W? Gil/elft iet verbeterde GILLETTE Veilighsidsschsermes Go ahead-Blauw Wit (1—0) Voetbal. Hotel „Duin en Daal" lilt Korporaal Clancy van de Bereden Politie. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN gO Cfe. Dér röeaïv nmsii POCKET EDITION JHdr-Mïh'IHa t 3.— Ola s»ty>e NEW STYLE «anal I 12.60 OP REIS is dit voortrellalijk soheerapparaat ONMISBAAR. Overal Verkrijgbaar. GILLETTB SAFETY RAZOR GY. 1 Keiiarsgraoht 77 - Amste «n hoewel er nog een paar maal gestopt moest worden, overschreden de V. V. V.'ers in de laatste over het Rood ca Wit-totaal, zoodoende met één run win nende. SCORES. Rood en Wit: Van Spengler b. Anijs 5 Wackwitz run out 36 Van Bueren c and b Anijs 3 Faber run out 17 Mesman b Grootmeijer 5 Reydon b Anijs o Swens b Anijs o S. Posthuma b Grootmeijer a Daam b Anijs 3 Davidson not out o Van Lennep b Grootmeijer o Extra's 15 O. M. R. W. Anijs iS s 32 s J. Grootmeijer 18 2 35 3 Brossois a o 40 V. V.- V. 1 Slag c Swens, Reydon 4 A. H. Barentsen b v. Spengler 1 \V. Grootmeijer not out 26 J. Grootmeijer b Faber 49 Kost, Brossois, Anijs, Ten Camp, Aland, Krooncman en De Haan did not bat. Extra's 7 Van Spengler Reydon Faber O. M. R. W. HAARLEM— H. C. C. (Niet uitgespeeld wegens den regen). In een wedstrijd, waarin de Haag- sche zonder twijfel er het beste voor stond, heeft de regen Haarlem voor een nederlaag behoed. Indien moge lijk, wordt ue wedstrijd nu nog in September gespeeld te Bilthoven op het terrein van de Kesslers. Haarlem batte eerst en om hall twaalf openden De Ruig en W. Maas op het bowlen van Van Loon en De Klerck. De laatste, die slow-slow gooit, wordt met veel te veel ontzag behan deld en de score rijst dan ook lang zaam. Reeds in den tweeden over van Van Loon wordt De Ruig na een mis lukten slag door Fokker gevangen (1—3). Healy komt dan in. Langzaam aan komen do runs. Changen brengt succes. Met zijn eersten bal bowlt Koe leman den jongsten Maas. Ook Schots man maakt het niet lang. maar wordt door Healy uitgerund. Fokker gooit dan eerst Healv's palen uit elkaar. Bieshaar verdwijnt met den volgen den bal, terwijl ook Schmeink en Ter Haar in een minimum van tijd zijn verdwenen. M. Maas zwengelt dan over oen full-pitch been en met 845 ziet het er weer slecht uit voor onze stadgenooten. Brakel en Groeneveld houden echter tot de lunch stand. Na de lunch slaan beiden brutaal verschillende boundaries en het blijkt noodig, om Fokker en Koeleman af te zetten en De Klerck en Van Loon opnieuw aan te zetten. Een keurige vang van captain Kessler doet Groeneveld retireeren voor 18, terwijl in den "olgenden over DeKlerck ook Lantiug gevangen krijgt. liet totsal sluit met 13 extra's op 75, Brnkel 17 not out. De Hagenaars openen hierna met De Klerck en Dé Kessler. Al spoedig mist Brakel een gemakkelijke kans van Kesselr op het bowlen van Healy, die echter met den volgenden bal De Klerck, die de vorige week een cen tury maakte, voor 1 bowlt (1 voor 5). Schili, die hierna inkomt, laat eenige goede slagen zien, doch Healy heeft opnieuw succes, door hem op eigen bowlen te vangen. (2 voor 21). Vis komt dan Kessler gezelschap houden, doch Brakel, die in de plaats van Schmeinck is gaan bowlen, zorgt dan dat dit samenzijn niet van langen duur is, door Dé Ktssler l.b.w. te krij gen. Nog even wordt doorgespeeld, maar het begint te stortregenen, waarna maar