V. O. O.-R. O. M. (2-3) De reis Daar den Schieweg is R. C. II. goed bekomenl i.en dubbel en dwars verdiende overwinning word door haarbehaald, ja ue cijfers geven de krachtsver houding zo:Ca nog niet juist weer! Word vóór rust tegen wind reeds oen goudo partij gespeeld en was de ucbteriitand geheel onverdiend, na rust ontplooide R. C. H. haar beste spel. In do voorhoede werd een vlottend samenspel vertoond, wat besloten wend met flinke schoten, die Steenhauar handen vol werft gaven. Dat er maar drie gemaakt werden, Is vooral aan liet goede, soms wel gelukkige speA van den V.O.C.-doel- verdedlger te wijten. Een paar harde schoten van an Dam en Nachte- ge'.ler grabbelde hij er maar net uit. Roelfsema maakte twee doelpunten, terwijl Krom het genoegen smaakte, uit een goed door Van Dam genomen corner met een fraaien kopbal het winnende punt te maken. Groot ge juich bij het talrijke publiek, dat bij na geheel op R.C.H.'s hand was, wat ons ten zeerste frappeerde. Do achterhoede speelde wederom heel goed, id was het spel der mid- denlinie, wat het steunen der voor hoede betreft, nog lang niet af. Radsma in doel deed niets voor zijn buurman onder en hield eenige harde schoten van Groosjohan en Beyers op afdoende wijze. Het eerste punt van V.O.C. werd gemaakt door Groosjohan, terwijl het tweede via een R.C.H.'er onhoudbaar voor Radsma in het net belandde. Met dit al is R.C.H. weer van haar zcr.de re plaats af en heeft deze weer aan V.V.A. afgestaan. Behoudt de Racing den thans gevonden vorm en heeft zij haar zelfvertrouwen geheel herwonnen, dan twijfelen we er niet a:ui, of or komen moer punten. V.O.C. spoelde, vooral wat de voor hoede aangaat, een heel goeden wedstrijd. Thans een en ander over den wed- Btrijd zelve. V.O.C. stelt zich ais volgt op: Steenhauer. Weber, Bronger. v. d. Drift, Vermaas, Verhoeven. Tegel, Wetdema, Groosjohan, Beyers, v. Everdingen. R.C.H.: Boekeüaar, Roelfsema, Nacht egeftl er, v. Dam, Koning. Krom, Nleuwenihuis, Geutskens. Hozevoet, Kuyh Radsma. R.G.H. trapt tegen den stovigen wind en regen af, onmiddellijk ont futselt Venmaes d«n bal aan Van Dam, hij plaatst op den vleugel en Van Everdlngen kan een ren onder nemen, dien hij besluit met een voor zet, doch Beyers trapt over. Van dien uittrap komt de bal bij Roelfsema, 'dil'o doorgeeft aan Boekalaar, anaar "Weber weet te redden. V.O.C. Is, ge steund door den wind, iets Jn de meerderheid en weet drie maal cor ners achter elkaar te forceoren, die steeds onschadelijk worden gemaakt. Van Dam krijgt den bal goed vrij. Koning loopt maar binnen, dooh wordt op ongeoorloofde wijze geno men, wat den -scheidsrechter ont gaat. De kans is verkeken! Dun volgt een uitval van V.O.C; Nieuwenhuis glijdt uit en Groosjohan geeft mot een onhoudbaar 9chot Radsma liet nakijken. (10). Dit ls het sein voor R.C.H., om nog meer aan te pakken. Roelfsema en N adhtegeller verwisselen van plaats, wat den aanval gevaarlijker maakt Het spel is nu meer verdeeld en gaat tof, rust gelijk op. N"a do hei-vatting is de regen iets minder geworden; R.C.H. is dadelijk vér in de meerderheid, doch weet dit vcortoopig nog niet in punten uit te drnkWc-n. 'iJitwanhuis pdaatst dan naar Koning'; deze geeft onmiddel lijk over aan Roelfsema die even dribbelt cn dan met een goed schot Stieenhautfr het nakijken geeft. "(1—1). Dit geeft R.C.H. het noodige zelf vertrouwen. Een schot van Van Dam kan Steenhauer slechts ten koste een corner redden. Deze belandt ach ter het net. Het is evenwel uitstel van executie. Bronger, in het nauw gebracht maakt corner. Van Dam neemt deze, Roel laat den ball gaan en met een fraaien kopbal heeft R. C.H. de zoo verdiende leiding ge nomen. (1—2). Het overwicht wordt nog groot er. Schot op sallot wordt gelost. Vijf mi nuten hierna krijgt Roeifsema den bal weer goed toegespeeld en maakt no. 3. Dat er nu niet meer punten ge maakt woerden is geheel aan Weber en Steenhauer te wijten. Een minuut vóór tijd valt V.O.C uit en Groosjohan weet zoo waar, zij het op gelukkige wijze, no. 2 te ma ken (2—3). De laatste minuut verstrijkt