Stadsnieuws Muziek Laatste iierieMen LAWNTENNIS BEXNEBROEK. Ongeval. Donder- 0afmiddag geraakte hot 3-jaiig meisje «raa den heer P. onder een automobiel, doch kwam er betrekkelijk goed af, na verbonden te zijn bij den dokter, werd «ij naar huis gebracht. Do moeder was bij het ongeval tegenwoordig. Onderzoek Wordt' ingesteld of hier schuld aanwezig ia of niet. HILLEGOM.- t DE RAADSVERKIEZING. De verkiezing voor den raad op Don derdag had tot uitslag Lijst i, Chr.- Soc. Partij, geen zetel; Lijst 2, R.-K., 5 zetels J. H. M. Balvers, Th. Jonkheer, P. Klaver, B. N. Loerakker cn Joh. v. d. LooLijst 3, S. D. A. P., 2 zetels P. H. Fijrna cn A Hoogmoed Lijst 4, Staatk. Ger. Partij, geen zetelLijst 5, A.-R., 1 zetel, J. O. VermeerLijst 6, Vooruit strevende kiezers, 1 zetel, J. H. A. Voo- ren Lijst 7, Chr.-Hist., 2 zetels P. de Vreugd en J. D. Jansen Lijst 8, vrije R.-K. lijst, 2 zetels A. Th. Murk en ïoh. van Houten Jz. Voor den Politierechter Beklagenswaardig. Het leven is niet altijd schoon! Vanochtend in het beklaagdenbank je een stakkerd, oen man van 75 jaar, schilder van beroep en wonende te Jan Gijzenvaart, die van poging tot diefstal is beschuldigd. Bekl. had getracht in den wink Van den bakker C. A. B. van der Voo- ren een ruit uit te snijden inet de be doeling daarna een broodje weg te nemen. Politierechter tot den bekl.: Werk Je nog? Bekl.: Ja, indien er werk voor mij is, dan wel. Maar nu is er geen werk. Politierechter vraagt aan bekl. wat ïijn bedoeling was met zijn poging pm de ruit er uit te nemen. Bekl.: Ik had honger en wilde een broodje hebben. Politierechter: Je wilde dus de stop verf verwijderen om dan de ruit er te kunnen uitnemen en zoo in den winkel .to kunnen om een broodje weg te ne men. Bekl.: Ik wilde een broodje hebben jbm op te eten en dat don betalen. Politierechter: Iloe wilde jo het dan betalen? Er was niemand in den [w inkel Beklaagde: Ik had dan om volk ge- toepen. Politierechter: Als je zóó fatsoenlijk bent, dan had je wel aan een andere manier trachtten in den winkel te ko men. Als dan do politierechter den bekl. vraagt of hij nog verdienste heeft, antwoordt deze, dat hij niets dan de 1 3 ouderdomsrente heeft. Bij een fa milielid krijgt hij nu en dan wat eten. De bakker deelt mede, dat toen hij bot bovenraam hnd opengeschoven en geroepen: wat moet je? het antwoord van den bekl. was geweest: Ik doe het niet en sta alleen maar te kijken. Get. had later met den bekl. medc- lijdon gekregen en hem een paar da gen daarna brood met vleesch ge stuurd. Maar de buren hadden hem gezpgd: doe dat niet, want Kuneman .verdrinkt toch al zijn geld. Een veldwachter, ais getuige ge hoord, zeide, dat bekl. al jaren een dronkaard is. Na den dood van zijn vrouw is het erger geworden. Nie mand wil hem meer in dienst hebben. Bekl. verwoont 1.50 per week. Hij leeft alleen cn betaalt de huur gere geld. De eene week krijgt do huisneer de 3 ouderdomsrente voor twee we ken huur en de andere weck behoudt ibekl die om van te leven. Men wil moeite doen om bekl. in een gesticht an N. Brabant te krijgen, maar bekl. jvil dat niet. Het O.M. zegt tot den bekl., dat er maar twee mogelijkheden bestaan: óf naar een gesticht, óf naar dc ge vangenis gaan. Man, wat wil je nu? Bekl.: Naar een gesticht wil ik niet. Daar kan ik niet aan wennen. Ik hen nooit in een kosthuis geweest. liet O.M.: Ga jo dan liever naar de gevangenis BekL Ja, Het O. M. zeide in zijn requisitoir, dat ïle poging tot diefstal vaststaande is, maar dat het de vraag is wat te doen me dezen grijsaard die het inderdaad niet gemakkelijk op de wereld heeft en d:c bovendien drankzuchtig is. Hij is te oud om hem te verbeteren en tem naar een Armbestuur