fiport en Wedstrijden VOETBAL. H.F.C. behaalt een groote overwinning op Stormvogels. Zand voort kampioen der tweedeklasse A E, D. O II kampioen reserve tweede klasse C. Bloem endaal kampioen derde klasse C. Go ahead kampioen van de Oostelijke eerste klasse. Be Quick kampioen van het Noorden Nederlandsche Voetbalbond. OVERZICHT, Als Haarlem een paar weken eerder md winnen was be gonnen (de roodbroekcn lijken nu onver slaanbaar!), dan zou zij nu zoowaar nog een der ernstigste kampioenscandidaten zijn. De xoodblauwen zijn op hun zege tocht: verder gegaan en hebben den s,Leeuw van Wassenaar" in zijn eigen hol verslagen en nog wel mei a5, na dat de stand met rust 1— 2 was geweest. Jammer genoeg is deze wedstrijd tegen het eind door een incident ontsierd, waarover onze verslaggever elders op deze pagina enige mededeelingen doet. Haarlem heeft weer twee heel kost bare puhten behaald, waarmee we haar van harte gelukwenschen. Eenige honderden supporters hebben den tocht naar Den Haag meegemaakt, van wie velen per vrachtauto. Het was Zondagmorgen op het anders zoo stille Sophiaplein een drukte van belang. On der zeer groote belangstelling werden ongeveer tien groote vracht-auto's roet Haarlem-enthousiasten volgeladen, waarna men onder groote vroolijkheid wegreed. En ook Zondagavond brach ten zij bij bun terugkomst in onze stad veel levendigheid. Op het Houtplein en in en gedeelte van de Groote Houtstraat stonden de menschen aan twee kanten den glorieusen intocht gade te slaan. Met R. C. H. is het tegen V. O. C. in Rotterdam misgeloopen. Frans Nieu- wenhuis, de eenvoudige en eerlijke sportman, dien we Zondagavond ont moetten, kwam er tegenover ons rond voor uil „We hebben verdiend verforen, hoor!", zei hij. Gelukkig voor de Racing heeft H. B. S. met dezelfde cijfers van D. F. C. verloren. Maar Feijenoord, die met 4o van U. V. V. won, doet nog een zeer ernstigen gooi naar het kampioenschap. Blauw Wit heeft op het kantje af te gen Quick 1 1 gelijk kunnen spelen en Ajax hield Sparta er met den oneven goal onder. Aan de Spanjaardslaan is de groote Titanenstrijd tusschen H. F. C. en Stormvogels geëindigd met een spre kende, maar zonderlinge 63 overwin ning. Zooals wel te verwachten was, werd deze wedstrijd door een dichte, compacte massa publiek bijgewoond, waaronder vele IJmuidenaren, die even als de H. F. C.-vricnden hun favorie ten flink en onvermoeid hebben aange moedigd. Het heeft waarlijk niet aan hen gelegen, dat het zulk een gevoelige nederlaag voor Stormvogels geworden is. De IJmuidenaren namen nog wel door Jan Blinkhoff de leiding (or), maar toen kwam II. F. C. zóó geweldig opzetten, dat het in tijd van een kwar tier 31 werd, door toedoen van E. Reydon, Miezérus (op fraaie wijze uit een vrijen schop) en De Koning. Toen voegde Miezérus er nog een goal aan toe, maar nog vóór rust verkleinde Jan Blinkhoff den achterstand tot 4—2. Na de hervatting leek het, of Stormvogels het verloren terrein zou Kaan herwinnen, want Klaas Oldcnburgh (de oudste spe ler na de IJmuider club), maakte spoedig een fraai doelpunt (4—3)- De strijd werd toen bijzonder spannend het kon elk oogenblik 4—4 of 5—3 wor den. Dit laatste werd het evenwel door E. Reydon, die den bal in het door Reuzenaar verlaten doel trapte (s 3)- Van Bekum maakte toen het half dozijn- ;,e vol (6—3). Eysvogel maakte welis waar met een fraaien. kopbal nog een zevende doelpunt, maar dit werd we gens buitenspel niet toegekend. Het was een forsche, maar toch eer lijk gespeelde wedst-rijd, die door H. F. C. verdiend gewonnen en door Mr. e! G. van Bissclick uitstekend geleid werd. Zeer terecht gaf hij één keer aan „Witten Jan" wegens te onbesuisd en gevaarlijk spel een waarschuwing. De vreugde in het H. F. C.