LAFAYETTE Scbc'.dsTechtof ia de beer Ortotmeijer. De volgende elftallen komon onder zyn leiding -binnen de ljjneni Spar taant Van Roerom, Obm, Ohm, Qrobbo, v. d. Broek, N. N., De Natris, v. Lango, w. Oondt, - Welaob, Put. Haarlem: Pellecom, Brakol, v. Daalen, M. Houtkoopor, Haak, Terweo, Bleebaar, D. Houtkoopor, Ruum, Baay, Angenent, Spartaan begint ntofc don aanval; do Haarlem-aohterlioedo Is editor spoedig in actie. Van Qondt begint mot naast to trappen. De roodbrooken kannen blijk baar niet gemakkelijk met hot terrein overweg. Hot is zoor zwaar en glad. Spartaan blijft dan ook eonigszinn in de meerderheid. Langzaam weten de Haarlemmers zich dan wat moor aai terrein gostoldhoid aan to postten, wai de voorhoede dor roodbrooken ten aan val gaat. Het is nu een zcor vlug spel doel tot dool. Na een kwartier spelen noemt Spartaan de leiding, als De Natris goed voor doel zet en do toeloopende Put scoort. (10). Haarlem laat don moed hiordoor niet sakken. Integendeel. Met vuur wordt aan gepakt. Spartaan hoeft dan ook niet lang plezier van haar voorsprong. Het Spar taan-doel wordt steeds bestookt en na goed spel tnaechen Haak en Houtkooper, Zet laatstgenoemde den bal voor dool Brakol maakt gelijk ;11). Baay komt ongelukkiger wijze met een Spartaan-speler in botsing en verlaat het veld, om niot meer terug te keereu. Gernimen tijd speelt Haarlem dan met 10 man, doch is geenszins in de minder heid. Daarna komt J. Tokelenburg Baay vervangen. Kort na het eerste doelpunt ecou.u Haarlem ton tweeden male, wanneer Van Pellecom een ecuter van Van Daalen in schiet. V«n Rossnm stopt, doch Martien is er vlug bjj en scoort. (1—2). Spartaan tracht de verloren schade to herwinnen. Van Gendt scbiodt van kor ten afstand, dock Angeneut is op zjjn plaats. Aan den anderen kant schieten Haak en Van Daalen net langs don paal. Hoewel vele aanvallen op beide doelen worden ondernomen, blijven de verdedi- fuxgen stand houden en komt rust met —1 voor Haarlem. De tweede helft begint met nou over wicht van Spartaun, wat Haarlem reeds nn vqjf minuten een doelpunt kolt. Het was zoowel een onverwacht als pel.ikkig doelpunt. Angenent kon blijkbaar zijn voeten met uit de klei loswerken en met een weinig effect rolt het leer over de J*rn. (2—2). Opnieuw ontstaat oen spannende strijd om de leiding. De Huarlera-voorhoedo komt dan weor los. Er zit veel vuur in het elftal; het ziet or naar uit dat het wil winnen. De Suartaan-achterhoede krogt het dan ook zwaar to verantwoor den. een schuiver van Haak gaat bezij den den paal, evenals oen kei van Mar tien. Haarlem is na iets in do meerderheid. Een drietal hoekschoppen op het Spar- tuundool leveren niets op. Een gooi aan gegeven bal van Van Daal on aan Jur schiet deze hard ui; Van lïossum stompt den bal evenwel schitterend over de lat. Deze hoekschop levort niets op. Ook do Spartaan-aanval onderneemt dan eenigo aanvallen, waarbij voor do zoo- veelsto maal blijkt, dat De Natris te wei nig steun hooft van zyn buurlui. Zelfs "Van Gendt schoon weinig met zyn rechts buiten op te hebbou; den gehoelen mid dag zagen wij Van Gendt geen trap naar den rechts- of linksbuiten geven, in het midden van 't veld maar doormodderde, wol gevaarlijk was, doch geen schijn van kans kroeg tegenover Bieshaar en D. Houtkoopor. Er is dan nog ongeveer 10 minuten te spelen; velen denkeu dat het wel bjj een gelijk spel zal blijven. Haarlem valt dan voor de zooveelste maal aan; deze aanval loopt op een hoekschop uit. Van Pellecom zet goed voor dool, Van Daalen vangt het leder op en zet lit opnieuw voor doel, waar Brakol bet hoofd er onder zet en onder geweldig gejuich van de talrijke aanwezige Haarlemmers scoort. (23) Onmiddellijk wordt Van Daalen terug gehaald in de achterhoede. Spaartaan zet er nu nog eens extra op en komt nu in de meerderheid. De roodbroeken verdedigen taai en hoewel de spelers zichtbaar ver moeid raken, wordt geen oogenblik opge- ges cn. Steeds weer wordt Let leder retour gezonden. Er is geen doorkomen