INGEZONDEN MED ED EEUIM GEN 60 Gts. per regel. Verkrijgbaar te Haarlem bij: Mij. ï,T>E FAAM", JAC. LAMP, Magazijn „NEDERLAND" Kattenburg Co.; te Zandvoort bij: A. BAKELS; te Bever wijk bij: N.V. STÖUTENBEEK's MO- DEMAGAZIJNEN. BRANDSTICHTING. De 22-jari ge zoon van den landbouwer H. te Dieze, bij Zwolle, die niet goed bij bet hoofd is, heeft Woensdagochtend een hooiberg van zijn vader in brand ge stoken, nadat hij wegens ongenoegen uit huis was geloopen. Behalve de hooiberg verbrandden drie groote schuren met. alles wat er in was, be nevens een varken. HONDSDOLHEID. Te Doetin- chèrn is een geval van hondsdolheid geconstateerd- In verband hiermee heeft de commissaris der Koningin in Gelderland het muilkorven van hon den bevolen ten Oosten van den IJ sol met inbegrip van Zutfen en ten Noordoosten van het Pannerdeiisch kanaal en den Neder Rijn. VERDUISTERING Het Volk meldt. Als verdacht van verduistering en valsohheid in geschrifte, tengevolge waarvan een effectenfinna op het Ro- kiu te Amsterdam voor f 20.030 is bènadeeld, zijn een procuratiehouder en een kassier aangehouden. ONREGELMATIGHEDEN IN BE'- HEER. Wij lezen in het Hbld.: Na voorloopig onderzoek door de Utrechtsche hoofddirectie, zijn, vol gens de „Gooisohe Post", de beheerder van het bijkantoor Hilversum der Hanzebank, de heer G. F. M. G. en de isgent der Hanzebaiik te Laren, de heer A. W., beiden in hun functies geschorst op het vermoeden van het plegen van onregelmatigheden in het. beheer der hun toevertrouwde bank zaken. Een nader onderzoek zal r.og moeten ultra alten, of en zoo ja tot welke bedragen de Hanzebank nier- door benadeeld is. HET ZILVEREN P.EGEERÏNGS JUBILEUM VAN H. ftl. DE KONINGIN. Naar de Maasbode verneemt, zal de Koningin op S September a-s. de Sporticesten komen bijwonen, welke ter gelegenheid van bet regeeringsju- büeum te Amsterdam zullen worden gegeven. Op dien dag zal H, M. aan het Willemsparkstation arriveeren om zich vervolgens naar liet Stadion te begeven, waar zij gedurende ander half uur bij de daar te hóuden wed strijden zal tegenwoordig zijn. Daar na zal H. M. een bezoek brengen aan de roei wedstrijden van „De Ainstel". EEN FLESCH~"MET ZWAVEL ZUUR GESPRONGEN. Woensdagmiddag is op de Prinsen gracht bij de Rozengracht te Amster dam een mandenflesch, staande op een vrachtwagen der Pha-nnacenilsche Handelsvereeniging, die ruw zwavel zuur bevatte, gesprongen- Acht voor bijgangers werden door het bijten de vocht aan armen of beenen ge wond. De wonden waren -volgens het Hbld. niet van levensgevaarlijken aard. Op de vragen van den heer Van Zadelhoff betreffende de wijze van be rechting der principieel© dienstwei geraars antwoordde de minister van Justitie Dat niet steeds 'bij d'e eerste veroor- deeling een langere vrijheidsstraf wordt opgeOegd met ontslag uit den dienst, doek somtijds een. veroordee ling tot kortere vrijheidsstraf zonder ontslag wordt uitgesproken, die dan dus den betrokkene gelegenheid geeft op zijn aanvankelijke houding terug te komen, ia niet een verschijnsel van den laatst en tijd, doch heeft ook 'vroeger aldus gegolden. Evenmin is het instellen door den advocaat-fiscaal, ingevolge autorisa tie van het hof op den voet der pro- visioneele instructie van appèllezen vonnissen der krijgsraden inzake dienstweigeraars, iets van den (laatsten tijd. Alleen is öogenblikke- lijk het aantal a.ppellen wat hóoger ge weest dan gewoonlijk, hetgeen schijnt samengehangen te hebben met d c,m ra sta,ndigheid. dat geoordeeld werd, dat- de krijgsraden ten onrechte geen ge bruik hadden gemaakt van de sinds I voor Willem den Veroveraar en be halve zijn bezitting hier heeft hij nog twee of drie landgoederen en een in Scnotland. „Dat herinnert me op eens aan een ander huis, Liesbeth; het is niet groot ot weelderig, maar heel oud; het is een huis dat niet- ver van het dorp Down, in