t De Gaagsche Conferentie 40e Jaargang No. 11997 Verschijnt dage'iiks, behalve op Zon- en Feestdagen VRIJDAG 21 JULI 1922 HAARLEM S DAGBLAD a RONNEMENTEN per 8 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f3.571/,. Franco per post door Nederland f3.871/,. Afzonderlijke nummers 10.15. Geïl lustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en omstreken f0.571/,franco per post 10.65. Post Gir- Uitgave der N.V. Lourens Coster, Direotour-Hoofdredacteur 38810. J. C. PEEREBOOM, Telefoon 3082 BIJKANTOOR voor Santpoort, Velsen, Velaeroord, Wljkeroog, IJmulden, Beverwijk ei ADVERTENTIENVan 15 regels f 1.75Iedere regel meer 35 Cts. Reclames 60 Cts per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentien van Vraag en aanbod van 1—4 regels 60 Cts per plaatsing, elke regel meer 15Lt6. A contant; buiten het Arrondissement dubbele prijs. Directie on Administratie: Groote Houtstraat 83. Teleloonnrs. Redactie 600 en Administratie 724 DRIEHE1ZERKERKWEG 2, VELSEN, TELEFOON 3521 ntjmmer bestaat urr TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD Heden VRIJ) \G 21 JULI. Oud-Holland, Verwnlft, Strykorkest. Tea room Luxor Theater, Groote Hout- itraat: 's middags 3.305.30 en 's avonds 810.30 Concert. Kunsthandel F. H. Smit, Groote Hoot- »traat 69 Tentoonstelling van werken door Gerard van Vliet, 10—6 uur. Bioscoopvoorstellingen. ZATERDAG, 22 JUUT. Oud-Holland, Verwulft, Strykorkeet. Tea-room Luxor Theater, Groote Hout straat: 'b middags 3.305.30 en '5 avonds 810.30 Concert. Kunsthandel F. H. Smit, Groote Hout straat 69 Tentoonstelling van weiken door Gerard van Vliet, 106 uur. Luxor-theater, Grooto Houtstraat, Bioscoopvoorstelling, 'e nam. 2.30 en 'b avonds S uur. Schouwburg Do Kroon, Groote Markt: Bioscoopvoorstelling, 's 11am. 2.30 en 'e avonds 8 uur. Cinema-Palacc, Grooto Houtstraat: Bioscoopvoorstelling, nam. 2.30 en 'a avonds 8 uur. Scala-theater, Kleine Houtstraat 77: Bioscoopvoorstelling, 's u&m. 2.30 en 'b avonds 8 uur. Eleoirische stroom voor Huishoudelijk gebruik. Algemeen wordt iri Haarlem en Omstreken elecbriciteit gebruikt voor verlichting. Maar tot nu toe weinig voor huishoudelijke zaken, bijvoor beeld voor verwarming door kleine kacheltjes, voor koken, strijken en tal van andere zaken van huishou- delijken aard om de eenvoudige reden, dat de stroom prijs daarvoor ,te iioog is. Elders zijn hiervoor reeds maatre gelen genomen. Met genoegen ver nemen wij, dat die ook door de di rectie van onze centrale, worden Overwogen Voor dit huishoudelijk verbruik afzonderlijke meters te plaatsen is onmogelijk. Men neemt zijn-toevluchl lot een andere wijze van berekening, door do oppervlakte van het huis na te gaan, soms zelfs door den kubie- ken inhoud te berekenen. Dit levert nog al bezwaren op, zoo dat de direc tie dor Haarlemsche Centrale een eenvoudiger méthode overweegt; ziij kan natuurlijk nagaan, hoeveel een bepaald gezin gewoon is te gebrui ken voor verlichting en zou dan to« staan, dat hex daarboven een zeker maximum stroom gebruikt voor huis houdelijke doeleinden tot belangrijk legeren prijs, bijvoorbeeld 10 cents per K.W. Weliswaar kan het gezin dan goedkoopo hoeveelheid verbruiken tot schitterender verlichting vande woning, hetgeen niet de bedoeling is, maar daarmee ontneemt het zichzelf dam ook do gelegenheid, d«cm gocd- koopon stroom te gebruiken voor huishoudelijke zalkeru Dit bezwaar is dus niet groot. Wij hopen, dat het denkbeeld van 'de Directie tot uitvoering zal komen, daar de huisvrouwen in Haarlem en In de omstreken waar Haarlem stroom levert, daardoor zeer worden HOE STAAT T MET de Vereeniging „Arbeid Adelt"? In 1870 werd deze Vrouwcnvereeniging (die een stichting ia van de bekendo Betey Perk) al opgericht, zoodat zy twee jjaar geleden haar vijftigjarig bestaan kon yioren; het feit der oprichting is dan ook toen op dé algemeens vergadering te Gouda met vrougde herdaciht. Zooals bekend is, stelt do vereeniging kleh ten dool verbetering van hot lot der onvermogende, beschaaf do vrouw door: Opleiding van jonge meisjes voor een vak Df een beroep, aanmoediging van arbeids zin op allerlei gebied, werkverschaffing An het verleenen van moroeien en matc- Heelen steun aan die vrouwen, die door Werkzaamheid ju eigen onderhoud trach- Zjj traabt dit doel te beroiken door aan jüames-handworksters de gelegenheid te rren door hot maken vau handwerken haar onderhoud te voorzien. Dozo band- /Werken werden dan 111 60 dopots der ver eeniging verkocht. Te Haarlem werken thans ongeveer 60 dames voor de ver eeniging. ZooaJs men woet, ia het depöt 'alhier gevestigd in hot perceel Groote Houtstraat 119, wolk perceel de afd. Haarlem thans gekocht heeft, da-ir de eigenaar het niet langer kon verhuren en hot bestuur het niet raadzaam achtte het depót op oen minder gunstig »n stand te .Vestigen. Jaarlyks worden do bokonde ba—-as van Arbeid Adelt gehouden. Woensdag had er oen plaats in Ilotol „Duin en Daal'' to Bloemenöaal; er zullen er nog verschillende volgen: op 25, 26 27 on 28 Juli in versahillende hotels te Zandvoort, op 3 Augustus te Bergen aan Zee en op en 9 Augustus te Noordwyk aan Zee. Natuurlyk heeft ook „Arbeid Adelt" te kampen met malaise: in 1921 is door do geheelo vereeniging voor f 30.000 en door de afd. Haarlem vooj f 2500 min der omgezet dan in 19201 Do afd. Haarlem telde by hofc opmaken van hot jaarverslag (19211922) 210 leden. Stadsnieuws DE „PARADE". (Zondag 2 Augustus 1914.) (Historisch.) Een dag om nooit te vergeten. Donderdagavond te voren was de Landweerkust- en grenswacht opgeroe pen. Toen was het in den omtrek van de infanteriekazerne zwart geweest van de menschen, maar de doodsche, beklem mende stilte had beter de sombere spaa ning waarin we verkeerden weergegeven, dan luidruchtigheid zou hebben kunnen doen. Een landweerman die door den Jans- weg sjokte, 'n eind sigaar in z'n mond en z'n spuit onder den arm, had op mijn vraag waar het heenging, zóó emotie loos geantwoord dat hij 't niet wist, alsof het om een herhalingsoefening te doen was geweest. Je bemcrkle bij de menschen niets van vrees, noch van enthousiasme, er was alleen een benauwend afwachten, je leefde in voortdurende afwachting of het bonken van '1 kanon het begin zou ver kondigen van oorlog. De eerstvolgende dagen was er 'n beetje ontspanning gekomen, alleen al doordat er meer actie was. De stad liep over van soldaten en paarden. Kennis sen, nog van de goede oude H. B. S., liepen met pasgeslepen sabels,de reser ve-arts piekerde er over, wat hij met zijn 1000 man moest doen (hij als eenige arts) als de granaten in den troep zou den inslaan. Overal tromgeroffel en de dreunende voetstap der Hollandsche bataljons juist zoo moeten de heirwegen hebben gedreund onder de caligae der Romein- sche cohorten als die uitrukten voor hun titanenstrijd. Legerwagens versperden den weg, zoo dat de trams bleven steken maar welke passagier mopperde? In die dagen: men zou er zich voor hcbben geschaamd. Wie „Waterloo" van Byron had gelezen, doorléven kon hij nu dit machtige poeem. Hoorns schalden, sloegen soms valsch over, zooals ook de trompetten van de huzaren dat zoo mooi kunnen. Geklik klak van hoefijzers, knarsen van wielen, gekraak van leergoed, sporengerinkei. Eq als