VÜETBAL-ÜITSLAGEN 192M922 1ESTSLUSE EEBSTE KLAS. m m m m m 1—0 m Hotel „Duin en Daal" Afflgenent, die luet RottercLaimsohe pu blick Drachtles keepers talenten jieeft laten zien. L>e over ure spelers hebben tstch geheel, de een ineer dan de an der. gegeven. Bij Feijenoord wilden we Hulsman noemen, <lie een stevige partij speelde en den aanval zoowel als de verdediging steeds te hulp kwam. Pul viel in 't geheel niet op. Scheids rechter was de heer Van Swieteren, die de volgende elftallen tegenover el kaar zag Fe ij enoord: v. d. Poeil, Bul, Nooteboom, Visser, Huisman, v. d. Veld», Patterson, Konimgs, Pijl, Parmenoy, Weber. Haarlem: Van Pellecom, Brokel, Haak, M. Houtkooper, Pauilen, Van Daaten, Bieshaar, Maas, Daudeij. I). Houtkooper, Angenent. Feijenoord onderneemt den eersten aanval. Zij wordt echter teruggedron gen en diirect verhuist de bal naar de Haarlem-voorhoede. Van Pellecom geeft een mooien voorzetNootebooin redt tem koste van een corner, hoewel hij buna in eigen doel trapte. Deze hoekschop leverde niets op. De voorhoede van Feijenoord is dan weer aan 't woord. Weber op den lin ker vleugel gaat er eeniige majfip goed' van door. Maas blijkt nog niet .geheel hersteld. D. Houtkooper is echter in praohloonditle en weet telkens gevaar te voorkomen. De Rotterdammer» blij ven tooh iets in de meerderheid en we ten dit tenslotte door een doelpunt uit te druk kern, zij het ook op eenigBBins gelukkige wijze. Bii een aanval mist Daudeij, Koning» loopt door en geeft over aan Pijl, die aan Feijenoord) de leiding bezorgt. (10). Haarlem tracht het spel te verplaat sen, doch het lukt iniet. Speciaal de voorhoede kon niet op dreef komen. Benige goede aanvallen worden on der nonnen en enkele maten v. d. Poel in nauw gedreven, doch verder komt het niet. De aanvallen van Feijenoord aiin gevaarlijker. Willy stopt enkele echoten op solide wijze,, eenmaal zelfs vallend. Tooh kan hij niot verhinderen, dat Formenoy met een onhoudbaar schot no. 2 maakt voor Feijenoord (20). Direct hierop gaat de Haarlem voorhoede op v. d. Poel af, die, door zich op den bal te laten vallen, een zeker doelpunt weet te voorkomen. Rust komt met 2—0 voor Feijenoord. Haarlem begint ln de tweede helft met groote plannen, Martien Hout kooper heeft met Bieshaar verwisseld en het spel verplaatst zicb op de Feijenoord-helft. De achterhoede der Rotterdammers laat zich echter niet gemakkelijk paseeren met farsche trappen weet zij steeds het terrein te zuiveren. Het wordt thans een prach tige strijd -Om beurten worden aan vallen ondernomen. De achterhoeden blijven echter meester van het ter rein. Maas, die vóór rust was uitgeval len. wordt afdoende vervangen door Schotsman en Weber krijgt weinig gelegenheid om voor te zetten. Verder zijn de gebroeders Houtkooper en Van Daal en de struikelblokkenHaar lem heeft tooh het beste van het spel en na ean goeden center van Jur Haak maakt Bieshaar er 21 van. De spanning stijgt. Haarïem blijft lets in de meerderheid en een leder denkt reeds aan den gelijkmaker als Paul en voorzet en Braked schitterend inkont. Buiten bereik van den keeper eorlngt het leder echter tegen de bo venlat en Feijenoord gaat door het. oog van een naald. Aan den anderen kant krijgt Petter- son een prachtkan», dJe döor id üöor schieten verloren gaat. Willy weet eenige harde schoten solide te stop pen. Opnieuw vallen de joodbroeiken dan weer aan, een hard schot van Van Pellecom gaat lang» don paal. Do laatste minuten krijgen we een viertal hoekschoppen op het ID arlem-doel, die niets opleveren en het einde brengt een verdiende, zwaar bevooh- ten overwinning voor Feijenoord. BLAUW WITH. V. V. (3-D. Zaterdagmiddag werd deze wed strijd in het Amisterdamsohe Stadion gespeeld. H. V. V. versoheen met acht invallers. Blauw Wit was zonder Van der Kluft Sr. Nadat eerst Blauw Wit een geannuleerd doelpunt gemaakt had', wiet de Haagache lmnksbinnen aan H. V. V. de leidng te geven, (01), waarmee rust aanbrak. In de tweede helft, toen Blauw Wit den wind meekreeg, was het met H. V. V. gedaan. Reeds vrij spoedig was het 11. Hoewel H. V. V. hardnekkig verdedigde slaagde Van der Kluft Jr. er toch in, aan Blauw Wit de leiding te geven (21). Tien minuten vóór het einde schoot Van Diermen den bail keihard in den rechter benedenhoek (31). Hiermee kwain het einde. H. V. V.