DE GRENSREGELING doel is niet ©m geld aan Rusland te ge ven, maar crodieten voor do aanschaf fing van goederen to vcrlccnen, welke het voor rijn herstel noodig heeft. Een nationale bank of een verceniging van nationale banken kan xulke operaties niet doen, want zij mogen het risico van een langdurige vastlegging van hun kapitalen niet op zich nemen, maar wel zou het consortium daartoe in staat zijn, wanneer het de daarvoor noodigo ga ranties verkrijgt. Zoo lang de Russen echter niet toonen, dat zij hun oude verplichtingen erkennen, zal wel geen particulier zijn kapitaal in Rusland wil len beleggen. Ook een formeele erken ning der Sovjet-regeering zal geen vol doende waarborgen kunnen bieden. De „Daily News" schrijft over het Rus- sischo vraagstuk: De Russen verlangen dat hun erkenning de jure voorafga aan 'de concessies van hun zijde. Voor do geallieerden is de erkenning de jurre 't sluitstuk van dc heele overeenkomst. De Rusen verlangen dat hun definitief flinke credieten worden toegezegd. Voor dc geallieerden daarentegen komt het heele credietvoorstel neer op een inter nationaal consortium, dat in de finan- cieele sub-cominissie is behandeld, en waar de Franschen wat huiverig voor zijn. De Russen willen dat hun oorlogs- echulden hun worden kwijtgescholden; de geallieerden willen ze alleen vermin deren. De geallieerden bieden een mo ratorium aan van vijf of zeven jaar; de Russen willen er een dat drie- of vier maal zoo lang is. De geallieerden vra gen teruggeving van de door de Sov- jet-regeering genationaliseerde eigen dommen, of, bij gebreke daarvan, ver gooding. Do Sovjets willen de goederen wel aan de vroegere eigenaars afstaan, maar alleen wanneer ze hoogste bie ders zijn op hun eigen goed. Met die gegevens probeert men tot een defini tieve regeling te komen Het Seniorenconvent van den Dultschen Rijksdag is tegen Zaterdag bijeengeroepen om over den termijn van de weder büeenroe- ping van den Rijksdag een besluit te nemen. Men zal de vraag- bespreken, of met het oog op de verlenging van de be sprekingen te Genua aan het oorspron kelijke plan om den Rijksdag op 3 Mei weder bijeen te roepen moet worden vastgehouden, of dat de Rijksdag haar werkzaamheden eorst na den terugkeer van de Duitscho delegatie zal hervatten. De Rijksminister van Financiën, dr. Her mes, is van Genua vertrokken om op de heden Vrijdag te Würzburg te houden oonferentie der ministers van Financiën der Duitsche bondsstaten1 deel te nemen. fan liet Politieke Tonr- noolïsld. TWEEDE KAMER 27 April De gronchvetsherz Lenings moties verworpen. j Nog eens: de nood in de veanstreken. Di versen. Do heeren Muren&nt en Wijnkoop kunnen na hetgvea er over liun mo tive betreffende ue Gixmuwetsnerzic- Uilig en ae ruciuie iiainer na Hetgeen .daarover gisteren waa gesprotten geen oogenous meer du üiusie heb ben gonad dut aie moties zouden woraun aangenomen. Yv at de Mar Cluuiisuke motie aangaat (ongewij- zJitu© wedamuiutelmijr uier gesteund© ;Ga ondvvetslioofdstukken óf. intrek king der gonseiie herziening; in elk geval: nïet-toegeven aan eenigerlei amundeeringsw ensch dei' Eerst»! Kamerj deze sneuvelde met 54 tegen 2b stemmen die der roso-roede combinatie plus de lieeren Wijk, Tóenstra «n Van de Laar de motie- Vv inikoop tot ontbinding der Eerste Kamen' werd zelf met 58 tegein 22 :.