Varkensvleesch 01303 J.Th. KORT Corsetten Rubriek van den Arbeid» ADV ERTÊNTIÊN AFSL&G Smoking Costume Oscar Sm it 's OBank mijnheer „had je me maar - Goed Kek leed, den baard vermin derd lot een mooie, puntige kinbedek- <cing. kon men „mijnheer Had-je me- rr.aar" Dinsdtrgavond iu een .der stra ten van Amsterdam zien loo ps n. terwijl hij van huis tot liuia sinsr en in elke. bus een brief wierp, waarin zijn veelbewogen 1>> vfixsgesohiedenis etond vermeld en hij zich veroorloofde den volgenden dag Uvue te komen met het verzoek, of een heerlijk stuk zeep van hem v. 'dc koopen. Dat is due, zegt de Tijd, de nieuwe carrière van den heer C. de Gelder, !u wien men den „Had je-nie-maar" van vroeger nauwelijks terugkent. DOOR KOKENDE KOFFIE. Te Wageningon trok het twee-jarig kind van den arbeider G. v. H. een kan met kokende koffie om en ver brandde zich zoo deerlijk, dat het twee dagen later overleed. DE „VERLICHTE" VERKEERS AGENT. Het Haagse he Corr. Bmeau meldt: Benige dagen Beleden werd uit Am sterdam gemeld, dat aldaar een ver keersagent hl do avonduren lichtsei nen gaf, aan passeerende auto's en rijwielen. De behoefte aan deze sei nen was bij de politie in Amsterdam en ook in "s-Gravenhaee reeds lang gevoeld. De verkeerspolitie te Den Haag heeft ongeveer een jaar ga'eden deze- kwestie in studie genomen en na demonstraties op het hoofdbureau met diverse apparaten, werd het thans in gebruik genomene als het meest practische uitgekozen. Proeven waren eerst nog genomen met een verlichte manohet, doch deze proeven voldeden niet. Het apparaat, dat thans voor het eerst in gebruik werd genomen, be^ staat uit een polsband, die met klem men aan den mouw van de tuniek wordt vastgehecht, en waaraan vier electnsctie lampjes zijn bevestigd, die beginnen te gloeien als de agent zijn arm opheft. Daartoe Is aan den pols band een kwikschakelaax aange bracht, die bij de eerste demonstratie die werd bijgewoond door den hoofd inspecteur van het Verkeerswezen, tien heer Snethlage, niet nl to best voldeden. Bij de definitieve ingebruik stelling zal deze kwikschakel nar wor den vervangen door een duinicontact, dat, naar de ontwerper, de heer j. II. C. Wallaert directeur van het Elec- trisch Technisch Bureau van dien naam ons verzekert, afdoende zijn zal, om stoornissen te voorkomen. Tiet bovenbeschreven apparaat is •en groote verbetering op het, door den Amsterdainsclien verkeeragent toegepaste systeem van esn zaklan taarn in de hand, die hem in zijn be wegingen sterk belemmert. De lampjes op den armband zijn zóo aangebracht, dat de hand van den agent van voor'zoowel als van achter verlicht wordt. De stroom wordt geleverd door twee accujnu-a- toren, die aan een gordel zijn beves tigd, op do wijze van patroontasoh. Het ligt in de bedoeling te Den Haag tw aalf nachtpoeten van de ver keerspolitie uit te rusten met een dergelijk apparaat. Det polite heeft 30 stuks laten verxaardigen en aan het hoofdbureau een installatie laten aanbrengen, om zelve de accumula toren te vullen, wat oen groote ko= ten besparing beduidt. Met 1 November a.s. zullen alle nachtelijke verkeersposten van een lichtsein voorzien zijn. Zooals te voor zien was trok de allereerste verkeers