-kamp was begrijpelijkerwijze zeer groot. Voor Stormvogels is het intusschen zeer verblijdend, dat zoowaar Excelsior kans heeft gezien, op eigen veld van V. V. A. te verliezen, waardoor de strijd om de bovenste plaatsen zeer spannend blijft. Zandvoort heeft, zooals we wel ver wacht hadden, haar lnatstcn wedstrijd tegen Hortus gewonnen en is daardoor kampioen van de Westelijke tweede klasse A geworden. En Bloemendaal heeft door haar 1—1 gelijk spel tegen Watergraafsmeer beslag op het kam- ioenschap der Westelijke derde klasse C gelegd. Beide clubs wenschen we met dit succes geluk. Elders in dit nummer kunnen onwe lezers eenige bijzonderhe den over deze twee vereenig ingen lezen. *E. D. O. II is kampioen van de re serve tweede klasc C geworden. De Oostelijke eerste klasse heeft óók reeds haar kampioen. Het is natuurlijk Go Ahead alweer. De Uitslagen. Westelijke afdeeling Eerste klasse. H. V. V.Haarlem 25 V. O. JC.—R. C. H. 3—1 D. F. C.—H. B. S. 3— Quick—Blauw Wit 11 AjaxSparta 1o FeijenoordU. V. V. 4o Overgangsklasse. H. F. C.Stormvogels 6-3 Spartaan—V. U. C. 3—* Hilversum—A. D. O. o—1 S. V. V.—O. D. S. t—i Z. F. C.'t Gooi 21 Z. F. C.'t Gooi 21 ExcelsiorV. V. A. 0 Reserve iste klasse A Blauw Wit IISpartaan 11 61 't Gooi IIAjax II o3 Reserve iste klasse B 4 1L B. S. n—H. V, V. II i_; Sparta IIS. V. V, II 31 Hermes IIV. O. C. II 2 R. F. C. IIFeijenoord II o Steeds Hooger IID. F. C. II 5 Tweede klasse A. A. F. C.—E. D. O. 3_; SchotenAlcmaria Victrix 1 HortusZandvoort 2 W. F. C.—Z. V. V. o—: Tweede klasse B. D. O.- S.Victoria o A. S. C.—R. F. C. 3—. ConcordiaOlympia 3 Tweede klasse C; C. V. v.—D. H. C. o FortunaHennes 1 U. S. C.Steeds Hooger o— Xerxes—B. M. T. 2— Reserve tweede klasse C. R. C. H. II—A. D. O. II 1—1 Derde klasse C. SloterdijkT. O. G. o E. D. W.—V. S. V. 2—: Watergraafsmeer—Bloemendaal 1 Oostelijke afdeeling. Eerste klasse. EnschedéHengelo 1i Go Ahead—Be Quick 7— HeraclesZ. A. C. 3—4 Tweede klasse B. Robur et VelocitasVitesse 1c Zuidelijke afdeeling. Eerste klasse. M. V. V.Velocitas 1 Philips S. V.Bredania 21 Willem n—N. A. C. 5— Noordslijke afdeeling. Eerste klasse. Be QuickAchilles 2 VelocitasUpright 3 W, V.- V.—Alcides 2—: Ranglijstjes. WESTELIJKE EERSTE KLASSE. 1 ■i verl. 1 0 t R. C. H. 18 6 10 a 22 33—20 Feijenoord 17 8 5 4 21 37—27 Blauw Wit '7 8 4 5 20 33-26 Ajax 18 8 4 6 20 37—22 H. B. S. 16 7 s 4 «9 17—17 D. F. C. '7 S 1 8 17 33—3i v. 0. C. 19 7 3 9 17 34—33 Haarlem 17 7 2 8 16 34—40 H. V. V. iS 6 3 9 15 29—34 Quick 18 S 5 S «5 19—27 Sparta »7 5 4 8 «4 iS—35 U. V. V. 18 4 6 8 14 19^-30 OVERGA NCSCOM PETITIE. H. F. C. 19 12 4 3 28 47—27 Excelsior t9 12 2 5 26 37—24 Stormvogels 17 1 5 23 31—23 't Gooi 19 9 4 6 22 31—24 Z. F. C. 20 9 3 8 21 3026 Spartaan >7 5 6 6 16 28—26 S. V. V. 18 6 4 8 16 21—24 Hilversum 17 4 6 7 14 21—29 O. D. S. 15 4 5 6 13 I9—30 A. D. O. 16 6 0 10 12 27—36 V. V. A. 18 S 2 11 12 2836 V. U. C. '5 3 1 11 7 22—37 TWEEDE KLASSE A. Zandvoort 18 12 5 1 29 «0—11 E. D. O. '7 8 8 1 24 29—14 Z. V. V. 14 6 7 1 '9 26—13 Hollandia 17 S 7 S 17 32—32 Alcm. Victrix 17 7 2 8 16 25—31 Q. S. C. •5 6 3 6 'S 1827 Schoten 16 3 9 4 15 1916 A. F. C ,16 3 6 7 12 2526 W. F. C. 16 6 8 xo 1627 Hortus 16 2 1 13 5 1850 DERDE KLASSE C. Rfoomendaai 14 10 3 1 23 34—10 V. S. V. 14 9 3 2 21 