onder groote spanning. R.C.H. had bijna no. -1 gemaakt, doch Steenhauer houdt het vliegend schot van Van Dam. Einc!e breekt aan met een 3—2 overwinning voor R-C.il- Deze was als gezegd alleszins verdiend. AJAX—FEIJEiNOORD (2—0) Aan „Da Crt." ontleenen we bij zonderheden over dezen wedstrijd on c>\-er de drie volgende ontmoetingen Beide elftallen zijn volledig. Reeds spoedig komt Delsen in botsing met den Rotterdamscben doelman, waar door de Aiacded een tiental minuten buiten gevocht wordt gesteld. In dien tijd, waarin Ajax met 10 man speelt, wegen de partijen goed tegen elkaar op. Ondanks Ajax' overwicht schijnt het alsof de eerste helft zonder doel punten zal verloopen, totdat, enkele minuten voor rust, Fons Pelser den bal tot op de vijandelijke helft mee neemt en naar Broekman plaatst. Hjet volgende oogenblik zweeft de bal voor den Rotteidamschen doelman en Del sen schiet den bal in het net. 1O). Na de hervatting herneemt Ajax onmiddellijk het offensief en de Rot- terdarasche achterhoede en doelman zijn voortdurend in actie. Moerman begaat de fout den inge schoten bal hoog weg te stompen, Del- son vangt het leer op, een listige om haal volgt, en het volgend oogenblik schiet v. d. Ylis den bal in den uiter sten hoek langs Moerman (20). Ajax speelt verder een gewonnen, Feyenoord een verloren speL BLAUW WIT—H. B. S. (2—3). Venmétten opent de score, dobh scheidsrechter Boas geeft buitenspel. Kort daarop krijgt Dorenbos gelegen heid ongehinderd voor te astten, daar de H- B. S.-verdediging aan buitan- spel dacht in plaats van door te spe len. Van Diermen kopt in en met 10 voor Blauw Wit wordt gedraaid. Dadelijk daarna komen de Hage naars op volle kracht los. Whitton maakt met een listig schot gelijk en ir minuten later neemt Peere boom uil een fraaien voorzet van Schafer de leiding (12). De Amster- damsche verdediging is de kluts kwijt en voor dat de tweedie helft een kwar tier oud is rent de Bas alleen op Sohindeler af of den stand op 13 te brengen. Dat is Blauw Wit te kras en d. Kluft weet de orde in rijn ploeg te herstellen. De stemming onder de spelers wordit steeds vinniger, maar Boas 'blijft de situatie meester- Ettf minuten voor het einde zig-zagt Vian Diermen door de zwarte verdediging heen en scoort van dichtbij (2—3). Dat is het sein voor Blauw-Wit om het spel te forceeren en Van Dort doet dat helaas op on geoorloofde wijsjehij bespringt Scha fer In de dij. De H. B. S.-er wordt weggedragen en Boas stuurt Van Dort onmiddellijk van het veld-. In den resteerenden ti-'i zwoegen beide ploegen met 10 man, totaal uitge speeld, verder. Zoo sleenen de Hage naars 'n zwaar bevochten 32-zege in die wacht. Naar De Crt. verneemt zal scheids rechter Boas bij den N.V.B. melding makan van het opzettelijk gevaarlijk snel van Van Dort. Deze speler heeft na afloo-p van den wedstrijd zijin ver ontschuldiging aan den heer Boas ■aangeboden, terwijl het bestuurr van Blauw Wit reeds besloten beeft Van Dort voor 14 dagen te schorsen. U. V. V.—SPARTAAN (1—2) Belde ploegen zipi volledig. U. V. V. nakt direct zeer ernargiek aan en v. Rossum in 't Amsterdaiiusohe doel, die bijzonder opdreef is. krijgt zeer druk werk. Dan gebeurt er iete wat in de nu volgende periode vaai overwicht der Stichtenaren velen niet verwachten de Spartaan breekt door, v. d» Wel krijgt den ba! en schiet via v. Rijn hard in. (01). Na de rust is Spartaan, geholpen door dien feilen wind, ovetr hot geheel wel sterker, meer aanvallende, wat niet wegneemt, dat U. V. V. door Schouten gelijk maakt. De Amster dammers houden echter vol en als v. Gent even vrij komt, rent hij door de verdediging heem om daarna ook v. Rijn te passeeren. (12). Hoe U- V. V. ook zwoegt, niets baat en rij ver liest dus dezen uiterst spannender, en vaak fraaien wedstrijd met 12. H. V. V—V. V. A. (6—2). Na eon kwartier ging de Haagsche tot den aanval over en slecht wegwer ken van Cohen was oorzaak, dat B. Kessler de score kon openen. (10). Direct daarop was de stand gelijk, doordat «ie bal uit een. voorzet van links bii Drijfhout Jr. kwam, di9 