CARR'S Moutbrood êWCEZOWDEN MEDEOEELINCEN a GO Cts, per regel. Extra zuiverheid, voedingswaarde en geneeskracht. De tegemoetkoming bestaat: een bedrag voor de kosten der- reis van den ambtenaar en zÜa gezin, en voor de kosten van overbrenging van 2ijn inboebel- In geen geval zal voor kosten van overbrenging van den inboedel meer in rekening mogen worden gebracht dan 10% van de jaarwedde, welkende ambtenaar laatstelijk in zijn betrek king vóór zijn verplaatsing genoot. Toelagen en vergoedingen blijven hierbij buiten aanmerking. Indien de ambtenaar geen eigen huishonden heeft, of dit niet naar de nieuwe standplaats wordt overgebracht, zal het bedrag in geen geval grooter mo gen zijn dan 3 ipct. van de jaarwedde, welke de ambtenaar laatstelijk in zijn betrekking vóór zijn verplaatsing genoot. De vaste vergoeding wordt be paald op 5 pet. van de jaarwedde, w elke do ambtenaar laatstelijk in zijn betrekking voor zijn verplaatsing ge noot. Toelagen en vergoedingen blij ven bierbij buiten aanmerking. In dien de ambtenaar geen eigen huis houden heeft, of dit niet naar de nieuwe standplaats wordt overge bracht, wordt in den regel de vergoe ding niet toegekend. Indien bijzon dere omstandigheden afwijking van dezen regèl wettigen, zal die vergoe ding niet meer mogen bedragen dan een zesde van de wedde per maand. De vergoeding wordt niet toegekend, indien de verplaatsing van den betrok ken ambtenaar gepaard gaat met een verhooging der jaarwedde van rneer dan f 500. Ingeval de ambtenaar met zijn ge zin op do nieuwe standplaats er niet in kan slagen een geschikte woning te. buren en ook de Minister vair Fi nanciën verklaard heeft dat j»een wo ning voor hem beschikbaar is, terwijl de verplaatsing niet op. verzoek ge schiedt en niet kan worden uitge steld, kan, indien daartoe termen aan wezig worden geacht, 75 pet. der pen sionkosten, welke de ambtenaar voor zichzelf, met inachtneming van de noodige zuinigheid moet maken, wor den vergoed- Deze regeling is alleen van toepas sing op die groepen van burgerlijke en militaire landsdienaren, welke reeds op 1 Jan, 1023 in het genot van een vergoeding voor verplaatsingskosten waren, en voorts op die groepen van burgerlijke en militaire- landsdiena ren, ten aanzien waarvan de regeling door het hoofd van het betrokken De partement toepasselijk wordt ver- - klaard. Dit besluit is 1 Juli j.l. m wer king getreden. Het is niet van toepassing op de verplaatsingen, die vóór dien. datum zijn bevolen. DOOR DE TEAM"GEDOOD. Een 16-jaricfe jongen Ja S. uit Rot terdam kwam Zaterdag met zijn rij wiel in een tramwissel terecht waar door liii viel. De tram ging hem ge deeltelijk over het lichaam, waardoor de wervelkolom brak. De jongen is aan de gevolgen van. hei ongeval over le den. ERO-F. DR. H. v. d. VELDEN. Prof. dr. H. v. d. Velden, bibliothe caris van de R.K. Universiteit te Nij megen ,is, naar het ,,Centr." verneemt sinds een week ernstig ongesteld." KERSEN. De prijzen der kersen in de Betuwe ©n Maas en Waal -zijn de laatste da gen zeer gedaald1. Men besteedt thans, nog 30 a 35 cent, per K.G. Doordat met de ingevallen warme zomerdagen ker sen en aardbeien spoedig rijpen ©n al les tegelijk aan de markt komt, zullen zegt de Maasbode, de prijzen zeker nog lager worden. De kersencampagne duurt dit jaar zeer kort. DOODELIJK ONGELUK. De landbouwer Borst, uit Haren- karspel. die door het op hol slaan van zijn paarden van den wagen viel, is aan de gevolgen overleden in het St.