gestaakt wordt. Totaal 32 v. 3. Wat de bowlingcijfers betreft, was bij H. C. C.: Fokker, 5—28, de primus, bij Haarlem Healy, 212. De volledige scores luiden: Haarlem: P. de Ruig c. Fokker b. v. Loon W. Maas b. Koeleman Healy b. Fokker 9 Schotsman run out 5 Bieahaar c. Via b. Fokker 0 Schmeinck a J. H. H. Kessler b. Fokker 2 Ter Haar b. Fokker 0 M. Maas b. Fokker 2 Brakel not out 17 Groeneveld c. J. H. H. Kessler b. de Klerck 18 Lanting c. Fokker b. de Klerck 0 Extra's 13 Totaal: 75 Bowlingcijfers: v. Loon 17 De Klerclt 210 Koeleman 117 Fokker 528 De Klerck bowled Healy 1 J. H. H. Kessler l.b.w. Brakel 9 Schill c. a. b. Healy 12 Vis not out 6 De Beus Sr. not out 3 Extra's 1 Van Loon H. A. K ess lei Jansen P. Feith. Koeleman. Fokker belegerde reeds vroeg fcn den mórgen een enorme menigte de toegangen tot de terreinen. De tribunes waren in derdaad vol gestompt" met enthousias ten. De Koning en Koningin waren beiden aanwezig. Wielrjjien H. S. V. „DE KAMPIOEN". Zondag werd een 5 K.M. open wed strijd genouden, waar.oor van de 17 mscurijvers 13 deelnemers aan den start kwamen. Voor de eerste serie v ert rokken: P. Kossen, v. Beuse- kom, P. Luiten, B. v. d. VoaSen, J. v. Zijl en R. v. d. Schoot. In een zeer vlot tempo ging Kossen aan 't lioofd, daarna BeuseKom. Deze had helaas pech door het verliezen zijner zauei- tasch De uitslag was: 1. Kossen, 2 v. d. Vossen, 3 v. d. Schoot. Voor de 2e serie vertrokken J. Ver donk, G. H. Stouten, G. Metz, B. Vos- kuyl, C. Koelewijn, H. Westerman en J Velthoven. In ueze serie had Wes terman door een lichten val pech Hierdoor was de aankomst: 1. Koele wijn, 2 Velthoven, 3 Stouten. Voor de finale wei-den dus geplaatst Kossen, v. d. Vossen, Koelewijn, v. d. Schoot, Velthoven en Stouten, die in deze volgorde de finish passeerden. Opgemerkt dient, dat Stouten niet aan den start kwam. Het geheel was een succesvolle rit, die weer een pret tig verloop bad. Het weder in aan merking nemend, was er vrij veel publiek. A.s. Zondag wacht deze vereent- ging weer een zoer drukke dag, waar voor men al de leden actief hoopt te zien. Dan heeft namelijk de 24-uurs- rit van „Olympïa" plaats. Hiervoor Schmeink Healy Brakel Bowlingcijfers: 0—13 2—12 1—6 HERMES—V. R. A. V.. R. A. won dezen wedstrijd met 15 runs op de eerste innings. Hennes 88. V. R A. 103. Haarlemsche Grieketbond. A. V. O. S. b—HAARLEM III a. Gewonnen door A.V.O.S. b mot 30 runs. A.V.O.S. 55. Pemaiiings 14 not ouiL Bowli/ngcijfera Brakel 6—19. Sas burg 325. Haarlem 25. Sasburg 10. Bowlings cijfers. H. C. Klerk 415. C. J. Kroon 5—4. H. C. Luiting 03. tawntennis. DE UITSLAGEN. Hilversum II—D. D. V. II 34 U. L. T C.Smash II 7—0 vv. n. West EndGam II 4—3 DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE WIMBLEDON. Suzanne Lengle wint den titel Aan „De Grt." wordt uit Londen Suzanne Lenglen won Zaterdag het wereldkampioenschap dames enkel spel door mrs. Mal lory op overtuigen de wijze met 6—2, 6—0 te overwinnen. De meerderheid van de Fran^aise was volmaakt. Na een langen strijd wan de Austra liër Gerald Patterson van zijn landge noot Anderson en plaatste zich in de finale. De cijfers waren: 6—1, 3—6, 7—9, 6—1, 6—3. De eindstrijd van het dames-enkel spel tusschen ralle Lenglen en rnxs. Mallory trok buitengewoon veel be langstelling. Hoewel de match eerst laat in den middag een aanvang nam. wórdt des