VERITY Co. Stadsnieuws Roeien. Onze LacMoek HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 10 JULI 1922 TWEEDE BLAD H, 0. S<HO O CERE HANDELS SCHOOL. Bevorderd van de eerste naar de tweedeklasse: Joha. van Aken, AnnaH. AI. Allard, Joha. A. van Alphen, Marie v. d. Broek, Trijntje S. Bruyns, Antoinette lSusquet, Joiia. de Jong, J. C. Auain, B. J. Ausum, J. B. C. Bolle, A. Ploeg, C. J. Vader, Joha. de Bruyn, Josette E. Cats, ht.ii A. v. Cruynnigen, Hen drika van Dam, Antonia Dekker, Eli sabeth C. L. Donck, Jolia. E. W. de Gea. Francisca Lippits, Jac. Joh. Pot, G. F. Bordes, S. Buiskool, J. D. C. de Clay, C. Denijs, W. Demisoa, W. Duyts, D. H. J. van Eskert, M. K. Felires, J. v. d. Geer, Suzanna van Elk, Elizabeth Hasselmeyer, John, van Herwerden, Joha. C. J. van I-iuet, Hendr.a H. Juices, Engelrna J.unge, Maria J. Klok, W. II. de Boer, C. G. Kohier, H. Gehéniau, B. Helms, H. Heslinga, H. M. Hofmeester, H. lioo- geboom, J. Huidekooper, K. C. Kerk- hoff, C. Keur, J. A. C. Klok, Annie C. de Koe, Hendrika P. Kok, Gerda W. Matthieu, Pieteraella C. Metz, Riekje M. Nicolaï, W. C. Kors, E. H. Krela- ge, C. J. Krug, P. Kuin, F. W. Le- loux, A. Th. Misset, F. J. Mondriaan, Geertruida N. Nonhebel, Elisabeth B. Ott, Trijntje Roelofs, A. Muller van Czernike, Hendrika M. Schuite, G. Pasman, H. Offerliaus, H. Polak, K. Polak, J. B. Rosenhart, M. Schuiten, H. J. Stinis, Hendrika v. Vollenhoven, Joha. T. Vossen, Wilha. M. van Wa len, Gleuntje yap Wijngaarden, Th. J. v. Turnhout, J. J. Veenstra, P. Vis been, J. L. van Waveren, D. G. van Wijngaarden, A. A. Wijnstroom, Arie .A van Woerkom, L. Zwarteer. Van de tweede naar de derde klasse: Barendina D. Duytshoff, Susanna M. tlardesmeets, WilhcImAna do Peer, Jo- janna M. E. Smit, Gerarda Spaan, Rinkje Veenstra, Meta v. d. Velde, Chris tina E. Voet. H. F, J, de Bont, J. G. Breeuwer, A. Cauveren, J. Hamberg, H. Kosterman, W. Hey broek, A. Huisman, J. H. Miolée, N. TI. Schenk, Gerda M. M. CKabot, Marie J. Ereas, Marie E. Fa- $ee Schaeffer, Jeanne Heyblom, Corne lia Weyers, J. Bloem, H. S. Buiskool, A. Engels, A. Heckhausen, J. G. van Hol ten, W. H. Keizer, H. J. Lasschuit, L. M. Polak, B. H. M. Reynen, A. v. d. ÏVeéle, J. M. Westendorp, Marie W. A. Lindeboom, Anna E. van Setten, Gesina v. Sluyters, J. P. Alberding, P, Coe- bcrgh, A. van Dam, M. H. Groenen- daal, C. Hollenberg, M. A. Kaub, J. Nuy- ten, C. E. Samson, A. M. We-sselius. Adriana de Landmeter, Joha. G. Mul der, Jacoba v. d. Oord, Elisabeth Soel- laart, Dieuwertjc J, v. Wijngaarden, R. J. de Boer, H. Dernison, M. Gobets, G. Gronert, H. J.- Th. Hessing, W. f. Hop-pe, S. Th. Kiewied, F. H, Knotten belt, F. C. Misset, P. van Ommeren, C. Roggen, C. Ph. Roos, A. Teepe, P. Wegman, Arnolda A. A. Broeker, Antje Krelage, Jansje van Leeuwen, Catha. Rinkel, Adriana J. Vos, C. W. G. Buhse, R. A. Driessen, H. Eysten, W. C. P. van Leeuwen, A. J. Over de Linden, B. PI. Pasman, P. J. Schipper, F. H. Schmidr, A. J. Weyburg, Diploma 3de klasse uitgereikt aan: Marie C .v. Dobhem, Bertha Donk, Johanna J. A. Groonenberg, Mant Hoppe, Petronella do Noo, Come S. v. Noppen, Iep je de Petit, Marie E. Schuil, Antoiiinette W. 'E. Timmer mans, W. P. v. cl. Bogaardt, H. ■Bosch. H. J. Duylishoff, P. M. Klein stra, P. Hoepermants, A. A. Kamp- fraat, A. Kaub, J. Pleyzier, A. J. Roods K. O. Ruygrok, E. Tb. L. do Veer, N. de Vries, J. G. Vries. B. S. M. V/alekamp, J anke J. Sluyter, So fia C, do Wijn, E. Bijvoet, J. Th. S. (Bloni, C. B. v. Dam, F. J. Lucas, H. v. Marseluis Harisiock, J. G. Nassy, H. J'oudsina, A. W. H. Ressing, C. W. Schafer, D. J. B. Soelilaart, A. 33. v. 