- Elizabsth-Gestioht te Alkmaar, alwaar men hem had overgebracht., D5 STEMPLICHT. In antwoord op de vragen van den heer Kersten betreffende liet instel len- van een vervolging in alle gemeen ten met uitzondering van Amster dam tegen nalatige kiezers voor de laatste gemeenteraadsverkiezing en het heoordcelen van gewetensbezwaar als geldige reden in den zin der wet, deelt de minister van Justitie mede, dat liii ter zake alsnog overleg pleegt met den minister van Biunenlandsehe aken en Landbouw. Hij behoudt zich voor. nu, dab het overleg ia geëindigd, het antwoord op de gedane- vragen te gevou. Maatschappij tot bevordering der Toonkunst Dsalgemeene vergadering De vergadering. In de groote vergaderzaal van de ,,1'Iollaudsche Maatschappij der We ien schappen" te Haarlem had Zater dag de 94e algemeeue vergadering plaats van de Maatschappij tot Bevoi'-' «lering der Toonkunst. De vobrzitter, Jhr, Mr. Dr. E. A. van Reresteyn, sprak een openings rede uit, waarin hij er de aandacht op vestigde, dat de Maatschappij over eenige jaren een eeuw za.1 be staan. Tweeërlei zaken moeten worden be reikt. In de eerste plaats kan op be tere en gbedkoópere wijze worden ge zorgd dat de afdeelingen worden voor zien van hetgeen,zij uoodig hebben. Spr. denkt hierbij aan de bibliotheek en de pens ionnee ring' der muzieklee raren. l)i de tweede plaats moet de centrale organisatie de algemeens mu ts lek belangen verzorgen. Da tijden zij-li voorbij, dat de in komsten der Maatschappij gemakke lijk opgebracht werden, ging spr. 'voort. De muziéksulbsidies voor 1923 zijn nog gered, maar als er voor de orkestposten weer geld af m oet, kan het wel zijn, dat aan de Maat schappij hetzelfde overkwam als aan de Nederlandscho Ope-ra. I-Iet leden tal neemt aif. Daarom moeten wij waakzaam zijn en de hauden vrij hou den. Gaandeweg is do werkkring der Maatschappij uitgebreid tot biblio theek, examens, opleidingscursussen, volkszang-onderwijs, stipendia, auteursrechten, solistenconcerten, pensiionneering van leeraren, mu ziekscholen enz. Spr. verwacht, dat de Mij. meermalen aan afdeelingen do behulpzame hand zal moeten rei ken nu en overheid èn particulieren bezuinigen. Een weerklank dezer be schouwingen kan men vinden in de Toelichting op het, voorstel tot wijzi-j ging van het Pensioenreglement. In de grootere afdeelingen moet de vraag onder de oogen worden gezien of niet meer en inniger samenwerking mogelijk is tussohen de afdeelingsko- •en en de orkesten in het belang van beide instellingen. In kleinere afdee lingen is de groote moeilijkheid: voor de belangrijke koorwerken, die men gaarne ten gehoore wil brengen, or kestbegeleiding te krijgen. Met den wensch, dat de discussies ruchtdragcud zouden zijn, eindigde spr. De voorzitter van de a,fd. Haarlem der Mij., de heer J. C. Tadema, apraic daarna een hartelijk welkomstwoord tot hoofdbestuur en'afdeelin-gsleden en zeide o.a., dat het bestuur der af dee ling Haarlem eerst geaarzeld had, de vergadering te Haarlem te ontvan gen, omdat zij geen -uitvoering van het Toonkunstkoor kan aanbieden, daar de ©enige concertzaal van Haar lem thans door verbouwing totaal on dersteboven ligt- Spr. eindigde met den wensch, dat ook de tonen van het Haarlerasche orgel en de zang van Averkamp's koor den leden voldoening zou geven en dat Öe vergadering aan haar doel zou beantwoordeu en wijze besluiten