een on-po'étisch memento mort: de wagens, de raderbrancards van den geneeskundigen dienst, als doodkisten op wielen. En nu die Zondag! Neen, die drukte gold niet koningin Emma's verjaar dag. Dan loopen er geen troepjes ge detacheerde vaandrigs met de garde emblemen op hun kraag, op den Kruis weg. Dan is het er niet zwart vap menschen, 's morgens vóór twaalf dat nog wel in de gloeihitte. Maar hoor 1 In de verte het bonken van een Turk- sche trom, flauw geschetter van kopi dat dichter bij komt, achter uit een zijstraat. Boven de menigte uit offi cieren tc paard, 't Schalt, dreunt, bonst, davert, er puilt en bruischt een menig te menschen, neen, niet alleen jongens en mannen, maar nü ook vrouwen ea meisjes uit die straat, tracht zich vóór het bataljon baan te breken dooi de massa op den Kruisweg, de muziek zwijgt, de korporaal-tamboer met zijn grooten knevel ('n bekende figuur I) heft zijn staf op en de tamboers rom melen hun donderende trom, dat het echoot tusschen de huizen met feilen dreunslag. Ah, die bronzen koppen, die slanke gestalten van de kaderreservis ten, dc stoere vastberadenheid' op al die jonge, gloeiende gezichten. Opzij voor die kranige kerels die God weet den dood te gemoet gaan, en dat voor óns, non-combattanten, die ons niet-handelcn als 'n last voelen, die zich haast schamen niet méé op te trek ken met al die mannen, naar de kust, waar elk moment de granaten kunnen inslaan Op dat sublieme moment, bij die op laaiing van moed en kracht, van vast beradenheid, van offervaardigheid, van liefde, die als 'n vlam opvlamt, uit ons steeds zoo verdeelde volk, buigt zich 'n burgerrenteniertje tot mij over, en vraagt met onbewogen nieuwsgierig heid Meneer, is 't er vandaag parade?".. Mr. G. H. ARNHARDT Jr. TOELATING 1STE HOOGERE BURGERSCHOOL MET 5-j. c. Toegelaten zijn de volgende nieuwe leerlingen: tot de 1ste klasse: A. J. H. Bauer, A. Bogtman, J. Bak, II. E. J. Botje, S. J. C. Dunlop, W. H. Folmcr, L. Hesse, A. F. M. Kinkhamer, A. J. L. Koning, A. P. G. Kuyken, J. H. Mooy, H. K.Paauw, H. G. Polman Mooy, J. H. M. van Reeuwijk, R. H. van Roesum, M. Spoor, M. J. de Zwart, A. J. A. Noo- teboom, Johanna M. A. Kruger, M. D. Constandse, Catliarina Berghuijs, Maria W. II. C. van Essen, C. A. Jeekel, F. Kolkman, K. van Meurs, J. G. Zwart. A. Baart, J. Over, J. Gortenr, Hester de Vries, F. C. Kolle- ne, E. Verwaal, J. G. Biele, K. van den Heuvel Rijnders, L. E. van 't Sant, J. N. Sou lijn, I.ouise H. Zomer dijk, A. G. Berkhemer, T. II. Sand- rock, J. van der Steur, Elisabeth M. J. van der Steur. J. H. Voskuil. G. J. Wolhoff, J. H. Lugt, Wilhelmina N. van Tubergen, Albertina Stolp, H. N. Companjen, H. T. Chabot A. H. Mul ler, R. P. Cleveringa, Huibertje Kwak, C. E. Frank, L. D. A. Flothuis, J. T. C. Schipper, Cornelia M. van Hooydonk, W. Schnerr, B. J. Har- weijer, R. F. Lobatto, S. Jager, He lena H. Hartsuyker, J. Zuidhof, W. Ween er, Maria P. Besier, II. J. Bosman, M. L. D-oimim, Sophia S. v. Dorp, J. van Gulik, A. J. G. Hop, N. C. J. Jeekel, J. de Jong, J. C. Jonk- hoff, Elisabeth v. Keizerswaard, Dora Rodrigues Pereira, G. G. Sanders, Cathaxina Wiersirm- tot de 2e klasse: H. Weening., Maria C. Poser, E. W. Dunlop, Julio E. Scheffer. tot de 3de klasse: Jeanette Voet, J. G. D. Vogelenzang Elisabeth P. W. van der Linde, bot de 4de klasse: P. L. M. Ketting, Manguritlie B. E. Nilant, Josephine M. J. Smit, Doro thea L. L. IleTweijer, Jannie Misset, .T. J. A. Godschalk, J. L. Vunderink, Wilhelmina Jager, tot de 5de klasse: Jacoba Herweijer. PERSONALIA Voor het te Utrecht gehoucHen Staatsexamen tot toelating aan de Universiteit, bedpeld in art. 12 der Iloogeronderwijswet, is o.a. geslaagd voor diploma B, de hear B. ten Have Jr., alhier. HUIZENVEILING. Uitslag van de veiling eehouden in ..