meer aan. Toch beleeft het doel nog enkele be nauwde oogenblikken. Eenigo minuten vóór tijd vreest een ieder den gelijkmaker, dcch Van Lango schiet door te lang treu zelen naast, direct daarop gevolgd door een hard schot dat rakoliugs langs den paal gaat. De laatste minuten verstrij ken onder groote spanning. Haarlem houdt stand en als Grootmover voor de laatste maal fluit, hoeft JlaarJein een schitterende overwinning behaald, welke, zoo&ls wij boven reeds aanhaalde, door het harde werken en volhouden van het goheelo elftal werd behaald. H. V. V.AJAX (t—1). H. V, V. trok aldus „Do Crt.", aan wie we ook de bijzonderheden der drie volgende wedstrijden ontlcenen da delijk ten aanval, maar zonder succes. Ook Ajax kon vóór rust geen doelpunt maken. 1 Direct 5a de hervatting Ifreeg Be Boer schoten van B. Kassier en HeijneD te verwerken, waarna een aanval van Ajax volgde. Van Dort plaatste den bal voor het doel en de toeloopende Broek man schoot den bal in het net (oi).- De Hagenaars pakten daarop flink aan, druk op het Amsterdamscho doel bleef toen eenigen tijd aanhouden en uit'een hoekschop bracht Schot de partijen op gelijken voet (i1)4 FEIJENOORD—H. B. 8. (1—0), Vóór de rust werd door geen van bei- do partijen gedoelpunte Na de pauze begint Feijenoord weer heftig aan te vallen. De druk op het doel van li. B.- S. wordt te groot en na 7 minuten loopt Formenooij den bal uit een voorzet van Pelterson in het doel (io). Denis gaat nu in de middenlinie. Een vinnige strijd met soms zeer goed voetbal volgt. Beurtelings moeten beide d'oelverdedigers optreden en hoewel bei de partijen zich erg inspannen, wordt er niet meer gedoelpunt. U. V. v.—V. O. 0. (0—1). Dank zij 't schitterende spel van Bron- ger zag- de U.- V. V.-voorhoede geen kans, vóór rust een doelpunt te maiken, maar ook die van V. O. C. kon in die periode het net niet vinden. Een kwartier na rust stond Beyers op zijn post en met een hard schot, waar naar Van Rijn maar niet eens zijn han den uitstak, kreeg V. O. C. de leiding. Bjj U. V.- V.- ging Swartiouw spil spe len, verwisselden Broos en Schouten van plaats, maar niets hielp. V. O. C. stond haar leiding niet meer af, V. V, A.—D. F. C. (2—1). Na eenige wederzijdsche aanvallen zag Steur kans het leder te bemachtigen en het zonder veel moeite langs Van He- mert in het Doidtsche doel te trappen (io}. De Dordtenaren waren, vooral vóór de pauze, sterk aanvallend, doch za gen geen kans dit in doelpunten uit te drukken. Toen uit een doorbraak van V. V. V. Willigenburg goed voorzette, was Van Uslar er vlug bij om het leder met zijn hoofd in het Dordtsche doel te deponee- a (z—o). Na de pauze waren de Amsterdam mers slechts enkele oogenblikken iif de meerderheid. Uit een hoekschop op het V. V. A.-doel zag Van Dam eindelijk kans met een goed geplaatst schot Cohen te verschalken (21}. In dezen stand kwam geen verandering. Orargangscampstltls. STORMVOGELS—D. E. C. (3—2) Kwart over tweeén steilten ach onder acliaLdsxvich'ier OpLuysejr-bor vonigemodULde elltaltön vol Ledig op. Na het gebruikelijke verkenning aan beide zijden blijkt dat de partij an aan elkaar gewaagd zjjii; er ont wikkelt riali een snel heen en wt*iir gaand spel met voortdurend gevaar lijke oogenibMkken. Do D.E.C.-achter- tiioede is goed op droef en weet doel punt.an vooriooipijg te voonkom epi, doch Van Hemerl riet toch kans, ais iedereen denkt, dat hij den bal door aal geven, met een ver en zuiver scthot den D.JÏ.C. keeper te verschal ken (10). Slechts kort is deze vreugde, daar' de D.'E.iC.