—BLAUW WIT (0—1). Zondag speelden deze clubs in Den Haag weer legen elkaar. ,,De Crt." (aan wie we ook de bijzonderheden der drie volgende wedstrijden ontleenen) schrijft hierover o.a. bet volgende Onverwacht nam Blauw Wit de lei ding, toen uit een voorzet van v. d. Kluft het leder bij Van Diermen belandde, die met een geweldig schot Mac Neall geen kans gaf. De Hagenaars vielen daarna fanatiek aan. Rust brak aan met 1o voor Blauw Wit. In de tweede helft was de Haag- sohe in de meerderheid maar succes bleef uit, zoodat zonder verdere doelpun ten het einde aanbrak, AJAX—V. O. C. (1—1). Spoedig na den aanvang komt Van Everdingen in botsing met Couton, als gevolg waarvan de V. O. C.'er kon daarna uitvalt en door een invaller wordt vervangen. Ajax neemt na circa 25 m'" nuten door Van Dort de leiding (io). Na de hervatting oefent Ajax direct eenig overwicht uit^ doch haar voorhoe- s niet productief. Als V. O. C. een hoekschop heeft geforceerd, ontstaat een worsteling voor het Ajax-doel, waaruit Groosjohan den bal via bet been van Ajacied in het net schiet (ii). De Rotterdammers laten daarna zeer fraai spel zien. Bij Ajax gaat dan Rutten achter en F. Pelser midden-voor spelen. Later brengt Ajax nog meer verande ringen in de opstelling en hoewel V. O. C. het tegen het einde zwaar te verantwoorden krijgt, houdt haar ver dediging zich kranig staande en met -i komt het slot. SPARTAAN—H. B. S. (1—2). Het was in de eerste helft een matige vertooning, waarin de bal beide ploegen de baas was, behoudens het moment dat Whitton een reeds afgeschreven bal op de achterlijn inrekende om langs een paar spelers draaiend het gaatje te vin den, dat groot genoeg was om H. B. S. de leiding- te geven. Rust ot. De tweede helft was nog geen tien minuten oud, toen Slangenburgh uit een goed door Whitton genomen hoekschop fraai inkopte en den stand op oi bracht. Toen kwam de .Spartaan-voor hoede eindelijk los en geen 5 minuten later scoorde v. d. Bioccke na algemeen .Mengen tegen (t2). Hoe Spartaan tegen het einde ook voor den gelijkma ker zwoegt, de Kraaien weten hun voor sprong te handhaven. a cri !W 23* ci ci 0 «o c*. ca 0» ca BS X !oiauw Wit V. V. e <a KI I r=> tb a Haariim 3—1 2-2 4-2 4-3 1—0 8—1 1—1 0-2 3—1 2-3 2—1 1—1 2—1 0-, 0-1 2 1 3-1 1—1 3— 8 El 0—4 4-4 2—2 0—3 3 - Oj 4—1 FeijsHOora 2—1 3—0 1—2 2-2 1—0 2—2 3—2 1—0 4—0 5—0 1—3 3—8 6 -3 a—2 2—0 1—1 0-1! 6—2 3-3 4-0 4-2 ^2 1—2 8—2 2—1 2—1 2—0 6—1 4|ai a—1 1—1 1—1 2-0 0-0 »-2| H Oj 3—0 Ó-O 0-0 Ilaow Wit 1—0 1-0 4-0 »-! 2-8 o-1 0—0 3--0 1—0 T. 1. 1. 2-1 3-4 4-2 2-2 0-0 H 1—1 1-2 2—1 Spartin a-s 4-2 1-2 U— 0-4 1-2 1-8 |,-o 8-0 2—3 5-0 0-1 1—8 3-1 1-4I2-1 1-2 0-1 D. t. 1-1 0-0 4-0 1—1 2—1 0—2 1 50 .-2 U-C 0. v. if.—V. V. A. <f—1). Na een ietwat zenuwachtig begin her stelt U. V. V. zich. Het spél is nauwe lijks zeven minuten aan den gang, of de rechtsbuiten v. d. Kamp, zag kans den Amsterdamschen linksmidlden te ontloopen, een voorzet volgde, waarna de oudste Buitenweg met een goed schot aan zijn cdub de leiding gaf (1o). Onmiddellijk hierop bemachtigde de Utrechtsche aanval opnieuw den bal, for ceerde een hoekschop, waaruit Smelt, de spil der Utrechtenaren, de leiding wist to vergrooten (2o). Na de rust zakte het spelpeil nog meer, totdat op eens, na vijf en twintig minuten spelen, de Amsterdamsche speler Steur profi teerde van een niet behoorlijk wegwer ken van den bal door Rumbrink en op