'JMel, B. ,T. Tuin, C. F. A. Ven- kooy, P. de Wilde, C. J. Wulfliorst, J. v. Zadel, J. Selrnan, Gorter, Marib A.. Bar ens, Hemiy Plains, Oath. E. Tj. Last, M. C. J. Bölger, S. N. (Boorsma, W. M. de Bruijn, W. J. M. Ha.ra'en, J. Hulsbos, S. Kramer, .T. A. Kuijkan, C, J. I.ambour, B. Sluiter, L.v. d.Vegt, Th. II. v. Waart, A. J. v. Zanten. C. Timmer-, van Wijik, Nelly H. Avis, Gerarda M. Gimberg, {Maria F. Hoepermans, Mogdaloriü, R. Booming, Louise de VogcJ, F. Ph. Tb. Bollo, P. Boom, J. G. do Groot, J. M. Hazes, A. G. de Jong, J. de Jonge, A, Jurjans, F. W. Kotte, F. J. La.mp, P. D. Margadamit, Th. Pieül-eman®, M. S. R. Prins, A. H. W. Schouten, G. A. E. de Vries. Van de 4-clo naar do 5de klasse: Betsy C. Avis, Joha, Boyeraan, Ang. W. A. TL Gimberg, Aloida Max, Claeiiia O. Prins, A. Th. v. d. Bergh F. A. A. Althoff, A. "W. Bcaomor, J. J. do la Court, G. L. Groen.jveldi H. J. P. van Maanen, B. F. U. Monsing, H. II. Oerlemans, H. G'. van Oort, Bertha Qoyl Maria Qoyl, "Elisab. C. OroenenbeTg, "Wiihelmina Waa ning, Th. H. Blans, W. Hellinga, Th. Hillesuin^ G. W. de Joaselin de Jong, J. A. Obdam, 8. van Os, D. B. H. RozontaaJ, F. h. W. Zuureixdonk, Helena J. P. Bettinik, Magdalen a 0. Dake, Cornelia Hagebout, Petronella J. de Kat, Maria Krusoman, J. H. Barcne, A. do Bruijn A. F. Dinger, H. Driehuizen, J. E. v. Nes-v. Meerkerk, O. F. v. fewaaningen, H. O. Veltanan, L. J. L. Wittop Koniug, Joha. C. J. Koffieberg, Joha. Koorawiuder, Maria H. Dangenidonki Tino Schoonheyt, Coby J. Schumacher, H. Ph. J. Amcsz, W. Bon- dien, E. R. J. Davidson, J. Dogtenom, J. F. P. do Geus, M. J. Henneman, W. H. llogenbirk, Corn. F. Zwager,Ellen H. M. v. Borselou, D. Hey ting, Ida A. J. Hooge- booni, Joha. G. E. Kleber, J. E. Duyntjor, D. J. Q. van Nieuwkoop, E. M. Prins, H. E. A. van Eijokevorsel% W. Schotsman, J. G. A, Wittewaall van Stoetwegen. Tine Goedkoop. H. B. S. MET 5-JAR. CURSUS. Eindexamen der lo H.B.S. met 6-j. c. te Haarlem. Geexamineerd 81 candi- daten, Geslaagd 71. P. H. Baggerman, R. A. Braaken- burg v. Backum; Mej. Maria E. van Bremen, M. C. Colenbrander, J. J. van Helden, It. E. Jessurun, mej. Ma ria A. G. Kleber, E. A. 0. Reydou, J. O. Roos, mej. A. C. Elfriede Ros ier, mej. Joh. H. H van Rossum, J, Siebesma, A. Drijver, W. 0. Gkn- pel, P. Heybroek, J. Kluytenaar, P. D. A. van Litb, J. W. Nassy, H. Peel, L. Rietberg, F. Roest, J. H. Rij kt K. R. Tip, A. "Wensiug, F. W. D. 0. A. v. Hattum, H. R. Janssen. H. Misset, L. F. Otto, F. K. Reuvekamp Gille, R. Bchaafsma, 0. N. v. d. Spek, H. 0. L. van Waveren, M. A. F. Zwa ger, P. van Zwieten. Mej. Margar. v. Buuren, F. T. J. Janssen, S. T. A. J. P. do Jongh, E. L. v. Musscher, E. W. Ott, J. M. I. Reitsma, Mej. Louise G. Schoenmaker, T. de Vries, J. 0. Vunderink, A. 0. Bellaart, mej. Agatha Kuijper, mej. Adriana S. Scnoltz, mej. Ale'tta S. 0. Stuart, W. D. van Oldenborgli, T. S. Smit, J. J. Keur, M. A Egberts', mej. Adri ana H. Verwaal, T. 0. Kruyt, mej. Alida Adi'iani, A. Leupen, J. 0. Lycklama. A. IJ. v. der Meulen, mej. Atfèle J. Nassy, A. A. Bredius, G. M, Flohil, A. van Harreveld, P. W. Tuin, Mej. Willemina J. v. der Vel den, T. F. de Vries, P. G. Adrian, J. O. Bentz van den Berg L. J. M. Jonk- hart, L. Nijk, J. O. Papalard, A. J. van der Steur, M. K. van Waveren. RAADSSTUKKEN. Mej. Th. M. Kemua verzoekt eervol ontslag als onder wijzeres aan de buitengewone sehool voor L. O. B. en W. stellen voor M. Janson te Hillegom vergunning te verleeoen voor het maken van een uitgang naar den weg langs do Leidschevaart door middel van een brugje over do hermsloot langs dien weg. B. en W. stellen voor hen te machti gen het perceel aan do Groote Houtvaart waarin de societedt Tron moot Blyclcen was gevestigd aan L. Cornelissen to ver- hnrea voor 10 jaar voor f 104.00 por jaar. B. en W. stellen voor hen te mach tigen voor 13000 aan te koopeu oenige porceelen op den hoek van den Schoter- weg en de IGennemerstraat om op dat ■orkeerspunt verbetering te brengen. B. en W. adviseeren afwyzend to be schikken op een verzoek om 4770 uit de gemeentekas te verstrekken voor verbe tering la het schoolgebouw ilsr bjjzondero R.-K. school nan de Klarenbeekstraat op grond dat de bedoelde reparatiën moeten worden beschouwd als „kosten voor in- standhouding" vallende onder art. 101 der L. O. wet 1920. en W. deelen mede dat door don Voorzitter van Gedeputeerde Staten dezer provincie is medegedeeld, dat naar de meening van de Algemeens Rekenkamer vorderingen welke niet vóór 30 Juni, vol gende op het dienstjaar, waarop zjj be trekking hebben, zijn ingediend, in ver- baud met art. 22S dCj- gemeentewet, junc- to do artt. 2 en 3 der wet van 8 Novem ber 1815 (Stbl. nt>. 