nemen. De voorzitter sprak een kort woord van dank. Aan het verslag van den secretaris, Dr% Paul Cronheim, is liet volgende In het Noorden van^het land zijn twee nieuwe afdeelingen opgericht: Leeuwarden en Ha.rlingen. Her. aan tal afdeelingen steeg daardoor tot 38. De Reorganisatie-Commissie hec-it reeds belangrijk materiaal verzameld, maar kon aan deze al-gemeene verga dering nog geen positieve voorstellen doen, behalve dan op het punt; van do medewerking' van orkesten, die «te Mij. voortaan ook in den kring Rarer bemoeiingen zal moeten betrekken. Een woord van eerbiedige hukle wordt gewijd aan de nagedachtenis van Joh. Messchaert. Het totaal aantal leden bedraagt 7000. In het afge-loopen jaar we re m 132 werken (v. j. 127) en 140 klavier- uittreksels (v. j. 78) door de biblio theek uitgeleend. Aau leerlingen der onderwijsinrichtingen van de afdee lingen Amsterdam, Rotterdam en Utrecht werden dit jaar stipendia verleend-. Bekrachtigd werd vervolgens het Lidmaatschap v-?n Verdienste, toege kend aan den heer Petri,bij gele genheid van zijn 703ten verjaardag. Als leden van de coipinissie voor het nazien der rekening en verantwoor ding voor 1922—1923 wei'den aange wezen de afgevaardigden van Ede. Enkhuizen, Enschedé en als hun plaats vervangers de afgevaardigden van Goes, Den Haag en Haarlem. De twee Hoofdbestuursleden, de heeren Van Milligen en Van Ogtrop werden herkozen, evenals de heeren Tierie en Petri als lid en plaatsver vangend lid der Bibliotheekcommissie. Aangenomen werd het voorstel, ge daan op verzoek der af-deelng Rot terdam ,het lid der Bibl. Commissie. Mr, Calkoen te doen vervangen door den bibliothecaris dier afdeeling, den heer Van Veen. De rekening en verantwoording van den penningmeester werden goedge keurd; eveneens de rekening van het Kunstenaarsfonds, De volgende gezamenlijke toelagen, toe te kennen aan de afdeelingen die er voor in aanmerking komen, werr den toegekend: f 1500 voor kosteloos zangonderwijs aan kinderen, 1000 voor opleidingscursussen voor zangon- derwijzer aan de Lagere School, f 600 om een eventueel te kort der iu den loop van het jaar te houden examens te dekken, 2Ö00 voor steun ten behoe ve van uitvoeringen met orkest, 100O voor steun ten behoeve van solisten- ooncerteu, f 2-000 voor stipendia. Voorts 800 om aan de afd. Leeuwar den ©en renteloos voorschot te kunnen verstrekken. Na de. pauze richtte de voorzitter eenige woorden van gelulkwensch en waardeering tot den lieer Petri, inmid dels ter vergadering gekomen. De heer Petri dankte voor de eer; welke de Maatschappij hem had waar dig gekeurd. Daarna lcwam in behandeling het gewijzigde Peusiocnreglement. Door eenige afgevaardigden wei'den bezwaren geopperd tegen het voorge stelde Pensioenreglement en eenige nadere inlichtingen gevraagd. De voorzitter zette uiteen, dat de be doeling van do wijzigingen is, door coöperatie te komen tot datgene, wat voor de afdeelingen afzonderlijk te kostbaar is. dus tot, een gezamenlijke pensionneeTing. Aanneming van her voorstel is aan te raden, anders zal de Maatschappij op andere zak én als de bi'bliothcejc enz., moeten, bezuini gen. Het reglement, in stemming ge bracht, werd aangenomen met 78 te gen 7 stemmen. De voorzitter deelde mede, dat het contract, zal worden afgesloten met de Eerste Nederlaudsrhe". Als vermoedelijke plaats van sa- nienkomst voor de volgende algemee ue vergadering noemde de voorzitter 