te verwij den, helpt niet. Er rest dus niets dan hem eenigen tijd in de gevangenis op tc bergen. Inmiddels wil dan spr. trach ten bckL in verbinding tc stellen met een vereeniging die voor ouden van da gen zorgt om zoo tc trachten hem te helpen. Het O. M. rcquircert dan 3' maanden gevangenisstraf, De politierechter beduidt dat dc straf, lie geëischt wordt zoo lang is, om te trachten hem onder dak tc brengen. Bekl. Maar ik sta toch niet op straat. Politeirechtcr Maar het leven dat je nu lijdt is toch geen leven voor je. Bekl. wordt daarna tot 3 maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Inderdaad een wèl-bcklagenswaardigel Postwlsselverval- schlng. 1 C. huisvrouw van W. v. D„ te Be- cerwijk, stond terecht wegens valsch- heïd in geschrifte. Beklaagde had in haar woning een postwissel tot een bedrag van f 2S.80 ge vonden, die de postbode daar had be- xorgd, aan D. geadresseerd en die daar na, nadat zij haar van haar handteeke- ning had voorzien, geïnd. BekL zeide nu dat zij had gemeend dat haar geld van de belastingen was teruggezonden. Maar het bleek dat be klaagde, nadat aan het licht was geko men dat het geld niet voor haar, maar voor den heer Ch. D. was bestemd, hot geld niet had terugbetaald. Het O. M. Tcquirecide 6 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf, onder de voorwaarde dat binnen 2 maanden dc geïnde gelden worden terugbetaald. De politierechter bepaalde de straf op 6 maanden voorwaardelijk, maar den termijn van terugbetaling van de gelden op 3 maanden, Diefstal. Tegen een dienstbode, die in haai dienstbetrekking f 150 had ontvreemd, dat later door haar is terugbetaald, wera 5 maand gevangenisstraf geeischt. De «politierechter zal schriftelijk vonnis wij- Gren, BECIN VAN BRAND. Donderdagavond half elf ontstond een begin van brand op de zolderka mer van perceel Tetterodestraat 4, veroorzaakt doordat de bewoner een stuk van een film te dicht bij een petroleumlampje hield. Dit stuk vloog, evenals oenig beddegoed, in brand. Do bewoner wist bet brandje zelf met eenigo emmers water te blusschen. De brandweer was met den staf aanwezig. AANGEREDEN. Donderdagmiddag twaalf uur wil de do 53-jarigo G. van M., wonende in do Damstraat, de Raaksbrug over de Leidschevaart oversteken, maar sloeg daarbij geen acht op het drukke verkeer aldaar. Hij word dan ook door oen naderenden motorwielrij der, die langzaam rechts reed en luide signalen gaf, aangereden, waardoor hij viel. llij werd bij den tandarts A. Ilartmanu op de Leidschevaart bin nengedragen, waar hij door eenige le den van de Eerste Ilulpvereeniging „Snelverband" voorloopig werd ver bonden, waarna hij per brancard naar het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd werd. Hier bleek, dat zijn linkerbeen gebroken was. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. In de beden gehouden zitting van het Centraal slembureau is in de va cature ontstaan door het bedanken van mr. P. A. Diepenhorst benoemd tot lid dor Provinciale Staten van Noord-Holland do heer W. J. Bossen broek (Antirov.) van Amsterdam, oud lid der Stoten. ZIJ, DIE NIET STEMDEN. Voortdurend komen ter gemeente-se cretarie berichten cn briefjes binnen van personen, dte om een of andere reden niet aan de stemming deelnamen en daarvoor een geldige reden wenschen op te geven. Dat is goed, maar vele van die briefjes zijn geadresseerd aan den heer C. Maarschalk, burgemeester. Het gevolg is, dat de burgemeester al deze briefjes toegezonden krijgt en wan neer hij thuis is. deze zelfs nagezon den worden aan zijn particuliere wo ning. Dat is nutteloos werk. Straks gaat de burgemeester met ver lof cn dan zouden deze briefjes zelfs op gezonden moeten worden. Het verzoek is nu, dat al degenen, die een dergelijk briefje ineenden, zulks eenvoudig adres- secren aan de Gemeente-Secretarie, af- deeling 5. In dc verschillende kieskringen stel den hedenmorgen in een openbare zit ting de hoofdslemburenux officieel de uitslagen vast der gemeenteraadsverkie zingen. Symphouie-orkest Euterpe". Leden- concert. Op ..Bosch cn Hoven" onder Heem stede, werden de leden van „Euterpe" verbast oi> eeu tuinooncort. 