51) behooren te worden gehouden voor verjaard en vernietigd. Mitsdien werd in overweging gegeven te bevorderen, dat eenige posten, voorko mende op den staat tot beschikking op den post „Onvoorziene Uitgaven", dienst 1921, vastgesteld d.d. 22 Maart 1922, wer. den afgevoerd en dat daarna het gewij zigde besluit wederom werd ingezonden ter verkrijging van do Voroisehto mach tiging. Daar door hen die meening niet wordt gedoeld, stellen rjj voor het besluit tot betaling van do gewraakte posten te hand haven en daartoe de besluiten te nemen, waarvan een ontwerp door hen wordt aan. geboden. Bjj niet-verloening van do machtiging tot het doen van de uitgaven, aangegeven op den staat tot beschikking op den post van „Onvoorziene Uitgavendienst 1922, kan alsdan door den raad bjj do Regee ring voorziening worden gevraagd. VERBOUWING. Het verbouwen van het perceel "Warmoesstraat 29 is opgedra gen aan den hoer J. A. Lucas, aannemer alhier. I SPORT EN WEDSTRIJDEN. Onderlinge Roeiwedstrijden van „Het Spaarne". De Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaurne'' heeft Zaterdag en Zondag weer de gewone jaarlijksche onder- lingo roeiwedstrijden gehouden. A1& altijd bestond er ook nu weer veel belangstelling voor dit water feest met welgevallen keok men naar don soms zeer warmen strijd tusschen do bemanningen van de „Spin", de „Snoek", do „ltipperda do „Zwa luw' do „Tromp", de „Mug" en hoe die ranke bootjes, dio pijlsnel de lus- tig-kabbelende golven van het Spaar- ne doorkliefden, nog méér mogen heeten. Een aardige afwisseling in het pro gramma bracht weer bet stijlroeien door dames, die het, gekleed in haar sierlijk en frisch olubcostuum, steeds beter leeren, dank zij het wakend oog en de nuttige, technische wen ken van den ijverigen en bekwamen kamprechter-starter, den heer W. Jon- Sejan, die, evenals bij do zeihvedstrij- en van do Haarlemsche Jachtclub, ook met grSot en aanstekelijk enthou siasme de wedstrijden van „Het Spatrne" leidt. Het mag hier nog wel eens gezegd worden, welk een beteekenisvolle plaats de heer Jonge jan, die pas van de wedstrijden in Engeland is terug- keerd, in de Haarlemsche water- sportwereld inneemt; een plaats, die hem volkomen toekomt. Weinigen toch kunnen ala hij zich zoo prettig en zoo gemakkelijk doen gelden. Soms kan hij iemand, die daarvoor in aanmer king komt, onverschillig of het een heer of dame is. een niet malschen uit brander geven, doch bewaart toch altijd den goeden toon. Maar ook met woorden van lof is hij niet karig en wie zo ontvangt, schat ze op hooge waarde, omdat ze komen van iemand, die in alle opzichten in dezen tak van sport doorkneed is. In één woordde heer Jongejan is een gentleman, wiens bevelen gaarne opgevolgd en wiens wenken even gaarne ter harte genomort worden. Aan allet is te zien, dat de Roei en Zeilvereeniging „Het Spaarne" vooruit gaat. Dit blijkt niet alleen uit liet aantal deelnemers aan de wed strijden, dat steeds grooter wordt Zaterdagavond werd tot den schemer toe aan de riemen getrokken maai' ook aan do bergruimte voor wherry's en andere booten. De firma De Bruin en Jonkheid, te Heemstede, heeft de zer dagen naast het olubgebouw een nieuwe loods gebouwd, die er wezen mag. Zij is 11.50 M. lang en 8 M. breed en biedt plaats aan ze& 12- voetsjollén. Aan de achterzijde is een geheel afgesloten, overdekte fiet senbergplaats voor 32 rijwielen en daarboven zijn zes groote bergplaat sen. Met do ruimte i3 gewoekerd; zoo zijn er bijvoorbeeld geen open- en dichtslaande deuren, maar bruin-ge beitste rolluiken. Aan den voorkant is een aardige luifel aangebracht. Het geheel is in frisscho kleuren gehou den: oranje, wit en groen wisselen elkaar af, wat vooral van den water kant gezien een aardigen indruk maakt. Langs een hellinkje kunnen de booten gemakkelijk in deze loods ge schoven worden. In do oude, groote loods is hierdoor meer ruimte geko men voor knutselwerk, enz. Een en ander is een groote aanwinst voor de vereeniging. Maar keeren we weer tot de roeiwed strijden terug. Wegens het dreigende weer en ter beschutting tegen den wind waren over het gebeele plat bo ven de loods flinke zeilen gespannen, zoodaü dea familieleden en genoodig- den