i 1111 H i Guitenlsnitacli Overzicht Hat Tooneel Hotel „Duin en Daal" ging cn middenvak' den aanra! loorïoó- pênd te voeden. De Tekca-verdediging was editor od dreef en gaf geen kans, zoodat do aanvallen soms oneindig loken. Aan den anderen kant word een enkele aanval epoodig gestuit. Wegens to zwaar dekken, kende do scheidsrechter oen strafworp toe, maar Doegenoar gooide hoog over. Tot rust word dit spel gehandhaafd. Ka de thee had Tokca het voordeel van den wind en was sterker. Door op te ver ren afstand te schieben (met het oog op den wind) had do aanval evenwel geen se oes. Ook van een strafworp tegen van deu Berg werd niet geprofiteerd. Pas een kwartier Tóór het einde kreeg Mej. Van iJezcl een enkelo kans, waarvan ze pro fijt trok en haar elub do leiding gaf. Bvon later vergrootte Decgonaar den .voorsprong door op grooten afstand van den schouder af zuivor to doelpunten. Tekca gaf zich nu geheel; wo zogen mooie partij korfbal spelen. P. Looyen wilde vlak vóór het einde naar Mej. Sm ink plaatsen, niet een grooten boog, maar de bal vloog in de mand in plaats yan ia de handen van die dame, zoodot de stand toen 30 werd. Do overwinning was verdiend waa: uilrliig is geflatteerd. 11EADY 11—MACBI I (2-5). Na een minuut of tien neemt Macbi goed de leiduig door een schot van H. de Vries (0—1). Spoedig echter weten de Amster dammers ©en vrijen kans te benutten (1—1). E. Dondorp geeft echter vóór rust inet een ver schot den Macbi'ers w eer de leiding (12). Na rust is Ready iets sterker, maar door goed verdedigen krijgt de Ready aanval geen kans. Als daarna Macbi aanvalt, wordt het 13 door E. Dondorp. Als gewisseld is, blijkt Maobi ster ker an doelt direct door M. Dondorp (1—4). Met een schepbal wordt bet 3-4. Even vóór tijd krijgt N. H. d© Vries nog een kans en wint Macbi met S—ó. Macbi is nu uitgespeeld eoi etaat nummer vier. Geen slechte plaats voor Macbi, die dit seizoen voor bet eerst in den N. K. B. speelde. SERIE-WEDSTRIJDEN R.O.D.A. Haarlem heeft ingeschreven voc do Serie-wedstrijden van R.O.D.A. DE STRIJD OM DEIN HOLLAND- BEKER Voor do elfdo maal wordt Zondag gestreden om hot bezit van den.' Hol land-beker. Als verleden jaar wordt .weer gespeeld op het R. C. II.-terrein. Het bestuur van de „Racing" was aanstonds bereid, aam den N. K. B. baar veld voor dezen wedstrijd af te etaan. wat een mooie daad van spor tiviteit is tegenover de korfballers. Een woord van dank mag bier al Tast geuit worden. De stand is: Noord to *8 0 2 34 25 16 1.80 Zuid 10 2 0 8 25 34 4 0.20 Zoodat Noord verreweg dc sterkste tot nog toe was. De twaalftallen ho pen we nader bekend te maken. Een opwekking aan de korfballers om te gaan kijken, zal wel niet noodtg rijta. Lawntannls. DE UITSLAGEN. Ie kinase A. Hilversum IHaarlem I C1 WESTELIJKE APDEELTNG. 2e klasse A. A. V.Oranje T. C. 25 2e klasse O. H. L. T. a 1911 II—Leidscho L. T. 0. 5—2 2e klasse D. T. O. P. 3H—Houtrust H 2—5 2e klasse E. W. W. Baan 8—T. I. O. D. II 4—3 N.-Hollazm A. T. O. P. I—Bes Nova 6—1 Dea IIHaarlem II 34 N. Holland B. 'A'damsehe studenten IStadlvo 43 N. Holland O. D. D. V. m—Zaandijk I 7—0 3e klnsso D. Befir-Adno II 01 N. Holland B. T. H. O. B.—Ivy 5—2 Zeilen HAARLEMSCHE JACHTCLUB. De Haarlemsche Jachtclub houdt Za terdag zo en Zondag 21 Mei op bet Noor der Buitenspaarne internationale serie- wedstrijden voor 12-voets jollen en na tionale serie-zeilwedstrijden voor 4s Ma klasse jachten, Regenboogjachten en Bcheldejollea. Atiiietiek. ATHLETTEK IN HAARLEM EN OMSTREKEN. De commissie tot heit instellen van athletiek-competities in Haarlem en omstreken heeft besloten, den diatom van inschrijven tot deelneming te ver lengen tot 1 Juni a.s. Wel zijn reeds e enige inschrijvingen binnen gekoimen doch wegens de slechte weersgesteld heid is de beoefening der athletiek nog niet in vollen gang en zullen ver- eenigingen, welke twijfelden zich aan te melden voor de competitie, zich nog