3d Haa stig weder, luidde de uiinoodiging, maar hoewel het concert door ging, zoo heel gunstig was deze Mei-avond toch nietde bezoekers die onder don reuzen'oeuk van Bosch en Hoven had den plaats genomen, zullen dat aan een paar koude voeten wel ondervon den hebben, on de spelers in de mu ziektent aan de koude vingers waar mee zij hunne instrumenten te be werken hadden. ..Bosch en Hoven" is anders een geschikte gelegenheid om dergelijk© uitvoeringen te geven, zelfs de wind kan er weinig hinderen, als de temperatuur maar wat dragelijk De wakkere leider J. A. Meng had met zijn muzikanten weer een uitge breid programma klaargemaakt., waarop wel eenige oud-bekenden, maar toch ook weer e:n paar novitei ten voor het orkest plaats gekregen hadden. Zoo b.v. ce mooie wals van L. Yc-mey „Valse fles Cumbrioleurs", die met een mooi gespeelde hobo-solo ingezet werd. en verder doorgaans goed klonk, a'leen aan de begclei- dingspartiien te hooren zou men soms gezegd hebben dat het stuk nog maar in de grondverf stoncl. Dan een potpourri van Duifsclie makelij, gezet door A.Rechücg, en die mr-t vft'J entrain gespeeld werd. Ik heb een potpourri wc', eens vergeleken met een boek. dat verkeerd ingebon den was. maar dezo „Musikalische N'achrichten" hadden nog meer van een tot snippers verscheurde muziek bibliotheek. die aan den wind prijs gegeven, in bonte mengeling opdwar relden. Stel u voor: vier maten Faust en dan plots zonder overgang een even klein stukje Freiscbütz. Of de heraut-fanfare uit Lohengrin, die tot inleiding strekte van een beknide Ty rol! enne. Enfin een reuzen-parodie van muzikaal schoon en lee'ïfk, alleen als grap te aanvaarden. De piston speelde heel mooi een solo. De karakteristieke .Tapaneesche Marsch beviel mij 't meest, maar veel kwaad kan ik ook niet zoggen van do wiize waarop Keiler Bcla's Luetspiel- ouverturc gespoeld werd, Enkele minder gelukkige détails zullen we maar op rekening stellen der ver kleumde vingers. Een dankbaar pu bliek vulde den tuin. JOS DE KLERK. Liturgisch Wijdïngsuur. Evang- Luth. Kerk. „Zelfs do Godsdienst, welks onuit- onbewust de stemmingen van Woord cn Muziek over mij voelde komen, schoot mij een zinsnede van Albert Lindner, die ik pas gelezen had, tc binnen. „Zelfs de Godsdienst, welke onuit gesproken doel is do verheffing van dcu geest naar het bovenzinnelijke, kan do gouden brug niet ontberen, die de kunst bouwt, van het materieele naar het geestelijke." Die gouden brug werd Donderdag, avond op het liturgisch wiidingsuur, dat Ds. do Meijero in de Evang. Luth. kerk hield, opgericht door de aH-zangercs Mevr. L. M. Koolhoven Eyre Asho en don tenorzanger uit 's-Gravenhago ThooHannema, boiden gesecondeerd door den heer W. H. Bielo aan het orgel. Do voorzanger had do liturgische avond, gewijd aan „De Macht van den Heiligen Geest, derwijze geschikt, dat gebed, gemeentegezang en Bijbel lezing afgewisseld werden door solo zangen die in het kader pasten, en als 't ware er de bespiegeling van vormden. Dat deze zangen allen in 't Duitsch waren, kon misschien toe val heeten, doch waarschijnlijker nog too to schrijven aan de onbetwistbare armoede aan goede Ncdcrlandschc kerkhymnen. Als de liturgie in do protestantsche kerken herleving