agent met een verlichte hand, die aan de kruising van Heerenstraat en Prin cessgracht postte; veel belangstelling van de zijde van het publiek. Passee- reude chauffeurs waren zeer wel te tpreken over deze vinding. SAMENWERK1NC VAN KAMERS VAN KOOPHANDEL. Maandag heeft in het departement van landbouw, nijverheid on handel een vergadering plaats gehad van de Kamers van Koophanxltel en Fabrie ken waarbii alle Kamers vertegen woordigd waren. De vraag werd be sproken, hoc on de meeat practische wijze een centraal orgaan zou kunnen gevormd worden, teneinde het onder ling overleg van de Kamers in aan gelegenheden van algemeonen aard te bevorderen. Nadiat de chef van de afdeeling handel, de lieer F. G. Heringa, die de 1 vergadering leidde, onder algemccne instemming had vastgesteld, dat oen zoodanig overleg wensohelijk ware, werd staande de vergadering een commissie benoemd, die dezo aange ^eenheid verder zal voorbereiden en welker verslag binnenkort tegemoet m worden gezien. DE HÏIURCOMMISSION. De minister van Arbeid heet'; aan de Gedeputeerde Staten der vet schillende provinciën een brief gericht, waarvan verzocht wordt den inhoud ter kennis van de gemeentebesturen te brengen. In dien brief zegt de minister onder meer Het wil mij voorkomen, dat in onder scheidene gemeenten wel tot opheffing van de huurcommissie kan worden over gegaan. In veel gevallen rechtvaardigen geringe werkzaamheden de daarvoor ge maakte kosten niet. Mocht in sommige dier gemeenten dc algekeele opheffing van de commissie thans nog te veel bezwaren opleveren, dan kan wellicnt met een huurcommissie voor een com plex van gemeenten worden volstaan. Daarnaast kunnen salarissen, toelagen en vacantiegelden belangrijk verlaagd worden. regeling van het levens verzekeringsbedrijf. Ingediend is een nota. van wijzi gingen op het wetsontwerp tot rege ling van het levenaverzekenngsbe- driif. I)e voorgestelde wijzigingen z i-n het gevolg van tusschen de commis sie van rapporteurs en de regeering o-enlceod overeg. Blijkens de toelich ting betreft een der voorgedragen wij zigingen het herveraekeringswezen. In de memorie van antwoord ie ge zegd. dat de biizonde-re overweging waarom ook een binnenlandache her verzekeringinaatschanoii onder de 'wet moet vallen, is de wensohelijk heid, dat de „insolventieregeling" ook op dergeliike maateoha---':cn zal kunnen worden toegerust. Doch deze overweging behoeft er niet toe te lei- don aan een Icvenaherverzekerines-in- e tel ling de uitoefening van andere onderdeelen van het herverzeker!ngs bedrijf te verbieden. Voorgesteld wordt derhalve dergelijk verbod niet in de wet op te nemen» Verder wordt een nieuw artikel 20 voorgesteld. Volgons artikel 86 van het gewijzigd ontwerp van wet zou de verdere regeling voor buitenland- sche maatsakapoiien worden overge laten aan een nadere wet. Ziulks was vooreesteld, voora'. om de gelegen heid te hebben over dergeliike rege ling de verzekeringskamer te hooren. Die gelegenheid bestaat editor ook, indien de nadere regeling wordt ge geven bij algemeenen maatregel van bestuur. Het nieuwe artikel 29 schrijft thans derge'.iiken algemeenen maat- regej voor. Blijkens den tweeden zin van het eerste lid van dat