Zaterdagtenamlddags le I uur in Amsterdam gestart. Zondags om half twee arriveeren de deelnemers ten getale van 475, waar onder twee dames, in Groenendaal, waar „do Kampioen" de controle uit oefent. Hier is uur verplichte rust, dus wordt te 2.15 uur weer vertrok ken Gezien het groote aantal deelne mers, belooft dit een groote drukte. Hopen wij dan op gunstiger weder, dan de laatste dagen. DE CRAND PRIX CYCLISTE. DE AUSTRALlëR BOB SPEARS WEER WINNER Uit Pari is wordt aan „De Grt." geseind De tweede dag van de wedstrijden oin den Grand Prix leverde de volgen de resultaten op: PrixdeFrance: 1 Schüles, 2 Pevrode, 3 Cauder. Prix des Etrangers: 1 Moretti, 2 Bereamini, 3 Leone. F r a n k r ij kB uiten land: 1 Cauder. 2 Peyrode, 3 Schilles, 4 Leeue, 5 Bertramini, 6 Moretti. Frankrijk 6 punten. Buitenland 15 punten. De wedbtriiden waren niet bijzonder Interessant. dlaar de beste rijders Bailey, l'aulatn, Soliilles en Leene er blijkbaar de voorkeur aan sraven zich te sparen voor de wedstrijden van Zondasr. Ondanks het minder gunstige weer, was er Zon da? bij de wedstrijden óm den Grand Prix een enorm publiek aanwezig Spears won de Grand Prix voor de derde maal voor Bailey, Mo retti en Leene. Hot peleton werd in 9nol tempo geleid door BaileyLeene hield steeds de vierde plaats en zette te laat zijn spurt in. Nederlandsche Voetbalbond. De Oitslagen. Beslissingswedstrijd om het kampioen schap van Nederland: Go aheadBlauw Wit 1o Om den Coudon Industriebeker. R. C. H.—Willem II 1—o ExcelsiorFeijenoord o3 ExcelsiorWillem II 22 (Excelsior wint bij loting.) Eindstrijd, FeijenoordR. C. H. 2 Overzicht. Reeds te kwart over zes Zondagavond, dus ruim een uur vroeger dan gewoon lijk, konden we op ons nieuwsbord in de Groote Houtstraat 93, den uitslag en de voornaamste bijzonderheden van den wedstrijd Go AheadBlauw Wit mecdee- len. Als altijd trok dit weer veel belang stelling. Na viermaal 7% minuut verlen ging is Go ahead na een verdiende 1o overwinning kampioen van Nederland geworden. Voor de bijzonderheden zelf zie men het hieronder volgende verslag. Na dezen beslissingswedstrijd ziet de eindstand van het ranglijstje er als volgt uit 1 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN S 60 Cis. per régel. IS VERKRIJGBAAR BIJ J. T.- MATHOT, Haarlem Groote Houtstraat 39 Speciale inrichting toor feestelijke gelegenheden Go ahead Blauw Wit N. A. C. Be Quick 7 3 3 1 9 •8 Beslissingswedstrijd om het kampioen schap van Nederland Go ahead wint na vier maal 7'/2 minuut verlenging. Van der Kluft wint in dezen wedstrijd driemaal den toss. Op 9 Juli is eindelijk beslist, wie tenslotte kampioen van Nedesriand go- wonden is. Gelukkig is het geen zweet- voetbal gewordendit is oven wol niet aan het wijs beleid van het bestuur van den Nederlanidsehen Voetbalbond te danken, maar aan do koude tempe ratuur. die oorzaak was, dat veel men- schen hun jassen en mantels hadden aangetrokken en scheidsrechter Mr. E. G. van Bisselick bijna den gansohm middag met de harud' den kraag van zijn jas dichthield, om zich tegen de koude te beschutten. In zooverre had de N. V. B. dus do gunstige factoren mèt zich. Jammer was het evenwel, zoowel voor de spe lers als voor de toeschouwers, dóe op onoverdekte tribune stonden, dei. deze koude temperatuur gepaard ging met een hevigon storm en onophoude lijke plasregens, die