krijgt, waarop'sommige teekenen wij zen, dan zal blijken dat er voor Chr. Nederlandsche componisten nog een groot veld braak ligt. Van Bach, de Luthersch liturgische componist bij uitnemendheid, wiens cantaten b.v. reeds een afgerond ge heel voor den kerkdienst vormen, zong Mevr. Koolhoven „Kommt See- len, dieser Tag" en „Mein glaubiges Herze" uit de Pfingst-Cantate. In verheven waardigheid en toch met frissche blijmoedigheid klonk het mooie lied van den Leipziger Cantor. Mevr. Koolhoveivs prachtig orgaan vond de juiste tinten, geleid door be grip en medevoelen met de kinderlijk- vrome opgewektheid van den tekst, om het lied zoo weer te geven dat de stemming ook over ons kwam. Uit „Pax Vobiscum" van Schubert was de indruk zoo mogelijk nog dieper, do warme expressie, die de zangeres in die heerlijke hymne legde, assimi leerde voortreffelijk met het Evan geliewoord waarvan zij de bespiege ling was. Do heer Hannema hoorde ik in de eersto tenor-aria uit „Elias" „So Jhr micli vom ganzen Herzen suehet". Deze jonge man beschikt over een prachtig lyrisch orgaan, zcUlzaam van timbre, zoowel in het borsiregister als in de „demie teinte". De stem zit heel goed en wanneer de zanger vol komen behcersching over de adem- techniek zal verkregen hebben en tot artistieke rijpheid zal gekomen zijn, wordt hij beslist een tenor van aller- eersten rang. Zijn aria klonk ontroe rend mooi. Van Theo Hannema zal men metter tijd wel meer hooren. Niet alleen door zijne begeleidingen diende de heer W. H. Biele dit Li turgisch V.'ijdingsuur aan het orgel, doch ook door eenige vóór- en tus- schenspelen die zeer gunstig de waar digheid van den avond vermearder- dcn. JOS. DE KLERK- OP EEN TREIN GESCHOTEN. Door dm sUilionschef is Donderdag bij do politie aangifte gedaan, dat aan Ce halto Leidscbestraat door iemand, met buks op een trein is geschoten. iar wij verder vernemen, heeft een reiziger, die met don trein uit Rotterdam, 5.25 D.m. te Haarlem arriveerde, aan gifte gedaan, dat in een ruit van zijn coupé waarschijnlijk met een buks een gat is geschoten. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. ZOMERUNIFORMKLEEDING. Het rijdend trampersoneel heeft aan de directie verzocht om voor de zomer maanden linnen uniformjassen te ver strekken. De directie is bereid om aan dit verlangen te -voldoen en zal haar besluit 1102 nader meedeelen in ver band met den draagtijd van de win- terumformkieeding. Eerlang zuilen wij dus cok conducteurs en wagen- voerders evenals de postmannen met linnen uniformen getooid zien, wat bii greote warmte voor dat personeel veel aangenamer zal zjjn, dr.11 de zware kleeding van thans. STAATSCOURANT. Dc Staats courant bevat de statuten van de N. V. Gerard A. van der Steur's Kleeder makerij. In Nederland kunnen ook filialen worden gevestigd. Het doel is voorzetting der zaken tot dusverre ge dreven door den heer G. A. van der Steur, nl. het drijven van eeu klce- derniakerlj. Het kapitaal bedraagt 200.000, verdeeldin 200 aandeden a f 1030. welke allen zijn geplaatst en volgestort,. De heer G. A. van der Steur ontvangt voor den inbreng 108 aandeelen. Voor de eersto maal werd tot directeur benoemd de heer G. A. an der Steur. POLITIE, STUDIE. DEBATING- EN PROPAGAXDACLDL» Donder dagmiddag had deze club een samen komst belegd in de zaal van liet Blauwe Kruis alhier, waar de heer Haarman, hoofdinspecteur bij de Aia- stfrdiiiusche politie, het onderwerp be handelde: „Wet tot verzekering van de bij de wet bevolen of toegelaten vrij heidsbeneming en het binnen treden van woningen". De voorzitter, de heer K- Tijster man, herinnerde er aan, dat voor dit onderwerp reeds belangstelling ge wekt werd op de lezingen door Mr. de