voor Van Rijn onhoudbare wijze tegen- scoorde (2—1). U. V. V. bleef toen ferm volhouden en V. V. A. slaagde er niet meer in den achterstand in te halen. OTirginiilomiiaUtii. STORMVOGELS—A. D. O. (1—1). Beide elftallen zjjn niet geheel volle dig. Scheidsrechter Kastelein laat om pLm. 2 uur beginnen, Stormvogels speelt eerBt met wind mee. Direct ontwikkelt zich eeu De A\ D. 0,-menschen verdedigen echter uitstekend, zoodat de meeste aanvalle: onschadelijk gemaakt worden. Speciaal de Haagscho doelverdediger maakte oen zeer betrouwbaren indruk. De rnst komt met blanken stand. No de thee wederom eeD aanmerkelijk overwicht der IJmuidenaren. Do aanval len z(jn nu gevaarlijker. Enkele malen kan slechts ten koste van een corner wegge werkt worden. Toch ia dit slechts uitstel van excecutie. Als Oldenburg den bal keu rig voorzet, heeft Blinkhoff Sr. geen moei te, te scoren (1—0). Er komt nu eeuige verslapping in de Stormvogelsgelederen, waarvan A. D. O. dankbaar profiteert om geljjk te ma ken. (1—1) Hoe Stormvogels ook zwoegt om op- euw de leiding te nemen, het mag haar et gelukken. Als scheidsrechter Easte rn, dio onberispelijk leidde, tyd fluit, heeft Stormvogels onverdiend geluk ge speeld. Nu moet nog do penalty genomen wor den, welke iudertjjd door den N. V. B. toegewezen. Struys plaatste zich achter den bal en schiet tot teleurstelling van de vele supporters 111 's keepers handen. Zoo dat Stormvogels, die uit deze wedstrijd li punten had kunnen halen, zich tevreden meet stollen met 1. ïwuüda tissue 4. Ds Feestwsdstrjjö 11. F. C.-AIcmarla Vlctrix H. F. G. gehuldigd. We hebben aau de Epanjaardslaan weer eens een ouderwe'schen Zon dagmiddag doorgebrachteen mid dag, die ueed deunen aan den goedeu tiju, loeu li. F. <J. nog in eerste Mas se speelde. He' fraai gelegen H. F. C.-terrein was weer ais van ouds om zoomd door een dichte menigte, die door haar tegenwoordigheid bink heeft gegeven, dat zij de „good old" nog steeds goed gezind is. Alle factoren voor een pret'igen iddag waren aanwezig: de zon scheen vroohjk, het was de eers'e thuiswedstrijd na het behaalde kam pioeuschap en de ontmoeting werd opgeluis'erd door de wél-luidende mu ziek der vereeniging „Harmonie", die nu al bijna 25 jaar onder leiding van den lieer H. W. Hofmeester haar tonen in den Hout (in de Sociëteit van ,Trou") deed weerklinken en zoo dik- .'ïjls bereid gevonden wordt, gedenk waardige gebeurtenissen in onze Spanrne-stad met haar zeer verdien stelijke muziek op te luisteren. Ook nu weer was Harmonie" met haar fraaie vaandel present. Het goud-borduursel en de talrijke bo haalde medailles schitterden in het gouden zonnelicht. Een en ander ver hoogde den festejijken aanblik 'en zeerste. Ook de tribune was geheel bezet. Ongeveer het geheele bestuur, met den eere-voorzitter, den heer W. Mu iier, aan lie' hoofd, was aanwezig, ""ale leden met hun dames. Behalve het bestuur was ook het Supporters-Comité in volle actie. Dit laatste immers zou straks de blauw- witten huldigen met bloemen Het comité had de hoogst syrnpa thieke gedachte gehad, den H. F. C.- back Bijvoet, die in de Maria Stich ting verpleegd wordt, in deze bloe menhulde tc doen doelen. Het bestuur van het comité on de heer Wegerif, bestuurslid van H. F. C., vervoegden zich daar'oe 's morgens aau de stich ting. De voorzitter van het comité, de heer Th. J. F. Corstens, bood Bij voet met een hartelijke toespraak een bloemenmand aan, waarvoor de pa tiènt ten zeerste aangedaan bedankte. Die hulde was zeer zeker verdiend, want Bijvoet is ook één van do spa Iers, die H. F. C. dapper meegehol pen heeft, het kampioenschap te be halen. Zoo had hij 's morgens vóór den wedstrijd, waarbij zijn been brak, de belofte afgelegd„Ik zal ine vandaag weer heelemaal geven!" Dit heeft hij dan ook gedaan, jammer ge noeg me' liet bekende noodlottig ge volg. Vóór den aanvang van den wed strijd maakte .Harmctnie" een Daar muzikale ommegangen, die er bij het publiek in gingen als koek! Toen de spelers met aanvoerder Nico Bouvy voorop het veld betraden, werden zij met, schetterende fanfares en oorver doovend applaus ontvangen. Daarop speelde „Harmonie" het door ons reeds gepubliceerde H. F. O.