*t Notarishuis" to Haarlem, op Donderdag 20 Juli 1922. I. Een heerenhuis en erve met tuin te Haarlem aan den Kleveroarkweg. Get. no .191. B. Brans qo. f 9300- 2. Een huis met afzonderlijk orgaan- de bovenwoning, erf en tuin te Ha-ar- 'eiu aan dé Tetterodestraat. Get. Nm. 48 zwart en rood. IC. Jongert. f 8405. 3. Een huis, erf cn tuin te Haarlem aan de Tetterodestra-at. Get. no. 120. J. W. Waalewiin f 6100. 4. Een heerenhuis. erf, voor- en achtertuin te Haarlem aan de Jor- densstraat. Get. No. 64, F. F.. Meyer qq. f 10700. 5. Een villa, genaamd „Elisabeth", erf eji tuin te Bloemendaal aan deu Noorderstati'uv.weg. Get. No. 6. Op gehouden f 12900. 6. Een woonhuis met bovenwoning en erf te Haarlem aan de Franke- straat. Get. no. 47, Opgehouden f 3850. 7. Eein vil La genaamd „Mariën- burg", erf, voor- en achtertuin te Overveen, gemeente Bloemendaal aan den Ziilweg. Get. no. 74 b. Op gehouden. f 19700. 8. Een huis en erf te Schoten aan de Generaal de la Revstraat, Get. No. 28. G. Postma qq f 3620. 9. Een huis en erf te Schoten aan de Generaal de La Revstraat. Get.No. 87. Opgehouden, f 3800. No. 10 Ben hoerenhuis met voor- en achtertuin te Heemstede aan de Sohouwbrockerstnaat. Got. Nk>. 14. Opgehouden, f 12000. No. 11. Een heerenhuis met voor- en achtertuin te Heemstede aan de SchouWbroeker-straat Get. No. 16. Opgehouden f 11400. c 12. Een heerenhuis (hoekhuis) met tuin ,aan drie zijdeD, te Heemstede aan de Ooeterlaan en Schouwbroeker- straat. Get. No. 12. Opgehouden, f 12400. 13. Een huis met erf en tuin te Haarlem aan de Oranjestraat. Get. No. 60. G. Postma qq. f 4300. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Het toelatings-examen had plaats op 17, 18, 19 en 20 Juli. Aangemeld 100 candidaten terugge trokken 5nog onbeslist14afge wezen 17. Tot dusver zijn toegelaten, op grond van hunne diploma's en rapporten of van het toelatings-examen 64 candidaten. Tot de afd. Bouw- en Waterbouwkun de, te studiejaar J. D. H. Assies, Ba tavia; C. H. Borsboom, 's-Gravenhage; F. A. H. Bos, Haarlemmermeer; H. J. Duytshoff, Haarlem; A. J. Faase, Over veen; Th. op der Heyde, Amsterdam; A A. Jagt, Haarlemmermeer; C. Lieste, Be verwijk; J. M. van Meurs, Haarlem; D. Moojen, Edam; Th. Pellcmans, Haarlem; K. j. Post, Winterswijk; I. J. Rietdijk, Velsen; J. J. de Roov, Roermond; II. Sanders, Haarlem; A. Schultheiss, Am sterdam; J. B. Sluiter, Bloemendaal; N. Smit, Alkmaar; J. D. van Waveren, Haarlem. Tot de afd. Werktuigbouwkunde en Electrotechnick, ie studiejaarJ. F. Amelunxen, Bonaire, West-I ndië; A. J. M. I. de Bont, Haarlem; K. Brands, Haarlem; J. K. R. ten Broeke, Haarlem; G. C-rcvecoeur, Enkhuizen; G. van Dom melen, Schoten; L. van Gcldercn, Lei den; J. Giltay Vcth, Bloemendaal; G. J. Hamer, 's-Gravenhage; J. Bn. v. Har- denbroek van de Kleine Lindt, Helmond; P. Hoepermans, Haarlem; W. Hoog, Nij megen; C. J. Iloogerheide, Brutnisse; T. de Jong, 's-Gravcnhagc; G. J. Keu len, Kampen; J. D. Kist de Ruyter, Vel sen; W. Klaasscn, Arnhem; H. Krop, Leiden; H. B. J. van Kordelaar, Heem- j stede; P. M. G. van der Leeden, 's-Gra- venhage; J. Middelie, Velsen; H. Moa- teban, 's-GravcnhageJ. W. Nieuwen- huizen Segasr, Leiden; H. C. P. J. J. tan Noort, Leiden; A. II. van Nouhuys, 's-Gravenhage; J. Prins, Haarlem; H. G. Prinsen, Epe (Geld.); F. W. Riet man, Schoten; S. A. Ia Rivièrc, Leiden; J. P. J. Schipper, Haarlem; J. C. Schut!, Haarlem; J. Sniolenaars, Haarlem; P. II. van