Kent, ligt; een huis. dat eigenlijk heelemaal te gronde gaat door gebrek ami een meesteres. Ea soms, legen den avond, denk ik wel eens, dat het moet droomen van de lichte voetjes en zachte handen, üie het zooveel jaren geleden gekend heeft en dat het zich dan eenzamer moet voelen dan ooit". „Arm huis!" zei Liesbeth zachtjes. „Ja, een huis is erg menschelijk, Liesbeth, vooral een oud huis, en het •voelt behoefte aan de liefderijke zorg van een vrouw even zeer als wij zelf". „Arm huis", zei Lie-sbelh, nog zach ter. „Hoeveel langer moet het nog wach ten, wanneer wil jij komen om er voor te zorgen, Liesbeth?" Zé schrok, en ik verbeeldde me dat ze meer kleur had dan gewoonlijk, toen ze mij aankeek. „Dick", zei ze- toen. „haal nu die ladder voor me; bet is vreesel ijk on gemakkelijk om uren lang - in een 'boord te zitteu en „Liesbeth je zult den Robbedoes toch alles wel ten 'voile vergeven, is r Jan. j.l. door het nieuwe. Wetboek van Militair Strafrecht geopende moge lijkheid ontslag uit den militairen dienst te geven, onder ontzetting van de bevoegdheid oui bij de gewapende macht te dienen. Nooli over de vonnissen van krijgs raden eu Hof, noch over het uitlok ken van appellen door het hof, komt den minister e enigerlei zeggenschap toe. Den 'betrokkenen komt ook zelf het recht van beroep van de vonnissen dc-r krijgsraden toe. De overbrenging van de dienst weigeraars. wier zaak in appel mast worden behandeld. naar Utrecht wordt noodig geacht, opdat voor de verdedigers gelegenheid iet beraad met- bun cliënten zij. terwijl voorts het hof de persoonlijke verschijning van de. beklaagden wenscht en dezen zelfg. blijkens de ervaring, op tegen woordigheid Lij co uitspraak prijs te Stellen. Heeft derhalve die. overbrenging al leszins redelijken grond, de minister is desniettemin bereid in nader over leg te treden over die vraag of een ver- bliif der dienstweigeraars te Utrecht gedurende den ganseken tijd, van af de instelling van bet appel tot op de uitspraak, weil door het voren-aange geven doel worrit geboden. Overigens heeft die vraag voor het oogenblik haar belang verloren, om dat de bedoelde gedetineerden allen reeds in verband met de te hunnen aanzien gevallen eïndhiitspraak weder te 's-Gravenhage zijn teruggekeerd en thans geen enkele clieustweigerings zaak in liooger beroep aanhangig is. SMsalsws In do laatste ledenvergadering der afdeeluig Haarlem van bovengenoem- den bond is een zoo goed als geheel nieuw 'bes tuur gekozen, bestaande uit vertegenwoordigers van alle vakgroe pen. De heer Mars, de vroegere secre- taris-penuingaicester, maakt! eveneens _deel van liet nieuwe bestuur uit. Een 'goed fünclioneeren van de afdc-eling is nu gewaarborgd. I-Iet adres der af- decling is bij den jh'ecr Mars, Graaf- schapstreat Ti. KantoapreeM UITSPRAKEN. D- M. G., overtreding Ongevallen wet 2 maal f 25 subs. 25 dagen voor elke boete. j. M. vrijgesproken. H. B: "W. het te S.choten op straten spe len 3 subs. 1 week plaatsing in een tuchtschool. A. J- v. d. V. het te Fel sen op een rijwiel gezeten 2ich laten voorttrekken door een rijtuig f 3 subs. 1 week tuohtschoólstraf. J. P. K. het te Felsen als bestuurder van een rij wiel daarmede rijden op voetpaden tot wégen beboorende 3 subs. I week tuchtschool. P. B. overtreding Motor- en Rij wiel re glement f 5 subs. 1 week tuchtschool, M. M. van D., overtreding Arbeidswet 5 ma:il f 1 siibs. X dag hechtenis voor elke boete,. •T. v. S. idem 3 injal f 0.50 subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. B. B. het een ilUaderücar'gebruiken, terwijl deze niét voorzien is van een drinkbak f 4 subs, 4 dagen hechtenis, P. C. overtreding Bin- ,-isseherij '2' maal f' 10 subs. 5 dagen hechtenis voor clko boete, .T. N., idem maal f 10 subs. 10 dagen hechtenis voor tke boete. H. Th. A. overtreding Mo- >x- en Rijwielverordening van 1-Iaarlem- lerliede ert Spaarnwoudó f 5 subs. 5 da gen hechtenis. I-T. 