begrijpelijkerwijze! aan het spel veel afbreuk deden. Als geheel neutraal toeschouwer heb ik den zwaren Titanenstrijd tusjchen. Go ahead en Blauw Wit in het Hil- versumsche Sportpark, dat aan alle zijden dicht met toeschouwers bezet was, gevolgd. Zoo neutraal waren die moesten overwel niet. Behalve het groote contingent Blauw-Wót-suppar- ters, gunden de andere toeschouwers vrijwel algemeen de overwinning aan Go ahead. Men vond het van deze club zeer sportief, dat zij dadelijk tot het spelen van dezen beslissingswed strijd baroid was, hoewel zij door het besluit van het Bomdsbestuur, aan het begin van dit seizoen genomen, door het beter doeigexniddelde feitelijk reedé kampioen was. Het speelveld verkeerde in een praehtigem toestandhet geleek wel oen biljartlaken, zoodat van effect-bal len geon sprake was. Precies twee uur blies scheidsrech ter Mr. Van Bisselick het aamvongs- signaal. Nadat Van der Kluft den toss gewonnen had, stekten de partijen zich als volgt op Blauw Wit: Schindeler. Gil, E vaii der Kluft, Mazurol, Lietzen, Gar ritsen. De Weerd, Van Dort, Van Diermen, G. van der Kluft, Smit. G o a li e a d Piipenbroek, B. Hoes, Van Putten, Rodtert, Kolkman, BCalle, Remeijer, E Haas, Van Asseu, Prin&en, De Weerd. Van Putten trapt tegen den hevigen Stormwind af, maar de bal blijft voor- loopig in het midden van het veil. Van Hevea-leden komt er een beetje teeike- ning in het spelde Deventer voor hoede brengt aardig op, maar Van der Kluft bezweert het gevaar. De spelers hebben ©en weinig last van hun zenu wen geheel onnoodig veroorzaakt Liet zen in het midden van het veld free- kick. Gelukkig let Van Bisselick goed op ©n weeat dadelijk al te forsoh spel. Gesteund dioor den wind komt dan do Blauw Wit-voorhoede in actie en onderneemt eenige aanvallen, dóe door Van Assen en Prinsen gebroken wor den. De wind deponeert telkens den bal over de lijnen, zoodat van samenspel niet veel blijkt. De Weerd doet eenigs- zjns zonderling tusechen de doelpalen, maar houdt er toch achtereenvolgens schoten van G. van der Kluft, Van Diermen en Van Dort goed uit. SGhin- deler, aan den overkant, maakt een reel betrouwbaarder indruk vooral zijn eroote kalmte valt op. D© wedstrijd wordt vijf minuten ge stopt wegens een botsing tusschen Gil en Pijpenbroek, die beiden ge holpen moeten wonden. Gil is gauw klaarmet Pijpenbroek duurt 't langer; hij is aan het oog gewond. Toch kan hij weer meespelen. Bij een aanval van Go ahead schiet Roetert hard in Schindeler vangt den bal. maar laat dien vallen. Er staat evenwel geen Go aheadispeler in de buurt, zoodat hii toch nog kan wegwer ken. Don komt de eerste corner en wel op het Deventer doel, maar zijn naamge noot stompt den bal weg. De Amsterdamsche backs hebben blijkbaar een groot vertrouwen in de prestaties van hun keeper en speten vaak op hem terug. Gil doet het een keer evenwel te onbesuisd, zoodat Sohindeler nog maar juist corner kan werken. Het begint imtueechen zeer hard te stormen en te regenen. Onder groote hilariteit rollen ettelijke stroohoeden naar de overzijde van het veld. Het blijkt, dat de verdedigingen veel sterker zijn, dan de voorhoeden, maar liet spel vau Go ahead is meer „of" in dat van Blauw Wit zit af en toe niet de minste samenhang. Eens schiet Van Diermen niet den wind mee z66 geweldig hand in, dat de Deventer doelman er van omvalt