rustig den strijd op het water kon den volgen. Natuurlijk wapperde de rood-wit- roodo Spaarne-vlag lustig van het clubgebouw. Op het plat heerschto weer de bekende gezellige stemming alleen hadden een paar jongedames wat meer geestdrift onder de kijkers gewenscht, althans Zaterdagmiddag en -avond, maar do zegevierende roeiei-B en roeisters werden bij hun terugkeer aan het vlot toch fc6lkens hartelijk toegejuicht. Do jury voor liet stijlroeien bestond uit do lieeren Dr. Veen, C. J. Morene en W. Jongejan. To half drie Zaterdagmiddag werden de wedstrijden geopend met her nummer Oude Tweo hecren" tusschen do ploeg F. Spiering en do ploeg F. Fiihrhop en eerst 'e avonds luat worden de wedstrij den, zooals reeds gemeld, geëindigd. Gezeten in de snelvarende motorboot „Moenk/jct'nolgdo do heer Jongejan Bteods van nabij den strijd. Over liefheb bers en vooral liefhebsters om mee to varen, had hij waarlijk niet to Magen! Het was dan ook lang geen te versma den pr«tjöi om, vooral op do SOÖ-M.-baas, don strijd 'gade to slaan. Ook w\j werden een paar maal in do gelegenheid gesteld, in do „Meerkoet" plaats te nemen. Over hot geheel genomen, word or flink „getrokkenen goedo tijden gemaakt. Een handicap was het voor sommigen, dat de wind plotseling fel opstak, waardoor hot water heftigor bewogon werd, wat zich natuurlijk op do tijden woerspiogeldo. Ook gebeurde hot wel_ dat oou „piere- imogoggel" in do baan kwam, zoodat meer oplettendheid en vaak uithalen vereischt werd. Do gedupeerde geraakte hierdoor achter en kon de verloren sohado niet meer inhalen. Het weer hield zich Zaterdag vrij good. Wel dreven dreigende regenwolken in grooto vaart uit hot Zuidwesten, maar behoudens onkclo druppels Weef hot ge lukkig toch droog. Te half 10, toen we voor hot laatst in de „Meerkoet" meevoeren en het al aar dig donkar begon te worden, had do jury nog alleen hot stijlroeien van mejuffrouw J. Wentholt te hooordoelen. Na mot aan dacht haar water-, liaha&me-, bankjes- werk het rondmaken en algemcenen in druk bestudeerd to hobbeni riep do heer Jongejan door zijn scheepsroepen „Ik dank ul" en waren de wedstrijden voor dezen dag afgeloopen. De leden van „Hot Spaarne" gingen evenwel nog niet naar huis, maar bleven nog eenigon tijd gezellig in het clublokaal bijeen. Zondagmorgen zag hot weer er niet hoopvol uit. Een hevige w-ind beloofde het den roeiers dezen dag niet al te gemakke. Irjlt te maken. Er stond dan ook een sterke golfslag. De bootsman was roods vroeg bezig do zeilen boven op het terras wat vaBtcr te sjorren, want die dreigden telkens de hoogte in te waaien. Hjj word hierbij ge holpen door den hoer G. Fleumor, com- van ontvangst en eenige Spaarne- opluistering was er een groenversiering aangebracht. Bohalve de gewone Spaarne-vlag op het clubhui^ wapperden nu ook tweo vlaggen de nieuwe loodB. Alles zou dus op dezen Zondag heel ge zellig hebben kunnen wezen, als hot weer ee had willen werken. Maar dat deed het nu ten ©enenmale niet. Integen deel het word al leelyker en leelijkor, aoodat zelfs oenige nummers moesten wor- "igesteld, namelijk Stijlroeien Mixed Vier en Ringsteken voor dames. Overigens word er toch met veel animo geroeid en verliep alles zonder ongelukken, De uitslagen luiden als volgt: ZATERDAG. Oude Tweo hoeroni gewonnen door „Zwaluw" met H. 0. L. van Wave- i, F, Fiihrhop on R. H. de Jongh (stuur, man), in 3.41 min. je 8c iff hecrcn: a. gewon nen door J. J. ton Houto de Lango in 2.19 min., b. gewonnen door H. L. Visser Hooft in 2.57. Sciff hoeren a. gewonnen door F. Fiihrhop, in 2.23 min., b. gewon- ïeu door W. Schuurman. Oude Vier hoeren: gewonnen door .Ripperda" met E. A. M. van dor Woideu, Fiihrhop, H. O. L. van Waveren, E. Spiering en R. H. de Jongh (stuurman). Jonge Vier hoeren: a. gewonnen door „Ripperda" met L. F. de Groot, A. Dokikum, F. M. Doodehoefver, P. H. An- genent en W. van Baak (stuurman), in 3.42 minuten; b. gewonnen door „Ripperda" met. L. Liezenbarg, H. Dumont R. do Jong A. Dokikum Jr. en B. ten Have (stuur man), in 3.55 min. e Twee hoeren: a. gewon nen door „Snoek" met L. F. de Groot, P. H. Angenent on E. Spiering (stuurman) 2.19 min,; b. gewonnen door „Snoek" met L. Liezenborg, A. Dokkum en B. ten Have (stuurman), in 2.31 min. do Tweo hoer on: a. gewonnen door „Snoek" mot P. G. van Niftrik, J. van Niftrik en N. N. (stuurman), in 3.37 min.; b. gewonnen door „Zwaluw" met H. van Waveren, F. Fiihrhop en R. EL de Jongh (stuurman). ~t\jlroeien Jonge Sciff da- s: 1. mejuffrouw C. van Kempo Valk, 21 punten; 2. mejuffrouw J. Wentholt, 17 punten. ZONDAG. Jonge Vlor hoeren: gewonnen door „Trompmot L. Liczenberg, H. Du- miout, R. de Jongh, A. Dokkum Jr. en B. ten Have (stuurman), in 3.46 min. Stijlrooion Jongo Vier Da- o Bi l.