eens flink kunnen oefenen in de ver schillende nummers. Daar de athletiek in deze streken nog niet in zoo breede kringen wordt beoefend, als wel gewenscht is, is het te hopen, dat zich een groot aantal vereenigingen voor de competitie zul len aanmelden, opdat het doel van de commissie bereikt zal worden, name lijk het prop ageer en der athletiek. Verder is bepaald, dat de contribu tie zal bedragen voor klasse A 2.50, klaase B 1.50 on de driekamp-dames 1. Deze verlaging der contributie is mogelijk geworden door vorkregen subsidie der Ned, athletiek Unie en een reeds toegezegde subsidie van an dere zijde. Het inleggeld voor de oom- petitie blijft onveranderd en zal bij deelneming worden gerestitueerd. We melden nog even de samenstel ling der verschillende klassen. Klasse A_ 2 loop-, 2 werp- epringnummers, namelijk: 100 M. en S00 M. liardloopen, speerwerpen en kogeistooten, hoogspringen niet aan loop. Verder geheel afzonderlijk van genoemde nummors. 4 maal 100 M. estafette. Klasse B. 80 M. hardloopen, speer werpen en verspringen mot aanloop. Tévens 4 maal 80 M. estafette als af zonderlijk nummer. Driekamp dames; €0 M- hardloopen, speerwerpen en verspringen met aan loop. Ook moeten do damesvereemigin- gen 4 maal 60 M. estafette loepen. Uitgebreide inlichtingen worden gaarne verstrekt door dan secretaris der commissie, J. Admiraal, Parklaan 61, Haarlem, Wielrijden H. S. V. „DE KAMPIOEN". Zondag werd een sprintrit gehou den welke den volgenden uitslag had- 1ste Serie 1 Maart, 2 Koefemeij n. g. v. d. Kodde. 2e Serie 1 v. d. Vossen 2 Aandekerk n. g. Metz. 3de serie. 1 Zweeris 2 Gröenevald n. g. Maurik en Voskuil. 1ste Demifinale 1 Mask, 2 v. d. Vossen, 3 Koelemeij. 2de Demifd- nale 1. Zweeris, 2 Aandekerk, 3 Groe- neveld. Finale 1st© Prijs Zweeris, 2de Prijs J. v. d. Vossen, 3de prijs F. Mast Troostprijs 1ste prijs Metz, 2de prijs v. d. Kodde. Zondag 2§ Mei wordt een open be- trouwhaarheidsrit gehouden over een afstand van 60 K.M. Uitgeloofd zijn voor de amateurs een beker en een zilveren eiketalk; verder fraaie zilve ren medailles Een zelfde collectie prijzen voor de e/f deeding nieuwelin gen. Inschrijvingen te richten tot Joh. ten Hoven, Spaarnoogstraat 31. Nieu welingen moeten vermelden naam, voornamen (voluit), plaats en datum' van geboorte. De inschrijving sluit 22 April. De bijeenkomst heeft plaats des morgens half negen clublokaal hotel Spoorzicht, Kruisweg. Boksen. BOKSWEDSTRIJDEN IN HAARLEM. De Nationale Bokswedstrijden welke Vrijdagavond in den schouwburg Jnnaweg gehouden werden, hebben, na do misluk king van de vorige wedstrijden, een ander licht doen vallen op het houden van boks- partijen. Werd de vorigo maal niet gege ven wat het program vermeldde en werd toen vaak ininder sportief opgetreden, van beide grove fouten was gelukkig dozen keer geen sprake. Een wel verzorgd pro gram en 'een eerlijk© wjjzë van Boksen heeft het publiek dat nu niet in grooten getale opgekomen was (toch was de zaal flink bezet) in spanning gehouden. De wedstrijden werden geleid door den heor Limburg. Deze scheidsrechter, die door zijn kalmte zeer opviel, h^ l't zich van zijn taak heel goed gekweten. Eerat traden in den ring Akersloot (Haarlem) en H. Landzaat (Amsterdam) beiden amateurs; er werd gebokst 4 ron den van 2 min. Landzaat beperkte zioh hoofdzakelijk tot do verdediging, Aker sloot trad dan als winnaar uit den »tryd. De vozende amateurs-wedstrijd, waar meer strijd in zat was die fcussohen L. Bongera (Haarlem) en Damon (Amsterdam) waar L. Bongers de partij won; 5 ronden a 2 min. werd gebokst. Ons inziens kob ben de boksers zich in hot begin te veel ingespannen cn waren in do 4e ronde al doodmoe. Nu volgde oen partij tusschen de ama teurs O. Bmggink (Haarlem) en Schols (Amsterdam) 5 ronden a 2 min. Dozo party die uitblonk door meer technisch boksen dan de vorige, werd welverdiend gewon nen door G. Bruggink. Schols vroeg re