's-Gravenhage. Dé officloelo ontvangst. Het concert. Hierna begaven de deelnemers aan do vergadering zich naar het Stad huis, waar de Maatschappij officieel dooi- liet geuicc-ntebc-jstum' ontvangen werd in de versierde hal. De waarnemend burgemeester, Mr. J. N. J. E. Heerkeus Thijsseu, heette de aanwezigen welkom en wees er op. dat 'do Maatschappij tot bevordering der Toonkunst nu gedurende bijna een halve eeuw duizenden mensohen heeft gelukkig gemaakt en is werk zaam geweest ten bate der menschheitl. Zij' heeft weldaden in ruimen kring verspreid en veel goed gedaan. Spr. gaf vervolgens een overzicht van de verschillende instellingen, door de Maatschappij in liet leven geroepen en gehouden en noemde kunstenaars, die hun opleiding aan dé Maatschappij te danken hebben: mevrouw Noordewier- Reddingius, Catea.u Esser, Gerard Zalsman en Evert Cornells. Hun na- werden genoemd in binnen- en buitenland. Het is dus een stad, die de kunst bemint, vervolgde spr., aangenaam u '.e mogen ontvangen en de verzeke ring te geven van onze bijzondere hoogachting. Te meer, omdat wij bin nen onze veste een afdeeling van de Maatschappij hdb'ben, even oud als zij zelve en voor de prestaties van wier koor, onder de eminente leiding van Evert Comelis, wij de grootste waar deering gevoelen. De Haarlemsche af deeling heeft veel gedaan om de mu- ;iekbeoefeniiig omhoog te brengen. Met succes boefent zij nu ook de ka mermuziek. Met den wensch, dat de Maatschap pij moge groeien en bloeien tot in lengte van dagen eindigde spr. De heer Van Beresteyn dankte voor dm ontvangst en de hartelijke woor den en prees de voortdurende werk zaamheid van het Haarlemscihe ge meentebestuur ten opzichte van de kunst. Er wordt in Haarlem veel ge daan voor het Frans Halsmuseum, voor verschillende restauraties en ook voor de toonkunst. Tweemaal per wéék toch worden gratis concerten ge geven in de St. Bavo en ook heeft het Haarlemsche bestuur niet gewild, dat de Haarlemsche Orkesbvereeniging te gronde zou gaan. Voorls zal I-Iaarlem spoedig trotsch mogen zijn op een voortreffelijk ingerichte muziekzaal, waarin het orgel van het Paleis voor Volksvlijt een plaats zal vinden. Do Maatschappij stelt dit alles op hoo- gen prijs en zij blijft overtuigd van de belangstelling en de sympathie van Haarlem. Nogmaals dankte spr. voor de gastvrije ontvangst en ook voor liet coucerb in de St. Bavo, dat het ge meentebestuur de Maatschappij had aangeboden. Hierna volgde een rondgang dooi' de zalen van het Raadhuis. Vervolgens had een concert in de Groote Kerk plaats, (aangeboden dooi' 'hei Gemeentebestuur), met welwillen de medewerking van het I-Iaarlemsch Piilestrinakooi' onder leiding van Ant. Averkamp; organist George Ilobert- Met een diner iu Hotel Fuuckler werd de eerste dag besloten. Zondag zou nog een autotocht wor den gemaakt in Haarlem en omstre ken, aangeboden door het bestuur der afd. Haarlem van „Toonkunst", waar- 'n gemeenschappelijke lunch iu het Groot Badhuis te Zandvqort zou wor den gebruikt. Vermelden wij nog, dat bij de ont vangst ten Stadhuize aanwezig wa rn de gemeentesecretaris, Mr. Th. A. Wesstra, de raadsleden de heeren Van den Berg, Vaii de Kamp, van Liemt, Reinalda, en Van Ommeren en de heer N. Gerhai'z, directeur van de H. O. ,V. Kerkconcert. Ter gelegenheid van de 94ste alge- meene vergadering der Maatschappij ter bevordering der Toonkunst, die Za terdag binnen onze stad plaats