<-emmen ontbonden en de motie- Wijnkoop tot afschaffing Oer Eerste Kamer en haar vervanging door het referendum vond met 77 tegen 3 stemmen een gew©lddadagen do^a: s.cellis de heeren Kruyt en Koitiiek i,üö lieer an Kavestoyn was ifv.ozrg) v ic-iêii uon keer Wijnkoop bij intusschen lieeft de Kamer beslo ten, do nieuwe wijzigingsvoorstellen der Grondwet het initiatief voor- stel-Troëistra inoluls heden, Vrij dag, in de afdoelingetn. te onderzo* ken en dezen dag géén openbare zit ting te houden. De keerzijde dezer medaille is evenwel, dat in plaats van Vrijdagmiddag Dinsdag een avond vergadering is geannon ceerd, ter voort te zetten behandeling van de op dien dag aan te vangen ddsousste over de herziening der ar beidswet 1919. Eindelijk werd nog niet 42 tegen 38 stemmen een voorstel am het ontwerp Staalman tot niet- invoering der tabakswet in de afdee lingen te onderzoeken verworpen. Dc tabakswet doet duo wettig op 1 Juni haar intrede in de practijk. Voor de zooveelste maal is verder geïnterpelleerd en gedisputeerd ovor de werkloosheid en de werkverschaf fing in de Drentsche venen. De inter- pelJaoit (de heer Hiemstna) bepleitte overbrenging der te werkstelling van „Binnenlandscho Zaken" naar „Ar beid", verhooging der loonen en uit breiding zoowel van de werkverschaf fing als van de 6leunverleening, Pre mier Ruys de Beerenbrouck ant woordde dat de regeering behailve met de belangen van worklooze veen arbeiders óók nog met de belangen der schatkist rekening had te kou de, dat de onderbrenging bij Binnien- landsche Zaken slechts een kwestie van departementaal-technischen aard was, dat bij de loonsbepaling (30 cent per uur) rekening is gehouden met den loonstandaard in vrije bedrijven in die streken en dat uitbreiding van de werkverschaffing wordt overwo gen. Na de repliek, waaraan.' diverse afgevaardigden deelnamen voegde de minister er rog aan toe, dat eenige vergooding zal worden gegeven aan hen, die onkosten moeten maken voor heen en weer gaan naar werkgele genheden ver buiten de woonplaats. Over motickHiefmstra tot ver- 'dere uitbreiding van steunverleening en werkverschaffing in overleg met de vakbonden zal Dinsdag worden gestemd. Do Kamer hechtte tenslotte na eenigo discussie zonder stemming haar goedkeuring o.a. aan een wetje tot wijziging van het wetboek van strafrecht om kennelijk ongeoorloof ds publicatie van opgevangen draad- looz.vtehï grafische en -telefonische berichten strafbaar te stellen (waar HOE DE RAADSCOMMISSIE DE GRENZEN WENSCHT Hierboven drukken wl] nog eens een kaart van de grensregeling af. De geeft aan de grens zooals die indertijd door het Haarlemsche gemeentebestuur is ontworpen, terwijl dooi X X X is aangegeven hoe de raadscommissie thans de grens wrenseht. (Zie voor bijzoiderheden het uittreksel van het rapport der raadscommissie in ons nummer van Woensdag opgenomen.) aan op voorstel avn den heer Van der bVaerden nog de strafbaarstelling van beschadiging van alectriciteite- ïneters werd toegevoegd!), aan de voorgenomen wijziging van art- 14 der wet op de inkomstenbelasting en aan nadere bepalingen tot veueeke- ïvng van den accijns op gedistilleerd. Gestemd moet Dinsdag nog worden over een ontwerp van