Blécourt gehouden en wees er op hoe gebiedend noodzakelijk het is, dat de politie-ambtenaar de in deze wet toe gekende bevoegdheid weet te gebrui ken. De heer Haarman toonde met tal van practische voorbeelden aan hoe noodig het is om de voorschriften van bovengenoemde wet ernstig te bostu- doeren. Bijna dagelijks moet ieder po litieambtenaar van de hem in deze web toegekende bevoegdheid gebruik maken. Veel echter blijft overgelaten aan een degelijk inzicht van den ambte naar zelf. Spr. gaf dan aan de hand van ge schriften van gezaghebbende perso nen en de jurisprudentie een definitie van het begrip „woning", voor de po litie van veel belang, voorts tallooze voorbeelden van bij de wet bevolen vrijheidsbeneming, en van toegelaten vrijheidsbeneming. Daarna besprak hij de gevallen waarin do ambtenaar voorzien moet zijn van schriftelijken algetneenen of bij zoude ren last toe binnentreden; wie als lastgever moet en mag optreden en welke vormen in acht moeten wor den genomen naar het grondwettelijk voorschrift betreffende de bescherming van het ..woningrecht". Ook do bepalingen in het nieuwe, nog niet in werking getreden, wetboek van strafvordering behandelde spr.. die aan het einde van zijn, met bij zondere aandacht gevolgde, duidelijke lezing een dankbaar applaus oogstte. Do voorzitter dankte den lieer Haar man voor diens leerzame rede en deelt nog mede, dat de behandelde stof bin nen enkele weken als boekwerk zal verschijnen. MUZIEK ÏN DEN HOUT. Het programma voor het namiddag concert in den Hout op Zaterdag 26 Mei om half drie. luidt: 1. Cadettenmarsch J. P. Souza- 2. Ouverture „Fra Diavolo" D. P. E. Auber. 3. „Zigetinerliebe", Walzoi F. Léhar 4. Fantasia dell' opera „I Pagliacci" R. Leoncavallo. 5. Ouverture „Piqué Dame", F. v. Suppé. 6. Polnische Nationaltanz, Scharvvenko. 7. Fantasia dell' opera „Butterfly" G. Puccini. DE AUBADE TE AMSTERDAM. Men sohrijft ons: Het resultaat der vergadering, uitge schreven door een commissie uit het Am- sterdamsehe Aubade-Comité, en gehouden In aZng en Vriendschap alhier, hestsat hierin, dat van de vijftien aangeschreven vereenigingen er zes vertegenwoordigers hadden gezonden. Door de uiteenzetting van het comité, waardoor de deelneming voor een ieder mogelijk kon worden ge acht, gaf de Christ. Oratorium-Vereeni- «ing zich definitief als medewerkend op, terwijl de dames cn heeren aanwezigen van de vereemgingen Doopsgez. Zangkoor, Proza en Poëzie, Chr. Zangvereeniging Soli Deo Gloria, Haarlemsch Chr. Man nenkoor en Ilaarlemsch Zanggenot ieder voor zich ma de toelichting zelf zeer gaarne zouden medewerken en beloofden hun vereenigingen er toe te zullen bewegen om alle mede werken. Zoodat het wel zoo goed als zeker is dat behalve de R.K. Kerkzangers, het grootste aantal Christelijke Haarlemsche zangers zullen medewerken om de aubade te Am sterdam op 6 September zoo grootseh mogelijk te doen zijn. NEDERLANDSCHE AANNEMERS- BOND. De afdeeling Haarlem van den Neder- landschcn Aanncmersbond hield Don derdagavond in het gebouw „Dc Nijver heid" een ledenvergadering onder Ici ng van den heer S. P. Reijnierse, Dc heer A, N. Cc melisse, die onge- :r negen jaar de functie van ie-pen- ningmecster vervuld heeft, had wegens zijn vertrek uit de gemeente als zooda- nigb edanltt. Als blijk van erkentelijk heid werd hem door de afdceling een zilveren legpenning aangeboden. Tot penningmeester werd thans be noemd de heer J. C. Geyl, die tot dusver -penningmeester was. Voor laatstge noemde functie werd de heer Jac. Klerk gekozen. VEREENICINC TOT BEVORDE RING DER BELANCEN VAN T. B. C.