T. Kessler passeerde en Mac Neill geen kans gaf (1—1). De Haagsche viel daarna flink aan, waardoor Schot ge legenheid kreeg den stand op 2—1 te brengen. Spoedig daarop was de stand opnieuw gelijk toen Drijfhout Jr., de Haagsche achterhoede zijn hielen liet zien (2—2) Voor de rust viel De Beus uit, die daarna door D. Kessler werd vervangen.Door «ai misverstand in de Amsterdamsche achterhoede kon Schot den stand op 32 brengen. Toen was het met den tegenstand der gasteen gedaan. Uit een 'voorzat van D. Kessler vergroot Schot den voor sprong. dadelijk daarop zorgde D. Kessler voor het vijfde doelpunt en even voör Kef einde werd oen straf schop door B. Kessler in een doelpunt omgezet, waardoor de Haagsche tüii- elottc met 62 in de meerderheid Weef. Owgansscompetltli. HERMES - STORMVOGELS. (2-0). Hoewel Hermes in de onderste helft van het ranglijstje staat, hoeft zij vin nig vam zich afgebeten en de DrmikLe- uaren met een gevoelige nederlaag huiswaarts gestuurd. Weliswaar is Stormvogels met 3 invallers, namelijk Reuzetiaar, Van Homcrt en Scharpff, waartegenover Hennes zich volledig opetolt. De leiding was Sm Isandcn van scheidsrechter Zuide-rvdd, die vrij goed voldeed. Over den wedstrijd kannen wij kort zijn, daar er door het enorm slechte veld on door den straffen wind veel nadeel aan het spel werd gedaan. Hermes, met veel éten spelende, is bijna den goheeian wedstrijd in de meerderheid, waardoor de druk on da Stormvogelsachterhoede zeer groot is. Speciaal Blinkhof Jr. en W. Kos ter weren zich als wanhopigen, goed gestormd door invaller Tarborst De IJmuidensche voorhoede ia echter ge heel uit vorm en presteert niets tegen het enthousiaste spel van Hiermee. Toch -z: m zij nog kans om de enkele gelegenheid ,om een goal te maken, te verknoeien. De Hermes-voorhoede was den hee- len wedstrijd van het doel der gasten weg te krijgen. Zij weten dan ook twee keer het net te vinden, hoewel ook ettelijke scho ten over of naast gaan. Hat einde komt met een zege voor Hennes, die alleszins verdiend is. Tweeds klasse 4. E. D. O.HOLLANDIA (5—2). De onverwachte verrassing; is geko men 1 E. D. O. heefi haar 25-jarig jubilé schitterend ingezet door het sterke Hol- landia afdoend te kloppen na een uit stekenden wedstrijd. De nieuwe opstelling- blijkt meer en meer een succes te worden. Steffens maakt door zijn resoluut, doch eerlijk spel de E. D. O.-voorhoede pro ductief en benut zelf elke kans, die hem geboden woidt door het fijn afgewerkte spel van zijn buurlui. De Hoornsche ploeg was absoluut niet legen de Haarlemmers opgewassen. Hoe wel de linksbuiten. Freeze afdoende door S. v. d. Laan bewaakt werd, maakte deze prachtspeler tooh beide doelpunten. Reeds zeer spoedig, na vijf minuten, zorgt Freeze voor een prachtrgen goal, die edhter de E, D. O.-menschen wak ker schudt (01). Fraai combineerend onderneemt de schitterend spelende voorhoede der gast- lieercn vele aanvallen en Steffens smaakt liet genoegen, gelijk te maken (11). Npg een energieke aanval der rood zwarten: Steffens wordt tegen de vlakte gewerkt! Strafschop. Sparreboom voelt het vonnis onberispelijk uit, onder ge- juidh der aanwezigen (21). Nog vóór rust vergroot Steffens, 11a keurig aangeveu van den aalvluggeu Pe- ruikel Jr., den voorsprong (31). Men is in het E. D. O.-kamp gedu rende de rust zeer tevreden over lxet spel der jubileerenden. Echter krijgen de gasten nu wind mco. Ze bestoken onmiddellijk het roodzwarte doel, dat schitterend door De Kiefte ver dedigd wordt. Tot groot genoegen van de aanwezi ge supporters ontwringt E. D. O. zidh en wordt weer sterker dan Hollandia. Een aantal corners is het gevolg. Bij een scrimmage slaat een der Hollandia- backs tegen den bal. Weer strafschop 1 Natuurlijk maakt Sparreboom er 41 Het spel der E. D. O.-voorhoede is af, vooral omdat de middenlinie zoo schitte rend steunde. Weer wordt een mooie aanval bekroond. De overwinning is nu verzekerd. Freeze geeft niet op en hij smaakt het genoegen aan zijn bowalcing te ontsnappen en den voorsprong der roodzwarten keurig te verkleinen (52). Spoedig is het tijd en E. D. O.'s eerste overwinning is een feitl Er zullen er wel meer volgenl Scheidsrechter Dr. De Leeuw strafte i eenige keeren wat te zwaar, dooh hield' de icugels goed in handen. Hollandia speelde lang niet zoo sterk, als in de eerste helft van het seizoen. Het kranige E. D. O.