-mfidvoor, die door de backs van Stormvogels even vrij spel wordt gelaten, met eon hard schot do partijen op gelijken voet breingit (1-1). Nog wordt aan beide kanten een doelpunt gemaakt, doch déze worden geannuleerd, zoodat de rust ingaat met 1—1. Na de thee wordt direct vurig aan gepakt en al spoedig hoeft Scharpff succes met een hard schot (21). Tien minuten later is het dezelfde speler die op de zelfde wijze er 3—1 van maakt. Over het algemeen is het spel beter dan vóór de rust, doch de Stormvo gels-achterhoede, mot uitzondering van Snoeks en Struys, die een goe den wedstrijd spelen, staat wijfelend te trappen en als dan ook bij een voorzet van rechts da linksbuiten vrijgelaten wordt, weet D.E.C. daar uit een doelpunt te fabriceeren. Met dezen stand komt het eindeL Tweede felisse k. E. D. O. I—W. F. O. I (E—2). Eindelijk heeft de roodzwarte voor hoede haar productiviteit teruggekregen. Evenals Holandia werd W- E. C. afdoen de geklopt. Do E. D. O.-ploeg speelde vóór rust een klas betor dan de tegen partij. Met afwisselend lang en kort spel werd keer op keer de Wonnerveersche achterhoede gepasseerd - op verbazend snelle wijze. Na eeu weifelend begin gaat E. D. O. het W. F. C.-doel besto ken en weldra heeft Steffens succes als Tan is hem een prachtkans'biedt. Even daarna schitterend samenspel der su bliem spelende E. D. O.-voorhoedo cn Perukel maakt een doelpunt. De Kieftc houdt dan op ongelooflijke, manier een keihard schot uit het doel. Als Van Woningen een troughpass geeft, zet Jaoobsen kalm voor en weer benut Steffens de kans. Handig passeert' Tanis dan eenige W. F. C.'ers, geeft aan Peruke!, df« naüfurlifë géén fou» maakt (4o). Nog eenige gevaarlijke oogenblikken ontslaan voor het doel der bezoekers door het stevige doorzetten van Steffens en 't goochelspel van Perukel. rust is do E, D. O.-meerderheid n gTopt cn W. F. Ci maakt een verdiend tegenpunt (4l). Na keurig solo-spel brengt Perukel den stand op 51. De snelle Stelling verkleint den ach terstand (sa)« Tanis, die voortreffelijk werk level t, heeft geen geluk, zoodat hij do score niet op kan voeren. Het eindresultaat is een keurige over winning. Hoewel niet steeds in het snelle tempo van vóór rust gespeeld werd, vormde her E. D. O.-elftal een uitstekend geheel, waartegen Wormerveer niet opgewassen bleek. HORTUS—H. F. O. (1—2).^ Zonder Zwang en Tancrelle 'rok H. F. 0. naar Amsterdam, tor bestrij ding van Hortus. In tegenstelling met de eersto ontmoeting tegeu Hor tus in Haarlem verliep de strijd geluk kig op zeer regelmatige wijze. Wel werd af en 'oe even forsch gespeeld, maar de scheidsrechter trad onmid dellijk afdoende op. Ten aanschouwe van vrij veel pu bliek, waaronder heel wat H. F. ü.- supportors, zien wij het volgende H. F. C.-elftal zich opstellen: Kreek, Kervel, Bijvoet, Reydon, Kuypers, Lamp, Cohen Torvaert, N. N., Bouvy, "Van Beekum, Bendien. H. F. C. trapt af er ontwikkelt zich al dadelijk een vlug speL De eerste aanval is van de H. F. O.'ors, doch loopt op niets uit. Dan is Hortus aan de beurt, maar Kervel weet te keeren. Kort na el- klaar krijgt H. F. C. eenige hoek schoppen te nemen, doch beide malen veet de Hortus-doelverdediger hoog opspringend den bal weg te stompen. Zooals gewoonlijk, probeert Van Beekum het maar op z'n eentje. Na enkele pogingen wordt hij eens bin nen het beruohte gebied op minder fraaie wijze „genomen.". H. F. C. krijgt een strafschop te nemen. Me1 een niet te houden schot ge lukt het Bouvy, onder luid gejuich aan H. F. C. ae leiding te verschaf fen (0—1). Even wordt het spel nu forscher, doch zooals gezegd trad de scheids rechter onmiddellijk flink op. Partijen wezen nu goed tegen el kaar oper wordt vrij goed gespeeld Hoe Horius ook werkt, het gelukt haar niet te doelpunten, al on'kwapi het H. F. O.-doel op een gegeven oogenblik maar net, toen Kreek ee- ligszins onhandig een bal trachtte le keeren. Me' 1—0 brak rust aan. Dadelijk na de hervatting blijkt, dat Hortus zich heusch niet gewonnen geeft. Vooral haar linkervleugel komt geweldig in actie. Nadat do H. F. O.-achterhoede even wat druk werk heeft gehad, komt de H. F. 0.