\„Tromp" met, do dames S. Bern- hard, P. J. Maas, F. te Kief te, 0. van Kempo Valk en N. N. (stuurvrouw), 21/3 p.; 2, „Ripperda", met de dames R. Steenman, N. Mfdler, A. L. Nije, B. Vooii. hoven en D. Veenhoven (stuurvrouw), 20 2/3 p. de Twee hoeren: gowonnon „Zwaluw" met H. van Waveren, F. Fiihrhop en R. H. de Jongh (stuurman) in 4.30 min. on ge Twee hooron: gewonnen door „Zwaluw" met L. F. do Groot, P. H. Angehfcnt en E. Spiering (stuurman). Jonge Sciff heoron: gewonnen )0r H. L. Visser 't Hooft, in 2.41 min. 0udo Sciff hoeren: gewonnen door W. Schuurman iu 2.45 min. Stijlroeien" Oude Sciff da mes: gewonnen door mejuffrouw A', R. Stap, 2-1 punten; no. 2 was mejuffrouw G. Sluyp, 20 punten. Stijlroeien Oude Vier da- mos: 3. „Ripperda" mot de dames N. van Breenien, F. van Zyferdou, D. Veen- hoven, B. Bonman en R. Steonman (stuur vrouw), 22 punten; 2. „Tromp" mot de dames C. van Kempo Valk, L. Minnigh, A. R. Stap, F. van 't Woud en J. Went holt (stuurvrouw), 20 pnntCD. Oude V^er hoeren: gewonnen dooj. „Ripperda" met F. Tollenaar, H. Meijer, C. J. Merens, G. N. Oioromaus, en W. van Baak (Stuurman), iu 3.35 min. Waar deze niet zija vermeld, werden do tijden niet opgenomen. Wegens het slechte weer werd aan hot aanvankelijk voornemen! om de prijsuit reiking in het clubgebouw te doen plaats hebben, geen gevolg gegeven. Die had nu plaats in de bovenzaal van „Do Kroon", waar een zeer opgewekto stemming hcerachte. De voorzitter, Dr. M. J. Hui- zinga, voerde hierbij Let woord. De prijzen bestouden, behalve uij zilveren Spaarno- vlaggetjes, uit luxe eu nuttige voor werpen. DE WEDSTRIJDEN TE HENLEV. DE FINALES Zaterdag aldus wordt uit Londen aan „De Crt." geseind werden de eindstrijden verroe id van de verscliil- lende nummers. De Diamond Scuills verdwijnen voor de tweede maal in successie naar Eet buitenland. De Amerikaan Hoover won van Bereslord in 9 minuten 82 seoexnden. De Hollan der E ijken maalcte het vorige jaar in de finale een tijd van 8 mdn. 26 socon- "en. De uitslagen waren: G-rand Chal Lenige Cap: 1. Leander, 7 min. 36 seconden; 2. Thames Club. Stewards Cup (vieren): 1. Eton Vi kings, 8 min. 25 sec.; 2. Grasshopper Club. Züiich. Diamond ScuAls1. Hoover (Ameri ka), 9 min. 32 eec.; 2. Bereslord. Silver Goblet": Nickailes en Lucas (Oxford) winneai in 9 min. 19 sec. van West en V©mon (Thames Club), zwemmen. ZWEMFEEST VAN „ZICNEA", Venischrikh.eijjh zoo'n weer als het Zoaclagiuiauag was! ue regen aruoia- ae zonuer opnouaeu, totum, liet leest ttlgeloopou was. De toescnouu t-rs kro pen grootenueels onüer liet kleine ai- clakje, direct hij den ingang- van hel zwêiuoad aan ae lfoutvaart, tei'wuji ue anderen in de hokjes opgedrongen stonden te kijken naar de prestaties van de diverse zwemsters en zwem mers. Door de muzikanten werden held haftige pogingen aangewend, om ei „den moed in te houuen" en die po gingen gelukten vrijwel, al waren een lekker warm zonnetje en minder koua water te prefereeren geweest. De juryleden, de dames Avis, uit VVormerveer, G. J. Peereboom, 11. F. G. Potholf en de heeren Dr. W. E. ■Merens en H. L, Warnier, inspecteur van den dienst der lichamelijke op voeding trotseerden vóór de pauze den storm en den regen, door boveu op den toren te zitten. Om 2 uur werd het eerste nummer, 25 Meter snelzwemmen voor juniores, afgewerkt. De eerste prijs, een mooi boek over de zwem8po.rt, werd door A. v. d.. Pol gewonnen. Zé zwom 25 Meter in 27 3/5 sec. De tweede en derde prijs verdienden respectievelijk I. v. Man- sum en H. v. Abs. 25 M. rugzwemincn werd over 't al gemeen heel leal ijk