'K. overtreding alg. pol. Torriemtig van Velse.ii f 0.50 subs. 1 week .ontschool. W. G. J. H. overtreding Motor- en Rijwielvvet f 15, subs. 15 dagen hech tenis; J. v. R. overtreding Motor- en Rijwielroglement. f 4 subs. 4 dagen hechtenis; C. B., openbare dronken schap f 3 subs. 3 dagen hechtenis; H. v. H. id, f 3 subs.3 dagen hechtenis; P. J. id. f 3 subs. 3 dagen hechtenis F. W. J. v. O,, id., f 6 subs. 6 dagen hechtenis: A. L. overtreding Arbeids wet f 2 subs. 2 dagen hechtenis,T. M. id. f 3. subs. 1 dag hechtenis; J. J. H. id., 21 maal f 2 subs. 2 diagen hechtenis voor elke boete. J. v. d. P. overtreding Jachtwet f 6 subs. 6 dagen hechtenis. D. de AF. overtreding IJkwet 3 maa.1 f 1 subs. 1 dag hechtenis v. i. boete. C. K. id. f 2 subs. 2 dagen hechtenis. D. de B. overtreding v. h. regl. o. d. wegen en voetpaden f 4 subs. 4 dagen hechtenis. P.- G. het te Beverwijk als bestuur-- der van een met een hond bespannen voertuig op zijn voertuig zitten f 5 subs. 5 dagen hechtenis. P. C. de G. overtreding alg. pol. verordening van Bloemendaal f 3 subs. 3 dagen hech tenis. P. F. liet te I-Taarlcmmerliede zon der vergunning woonwagens op den openbaren weg laten staan f 4 subs 4 dagen hechtenis. ■J. v. I-I. bette Haarlem op den open baren wee voetbal spelen f 3 sub. 3 dagen hechtenis. J. v. V. bet te Uao riem zonder ver gunning van B. en W. met een voer tuig buiten noodzaak komen op trot toirs i 0.50 subs. 1 week tuchtschool. Het Eerste Kamerlid Ér. A. Slab 't niet?". „Hij gaat zonder eten naar bed". „Dat is ontzettend wreed, Liesbeth; denk er aan dat hij nog in den groei „En ik heb hier den heeen middag in dien boom moeten zitten". „AVnarom kom je er dan uïcb uit?" vroeg ik. „Als jij nu maar die ladder voor mi] haalt „Als jij nu eens je rechtervoet in inijn „Dat doe ik niet!" zei Liesbeth. „Zooals je wilt", knikte ik en ging zitten. Ik haalde mijn pijp uit mi.in zak en begon,hem te stoppen. Zij fronste de wenkbrauwen en sloeg haar boek open. Toen ze zoowat twee mi nuten met aandacht gelezen bad, keek ze op haar horloge. Ik volgde haar voorbeeld. „Kwart voor -vijven!" zei ik. Liesbeth keek op mij neer met een gezicht, alsof zc aarzelde tussehen twee dingen en toen ze .tenslotte be gon te praten, was al haar boosheid ver-., wenen. „Dick, ik heb honger „!k ook", antwoordde ik. „Het zou e*g gezellig zijn om bier onder de boom en thee ts drinken, vind jo ook niet?" „Bepaald idj-Hisch", zei ik. „Ah jij nu maar die ladder wilt zoeken Mr. Adriaan Slob werd 10 Mei 1876 uit een, be- kende landbou wersfamilie te Giessen-Nieuw- kerk geboren. Hij ontving voor- bereidend hoogei H onderwijs op liet Gereformeerd gymnasium t: Zetten; deed 10 Augustus 1895 zg. staatsexamen tot toelating aan een universiteit en studeerde -vervol gens aan de vrije universiteit en de stedelijke universiteit te Amsterdam in de faculteit der rechtsgeleerdheid. Hij promoveerde 9 Juli 1900 aan laatstgenoemde academie op stellin gen en vestigde zich spoedig daarna als advocaat en procureur te Gouda. In het begin van 1901 vertrok ltij naar Rotterdam, alwaar hij met Mr; A. de Jong, den tegenwoordigen wethouder -van publieke werken gezamenlijk de rechtspraktijk heeft uitgeoefend. Hier trad hij als belijder van de anti-revolutionnaire beginselen in de politieke Wereld meer op den voor grond als mede-oprichter en later als president-commissaris van „De Rot terdammer". Van 19061908 was hij lid van den gemeenteraad van Rotter dam, vanwaar hij in September 1908 werd benoemd tot burgemeester van Haarlemmermeer. In de bijna 15 jaren, welke sedert verloopeu zijn, is er in den grooten polier Haarlemmermeer veel veran derd; de spoorweg!ijnen werden in 1912 geopend en mede als gevolg daar- van is Hoofddorp zeer uitgebreid. Vooral in de oorlogsjaren heeft de behartiging van de