vanche. Bruggïak stemde toe. Hot laatete nummer voor de pauze: pro fessionals L. Bosnian (Amsterdam) togen Noteboom (Botterdam) 10 ronden a 3 min. was zeer spannend. Notoboora was in do eerste 6 ronden beslist de sterkste; daarna ging Bosman zich beteren en werd winnaar. Boskomper, de kampioenbokser midden- gewicht daagde den winnaar van deze party uit, torwyl Noteboom om revanche vroeg. Na de pauze kregen wo eerst weer «en professional party 10 ronden a 3 min. tus schen M. Vige, 72.5 K.G. (Haarlem) en N. Steenhorst (Botterdam) 66.5 KG. De be kende Haarlemmer had geen gemakkeljj- ken tegenstander, Steenhorst is enorm vlug en bokst heel goed. Het eind van den stryd wa3 dan ook onbeslist. Nu nog twee amateurs partijen J. Vige (Haarlem) tegen Gnade (Amsterdam) word heel gemakkelijk gewonnen door Gnado. 'unsen en Pruis, beidon uit Amster dam gaven het slot aan den avond, dezo boksers hebben getoond elkaar goed te be grijpen. Heel mooi werd gebokst, toch was Pruis iets sterker en werd als overwin naar aangewezen. Het was een spannende avond. WELKE CONCESSIES DE RUSSEN WLILEN DOEN. P°!?.CARé EN LL0YD CEORCE ZIJN HET NIET EENS OVER DE BIJEENROEPINC VAN DEN OPPERSTEN RAAD. BARTHOU, DE FRANSCHE CEDE LECEERDE, MOET ZICH TE PARIJ8 GAAN VERANTWOORDEN, De leider der Nederlandsohe delega tie te Ganua, Jlhr. van Karnebeek, heeft aan een Teiegraafoorrespondent een belangrijke beschouwing over do resul taten van de conferentie te Conua gegeven. Hij verklaarde op de vraag, welke zijn indrukken van de conferen- tie waren, dat men weder in een cri- tiek stadium is, xnaar dat er niettemin vooruitzichten zijn, die hoopvol stem men. Gelijk verwacht kon worden ie 'het politiek karakter der conferentie sterk op den voorgrond getreden Bij de regeling der toekomst deed liet verleden zich onvermijdelijk gelden en vanzelf is de conferentie helaas in het teeken komen te staan der oude tegenstellingen en verhoudingen, on danks de verzekeringen bij de opening dat daarvan geen sprake meer zou zijn. De werkwijze der conferentie on derging vanhet een en ander den in vloed en het gevolg is geweest, dat bij de behandeling van zekere zaken het zwaartepunt overging naar de particuliere onderhandelingen tus schen personen en groepen, waarbij de mogendheden, die de conferentie belegden en voor zich de verantwoor delijkheid daarvan aanvaarden op den voorgrond traden. Onder deze omstandigheden is het ook in verhand met de verspreiding der delegaties over allerlei gemeenten en het gebrek aan samenhang en contact moeilijk den stand van zaken van dag tot dag te overzien. Ofschoon deze toestand niet bevredigend is en tot beklag aan leiding gaf, zou het te ver gaan op grond daarvan de conferentie te ver- oordealen, zulks te minder, waair de kans op resultaten geenszins buiten gesloten is. De aandacht blijft vooral gericht j> het probleem van Rusland, waar van de oplossing moeilijk is en ten aanzien waarvan de opvattingen uit- eeiüoopen. Dit gebrek aan eenheid ontgaat natuurlijk niet aan de Rus sen, wier houding, met name in de commissie der exj>erte voor het vin den van een gemeenschappelijk© basis niet bevorderlijk is geweest. De op vatting want dientengevolge veld, dat met meer klem opgetreden zal moeten wordén. Anderzijds zou het ook naar de meening der Nederiandsclie dele gatie niet verstandig zijn den opgeaio- men draad te laten va alen, nu een maal het contact met Sovjet-Rusland collectief is aangevat. Het door de Nederlandsche delegatie in hare aan teeken in gen op het rapport der Lon- densche experts geopperde denkbeeld, om bijaldien het mogelijk mocht Wij ken zich te Genua omtrent eenige fun damenteel© punten in zake Rusland te verstaan, aan een of ander orgaan de verdere bestudeering en uitwerking van het gelegde contact toe te vertrou wen, wordt in de leringen der confe rentie overwogen. Hoe belangrijk het Russische vraag stuk in tusschen ook moge zijn, de