-aanval wederom in actie. Eenige fraaie rushes van Bouvy hebben niet het gewenscnte resultaat. Even later heeft N. N. met eon werkelijk prachtig schot succes. (20). Hierna verslapt het spel van H. F. C. aanmerkelijk. Hortus maakt hier gebruik van, en er wordt nu meestal op de Haarienische helft ge speeld. De verdediging der H. F. C.'ers, met Kuypers en Kervel aan het hoofd, is echter niet te passeeren._ Eenmaal echter heeft de linkervleu gel 8UCCO8. Na werkelijk mooi samen spel krijgt Kreek geen schijn van kans, en onder geweldig gejuich der Hortus-supporters is de stand 12. Er komt nu groote spanning. Hor tus spant zich tot het uiterste in, om nog gelijk te maken. H. F. C. daar entegen wil zich de overwinning met meer laten ontgaan. Even is Hortus ongelukkig, als een fraai schot tegen den paal belandt. De H. F. C.-voor hoede brengt nog wel af en toe op luchting, doch steeds keert Horius terug. Do verdediging wee1 echter verder doelpunten der Amsterdammers te voorkomen. Onder de grootste spanning breekt einde aan met een verdiende over- inning der H. F. C.'ers. Het geheel was een vlugge, span nende strijd, die op een kleine uit zondering na op aangename wijze ver liep. Bij H. F. C. noemen wij naast Keriml vooral Reydon en Kuypers, 'erwijl in de voorhoede Bouvy en N.N. goed werk verrichtten. Darde klasse k. H. S. V.—D. W. S. (1—6) H.S.V. tóatft vörscliiLlencLe inval lers, waaronder enfcelen, die reeds 's morgens gespeeld hadden. D.W.S. heeft hare gewone opstelling NieLtegan6taandé d!e groote onvol- led/igllioiid zijn de H.S.V.'ers het eerst de aanvallende partij. D.W.S. heeft niet over pech te klagen als een paar harde schud vara juist naast en over viiégêm. Na 20 minuten "weet D.W.S. onverwachts te doelpunten* esn voor de rust weet zij zelfs haar voorsprong te vergrooten (0—2). Na rust krijgen wij weer een gelijk opgaand spel met geen dor partijen in de meerderheid. D.W.S. heeft Fortuna met rich. Als D.W.S. den stand heeft opgevoerd tot 0 —3, weet eindelijk Dovetudonp TOX& een hard schot er 1—3 van te maken. Door dit succes aangemoledligd spelen de H.S.V.'era fanatiek verder, doch ook dfftmaal blijkt hun werk onbe loond. Aan den anderen kant lixieft D.W.S. moer geluk; geregeld weet D.W.S. den stand op 1—6 io brengen, waarmede zij oen zoor geflatteerde overwinning behaalt Reserve le klasse A. n. F. C. II—V. V. dl. H (1—1). Deao wedstrijd, is IL F. C, EL niet meegevallenin Amsterdam had H. F. (1 mot 42 gewonnen, doaa- V. V. A. toen vrii zwak speelde. Zondag eohter was V. V. A. II sterk opgeko men alleen aan hot slecht schieten der voorhoede had H. V. C. het te danken, dat het niet op een nederlaag uitliep. H. F. C. Et miste .Bondien, en had daarvoor op de midvoorplaais F. Storm. .eele wedstrijd door word in oen vlug tempo gespeeld. Van beide kanten werd voortdurend flink aange vallen, vooral V. V. A.'s rechter wing was gevaarlijk- Vlak voor rust had Engel geluk, toen een te scherpe voorzet van hom langs den keeper heen vioog (10). Na rust ongeveer hetzelfe spel, met H. F. C. iets ln de meerderheid. H. F. C. maakte een off-side-goal, die vol gens de meeaten niet off-side was. De scheidsrechter wa» trouwens in 't alge meen veel te streng. Van der Méulen kreeg een gemak kelijk schot te venverkenhii liet echter den bal vallen, en V. V. H. maakte geliik (11). Bij IL F. C. was de rechtervleugel dezen keer héé lslecht, terwijl ook de hali-linie wel eens beter mag leeren plaatsen. Bsirlnuchs Voetbalbond Eerste klasse A. V. V. E. I—B. O. H. IH (3II. Als scheidsrechter Tyaaeliag do elftal len laat ops.ellen, .Jbljjlct dat It. C. IL slec.hts 10 spelers heeft. Reeds na 10 mi nuten hebben de Meern'ogbewoners suc ces wanneer de rechtsbuiten een goed go- plaatsten bal ineens inzet (10). liet blijkt, dat V. V. H., nlle voorspellingen ten spijt, den wedstrijd niet gewonnen geeft: er wordt uitstekend gespeeld, spe ciaal door haar voorhoede. ïn de acliter- boedo der tegenpartij sluit hot spel ook minder goed, zopdat al gauw no. 2 in het net ligt. K. C. H. wijzigt thans haar op- stolling, waardoor hot spel meer verdeeld wordt, ltust 20. Na do rust blykt Hercules haar kruit verschoten to hebben, z(j wordt eun poos ingealoton. Do doelverdodigar van V. V. H. die uitstekend werk verricht, moot ten laatste zwichten" voor oou praeht-schot -1). Hercules werkt zieli weer wat los doet eenige gevaarlijke aanvallen. Kort vóór t(jd heeft een dezer aanvallen het gewensehto succes, waardoor do stand op 31 gebracht wordt. -Direct hierop fluit do suhoidsreehter, dio correct leidde, voor de laatste maal. H. S. V. II—T. II. B. (1—2) H.S.V. II kreeg T.H.B. op bezoek en moest een kleine nederlaag boeken. Het was voor rust een gelijk opgaand spel;, waarbij T.H.JB.' eenige goede kansen niet benutte. H.S.V. scoorde «enmaal. Rust 1—0. In do tweede helft 'Is T. H. B. meestal.in de meerderheid geweest. Vrij spoedig maakte Bakker gelijk, waarna Stouten er 2—1 voor T.H.B. van; maaktjfc. Belde doelverdedigers werden eenige malen door de pelen bijgestaan, doch gescoord werd er niet meer en met 2—1 bleef T.H.B. in de meerderheid. Eersie klasse B. H. F. C. IV—STORM VOCE L8 II (1-«). Beide elftallen verschijnen met eenige invallers. Vóór rust zijn dc gasten in de meerderheid, doch de blauwwitte verde diging, speciaal de backs en keeper Sïj- pesteyn, houdt stand. Rust komt met oo. Spoedig na de hervatting scoort de thuisclub uit een goeden voorzet van rechts. De adspirant-kampioenen zetten er nu alles op om tegen te scoren, doch zij hebben geen geluk. Het einde brengt alzoo een niet geheel verdiende over winning van H. F. C. IV. Derde klasse A. SPAARNDAM II—H. C. S, C. (0—2). Als de scheidsrechter om 10 uur laat beginnen, trapt H. G. S. C. met zon in het gezicht af. Er ontwikkelt zich een vlug cn goed spel aan beide zijden. Als er ongeveer een kwartier eespeeld is, moet een speler van Spaarudam het veld verlaten wegens hevige kramp, waarvoor H. G. S., C. een invaller toestaat. Dan gaat de strijd weer verder, totdat H. G. S. C. een corner weet te forceeren, die goed genomen en in een doelpunt wordt omgezet (01). Daarna gaat het »pel weder spannend verdereen goed doorgezette aanval van H. G. S. Ot wordt Spaarndam noodlottig, want de keepei werd voor de tweede maal gepasseerd (oa). Eenigen tijd hierna is het rusten. Na de hervatting werden geen doelpun ten meer gemaakt. Het einde komt dus met 2o voor H. G. S. C. waar zij hard voor heeft motten zwoegen.- Med. R.g. Taetbalbocd. Tweede klasse D. H. B. C. I—P. V. C. (1—0). Alvorens tot dezen zeer belangrijken wedstrijd werd overgegaan, werd den lieer J. v. d. Vlug't, dio heden 12M jaar voor H. B. C. speelde, een fraaio krans aangeboden, namens het eersto elftal, waarna onder leiding van den heer T. van Veen werd aangevangem Direct ontwikkelt zich een zeer vlug spel. Toch is Hj B. C. iets sterker, imaar Fortuna is niet met haar. Rust komt met blanken stand. Na rust eerst weder eenige verken ning, maar dan komt H. B. C. gevaar lijk opzetten, doch het alleszins verdien de goaltjc blijft voorloopig uit, tot 10 minuten vóór het einde A. Mooren een fraaien voorzet benut. P. V. C. komt dan nog wel even los, maar stuit op de erdediging. Met 1o wint H. B. C, al leszins verdiend dezen zeer fraaien en spannênden wedstrijd. Na afloop werd aan den heer J. v. d. Vlugt, namens H. B. C. een fraaio siga renkoker aangeboden, onder eenige toe passelijke woorden van den voorzitter en den geestelijken adviseur. VERDERE UITSLACEN. 3 E. Westen II—R. C. IJ. 1—2 3 F. Geel Zwart IILisse II (terrein afge keurd). 3 G. Victrix IGeel Wit I o7 S. D. O. HI—H. B. C. V 2—o 4 J- S. D. S. I—Westen m 3—1 4 K- Damiaten III—R.-K. V, Z. IV 1—2 Geel Wit IIKinheim III (terrein af gekeurd). Juniores Damiaten IVRood Wit I 32 Westen IVGeel Wit III 22 Geel Wit IV—Geel Zwart V 1—4 Bulten de Competitie. R.-K. V. Z. I—GEEL ZWART I (2—4). De partijen zijn goed aan elkander ge waagd, doch Geel Zwart is voor doel gevaarlijker. R.-K. V. Z. neemt met een onhoudbaar schot do leiding, terwijl zij zelfs door den middenvoor de leiding eet te vergrooten (2o). Dan komt Geel-Zwart opzetten en weet voor rust 4 maal te scoren. Rust 24. 1st gaal het spel gelijk op, en blijven de achterhoeden den aanval de baas. Einde 24 voor Geel-Zwart. 