minister De Geer tot afschaffing van de colleges van zetters en van de schattingscom- miftsies voor de directe belastingen, waartegen de heer Geiretaon bezwa ren opperde. INTIMUS. Ds Tweede Kamerverkiezingen DE GRONDWETSHERZIENING EN DE KAMERVERKIEZING. Het Hbld. schrijft Men deelt ons mede. dat het voor nemen blijft bestaan, niettegenstaan de de moeilijkheden, die zich voor doen ten gevolge van den gang van zaken in de Eerste Kamer, de perio dieke Kamerverkiezingen to doen sa menvallen met die voor de Grond wetsherziening. Of aan dit voornemen gevolg kan worden gegeven, hangt geheel af van do vraag, of de Kamer de nieuwe voorstellen tot herziening van de Grondwet met den spoed zul len behandelen, die daarvoor noodza kelijk is. In afwachting daarvan blijft men in departementale kringen reke nen op ontbinding van de Staten-Ge neraal vóór don 23en Mei. CANDID AATSTELLTNGEJN- Onafliankelijko Kamerleden. Wjj maakten reeds eerder melding van de vorming van een comité voor de verkie zing van onafhankelijke Kamerleden. Dit comité verzendt thans een manifest nader uiteen te zetten wat mot deze actie wordt bedoeld. Bedoeld wordt in de Ka mer leden to brengen die zich uitsluitend gebonden achten door de overtuiging, dat in laatste instantie de geestelijke vorhef- fing van een volk het einddoel van allo politiek is. Het manifest meldt verder dat de vol gende personen zich bobben bereid ver klaard een candidatuur te aanvaarden. Jhr. Mr. E. A. van Beresteyn, 's-Graven- hage, Dr. E. Bonebakker, Eindhoven, Mej. L M. van Dngteren, Botterdam, Dr. Jan Kalf, 's-Gravenhage, W. O. A. Koster, 's-Gravenhage, Dr. J. v. Leeuwen, Utrecht, 0. van Lonnep, 's-Gravenhage, J. G. Moojen, 's-Gravenhage, Mr. J. F. Boyen, 's-Gravenhage, Prof. dr. B. H. Sal- tet, Amsterdam. L. Sünons, 's-Gravenhage, H. G. van Wijngaarden, Amsterdam. P'attelandcrsbond. De Plattelandersbond in de proviucio Groningen heeft, naar de Prov. Gron. Ct. meldt, voor de nog resteereude plaatsen 3, 6, 8 en 9, op de linkscho lijst van don Plattelandersbond voor Groningen candi- daten gesteld, zoodat do definitieve lijst er als volgt uitziet: 1. A. Braat, 2. R. F. de Boer, 3. J. B. Boerema te Muntendam, (J. mr. G. Vervoren, 8. K. Lutgors, te Ha ren, 9. D. W. Lautenbach, te Doezum 10. Barendrecht. Candidaatstelli"gen. Vrijheidsbond. Dr. M. de Hartogh te Amsterdam heeft bedankt voor de hem aangebo den candidatuur op een der lijsten van den Vrijheidsbond. Vrijz.-Dom. Bond. Men meldt aan de N. R. Ct., da1 do Vrijzinnig-democratische Bond plan heeft, in Noordbrabant me' een Brabantsche bij lij s t uit te komen. UIT DE R.-K. STAATSPARTIJ. Wij lezen in de Maasbode Woensdagavond is te Den Haag oen vergadering gehouden van de Stu dieclub van oud-Oranenburgherg, .d. w. z. degenen, die met hot artikbi van notarÏB van Cranenburgh instemming hebben betuigd, doch die ter wille van de eenheid in de R.