25— 9 T. O. G. 13 5 4 4 «4 21—19 Kennemers 13 S 4 4 '4 2121 V.'atergr.meer 3 4 10 14—25 Sloterdijk 13 3 4 6 10 1216 H. S. V. 12 3 3 6 9 13—19 E. D. W. '3 O 3 10 3 1836 OOSTELIJKE e KLASSE. Co Ahead 16 13 3 0 29 50— 8 Heracles 17 8 6 3 22 32—23 Enschedé 14 6 7 1 19 27—15 Quick (N.) 16 6 5 5 17 21—17 Ensch. Boys 14 6 2 6 >4 22—23 Z. A. C. 16 5 2 9 12 26—31 Hengelo 14 3 8 9 1121 Tbeole 13 3 3 7 9 1022 U. D. «3 3 3 7 9 I4—30 Be Quick (Z.) >3 3 0 10 6 u—32 Westelijke eerste klasse. H. V. V, Haarlem (2-B) EEN SENSATIONEEL EINDE. Do roodbroeken bl(jven met dc over winning doorgaan. Ditmaal was het II. V. V., die het slachtoffer was. Ook nu was de overwinning ten volle verdiend, daar vooral in co tweede helft do rood- broeken speelden met H. V. V.. waar door doelpunten niet uitbleven. Hot spel dor Hagenaars (hiermede bedoelen wy in hoofdzaak het trio Kessler) werd toer. minder fair. De slappe leiding van Prof. Snapper kwam toen goed aan het licht. Het bleef slechts bjj eenige waarschu wingen nnn het adres van Tloclio, die An- genen* ..bewerkte". Dc Kcsslor liep aan alle kanten te razen, Hij kon tegen D. Iicutkoopcr met op wat hem blijkbaar ontstemde. Zjjn broer Tonny bepaalde zich alleen tot aanhoudend vasthouden van Bieshaar; vijf minuten vóór het ein de echter gaf hij* Van Daalen een zooda- nigen gooi, dat dozo struikelde en met Dó Kessler in botsing kwam. Het juisto ge val konden wjj mot constateeren, maar de Haarlemspelor werd buiten hot veld gedragen en bleek nogal gekwetst. Dit was het sein voor een deel van hot publiek, om hot veld binnen te dringen, waarna een volmaakte kloppartij ont stond. Gelukkig wist men spoedig Je or de te horstellen, zoodat het aiot noodig was, om, waar zeker velen bang voor wa ren, den wedstrijd te staken. Eon strenger optreden van den arbiter met de noodige waarschuwingen aan het adres van het trio, had een dergelyk ineidont zeker voorkomen. De overige H. V. V.-spelers lieten zich van hun eerlijken kant zien en speelden zooals een waardig Corinthian dit zal be- hooren te doen. Wij behoeven hier de roodbroeken niet vrij to pleiten. Ook aan hun kant werden wel vrije trappen uitgedeeld, maar ruw was het spel van geen enkelen roodbroek Zjj speelden stukken beter als de Hage naars, met D. Houtkoopor als do man in de verdediging en Bieshaar in de voor hoede, terwijl de overigen ook ecu uit stekende en doortastende partij speel den. Hieronder het verloop van den wed strijd. De volgende elftallen komen tegenover elkaar. H, V. V.: De la Vietor, T. Kessler, Campioni Jr., Campioni Sr., Vrodendaal, Van Hooi, Snouck Hurgronje, B. Kessler, Heinen, D. Kessler, Vis. Haarlem: Van Donselaar, Van Daalen, Brakel, M. Houtkooper, Bieshaar. Dik, Tekclenburg, Schotsman, Terwee, D. Houtkooper, AngenenL Dadelijk na den aanvang wordt er door beide partijen 'energiek aangepakt. Er zit een goedo gang in; het blykt een in teressante werdstrijd te zullen worden. De voorhoede van H. V. V. is iets gevaar lijker, daar de aanvallen van Haarlem aanhoudend op buitenspel stranden. Zeer zeker was het herhaaldelijk appelleeren van T. Kcsslor hinderlijk. D. Houtkooper heeft er goed 't oog in Dé Kessler kan geen moment gevaarlijk zijn, en zich dan ook slechts bepalen tot een trap tegen Angencnt, wat hem een vrjje trap kost. Haarlem wordt dan ster ker en als het H. V. V. doel enkele malen aan een doorboring ontsnapt, werkt de Hnagsche keeper cex schot van Brakel niet voldoende weg en schiet Bieshaar in (0—1). Dit is voor H.V.V. het sein