08 Zsterda$)iiiidfi&g'Comp6titie „TRAMVOGELS" I—„KENNE- MERLAND" I (2-0). Zaterdagmiddag j.L vond op het terrein der Tramvogels bovenvermel de ontmoeting plaats. Uit een der aanvallen der Trauivo- gels, waarbij de bal naar den rechts buiten gespeeld wordt, zet doze Bpc- ler zoo scherp voor, da« de bal Lus- schen handen en beencn van den doel verdediger door in hef. net belandt. (1-0). Na rus' zijn Tramvogels in de racer derheid het spel wordt hoofdzake lijk op de Kennemerland-heift ge speeld, doelpunten blijven ech'er voorloopig ui'. Dit een der Tramvogels-aanvallen wordt een Tramvogelsspeler op unfai re wijze binnen het beruchte gebied „genomen". De vrije schop wordt on houdbaar ingeschoten (20). Terstond hierop wordt het einde aangekondigd en heeft Tramvogels 1 een verdiende 2O-overwinning op Kennemerland I behaald. „KENNEMERLAND" 2„TRAM- YOGELS" 2 (2—1). Op een der speelvelden van Kenne merland vond tegelijkertijd bovenvei- I melde ontmoeting plaats. Met zeer mooi samenspel weet Kennemerland 2 reeds spoedig de leiding te nemen (1-0). Lang echter mogen de Kennemers dit genoegen niet smaken, want na fraai opbrengen door de Tramvogels- voorhoede wee1 de rechtsbuiten uit een voorzet van den linkervleugel de partijen weder op gelijken voe1 te brengen (11). Na rust hetzelfde gelijkopgaande spel als in de eerste speelhelft. Eeni ge minuten vóór het einde weet Ken nemerland zich wederom de leiding te bezorgen (21). Kennemerland 2 heeft dus eOQ 2~1- overwinning op Tramvogels 2 behaald „HAARLEMSCHE BANK"—„LEI DUIN" (0-0). He' elftal der Haarienische Bank 1 kreeg Leiduin op bezoek. Beide par INGEZONDEN MEDEDEjET.INGEN ik 60 Cte. per re?el. HIEDVE VOailAARSIODEitEH Dames- en fóïeisjeskleeding Groote Houtstraat MI hoeJl Nieuwotrasl Msartsclie Buien kunnen U eene verkoudheid bezorgen, keelpijn, influenza of bronchitis. Voor komt erger. Geneest het geringst® hoestje onmiddellijk met de ABDIJSIROOP tijen konden in den wedstrijd het doel niet vinden, zoodat de boginstand te vens do eindstand werd, een uitsiag waarmede beide elftallen tevreden mogen zijn." ,.De wedstrijd P. E. N. IStormvo gels kon wegens onbespeelbaarheid van he' P. E. N.-terrciu geen door gang vinden. G. P. S.—GRAFICUS (2—1). Om half drio stellen beide elftallen zich op onder leiding van den heer J. J. Stoete. Direct ontwikkelt zich een vurig spel, zoodat de beide partijen gelijk opgaan. Het veld, da' nog al glad is door den gevallen regen, is hinderlijk voor het samenspel, doch G. P. 8. komt meer en meer ingepeeld. Na 20 minuten sjielen krijgt G. P. S. een penalty, welke benut word' (10). Graficus ziet, dat he' 7.00 niet gaat en ze' er alles op om gelijk te maken, maar de achterhoede van G. P. S. zendt alles retour. Na rust heeft Graficus de opstel ling gewijzigd, maar G. P. S. blijft in de meerderheid. Na ongeveer 25 mi nuten gespeeld te hebben, maakt de linksbinnen van Graficus gelijk. u-1). Dit ontmoedigt G. P. S. nie1, maar zij speelt met vuur door. Een doel punt kan nie1 uitblijven en weldra rnoet de keeper van Graficus voor de tweede maal visschen (21). Daarna pakt Graficus nog eens flink aan, maar het G. P. S.-doel is blijkbaar niet meer te vinden. Zoo komt het einde mot een wel verdiende overwinning voor G. P. S. DROSTE—JOHEZ H (6—2) Droste is terstond in de meerder heid, echter opent zij de score pas 15 minuten na den aanvang (1—0). Spoedig hierop vergroot Droste haar voorsprong mat een keurig eohot (20). Dit wordt Johez te bar, fanatiek vólt zij aan; een prachtkans gaaf voor baar verloren, wanneer can Diroste-speLar dan bal binnen het he/riiohte gebied met de handen weg slaat. De toegestane strafschop wordt niet benut, wat echter uitstöl van executie betedkenit, want spoedig lil erop wordt na mooi opbrengen door do Johez-voohhoodie, de bal kffurig ingeschoten (2—1). Hierna komt Droste weder aan het woord en doelpunt tweemaal kort op elkaar (42). Met dezen stand komt rust. Het oogenblik ruat schijnt Johcz goed gedaan te hebben, want zij neemt terstond nadat weder afgetrapt