in vloed van een eventueele oplossing daarvan zal zicit op den ontwrichten economisch en toestand van Europa eerst veel later kunnen doen gelden. Van meer oogeablikkelij'k belang zijn de financieel economische vraagstuk ken, die ter conferentie een punt van onderzoek en bespreking hebben uit gemaakt en waaraan door uitnemende Nederlandsche deskundigen een werk zaam aandeel werd genomen. De aan bevelingen, waarin de uitkomsten van het overleg zijn vervat, zullen wel is waar geen bindende kracht hebben, maar men mag hopen, dat zij toch niet zonder gevolg zullen blijven op de gestie en de houding dei' 6taten. Van Nederlandsoho zijde word uit drukkelijk gewezen op het belang ©oner finale regeling tusschen partijen oncberling van hangende internationa-. le financieele verplichtingen, door wefl ke regeling aan de aanbevelingen den grondslag zou worden gegeven, die het werk van Genua behoeft ara vruchtdragend te worden In dit verband is van belang de door de Commissie van Herstel aan een speciale commissie (waarin Vissering is opgenomen) gegeven opdracht oin eerlang een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van eeu interna tionale leen line met moratorium tenbe hoeve van Duitsohiand, we like tegelij kertijd aam Frankrijk ten goedo zou komen. Tot zoover Jhr. van Karnebeek. De Russische quaestle is inderdaad een der belangrijkste voor Genua. De Russische gedelegeerde* Rakofsky verklaarde, dat Rusland bereid is, de schuldbekentenissen tot het jaar 1917 te erkennen en wel iu haar vollen om vang. Rakofsky heeft voorts medege deeld, dat het erfrecht voor buitenlan ders in Rusland zal worden hersteld. Voorts zullen buitenlanders, die vroe ger bezittingen in Rusland hadden, daarvoor schadeloos worden gesteld, hetzij door teruggave van het vrucht gebruik of anders door toetreding tot maatschappijen. Er zuilen verschillende klassen van personen, die schadeloos moeten wor den gesteld, gevormd worden, n.L le. De kleine bezitters, die slechts eenige effecten in eigendom hebben. Blijk baar heeft men hierbij aan Frankrijk gedacht- 2e. Zij, die zioh door eigen arbeid bezittingen in Rusland hebben verworven, dus die industrieel en. Ook met den vorm van het verlies zal bij de toekenning een er schadeloos stelling rekening worden gehouden. Rakofsky zou het liefst zien, dat deze geheele kwestie door een com missie zoo spoedig mogelijk zou wor den geregeld. Met betrekking tot de onderhande lingen der geallieorden verklaarde Rakofsky, dat deze thans onderling beraadslagen over verschillende kwes ties, zonder zich van het Russische standpunt dienaangaande te verge wissen. Rusland is bereid, verstrek kende con cessies toe to staan op pun ten, waarover de geallieerden thans onderling van meaning verschillen. De kapitalisten, die later naar Rus land zullen komen, zullen er niet al leen alle waarborgen krijgen, dat him bezitrecht volkomen zal worden ge ëerbiedigd, doch ook, dat hun kinde ren het erfrecht zal worden toege kend. Rakofsky zeide voorts: Rusland is bereid zioh bij het verdrag tot hand having van den vrede in Europa aan te sluiten, doch op voorwaarde, dat het de jure wordt erkend. De leider der Russische delegatie Tsjitsjerin heeft aan Facta, den voor zitter der conferentie, een nota doen toekomen, waarin iiij zijn ongeduld te kennen geeft over het uitblijven van het memorandum der geallieer den. Tevens doelt Rusland mede, dat als do mogendheden niet spoedig ant woorden d© Russen hun concessies die zij 20 April aanboden niet langer gestand zullen doen. Er wordt evenwel aan de Russische guaestie gewerkt. In de subcommissie voor Russische aangelegenheden is een nieuw ont- werp-memorandum ingediend, waar bij de teksten van het Engelscha en Fr arische memorandum met elkaar in overeenstemming zijn gebracht. Daarover zal nu beraadslaagd wor den. Over den verderen arbeid der conferontio wordt gemeld: De besprekingen der