om aan te vallen; vooral Snouck Hurgronje is ge vaarlijk, maar begaat de fout, niet vol doende voor te zetten. Eens heeft H. V. V. pech als uit een hoekschop Heinen te gen de lat kopt. Toch komt dc gelijkma ker uit een hard schot van Van Ileol (1-1) Het blijft een vlugge strijd. Om beur ten zijn de doelen in gevaar, doch de (loelverdedigers zijn voor hun taak bere kend. De roodbroeken hernomen da lei ding, als Bieshaar met den bal op Do la Vieter inloopt; deze weet door uitloopen te redden, maar M. Houtkooper is er spoedig bjj om opnieuw en met. succes in te trappen ,12). De roodbroeken krijgen nu het beste van het spel en zijn 111 de meerderheid. Van Dalen kopt een3 naast en een hoek schop van M. Houtkooper kopt h(j in, maar De la Vieter rodt. Brakel is, evenals Je vorige week, veel beter, dan wij de laatste weken van hem gewoon waren en laat de H. V. V. 'er3 geen oogenblik mot Met 21 voor Haarlem breekt de rust Dc tweede helft bogiut met enkele aan vallen van H.V.V., welke echter steeds stranden op de Haarlem-achterhoede. Dik heeft het niet gemakkelijk, doch heeft er goed het oog in en maakt het den snel len Scouek Hurgronje met gemakkeiijk. Het spel verplaatst zich dan en van dit oogenblik af neemt Haarlem het spei in handen. Steeds gaat de voorhoede op De la Vieter af, maar geruimen tyd houdt de Haagscho verdediging stand, wanneer echter T. Kessler eens niet spoedig weg trapt, is Van Daalen hem te vlug af en geeft met een hard schot den keeper geen kans (13). H. V. V. tracht het spel te verplaatsen maar dit lukt niet; Bieshaar gaat er in syn centje van door, passeert de geheele verdediging, ten slotte ook Do la Vieter en trapt dan in 't verlaten doel (1i). Direct hierop een aanval van H. V. V. on B. Kessler scoort het tweede Haagscho doelpunt (24j. H. V. V. is door dit succes eenigszins laugemoedigd en doet verschilleudo go- vaarlijke aauvallen. Hierby bljjft het echter, waarna het spel zich echter weer erplaatst naar do H. V. V.-belft. Bies haar scoort no. 5 (25), terwijl een hau- •ligheid van Brakel boter lot verdiende, maar het leder ging juist naast. Dan, even voor tijd, bij een nieuwen aanval op hot Haagsche doel komt £et hierboven omschreven incident. Hot publiek, dat binnen de lijnen was gedrongen, wordt spoedig teruggedrongen. Haarlem speelt met 10 man verder. De strjjd is dan wei nig interessant meer en een ieder is bljj als het eindsignaal wordt gegeven. v. o. o.-r. c. H. (3-1) De reis naar den Schieweg is niet ver rozen gegaanl V. O. C. speelde een verbluilend spel, waarbij do wil om te winnen een zeer belangrijken factor speelde. Heerlijk deed het en thousiaste werken van het eeheele team aan, waarbij het soms lauwe spel der Racmg-voorhoede niet al te gunstig afstak. Toch heeft de wed strijd, die verdiend verloren was, een zeer onaangenamen busmaak. Het spel van beide zijden was volkomen fair, doch de leiding was in handen van iemand, die er niet erg geschikt voor is. Om ruim 2 uur (het wachten was op den scheidsrechter) laat de heer Humor opbellen en zien we, dat V. 0. C. volledig en R. C. 11. een inval ler vcor Koning heeft. Dc elftallen zijn dus: V. O. C-: Steenhauer, Weber, Bocrdam, De Haas, Vermaes, Robsrtson, Van E verdingen, Groosjohan, Van llerwaariten, Weidema, Reijers. R. C. H.: Boekclaar, Nachtegeller Roelfeemi Vnu Dam, Hansc, Krom, Nieuwenliuis, Geutskens, Hazevoet, Kuyt, Radsma. De eerste aanval is voor V. 0. C., die lietjers evenwel achter trapt. li. u. 11. ia er nog met in en speeit wei