-elftal was als volgt samengesteld De Kiefte, Bocrce, Sparreboom, Porukcl Sr., v. Woningen, S. v. d. Laan, ■Jacobsen, Perulcel Jr., Steffens, Tanis, Hartman. SCHOTEN—H. F. C. (1—2). Over het geheel genomen een voor spelers en publiek onaangename wed strijd. Al vrij spoedig werd er aan beide zijden een tamelijk wild spel vertoond, terwijl wij onder het publiek heel 1 „woordenstrijd" hebben meegemaakt. Er is op het Schoten-veld een onge kend groot aantal toeschouwers, als cir ca kw'art over twee begonnen wordt. De H. F. C.'ers missen Tancrelle, 'waarvoor Bijvoet mvtcl, terwijl Schoten geheel volledig is. Dc eerste vijf minuten verloopen in een verkennen van eikaars krachten, Dan een H. F, C.-uitval. Eren een schermutseling voor het Schoten-doel. Een schot van Reydon stompt de Scho- tcn-doclvcidcdigcr op keu::ge wijze uit i'n doeldc bal belsudt bij den vrij staanden N. N-, die niet veel moeite heeft, van dichtbij den bal in doel te doen belanden (o1). Dan is even Schoten aan het woord, doch het blijkt dat de voorhoede geen schutters bezit. Nico Bouvy kan op een gegeven oogenblik niet erg goed verkroppen, dat hij m een der Schoten-backs z'n meer dere moet erkennen het wordt nu scherp tegenover elkaar, hetgeen ten slotte af loopt met een waarschuwing tegen den Schotenaar. Bepaald mooi spel wordt aan geen van beide zijden vertoond. Bijvoet redt eenige malen op zeer verdienstelijke wijze, terwijl aan den anderen kant de doelverdcdiger der Schotenaren keurig "n doel weet te verdedigen. Inmiddels blijft het flink doorrege nen, waardoor het terrein tamelijk glad wordt, hetgeen wel z'n invloed op het spel deed gelden. Op een gegeven oogenblik gaat Zwang er van door. Hij passeert keurig naar Van Beekuni, die een tam schot lost, hetwelk de Schoten-doelverdediger gemakkelijk kan verwerken. De bal be landt bij Bouvy, die niet meer missen kan, zoodat H. F.- C. met o2 leidt. Vrij kort hierop is het rusten. Al weer hervat is, komt Schoten ge weldig opzetten, doch voorloopig weet de H. F. C.-achterhoede alle gevaar te voor komen. In deze periode vallen bij H. F. C. het harde werken en g-oede spel van Kuypers op, terwijl bij Schoten de beide backs schitterend spel vertoonen. Luide aangemoedigd door het publiek komt Schoten iets in de meerderheid. Na een vinnigen uitval gelukt het ein delijk de linksbinnen van Schoten den bal over den uitloopenden Kreek heen in het doel te doen belanden {12). Het spel ontaardt nu in een vrij forsch spel, met Schoten iets in de meerder heid. Op een gegeven oogenblik, als H. F. C. een vinnigen uitval heeft gedaan, krijgt Zwang maar een bal voor het in trappen, doch hij is zoo onhandig, hui zenhoog over te schieten 1 Er wordt nu nogal zenuwachtig ge speeld. Do H. F. C.'ers werken hard om hun voorsprong te behouden, terwijl Schoten wanhopige pogingen doet voor den gelijkmaker. Nog eenige minuten is te spelen. Een schermutseling voor het H. F. C.-doel I Plotseling klinkt het fluitje van den scheidsrechter. Heel de Sohoten-aanhang juicht al, in de meening, dat er een straf schop gegeven wordt, 't Is echter juist anderom. Een der Schoten-spelers blijkt .hands" te hebben gemaakt, zoodat H. F. C. een vrijen trap krijgt. Onder de grootste spanning verstrij ken de laatste minuten. Einde breekt tenslotte aan met een 12-overwinning >or H. F. C. De blauw-witten hebben alzoo wedcr- 11 de twee punten bemachtigd, al is er dan ook hard voor moeten gestreden worden, Bij Schoten waren da doelverdeddger t beide backs het best op dreef. Ook bij II. F. C. was de aanval het minst. Vooral de beide vleugelspelers brachten cr ditmaal niet veel van terecht. Onder de toeschouwers lieerschte, zoo als reeds opgemerkt, een nog al ru moerige stemming. Resem eerste klasse A. H. F. C. H—BLAUW WIT II (1—3) Vóór rust ging het vrijwel gelijk op, maar tegen 'het eind verslapte H.F.C. meer en meer. H. F. C.'s lichte voor hoede brengt af en toe wel aardde op, maar tot rgoed schieten kwam het, deels ook door het zeer gladde veld, niet. Blauw-VVit maakte den eersten goal. Elven vóór rust krijgt Gnjpis Do meis den bal toegespeeld, en hij eooort mooi. (11). Na rust scoort Blauw Wit nog twee maal, terwijl H. F. C. peoh heeft, als een schitterend schot van Daniels te gen paal gaat (13). De volgende weekV. V. A. II, diit kan gemakkelijk gewonnen worden I Darde klasse 4. HELDER—H. S. V. (3—0). H. S. V. trok met 10 man naar Den Helder, waaronder verschillende invallers. Niettegenstaande het zeer slechte weerwordt besloten te spe len. Helder trapt met den wind mee af en binnen enkele minuten weet ztj to doelpunten. Niet ontmoedigd spe len de H. S. V.'ers door en onderne men verschillende aanvallen. Helder blijft met het windvoordeel sterker en weet voor rust den stand op te voeren tot 3—0. Na rust krijgt H. S. Y. het voot- dccl van den wind doch de H. V.'ers blijken uitgespeeld te zijn, want binnen niet al te langen tijd moeten 2 spelers het veld verlaten wegens het slechte weer. Het 8 man sterke H 8. V. weet echter stand te hc-udeu en met 3—0 moet zij de reis naar Haarlem aanvaarden. V. S. V.HOE TOS (1—0% (Gestaakt-) Toon deze wedstrijd begon, regende het hard. Na esnigen tjjd liet do scheidsrech ter, do heer Hakker, staken; wegens zjjii gezondheid (hfl had griep gehad) durfdo hg niet langer op het veld te bljjven. IierleBMki Vaetbalhcnd Eerste Klasse A E. D. O. 3—V. V. H. (2—3) De sympathieke voormalige buren dar roodzwarten, waren op den ju bileumsdag op bezoek en huldigden» de E.D.O.ers voor den wedstrijd met een toespraak en een krans, hetgeen zeer in den smaak viel en door allen gewaardeerd werd. De V.V.H.'ers waren zoo gelukkig, don opgooi te winnen. Met dan zwanen wind mede ver- overdensij door drie keurige goals, aile door Swaan gescoord, een nutti gen voorsprong, dien E.D.O. na rust niet wist gelijk te brengen. Wel, doelpuntte Smit twee maal, doch de bezoekers verdedigden zóó hardnekkig, dat zij de overwinning behdelcteri. H. F. C. III—HAARLEM III (0—0) Voor dezen wedstrijd waren de bei de elftallen sterk uitgekomen, zoodat een mooie strijd verwacht kon woi- den. De voorhoede, speciaal die van de thuisclub, toonde edhter een vol slagen machteloosheid om de meest „opgelegde" kansen te benutten. In het veld werd over het algemeen goed spel vertoond, doch voot het doel was het mis. Het bmnentrio der blauw-witten heeft zeker 10 maal een prachtgeldgemheid om te scoren voorbij laten gaan. Zioowel vóór als na rust was H.F.C. to de maarderhad. De roodbroekan verdedigden echter goed. Soms was het spel vrij forsch, doch hierin gaven de partijen elkaar weinig toe. Tot doelpunten kond en zij hét eahter niet brengen, zoodat men hij het einde van den wedstrijd even ver was als hij het begin. Derde klasse A. H. C. S, Cd—I. D. O. (5—O). Als om 2 uur allen aanwezig zijn is de scheidsrechter er nog niet. Men vond in den heer J. Fortgens een goeden arbiter; I. D. O. won den toss en speelde met zeer sterken wind in den rug. Als er ongeveer een half uur gespeeld is, krijgt G. S. C. een strafschop te nemen, die door Hens en in een doelpunt wondt omgezet (1o). Na de thee begon H. G. S.- C, weer et goeden moed j het doelpuntenaantal klom op tot So voor H. G. S. C. Tien minuten vóór tijd liepen 4 spelers van I. D. O. het veld uit; toen moest de heer Fortgens den wedstrijd staken. De Zaterdagmiddag^eompetltie LEIDUIN I TR.AMVOG-EIJ3 I (1—3). Ondanks dien im die laatste dasron «eer veel gevallen regen was het Lei duin-terrein zeer goed bespeelbaar, eahter begon het juist voor den aajn- vamg van den wedstrijd, weder te druppelen, dtoch in overleg met den scheidsrechter werd besloten den wedstrijd door te laten gaan en geheel ten èinde te spelen. Om even voor 3 uur wordit de bal loain het rollen geibmobt. Trannvogels begum I. met 9 spel ars, waaronder diria invallers. De eerste aanvallen zijn voor