hij werpt evenwel bijtijds den bal naar zijn backs, die het ding verdeir fcrana- porteeren. Een vrij© trap vau Van Diermen hooft evenmin resultaat. Het goede spel van Lietzen en Remeijer valt op. Ben groot aantal oorners wordt op beide doelen genomen, maar deze heb Mi geen succes Met rust is d© stand nog 00. Na de hervatting krijgt Go ahead het voordeel van den wind, maar zij weet er evenmin van te profiteeren. Wel is zij nu veel moer in don aanval, maar Schindeler speelt in waren kampioens- vorm. De wedstrijd is het aanschou wen meer da.n waard. Ik vond hem zelfs belangwekkender don menige in ternationale» ontmoeting. Het ging nu immers om het Nederlandsche kam pioenschap tusschen twee ongeveer even sterke elftallen 1 Van Diermen speelt nu linksbinnen, maar heeft ook dA*r geen succes. Toch wordt hij niet extra bewaakt. Ails de beck Van der Kluit eens ge vaarlijk laag wegkopt, krijgt hij van Kolkman geheel per ongeluk een hevi gen slag in het gezicht, zoodat Van d'er Kluft dadelijk neervalt. Het pu bliek spreekt reeds van den ..knock out", maar de stoere Amsterdammer is weer gauw de oude. Blauw Wit heeft niet veel meer in t© brengen. Het gaat hoofdzakelijk tus schen den Deventer aanval en die Am sterdam seho verdediging. Nog twee minuten moet ge speeld worden en nég is het een open vraag, wie kampioen zai worden. Ouder groote spanning komt het ein de met 0—6 Er wordt tweemaal 7 1/2 minuut ver lengd. Van dier Kluft raodit den toos weer. Wel worden er verscheidene cor ners geforceerd, maar tot doelpunten komt het niet. Nu komt Remeijer weer in botsing met Van Dort, maar dit geval loopt gelukkig goed af. De spanning en emotie onder het pu bliek worden met de minuut grooter, terwijl dö speleirs sporen van vermoeid heid geven. Ook in diit kwartier wordt niet ge scoord. Wederom wordt tweemaal 7 1/2 nuut verlengd en Van der Kluft wint zoowaar voor den derden keer den toss. De eerste helft van dezen termijn strijkt in oen zeer zenuwachtige stem ming. H6t blijft maar nulnul Dan komt de laatste termijn. Ik hoor beweren, dat dit de laatste is. Als de stand dan nog ongewijzigd is, aal er niet geloot, maar de volgende week weer in Den Haag gespeeld worden. Stel je voor! Nog eens werpen de paa-lijjon zich vol moed in den strijd. Het publiek zingt, dat zij er den moed maar in moeten houden! Nog slechts een paar minuten. Het wordt steeds spannender Dan komt het oogenblik van den dag I De Deventer voorhoede rent naar vorenais Pijpenbroek den kranig spelenden Anisterdanischen back GÜ gepasseerd b, zet hij mooi over naar Roetert, die van dichtbij keihard in schiet en Schindeler geen schijn van kans geeft (1—0). Onbeschrijfelijk is het gejuich, dat losbarst. Hot muziekkorps, dat den edstrijd opluistert en in de rust pit tige ommegangen hield1, wordt gebed overstemd. Verandering komt er niet meer in den stand, zoodat wanneer Van Bisse- iek het einde aankondigt, Go ahead de overwinning en het alleszins ver diende kar,pioenschap van Nederland gewonnen heeft. De Deventer spelers wonden op de ichouders genomen eu in triomf naar de kleedkamers gedragen. De burgemeester van Hilversum^ bood Piipenlnoek, den aanvoerder van Go ahead, onder een hartelijke tpe- praak een krans aan. Het is een fair gespeelde wedstrijd geweest ,met oen zeer normalen uit slag. De sterkste club heeft verdiend gewonnen. Begrijpelijkerwijs was het in Hil versum buitengewoon druk. De go- arte treinen konden de duizenden reizigers niet vervoeren, zoodat een extra-trein ingevoegd moest worden. Toetbainieuws Vergadering van het Westelijk District van don N. V. B. Zondag had in het Brongebouw do algemeene jaarvergadering van het Wes telijk District van den Ned. Voetbal bond plaats, onder leiding van den jjlaatsvervangend voorzitter, den heer Verwoerd. 