-PATIëNTEN IN NEDER. LAND. De afdeeling Haarlem van boven genoemde vereeniging hield Donder- lagavond in het Blauwe Kruis, Oude Groenmarkt alhier, een openbare feest vergadering. De voorzitter opende dc vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen en speciaal tot do hoeren M. Maurits, arts en 1 .11. Lessing, bondsvoorzitter. Medewerking verleen de voorts de mandolineclub „Apollo". Den heer Maurits werd hierna het woord gegeven tot liet behandelen an het onderwerp: „De tuberculose en de Invaliditeitswet". Uitvoerig behandelde spr. de ver- Killende stadia der tuberculose én wees er daarbij op dat zelf-genezing door krachtigen weerstand van het lichaam lang niet uitgesloten is. Hierna behandelde spr. de vraag hoe de tuberculose het best bestreden akn worden en deelde als zijn per soonlijke meeniug mede, dat de be strijding vooral moest plaats hebben in de eerste levensjaren. Tenslotte behandelde spr. de inva liditeitswet 111 verhand met de tuber culosebestrijding. De heer i. H. Lessing hield daarna een rode over de sociaal-economische ijde van het tubercolosevraagstuk. Met een opwekking om lid te wor den der vereeniging en de bestrijding der tuberculose zoo krachtig mogelijk te steunen, eindigde spr. Ter afwisseling gaf de Mandoline club Apollo eenige muzieknummer ten beste, die een hartelijk applaus moch ten verwerven. De voorzitter bracht hierna dank aan de beide sprekers cn hoopte dat de aanwezigen hiervan loering zouden trekken en het gesprokene nog lang in herinnering mocht blijven. Even eens werd dank gebracht aan Apollo voor haar welwillend verleende mede werking. Binnenkort zullen te Haarlem, even als in andere plaatsen, dour de ver eeniging lantaarnplaat es vertoond worden betrekking hebbende 00 liet nazorg-systeem, zooals dit in Enge land wordt toegenast. DE BETEEKENIS VAN DE UITSPRAAK VAN DEN SENAAT. PARIJS (tluv&s.) Daar de stemming van den a".u Hooggerechtshof zetelenden Senaat gekomen is na de gisteren door Poincaré in do Kamer gehouden rede. welke een succes had grooter dan ooit, v.-ordt dit votum door politieke kringen beschouwd a'.s geenszins de politiek van het kabinet te raken, doch een uitslui tend juridisch karakter te dragen, en a". be teekent, dat de Senaat er de voor keur aan geeft de woelingen der commu- m voor het Assizenhof te berechten. Daar het kabinet aanblijft, verandert Millerand niets aan zijn reisprogram naar Fransche Comté en Elzas-Lotharingen en blijft zijn vertrek daarheen bepaald op het reeds vastgestelde uur. GRIEKENLAND EN TURKIJE. LAUSANNE, (13.T-A.) Naar uit Turksche bron gemeld wordt zou in het antwoord van Angora omtrent een eventueelen astand van Kara- gatch door Griekenland aan Turkije ui beginsel een voldoening der scha devergoeding in grondgebied in plaats van in contanten aanvaard worden, doch zou Angora behalve afstand van Karagatch bovendien afstand van de spoorlijn MuleUBourgas ei- schen. EURGEROORLOC IN BULCARIJE. WEENEX, 25 Mei. Volgens be richten uit Boekarest en Belgrado dreigt er in Bulgarije een burgeroor log te zullen uitbreken. De regeering kan, ondanks haar krachtig optre- ■dera den Me.cedonischen opstand niet onderdrukken. De oppositiepar tijen verbonden zich met de Mcccdo- niërs om de regcering teh val te bren gen. De rc-geering heeft maatregelen genomen tot het doen van massa-ar restaties en heeft daarbij de gewa pende tooerengarden te hulp geroe pen. KANS OP OORLOC TUSSCHEN CRIElCENLAND EN TURKIJE. ATHENE, 24 Mei. Algemeen gelooft men, dat oen eventueele nieu- e oorlog tusschen Griekenland en Turkije niet uitgesloten is als gevolg •an de Turksche eischén te Lausanne betreffende de schadeloosstelling van Griekenland. Barprliike Stand HAARLEM. BEVALLEN: 24 Mei: M. Jacobs Gast, z. 25 Mei: M. A. Ilerscvoort— Konzen, d. OVERLEDEN: 23 Mei: F. van Ka- kerken, 75 jaar, Aelberlsbergstr, 24 Mei: P. van ZwedenKok, 81 jaar, Rozenprieelstraat. M. J. van Koperen •Reenter, 71 jaar, Jansweg. M., 2 maanden, dochter van A. A. Prins, Kamperlaan. 