9z. 'RF,MONSTRA NTSC0 GEREFORMEERDEN. 10 uur: Ds. A. H. HaentjenB. Zondagsschool 11 1/2 uur. Donderdiag 23 Fobr. 's avonds 8 uur. Gomeentoavond. Spreekster mevr. L. Hendriks, uit Hilver3tun. KERK DER BROEDERGEMEENTE. Geen opgave ontvangen. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. (Gebouw Protestantenbond). RELIGIEUS SOC. VERBOND, Gebouw „de Centrale", Spaarne 34. '6 Morgens 10 1/2 uur: Spreker do lieer Lod. van Mierop, uit Laren (N.-IL). Onderwerp „"Volksellende en religie"- SHRUB EVANG, GEMEENTE, (Jacobijneötraat 20). Voorm. 10 uur: de heer J. Ni Bos. 12 uur Zondagsschool. N.am. 5 1/2 uurDezelfde. Maandagavond 8 uur: N'aaikranB. Dinsdagavond 8 uurBidstond. Dondendiagmiddiag 2 1/2 uurVrou» wenkrans. BAPTI8TEN-GEMEENTE. (Lokaal Parklaan 21). Voorm. 10 uur: Openb. sainenkoma* Nam. 5 uurDs. B. Planting. Locaal Lange Wijngaardstraat 28. Dinsdag 'a avonds 8 uur: Ds. B< Planting. Bidstond. LOKAAL BAREN DSESTRAAT. 24. (Chr, Bewaarschool). Chr. Samenkomsten, 6 uur. PINKSTERBEWEGING* (Evangelisatielokaal: Nieuwe Kruisstraat 14). Voorm. 10 uur: Openbare same», komst. 's Avonds 6 uur: Openbare samen komst. Dinsdagavond 7£ uur: Bijbeitursua, voor jongelieden. Donderdagavond 8 uur: Openbar» samenkomst. DE OORSPRONKELIJKE LEER. Lokaal: Lange Lakenstraat 18. '9 Morgens 10 uur: Godsdienst, oefening. 's AvondB 6 uur: Onderwerp 1. Waarom stemt een Christen niet? Woensdagavond 8 uurOnderwerp De Schepping van nieuwe Hemelen en nieuwe aardie. In alle diensten spreekt de heer Jao. Roosen. LEGER DEB HEILS. (flchagchelntraat 28). Voorm. 7uur: Bidstond. V oorm. 10 uur: Heiligingsdleinat geleid d/oor luit-. M. Tersteg©,. Nam. 7,30 uur: Openbare Verlos- singssamenkomst. LeidsterEnsigne Valkenier. Woensdag: Openbare Samenkomst. DonderdiagHeiligingsdienst. SCHOTEN. Voonm. 10 uur da Blauw. Collecte voor de verwarming der kerk. Nam. 5 1/2 uur: Bvamgelieaatie-sa- m en komst. Sprekers Ds. O. Norel, te Heemstede, en Ds. C. Veen te Haar lem. Zang van een der koren der Stads- ziending. HOUTRIJK EN POLANEN. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur -. Ds. Baljon. Nam. 5 uur: Ds. Btauvv, van Scho ten. 8PAARNDAM. 'b Avonds 7 uur De. S. A. Baljon. BENNEBROEK. Nod. Herv Kerk. Voorm. 10 uur :-ds. J. A. Gerth van Wijk Jr., collecte voor die in- en uit wendige zending, 's Avonds 6 uuri; da P. J. die Jong, Bijbellezing. HEEMSTEDE. NKD. HERVORMDE KERK. 10 uur: Dr. F. W. A .Korff. Nam. 5 uur: Localiteit Vredenhof, Heerenweg Dr. F- W. A Korff. Donderdagavond half acht, Locaal Samuel, Glip, de heer Germeraad, Evangelisatie. GEREF. KERK. Koedleflaan. Voorm. 10 uur: Ds H. Brouwea H.Mzn. Nam. 5 uurD- H. Brouwer "FTMzn BLOEMENDAAL NED. HERV. KERK. 10 uur: Ds. de Vrijer. 5 uur: Ds. de Vrijer. Jongeliedensamenkomst. Gebouw „Maranatha". 10 uur: de heer C. Tabak, 91g. secr. van het Ned. Jongelingsverbond. Donderdagavond 23 Februari 8 uur Ds. de Vrijer, Bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK Geen opgave ontvangen. SANTPOORT. NED. HERV. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Dr. G. A vop den Berg van Eysinga. EVANGELISATIE. Voorm. 10 uurde beer Van der Voet, theol. oand. te Leiden. BEVERWIJK. Ned. Herv. Gemeente. Geen opgave ontvangen. DOOP8GEZ. GEMEENTE, 10 uur: Ds. J. D. van Calcar EV. LUTH. GEMEEN! 10 uur: Geen dlieust. 7 uur: Ds. J. Pin Haumerseru VKLSEN, NED. HERV. GBMEENTH Geen opgaaf ontvangen. WIJKEROOG. GEREF. KERK. Burg. Weertstraat. - Voorm. 10 uur: Ds. BoerkoeL Nam. 5 uur: Ds. Boerkoel. IJMUIL— NED H ERV. KERK. 10 uur: Da. Erdman. 5 uurDs. How, van Wijk aan Zee. DOOP6GEZ. GEM. AFD. PROtR BOND. 10J uur: Ds. W. Luikingo, ZANDVOORT. 10 uurDs. G. Posthumus Meyjefl, 5 uur: Ds. N. Padt. GEREF. KERK. (Brederodestraat). Voorm, 10.15 uur: Ds. H, C. V, £L Brink. Nam. 5 uur: Ds. II. C. v. d. Brlnlö, HAARLEMMERMEER. Ned. Herv. Gemeente. Hoofddorp. Voorm. 9.30 uurD». D. Bax. 7 uur: Ds. D. Bax. Vijfhuizen Voorm. 91 uur: de heer D. y. A Togt. AialsmeerdcrwegNam. 2 uut.j. d» heer J. Kroon. Lljudep: Voorm. 9i uur.- de heer ,T. y. H Iloek. Nleuw-Vennop: Voorm. 91 uur: Ds. Lekkerkerlcer. Abbenes: Voorm. 9J- uur: de heer A v. d> Spiegel. NED. PROTESTANTENBOND. (Kerkgebouw der Doopsgezinden te Hoofddorp). 10 uurDs. M. van der .Vegte van Den Haa».

Haarlem's Dagblad | 1922 | | pagina 6