Slaalen, Bruinissc; A. Steinmetz, Scheveningen; F. A. Vceustra, Bloemen daal H. L. Vorst, 's-GravenhageH, F« Winthouwer, Amsterdam; C. Wijdooge, Amsterdam; G. Wisman, Velsen; F. IJl- ra, Haarlem. Tot de afd. Scheepsbouwkunde, ie studiejaarJ. W. de Bock, Haarlem; A. M. Duyverman, Leiden; H. van der Escb, Haarlem; F. L. Walraven, 's-Gra- cnbage; H. Weemhoff, Haarlem. De her-examens en het event, tweede toelatings-examen zullen begin Scptcm- e.k. plaats vinden. De aanmelding van leerlingen met theoretische voorop leiding blijft tot dat tijdstip opengesteld. Binnenland GEKOELD VLEESCH. Naar de Tel, verneemt, heeft wet houder D© Miranda in de geheime zit ting van den raad medegedeeld, dat B. en W. in plaats van het bevroren ■leesoh, dat tot dusver van gemeente wege wordt aangevoerd, gekoeld vleeech uit Amerika z.g. „chilled meat" zouden willen aanvoeren. Voor vleeech zal dan dezelfd© regeling gelden als thans voor het bevroren vleeech bestaat. De raad had hiertegen geen be zwaar. De slotzitting. Aan het uitvoerige officieelc commu niqué van de slotzitting ontleenen wij Dc riet-Russische commissie heeH Donderdagmiddag om 3 uur in het Vredespaleis haar laatste algemeene ver gadering gehouden, ondei voorzitter schap van den heer Patijn. Aangenomen werden de rapporten van de drie sub-commissies. Het centrale rapport van den heer Hilton Young is met algemeene stemmen aangenomen. De auteur heeft het be geleid, van een mondeling commentaar, waaruit blijkt, dat de nieuwe Russische voorstellen, hoewel geen voldoende basi: voor een overeenkomst, zeer interessant zijn voor de toekomst. Dit is de eerste maal dat van Russische zijde het voor stel is gedaan de onder de vorige re geeringen aangegane verplichtingen te erkennen zonder tegeneischen. De heer Hilton -Young legt nog nadruk op de eensgezindheid die op zoo gelukkige wijze aan den dag is gekomen geduren de den geheelen loop der beraadslagin gen en hoopt, dat dit ook in de toe komst het geval zal zijn. Mr. Patijn hield daarna een rede tot sluiting, waarin hij o.a. zeide De houding van de Russische delega tie heeft de oprechte poging doen mir- lukken, die onze commissie heeft ge daan om maatregelen te beramen, die Europa in staat zouden stellen om van nu af aan mede te werken aan het her stel van Rusland. Dc Russen miskennen de waarde der condities, die o.i. voor het Westersch kapitaal de mogelijkheid hadden kun nen scheppen nuttige diensten aan Rus land te bewijzen. Vertrouwen is de moe der van alle crediet en tot dusverre is de Sovjet-regeering er niet in geslaagd dit onmisbare vertrouwen in te boeze men Niettemin zijn onze werkzaamheden stellig zoo min ij'del als onvruchtbaar ge weest. Het Russische vraagstuk blijft be staan Europa zal zijn rust en zijn voor spoed niet kunnen terugvinden zoolang Rusland niet deelneemt aan wereldhan del en wereldproductie. Europa heeft Rusland noodig en meer nog heeft Rus land Europa noodig. Iedere maand zul len de feiten de waarheid van deze stel ling duidelijker maken voor de Sovjet- regeering. In enkele jaren zullen de normale be trekkingen van Europa en Rusland her steld moeten zijn, zoo niet, dan zullen we de ruïne van Rusland en duurzame schade van Europa beleven. Om deze re den zal een oplossing van dit vraagstuk gevonden moeten worden, hetgeen ons ditmaal niet gegeven is geweest, en die oplossing zai gevonden worden- In den loop der beraadslagingen is gezegd, dat er tegenwoordig een Rus sische wereld betaat en een niet-Rus- sische. Deze woorden geven een juiste gedachte weer. Hier meer nog dan 'e Genua heb ik er mij rekenschap van gegeven, dat de