is, 'het spel in handen, wat echter Droste niet belet, haar voorsprong uit een schrafsahop te vergrooten (51). Jahez is hierdoor geenszins ont moedigd en blijft fanatiek aanvallen. Haar keurig 6pel wordt dan ook ein- delijtk beloond en alzoo de achter stand verkleind (52). Allan denken dat in dezen stand geen verandmin^ meer zal komen, doch erven vóór het einde weet Droste zoowaar nogmaals te doelpunten (6-2). Als de scheidsrechter het einde aankondigt, heeft Droste een fraaie 62 overwinning op Joh es 2 behaald Zaterdagmiddag 18 Maart, Droste, welk elftal dien middag vrij is voor de Zaterdafrmiddag-competitiie, een vrienifechanpeljjkcii wedstrijd, op liaar terrein aan den Meerweg te Heemstede, tegen Voorwaarts. Twtlnlitiivi ONS RACINC-NIE'JWS. We ontvingen No. 13 van „Ons Pa cing Nieuws", liet officieel orgaan der Racing Club Haarlem, onder redactie van de hoeren P. C. Langeveld, W. H. J. v. d Eijiide en J. Klos. Dit num mer begint weer met een uitgebreide rubriek Officieele Mededeelingen. Verder eenige beschouwingen en be richten in de rubrieken „Om Ons Heen" en „Haarienische Voetbal bond." Wedstrijdverslagen in de ru briek „Reizen en trekken" en de vol gende artikelen: „Theorie over ons spel", „Een internationale voetbal- droom", „Iets over spelregels", „Ath. letiek door W. van Leeuwen", enz. frisch en mooi kan worden zoo kan he' ook gaan met de liefde en het .vertrouwen van een vrouw. En nu kalm blijven, ui'n jongen. Doe je oogon dicht en ga weer slapen." En omdat hij erg moe was, deed Barnabs do oogen dicht, voelde haar kleine, koeln hand op zijn voorhppfd en viel in slaap. II. Terwijl Barnabas daar zoo lag te sluimeren, droomde hn. Hij had den laats«en tijd in xijn slaap vele dro men en visioenen gebad, maar geer- enkele zooals deze. Het scheen hem (oe dat hij midden ia het groene bosch van Annerslej lag. En terwijl hij daar lag, zwaar gewond kwamen er vlugge, lichte voetstappen door het bosch, alsof er een jonge nymf aankwam of een boschgoain iemand op wie hij lang en geduldig scheen te hebben ge wacht iemand, die mooi en jong en «acht was als de morgen. En omdat hij 200 gewond was en niet docht spreken of zich bewegen, boog zo zich over hem heen, en raakte hem met haar banden aan haar zachte, koe le handen, op zijn voorhoofd en zijn wan gen en iedere aanraking was als een liefkooring. Langzaam, heel langzaam, sloeg ze haar armen om hem heen sterke ar men, die zijn vermoeide hoofd oplichtten en het tegen haar aan hielden. En ter wijl ze hem zoo vasthield, zuchtte ze, en huilde, maar iheel zachtjes, en boog zich over hem heen en kuste zijn voor hoofd, zijn oogen en tenslotte zijn mond. En tengevolge van dezen droom bleef Barnabas liggen, stil en tevreden, want het scheen dat het Geluk nu eindelijk tot hem gekomen was, en uit eigen be weging. Maar na een poosj ebewoog hij zich en zuchtte en deed na eenigen tijd zijn oogen openhij keek toevallig net naar de deur van zijn kamer en zag dal die deur trilde, alsof hij net dichtgedaan was. Terwijl hij er met slaperige oogen naar lag te kijken, ging de deur weer langzaam open en John Peterby kwam zachtjes binnen; hij liep naar het bod toe, maar toen hij zag dat Barnabas wakker was bleef hij stil staan. Plotseling glimlachte Barnabas, cn stak de hand naar hem uit. „Zoo, John," zei hij, „goeie, trouwe John, ben jij het?" „Meneer," mompelde Peterbyhij liep naar het bed toe, greep de hem toe gestoken hand en keek verheugd naar Barnabas; het scheen dat hij nog iets wilde zeggen, maar er kwam geen woord over zijn lippen. „John," zei Barnabas, terwijl hij xijn slaapkamer eens rond keek, „waar ben ik toch?" „Op Ashleydown, „Ashleydown?" herhaalde Barnabas, terwijl hij de wenkbrauwen fronste. „Meneer, u is heel erg ziek ge weest." „O ja ik heb een schotwond gekre gen gisterenavond, geloof ik." „Meneer, het is al meer dan drie weken geleden gebeurd." „Drie weken 1" herhaalde Barnabas, terwijl hij met moeite rechtop ging zit ten, „drie weken, John? Onmogelijk!" „U