-lied van den eerc voorzitter, den heer W. Mu ller, die over de vertolking er van blijkbaar zeer ingenomen was. Midden op bet veld had daarop de huldiging plaats. In een grooten hal ven cirkel stond H. F. C. niet haar bestuur, Alcmaria Victrix met haar bestuur, de rauziekvereeniging „Har monie" cn het Supportera-Comité Toen de noodige stilte verkregen was, nam de heer Corstens hot woord en sprak ongeveer het volgende „Hooggeacht Bestuur, geacht Elf Lal I ln opdracht van het supporters-co mité van H.F.C., met macuitigmg van bestuur en met goedvinacn van den schéidsrecber, vertoeven wij Ui ana eenige oogenblikken op dit anders voor ons verboden plekje en vragen u/w aandacht. Door het supporter-comité ia met algemeene atemmen mij opgedragen u, geacht elftal, bij het behalen vun het ongeslagen kampioenschap 111 de 2de klasse A van den N. V. B. onze huid» aan te bieden en u bij deze gelegen heid te complimenteereji Aanvankelijk schroomde ik, deze op dracht te aanvaarden, want het ia im mers H. F. C. tot wien ik het woord moet voeren; H. F. C., de oudste voet- balvéreeniging vam Nederland; H. F. C., de good old, met een roemrijke geschiedenis van meer dan 40 Jaren acuter zich; H. F. C., ook wel ge noemd Hollands Fijnste Combinatie; H. F. C., de Leeuw van de Spanjaards laan, mei wien ln het strijdperk te treden 9toeds ais een hooge eer gold en voor wien men steeds beducht was; H. F. C., de Alma Matei- als 't ware v<iii liet voetballend Nederland, uit wien tallooze eerste klassespelers zijn gesproten en van wien verscheid enen een plaats in bet Internationale Fil ial hebbem-vervuld; H. F. C., van wier Besluuraleden Uians een daarvan nog het voorzitterschap bekleedt van de Westelijke Elftal-Commissie; II F. C. alom bekend in Holland en ver bui ten onze grenzen, in onze kolonies, ja zelfs in de andere werelddeeien, zoo dat zij overal haar vereerders en vrienden telt. Met den grooten dichter Guido Ge zel le roep ik u toe: „Ménig uur heb ik bij U gesleten en genoten en nim mer heeft een enkel uur mij eenigs zins verdroten". Toen wij den vorige 11 zomer u in volle training zagen, Don derdagsavonds, koesterden wij reeds alle hoop voor liet volgende seizoen. Wij zijn u gevolgd naar Alkmaar, bij een hoogst warmen October-zon. In Hoorn op een ijsvlakte. In V-eisen tij dens een zwaren mist. In Schoten tij dens een hevtgen stortregen, ln Am sterdam op een drassig veld en iaat in een hoogst ongustige omgeving. Maar nergens heeft men den Leeuw van de Spanjaardslaan kunnen over winnen, zoodat door u nog ongeslagen het Kampioenschap behaald ie, waar mede wij u van gansaher harte onze meest hartelijke gelukwenschen aun- bieden en waarvoor wij u thans de trofee uwer overwinning, in den vorm van een krans overreiken. Door een noodlottig ongeval helaas (de risico van uw 6pel, waaruil wij weer liet broze van ons lichaam kunnen zien) moeten wij thans een uwer ineest sym pathieke medespelers miis&an. Dat de heer Bijvoet, uw vurige links-back, die zich zoo geheel en all gaf aan zijn spel, spoedig gezond en wel in zijn ouaer lijk huis moge terugkeeren en zijn plaats weer bij u vervullen. Zeer ze ker wacht u 't volgende seizoen een zware strijd, die door u wel niet on derschat zai worden. Het wisselvallige van het spel heeft u den vorig en Zon dag nog ondervonden. Maar desespe- reert niet. Met moed en volharding zult u slagen. Bekent er op, geheel Ne derland heeft thans het oog op u ge vestigd en ziet u zoo gaarne met even veel succes door den overgang naar de eerste klasse