geallieerden den vrede in Europa zijn heden voort gezet, doch hebben niet söl vorderin gen gemaakt en het schijnt, dat er geen beslissend stadium zal worden j bereikt, alvorens de onderhandelin gen met de Russen geëindigd zijn. De onderhandelingen, welke thans door de geallieerden worden gevoerd, widen gecompliceerd uoor de nota, welke Polen aan de régeeringen te London, Parija en Rome heeft gericht. Daarin dringt Polen aan op erken ning van den srede van Riga, terwijl het den wensch uitspreekt, dat over eenkomstig de gepaiingen van het verdrag van Versailles de grenzen van Polen definitief zullen worden vast gesteld. De Poolsch© grenzen zijn na melijk nog niet definitief vastgesteld In het gebied van Wilna en ln Oost- Gal icié. Hot geschil omtrent de greiiB van Wit-Rusland is door den vrede van Riga opgelost. De Poolsche regee ring verlangt thans, dat het gebied van Wilna en Oost-Galiciè definitiei bij Polen zal worden ingelijfd. Barthou naar Parij3. De leider der Fransche delegatie Barthou Het officieel bekend mak.n, dat hij zich heden naar Parijs zal be- ;n om een onderhoud te hebben met Poincarê en zijn collega's in zako de kwestie van den godsvrede en om instructies te halen. Do volledige zitting van de confe rentie. die op heden Maandag was bepaald is in verband met het ver trek van Barthou voorloopig uitge steld tot Woensdag. Volgens andere berichten is Bar thou door Poincarê naar Parija ont boden in verband met zijn slappe hou ding tegenover Uoyd George. Inderdaad er dreigt ernstig ver schil tusschen Lloyd George en Poincarê. Poincarê heeft medegedeeld, dat hij een bijeenroeping der mogendheden, die het verdrag van Versailles hebben onderteekend, vóór 31 Mei overbodig acht. Toen deze verklaring Lloyd Geoi ge bereikte, zeide hij tot zijn omgeving dat hij er nog steeds van overtuigd is, dat de bijeenkomst der ondertee- kenaars van het verdrag van Versail les ter opheldering van de kwestie der schadeloosstelling nog tijdens de con ferentie van Genua noodzakelijk Is. I-Iet is ztjn wensch, dat deze bijeen komst nog vóór 31 Mei plaats vindt. Verspreid nieuws „DE HANDEL VAN RUSLAND. De Sovjetregeering nam maatrege len om don handel met staten die geen handelsovereenkomst met Rusland ge sloten hebben te bemoeilijken. DU1TSCHE TENTOONSTELLING TE MOSKOU. Van 1 tot 15 Juli wordt te Moskou een tentoonstelling van Dultsche in dustrie-producten gehouden. RUSLAND EN HET VATICAAN. Er is eeu verdrag gesloten waarin het Vatic aan Rusland „de jure" er kent. DE 1ERSCHE QUAESTIE. De conferentie van vertegenwoordi gers van den vrijstaat en de republi keinen Ls uiteengegaan Men is er niet in geslaagd een basis voor een over eenkomst te vinden. «v DE BURCEROORLOC IN CHINA. De burgeroorlog is ontbrand. Nabij Peking wordt door twee legermach ten verwoed gevochten. Een artille- rieduel duurde zelfs 20 uur. Te Peking zijn gewonden binnengebracht. EX-KEIZERIN ZITA^ Volgens een dagbladbericht uit Funchal zal ex-keizerin Zita met haar kinderen op uitnoodiging van den ko ning van Spanje zich in Spanje met terwoon vestigen. Stadsnieuws „Om in het leven te slagen", door Het Schouwtooneel. Het moet gebeurd rijn :e Haailem vóór den oorlog. Een werkman komt steun en hulp bij een philantropisch aangelegde oude dame. „Hoe lang heb je gezeten?" was het :rsie, wat hem gevraagd werd. „Gezeten? Gezeten? Ik heb nooit gc- zcienl Ik ben een fatsoenlijk man 1" was het verontwaardigde antwoord. Nooit gezeten? Ga dan maar heen, man, dan kunnen wij je niet helpen 1" Zouden de schrijvers van het nieuwe stuk van Het Schouwtooneel deze anec dote gekend hebben? Hun stuk is in ieder geval op dat gegeven gebaseerd. Om 111 't leven te slagen moet je declasseeren. Want pas, als je ge declasseerd bent, heb je kans om gerc- classeerd te worden. Dat is de hoofdge dachte van het „satirisch" blijspel van de heeren Frits van Raalte en Jean Sta pelveld, waarvan Vrijdag op den