felend. V. O. G. is ui den aunvai, dowi nu trapt Oroosjonan uujien naast. Ruinen de 2 minuten krijgt V. u. C. reeds een corner te nemen, die v. Her waarden naast trapt. Thans komt do Kacmg-vooraoede los en gaat or snoi van door. Hanse laat e>eu goede ren zien en passeert Boerdaiu, doch zijn voorzet trapt Koelfsema ainter. Weer komt H. C. H. terug, Boekelaar pas seert de Haas en Wooer ze voor doch Koelfsema trapt over. De volgende aanval gaat door hands verloren. We ber 6taat een goede part te backen, hij redt eenige malen. V. O. C. komt nu sporadiscn over de helft. v. Dam slaat buitenspel wat scheidsrechter iièmer zoo waar ziet. De Haas bij V. O. C. staat keurig te spelen. Vermaes doet slechts *eimg en geeft daardoor de andere halfbacks iuoor werk dan noodig 13. v. Dam schiet naast terwijl even hierna Steenhauer een schol van hem slechis met moeite corner kan werken. Deze levert geen resultaat op. De Haas schittert. Nachtegeller krijgt een bal te pakken, doch schiet keihard naast. V. 0. C. komt nu meer in den aan val. Vlug gaat de bal van man tot man. Kuyt raakt een bal half en Wei- uerna soort hieruit ais indirect gevolg (1—0)- R. G. TL is nu weer in den aanval; Roel schiet van grooten afstand in, waaralan Steenhauer groote moeite heelt. Vermaes veroorzaakt een vrijen trap. Nieuwenliuis neemt dezen maar trapt net over. V. O. C. onderneemt een serie aan vallen; R. C. H. moet alle zeilen bij zetten. Hazevoet werkt weg en Van Herwaarden scoort iu buitenspelpo- sitie. Groosjohan 6chiet kort hierna naast, wat Weidema en Van Her waarden hem niet verbeteren. K. C. H. onderneemt een vluggen aanval. Roel schiet in en treft doel, maar 0111 onbegrijpelijke redenen geeft Bomer hands en annuleert het doelpunt. Dit beneemt den ltacing-menschen allen moed. V. O. C. blijft hu in den aanval, doch verhoogt de score vóór rust niet. Na de hervatting is het begin weer voor de Racing; V. 0. C. moet alle zei len bijzetten. Nachtegeller kogelt naast. Van Dam krijgt een bal van Hanse te pakken, doch schiet juist naast. Roel doet niet beter. R. C. II. krijgt dan even buiten het beruchte gebied een vrijen trap te nemen, die naast gaat. V. O. C. doet nu eenige tegenaan vallen. Groosjohan trapt in, doch Radsma stopt lop keurige wijze en werkt corner. Deze heoft geen reeu!- laat. R. C. H. onderneemt een snellen door rechts geleiden aanval. Een doel- worsteling ontstaat, Van Dam geeft over aan Krom, die linksbinnen speelt en R. C. H. heeft den achterstand met ten keurig schot verklein. (21). R. C. R. slaat nu een beleg voor het V. O. C.-doel, doch Krom moet even uitvallen. V. 0. C.'s back Wcher zuivert met een verren trap het ter rein. Van Everdingen staat voor do zoovéelste maal buitenspel, doch Bo mer ziet niets. Beijers krijgt zijn voor zot te pakken en scoort (3^—1)- Nu gaan do partijen gelijk op, met V. O. C. gevaarlijker met haar aan val. Radsma kcUgt eenige venijnige echoten te verwerken, wat hem goed gelukt. Einde nadert al meer en meer. Han s'' trapt naast, wat Van Dam her haalt. Om klokslag 4 uur kondigt Bomer het einde aan en heeft V. 0. C. zich door deze overwinning verder uit de gevaarlijke zóne opgewerkt- Bij V. O. C. werkten Groosjohan en De Haas keurig. Bii R. C. H. was de ünkor.ving slecht, na ri.si ging het be ter en Doekelaar als halfback deed eenige handige dingen. Het groote ge brek, dat bom kenmerkt is snelheid -van handelen. De resta niet zooals wel verwacht mag worden. Door deze ne derlaag is de kampioenskans minder geworden, doch niet verkeken. D. F. C.