die Tramivogels en Teeda 5 minuten na den aanvang van den wedstrijd, wanneer de Trai 1 ivogele-lin ksbiranen op jinfaire wijze binnen het beruchte gebied ge nomen wordt, krijgt Leiduin een strafschop tegen zich. Deze wordt echteer door den I naduin -ke ep er zeer netjes gestopt. Het spel gaaf nu tot rust tamelijk gelijk op. Rust komt met 00._ Tram- vogels zagen zach juist even vóór rust met de ontbrekende spelers gecomple teerd. Na rust hebben Tramvogels het windvoordeel en het spel is slechts eenige oogeniblikken Ln dezen speel tijd oud, of de Leidudn-keejier ziet zioh door een onhoudbaar schot ge passeerd. (01) Dit brengt spanning, doch hoewel Leiduin tracht hot spel te verplaatsen, gelukt haar zulks niet, zelfs ziet haar doei verdediger zich enkele minuten laier voor de tweede maal gepasseerd (02). Dit wordt Leiduin te erg, fanatiek valt haar voorhoede aan zij verkleint met een zeer fraai schot, den achter stand (12). Ben tramvogelspeler moet wegens een knieongeval het veld varlaten en wederom speelt Tram.voge!s onvolle dig. wat editor niet uitsluit dof zij haar voorsprong vergrooten (13). In dezen stand komt geen verande ring meer en wanneer de scheidsrech ter 't einde aankondigde, heeft Tram- vogels een zeer verdiende overwin ning behaald. R. C. H.—GRAFICUS (1—2) Onder een flinke regenbui laat scheidsrechter Stoqte begjnnen. R. C. H., dat het voordeel van don wind heeft, is het eerst aanvallend. Gra fleus weert rich geducht, doch kan niet verhelpen, dat de mid-voor van 1 R. C. H. na circa een kwartier spa lens, door een misverstand in d( achteatuoede de leiding neemt (1—0)j Kort daarop maakt Graficus gel ijl; doch de scheidsrechter blaast voot off-side. Hoo baad Graficus 00^ werkt, doelman Radsma houdt zij* doel schoon, waarna de rust aangb kondigd wordt. Na de rust krijgt R. C. H. ilea orkaan tegen. Toch duurt het noj lang, voor de gelijkmaker komt. Na circa 20 minuten gespoeld te hobbec moet Radsma vissollen voor een schot van den mid-voor van Graficus (1—1). R. C.H. pakt direct weer fiuik aau, doch de Graficus-achterhoede weet stand te houden. Er moet nog een kwartier gespeeld worden; do bin- nenrechts van Graficus werkt zich door de acliterhoede heen on weot Radsma voor den tweeden keer te verschalken (12>. R. O. H. zet or alles op, o:n gelijk te maken, maar dit lukte niet. Graficus heeft haar tweeden wed strijd gewonnen. Ned. R.I. VoeibalboBü. H. B. C. IWILSKRACHT I (2—2) H. B. C. had vóór rust wind an re gen in den rug. waardoor rij in het veld veel sterker was, doch er werd slecht geschoten, waardoor de verde diging alle gelegenheid kreeg, den tral steeds retour te zanden. EL B. C. neemt met een eoed schot _.t een voorzet van rechts do leiding; vlak vóór rust maakt Wilskracht uit een oomer gelijk, (11). Na rust is het spel van H. li. C. stukkan beter, doch de sterke vrind is oorzaak dat het spel meer op haar helft is. Na 10 minuten neemt Wils kracht met een hard. hoog schot de lei ding (12). Daarna is H. B. C. beslist sterker, en weet uit oen goeden voor zet onhoudbaar den stand op 22 to brengen. In dezen stand komt geen verandering meer, zoodat de puntje» gedeeld worden. VHRDERE UITSI.AGHXI le klasse C. R.K.V.Z.—V.A.T.C., afgelast 2e klasse E. Damiaten HS. D. O. II 16 Geel-Zwart I—R. C. IJ. I 2—1 ge staakt. Sc klasse G. R. K Y. Z. HH. B. C. Y 5—1 te klasse J. a D. a GSeel-Zwart III 3--2 4e klasse K. Damlafen UIKinheim UI afge last. Juniores. Alle wedstrijden afgelast. wijl ze daar naast elkaar liepen, zag Bamahas dot ze nog steeds strak voor rich uit staarde en haar lippen bewoog zonder een eeluid te gerven. Toen ze na een poosje ós straat uit- ecloopeai hadden, zag Barnabas een rijtuig staan en naast hot rijtuig stond een man in een blauwe jas een opvol lende verachijninv door zijn houten been en gKnuneekfee hoed. „Neen. maar meneer Beverley 1" riep óre bootsman uit, terwijl hö me4 gestrekte hand op hem toekwam „dat is een verrassing, meneer, en een groot genoegen en...." Maar toen kreog hii Qeone'e Weeke gezichtje in het ooghii zweeg onmiddellijk, deed