terug gaan. Wij, sup porters, wij zullen u blijvön volgen en aansporen. Het geldt hier H. F. C., wier plaats is alleen in de lsie klasse, waarin wij u 't volgende jaar op nieuw zul.en begroeten". (Luid ap plaus cn fanfares). De heer Corstens overhandigde daar op eeai prachtigem, grooten krans in de clubkleuren, aan den aanvoerder Nico Bouvy, die, zeer onder dien in druk, met enkele vriendelijke woorden voor daze grootsche hulde bedankte. Ilij beloofde den supporters, dat H. F. C. ake krachten in zou spannen, om aan de vurige wenschen van den heer Corstens en zijn vrienden te voldoen. De lieer Lorstens wendde zich hier op tot het bestuiur van H. F. C. en INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cte. per regel. Speciale inrichting voor feestelijke gelegenheden sprak het ongeveer als volgt toe: „Ook u, geacht bestuur, feliciLeeren wij van harte met het succes van het eerste elftal. Wij zijn verheugd, dat u aan uw roemrijk verdeden ook deze heerlijke overwinning kunt toevoegen en om nog meer onze vreugde te aoeu uitkomen, veroorloven wij ons thans de vrijheid, u deze bloemen aan te bie den als symbool van onze achting en aanhankelijkheid. Mogen wij u 't vol gende jaar als bestuur van 't eerste elftal der eerste klasse begroeten. De donkere vvoLken, die zich boven de Spanjaards/Laan samen pakten, zijn vanéén gespletenDoor het donkere zwerk is een lichtstraal gebroken, die ons het Blauw-wit, de kieureu uwer vlag, weer doet herkennen. Welnu, 't moet en 't zal gebeuren: in 1923 is H. F. C. weer eerste kliasser!" Onder luid applaus en fanfares over handigde de heer Corstens een bijzon der fraaie en kostbare bloemenmand aan den voorzitter van H. F. C., den heer G. H. Kaars Sijpesteyn, die met eenige gevoelvolle, viel gekozen woor den voor deze huilde bedankte. Namens „Alcmaria Victrix" trad hierop haar voorzitter, de heer M. Lutterot, naar voren. Hij wenachte H. F. C. van ganscher harte geluk en verklaarde, dat het gansch land er behagen in schopte, dat II. F. C zich zoc dapper opwaarts gewei! t heeft Hij overhandigde een fraai en lauwer krans. De adspiranten van „Alcmaria Vic trix" hadden onder elkaar een collec te gehouden en van de opbrengst een lauwerkrans gekocht, dien die jonge heer C. Klinkhamer (die met zijn ka meraadje M. Witte de adspiranten vertegenwoordigde) met een vlotte toe spraak aan Bouvy overhandigde, die er vriendelijk voor bedankte. Van een en ander werden kieken ge nomen, waarvan er enkele in onze Tij- dingzaal, Groote Houtstraat 93, ter be zichtiging zijn gesteld. Hiermee was de huldiging afgaloo- pen. Ieder, die niet op het veld behoor de, zocht zijn plaats op. Nu zou de aftrap voor den wedstrijd plaats hebben. Dat zou het 2 1/2-jarig zoontje van Nivo Bouvy, de kleine Alex doen. Tenminste, dat had men zoo be sloten, maar hierbij buiiten den wioard, in casu buiten Alex gerekend. De oud-voorzitter, de heer K. Lotsy, had hem daartoe op zijn arm v;» de tribune gehaald, waarop Alex aan de hand van de he eren Mul i er en Lov- sy naar het midden van het veld ge bracht werd. Bij het zien van al aeze voetballers deinsde hij evenwel ang stig terug en begon natuurlijk on der groote hilariteit te schreien. Bouvy wendde zijn overredingskracht aan, maai- niets mocht baten: Alex liep h»& weg! Hij moest er niets van hebben De oere-voorzitter, de heer Muiier; werd daarop uilgenoodigd, den aftrap te doen, wat hij na de wederzijdsche three cheers deed, waarmee de wedstrijd een aanvang naai. De H. F. C.'ers missen Kervel en stellen zicli aldus op: Kreek, Tancrelle, Brands, W. Reydon, lvuypers. Lamp, Cohen Ter voert, Miezérus, Bouvy, v. Beekum, Zwang. Alcmaria is geheel volledig. Nadat de heer Muiier, H. F. C. s eere-voorzitter, heeft afgetrapt, ont wikkelt zich aan beide zijden een zeer enthousiast, doch niet al te best spel. De Alkmaarders, met nog een vrij