artikel is in de wet zolf opgenomen hot beginsel van de dekking dor premie-reserve 'in hier te lande aanwezige waarden. De uitwerking van dit beginsel zal bij den algemeenen maatregel van be stuur, waarover d,e verzekeringska mer zal worden geraadpleegd, geschie den. Daarbij zal dan de vraae, uit welke waarden de dekking mag be staan. worden opgelost met inachtne ming der beginselen van. dit wetsont werp. Ook zullen waarborgen worden gesteld dat de eenmaal gestelde dek king aanwezig blijft. Daarbij zal al licht worden voorbeschreven, dat ver schillende handelingen tem aanzien der gesteldo dokking niet mogen war den verricht zonder machtiging der verzekeringskamer. Een sanctie op zoodanig voorschrift geeft lid 3 van het artikel, welks bepaling als van burgerreohteliiken aard in de wet zelf behoort te ziin opgenomen. Het zelfde is fiet geval met de bepaling van lid 2 waardoor wordt bereikt, dat de gestelde dekking niet ten goede komt aan personen, waarvoor zii is bestemd. Ook dde bepalingen, welke een afwijking van het beginsel van artikel 7177 van het burgerlijk wetboek vormt, kan in de wet zelf niet worden gemist Tenslotte wordt artikel 86 thans zoodanig gewijzigd, dat uitdrukkelijk wordt bepaald, dat voor de verschil lende uitvoeringsmaatregelen de ver zokeringskamer zal worden gehoord, hetgeen a'tüd de bedoeling is geweest. DRANKBESTRIJDING De najaarsvergadering van het Districts-Comité Noord-Hol land der Nat. Chr. Geil. Onth. Vereeniging wordt gehouden Zaterdag 21 October, te 2 uur, in het lokaal „Bethel", te Hilversum. De agenda vermeldt; „De plicht en de laak van de leden der N.C.G.O.V." door W. P. J. Overmeer, te Haarlem; Onderlinge bespreking van de propa ganda, o.a. door samenwerking met de Noord-Ho'landsclie Tentzending, „Indrukken van de algemeene verga dering", door T. P. v. d. Leer, te Haarlem. 's Avonds 7 uur wordt een openbare vergadering gehouden, waarin da L. J. van Leeuwen, uit Hilversum, zal spreken. DE ONTHULLING VAN HET MARINE-MONUMENT. Ook de minister van Oorlog, de heer Van Dijk, zal a.s. Zaterdag, ver gezeld door zijn adjudant, kapitein van den generalen staf Carstens, de onthulling van het marine-monu ment te Helder bijwonen. Het conflict in de Sigarenindustrie. DE PATROONS OORDEELEN DAT HET ER OM GAAT WIE DE LAKENS ZULLEN UITDEELEN: DE PATROONS OF DE WERKLIEDEN- ORGANISATIES Dc Cominissarise der Koningin in Noord-Brabant, Mr. A. J. baron Van Voorst lot Voorst, heeft zijn bemiddeling in het conflict aangeboden. De Commis- salaris richtte een schrijven aan de werk gevers- en werknemersorganisaties in de sigarenindustrie, Hij zegt daarin o.m.; „In de dagbladpers heb ik kunnen volgen het in de sigarenindustrie gere zen conflict, hetwelk, indien de beide in dat conflict betrokken partijen de organisaties van werkgevers en werkne mers er niet in zouden slagen te vo ren tot overeenstemming te komen zou moeten leiden tot sluiting der sigarenfa brieken op Maandag a.s., zulks voor zoover de strijd niet reeds is ontbrand, zooals in het Noorden des lands, waar bereids fabrieken gesloten zijn. Ik zal u wel niet behoeven te zeggen, hoezeer ik het uitbreken van cconomi- ;che conflicten in het algemeen, vooral n deze