laat ster» avond van het Tooneelverbond de première in onzen Stadsschouwburg is gegeven. Van Triest, die met de mooiste ge tuigschriften, de beste actes en het be wijs van het meest zedelijk gedrag bij den uitgever Neyerveert komt sollicitce- ren, krijgt de kous op den kop. „Zulke sollicitanten komen niet in aanmerking.'" Maar Bart Jansen, die 4 jaren „gezeten' heeft, omdat hij zijn vorigen patroon heeft vermoord, wordt onmiddellijk door do familie, die aan „reclassecring'" doet, met open armen ontvangen. Jan sen is voor allen een interessant inensch en in de oogen van Anny, de dochter, is hij zelfs niet meer of minder dan een held en als het scherm voor de eerste maal zakt, heeft zij haar verloving mei Willem van Harken, die vergeleken bij den moordenaar toch maar 'n „doetje" is, reeds verbroken. In II wéét de gere- classeerdo zelfs de plaats van verloof de no. 1 in te nemen, maar .dan gaat het papa en mama toch wel een beetje al 10 vlug, want tusschen theorie en praktijk is nog een groot verschil. Voor employe op het kantoorgoed, dat employé op het kantoorgoed, dat wil je toch liever geen moordenaar. Wanneer het ia de laatste acte echter blijkt, dat Jansen slechts een onechte moordenaar is en hij zich die roem alleen heeft toegeëigend om in het leven te slagen, mag dit misschien voor Anny een kleine tegenvaller zijn, bij papa en mama wordt het alles botertje tot den boom en het stuk eindigt, zooals filk INGEZONDEN MEDEDEELINGEN S 60 CU per regef. Speciale inrichting voor feestelijke gelegenheden blijspel zelfs een satirisch behoor: te eindigen met een engagement.- Het gegeven is niet onaardig, maar voor 3 bedrijven bleek het toch te ma ger. De schrijvers hebben hun stuk er mee weten te vullen en het stuk deed dan ook erg leeg aan. Het geheel maakte een dilettanterigen indruk. In het begin moeten wij over veel onwaarschijnlijks maar heenstappen het was bijvoorbeeld toch al te ongeloof lijk, dat Neyerveert, die in den recias- seeringsraad zitting had, niet eens naar Bart Jansen geïnformeerd zou hebben en hem zoo maar dadelijk op zijn bu reau plaatste en in het derde bedrijf deed het ernstige theoretiseeren van Bart in dit stuk wel wat dwaas aan. Wij mis ten in dit blijspel den vereiochten too- neelfiair, ondanks het feit, dat een der schrijvers acteur is, D ehandeling sleep- de dialoog was slap en weinig ge concentreerd al kwam er nu en dan wel een geestige zet in voor en de schrijvers acteur is. De handeling sleep- geheel deed denken aan een blijspel, dat door een paar liefhebbers voor een gei ei genheids feest in elkaar was geknutseld. Dit blijspel is niet meer dan een opzei gebleken en de bijvoeging „satirisch" had men er gerust af mogen laten. Jam mer voor het niet onaardig gegeven, waarvan by wat fantasie, tooneelkijk en routine oneindig veel meer gemaakt zou kunnen zijn. Te spelen viel er bitter weinig. Wat zjj in dit tamme, onschuldige blijspelle- tje hadden te doen, deden do leden van „Het Schouwtooneel" naar wensch. Aan de vertooning heeft het zeker niet gele gen, dat hot stuk slechts matig kon voldoen. De heeren Ezerman en Van Warmelo mankten van de compagnons twee aardige types. Frits Bouwmeester en Stine van der Gaag de laatste voor al speelden hun jonge partijen met ain en Pierre Mols was bijzonder goed als de solliciteerende brave Van Triest, De ontvangst van do eerste 2 bedrijven was vrij kool. Na III, toen de heer Van Raalte op het tooneel een grooten krans in ontvangst had te nemen, was het applaus veel hartelijker, zoodat het gor dijn eenige malen omhoog inoesu J, B, SCHUIL. TERREINR1T Men schrijft ons; De Vereaniging „De Haarlemsche Manége" had voor j.l. Zaterdag een terreinrit uitgeschreven, waaraan door een twintigtal amazones en ruiters werd deelgenomen. Het met zorg gekozen parcours leidde over lElswoud, door de duinen naar Vel- serend, waar een half uurtje w afgestegen, hetgeen, met het oog