groote kans op degradatie, werken tot het uiterste toe. De voorhoede speelt Ui het veld niet onaardig, doch voui doel zijn de Iteeren hun hoofd kwijt. Ook bij de H. F. C.'ers blijkt geen schutter aanwezig. Toch weet H. F. C. vrij spoedig een doelpunt te maken, doch scheidsio. li ter Vrugt moest dit wegens buitenspel aunuleeren. Slechts even later kregen de II. F. C.'ers een prachtkans om de leiding te nemen, doordat hun een strafschop werd loegekend. De bal werd opaettelijk, naast getrapt. Dtun is even Alcmaria aan het woord Tancrelle en Kreek verrichten hun werk uitstekend, terwijl ook Brands menigen aanval onderbreekt. Bij do II. F. C.'ers is vooral Zwang 111 den aauval in actie. Hij weet eeni ge malen vlug door te breken en zijn rushes met een goeden voorzet te be sluiten. Steeds echter weel do Aicma ria-verdediging weg te werken. Het gehoei van den wedstrijd stond wel in het teeken van gemoedelijk heid. Rust brak aan met 0—0. Nadat de muziek eenige rondegan- gen gemaakt had, ving de strijd we derom aan. Al dadelijk zijn de par tijen er goed in. Vooral 11. F. C. komt geweldig opzetten, zoodat de verdedi ging der Alkmaarders het hard te er- antwoorden krijgt. Van Beekum onderneemt eenige vin nige ruanos en is eenmaal al zeer on- geiulckig, als een zeer hard schot juist in den hóek tegen de bovenlat van liet doel beiandt. Mdezerus zet z'n rechter buurman steeds afin hel werk; heel wat voor zetten' kon en er van den voet van Co- hen 7ervaert. ue bmnarispalers der LL F. C. weten echter geen gebruik hier van te manen. ïntusschen zit de Alomaria-aauval niet stil. Ook bier is een uer spelers zoo ongelukkig, tegen den paal te schieten. Beide partijen krijgen eenige hoek schoppen te nemen, waarbij de hal wel steeds goed voor doel wordt ge plaatst, doch niet het gewensclile re sultaat oplevert. 1-let publiek verlangt naar een doel punt; beide partijen worden luide door de respectievelijke supporters aange vuurd. Dit helpt blijkbaar, wam het spel wordt zeer vurig. Vooral Alcina- ria's doel krijgt het eenigen tijd hard te verantwoorden. Bij het schieten werd het doei echter steeds veel te hoog gezocht. Op een gegeven oogen- blik zagen wij na een scrimmage voor het Alcinaria-dool eenige H. F. C.'s tegelijk in doel rollen, de bal werd echter weggewerkt Tijd begon intus- schen al meer en meer te verstrijken en nog steeds was de stand gelijk. De Alkmaarders, wetend dat zij wanneer een punt behaald werd, waarschijnlijk buiten degradatie-ge vaar zijn, spannen zich tot het uiter ste in. Ook de H.F.C.'ers werken hard, doch tot doelpunten komt het niet. Einde van dozen wedstrM wil. dan ook oen 0—0. Z. V. V.—E. D O.. (4— E.D.O. lood een flinke nederlaag, welke in hoofdzaak het gevolg was van het for- sche spel van eenige Zaandammers. S'.ef fens, die unfair aangevallen was, werd per rijtuig naar een doktor gebracht. Met zeer veel moeite bewoog hot E.D.O.-bostuur do spelers door te spelen. De Zaandammers komen dan sterk in do meerderheid en spoedig ligt de eerste bal achter De Kiefte. Spoedig is het 20, als De Kiefte 6on bai door de zou gehinderd laat glippeu. Na rust is weer Z. V. V. in de meerder heid, hetgeen een tweetal doelpunten tengevolge heeft. Gelukkig is spoedig het einde daar. Darde klasse A. H. S. V.—D. W. V. (1—2) Door het belangel.oos afstaan vai het -B. V. C.-termn speelt H. S. V. de- zem tliuisvv.tdsl.rijd te Bioeinen<iaaJ- Aiaii beide kanten wordt flink aange pakt, doch de verdedigers zijn de aan vallers de baas. Het samenspel dar D. VV. V.-voorhoedt; ds veel beter, dlan bij H. S. V. Vó/r de rust neemt H. S. V. de leiding. (1—0). Na rust kriiet H. S. V. den wind mee, doch weet hiervan uiei te profi- tecrenhet is integendeel D.W.V., welke de partijen op gelijken voet brengt, terwijl zii eveu voor tijd uit een misverstand Van een dar H- S- V— 'backs de leidïne neemt, 12), waar na geen veranda- in;? meer komt. üMrióusttt, mugiMsi Tweede klasse A VOGELENZANG—R. O. H. V (G-d). Vóór rust weet Vogelenzang 3 maal den R. C. H.