gemeentebelangen veel van zijn werkkracht en werklust gev o röerd. Bijzonder veel actie heeft hii ont wikkeld voor den vrijwilligen land storm, zoodat in de gemeente Haar lemmermeer een geheel bataljon vari 600 bijzondere vrijwilligers bestaat en zeifs'een corps bereden landstormers is gevormd. Mr. Slob is van 1908 af -ingeschre ven als advocaat bij dev arrondisso- menls-rachtbank te Haarlem eu was tot voor een paar jareu kantonrech- -plaatsvervauger, voor welke be trekking hij echter wegens andere drukke werkzaamheden bedankt heeft GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijW. de Mink, Molensteeg 31 rood, broche Peetoom, Jan Steenstraat 35, .kinderflanelBu- del, Ted. van Berklioutstraat 15, da meshorloge Kennel Fauna, Park- gestroomde hond, gebracht door v. Wort, Hnrmenjansweg 57a; t met wit katje, gebracht door Ketting, Florastraat 12; Huismans Bakkumstraat 5. kaartjes autobus M. v- d. Mamakker,- Gasthuisstraat 21 rood, gele dameaporfcemon'uaieC. v. Egmond, Paul Krugerstraat 9 zw., S oh o t en, - r-ij wi elp om nJ. Smit,. Leid-; schevaartweg 182, Heemstede, kin der- po rtemonnaieS. Wesfcra, Slaperdijk.,; 48, Schoten, regenjas; Politiebureau,. Smedestraat. sponsen, kussensloop E. Weers, de Haasstraat 8, Engei- sche sleutelKempers, Langendijk- straat 2!, witte schoenen; Meijer,. Olycsnstraafc 12, zwarte taschF. Zwaalf, Ged. Raamgracht 3.3, bruine taschPolitiebureau Smedestraat, kindertaschje, BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 24 tot en met 30 Juni kwamen voor te Haarlem 1 geval van roodvonk en te Felsen 1 geval van roodvonk. DE DOBBELSTEENEN. De beslissing van de Kroon inzake de „Dobbc-l;teenen" is tot 1 October ver- VAN HAARLEM NAAR HEEMSTEDE. Met het volgende, reeds eerder in ons blad' opgemerkt, liopen wij de automobi listen, die hun weg naar Heemstede dwars door den Hout zoeken, een dienst te be wijzen. Als het - gemeentebestuur wan Heemstede er maar een handwijzer voor over 'heeft. Het gebeurt dagelijks dat auto bestuurders van de Zuiderlioutlaan ko mende, bij de Blauwe Brug met vreugde het bordje Heemsteedsche Dreef begroe ten, als logische aanwijzing va,n den .weg, dien zij verder naar Heemstede hebben te volgen. Aan 'het einde der doodloopende Dreef moeten zij dan koeren en probeeren et nu met den Bronsteeweg, die heri aar hun doel voert. Als het gemeentebestuur van Heem stede bij het begin van de Heemsteedsche Dreef een bordje zet, dat de automobilis ten naar den Bronsteeweg verwijst, is de verwarring afgeloopen. WINKELMACAZIJN H. T. KUYPERS. Heden, Donderdagmiddag 5 uur, zal de heer ld. T. Kuypers in het perceel Groote Houtstraat 116 zijn handel in 1 dekens,. slaapkamer-ameublementen „Als jij me belooft om den Robbe does te vergeven „Ik denk er niet aan!" antwoord de ze. „1-iet zij zoo", zuchtte ik en ging weer zitten. Terwijl ik dit deed gooide ze mij met haar boek. „Akelige jongen!" riep ze. „Beteexent dat dat je naar bene den wilt komen?" vroeg ik. Ilc stond op en iegde het boek en mijn pijp op een tafeitje neer; „best. Zet je rechter voet maar in „Vooruit dan maar", zei ze een beetje prikkelbaar en het volgende oogenblik hield ik haar in mijn ar men. „Dick! zet me dadelijk op den grond!" „Een oogenblik, Liesbeth, die jon gen is nog in den groei, en „En gaat zonder eten naar bed", vie ze my in de rede. „Goed dan", zei ik, „daar zul je voor gestraft moeten worden". Ze las mijn bedoeling in mijn oogen en deed een vergeefsche poging om haar hoofd om. te draaien. „Het is volkomen nutteloos om te gen 13 stribbelen, Liesbeth", waar schuwde ik. „Je kunt alleen ontsnap pen als je hem vergéven wilt". „Je bent een onmensch!" riep ze uit. „Dat kan wel", antwoordde ik, tor en toebehooren openen. Alvorens zijn winkel te beschrijven, deelen wij nog mede, dat de heer Kuypers geduren de zeven jaar te Leideu een dergelij- ken handel