vond, werd door het gemeentebestuur aan de deelnemers een concert aangeboden in ce Groote Kerk, gegeven door onzen organist George Robert en „Haarlem's ralestrina-koor" (directeur Anton Aver, k.jnp), dat welwillend medewerkte. Al leen reeds de koele temperatuur van den - tempel, was op dezen stikheeten zomermiddag den gang naar het con- cei t waard, en zij werkte belangrijk mede om het beluisteren der muziek tot een hooge genieting te. maken. Eenige. der voornaamste nummers Van het laatste concert van 't Palestri- na-koor vormden liet vocaal program ma- Andermaal konden wij de overtui ging opdoen dat het koor aan klank- echalte, aan klankeenheid, aan sou plesse, aan stijlbegrip der vocale meas- 'L-nve"rken der XVIe en XVIIe eeuw> in den laatsten tijd gewonnen heeft, en ■ook meer vertrouwd geraakt is met de impulsieve directie van den heer Aver kamp. Dezen middag kreeg ik de beste indrukken van den werkelijk mooi ge zongen Psalm 67, jvan Sweelinck, en van Igncneri's „Tristis est anima rriea", waarbij de heerlijkste timbres tot een mooi geheel samenvloeiden. Al- 'etn bij het begin van dit laatste num mer waren de sopranen even onzeker. Van „O bone Jesu" van Palestrina werd ook een heerlijk klankbeeld ge geven met liet laaggetrokken tempo van enkele maten kan ik mij echter niet creenigen. Mogelijk een quaestie van appreciatie. „O Padre Nostro" zakte in mekaar, wellicht was bet koor van de wijs ge bracht (iu ieder geval uit de stem ming) door de straatmuziek, die van op de Markt tot in de kerk doorklonk, 't Ij waarachtig nog niet genoeg dat a'derlei dissoneerende geluiden, o.a. van trams cn auto's, het muzikaal ge nu; komen temperen, moet daar de raatmuziek ook nog aan meehelpen? Wij willen hopen dat de politie in de- totkomst daar maatregelen tegen Ondanks enkele goede momenten, en c-en bevredigend slot, bleef de vertol king van Verdi's mooi opus een mis lukking 't was jammer, want -op 't laatste' concert werd hiermede een Lasso waren warm en voornaam van timbre: Wat écn kernmateriaal die da messtemmen! De heer Robert had zijn programma ecnigszins in de lijn van dat van het koor.-opgesteld. Zoo leidde hij de mu ziek van Palestrina in met een Choral voispiel van Bach. Oppervlakkig beke ken zou men dat een anachronisme kunnen noemen, immers Bach staat haast twee ecuwendichter bij ons dan de Italiaansche meester. Doch het geniale van beide componisten over brugt alle tijden, zij kunnen het samen eest Vinden. Ik geloof zelfs dat een orgelwerk van een tijdgenoot van Pa lestrina, b.v, Clauci!9 Mcrulo, veel min der bevrediging zou Schenken ten ein de de stemming voor te bereiden om Palesirina te genieten. Wij mogen nleï Vergeten dat in de XVIe eeuw devo- cJe kunst met den Romeinschen mees- tel' haar' hoogtepunt bereikte, terwijl de orgelmuziek nog in de kinderschoe nen stond. Vóór Psalm 67 van Sweelinck zou ik echter, in plaats van twee deelen uit een concert van I-Iandel, liever een v.-erk van Sweelinck zelve gehoord heb ben. Van dezen Ncderlandschen groot meester hooren wij waarachtig niet te veel.