op den langen, in vlot tempo gereden rit, voor paarden en rijdenden wel gewensclu was. Door goed weer be gunstigd, was dit een tocht, die in leder opzicht geslaagd mag heeten on er ongetwijfeld toe zal bijdragen, de beoefening der paardensport in Haarlem en omstreken te bevorderen. Hechtszakeo ZEDENMISDRIJF. Do N. B. Ct. meldt: Do rechtbank te Hoerenveen heeft J. O., to Bryl, wegens ©cn zedenmisdrijf tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De eisch was 4 Jaar. Kerk en School GEDENKTEEKDN VOOR DS, J, J, VAN NOORT, Te Amsterdam is Za terdagmiddag op het graf van ds. J. J. van Noort, in leven predikant bij de Ned. Herv. Kerk aldaar, een gedeak- teeken onthuld. Bij deze gelegenheid sprak minister De Visser, dio den over ledene schetste als een bijbelsche theo loog in den positieven ea meest ruimen zin des woords. Binnenland HET RECEERINCSJUBILEUM VAN DE KONINCIN. Op een te Den Haag gehouden ver gadering van den Oranjebond aldaar, besloten alle Oranjegezinde vereeni gingen uit te noodigen tot deelneming voor de vorming van een landelijk co mité" teneinde voorbereidende maatre gelen voor de viering van het Regee- ringsjubileum der Koningin in Septem ber 1923 gezamenlijk vast te stellen. LYSOL IN PLAATS VAN LEVER TRAAN. Door een gezin in de St. Anthonielaan te Arnhem, dat Zaterdag morgen bezig was met de schoonmaak, werd, meldt „De Tel.", per abuis een flesch lysol gezet op de plaats waar an ders een flesch met levertraan staat. Toen men een der dochtertjes van hel gezin een lepel levertraan wilde geven, werd haar een lepel lysol toegediend mei het gevolg, dat het kmd hevige pijnen kreeg, waarop onmiddellijk een genees heer werd gehaald. Het meisje werd overgebracht naar het Kinderziekenhuis. Men hoopt het kind nog in leven kunnen houden, VERDUISTERING VAN PLAAT IJZER. „De Tel." meldtEen parti culier te Amsterdam had calangs "ia Duitschland een groote pat tij gegalvani seerd plaatijzer gekocht. Deze was naar de hoofdstad vervoerd en opgeslagen op een terrein aan den overkant van het IJ. De kooper had den eigenaar van dit terrein aangewezen, om deze partij bij kleine gedeelten van do hand te doen. Inmiddels ging hij op rei3 en bleef twee weken in Duitschland. Bjj zijn te rugkomst bespeurde hij dat de partij ijzer nagenoeg geheel verdwenen was. De politie van het bureau Vogelwijks park werd van deze verdwijning in ken nis gesteld. Uit het onderzoek bleek, dat de persoon, die met het toezicht belast was en aan wien het terrein behoorde, zonder voorkennis van den eigenaar de geheele partij had verkocht aan eenige hem bekende personen cn aan een aan nemersfirma. Twee mannen werden wegens heling in hechtenis gen :.i, evenals de man die het ijzer verkocht had. De aanne mersfirma bleek geheel tc goeder trouw :e zijn. Een groote partij jjzer werd te Haarlem ia beslag genomen; de rest waa te Amsterdami HERZIENING TARIEF VAN IN VOERRECHTEN, Eene technische horziening van het tarief van invoer rechten wordt door de daartoe in ges lel* de commissie voorbereid*00 deelt da Regcering mede in de Memorie «.n Antwoord op hot afdeeliugs-verslag der Eerste Kamer aangaande de Staatsbo grootingi HET MELKCONFLICT TE AM STERDAM. Tegen Dinsdag of Woensdag wordt een oplossing van ac; melkconfltct te Amsterdam verwacht, NEOERL, MAATSCHAPPIJ TER BEV. VAH DE CENEESKUNST. Dr. H. J. W. Droogleever Fortuyn, inspecteur, hoofd van hot geTxieente- Ujk geneeskundig schooltoezicht te Rotterdam, is gekozen tot secretaris- penaiingmeesler der Ned. Mij. tot be vordering der Geneeskunst en dr. B. W. Th. Nuycns te Amsterdam tot bi bliothecaris. IN BRAND GERAAKT. Het Vad. meldt: Op de houtzagerij van de firma Gebrs. van Hoeken to Lei don had de 6S-jarige nachtwaker A. 