tijden welke sleohts door geza menlijke krachtsinspanning zonder al te groote verliezen kunnen worden door worsteld, betreur. In het bijzonder heelt echter de strijd in de sigarenindustrie mijne aandacht, omdat de2e tak van nij verheid een zoo belangrijke plaats in neemt tusschen dc Noord-Brabantscbe industrieën en omdat een zoo groot aan tal arbeiders in deze provincie daarin werkzaam zijn. Ik heb mij daarom afgevraagd, of ik i niet in eenig opzicht werkzaam zou kun nen zijn ter voorkoming van hetgeen ik als een groote ramp beschouwen zo i. Dit schrijven is de vrucht der overwe ging, ik meen in het algemeen belaag de vrijheid te mogen nemen aan de in het conflict betrokken partijen mijn „bemi i- deling aan te bieden, hetwelk ik bij deze- doe. Ik stel mij deze bemiddeling aldus voor, dat ik, nadat de hieronder ge noemde organisaties mij zullen hebben bericht, mijne pogingen te willen steu nen en mijne .usschcn komst te willen aanvaarden aan diezelfde organisaties zal verzoeken mij alle gegevens te willen verstrekken, welke ik naar haar oordeel zal behoeven, om een volledig- overzioht te verkrijgen van den stand der kwes tie. Na de op deze wijze verzamelde ge gevens en schriftelijke uiteenzettingen hebben bestudeerd cn mij desnoodlg nader mondeling te hebben doen in lichten, zou ik een bemiddelingsadvies aan de betrokken organisaties kunnen verstrekken. Indien mijn poging steun zou mogen vinden bij uwe organisaties, zou het uitbreken van den strijd geduiende den tijd, welke ik ter voliedige bestudccring der aangelegenheid behoef, moeten wor den opgeschort. Dat tijdsbestek, stekende op twee we ken, te rekenen van Maandag 16 October a.s. af, zal ik, indien uw antwoord op mijn bemiddelingsvoorstel tot aanvaar ding daarvan zou strekken het er voor houden, dat daarin ligt opgesloten voor zoover de strijd nog niet is ont brand de bereidverklaring op de thans geldende arbeidsvoorwaarden door te werken cn te doen werken tot Maan dag 30 October a.s. Ten slotte verklaart de Commissaris dat zijn schrijven is ontsproten uit de on rechte overtuiging iets te moeten doen ter voorkoming van een voor geen d.-r betrokken partijen voordocligen strijd en verzoekt hij mede te deden of bemid deling wordt aanvaard. „Het Volk" meldt dat het hoofdbe stuur van den modernen Dona, aat Woensdagavond zou vergaderen, ook dit bemiddelingsvoorstel zou behande len, Het Volk deelt een circulaire mode, die d.d. i October de algemeene se cretaris van dc eaainwerkende pa troonsorganisaties, de heer J. van de Water, aan de aangesloten organisa ties deed toekomen. Wij antieenen daaraan het volgende: In de gisteren gehouden vergade ring met de 5 Patroonsbonden en di vier werkliedenorganisatics is liet niet mogelijk gebleken overeenstem ming te verkrijgen en werd alleen door den Ned. Bond en de Federatie verklaard, dat zij de voorstellen van den R.