- Een mooi slot aan het concert was de pittoreske „Pastorale" van Roger Ducasse, die liet rijke kleurpalct van het orgel volle gelegenheid geeft om in vollen glans te prijken. Wij konden er van genieten, evenals van de vir tuose. wijze waarmede de heer Robert •het fraaie werk gestalte gaf> Zijne pedaaltechniek in het finale was een respectabel stukje orgelspel. De heeren Robert en Averkamp, als mede de dames cn heeren van het Palestrinakoor verdienen veel dank vanwege de Toonkunslleden, -om dit gedistingeerd middagconcert. JOS. DE KLERK. DE HAARLEMSCHE HANZEBANK. De directie van de N.V. I-Ianzebank in et bisdom Haarlem deelt mede dat het gestort kapitaal, dat per 1 Januari 1923 f 316.760 bedroeg, per 30 Juni 1.1. is ge stegen tot f 1.187.400. WINKELOPENING. Zaterdag is het winkelmagmzijn „Lou- rens Goster" van de firma M. Voet Go. aan de Groote Markt 19 geopend. Allen, die het perceel in zijn -vorigen -V-aat ge kend hebben, zullen de aanmerkelijke verbetering en verfraaiing na den verbouw opvallen. Indien men van de Groote Mankt afkomt dan treft onmiddellijk het aardige cachet van de zaak. De étalage, keurig uitgevoerd, met de daarin riitge- stelde heeren-modeartikelen in zeer fij-ne dessins zet den winkel reeds den hoodi- gen luister bij. Maar ook is een voor elke goede zaak noodigs eigenschap aanwezig: de eigenares heeft gedurende tal van ja ren ervaringen en wenschen hij den ver koop loeren kennen. Ook het wüikelmaga- zijn zelf is practise!» en keurig ingericht. KAMERS VAN KOOPHANDEL. Op de algemeeue vergadering' van de vereeniging van secretarissen van de Kamers van. Koophandel, die te Dor- 'dreeJit plaats had, heeft onze oud- stadgenoot. mr. J. II. Thiel, inspec teur van het O. M. te 's-Gravenhage een referaat over het handelsonder wijs gehouden, waarop een levendige gedachtenwisse'ing is gevolgd. Daar bij zijn verschillende onderwerpen van technischen en juridischen aard, de taak der Kamers v. Koophandel ra kende, behandeld. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij A. Licliteveldt, Doopsgezind Bestedelingcnhuis, Gr. Heiligland 4, Tramabonnement Am sterdamZandvoort; W. van Lim- bure. Bakkumstraat 5, badcostuum met handdoekT. de Weers, Brou wersstraat 123, badmuts; Hielibrink, Kolkstraat 14 rood, bakpan, kam enz., A. Smits, Duvenvoord'estraat 26, R.-K. Kerkboek, A. Meter, Bolwerks- laan 29, blapw badpak; Juffennan, Res Novaplein 20, Heemstede, broche Bakker, Gra/vimies-teeg 7c, brilKui pers. Delftkade 4 zwart, brily in étui; M. Riebeek, Heerensingel 19, doos met Inhoud J. Schutte, Amster dam, Rustenburgerstraat 459, statief- van fototoestel; Trijsburg. Begijne- sees 8, hondje (pincher)Nagfcegaal, Barbarossastraat 3, hamer; M.Schreu- der. Lombard stee o- 12, geel hondje Ginapel, Brandstraat 34, wit met zw. hondje Kennel Fauna, Parklaan gesl met wit hondje, gebracht door Hembout. Heerenweg 114, peel hondje gebracht d-oor Voshard, R-ol landstra at 66Herdershond-je, gebracht door Féldkamp, Keizerstraat 9 M. Okkerse Hoofmansraat 5, vulpotloodDroste, Grooté Houtstraat 132, roode pantof fels; P. Eken Oranjeboomstraat 21, zwarte ldnderportemónnaieKoster, Ka-mperstraat 22 rood, Pakje wasch- poedJ. Bom, St. Anl-honiestéeg 8 c., bruine port-feuille met boor; Hok, W-ouweimanstraat 25. paardendek; H. H-uneker. B. Ottostraat S, bruine kinderportemonnaieVerzij lenberg, 2e De Cost-astraat 14. pakje met lan- bruine portefeuille met iboo-r; Hak, straat 8. pakje boek-eu enz., Gebr. Lan- gemeijer. Groot© Houtstraat 59, reis mandje; N. Gruys, Westergracht 17 rood. rozenkrans: A. v. d. Weiden, Bleekersvaart 1, Heemst ode, ring, H. Ree. Rollandstraat 76, StaJenboek; P. Wijkhuizen, Kinderhuissinpel 62 f., zwart taschjeJ. de Goede, Masda- 1 en astraat 9a zw., bruin damestaschje, H. Schoon, Jan