heeft, zoodat hij op dé hoogte van het vale en van de wen- schen van zijn clientèle geacht, mag worden. Een en ander blijkt reeds uit do practfêche en daarbij toch gezelli ge inrichting van den winkel. Voor de vitrines staande, heeft men een mooien doorkijk op den winkel, het privé-kantoor en den aangrenzenden fraaien tuin. De geëxposeerde goede ren geven een juiste afspiegeling van hetgeen in het voorraadmagazijn aan wezig is. Vooral de collectie dekens, (daarbij het speciale artikel van den heer Kuypers, Leidsclie wollen dckeifsj is te roemen. De keurige verlichting maakt een mooi erfect. Wij hebben den indruk gekregen, dat deze -nieuwe winkel een aanwinst voor de Groote Houtstraat beteeken Mric! VRAAG: 1. Hoe wordt likdcorntinc- tuur, die opgedroogd is, weer vloei baar gemaakt? 2. Kan een kras in een geslepen spiegelkastruib verwij derd worden? 3. Hoe worden een lichtgroene paanx de Suóde hoed en een donker groene leeren hoed ge reinigd? 4. Hoe worden vetvlekken (boter) uit een wollen crêpe japon verwijderd Fv7arm water, en water met ammoniak laten kringen acuter. ANTWOORD: 1. Voeg wat collo- dium bij en bewaar het zoo dat er geen lucht bij kan. 2. Neen. 3. Licht groene p_ean de suède hoed inoet ge met oud Brood of zeer fijn schuurpapier afwrijven. Groene lee ren hoed kunt ge met lauw arnrno- makzeepscp afsponsen en met schoon koud water afspoelen. Daarna af drogen. 4. Neem een lap van 5e zelfde crêpe en doop die in zuivere spiritus van. 70 (geen brandspiritus) en wrijf de vlekken hiermee flink af. VRAAG: Hoe voorkomt men, da;t twee glazen karaffen steeds van bin nen wit uitsla an^ ANTWOORD: Vermoedelijk komt dit door de vloeistof, die ei gewoon lijk in is. Wascli de karaffen goed om met lauw sodawater en spoel met schoon koud water waarin wat zout zuur is gedaan na en daarna nog maals met schoon koud water uitspoe len. Indien mogelijk met zeemleeren lap nadrogen en kunt ge den binnen kant niet met de zeemleeren lap be reiken doe dan een weinig alcohol in de karaf om. Zoo behandeld blijven ze prachtig helder. VRAAG: Iloe wordt een zwart cas toren hoed. die verbogen is, weer in den vorm gebracht ANTWOORD: Indien 't een platte and is kunt ge hem flink opstrijken met heete bout, maar leg een doek over 't castor anders wordt- het gl'ad. Als 't een ander model is kuilt ge 't beter door een vakman laten doen. VRAAG: Hoe worden Ranja-vlek ken uit een blauw mantelpak verwij derd 1 Benzine gaf geen resultaat. ANTWOORD: Met zuivere spiritus. Benzine geeft alleen om vettig vuil te vet wij deren. - VRAAG: Mag een burger een huis hirinen gaan, waai' „moord!" geroe pen Wordt? Kan hij er wat van ma ken, indien bij in dat huis afgeran seld wordt ANTWOORD: 1. Als hij door zijn tusschenkomst het levensgevaar kan leeeren, is hij zelfs verplicht. 2. Ongetwijfeld tenzij zijn tusschen komst dadelijk misplaatst bleek én Hij er zich toch in mengde. VRAAG Hoe wordt een gabardine regenmantel gereinigd? ANTWOORD Wrijf de mantel met een flinke lap gedoopt in alcohol 90 VRAA.GHoe worden peau de Suède-handschoenen gereinigd? ANTWOORD Met zeer fijn schuur papier, liefst no. 00. VRAAG: Hoe worden inktvlekken uit meubelen van Italiaansch noten hout verwijderd? ANTWOORD Probeer eens met melk, maar 'b zal wel lang duren eer •go resultaat hebt. Moclit dit niet baten, neem dan een verzadigde oplossing van citroenzuur, maar wees liiermede voorzichtig, wijl het spoedig uitbijt. Geeft ook dit niet, dan meet ge 't afschrapen, VRAAGHoe wordt fluweel ge reinigd ANTWOORD: Met zuivere spiri tus, waarmee ge een lap in dezelfde kleur ongeveer van 'b fluweel bevoch tigd hebt flink afwrijven. VRAAGHoe worden slakken ver- ANTWOORDDe slakken kunt ge verdelgen door ze met zout te be strooien- Maak de openingen, waar door ze in de kamer komen dicht, doch strooi er eerst zooveel mogelijk fijne naptha-line in. VItAAG: Hoe bereidt men pekelvleeseh voor de boterham? ANTWOORD: Neem voor drié K.G. vleeaca 250 gr. zout, X0 gr. salpeter en 50 wijl ik mijn hoofd dichter bij het hare bracht. „Maar denk nu eens aan den Robbedoes, als hij in bed ligt, slape loos, zonder eten, en al dien tijd maar aan 't groeien". Liesbeth gaf natuurlijk toe, maar de vreugde over mijn overwinning werd aanmerkelijk getemperd door dc teleurstelling aat ilc mijn straf niet kon toepassen. „Dus je wilt hem de „hinderlagen" vergeven en hem veel laten eten en drinken?" hedong ik, „Ja", zei Liesbeth. „En op den'gewonen tijd naar hed?" „Ja" .antwoordde ze, erg onderwor pen. „En zet rne nu als 't je hlief neer". Du;s ik zuchtte en geliootzaamde haar noodgedwongen. Een oogenblik bleef ze staan om met een paar vlugge bewegingen haar kapsel weer wat in orde te maken; ze keek naar mij met een lach in haar oogen; die veel had van een uitda ging. Haastig deed ik een stap in haar richting, maar op hetzelfde oogenblik kwam de Robbedoes aan- loopen. ,Zoo, Tante Liesbeth!" riep hij uit, terwijl hij haar verbaasd aankeek, toen keek hij om zich heen, alsof hij iets zocht. „Hoe heeft ze 'm dat geleverd, oom Dick?" Vroeg hij. gram basterdsuiker. Meng zout, salpeter en basterdsuiker goed dooreen. Draai lie: telkens om en wrijf zoolang tot liet m sel opgebruikt is. Ge moet bet. minstens drie weken bewaren voor bet te gebruiken. VRAAGHoe worden vetvlekken uit donkerbruine söhoenen Verwijderd? ANTWOORD: Neem een flinke lap en bevochtig die heel weinig met benzine, Wrijf hiermede de vlekken sterk af en poets dan de schoenen met donkerbruine schoensmeer. VRAAG: Hoe worden wagensmeervlek- kem uit een granietstcenen vloer verwij derd? ANTWOORD: Boen de vlekken met heet sterk sodawater. Den heer J., alhier. Uw vraag, is beantwoord in ous nummer van Dinsdag 3 Juli.' Uit üo Omstreken HEEMSTEDE. HULDIGING H. J. A, BRON, Woensdagavond bad in een der za len van het hotel-pension Van Rhee aan de Camplaan een huldiging plaats van den heer I-I. J. A. Bron, die Heemstede gaat verlaten om zich te vestigen in Zwolle; Daar de heer Bron in verschillende véreenigiiigën buitengewoon wark iheeft verricht, hadden de verschillende besturen dier vereenigingen zich met elkander in verbinding gesteld, om gezamenlijk bij het vertrek van den heer Bron hem en zipi echtgenoote een stoffelijk blijk van waard earing aan ts bieden. Dit bestond uit, een keurig uitgevoerd al bum, op buitengewoon Verdienstelijke wijze samengesteld door den beken den Heemsteedschen teekennar Jan Wiegman. Het album, in bruin lede ren band gebonden, bevat een pagina met opdracht, twee bladzijden met vermelding van de Vcreenigingan, .die hieraan hebben medegewerkt, met de Jiandteeken ingen van de Verschillen de bestuursleden, en verder een twin tigtal keurig uitgevoerde fotografieën van de verse.lillende gsbouvven.en plek ken, voor den beer Bron van bijzonde re beteeken is. .De vcresn-i'gingen, die hieraan méde werking verleenden, zijn de Volksbond tegen drankmisbruik, do H uurcommissie, de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, de afd. Heemstede van den Ned. Prot. Bond, de afd. Heemstede van den Vrijheids bond, de Woningbouwvei'eenigiricr „de llaemstedo", de Vereeniging Konine- innedag en het Witte Kruis (afd. Heemstede). De bestuursleden dezer vereenigingen hadden zich voor deze huldiging opgesteld in de daarvoor feestelijk versierde zaal. Nadat de heer en mevrouw Bron waren binnengeleid door de heereu De Jong en Vos, werd" een feestrede ui'- gesprokei} door den heer J. A. J. Smit, dit dit in zeer hartelijke bewoordin gen deed. hierbij in het lcort de ver diensten van den heer Bron memoree- rende. Mevrouw Bron ontving een bloemstuk van fraaie anjers ia bij passende vaas. De heer Bron dankte zeer onder den indruk woi' da hem gebrachte harte lijke hulde ook namens