-keeper te verschalken. Dadelijk na rus1- weer een overwicht van de thuisclub, die nog drie maal weet te scoren (6—0). Tweede klasse D. BENNEBROEK—HILLINEN (1—2). Bennebrock is vóór rust eenigszins in de meerderheid, en wee' dit dan ook in een doelpunt uit te drukken (10). Na de rust een gelijk opgaand spel. De voorhoede van Hillineu is actiever dan die der tegenpartij. Al spoedig maakt Hillinen gelijk. Even vóór het einde wee1 zij zelfs door El- denbroek de leiding te uemen (12). Hiermede komt het einde en is Hil linen kampioen van hare afdeeliug Derde klasse A. H. G. S. O.—RIPPERDA (3—1). Vóór rust wis' Ripperda de leiding te nemen, maar in de tweede helft nam H. G. S. C. het spel in handen en won ten slotte met 31. VERDERE UITSLAGEN, Eerste klasse B. Haarlem IV—R. C. H. IV o— Tweede klasse Cj Haarlem VIT. H. B. III oo Tweede klasse D. Halfweg VooruitOrauje Wit 1i Derde klasse B. Haarlem VII—B. C. H. VII 3—4 Feuilleton Ie Avontuariijke Zeerus (Naar het Amerikaajiscli) van JACK LONDON. 19) In mijn tijd werden wij dik bij zulk werk neen, toch niet; wij werkten zoo hard, dat wij niet dik konden wor dtin. Maar dit ellendig zootje me neer Pathurst, herinnert u zich dien man, dien ik den eersten dag aan sprak en die zeule, dat hij Charles Davis heette? Die, waarvan u meende, dat hem iets scheelde? Ja, en dat was ook zoo. Ilij is nu in die hut van het dekhuis midscheeps met den Griek. Hij zal geen zier werk doen de geheele reis over. Hij is al leen geschikt voor het hospitaal. En hij durfde mij nog vertellen, dat hij eerst hier an nboord ziek geworden was. Was liij dan al ziek? vroeg ik Zeker' Geloof mij, mene.er Pat hurst, al jaren leng, Maar hij is een wónder. Ik heb hein de eerste dagen gadegeslagen, hem naar boven gezon den en naar het vooronder en hij ver trok zelfs geen gezicht. Maar toen hij tot aan üen neit toe in zout water stond, moest hij bet wel opgeven en jiu heeft luj zicli ziek gemem voor ds geiicele reis. En hij zal gedurende al uien tijd zijn gage krijgen en nitis uit voer 011. O, Ilij heelt ons sum bedot, en de Els inore heeft weer een man minder. Weer een! nep ik uit. Gaat de Griek dan sterven? O neen. over een paar dagen is hij in orde. Ik dacht aan al die ou- geschikte matrozen. Ik zeg liet niet om u bang te maken, daar is geen re den voor, maar wij zullen deze rei» een echte heil aan boord hebben. Hij bekeek nadenkend zijn vuisten, zucht te en besloot: „Nu, ik kan wgl zien, dat ik weer werk zal krijgen. Ik trachtte een woord van opbeu ring te spreken, maar dat hielp niet. Pike vervolgde: U moet den lummel met den krommen rug in Mellaire's wacht wel gezien hebben. Hij is een landrot en weegt niet meer dun honderd pond en moet vijftig jaar oud zijn, en heeft een vergroeiing vari de ruggegraat en nu is hij waarempel als ervaren ma troos op de Elsinore! En wat meer is, de man is niet to vértrouwen; hij is gemeen en slecht, een adder, een wesp Ilij is nergens bang voor, omdat hij weet, dat men hem niet durft slaan, uit vrees hem te breken. 'Als u liem soms anders met kunt herkennen, zijn naam is mulligan Jacobs. Na het ontbijt, to^n ik weer op het dek was, ontdekte hv in Mellaire's wacht nog een werkeüjken matroos. Hij stond aan het roer, een klein, ge spierd man van vijl en veertig jaar misschien, met zwart haar, uat aan de slapein reeds grijs werd. een arends- gezicüi en (schrandere, zwarte oogeii. I Mellaire bevestigde mijn meenmg door mij te vertellen, dal die man de I beste matroos van zijn wacht was. Hij was een Maltezer van geboorte. En heeft O'Suilivan Andy Fay's zeelaarzen ai gekocht? vroeg ik. Op dat oogenblik verscheen juffrouw J West op de kampanje. Zij zag er even gezand eai levenslustig