-K. Bond (48-urige werkweek zonder loonsverlaging) ondersteun den. Zij wenschen niet de verklaring af te leggen In principe de 48-urige werkweek met loonsverlaging te aan vaarden, rtoóh zij" verklaarden zich tenslotte alleen bereid met hunne respectieve hoofdbesturen de moge lijkheid te bespreken om een tegen voorstel, aangaande het peroentage- aftrek bij de Patroonsverbonden In te dienen. U zult bet ongetwijfeld met het hoofdl>estmir eens ziin, dat het hier niet meer gaat om een luttel percen tage loon. doch om de vraag wie voor nfrionbaren tijd in onze industrie de lakens zal uitdeelen, do Patroonsver bonden dan wel de Werklied en orga nisaties Zooveel als toelaatbaar geaoht m. worden werd toegegeven, doch ver der gaan in gegeven omstandighe- 1 kan het prestige van het Verbond aantasten en zal voor de komencic- jaren de werkliedenoiganisaties een machtspositie dóén innemen, die zeer .en nadeele zou zijn van de Sigaret ndustrie" Daarna vo gt mededeeling van het genomen besluit om de fabrieken te sluiten indien de werklieden niet be reid zijn op de gestelde voorwaarden arbeid voort te zetten. Voorts heet het in dé circulaire: .,De stelling, ingenomen door uw hoofdbestuur in samenwerking met de besturen der overige werkgevers- vereen igingen in den lande, ia nood zakelijk opdat de toekomst niet geve een decrcteeren van loonsvoorwaar den door de aTbeiders". i\aur ^an do iuedeüuc- lingen geaaan uoor ue directie der spoorwegen in de jongste conierentie met -de organisaties ecnrijïi „net itec.Ru Spoor", orgaan van St. Ra phael: Wij wetuu nu ten naaste bij wat ons te wachten staat. Naast de maatregelen van bezuini ging, wef&e reeds zijn uitgevoerd, zooals ontslag aan los personeel en verlenging van diensttijd en die vvel- Ke reeds zijn aangekondigd, zooals ue nieuwe verlenging der diensttijden voor velen van het personeel en de inkrimping der dienstkleeding, we ten wij nu^dat voorgesteld wordt pet. vermindering van loon of 84 storting voor het pensioen, in welk laatste geval natuurlijk ook de nieu we verbeterde pensioenregeling in werking zaJ treden. Verder heeft de directie bekend ge maakt, dat thans ongeveer 2000 man minder personeel in dienst is, dan in October 1921. Deze personeelvermin- dering heeft met de reeds ingevoerde verlenging der diensttijden een bezui niging gebracht van f 4.500.000. Van de opheffing van de posten aan niet te drukke overwegen verwacht de 1 rectio een besparing van f 2.009.000. Uit de beperking van dienstkleeding hoopt zij f l.OOO.OOO te verkrijgen, ter wijl ook door de loonsverlaging van het werkplaatspersoneel f "l.OOO.OOO wordt gevonden. Wélke de bezuini ging zal zijn, die door de thans in behandeling zijnde wijziging der D.- en R.-tijden ("art. 86) zal worden ver kregen, kon de directie nog niet zeg gen, maar dat zal o.i. als al de door de directie voorgestelde wijzigingen worden doorgevoerd, wel een bedui dend bedrag uitmaken. Wat de voorstellen tot wijziging der classificatie in het landje zullen brengen, is niet bekend, maar ook deze bezuiniging zal zeker meetellen. De bezuiniging welke verkregen wordt door de 84 pCL vermindering, bedraagt naar onze schal ting 7 a 8 'millioen. In totaal wordt dan in hoofdzaak op het personeel voor zoover, wij reeds kunnen nagaan bezuinigd lot een bedrag van, ruw genomen, 17 a 18 millioen. Daarbii hebben wij niet gerekend, dat na October '22 en in dén loop van '23 nog honderdtallen van het personeel uit den dienst om ean of andere redenen ontslagen zul len worden, zoodat er als do be- ruinlging