Steenstraat 16, zwem broek; M. Riebeek, Heerensinpel 19, corset; W. Buis, Witte Heerenstraat 7, grijze ceintuur. Examens 1o Hoogere Burgorsohool met 6-jarigen Overgangsexamens. Van. de le naar de 2e klasse: H. J. Bosman, Joziena H. Degen-aar, S. J. Dunlop, F. Kolkman, Johanna M. A. Kruger, Johauma P. Kruseinan, uluibert-je Kwak, L. E. van 't Sant, J. T. C. Schip per, W. T. Scknerr, Elisabeth M. J. va-n der Steur, J. van der Steur, E. Verwaal, Cath-arina Wiersum, H. v. Doominck, Eli sabeth M. Meyer, H. E. J. Botje, E. Cane- rinus, H. T. Ghabot, W. H. Pointer, J. v. Gulik, C. A. Jcekel, .T. C. Jon'khoff, N. A. Kaldenbaoh, Elisabeth v. Keizerswaard, J. L, Meijerlng, J. Over, R. H. v. Rossum, I-Iester de Vries, A. C. Vroom, Adclina lï. Wildschut, G. .T. Wolhoff, Anna Tijm, A Baart, A, J. H. Buer, J. G. Bicle, R. 1'. Clsveringa, M. L. Deinum, Sophia. S. v. Dorp, Maria W. v. Essen, J. Gorier, B. J. Herweyer, Cath-arina M. Heybroek. de Jong, C. J. ,T. II. v. Kempen, A. J. B. Koning, N. Maarleveld, A. G. Polman Mooij, J. O. Swavi.n-g Dijkstra, Williel- miina X. v. Tubergen, Gesiena de Blauw, CaHiarina Berg-li-uij-s, Maria P. Besier, Bok IT. X. Cwnpanjen, Cornelia M. Hooydonk, W. M. C. de Jonge, Jacomina Ij. Kruyt, J. Kuiper, Nelly v. d. Linde, H. D. TL Möller, A. J. A. C. XooLeboom, J. H. M. v. Reeuwijk, G. G. Sanders, T. H. Sandrock, S. R. Smit, J. G. Zwart, Voorwaardelijk: J. 11. Lugt. Van de 2e naar de 3e klasse A. A. M. v. d- Aardweg, J. A. v. Amelrooy, J'. P. v. Bnasbank, J. A. Brongers, P. "W. de Bij 11 Nachenius, C- v. Dongen, F. J. Frent, G. Kruijt, Dina C. Roos, K. Rijpma, Julie Scheffer, E. v. Voolen Gzn., - R. M. liasoeki, F. A- Cram erf V/. Hartsui ker, A. G- do Jager, J. J. Kobtc, E. U- Lauizius, N. Lofvers, II. N, Niesen Jr., Maria C- Poser, F. A, Putman Cramer, J. L. E. Sen'aas, Lambertha A. Straatsma, P. va-n Tiel, J. v. d. Vegt, J. A. Verhagen, A- M. de Veil de, II. W. Wiersiria, H. P. Baard, A. H. v. cl. Berg, J- P. Hagen, Mar- faretha Hendrix, C. J. 'V. de Jonjr, ohanna F. v. Keizerswaard, A. J. M- Schaeffer-, Anna M. Slicher, J. Visser, E. v. Tooien Jzn., H. Weening, J. P. H. Westra, E. W. Dunlop. Voorwaardelijk: E. J. de Lange, Johanna H. J- v. d. Tak, J. Wint- houwer. Van de 3e naar de 4e klasse Tini de Boer, IT. C. Cramer, Mar- uérithe G. J. Ferguson, C. de Graaff, II, J. A. Groeneoberg, P. P. J. Hoo- tnans, L. J. N. van der Hulst, Petro- ntlla de Jóng, P. F. Kampers, W. F. ise, E. Rijpma, B. R. M. Soen- g'angoessamsi, J.- M. van Sleeden, Wil- helmina M. v. d. Tak, Reinetta IT. van VJoodorp, J'. S. de Vries, Johanna P. Cornegoor, C. A. Dros, B. Th. Elia3, Berend'ïna M. van de Haar, C. A. Hul sebosch, J. C. de Jonge, P. Kikkert, IT. E. 'Kruyt, Elisabeth P. W. v. d. Linde, B, J. Ónderwater, F. v. Rossum, H. C. Sandrock, Jean nette Voet, J. .Vildichut, C. L. W. van IJscndijk, I'e- tronella Zieren, J. R. Blauw, Ellen IT. H. W. Beuvery, Jeanne Brouwer, A. J. C. Jennissen, J. B. Karapschuur, R. v. Meeuwen, Jeannetle C. Rcos, H. C. Rozemeijer H. G. Swaving Dijkstra, J. H. v. Voorthuysen, F. C. Van Zwieten. A. Addicks. Voorwaardelijk! W. A. H. D-nnewet. P. C. van Houten, J. Mulder. Van de 4dfi naar de 5e klasse L. A. Boieré, L. Broese van Groe- ii-ou, G- A. Da-niëls, G. N. Honig, K. W. Jacobs, F. D. P. Janssen, J. C. v. Meeuwen, Marguerite B. E>. Nilant, Truus Smits, Elisabeth C. Va-nder, J. de Vries, J. L. Vunderink, H. J. W. Westenberg. C. H. Cornegoor, O. Deg- geller. D. J. Doeglas, A. C. Dros, T. N. Houtsma, P. _E. Hutte, W. H. G. Jacobs, .Tannie Misset, J. J- L. Pieters, J. A. Polman Mooij, Lucie Ruinen, C. O. Scliaffc-r. H- W. Schönhuth, Rei- na H. W. H. Visser, A. G. van Essen, Jeaune Hensbroek, Wilhelmina Jager. F T. Kingnia, Louisa C. Maas; Johan na. B. Over, R, A. P. Rooxen, J. F. A. Roozenliart, J- W. TescluG. 