gedaan, eenige uitzonderingen daargelaten. Een van die uitgezonderden was H. v. Abs, die den eersten prijs kreeg. B. Fransen behaalde den tweeden en M. v. d. Stad den derden prijs. Het gevecht met varkensblazen was vermakelijk. De meisjes kregen allen een varkens blaas .op den rug gebonden, vielen elkaar aan, en trachtten de varkens blaas -van de tegenstandster kapot te slaan, 't Was een gespat en ge ploeter van belang! Juul van Gelde ren en Mien van Ommeren hielden het langst stand eai werden bekroond. Bij 't snelzwemmen voor dames-senio- res won mej. M. de Boer den eersten en mej. M. v. d. Stad den tweeden prijis. Het trio C. Cornelisse, Schouten en Theo. Peltenburg, won hot nummer triplo-z wemm en Hierna werd onder leiding van me juffrouw TL Pothoff, een nummer „figuurzwemmen" uitgevoerd. Wat mej. Pothof! hier in elkaar heelt gezet is alleszins prijzenswaardig. Er waren prachtige, figuren bij, die we nog nooit gezien hadden. Hoe mooi zou dit ook uitgekomen zijn bij een vriendelijk schijnend zon netje. Na de pauze stond een competitie wedstrijd op het programma tusschen de waterpolo-clubs „Zignea" en „The tis" uit Wormerveer. De gasten wa ren echter weggebleven, zoodat twee zeventallen van „Zignea" onderling een partij te zien gaven. In plaats van tegen „Nereus", speelde H. V. G. B. I daarna tegen de Heemsteed- Een rijk doch zeer gierig man ont moeite zijn dokter op straat Ju liraoMto een gra/tiis advies van hem te krijgen. „Ik voel mij vermoeid, dokter", Lij, „geheel an al uitgeput. Wat zoudt u mij raden to nemen?" „Een taxi!'" luidde het korte ant woord. sche Polo-Club een partij polo. H. V. G. B. was volledig. H. P. C. had een invaller. Direct drong H. P. C. al ge vaarlijk op en spoedig werd Boon ge passeerd met een schot m den hoek. Toen kwam ook H. V. G. B. actie en dikwijls zweefde de bal voor den lleemsteedscheu doeh erdediger, die echter uitstekend in vonn was. Na de doelverwisscling maakte H. V. G. B. gelijk, na verschillende prachtkansen door slecht schieten ver knoeid te hebben. Dr. Merens floot „tijd" toen do ■stand nog niet gewijzigd was. Tot slot van de vertooning werd een gecostumeerd steekspel gehouden. Twee gecostumeerde kampvc-cht- stors werden op een boot naar het midden gevaren en daar gingen die elkaar te lijf. Zo moesten elkaar met een stok van de boot trachten te du wen. Nadat de winnaars telkens over gebleven waren, kwamen M. Doemen en A. de Lugt tegen elkaar in ,/t krijt". Heel handig wist de eerste de pierrotte het water in te werken. Een paar kaboutertjes, Jan en Pim Hon gert in an specluen ook steekspel maar legden de stokken terzij en worstel den, totdat zus haar broer in 't wa ter gekieperd had. De costuumprijs werd toegekend aan mejuffrouw Stien Kammeijer, die zich in een Oostersche schoone geme- tamorphoseerd had en algemeen „do bruid" genoemd werd. Toen zij even wel, na door mejuffrouw Annie de Lugt in bet water te zijn geduwd, weer boven kwam, geleek zij ntele- maal niet meelr op een Oostersche schoone! Pum en Jan Bongertman verwier ven eveneens een prijs,- namelijk een doos chocolade. Mej. G. J. Peereboom dankte de juryleden voor lmn moeiten en oolr mej. T. v. Gelderen, die zich inge spannen had om het, feest te doen sla* eren. Met een toepasselijk woord wer den door Dr- Merens de aardige prij zen aan de winnaars en winnaressei uitgereikt. Dr. Merens verheugde er zich over, dat de zwemsport in Haarlem zoc vooruit gaat cn dot de jongelui ge toond hadden, geen warm-water- en m o-> i - w eer - 7. w c- m m er s te zijn. Toen was dit dubbel natte feest afgeloopen. Waterpolo. m UITSLAGEN. Ie klasse A G. Z. C. I—Dolfijn I lo klasse B. A. Z. I—U. Z. C. I 3e klasse A Triton I-(D. J. K. II 3e fcksse D. G. Z. C. H—A. Z. en P. C. I 3e klasse E. Triton IINereus 2e klasse (dames). HL Z. en P. C.—A. D. Z. I 3e klasse E. Dolfijn III.—H.V.G.B. Adsph-anten. Dolfijn—H.V.G.B. 5—1 2—8 0—3 0—2 1—3 0—8 0-4 8—0 Nederland8cb0 Cricketbond Cricket Eerste klasse. V. V. V.