geestesgesteldheid aier twee werelden voor het oogenbiik te verschillend is, dan dat zij elkaar kunnen begrijpen. De afsta 1 die ons scheidt, is nog te groot. Maar ik ge loof niet, dat ik mij illusies maak, wanneer ik een begin van toenadering constateer. De aard van dj door den president der Russische commissie afgelegde verklaring opent een pers pectief dat ons toestaat uiteen te gaan me' de gegronde hoop, dat de bereikte resultaten van wezenlijk be lang iijn. Wanneer de Sovjet-regeering in bevestigenden zin antwoordt op de voorstellen der Russische delegatie, dan zal hier in Den Haag een groo*e sta ij gedaan zijn op den weg der toe nadering, --ie w© allen weiiscnen. Voor de rest'moet de tijd zijn werk doen, maar we leven snel. En wanneer het oogenbiik gekomen zal zijn een brug te slaan over don afgrond die ons scheidt, dan zal men in de debatten van deze conferentie 't materiaal vin den voor de pijlers, die deze brug zul len moeten schragen. Laatst© Russische persconferentie. Donderdagavond te 7 uur lieeft de heer Litwinof voor de laatsto maal inlich tingen gegeven an u do pers. Hg weer sprak ten eerste do gorncliton flat Lenin Vergiftigd. By is integendeel zoo goed als gakcel hersteld Ten tweede weersprak hy mej nadruk beworiDg, dat zy hier waren gekomen om propaganda te maken voor do erken ning do jure van den Russisch on Staat. Vervolgens trad hy in een beoordeeling van het geheelo werk der conferentie. Hy kwam daarbij tot de conclusie, da^ de foitolylto godachten-wisscüng over dc cre- dieten niet een of twee hcclo zittingen heeft gevuld. De bolangrykste discussies bloven beperkt bot den privaten eigen dom. De niet-Ru98i8che eommiasie hoeft, door bet onverwacht aannemen in een resolutie, een eind aan de eonferentie gemaakt. Litwinof zeide woordelijk: Tk acht het nu niet meer noodzakelijk om mijn voorstellen aan mijn regeering, door te zenden, omdat er hier in Den Haag niemand meer ie om het antwoord in ontvangst to pennen. Er boetaat im mers geen niet-Russieche commissie meer. Myn rogeering moot dus zelf vryelyk haar houding bepalen over de ondorwer- pen in myn voorstellen vervat. Spreker vestigde er nog de aandacht op, dat particuliere personen, losstaande van elko overeenkomst met ©enigerlei re geering, ten allen tijde zich tot de Rus sische regeering kunnen wenden bot het verkrijgen van concessies. Ieder particulier persoon kan dus pri vatum optreden. Ook over de teruggave van vroegere bezittingen kunnen de oor spronkelijke eigenaars met de Russische rogeering in onderhandeling treden. Voor de toekomstige concessionarissen is het het best, zich in verbinding te stellen met de vertegenwoordigers van Rusland in andere landen, met wie zij voorbereiden de onderhandelingen kunnen voeren, al vorens voor de slotbwprekïngen, persoon lijk naar Rusland te komen. - Het feit, dat do Haagsehe eonferentie lot geen resultaat heeft geleid, toont vol doende aan zeide Litwinof dat een algemeens overeenkomst, door middel van oen conferentie niet meer als mogelijk kon worden beschouwd. Er ie maar één weg om daartoe te ge raken, oen weg, dien men alleen stap voor stap kan betreden, nJ. den wegvai deafzouderlijke overeenkom sten met d« staten. prijs-: V. v. Wienngeri, Haar lemmermeer. Ylatidina en Rosina. 2© pr. Buurman en Meekhof, Spaarndam- •nerpolder, Ella en Alise. 3e prijs M. 7. v. d. Schans, Haarlem. ïrmeer^ Grada en Guit. 4e prijs Buurman en Meekhof, Sp.polder, Demieke en FIo- rente. Ie pr. Dre A Drozy de Perez, Voors', Newton Viictor en Fairvieuw Leader. 2e prijs Gebr. v. d. Haar, Zeis1, Hollandsch Glorie en Rozalie. 