'L. zich tij dens de rusturen tusschen zijn rondeu op een hoop krullen in het ketelhuis ter ruste gelegd. Waarschijnlijk door dat er vuur bij de krullen is gekomen vatten deze vlam en pakten de kle*. ren van den man. Deze stond direct in lichtelaaie. Toea hij zich van ffljn brandend* klejren had ontdaan, ging hij met zijn deels verkoolden rug en handen eenige emmers water uit de nabije sloot scheppen om den brand te blus- scben. Eerst toen hij overtuigd was, dat er geen gevaar meer was te vree zen, ging hij naar huis met enkel een jasje over liet naakte lichaam. Hij was overdekt met uiterst ernstige brandwonden aan borst, bulk, rug en handen. Toen rijn ontstelde huisgenooten hem voor zoover het mogelijk was mei olie hadden ingesmeerd en eeuig goed aangetrokken, ging hij in plaat* •an met zijn dochter naar "t Zieken huis om hulp, weer naar zijn wer* om zijn lamp to venwrgen en zich té overtuigen, dat geen brandgevaar meer aanwezig was. Eerst toen ging hij naar het Ziekenhuis, waar hij voor de deur in elkander gezakt is. De dokter geeft sprankje hoop. om den kranigen ouden man te be houden, doch deze zal de eerste we ken het gevaar nog niet te boven zijn, GRONDWETSHERZIENING. Men meldt aar, d* N. R. CL dat reeds heden. Maandag, het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over de jongste voorsteller, tot Grondwetsher ziening zal verschijnen. De memorie van antwoord van de regeermg zou vermoedelijk Dinsdag of Woensdag worden gepubliceerd, zoodat nog m het einde van deze week de openbare behandeling in de Kamer zou kunnen geschieden. BELASTINGVERLAGING. De „Nijm. Crt." meldt, dat behalve een verlaging van het vaste percen tage der Plaatselijke Inkomstenbelas ting van 44 tot 24 pCt., B. en W'. aan den gemeenteraad aldaar eveneens zullen voorstellen, het aantal opcen ten voor de gemeente op de hoofd som der Vermogensbelasting te ver minderen van 100 op 50. ONTDUIKING BINNENLAN DSCHE PORT. Naar men aan liet Haagsche Cop respondentiebureau mededeelt, is hei besluit, waarbij maatregelen worden getroffen togen de ter post bezorging van gedrukte stukken in liet buiten land met het oogmerk om het binneti- landscne i>ort te ontduiken, reeds 21 April door de Koningin geteckend. De publicatie van het betrekkelijke Staatsblad kan in den loop der vol gende week worden tegemoet gezien. DE STAKING IN HET HOUTBE DRIJF Het Hbld. me'.dt: Daar de staking in liet houtbedrijf nog altijd voortduurt, hebben enkele patroon? zelf het werk ter hand geno men. Vrijdagmorgen wilden te Am sterdam twen hunner een kar met hout naar de overzijde van het LJ brengen. Onder het Westelijk via duct werden zij aangehouden door stakers, die de kar iu het water duw den. Do aangevallenen zagen geen kans zich tegen de overmacht te weer te steilen maar zij volgden op een afstand het troepje. Toen een agent in het zicht kwam werd deze gewaar schuwd. De politieman rekende den aanvoerder in en bracht hem naar het politiebureau. De kar en het hout zijn later opgevischt. BEHOUD VAN NATUURMONU MENTEN. Op de in Arasterdam ge houden vergadering van do vcreeniging tot behoud van natuurmonumenten in Nederland, werden de aftredende be stuursleden herkozen. Na afloop der vergadering werd de vogelfilm van Bur- det vertoond, voor het grootste deel op genomen op de terreinen der Vereeni- ging. De heer Jac. P. Thijsse deed en kele mededeclragen bij die film. ONDER DE TRAM. Toen Zater dag de Gooische Stoomtram, welke te 8.20 van Diermen naar Amsterdam ver trekt, langzaam den wissel passeerde, sprong de stoker van de machine om even iets van de rails te verwijderen. Hij kwam to vallen en geraakte onder de tram. Toen men hem er onder weg haalde, bleek hij reeds overleden te zijn. CANDID AA TSTELLENGEN. Onafhankelijko Kamerleden. In het manifest van het Comité Toor do verkiezing van onafhankelijke Kamorio- den, wordt onder de personen, die rich bereid hebben verklaard eon candidatuur te aanvaarden, ook genoemd de heer W. O. A. Koster te 's-Oravenhage. De heer Kos ter verzoekt mode te dooien, dat dit on juist ia.

Haarlem's Dagblad | 1922 | | pagina 7