uit als ooit, de zeeziekte had volstrekt gem sporen achtergelaten. Toen zij naar mij toe I kwam om mij te groeten, lette ik weer op liaur veerkrachtigen gang en haai 1 blanke teint. levenslust! die straal de uit van haar geheele verschijning I levenslust en gezondheid. Ik durf I wedden, dat er nooit een sombere ge- 1 dachten in haar practisch, verstandig hoofdje was opgekomen. En hoe gaat het met u? vroeg zij en ging toen in één adem voort, eer Ik antwoorden: Ik heb heerlijk goalapon. Giste ren was ik eigenlijk al beter, maar ik wilde nog rust neanen. Ik heb tien uur aaneen geslapen wat zegt u daarvan? Ik wou, dat ik hetzelfde kan zeg gen, antwoorude ik neerslachtig, ter wijl ik naast haar voortliep. O, u ia dus ook ziek geweest? U neen, aiuwooiuae ik droogjes. Dat wou ik w£l. Ik heb in 't geheel nog geen vijf uur gesiapen, sedert ik aan boord kwam. Die ellendige bui len •11c liet haar mijn gezwollen pols zien. Zij zag er naar, bleef plotseling staan, nam mijn pols in beide handen en bekeek hem oplettend. Goede genade! riep zij, en begon toon te lachen. Ik wist niet, of ik boos worden zou of niet. Haar lach was een genot voor het oor, zoo welluidend, gezond en vroolijk. Maai- aan den anderen kant was het heel onaangenaam, dat ze mij uitlachte. Ik donk, dat ze mijn ge dachten raadde, want ze heproelde op to houden, maar barstte weer opnieuw in lachen int. I Arm kind, bracht ze eindelijk uit. En als ik denk aan al dat wijnsteen- I zuur, dat ik u heb laten innemen! j Het was vcrij aanmatigend van haar, I mij „arm kind" te noemen en ik be sloot gieibruik te maken van hetgeen 1 tk reeds wist om haar onder het oog te brengen, hoeveel Jaar zij jonger was dan ik. 1 Zij had mij gozogd, dat zij twaalf was, toon de JDixie werd aangevaren door een stoomboot in de baai an San Francisco. Beei goed, ik behoefde dus alleen naar den datum van dat onge- i luk te vragen en ik had haar gevan gen. Maar iatussclien lachte zij mij en mijne builen uit. I Ik veronderstel, dat u het grap I pig vindt, zeule ik eenigszins stijf, 1 maar weldra zag ik, dat liet niets gaf, stijf te zijn tegen juffrouw West, want 1 het deed haar nog harder lachen. Wat u noodig hebt, kondigde zij eindelijk lachend aan, is een uit wendige behandeling. Zeg nu niet, dat ik waterpokken of mazelen heb, protesteerde ik. Neen. Zij schudde het hoofd en lachto opnieuw. U lijdt aan een ernstigen aanvat Zij hield opzettelijk op cn zag mij recht in de oogen. Van wandluizen, eindigde zij. En toen ging zij bedaard en kalm voort: Maar dat zullen wij wel gauw hl orde brengen. Ik zal het achterschip grondig laten onderzoeken, ofschoon ik weet, dat er geen zijn in vaders ka mer of in de mijne. En dit is mijn eerste reis met meneer Pike. Hij -ia te lang op zee geweest, om niet te weten, of zijn kamer zuiver is. De uwe lik beefde van vrees, dat zij zou zeggen, dat ik ze aan boord had gebracht) zijn waarsohijnlijk van vooruit gekomen. i Daar hebben zij ze altijd. E11 nu, meneer i atüurst, ga ik naar beneden, om maatregelen daar tegen te nemen. Laat Wada een veld bed voor u maken. De eerste nachten moet u in de aajuit of de kaartenka mer doorbrengen. En Laat Wada aih zilveren en metalen voorwerpen uil uw kamer wegnemen. Ze zal uitge rookt worden en het houtwerk wordt weggebroken en schoongemaakt. Ver trouw op mij. Ik ken dat ongedierte. HOOFDSTUK XIV Welk een schoonmaak! welk een drukte! Twee nachten, één in de kaar- terikamer en één op de sofa in de ka juit, heb ik in eens door geslapen en nu ben ik haast versuft van Ie veel slaap. Het land schijnt ver weg. Ik heb een zonderlinge gewaarwording, dat er weken, ja maanden zijn voor bijgegaan sedetr jlc Baltimore verliet op dien konden Maartmorgen.En toch was dat den 28sten Maart, en nu i» het eerst de eerste week ven ApriL (Wordt vervolgd.)!

Haarlem's Dagblad | 1922 | | pagina 6