3 li.20 opende deze de vergadering en wees er op, dat alle besluiten, hier genomen, slechts adviseerend zijn voor de algemeene jaarvergadering van den N. V. B., die de volgende week in Den Haag wordt gehouden. De besprekingen van de agenda voor de jaarvergadering werden toen aange- angen. Verschillende sprekers voerden het woord over voorgestelde wijzigin gen in 't huishoudelijk reglement. Oa. werd het voorstel gesteund tot heffing an een bedrag op de entree-prijzen bij •oetbalwedstrijdcn, ten bate van het Olympisch fonds 1928. Hel voorstel tot contributieverhooging werd langdurig besproken, waarna be sloten werd, een commissie te benoe men, die nader zal bepalen, zoo ja, en op welke manier de inkomsten van den N. V. B. verhooging behoeven. Na nog eenige besprekingen van on dergeschikten aard kwam punt 6 aan de orde Verkiezing secretaris en bestuurs lid van het Westelijk Districlsbestuur. De aftredende heeren De Haan en Dr. Ris werden herkozen. Te half twee werd gepauzeerd. Te 3 uur kwam aan de 01de het voorstel van den bond van 2e en 3e klassers, om het Westen geographisch in te deelen, waar door dus als belangrijkste wijziging een Noord-Westelijke en Zuid-Westelijke eer ste klasse zou ontstaan, waaronder op dezelfde manier als thans de 2e en 3c klassers zullen geplaatst worden. Ook dit voorstel gaf aanleiding tot breedvoe rige beschouwingen, vooral van de zijde der voorstanders. Bij de stemming ble ken de voorstanders tenslotte een be langrijke meerderheid tc hebben {93 voor, 22 tegen, 9 blanco), zoodat dit punt op de jaarvergadering in Den Haag opnieuw zal worden behandeld. Punt 5 Voorstel van de Westelijke eeiste klasse, om aan de eventueele dis- trictskapmioenen over te laten, of zij al of niet een heek: of halve kampioens competitie zullen spelen, bleek tc laat ingediend en werd derhalve niet behan deld. Bij de rondvraag werd o.a. gevraagd, of weder-invoering van promotic- en de gradatie-wedstrijden niet gewenscht isj Nadat de voorzitter de verschillende vragers had beantwoord, werd de ver gadering ongeveer half zes gesloten. Korfbal JAARL1JKSCHE ALGEMEENE VER- CADERINC VAN DEN N. K. B. Zondag hield de N. K. B. zijn jaar- lijksclie algemeene vergadering te Utrecht. De vergadering was druk bezpeht. In zijn openingswoord lieeitte de voorzitter, de heer Broekhuyzen, de afgevaardigden van de erkende bonden, benevens den heer De Wilde eerelid, welkom. Hij deelde mee, dat Feuilleton Naar het Engelach van OTTWELL BINNS, 6) Dan ben ik bang, dat juffrouw Elkington een somberen tijd tegemoet gaat. Het Noorderland is heusch geen pretje in den winter en de koude is meer dan verechrikkeflijk. Dat zou wat! lachte Molie. U kunt me heusch niet afschrikken door mij te vertellen, dat mijn neus misschien bevriezen zal. Ik hoop, dat zooiets ongelukkigs u niet zal overkomen, lachte Clancy terug en terwijl hij naar het mooie gezichtje daar voor hem