—ROOD EN WIT. Onder zeer ongunstig weer moest Rood en Wit in Amsterdam legen Va V. V. spelen. De wind was zóó sterk, dat zonder bails gespeeld moest wor den, terwijl 't bovendien in den middag hard ging regenen. Nadat Rood en Wit 86 gescoord had, slaagde V. V. V. er iu, voornamelijk door de gebroeders Grootmeijer, één run meer te maken eu jó te winnen. Rood cn Wit verliest den toss en wordt aar de wickets gestuurd. Het is zeer moeilijk, onder de gegeven omstandig heden, om runs te maken. Van Spengler en Van Bueren zijn zeer spoedig uit, beiden als slachtoffer van Anijs. Wackwitz en Faber houden dan eenigen tijd stand, totdat Faber op 50 run out gaat voor een onzekere 17: Hierop vallen de wickets weer sneller. Mesman scoort slechts 5 en in de laat- over vóór lunch neemt Anijs de wickets van Reydon en Swens voor o. Na lunch, is de Rood en Wit-innmgr snel afgeloopen, daar Wackwitz door Da vidson voor een goede 36 wordt uitge- rund. Het totaal wordt 86. Anijs bowlde 531 en Grootmeijer 331. Bii V. V. V. is het opemngspaar Ba- rentsen en Slag reeds op 5 verdwenen. Do gebroeders Grootmeijer brengen c dan op gelukkige wijze tot 40. totdat een langdurige regenbui noodzaakt om te stoppen. Om haLf 6 wordt weer begonnen Feuilleton uit het Engelsch van FRED. M. WHITE. 11) (Geautoriseerde vertaling). A-' Gilmour 9ohecn to begrijpen wat er in liet hart van zijn medeplichtige om ging, want hij begon minachtend te lachen. Nou, nou, 7.oi hij, ioo je maar niet zoo braaf voor Het-zou de eerste keer niet zijn. Dat oude leJboratorium van mij, dat nie al eerder goeidio dien- !'...'n bewezen.u -'ft, zal ons nu ook van pas l'Oóien. Heb ie dal iab-rator'i.m dan nog aangehoudenIk dacht dat jé dat niet meer hadt, sectort jo het valsche m m ten slaan hebt opgegeven. Voel succca hadt je daar toch nooit mee gehad1, en het- resico wns Ie troit Toen we sa men ons zaakje op touw zetten, beloof de je mij, dat je.... En heb ik mijn belofte dan soms Bi«t gehouden Dat laboratorium hin dert je toch, hoop ik, niet? Ik hob het aangehouden, omdat ik nog liefhebber ben op het gebied van mechanische proeven en de Israelit, die mijn instal latie drnft, kost mij niets. De South Thames Electric Corpora tion zal noodt ontdekken, dat ik haar hoofdkabel aftapte voor een 2000 volt wisselstroom. Ik gebruik dien nog voor mijn electrisch fornuis. Het val- solie munten heb ik er aan gegeven, sedert je mij iets voorde&ligera aan" de hand doedt. Wel, ik geloof, dat we het laatste jaar zoowat honderd duizend- pond verdiend hebben. Ik geloof nog wel meer, zei Croot grinnikend. Ik heb maar geboft, toen ik na mijn terugkeer uit Canada 'bij Vority en Co. in betrekking kwam. Heb ik je wel eens verbeid, waarom ik juist zoo graag bij hen in de zaak wou komen Door iets wat ie in Canada omtrent hen gehoord' hadt .is het niet? Ja, een vroegere bediende van Verity em Co. vertelde ruij van do ge heime gangen onder het kantoor en ook van Crombies Wharf en van don smokkelhandel, dien, naar zijn idee, in oude tijden, door de firma gevoerd was. Toon be<lacht ik opeens, hoe ik dat benutten kon. He wist mij bij de firma onmisbaar te maken, werd ein delijk eigenaar van de zaak en heit overige weet je. Zonder jou hulp zou ik eoMer nooit zoover gekomen zijn." „Dat zou je zekér niet," zei Gill- mour, en er was iets in zijn stem, dot Croot ietwat ongerust maakte. Hij wist niet, altijd wat hij aan zijn hand langer had. Je bont toch zeker wel, tevreden met het aandeel dat jo in do winst hebt? vroeg hij. Ja, wat het finaaioieele gedeelte be treft bon ik meer dian tevreden, maar wat mij minder bevalt, is, dat ik altijd de kans loop, gesnapt te worden, en dat jij je er dian missohieimog zult kun nen uitredden door een valeehon eed al to leggen en te verklaren, dat je van dien heelen "boel niets afweet. Langer dan een jaar ben ik dan ook niet van plan, met het zaakje door te gaan. Ik lidb dan genoeg overgespaard, om van mijn renten to gaan leven en te trou wen. Mijn vrouw behoeft natuurlijk nooit iets van mijn verleden af te we ten. Misschien lijkt het je vreemd, dat iemand, zooals llc er naar verlangt, am een eigen huis en haard en vrouw en kinderen te hebben-. Ik heb den laat st,eri tijd echter gedacht, dat Vera. Dat moet je ie nu eens en vooral- uit het hoofd zetten zei Croot met ge fronst voorhoofd. Waarom, als ik het vragen