het rijtuig opan, en hiaip baar voor zichtig met instappen, terwijl hii Bar- nabas aan teeken gaf om haar te vol gen. Muar Barnabas schudde het hoofd. „Pes goed op haar, bootsman," zed hii. terwijl hii de hand van den ouden zeeman schudde, „wees heel, heel goed voor haar." Dit zeggenrde deed hii het portier van het rijtuig achter hen dicht en bleef het rammelende voertuig nakijken tot het uit het ge richt verdwenen was. HOOFDSTUK LXVTL Een beschrijving van de vreeseüjlcste buurt ter wereld. Een slechte buurt overdag, een misda dige 's nachts en ten alien tijde vieze buurt is Gill's Rents, bij de rivier. Het is een buurt vol luidruchtige steegjes en pleintjes, met nauwe, krom me straten, overbevolkt van kelder tot zolder, waar men tusschen het vuil en den rommel het gehuil van het pasgebo ren kind hoort, gelijk met het gekreun van den ouderdom en gehuil van rieken; de ondeugd viert er hoogtij «n overal dreigt de honger. Gill's Rent bij de rivier is werkelijk een vreeselijke buurt. Hier was het dat Barnabas op zeke ren avond uit zijn smalle raam keek en met oogen vol verlangen over de daken n vervallen schoorsteenea, ver weg over het doolhof van pleiutjes en straten om hem heen, tot aan den horizon waar de zon onderging met ongekende praaht een praaht die alle vuil en afstooteljjke leelijkheid van zijn omgeving des te meer deed uitkomen. Onder hem was een vuil plaatsje, waar vuile kinderen vochten en speelden en de stinkende lucht vulden met hun ge schreeuw, terwijl slordige vrouwen in lompen gekleed met elkaar stonden te praten in groepjes, met hun vuile han den in hun zij of hun armen in hun schorten gerold. En het viel Barnabas op dat de vuile kinderen en de pratende vrouwen zich dikwijls omdraaiden en ke ken en wezen naar een bepaald raam, dat ook op de binnenplaats uitzag, en hij rwonderde er zich vaag over waarom ze dat deden. Het was den heelen dag ontzettend warm geweest en hoewel het nu bijna avond was, was de lucht die hij in ademde nog bodompt en verontreinigd. Terwijl hij daar uit het raam leunde en met een ernstig gezicht naar den zonsondergang keek, zuchtte Barnabas, dacht aan schobne, witte buitenwe gen, aan murmelende beekjes en stroom pjes, aan koele, groene, schaduwrijke bosschen, waar het rook naar groen en bloemen en vochtige aarde. Maar het meest van alles dacht hij nog aan een zekere herberg, waar boven do voordeur een uithangbord hing, waarop een nau welijks herkenbare hond een vage vlek achtervolgde, die men algemeen voor een haas hieldeen rustige, eenvoudige her berg, misschien aie; erg belangrijk, maar niettegenstaande dat toch de beste her berg die men in EngeLand vinden kon. En terwijl hij aan dit alles dacht, kwam er een groot, onweerstaanbaar verlangen bij Barnabas op; hij sloeg de handen voor zijn ^gezicht en zei zachtjes „Ik zal naar mijn vader toegaan!" Maar langzamerhand kwam hij tot do ontdekking dat hot lawaai onder hem had opgehouden en toen hij naar beneden keek zag hij twee maunen met roode vesten, groote kerels, met bakkebaarden en sterke armen. Het waren menschen van gewicht en toen ze hen zagen bleven de kinderen stil en met groote oogen naar hen staan kijken en de praten vrouwen gingen achteruit om ruimte voor hen te ma ken. Ja, ongetwijfeld waren het be langrijke meuschen en Barnabas merk te op dat zij ook vaak naar een be paald raam keken en vandaar weer naar een derden man die een eindje verder op het plaatsje kwam aan strompelen mei een dikken knoestigen stok een klein, breedgebouwd manne tje, dat er goedig uit zag, maar wiens gezicht half verborgen vv^s onder den rand van rijn hoed. Toen hij dezen man zag slaakte Barnabas een uit roep van verbaring, trok plotseling zijn hoofd naar binnen en bleef toen vol verwachting staan luisteren, de oogen strak op dg deur gevestigd, als iemand die op het onvermijdelijke wacht. En na een poosje zag hij de knop voorzichtig omdraaien en de deur ging langzaam en geruischloos open. Toen hij ongeveer vijftien cen timeter openstond zei Barnabas: „Bent u daar, meneer Shrig?" De deur bewoog niet meer en na een oogenblik klonk er een stem achter vandaan, een eenigszine heesche en piepende stem. „Verekskezeer, meneer", zei de stem „neem me niet kwalijk, maar die is liet niet, ik ben maar 'n eerzaam vTOuwmenseh, meneer, Snummitt hi et l ik, meneer, on ik gaan uit werke 1 meneer, en ik wasch en strijk voor de 1 mensche, meneer!" Toen de deur eindelijk heelemaal open stond zag Barnabas een Gtkke 1 ■vrouw van middelbaren leeftijd, v?i« gebrek aan schoonheid nog vergroot 'was door liet verhes van eea oog, ter- wijl liet o.