—H. B. S. (3—1). Aan ,,De Crt." ontleenen we over deze ontmoeting en de dne volgende c-enige bijzonderheden. Onmiddellijk na het begin is D.F.C. in den aanval. Uit oen goed door C. Huyser genomen hoekschop heeft V an Dam succes (1—0). De Dordreclitena- ren blijven fanatiek doorspe-len en als de uitstekende linkervleugel Sig moidVan Dam Denis passeert, en Vos op den Haagschen doelman in loopt, scoort G. van Dam ten tweo- den male (2—0). Na do hervatting zijn de Hagenaars moer in den aanval en sluiten zelfs D.F.C. dikwijls in. Eindelijk maakt H.B.S. een tegen- punt als de bal via Koopman's voet in het doel verdwijnt. Dan komt de spanning, doch Van Hemert ls in grootscken vorm. Als D.F.C. 5 minu ien vóór tijd nog eens aanvalt, ver richt Van Dam de hattrick (31). Daarbij blijft het. QUICK—BLAUW WIT (1—1). In de eerste helft werd Sc kindeler uit uit oen door Pano Poet genomen straf- sehoo gepasseerd (1Oj. Eerst in het laatste half uur begon Blauw Wit zich wat meer te doen gelden, en Smit smaakte het genoe gen, van een fout van Boeschart te proiiteeren en zoodoende één mmuut voor het eind gelijk te maken (11). AJAX—SPARTA (1—0). Onmiddellijk ontwikkelt zich een vlug spel, doch de finishing touch ontbreekt, er wordt slecht geschoten. Als er 10 minuten gespeeld is, moet Ruffelse het veld verlaten; hij wordt vervangen door Plantfeber De tweede helft is rijk aan span nende momenten. Aanvankelijk is het spel verdeeld. Ongeveer 10 minuten vóór het einde weet Addicks, uit een goeden voorzet van Delsen, Van Dort '.e passeeren. (1-0). De laatste minuten zijn voor Spar ta, doch in den stand komt geen ver andering meor. FEIJENOORD—U. V. V. (4—0). De Utrechtenaren zijn aanvankelijk in de meerderheid, doch spoedig neemt Feijenoord het spel geheel 11: handen en 11a een kwartier spelen: opent Pijl de score (1—0). Nauwelijks 5 minuten later lokt Fonncnoy, Van Rijn uit zijn doel en dc sta nel is 2 0 Feijenoord blijft overweldigend ster ker. Vlak voor dc rust vergroot Pijl den voorsprong (30). Vijf minuten voor lic^ einde maakte Weber er i0 van. Voetbalvereeniging „Zandvoort", kampioen der Westelijke Tweede Klasse A. W. Molenaar A. Houtkamp (Aanvoarder) J. Keasman G. Paap Hierboven plaatsen we de portretten der spelers van het eerste elftal van „Zandvoort", dat Zondag na-de overwinning op „Hortus" te Amster dam kampioen der Westelijke Tweede Klasse A geworden is. Over de geschiedenis van de nieuwe kampioensclub kunnen we de volgende bijzonderheden mededeelen In 1900, dus 23 jaar geleden, werd deze ve:eeniging opgericht. Het bestuur bestond toen uit de heerenC. Gerke, voorzitter; C. Siegers, secretarisE. Koper, penningmeester; Jan lleck, com missaris. Jan Groen was toen aanvoer der. Het vereenigingsleven had evenwel nog met veel te betcekenen. Er werd aanvankelijk gesjieeld te Bentveld en op een terrein aan de Parkstraat, dat voor alles geschikt was, behalve voor goed voetbalspel! Bovendien werd mei het aantal leden gesukkeld. Enkele goede krachten gingen naar Indië; Gerke vertrok wegens studieredenen en Jan Heek ging naar Engeland. Weer anderen kregen een betrekking, die ze verhin- derden om op Zondag te spelen, zoodat er niet veel leden meer overbleven; het gevolg was dan ook, dat de vereeniging geheel werd opgeheven.