3e pr. E. A. Lehman, Amsterdam, Kloris en Roosje. Daarna volgde Carouselrijden door leden van het bereden korps van den Vrij willigen Landstorm, in vereenP ging gmet andere paardrijdende inge zetenen van Haarlemmermeer, onder, de kleuren van die gemeente, onder leiding van den luitennnt Jhr. Bogaerfc te Haarlem. Dit nummer werd ook zeer op prijs gesteld. De ruiim 50 berijders, allen mem' blauwe sjerpen om, maakten flink figuur. Hulde aan de deel nemers en di elneemsters voor hun kranig s'-ukje en aan Jbr. Bogaert voor z'n eminente leiding. Vierspannen. Ie prijs G. M. v. d. Kuijlen, Den Haag; 2e prijs II. F. Bultman, Haarlemmermeer, Black Diamond; 3e prijs P. Olij, Haarlem- Uit fle ürastrtken HAARLEMMERMEER. Het Ooncaurs-hippiqua te Hoofddorp. 2 e d a g. (Vervolg). Klem springconcours, a. Voor on derofficieren. b. Voor zoons van land bouwers of hunne knechts. Ie pr. \Vschtm. Kuijwhoven, Haar lem, Voshe; 2e pr. Wachtm. Burger, Den Haag, N.N.; 3e pr. Wachtm. Kar- reman, Haarlem, Gebiedster; 4e pr. BaUegooi, Den Haag, N.N. 5c prijs 1 I N.N. 6e pr. Adj. O.O. Niepoort, Den Haag, Bles. 7e pr. Wachtm. van Dam Den Haag, N.N. 8e pr. Adj. O.- 0 Niepoort, Den Haag, Vo_ke II. B. Ie pnjs Cbr.. v. Wijk, winnaar van den wissemeker, Haarlemmermeer N.N. 2e pr. D. Schouten, Haarlemmer- mieer, Leo. 3e pr. N. J. van Reeuwijk. Haarlemmermeer, Tosca. 4e prijs H. Dekker, Haarlemmermeer, N.N. 5e pr. Chr. v. d. Heuvel, Haarlemmer meer, Truida. Sehoonste rijpaard (type Park Hack). Ie pr. Dir. J. on H. Kok, Amster dam. Paladijn. 2e prijs Dir. J. en H. Kok, Amsterdam Amarilles. 3e prijs Dir. J. en H. Kok, Amsterdam. Rous seau. 4e prijs Lnt. Sirtam-. Bn. van Grovcstins, Amersfoort, Afghar. 5e prijs Ititm. (J. H. Labouchere, Amers loon, Gamin, üe pr. Mevr. A. Skikviis, Scheveningen, Novelty. Eenspannen (type luxe tuigpaard). Stokmaat boven 1.55 M. lc pr. Gcbr. v. d. Haar, Zciist, Polly Helmsly. 2e prijs, Gebr. v. d. Haar, Zeis'. Holl. Glorie. 3e prijs, G. Schoorl, Harcncarspel, Adjuaant-Oapenar. 4e pr. H. F. Bultman, Haarlemmermeer, Weeterveld Melady. 5e prii J. Ben- ink, Voorst, Balida. 6e pr. E. A. Leh- mao, Amsterdam, Kloris. Eenspannen, fokmerrién (type land- bouwtuigpaard) toebehoorende aan en gereden door landbouwers. Ie prijs: J. M. Knoop, winnaar van den wisselbaker, N. -Vennep, Tada. 2e prijs Buurman Meekhof, Spaarndam merpolder, Alise. 3e prijs idem idem Ela. 4e pr. M. W. v. d. Sdhans, 1 aarlemmermeer. Eefje. 5e pr. Buur man Meekhof, Sp-polder, Frijda. 6e pr. P. Biesheuvel, Haarlemmermeer, Crudolfina. Eenspannen, luxe Tuigpaard (Pon- ny). S'okmaat beneden 1.50 M. Ie prijs: Dre A Drory de Perez, Voorst, Lightning. 2e prijs, idem, idem. Little Tiick. 3e prijs Gebr. v. d. Haar, Zeis', Gold King. 4e prijs J. O. Sinca Jr., Amsterdam. Ode'te. Schoonste rijpaard, gereden door dames lc pr. Dir. J. en H. Kok, Amster dam, Dini. 2g prijs idem idem, Rous seau. 3o prijs idem, idem, Agrariër. 4e pr. Mevr. Joh. Warneke, Scheveniu gen, Noron II- Ge prijs Mej. E. Velt- man, Bloemendaal. Werveldwind6e prijs Dir. J. on H. Kok Amterdam, Flirt. Eerv. vermelding: Mej. C. de Vlieger, Abbenes, Atlas. Mei. D. de Vlieger. N. Vennep. N.X., Mej. Gre- iha Plaisier .Hoofddorp, Dalia, en Mej. de Wit, Hoofddorp, Annie. Dit nummer viel zeer in den smaak bij hot talrijk publiek. Aan dc !oe- jiüchïngen kwam dan ook schier geen einde. Tweespannen,, type landbouwtuig- paard of luxe tuigpaard. (Voor lux* rijtuig). A. Landbouwtuigpaarden. b. Luxe aigpaarden. A. 1© prijs: D. v. Ter afwisseling kwamen weer in den ring de 5 gedresseerde land- bouwpaarden. De luide toejuiching van liet publiek was een duidelijk bewijs, dat deze prestatie niet groote ingenomenheid werd begroet. Kaïnpionaat tusschen de prijs- winners van de nummers 4, 615, 17. Winnaar van den beker werd Dra A Drory de Perez te Voorst. Internationaal Springconcours, B. Open voor springpaarden van allo klassen. (Handicap). Ie prijs Lt. Jhr. v. 