25 Mei: D. van Leer 7 jaar, Koningstraat. DE TOESTAND TE DORTMUND. DORTMUND (B. T. A.) De toestand Is veel kalmer, naar het schijnt eijn zoowel patroons als arbeiders tot concessies neigd. ARBEIDSCONFLICT IN DE ZWEEDSCKE IJZERINDUSTRIE. STOCKHOLM. 25 Mei. Men heeft hier goede hoop dat het arbeidsconflict in de Zweedschö ijzerfabrieken, waarbij ongeveer 25000 personen zijn betrokken, spoedig zal zijn afgeloopcn. Een bcmia delingsvoorstel is beiden partijen voorge legd. DE ONGEREGELDE TROEPEN IN IERLAND, LONDEN", (Reuter). Volgons een officieel te Dublin bekend gemaakt bericht werd een geheelc staf ongeregelde troepen in West-Icrland gevangen genomen, waarbij den Vrij staatschen troepen tevens ccn aanta' geweren alsmede groote hoeveelhe den munitie in hantien vielen. DE RUST HERSTELD. GBLSEN KIRCH EN(B. T. A.) 's Mid dags om 4 uur was de rust hersteld. Poincaré blijft PARIJS (B.T.A.) De bladen zijn zeer verheugd dat het Millerand ge lukt is, Poincaré van zijn besluit tot aftreden te doen terugkomen, en leg gen er nadruk op dab de Senaat a's hooggerechtshof uitspraak heeft ge- daun, dezo dus buiten elke anti-minis- terieele gezindheid staat en den pre mier kon noch kan treffen. Sport eis WeSsSrijÊsa VOETBAL. De huldiging van it. C. H. De optocht, die Zondagmiddag naar het R. C. H.-terrein aan den Middcn- cg gaat, wordt niet opgesteld op liet cavciierieterreiu aan den Schoterweg, zooals aanvankelijk in de bedoeling lag. De militaire autoriteiten hebben namelijk geen toestemming voor gegeven. Het comité uit de burgerij wilde nu het Kenneinerplein als plaats van op stelling gebruiken en heeft dit dan ook aan liet gemeentebestuur van Haar lem aangevraagd. Dit wilde evenwel alleen toestemming vcrloenen voor een optocht zonder muziek en opgerolde banieren, liet comité bedankte daar evenwel voor. Van het gemeentebestuur van Scho ten is nu toestemming gekregen, om den optocht op het terrein aan de Paul Krugerkade op te stellen. De stoet vertrek te kwart over écn met de muziek van „Harmonie-Cres cendo" voorop langs Paul Rruger- straat. Generaal Cronjéstraat, Julia- napark, Schoterweg. Ovortonstraat naar het terrein aan den Middenweg, waar de huldiging te kwart voor twee plaats heeft. Zij, die het Comité financieel v il len steunen er is nog geld noodig kunnen dit doen bij den heer v. d. Putten, Scheeperstraat 40, Schoten. 1HCEZONDEN MEDEDEEL1NCEM k 60 cents por regal. Merk „Vossekop in ster" de beste verf om KleereD, Blouses, Gordijnen, enz. zelf te verren. •132c NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Vrijdag 25 Mei. 5e Klasse Se Lijst. Hooge prijzen: 17673 1000. 968 22597 elk ƒ400. 4411 4625 10904 13S60 14502 elk ƒ200. 172S 1S57 12718 13369 15010 15813 elk Prijzen van ƒ70: IOOÏ 141 269 285 348 415 465 809 1233 1893 2128 2286 2525 2534 2706 2770 2963 3012 3342 3439 3531 3566 3S32 3860 3919 3951 4435 4471 4753 4784 4SS5 4949 5120 51-15 5166 54.94 5515 5719 5795 5937 59S7 6070 6258 6302 6456 7174 7621 7656 7822 7652 8403 S410 8692 S747 8883 8891 9123 9292 9234 9241 9409 9462 9813 9921 9960 9964 9976 10092 10316 1031S 10506 10S1S 11012 11425 11456 11476 11543 11633 11641 11S42 12059 12221 12357 12455 12591 12787 12973 13018 13024 13061 13126 13151 13297 13396 13574 13881 13979 14036 14212 14404 1454S 14600 14668 14674 14722 14935 149S1 15093 15108 15279 15650 15803 15922 16018 16086 16249 16294 10533 16326 16451- 16647 16655 167S5 17054 17207 17218 17293 17343 17497 17681 17795 17894 18250 15379 18718 1S732 