-K. Staats partij ter Utrechtache vergadering togen het stollen van eigen candida- ten zich uitspraken. Doel der vergadering was de Stu die-club te constitueeren, waartoe werd besloten. Daar velen verhin derd waren deze vergadering bij te wonen, werd de behandeliug der sta tuten tot een volgende bijeenkomst uitgesteld. Evenwel werd besloten, dat men om lid te worden van deze Studie club, lid moet zijn van do R.K. kies- vereeniging Rijkskieskring 's-Gra venhage omdat het doel vtüi de club is de eenheid in de Katholieke partij te handhaven en de kiezers voor te lichten, opdat zij in de Kiesvereeni- ging nuttig werkzaam kunnen zijn. Do leden werden aangespoord om leden voor de R.K. kiesvereeniging to winnen. Uit da Urastreken BLOEMEN DAALj Aanbesteding. Voor de woningbouwvereniging Bloei mendaal werd door den architect Prin- senberg aanbesteed het bouwen van 24 midden stands woningen aan de Rampe laan. Ingeschreven werd als volgt Bakker en Brevoort, Haarlem, f 160870; D. van Buuren, Bloemendaal, f 169240 Tiersen en Perquin, Velserord, f 1737S0 Thunissen en W. Sambeek, Haarlem, f 1549007 Firma J. Bakker en Co., Haarlem, 154000'G. Metselaar en Zn., Haarlem, 172300Gebr. V. Rijs wijk, Haarlem, 189526A. Bierbooin en Zn., Haarlem, f 171200; J, B. Slui ter, Aerdenhout, f 198895 N. v. Keulen, Acrdenhout, ƒ174646; Gebr, J ons tra, Haarlem, f 165700 Ghr, Bouwcrsbond, Haarlem, f 146626. De gunning is aangehouden. HEEMSTEDE. Dezer dagen had ii het hotel van Ree de jaarlijksche algo- meene vergadering plaats van de Ver- eeniging tot verfraaiing van Heemstede en Bennobroek en tot bevordering van het vrec-Judeliugenvorkoor en het vestigen vreemdelingen in die gemeenten. Uit het jaarvorelag bleek, dat de eeniging in bloeienden toestand verkeert en zooveel sjj kan streeft naar het doel, in haar naam uitgedrukt. De aan de beurt van aftreden zijnde bestnurslodcn werden by acclamatie herkozen, terwijl nieuw be noemd werden de heeren M. Lugt, W. Duynsteo, Jhr. P. Quarles van Ufford en de hoer N. Tilman, burgemoester van Ben- nebrock. De heer J. Buys, dio tien jaar als secretaris de belangen der vereeniging heeft behartigd, moest wegens vertrek uit dé gemeente" bedanken en word nl3 zoo danig opgevolgd door den heer Mr. J. W. van der Vlagt. „TOT NUT EN GENOEGEN". Donderdagavond gaf de tooneelcluh „Tot nut en genoegen", bestaande uit gemeentearbeiders, in hotel „Het Wapen van Heemstede" een goedge slaagde voorstelling. Opgevoerd werd „Dertig jaren, of het leven een dobbelaar", tooneelspel in 0 drijven. .Voor den aanvang opende de regis seur, de heer J. J. Bas, den feest- avond, waarbij liij wees op den bloei I der vereeuwiging, want pas in Sep tember van het vorige jaar opgericht, kon zij nu reeds een uitvoering voor de donateurs geven. Hierna begon men aan de opvoering. De hoofdrollen werden zeer mooi vcrtollkt, maar ook de andere speel sters en spelers hebben hun best ge daan. „Tot nut en Genoegen" heeft haar donateurs eer. prettigen avond be zorgd. De avond werd met een gezellig bal gesloten. VELSEN. Geen afdoende verbete ring. Do Oostelijke berm van den Wij- kerstraatwe# tusschen Hotel de Prins en het huis van den heer Kleefstra, Hoofd der school, is onlangs opnieuw voorzien van sintelasch. De kuilen, die oorzaak waren van plassen op regen achtige dagen, zijn er mee gedicht, de bovengrond 'is werkelijk heel aardig- vlak gemaakt. Eij hel droge weer van den laatsten tijd hebben do bewoners der aangrenzende huizen echter zoodanige last van stof gekregen dat zij besloten om een adres aan den gemeenteraad te richten om hier afdoende verbetering aan te brengen. Men denkt dat met