- Maar „Zandvoort" had in onze bad plaats reeds zóóveel burgerrecht verkre gen, dat het publiek er niet aan wilde, dat de vereeniging ontbonden was. Er waren nog eenige leden overgebleven wanneer er iets bijzonders aan de hand was, werd vaak haar medewerking gevraagd. De hulp werd dan ingeroepen J. Keesman, A. S. Houtkamp en J. Water. In het zomerseizoen van 1918 begon en weer op een terrein aan de Heeren- raat te voetballen. Bovengenoemde drie spelers vormden als het ware de kern der vereeniging telkens werd hun medewerking voor het spelen van xicndschappelijke wedstrijden ingeroe pen. Dc vraag „Kunnen we niet blijven bestaan?" werd vaak breedvoerig bespro ken, totdat tenslotte een combinatie met den heer C. de Goede aan hel hoofd xer- schillcnde Z. V. V.'ers uitnoodigde voor een bespreking. Aan de heeren Siegers, Koper en Groen werd gevraagd, om ge zamenlijk plannen voor het definitief stichten van een vereeniginz te bera men. Die conferentie had plaats. Er was evenwel geen terrein, daarom werd aan het bestuur opgedragen, te trachten een commissie uit de burgerij te vormen, die de noodige medewerking wilde verlee nen. Ook deze commissie werd benoemd en bestond uit de heeren C. Beekhuis, M, Keur, A. Keesman, J. Otter, L. Schut, P. Varekamp, J. van der Wcrff, R. van Zeben, C. Siegers, E. Koper en J. Groen. Door deze commissie werd in „Ons Huis" een algemeene vergadering be legd. Het bestuur stelde voor een terrein ic erploiteeren, maar dit kostte ƒ6000. Op voorstel van het bestuur werd toen besloten, te trachten rentelooze aandeel tjes van 15 te plaatsen, teneinde een terrein in de duinen te verkrijgen en du met graszoden en zwarten grond in orde te maken; in het kort, om bet geheel vol gens Bondseischen te doen inrichten. Het bestuur had er succes mee; staan de de vergadering werd voor pl.m. ƒ2000 aan aandeelen toegezegd. Dit be drag was natuurlijk niet voldoende, maai het bestuur besloot, de zaak toch aan te pakken. Het ondervond daarbij de wel willende medewerking van Jhr. Quarles van Ufford; van hem kreeg men name lijk de beschikking over een stuk duin- terrein aan de Haarlemmerstraat, bij den Tol. Dit terrein had een breedte van 65 en een lengte van 110 meter. En daar behoefde men slechts So per jaar voor Ie betalen. In zoover was de zaak dus weer ge zond. De vereeniging „Zandvoort" besloot toen in 1919 weer toe te treden tot den Haarlemschen Voetbalbond zé v dadelijk in de eerste klas geplaatst. Er moest nu evenwel een kleedlokaal ko men. Daar werd óók al wat op gevon den 1 Het bestuur kocht een soldaten- keuken, staande op een terrein aan dc Parkstraat. Dat ding was 12 M. lang, 4 M. breed en 4 M. hoog. Nu was het de moeilijkheid, om die kelken van de Parkstraat naar het ter rein aan de Haarlemmerstraat ie trans- portecren. Geen noodl Nu bleek de ware clublicfde weer! Bestuursleden en spe lers zaagden het huisje in drie stukken en vervoerden die op een wagen over den weg naar het nieuwe terrein. Daar werden de drie stukken weer aan elkaar gevoegd, zoodat „Zandvoort" de schikking had over een flink kleedlokaal, waarin bovendien een buffet gemaakt werd. Er gebeurde evenwel iets, dat een lee- hjke streep door de rekening bracht. Toen de soldatenkeuken ongeveer veer. tien dagen op haar nieuwe standplaats stond, blies een hevige Novemberstorm haar finaal onderstboven! Ze lag daar ;en vreemdsoortig ding in een diepe duinvallei 1 „Ende desespereert nietl" scheen evenwel hel devies van do Zandvoorters rezen. Tot Zaterdagsavonds laat werkten bestuursleden, spelers en sup porters om het kleedlokaal weer over eind te zetten; dat ging met behulp van eenige dommekrachten. Den volgenden Zondag werd er ge speeld alsof er niets