is er werkelijk heel naar aan toe geweest, meneer. En ik geloof zeker dat u gestorven zou zijn als u niet zoo goed opgepast was door „Ja de hemel zegene haar. Waar is ze, John waar is de Hertogin?" „Hare Doorluchtigheid is vanmorgen uit rijden gegaan, meneer." „Vanmorgen? En vanmorgen heb ik nog met haar gepraat heel kort ge- leden." „Dat was gisteren, meneer." j „O," zei Barnabas, terwijl hij de I hand aan het hoofd bracht „wou je zeggen, dat ik een wijzertje rond gesla pen heb?" I„Ja, meneer." „Hm!" zei Barnabas; „Ik héb er hon ger van gekregen, John ik rammell" j „Dat is het prettigste nieuws dat ik de laatste weken gehoord heb, meneer," zei Peterby met een van zijn zeldzame l glimlachjes» „en uw kippesoep is klaar. „Kippesoep?" riep Barnabas uit, „malligheid, John. Breng me een flinke portie vleesch, begrepen?" „Maar, meneer," stribbelde Peterby tegen, en schudde het hoofd, maar zijn gezicht klaarde op, „heusoh, ik „Of een karbonade, John, of ham met eirenik heb honger, zeg ik je." „Prachtig!" lachte Peterby, „maaT de dokter, meneer. „Dokter!" riep Barnabas met een minachtend gesnuif uit, „wat heb ik met dokters te maken? Ik ben weer beter, John. Geef me m'n kleeren." jKleeren, meneer!" riep Peterby ver schrikt uit, „onmogelijk, meneer I Neen, •Ja, ja, John ik wil opstaan." „Maar, meneer „En nu dadelijk 1 M'n kleeren, John, m'ü kleeren!" „Heusch, meneer, ik „John Peterby," zei Barnabas met een woedend gezicht, „je moet me gehoorza men geef me dadelijk m'n kleeren." Maar terwijl Barnabas boos keek en Peterby aarzelde en verheugd keek, hoor den ze beneden het geratel van wielen en het slaan van een portier van een rij tuig. Peterby liep naar het raam, keek naar buiten en slaakte een zucht van verlichting. „Wie is daar?" vroeg Barnabas, die nijdiger keek dan ooit. „Hare Doorluchtigheid is teruggeko men, meneer." „Uitstekend, John. Doe haar mijn groeten en zeg dat ik bij haar zal komen zoodra ik aangekleed ben." Maar nauwelijks was Peterby do ka mer uitgegaan of de deur ging weer open en de Hertogin van Camtoerhurst ver scheen toen ze Barnabas te midden van zijn kussens overeind zag zitten, gaf ze een schreeuw van verrukking en liep haastig op hem af. „O, Barnabas!" riep ze uft, „anaar Bagnabas!" en d'it zeggende bukte ze zich plotseling en gaf hem, alsof het de gewoonste zaak van de wereld was, een zoen op het voorhoofd. „O. beste jongen!" riep ze, terwijl ze zijn kussens begon op te schudden, „wal ben ik blij, dat je weer boos kunt kijken maar je ziet er verschrikkelijk dreigend uit, Barnabas!" „Ik heb geweldigen honger. Her togin." „Natuurlijk, Barnabas en dat is heerlijkl" „Een lekker stukje vleesch „Dat zou heerlijk zijn, Barnabas." „En ik wil opstaan. Hertogin." „Natuurlijk, wil je dat, Barnabas, Zie zoo, ga nu maar liggen, zoo 1" „Maar, mevrouw, ik ben vast besloten, ik heb er mijn zinnen op gezet om op tc staan nu dadelijk ^Natuurlijk, Barnabas leg je hoofd maar op het kussen I Hè, je ziet ér uit alsof je zoo echt gemakkelijk ligt! En je zegt dat je zoo'n honger hebt? Dan zal ik hier blijven zitten en tegen je babbelen, terwijl je je kippensoep eet! Je kunt het binnen brengen, Peterby." „Kippensoep!" bromde Baxnabas, dio nijdiger keek dan ooit, „maar, mevrouw, ik zeg u dat ik dat goed niet eten wil, ik herhaal, mevrouw, dat ik vast beslo ten ben om. „Ja, ja laat je hoofd maar liggen zool En hot is heerlijke gelei ais het koud is ik bedoel natuurlijk de lcip- pesoep niet je hoofd. Je moest het maar aan rnjj geven, Peterby en de lepel ook dank je. Komaan, Barna bas." Hn toen hii het vostberarLeai gericht van de Hertoeiri zus, en het gabaar, waarmee ae niet haar kleine hand den lepel aam zijn anooid bracht, gaf Barnabas toe, Hii ging eenigszdna beleedigd en brommend achterover liggen, at liet brouwsel zwjwesid op, en lag daarna zwijgend en veront waardigd te luisteren naar haar vroo- liik gebabbel, tot hii weer in slaap viel. (Wordt vervolgd.),

Haarlem's Dagblad | 1922 | | pagina 6