over 1923 geheel kan door werken. volgens de thans bekende plannen, wel een 20 millioen op de personeeluitgaven bezuinigd zal wor den. Dat beteekent dus nog al iets. Ons hoofdbestuur zal de situatie nu ernstig onder de oogen zien en dc afdeelInesbesturen kunnen er vast rekening mee houden, dat ze in den loop dezer maand zullen worden op geroepen om terzake, na uitvoerige voorlichting van het H. B., een beslis sing te nemen. DE TIEN-URENDAG IN DE STEEN- INUUSTRIE. Naar aanleiding van liet antwoord van (leu minister van Arbeid aan de Ned. vereen, van Werkgevers, waar in de minister zich bereid verklaard heeft het overgangsbesluit 1920 te her zien in dien zin, aat de faciliteiten, uie ingevolge art. 1, eerste lid, van het thans geldende besluit, aan de steenindustrio zijn toegestaan, voor- loopig voor 6en jaar te verlengen, heeft het hoofdbestuur van den N'ed. R.-K. Steenfabrieksarbeiderebond te Utrealit zich schriftelijk gewend lol genoemden minister en verklaard, dat het een pijnlijken indruk heeft gemankt dat tot deze herziening is bes'oten, alvorens de meening en het gevoelen der werknemersorganisaties lo kennen. Voorts verklaart genoemd bestuur zich voor oen arbeidstijd van negen per dag en vijftig uur per week. Het komt adressant onpraetisch voor in het overgangsbesluit den 10-urigen arbeidsdag te handhaven, terwijl n; bijna alle collectieve contracten in de Steenindustrie de 9-urige arbeidsdag 13 ingevoerd Het zou adressant aangenaam zijn als de minister kon besluiten tot raadplegen der arbeidersorganisaties de steenindustrie, ook dan, wan neer wijziging of herziening van zulke bolangrijke besluiten dient te geschie den UIT DE CLASN1JVERHEID. Aan de glasfabriek De Schie, te Schiedam, zijn Maandag, naar de Schied. Crt. meldt, weor 110 gtasbln zors uit de machinale afdeeling ont- 'agen, zoodat er thans nog slechts een kleine 100 menschen werkzaam zijn, behoorende tot de afdeeling ma chinale fabricage en tot de plaat werkers. Geproduceerd wordt er echter niet meer. De menschen, die nu nog in dienst zijn, werden gehouden om hel geheele bedrijf gereed te maken dat men eventueel weer dadelijk aan het werk kan gaan. Of dit zal geschieden hangt evenwel geheel af van de re geling, die de regeering zal treffen voor den arbeid in dezen tak van nijverheid. WE RKLOOZEN DEMONSTRATIES. Ingevolge liet bebluit van hei. be stuur van het N. V. V. in overleg mef de Bestuurdershonden genomen, zul len, zoo meldt Het Volk, Zaterdagna middag, 28 October, demonstraties worden gehouden in: Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht Leiden cn Schiedam. HET COLLECTIEF CONTRACT IN DE TYPOCRAFIE. Volgens hot „Ctr." hebben de on derhandelingen tusschen werkgevers- en werknemersorganisaties in de typo grafie, in zake hel nieuwe collectief contract, lot nu toe weinig resultaat opgeleverd. Deze week wordt weer een nieuwe conferentie gehouden. Varia. Naai' de Tijd verneemt is ile aan gekondigde loonsverlaging aan de Ainsteruainsche Uroogdoiunaats. veer tien uagen uuge.