keek, steeg zijn bewondering meer en meer. Hij bleef nog een poosje zitten praten, toen bedenkende, dat hij den volgenden morgan vroeg op stap zou -moeten gaan, nam hij afscheid en begon door hei bo-seli uuar zijn kamp terug to wandelen. Onderweg was hij in zijn geest nog voortdurend bezig rnet bet aanbod, dat de Amerikaan ham ge daan had; maar terwijl bij erover liep na te denken, kon hij een gevoel van nieuwsgierigheid naar het doel van die reis naar het Noorden niet onderdrukken. En waarom de Ameri kaan er zoo op aangedrongen had, dat hij hem zou vergezellen, was hem heelemaal een raadsel. Was het al leen, omdat hij zijn twee gidsen niet geheel kon vertrouwen, of was er een meer persoonlijke reden voor? Hij liep nog over dit vraagstuk te piekeren, toen het geluid van stammen hem van de zijde van het meer tegenklonk. En ik zag je, dat "t het papier was. Eerst las hij om zeker van de richting te zijn en teen keek hij op de kaart. Wel, wat gaat ons dat aan, schaapskop? werd eir geantwoord en Clancy herken de de stom als die van Montana Joe. Hij neemt cms toch mee, niet? Ja, ja! Maar hot is heter, veel beter wanneer we allee» gaan en Dat ben ik niet met je eens, An ton. Hij wil ons de kastanjes uit het vuur laten halen en ik ben vooreerst nog niet van plan mijn vingers te branden. Dat laat ik liever aan iemand anders over. De spreker lachte luid keels en, terwijl Clancy stond na te denken, over wat hij zoo juist gehoord had, nam de man weer liet woord. Help eens even om dit vleeech bi de kano te tillen. De rest kan wal voor de wolven en lynxen blijven Clancy hoorde beweging, een kor ten uitroep toen er iemand struikelde en terwijl hij zich nog in de schaduw verscholen hield, klonk het zachte ge- plons van de pagaaien. Toen stapte hij weer naar het grasveld en oogde de kano op het door de maan verlich te meer na. Hij herinnerde zich, wat Elkington hem verteld had over zijn wantrouwen in' d'e beide gidsen on het korte gesprek, dat hij zooeven af geluisterd had, bleek aam het wan trouwen van den Amerikaan een ze ker niet te onderschatten beteekenis te geven, hoewel Clancy er nog niet alles van begreep. Terwijl hij daar stond, kwam hem op eens het stuk perkament, waarin Elkington had zit ten lezen, toen hij aankwam, in da gedaahto en hij herinnerde zich nu ook, dat de Amerikaan heit bij zijn aankomst had opgevouden en in den zak gestoken. Was dat het papier, waarover Anton gesproken had? Het was zeer waarscdiijnlijk eu die den van den onderen gids duidden erop, dat het een of an dier waardevol geheim inhield, hoewel hij dén aard ervan natuurlijk niet kon gissen. Dat de twee mannen daar in de kano een paar schurken waren, daarvan was hij overtuigd; en hij stond ze nog een poosje na te staren, lialfbeeloten om tc keeren en hun meester te waar schuwen, .Toen kwam hij tot het be sluit, dat luit onnoodig was, onmid dellijk in te grijpen. Den volgenden morgen zou dat vtnoeg genoeg zijn; wanneer hij dan zijn kamp opbrak, zou hij gemakkelijk naar het andere kamp kunnen pagaaien en mijnheer Elkington waarschuwen. Zoo denkende, vervolgde hij den weg naar zijn eigen kamp ctn, toen hij daar aankwam, maakte hij op nieuw oen vuur aan, ging zitten en liet zijn gedachten den vrijen loop. In liet vuur starende, toraoht hij zich 't mooie gezichtje van Mo! lie Elking ton voor den geest en zijn