grint veel te bereiken is. Bij het vooruitzicht op de zomer- drukte is het zeer goed te begrijpen, dat men niet prettig gestemd is, de stof dringt onder ramen en deuren door, alles wordt overdekt met een zwarte laag. Behalve betere bestrating is men ook van plan om rioleering te vragen. Drankbestrijding. Hut centraal Drankweer-Comité in de gemeen te Velseu verspreidt eon circulaire over de a.s. Blauwe Week (Hemelvaartsdag Pinksteren.) De blauwe week zal dit jaar in hot toeken van de plaatselijke keuze staan, omdat de Eerste Kamer die hoeft verwor pen, nadat de Twoode Kamor ze had aan- Stadsnieuws Door hot organiseereu van een optocht op 27 Mei stelt het comité zich voor de plaatselijke keuze en de agitatie daarvoor aan de ingezetenen te laten zien. Degenen die (ook voor reclamodoelxnden) meowil- len doen kunnen zich daarvoor opgeven. Muziek en zang zullen de optocht opvroo- ljjken. SPAARNDAM Zaterdag a.s. van 7 tot 9 uur geeft het fafare corps „Crescendo" haar eerste Zomercon- cert op de Kolk, onder leiding van den heer F. A. Dekker uit Haarlem. Het programma luidt: 1 Kaiser Friedricli (marsch) C. Friedemann; 2 Overture Romantlque. Par Odile Cordonnier; 3 Souvenir D'Autan (Valse), Jos. Kessols; 4 Ouverture Fleur de Mai, C. F. Wenicke;5 Ouver ture Bonne et Heureusc, L. Blemant; 6 Nelly (Valse de Concert), A.Rullamt; 7 Ouverture Marie Henriete, L. Mon- tange; 8 Finale. HAARLEMMERMEER. Markt. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden veemarkt waren aangevoerd 6 paarden, gem. prijs f 325 en 3 hitten, gem. prijs f 90. Handel traag. Personalia. Tot secretaris van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente, is benoemd de heer J, C„- Tan is, hoofd- BOEB EN HOLLANDER. Mon Bclirjjft ona: In November word reeds oen bericht, sn opwekking zoo men wil, geplaatst .*er een mogelijke briefwisseling tusschen HoUandsehe jongens en meisjes van mid delbare scholen en Znid-Afrikaanscho Boerenjongens en Boerenmeisje». Dat was naar aanleiding van een voorstel, gedaan door den heer J. B. Sohepers op een voor drachtavond van den heer Van Gass over „De Zuid-Afrikaansche Boor en zjjn Land". Men kon een adrosopgavo, vergezeld van leeftydsopgave en van eventueels lief hebberijen etc. etc., imzendon aan de ver schillende besturen der middolbaro school- vereenigingen 6t aan den heer J. M. L Reitsma, oorzitter van de afdecling „Li teratuur" der H. IL B. 9. V., particulier adres: Prinsessekade 33, Heemstede. De heer Van Gass vertrekt nu spoedig weer naar Zuid-Afrika. Wie zich dus nog 'il opgeven, moet zich haasten! Ad veel adressen kwamen in, maar nog uiot genoeg! Interessant on leerzaam is hot corrospondeoron met do vorro stamge- nootou! 1 MEI-FEEST. Men schrijft ons: Hot Plaatselyk Arbeids-Seeretariaat heeft hot 1 Meifeest op de volgende wjjzo geregeld. Des morgens een zamenljjko wandeltocht, afmarsch precies 9 uur van het gobouw Voorwaarts, Raaks 13. Des middugs om 2 uur vergaderiug iu hot go- bouw Voorwaarts, spreker do hoor A. J. P. Hooze van Rotterdam. Des avonds grooto 1 Moi-vorgadering de Schouwburg, Janswcg, spreker de hoer C. Kites van Amsterdam. Om alle oa aanneem!ijkheden te vennjjdeu heeft ge noemd bestuur, dit jaar het Meifeest voor de onafhankeljjko vakbeweging hier tor