zijn vrouw, die ihem in al zijn werk zoo uitermate tob stuwkracht en steun was geweest. Hierna volgde een receptie voor de verschillende bestuursleden; allen ble ven nog een. genoeglijk uurtje bijeen. Nog kan worden medegedeeld, dat het album Zaterdagmiddag tussehen 2—4 itur voor een ieder ter bezichti ging in genoemd, pension Van Rhee aan de Camplaan aanwezig zal we zen, waarbij ook de heer en mevrouw Bron nog tegenwoordig zijn. VELSEN. Gemeenteraad. In den gemeenteraad kwam Dinsdag ter sprake het onderhoud van den weg tussehen Santpoort en Spaarndam. De commissarissen van dezen weg hadden verzocht om door de gemeen te Felsen in onderhoud te nemen het gedeelte dat binnen de gemeente Vel- sen ligt en verder om gedurende twee jaar 50 bij te dragen voor bet on derhoud van het andere deel van den 'Sfi. De heer N etscher stelde voor, dat de gemeente het binnen de ge meente liggende stuk zal onderhouden. Dit voorstel werd aangenomen. ZANDVOORT. Aangehouden. De .dienstbode J. O.,' ie zich te 'sTIeriogenbosch aaji verduis- .jring had schuldig gemaakt, werd op verzoek vsun den Commissaris, van Politie aldaar, aangehouden en naar haar vorige woonplaats overgebracht. INGEZONDEN MED EDEELINCEN 60 Cts. per regel. VICTÖÏSIA-WAÏER Uberlahnslein is het moderne tafelwater, tot in het kleinste plaatsje van Nederland ver krijgbaar. iHet is beter dan sodawater of spuitwater, wie heb kent, gebruikt geen ander tafelwater. Bij voortgezet gebruik een onfeil baar geneesmiddel voop klierachtige gestellen. „Wat, Robbedoes?" „Hoe is ze uit dien boom gekomen?" Ik glimlachte en 'keek naar Lies beth. „Is ze er uit geklommen?" „Neen, ze is er met uitgespron gen". „Maar is ze dan naar beneden ge vlogen?" „Neen, gevlogen ook niet. Ze is zoo maar naar beneden gekomen". „Ja maar, hoe is zo dan „Reginald", zei Liesbeth, „loop even. naar huis en zeg dab er hier voor drie personen, thee gebracht moet worden' „Drie?" herhaalde Robbedoes. „Maar Dorothy is immers uit dblijft oom Dick don ,Ja, zeker Robbedoes", knikte ik. „O, dat is fijn, llosra!" riep hij uit, en rende weg. „En jij Liesbeth?" zei ik, terwijl ik haar handen greep, „Ben jij ook blij?" Liesbeth zei geen woord, en toch was ik voldaan. HOOFDSTUK III, De Zeeroovers. ..Boschzicbf," staat midden tus sehen de hoornen, alleen vlak voor hec huis ligt een groen, zacht grasveld, dat loopt tot do trap, die naar de ri- I vier leidt. I Een berccviitg 0s dadeires gepakt Zariövoort neemt in het seizoen de al lures der groote stad aan. Het is gezciilg, druk, vrooüjk. Het mondaine leven trekt echter bok elementen, die wij o zoo .g3Urne in Amsterdam zouden laten. Dinsdag avond wist do politie een van hen te snap pen. 's Avonds ongeveer 10 uur maakte een jongeman uit Heemstede op straat kennis met een jongedame en bezocht met liaar verschillende cabarets. De juf frouw was een opgewekte praatster en mijnheer had dus best voor ha-ar over, de vertering te betalen. Het werd hem echter te kras, toen ze hem niünoodigde, nog eenige -uurtjes te gaan doorbrengen in 'haar tijdelijke woning, Ostadestvaat. Daar is zij namelijk thuis bij een Amsterduin- sebe d-ame, die de woning gemeubileerd huurde. Nadat men afscheid had genomen, bleek het den (heer spoedig, dat hij zijn porte- monnaie kwijt was, die f 80 bevatte. X-hj verdacht natuurlijk eijn vriomaui er van, dat ze hem deze ontfutseld luid en deed aangifte bij de politie. De inspecteur Vre- man begaf zioh dadelijk ('t was lnius- sohen 1 uur geworden) naar Ostadestraafc X en deed daar een inval. Een man en vrouw, die zioh wilden verwijderen, wer den aangehouden en het huis doorzooht. Op tafel stonden wijuflesschen en glazen, do juffrouw was er echter miet. Boven ver wachting liep zo toch in de val. Nog was men niet weg, toen ze aankwam. De arres tatie en overbrenging naar het bureau van politie volgde. Daar bleek de