--.iem. De uu-ectie zal ulsuog met den Fabrieltsraad onder- uauuexeu, ten einde tol overeenstem- unrig te geraken De minister yan Arbeid hield Woensdag 0011 conferentie met verte genwoordigers van den scheepsbouw en de machinefabrieken. De gemeenteraad van Dost en West Souburg besloot de jaarwedden van hen, die in gemeentedienst meer dan f 3000 verdienen, met 10 pcL te verlagen. Naar het „Hgz." verneemt ligt het in het voornemen van het gemeen tebestuur van 's Heriogcnbosch voor de sigarenmakers, die senoritas ma ken- voor de Spaansche regie en die morgen ontslagen zullen worden, een tijdelijke wachtgeldregeling in te voe ren van ongeeer vier weken. Ver wacht wordt dat dan oen nieuwe or der van Spanje in ons land is ge plaatst. Borgelijke Stand HAARLEMMERMEER. Bevallen] C; SmitsVan Maasdam, zoon. A. M, ZwagerZoetelief, z. H. van 't Land— Toes, zoon. J. DuwclVan der Putten, dochter. N. van SchuppenGoulooze, d. H. SonderenOhlsen, z. G. de Jong— Lagendijk, d. .Gehuwd W. L. Diemont met G. O, van Nieuwkoop, N.V. „DE TIJDGEEST" Trekking van 1000 nummer» een overstaan vat Notaris A G Mulié. Woensdag 11 October 1922. Prijs van t 50000 2762 1000 5564 12142 13271 13394 13678 13963 14379 400 7123 8016 11607 17154 200 426 1359 103 1456 2:35 2658 3195 6443 7024 8C62 9i77 11221 11SS7 13626 14915 15445 20319 Prijzen van 90. - eigen geld.- 40 2695 5300 7825 10250 12189 14095 16955 19148 214 2708 14 38 10535 Ü8 14335 17118 U241 78 99 51 42 45 12244 481Ï231 1S091 87 2bUJ 5425 60 10801 56 63 c7 19444 476 I 5517 7913 12 12409 14813 77 19567 648 40 19 8075 60 51 14917 1738-1 19704 735 2S07 5723 8153 91 52 27 17527 20 805 3122 5826 8241 10927 67 80 17621 19989 958 3285 30 83 42 1^6015027 45 20024 83 3354 66 8303 11063 öl 15425 W 74 1311 3427 6050 47 68 I26J3 55 17775 81 18 45 64 71 11172 89 57 17860 20112 46 3622 6528 8443 11207 95 15531 17Ö38 20231 95 32 6748 8558 23 12884 1560Ö 18141 20358 1444 3752 6802 85 54 r5 15757 80 20449 1518 4034 62 8673 91 12923 15905 18277 78 99 4153 70.-6 8723 93 32 95 8220EO7 1650 4231 7196 97 11380 I30IU 16C16 18328 12 1776 82 7217 9126 98 06 92 18435 21 1861 4414 58 64 11623 83 IöI3o 1857y 206C0 1926 4583 7365 9225 11875 98 16306 89 12 84 4806 7492 9412 82 13173 50 18737 32 2C60 4915 7515 9735 12016 13305 16445 78 S3 74 5087 7668 58 24 13529 9t 18AB2072I 2236 5143 7737 SÉ47 35 45 16577 leSIJ 33 81 78 45 88 56 13733 16610 72 20853 2310 5234 60 5987 67 44 36 74 r 33 40 82 10050 71 88 16779 86 209» 2561 55 89 89 12115 96 16850 1S045 2653 79 7806 10225 83 13846 10907 19118 Later aflosbaar. 3 2087 465G 6565 9463 11860 14016 16507 18T31 11 2110 4743 6600 9510 0/ 61 16 03 17 48 57 13 47 85 71 81 73 18 tö 62 96 9514 89 tO 16611 18857 2J 70 92 6723 62 9814149 14 08 76 2229 4608 38 7511903 55 17 82 85 39 34 66 91 66 82 72 95 139 2304 36 93 93 12008 14218 16720 18922 52 67 72 68U1 9705 30 52 51 43 77 2405 74 31 01 43 86 91 19003 273 51 4962 82 9809 84 14302 168ÜJ 46 304 67 71 6907 13 97 14403 66 19192 34 99 5034 yi 7012134 65 91 90 59 2522 40 7058 71 55 14323 16917 19222 62 47 46 95 97 71 69 81 47 tö 59 89 7175 9S01 12212 14613 17006 76 94 91 95 8U 13 31 14 40 19303 96 2626 5108 83 24 38 23 43 44 417 74 37 72U310CO4 48 24 51 19460 82 92 71 8 7 51 85 57 67 580 98 5201 57 24 87 99 89 71 611 2/16 2 76 37 12323 14706 17100 94 87 2804 14 7344 70 30 16 52 97 93 31 23 87 72 35 81 56 19525 701 56 57 7431 92 