'd. Goes, Amersfoort, Bobbie, winnaar van den beker; 2e prijs Ritm. Pels Rijc- ken, Amersfoort, Chamecler; 3e prijs Lt. G. A. de Kruijf, Amster dam, Caprilli; 4e prijs Ritm. C. H. Labouchere, Amersfoort, Gsmin; 3o prijs Lt. J. Damëls, Amersfoort, Erin's Glory; eerv. verm. Adolf Kle- be, Rotterdam, Dolly, eerv. verm. J. M. de Kruijff, Amersfoort, Radja; eerv. verm. J. M. do Kruijff, Amers foort, Electra; eerv. verm. Lt. J. Daniels, Amorsfoort, Ericstone TI. In de pauze, die met het oog op de groote tijdruimte, door 't springconcours ingenomen, slechts kort duurde, werd door het bestuur cu genoodigden in De Beurs de lunch gebruikt. Het concours heeft vele paardenlief hebbers in verrukking gebracht. Het is inderdaad ee nleerschool voor velen, \»«nt om de waarde van een tuigpaard te beooröeelen, moet men het toch in het tuig zien gaan. Ook het voorbrengen van de luxe- tuigpaarden was een ware attractie. Wat een prachtdieren! Ook hierbij bleek dui delijk dat de jury geen gemakkelijke taak had te vervullen. Het 13de concours-bippique van de vereeniging „Vooruil" kan als schitte-, rend geslaagd beschouwd worden. Alles was tot in de puntjes goed geregeld. Het aantal bezoekers werd 's middags op ongeveer 10.000 geschat. Zoowel op de groote tribune en het amphitheater als het voor- en achterterrein was er na genoeg geen plaats meer onbezet. Alzoo een prachtig succes, dat moed geeft om op den ingeslagen weg voort te gaan. Het publiek kan het zich moeilijk in denken en dit ligt ook wel voor de hand, hoeveel arbeid cn hoofdbrekens deze feesten het bestuur hebben gekost. Echter zij, die daarmede meer van nabij bekend zijn, weten dat het wakkere, met wilskracht en energie bezielde bestuur weken en meermalen in den nacht is werkzaam geweest om alles voor te bereiden en te regelen. Daarom een woord van eer en hulde aan de leden; van 't bestuur, die veel sympathie met hun streven verdienen, zoowel van de zijde der ingezetenen in het algemeen als van de paardenfokkers in 't bijzon der. Met blijdschap kan worden geconsta teerd, dar het deel, waarvoor de vereeni ging „Vooruit" is opgericht: „de be vordering van de paardenfokkerij", steeds met ernst door hen wordt nage streefd en elk jaar meer met succes uitkomt. Dank zij het prachtige weder, werden door vele neringdoenden goede zaken gemaakt. Ook in de café's, waar velen nog tot laat in den avond bijeen bleven.- De politie heeft op uitstekende wijze de orde gehandhaafd. Dank aan het bestuur van „Vooruit" voor het prachtige concours en verder aan allen die tot het welslagen van di( paardensportfecst hebben meegewerkt. HEEMSTEDE Een zonder linge wielrijder. Den laatstvcrloopen tijd werd herhaalde lijk aangifte gedaan van het vennis sen van een rijwiel van het speelter rein aan de Emnuslaan alhier, wel ke rijwielen later onbekend te Haar lem werden terug gevonden. Het is de politie alhier gelukt als Verdocht daarvan op te sporen A. W. O. wonende 1e Haarlem. Deze 12- jarige jongen, die graag fietst, doch zelf niet in het bezit van een rijwiel Is, nam die rijwielen weg, ging er een poosje mee rijden en a!s zijn lust tot wielrijder) was bevredigd zette hij het rijwiel maar op de plaats neer waar hij zich bevond. Zoo wa ren do door hem weggenomen rijwie-

Haarlem's Dagblad | 1922 | | pagina 1