-eibiijvojde, als trachtte het dit gemis goed te maken, steeds op en neer en heen en weer draaide op werkelijk verbazingwekkende wijze. „Ik hiet Snummitt", herhaalde ze, terwijl ze een soort buiging maakte en tijdelijk het rollende oog onder de strook van haar groote muts ver dween. „Juffrouw Snummitt, mehear, een weduwvrouw van onbesproken koer&kter, met goeie getuiges. En dat tk maar één oog heb daar ken ik niks an doen, want dat 'eb ik bij toeval verloren door de hak van de laars van een andere juffrouw, nou al zes tien jaar geleje". „Zoo", zei Barnabas, toen bij merk te dat juffrouw Snummitt moest op houden om adem te scheppen, „maar wat „Ik mos de kompelamente doen van moheer Bimhy, en of uwe zoo vrinde- lijk sou wille weze om hem een wijn glas te leesie". „Meneer Bimhy?" ,,'ierbpve, meneer óp. zolder! U Korfbal OVERZICHT. Een gedeeltelijk verregende Zondag AdvendoExcel sior werd wegens terreinafkeuring uitgesteld. Advendo zal dus eenige ba rer thuiswedstrijden kunnen spelen op haar nieuwe terrein in Aerden- liout, want, naar we vernemen, zul len de zwartwitten van den zomer geen gebruik meer maken van de ge meentelijke sportterreinen. We cleo- len ddt echter onder het noodtgo voor behoud meel Haarlem I ging door gelukkige om standigheden volledig naar Amster dam en verloor slechts met 1van het sterke D. E. V., door haar doel- gemiddelde op Haarlem nu juist niet zoo bijster verbeterde. Haarlem II kreeg een papieren over winning van 50 van Hercules II. Macbi IH. S. C. ging niet door agens terrein afkeuring. Ook de EL K. li. wedstrijden von den weer tegenslag door do afkeu ring der gemeente-terreinen. Dat wordt dus toch weer zomenkorfbal I DE UITSLAGEN. NEOERL. KORFBALBONO. Wo'tslijho afdeollng. Eerste klasso A. D. E. Y.—Haarlem -11 D. E. D.Hercules 21 E^. 'e klasse li. Yelox—H. B. S. 6—1 O. G. C. It.Vitesse (H.) 7a Deetos—Rozenburg 4—0 Eerste klasse C. Ready—D. V. V. 32 Westelijke 2o klasse. 3 Haarlem IIHercules II O C Sxcelrior nK. V. O. 3—3 Ready IID. E. D. II 6—1 D WerterkwartierUtrecht 00 F Sp«risan—Deetos II 41 Oostelijk* afdaollng. Eerste klasse A Onder OnsE. K. C. A. 50 Eerste klasse B: Z. K. C.—A. K. C. 2—1 D. O. 8.Wilhelmina 150 D. E. V. I—HAARLEM L (4—1). Ale om ha>'f twaalf op het drog*> P. S.-terreln begonnen wordt, ia de Amsterdamsche aorval met Vliegen- Ouwehand (de dames zijn figurant!) direct in actie. Vliegen mist een las tige kans. Heel spoedig neemt Haar lem den aanval ever en wordt het 6pol eerlijk verdeeld. Wulfhorst onder- heb 'm vast wei 'es gehoord, meneer op de fluit, meneer prachtig speult ie, maar effetief treurig". „Em heeft hij een wijnglas noodig?" zei Barnabas, en dadelijk haalde hij het gevraagde voorwerp uit eeu wan kelende hoekkast en gaf het aan juf frouw Snummitt die het aannam, er in keek en het ondersteboven liieid en toen met haar eene oog welhetceke- nend naar Barnabas keek. „Wat nog meer?" vroeg hij. „Wat ik zegge wou, meneer, as u zoo vrindelijk sou wille Weze om er een druppie in te doen, la 'me zeggos kejac dat zou wel prettig weze". „0, is 't daarom te doen", zei Bar- tabas. Hij deed een flinke teug cog nac in het glas en gaf het aan juf frouw Snummitt die liert aannam,- boeg. met haar rollende oog naar do flescn op tafel keek en glimlachende zei: „Dank u vriendelijk voor meheor Biinby, en nou ik zie dat u het op 't Uppie van uwes tong liet om mij ook wat an te bieje, zeg ik: graag, met 'n dun achuffie cttroen d'r In asjeblieft, meneer". (Wordt vervolgd.!

Haarlem's Dagblad | 1922 | | pagina 6