45 92 17207 29 2 2:27 68 41 10115 63 99 5219n07 20 Al 5301 45 19 1264/ 14S42 78 25 24 68 7 60 41 74 93 96 57 30 87 26 94 52 80 14954 17403 60 807 3029 23 7667 10219 91 üO 17 76 69 71 30 7731 35 12733 86 37 73 53 3102 49 63 60 5915.81 46 19706 9U7 10 63 7849 65 60 15114 70 ^5 16 18 70 50 10379 67 S3 88 30 20 99 54U3 7919 10519 71 15200 17512 19803 26 3208 18 84 60 99 98 03 28 56 11 46 85 10604 12804 15377 '-O 33 60 31 53 96 5 53 94 17655 05 86 3331 60 8020 10 54 97 71 82 1029 50 66 81 57 55 15130 8219376 40 52 5509 8115 01 12S01 oö 97 82 82 tW 47 55 10704 2 1553Ü 17(02 20003 93 3411 88 8206 54 88 15c24 0 22 1117 17 5606 75 81 13001 57 52 49 59 84 60 77 10813 45 59 51 53 77 3521 78 8330 24 47 87 88 62 1259 53 87 54 <8 79 15728 99 26123 81 95 5716 64 68 131U3 4u 17809 32 1310 98 24 96 81 16 96 91 96 24 2621 56 99 90 95 15802 17945 20222 27 23 5814 8435 10926 97 45 01 08 76 55 74 5011014 13215 46 91 93 1416 86 S4 76 26 81 61 18004 20305 31 3565 5901 8529 U513314 81 30 21 48 82 47 SUil 100 -18 15910 74 83 75 3879 51 8607 39 98 13 84 20427 76 80 65 81 46 13404 31 93 31 84 3945 86 91 96 11 40 18133 33 94 51 6001 94 11208 22 S3 68 64 1521 87 5 8729 13 36 96 18242 20529 05 S0 16 52 11303 -45 16IXÓ 00 2LU.3 82 4025 53 54 27 97 16127 18302 22 1628 03 53 61 39 13501) 46 53 20727 1700 92 89 86 60 74 51 71 39 22 4101 6130 881611418 13608 55 16409 51 66 57 42 48 35 33 80 1 98 72 59 62o8 8958 58 46 S3 16 20828 98 84 74 99 77 51 IÖ234 34 37 1802 93 6305 9060 81 13703 63 36 43 07 4292 14 71 87 37 78 93 209M 1920 4336 34 9112 11511 77 1633J 18522 36 24 4447 40 20 33 82 41 24 45 39 80 8 7 43 531360J 48 49 47 "37 6124 52 57 3016417 55 48 4510 32 60 60 87 3818611 91 31 49 9238 1173613913 43 12 94 76 6514 9356 50 19 b2 32 2064 90 55 9427 61 32 81 37 67 4634 56 4611S0414002 til 75 Vorige lijst stond 7464 m.z. 7466. 132 m z 132^». S3 0- m-r. 8314*. 14.79 ontbreekt 4242 en Ü9S7 vervallen. Ondargeteekenden maken hiermede bekend, dat vanat lieden, bij HEN het Varkensvleesch met 20 ct. p. K.G. ts verlaagd H. R1ETBERO, Damstr. 12 A. MONTAUBAN, Jansstr. 24 Telefoon 991 Telefoon 1590 naai* maat CSjfl primabewerking P. MIDDELDORP ZN. WARMOËSbTli&Ar 20 Kruisstraat 9 - Telefoon 190 en 3660 Gelden beschikbaar voor Handels- ersdieten en ?oor Eerste Hypotheek Gemengde Wol Halfwol Hr. Borstrok T 1.75 2.95 6.95 10.45 2.05 8.25 Pantalon 1.75 2.95 5.75 9.95 Ds. Pantalon 1.75 2.75 4.95 9.15 5.75 Onderjurk 5.50 7.95 2.95 6.50 Pantalon Comb. 7.95 16.00 Jg. Borstrok V 0.95 1.50 2.95 5.25 Pantalon 0.95 1.50 2.95 4.60 Hansop 1.25 Meisj. Pantalon y O.G5 O.SO 1.45 2.35 Onderjurk Hemdbroek Dam. Taille, gem, wol zuiver wol m. lg. mouw Camisole wol m. lg. mouw I.»5 8.50 1.95 3.25 Ds. Pantalons, gebreid, zuivel wol 1.05 1,10 Directoire, zuiver wol 3.05 2.40 Meisj. Pantalon, gemengde wol o»45 8.50 gebreid zuiver wol 1.95 1-50 'Borstrok gemengde wol 0.55 2»25 zuiyer 1.10 r)JS ROODE WIFTKEL BEEIM'S RHEUMA alléén geneest Uw Rheuinatiek radicaal. Verkrijgbaar bij v. d. PIGGE, N.V. v. EDEN te Haar lem en HAAKS te Overveen. i—- - - - t*--— lange Veerslr. 22-26-2Ï-29 ïeief. 278 - Hiarlem alle naten gn prijzen Ilenwste dessins SCHORTEN DAMES STOFJASSEN.

Haarlem's Dagblad | 1922 | | pagina 7