mag? Als jij goed genoeg bent, om haar pleegvader te wezen, ben ik toch ze ker goed genoeg, om haar echtgenoot te zijn. Als 7,ij mij hébben wil, zal ik me er geen zier aan storen, wat jij er vaat denkt. Er vereohem voor een oogemiblik een uitdrukking van afschuw in Groots oo-gon. Hij wes niet heelemaal slecht, en de liefde, die hij zijn aangenomen dochter toedroeg, was niet geveinsd. Zij .was in zijn leven gekomen, toen dé boekomst hem zeer somber toescheen. Zij was een wees, het kind van een vau zijn oude beleenden cn was van klein af aan onbegrij.pelijkerwijs dol op Croot geweest. In haar nabij'hoi was hij eeu anjdier meaisoh. Zij was het eenigo wezen, dat zachte govoelens .bii hem opwekte. En nu stelde zijn hand langer. zijn fidus Achates in de mis daad, hem koelwog voor, met zijn oogappel to willen trouwen. I De man dlie wegens diefstal uit den zeedienst gejaagd was, waagde het de oogen naar Vera op te heffenStel eens, diat het na hun huwelijk uitkwam, wolk een dubbel leven Gilmour geleid had Het zou zonder twijfel haar hart bre ken. Je begrijpt toch, zei Croot, dat al gaf Ik mijn toestemming, zij je toch r.ooit zou wiUer hebben. En als jo denkt, dat ik eenige pressie op haar zou v-il'en uitoefenen. Dat verlang ik niet van je'. Ik zou op die nianier geen vrouw willen krij gen. zelfs al bezat ze een milHoen. Als het zoover is. hoop ik haar hart te winnen. Misschien is het wol wat pe dant van mij, het te zoggen, maar het schijnt mij toe, dat ik haar niet geheel onverschillig ben. Zij is altijd zoo vriendelijk tegen mij. dat,.. OrvJn, zei Croot ongeduldig, het kind is voor een ieder vriendelijk on aardig. Denk je soms, dlat jij de eenige man bont.: die zijn hart aan haar verloren heeft. Hij had opeens aan Jack EU is ge dacht. Hij was zeer onheusch tegen den jongen man geweest, die doo.r Geoffrey Rust aan hem voorgesteld en toch hoe gunstig stak deze niet bii Gdkaour af I Heb ie iemand anders voor haar op het oog? vroeg Gilmour. Misschien wel, maar ik weet maar al te goed, dat tegenwoordig de kinderen zidh niet meer door hun ouders laten raden. Zij welen zeil wél, wat zij wilton en zetten hun will door ook. Vera is niet zoo geëmancipeerd, Croot. Best mogelijk, maar het hart van een vrouw is niet gemakkelijk te doorgronden. Ik heb wed eens geducht, dat Vera een. goed oogje had op Jack Ellis, je kent hem toch Dien vriend van Rust? Ja, dien ken ik zeker. Hij heeft als advocaat nog niet veel te doen, en bezit, voor zoover ik weet, geen sou, maar hij is een fatsoenlijk mensch, van goede geboor te en met een smetteloos verleden. Hij heeft ook een zeer knap uiterlijk, cn :.daar zijn meisjes niet ongevoelig voor. Élls zal, denk ik, zijn weg weg vinden, want hij is schrander en ont wikkeld. 1-Iij vroeg mij ronduit, of ik eventueel iets op een huwelijk tus schen hem en Vera zou tegen hebben, En jij zette hem huiten de deur. Dat nu niet precies. Ik wist, do* Vera hem graag lijden mocht, eu vond het daarom beter, zeer politiek te werk te gaan. Ik zei hem, dat zooiung hij nog geen naam of fortuin gemaakt had, Vera geen vrouw voor hem was, ©n verzocht hem, voorloopig 011= huis uiet meer met een hezoek te vereeren. Vera heeft zich blijkbaar bij mijn be sluit neergelegd en voor bet oogen- blik beschouw ik de zaak als a.ge daan. Ais je echter denkt, kerel, dat jij' meer kans hobt dan liij Croot glimlaciitc spottend en Gil mour vloog het bloed naar de wan gen. De slag w&s zoo onverwacht® gekomen. Ik geef de hoop toch nog met op, zei hij, ©n wat dien Ellis co- treft, met hem zal Ik het wel weten klaar to spelen. Croot gevoeld© zich niet geheel en al op zijn gemak. Hij wist, waartoe zijn handlanger in staat was, als iets of iemand hem in den weg stond en als er nu nog bovendien jaloezie bij in het spel kwam, waren de gevolgen niet te overzien. Kom, zei hij, als ik jou was, zette ik mij die dwaasheid nu maar uit het hoofd, tenminste voorloopig. Je kunt toch moeilijk Ellis vermoor den en zijn lichaam in zee gooien. Al wordt Vera je vrouw niet, dan zal ik toch wel zorgen, dat die gehate mede minnaar van je haar ook niet krijgt. '(Wordt vervolgd)»

Haarlem's Dagblad | 1922 | | pagina 5