juffrouw f 80 in haar beurs le hebben. Een bank biljet van 40 werd ao.n de eigenaardigs manier van opvouwen door den beroofde •herkend. Tn een langdurig verhoor werd de juffrouw eenige malen op tegenstrij digheden en onwaarheden betrapt, zoorlat' ze eindelijk bekende hot feit gepleegd te hebben. Op haar aanwijzingen werden da stukken van ds heeronportemonnaie ge vonden. De beide bezoekers der nacht ge legenheid worden weggezonden, de die vegge in bewaring gehouden. Het is da 22-jarige E. v. d. K., van beroep circusar- tiste, wonende Raadhuisstraat, Amsler- Voor onze Zandvoortsohe politie en spe ciaal voor Inspecteur Vrcman een mooi suoces; meestal looh is hei- roofgoed en daarmee het bewijs bij arrestaiio verdwe- De geheimzinnige strandbezookar ge vonden. Dinsdagavond tegen hegen uur werd opnieuw aangifte gedaan, dat de main, die Zondagavond papiergeld ver scheurde, op het sjrand gezien was. De volontair Van Zoomeren, thans tijdelijk schrijver, die ook de eerste -maal et-n werkzaam aandeel gehad bad 'bij de'aeh- t-ervo.lgimg, ioog er weer op uit met den •agent Smits. Ditmaal was hij "gelukkiger. Spoedig wist mén den zonderling te pak ken en- naar-het bureau v-ah ipolitie over" te brengen. Hij weigerde eerst elke in lichting. Na oen langdurig gesprek met den Commissaris vertelde hij eindelijk de B., Winkelier te Amsterdam te zijn en zich ziek' te voelen. Hij had drie dagen long in de duinen rondgezworven, vech tende tegen de neiging, een einde aan zijn leven te maken. Ook Dr. Gcrkc Jr. con stateerde dat men een zieke voor zich had voor wien opneming in een inrichting ge- wenscht was. Woensdagmorgen is de man onder geleide maar huis teruggebracht. HET BEJAABDE BRUIDSPAAR. Hel huwelijk van het bejaarde bruids paar, waarover in dit blad reeds eenige mededeelingc-n zijn gepubliceerd, zou he den plaats hebben. Hun woning in de Swaluestrsat zou worden versierd en van middag hoopten zij plaats te nemen in een versierden blauwen strandstoel van P. Tïroh SCHOTEN Een sproeiwagen. Men schrijft ons: Heb voorwerp, waarnaar de bewo ners van Rijksstraatweg, Schotur- weg, Cronjéstraab enz. vooral zoo ver langend hebben uitgezien is eindelij Is; gearriveerd. 1-Iet stofbesbrijdend arti kel in den vorm' van een echten sproeiwagen. Wij hadden er reeds één, maar deze was half vleesch, half viscu, 1 klinkt deZö variatie op osn bec:"- en sproeiwagen ietwat vreemd, 't Is een oude sproeiwagen, overgenomen van den Haag. Hij is wat opgekale faterd en geverfd en wij, die niets dan stofhappen gewoon zijn, zijn er blij mee en trotsch op. Reeds heeft do I-Iaogscho wagen, liet water over het Schotensche pla veisel doen vloeien en hii bevalt oya wel. Daarom lieèteii wij onzen sproei wagen van harte „welkom 1" Hét is een vreemde oude trap, met een marmeren leuning en gebeeld houwde balusters, oud en aigebrok- keld. Tocli wordt het verval nog eenigs zins verborgen door het groene mus dat er op groeit; liet was eent een trap waarop een man zooals ik, die niets bijzonders te doen heeft, gaat zitten oroomen bovendien was het een plek waar Liesbeth graag kwam. Ik had er dus mijn bobt vast gemaakt en lag nu, met mijn pijp in den mond. en een kussen onder mijn hoofd, in dien 2aligen toestand tussehen slapen en waken. Terwijl ik daar zoo lag en naar do blauwe rook ivan mijn pijp staarde, verbeeldde ilc me allerlei dingen. En ziet! de trap was niet lauger leeg en verlaten; daar liepen mooi gc- kleede heei'en mei, gepoedel de pruiken in zijde en satijn, met schoengespen die schitterden in de zo;i; er waren schoon© vrouwen in wijde rokken en gebloemde japonnen met ingewikkeld kapsel; en daar was Liesbeth ook, mooier en eleganter dan allo anderen en daar was ik ook. Hoe zedig maakte ze eèn buiging! en ze glim lachte achter haar ivoren waaier! (Word rvolgd,)

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 6