hart klopte sneller toen hij aan haar guitige, maar toch vastberaden oogen dacht Het visioen was prettig genoeg voor een eenzamen man en het duurde een hee- len tijd, voor hij zijn blikken van het -vuur afwendde. Toen hij dat deed, merkte hij dat do maan verduisterd werd door een wolk en dat het meer in schaduw gedompeld was. Hij keek onverschillig naar het donkere water en liet zijn oogeai dwalen over den grooten donkeren cirkel; toen sprong hij plotseling op, met een verheugde uitdrukking op zijn. gericht Ver wög, aan de andere zijde van helt meer zag hij iets, wat liij door langdurige ondervinding wist, dat een kampvuur was. Het was mijlen ver weg, maar hij twijfelde er geen oogenblik aan, of het wees op de tegenwoordigheid van eeui of meer meneólieu. Wat kon het zijn? Zwervende Indianen, een Jager, op weg naar zijn winterkamp in de wildernis of Jean Dubosc? Hij be sloot tot het laatste en na een oogen blik nagedacht te hebben, wilde hij de waaTkeid van zijn vermoeden onder zoeken. Indien hij goed geraden had, zou hij zijn lang gezochte prooi zien te vangen, wanneer alles stil was en iedereen sliep. Voor het oogen Wik ver gat hij zijn voornemen om E'Urington te waarschuwen, hij brak rijn kamp op bracht zijn kano to waiter en pagaaide recht op zijn doel, het kampvuur aan de andere zijde, aan, HOOFDSTUK Hl. Handen omhoogl Do man was intussohen onderge gaan, en d'e aarde was gehoed in duis ternis gehuild, behalve dan hot flauwe licht van de sterren. Korporaal Clan cy trok zijn kano aan wal ongeveer vierhonderd meter van de plek, waar het kampvuur, dat hem op zijn nach telijke tocht geleid had, nog flauw brandde. Bij het aan land stappen keek hij den oever van het meer langs, maar hij kon niets ontdekken buiten den flauwen glans van het uit gaande vuur en voor een oogenblik twijfelde hij er aan of de onbekende kampeerder wei Jean Dubosc was. Hij bleef staan, doodstil, luisterende naar 1 alk geluid.. Maati' .van de zijde van liet kamp was geen beweging te ven te men en na eenige minuten begon hij zich in de zichthig van het vuur voort te bewegen dc grootste voorzichtig heid in a rit nemend om ook liet zacht ste gedruisch te vermijden. Op ongeveer honderd meter afstand blijf hij staan en weer luisterde liij eu tuurde aandachtig naar de schadu wen, waarvan net uitgaande vuur het middelpunt vormde. Hij kon niets zien en geen geluid, dat op eenige bewe ging kon duiden, verstoorde de nach telijke stilte. Hij wist, dat Jean Dubosc waarschijnlijk slapen zou, maar toch moest hij aan de mogelijkheid denken, dat dc halfbloed zijn kampvuur aan de andere zijde van het meer en mis schien zelfs wel zijn eigen tocht over het water gezien had. Daarom moest hij buitengewoon voorzichtig zijn, aan gezien do mogelijkheid bestond, dat Dubosc op hem lag te loeren eu dat zou zeker in zijn nadeel zijn. Na een paar minuten te heblien nagedacht, keerde hij den oever den rug toe en begaf zich naar liet pijnbosch, dat er aan greaisde. De halfbloed, zoo rede neerde hij, zou, indian bij liem ver wachtte, erop rekenen, dat hij van de rijde van het water kwam en niet uit het boscli achter het kamp eu als hij maar dichtbij genoog kon kruipen, zou hij kunnen zien of Dubosc oj> de loer lag, ja of neen en dienovereenkomstig handelen, (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1922 | | pagina 6