plaatso zelfstandig geregeld. Onder do leuze op tegen de Wereld-Reactie door do Algeinoene Staking tot de Sociale Revo lutie. In do veronderstelling dat alle poli tieke partijen en groepen, welke deze leuze onderschrijven kunnen hun medewerking zulle^ verleenen, zal de Schouwburgzaal dien avond wel tot op de laatste plaats ge vuld worden, temeer daar de muziekver- eeniging Voorwaarts haar welwillende mo dewerking heeft toegezegd. STAKING BIJ „DE FAAM' Van »diö eamenwertetda werkne- mórboiKliefff In Ra klaeklrègijidustnio outingen wij do volgend» mededeo- ling: Deze staking welk© thans de derde weak is ingegaan duurt behoudens dat zes meisjes, bijna alle jonge krachten, het werk heb bon hervat nog onveranderd voort. Door het overige personeel bestaande uit een tiental mannen en twee meisjes wordt niet gewerfkt. Door de bonden is de steunuitkeering met 20 verhoogd. Aan de zaak wordt geregeld gepost. Van werknemerszijde deelt men ons mods, dat men besloten heeft, op verzoek van het werkend personeel geen inlichtingen betreffende boven staand bericht to verstrekken, ten einde molesteert n en huisbezoek voorkomen. Alle stakers zijn door nieuwe krachten vervangen en dien niet meer gerekend tot het vaste personeel PRIJSUITREIKING Hedenavond half zeven heeft in de school aan de commies ter secretarie van deze ge-1 Parklaan de prijsuitreiking plaats meen to, - 1 aan den tweeden vervolgcursus. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. k 60 Cis. per regel. NIEUWE MODELLEN voor de komende ZOMERDAGEN NIEUWE PRIJZEN In everéenetemming met de Tijdsomstandigheden Japonnen, Blouses, Mantels, Meisjesjurken ïerrnkksHjk. tL'iL'.'iï ct. par pakje, over A. j. P.'s Vanill» Crêmepuddinfl, mol de heerlijke Va- nille-Roomsmaak. Aantekeningen nit it Loeszalen. De B.-K. Leeszaal, 't Is alttfd aardig: méér nog: or ligt eon zekero bekoring in, al bladerend en proai tjes kykond zich den goedon ouden tjjd voor don geest to halen. Wjj worden dan alleen gepakt door do poëzie, verbonden aan de herinnering aan alles wat voorbij-: gegaan is en wjj denkon niet aan do on< gerievon en onaangenaamheden, dio onze 'ooroudors in dien goeden, ouden tjjd to ■erduron hadden. Sla bijvoorbeeld etuis het viorde dool op_ 'an „Het Leven van ouze Voorouders"^ door Mr. N. de Roever, voortgezet door Dr. G. J. Doz\. Dadelijk ziet ge u, ook al leest ge den tekst niet eu bekijkt ge alleen maar vlucht tig dc aardige illustraties, verplaatst ia den tijd, dio honderd jaren, on moor, ach-» ter ons ligt. Hier: oen Ajiisterduiusciio trok- of too-> slede uit hot begin van do 19o eeuw. Kon, koets op een slede, dio over de keien wordt voortgetrokken, door een paard, do „koetsier" loopt er nnast, de leidsels hom dend. Eén dame in do koets; waarschijnlijk nsnr een „kransje" of een „theoi salet Een spotprent op de stemming over de Constitutie (nit „De Lantaarn" van 1798) Het onderschrift maakt iu dezo dagen, nu, ook weldra de vrouwen zullen gaan kiezen, oen eigenaardigen indruk: „Waar zal hek toch heon, Burgers Representanten! indien en tot het aannemen of verwerpen van in constitutie zonder onderscheid, elk 1 een iegelijk toolaatf 4 Maart 1796: De menigte danst om den Vrijheidsboom te Amsterdam op den Dam, toen „Hot plein der Revolutie" genoemd. Weer