gebeurd wasl In dat seizoen werd .Zandvoort" al dadelijk kampioen en nog wel zonder de hulp van Houtkamp en Water, die konden meespelen, omdat zij één keer voor E. D. O. waren uitgekomen en geen dispensatie konden krijgen om naar „Zandvoort" over te gaan. Hun hart was evenwel bij deze laatste club, zoodat zij besloten, in dat seizoen niet meer voor E. D. O. te spelen. „Zandvoort" dacht toen naar den Ne- derlandschen Voetbalbond te kunaen overgaan, maar dat lukte niet, want ze moest nog een seizoen kampioen van den II. V. B. zijn. En zoowaar, ook dit gelukte! Houtkamp en Water werkten toer. weer mee. Keesman was niet van do partijdie speelde toen voor Storm- ogels. Nu stond aan het overgaan naar den N. V. B. niets meer ia den weg,,Zand- oort" werd geplaatst in de derde klasse. Maar met het grooter worden van het succes hielden ook de eischen van den N". V. B. gelijken tied. Zoo was bijvoor beeld het nieuwe veld niet breed genoeg meer het moest 16 M. verbreed wor den. Ondanks cca slechten ficancicelea toestand durfde de toenmalige Toorzit- ter, de heer Van Zeben, de onderneming wel aan. Onder zijn krachtige leiding kwam toen de verbreeding tot stand. De supporters maakten meteen een flinke waschgelegenheid, waarvoor het bestuur dc materialen kocht. De vereeniging telde (het bestuur mee gerekend) 76 leden, teen het eerste elf tal met het nieuwe sciroen iQ22/'23 in de tweede klasse A uitkwam. Het ging ook hier steeds crescendo! Zij, die eiken Maandag onze uitslagen bestudeerden, hebben het zelf kunnen zien. Tot nog toe werden elf wedstrijden gewonnen, vijf gelijk gespeeld en slechts één ver loren. Ook het doelgcmiddelde van 40—11 is zeer fraai ic noemen. En nu is dan weer opnieuw door die wakkere jongens he. kampioenschap behaald. Behalve aan de* goeden geest onder de leden, die niets te wenschen overlaat, heeft de ver eeniging dit succes aan den instructeur Segcnus te. danken. He: bestuur bestaat thans uit de hee ren i J. van der Wcrff, voorzitter; C. Siegers, secretaris; M. Keui. penning meester; A. Keesman, C. Beekhuis, P. Varekamp, L. Schut en J. Otter, commis sarissen. (De heer R. van Zeben is tot cerelid benoemd, terwijl de heeren J. Groen en E. Koper, die geen bestuurs leden meer zijn, tcch nog steeds als zoo. danig beschouwd worden.) Dit bestuur is persoonlijk aansprakelijk voor een bij de Haaxlemsche Bank gesloten leening van 3000. Er dan ook nog een groote schuld te vereffenen. Nu ..Zandvoort** ook kampioen van de tweede klasse gn- woxden is, zuilen er wellicht nog velen in de badplaats zijn, die als donateur willen toetreden. Het besmur, dat het sponiviteitsge- voel der leden, steeds aankweekt en streng ingrijpt als er iets verkeerd dingt te loopen, is zeer tevreden over de be. handeling, die „Zandvoort" van de riide der bor.den mocht ondervinden; altijd werd door die lichamen de grootst mo gelijke medewerking verleend. Het eerste elftal traint den laatsten tijd niet goede resultaten in een lokaal van School D; af en toe ook het tweede. De wedstrijden van „Zandvoort" wor den altijd druk bezocht; aan één der kan ton van het terrein rijn ongeveer 500 zitplaatsen. In het geheel kunnen twee duizend bezoekers geborgen worden. De talrijke supporters zullen ongcrwij* fold de verrichtingen van „Zandvoort" in een ander (nu nog niet b-kendl milieu met groote belangstelling gade slaan. Eén ding is zeker de blauw-gelc kleuren zullen enthousiast worden aan gemoedigd,-

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 7