18891 19177 1918') 19245 19654 19790 19801 19878 1993S 1998S 10105 20123 20142 20332 203S6 20456 20610 20657 20794 20828 20841 209(13 21211 21296 21402 21545 2159S 21700 21701 21815 22140 22313 22556 22558 22619 22683 22931 NIETEN: 219 259 264 503 676 752 807 958 .1259 1436 1789 2230 2674 2920 3310 3621 3903 4173 4423 4888 52S7 6126 6538 6809 7006 7312 7682 7912 S621 8785 9290 9714 9875 1083 1219 1406 1623 12S1 145-1 1484 1527 1552 1S81 1942 1944 1964 2279 2315 23S6 2527 2595 2707 2719 2748 2760 2814 2966 2970 3052 3209 3211 3318 3393 3476 3507 3533 3677 36S3 3728 3778 3786 3911 3949 3990 4045 4109 4134 4229 4251 4328 4345 4377 43S2 4477 46S1 4695 4734 4785 4SS3 4901 4973 5008 5053 5064 5278 5354 5358 5495 5541 5542 5565 5612 5661 5677 5714 5738 6117 6136 6225 6230 6315 6439 6499 6583 65S9 6605 6739 6742 679-1 6818 6S19 6847 6852 6897 7001 7018 7021 7084 7189 7260 7269 7372 7423 7446 7566 7644 7703 7706 7723 7756 7757 7794 8010 8023 8098 8181 8520 8649 8689 S693 8697 S703 8756 8992 9017 9096 9108 9117 9118 9301 9374 9399 9419 9535 9627 9771 9776 9797 9802 9S17 9857 9912 9985 9990 1.0025 10066 10063 10141 10199 10200 10210 10269 10309 10359 10505 10516 1.0539 10561 10644 10651 10S27 10834 10868 10935 10965 11060 11127 11257 11290 11397 11517 11548 11742 11743 11756 11761 11774 11S31 11852 12003 12007 12022 12090 12118 12131 12228 J2567 12573 12627 12630 12657 12658 12703 12709 12742 12745 12794 12795 12836 12S43 12860 12897 12915 12927 12930 12947 13048 130S6 13132 13172. 13173 13238 13372 13433 13445 13479 13522' 13618 13630 13640 13655 13662 13723 13802) 13856 13864 13920 13945 13953 14009 14015 14072 14093 14145 14152 14183 14194 14297) 143SS 14416 14433 14459 14461 14464 144S3i 14535 14551 14552 14560 14622 14632 146S7.' 14711 14787 14793 14826 14S54 14S67 149071 15061 1506S 1509S 15145 15192 15195 15206? 15269 1535S 15371 15385 15427 15507 1550S) 15556 15633 15674 15677 15695 15791 15795. 15798 15799 15847 158S5 15S95 15S97 I592S', 16026 16036 16077 16097 16113 16130 161601 16239 16303 16372 164S6 1649S 1650S 16532 16535 16557 16577 16726 16734 16860 16SS3) 16926 16960 17039 17121 17123 17255 17326 17334 17396 17425 17470 17471 17501 17539 17570 17591? 17607 17706 177S8 17S00 17829 17934 179411 17948 17904 17985 18056 1S103 1S114 1S155) 1S171 1S1S0 18226 1S235 18237 1S302 1S362'. 18418 18420 18552 1S5S4 18599 18678 1S693 18713 18739 1S7S0 18804 18974 19063 19069 19144 19251 19258 19260 19336 19355 !9389| 19392 19469 19484 19502 1950S 19583 19630' 19675 19721 19722 19759 19931 19999 20043! 20060 20069 20147 20222 202.31 20239 20255' 20362 20367 20388 2044S 204S4 20516 20527] 20620 20675 20S05 20836 20S74 20875 20902! 20910 20956 20977 20995 21017 21037 21316| 21355 21388 21437 21502 21532 21543 21558 21559 21597 21601 21619 21631 21637 21660. 21678 21785 21832 21875 21S88 21909 2195S 21961 21974 22029 22070 22082 221S0 22191 22197 22214 22222 22245 22266 222S3 22305; 22316 22378 223S5 22471 22475 22481 22504 22526 22548 22607- 22632 22653 22754 227S3 22860 22945 22953 22960 22SS7 5e Klasse 7e Lijst: 9152 ni.z. met 70: 10573 m.z. 10872: 22580 m.z. 224S0: 22S57 met ƒ201)1 m.z. 22S59 met ƒ200: 957 ontbreekt Wegens teleloonstoring morgen nog eenigé nummers. Nu de wedstrijden om de Davis-Cup begonnen zijn, met eene overwinning van Frankrijk tegen Denemarken, geven wij hieronder nog eens de volledige loting Europeesche Zóne. Argentinië vrijgeloot N Tsjecho Slowakije) Zwitserland Engelsch Iodic Frankrijk Gr, RrittanniC België vrijgeloot vrijgeloot Amerikaansche Zóne. Canada Japan De winnaar speelt tenslotte tegen de houders, de Vereenigde Staten

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 12