oeu spotprent: op de verdwijning in de gehate douanen na den Franschon tijd. In kruiwagens en manden op den rug worden deze ambtenaren rondgereden en -gedragen. Het onderschrift spreekt voor zichzelf „Hom en Kopt, Hom en Kuyt, Zes Douanen, Voor oen Duyt! Twee aardige plaatjes naar gravure» in J. Pioterse: „Den morgen" en „Den avond" in oen huiskamer van een gegoede familie in 1825. Het theewator staat op de mooie thoostoof en de dochter des huizes zit aan hot claveciiubaal. Een Friosche schipper mot zyu vrouw naar de kerk gaande, (begin 19e eeuw). De vrouw heeft waarschijnlijk een twin tigtal rokken aan en de man draagt een stoof aan een hengsel in zyn rechterhand houdt oen groot kerkboek met gouden slot onder den linkerarm geklemd. De naohtwacht of klepperman („Zou ik voor dien klopper vroozenï Ach, die goede, bravo man!" komt ons onwillekeurig in do gedachte.) Hy is gewapende met sabel en stok on draagt in zijn rechterhand don ratel, waarmede hjj straks de aandacht zal vragen voor zjjn mededoeling „dat de klok tien heit". Straks zien wij hem terug, zittend in zjjn pothuis, waar hjj rustig een kommetje koffie drinkt. 9 Juli 1S07: opstijging van Blanckard in een luchtballon; 19 September 1839; plech tige inwijding van don ijzeren spoorweg tusschen Amsterdam en Haarlem op Vrij dag 19 September 1839! Thans kijken wij haast niet meer op naar een vliegmachine en verwachten woldra doctrificeering van de Nederhindsohe spoorwegen! Een „koffiohnisjongenbrengt oen gast een „borrel" op een blaadje en een lango Gondscho pijp. Modeplaten: uit de „Galerij der nieuw ste Modes" en uit „Euphrosyne, Tijd! schrift voor de Hollandsche Kleediug" (1832). Tot slot een zeer korte aantcekening uit het tweede deel van het werk van Dc Hoe ver en Dozy. Een paur dichtregelen van Jacob van Maerlant (13o eeuw), die voor standers van het vrouwenkiesrecht goed zullen doem „Wat maken qnaetsprekezs gescalf Vrouwen dadent weina al Dat oyt wonder gesciede." (Wat maken kwaadsprekers misbaart Vrouwen deden nagenoeg alles Wat ooit wonder geschiedde.) Dan roept de bel van do eloctrisohe tram, die door de Jansstraat rijdt, onl weer in do twintigste eeuw terug. ORAT ORIÜM VEREEN IG1NG. Do Christelijke Oratoriunivereenigiiig al-» hier, hoopt op Maandag en Dinsdag a.s* onder leiding van den heer Nic. Gerhaxa uit te vooren „Die Jakreszeiten", van Jos. Hnydn. /lis solisten zullen optreden Mej. Mia Peltenburg, sopraan, Haarlem,- en de heeren Jac. v. Kempen, tenor, Bloemendaal, en Jac.- Caro, bas, te Utrecht, R.K. VROUWENBOND. - Te Leiden had de jaarvergadering van den Diocesanen R.K. Vrouwenbond in he1 Bisdom Haarlem plaals. Uit het jaarverslag bleek dat de Bond nu telt 55 afdeelingen met pl.m. 20.000 leden. In 1921 werden opgericht de afdeelingen Westwoud, Oude Ton- ge, Uitgees', Voorschoten en IJmui- ^en" Als vice presidente is gekozen mej Huijsmans. De bestuursverkiezing had tot uit slag, dat gekozen werd in de plaats van mj. Kleinool uit Schiedam, niet herkiesbaar, mej. Toos Pos1 te Delft. PERSONALIA Op hot 25 en 20 April gehouden oxa» men ter verkrijging van hot Diploma Drogist werd genoemd examen met gnn- istig gevolg afgelegd door den heer K. h van Lont, Drogist te Heemstede.

Haarlem's Dagblad | 1922 | | pagina 6