11. Timmer, W. ,T. Timmer, W. I- Ver meulen,, L. J. van Vioodorp, W. G. Weier, VoorwaardelijkP. Kwantes. KlasseA: 1 Bloemeudaal 396 p., 2 Haarlem 389 p., 3 Velsen 348 p. Klasse B: 1 Velsen 426 p., 2 Bloe- mendaal 383 p., 3 Schoten 301 p. Klasse C: 1 Vcleeu 383 p., 2 Bloemen- daal 374 I>-, 3 Haarlem II 269 p. Vliegende vendels: 1 Haarlem, 2 Velsen. Hoogste Rorpsschutter Veteranen- klasse: J. Luttik, Haarlem 87 p. Id. klasse A: N. v. Keulen, Aei'den- hout 89 p. ld. klasse B: J. Guhkers, IJmuiden 91 v'. In Idasse C: A. Kerkvliet, Bloemeu daal 86 d. Rosen prijs eVteranen: J.Guhken, IJmuiden. Rosenprijs personeel: N. v. Keulen, Asrdenhout. Kamer van Koophandel en Fabrieken Verkoop rijwielen Op 17 Mei werd door de Kamer vi Koophandel voor Haarlem en Omstreken aan de Minister van Waterstaat een schrij ven verzonden, inzake bovengenoemd on derwerp, waarin de Kamer verzocht, te willen bevorderen, dat de -bemoeiingen het Hoofdbestuur van de Posterijen, Tele grafie en Telefonie, leu opzichte van het verstrekken van rijwielen aau ambtena ren -op gemakkelijke ai'bc-taUugsoondities, gestaakt zouden worden. Met groote verwondering heeft de Ka- uier kennis genomen va-n het a-iltw van den minister, hetwelk d.d.. 5 Jua gegeven op vragen welke, door den heer Stoaiiman, betreffende deze aangelegen heid tot den. minister gericht om ma als te wijzen op het uiterst gevaarlijke precedent, hetwelk geschapen is, tenge volge van de bemiddeling, welke thans verleend wordt bij het betrekken van rij wielen door den Staat, ten behoeve van zijn ambtenaren. Daar hierbij een dienstbelang niet of slechts in zeer geringe mate betrokken 15 en de bevoorrechting tegenover rijwielenleverancier hoogst onbillijk is opzichte van diens concurrenten, n da Kamer, dat de Staat een particuliere onderneming, voor de levering van goe deren niet "benoodigd voor den dienst zelve, geen zekerheid heeft te verschaffen inzake ïiare rechten uij betaling va.11 vordering op een rijksambtenaar. l-Ioewel enkelen wellicht minder juisle conclusies zouden kunnen trekken ui mededeeling, dat de leverancier aaa bankinstelling, welke voor de betaling heeft zorg te dragen, een zeker bedrag, wegens verschuldigde rente voldoet, de minister mot ingenomenheid wijst op het feit, dat ten aanzien der betaling door den betrokken ambtenaar nog geen moeilijkheden zijn voorgekomen cn o_ jaarwedde nog niet is gekort, zoo meeul de Kamer van Koophandel, dat de Staat zich niet bc-hoort in te laten, neen, zich mïet kan inlaten met particuliere finan cieels aangelegenheden v-an zijn ambte- Juist daarom heeft de Kamer in haar reeds genoemd schrijven van 17 Mei ge wezen op hel precedent „waarvan de sequenties niet overzien kunnen wort Wanneer eenmaal deze weg is ingesla gen, zouden naar de meeuing van de Ka mer met hetzelfde recht door den Staat andere uitgaven van particulieren aard gesanctioneerd kunnen worden. Resumeerend verzoekt de Kamer Koophandel voor Haarlem en Omstveken toet wel daarheen te willen leiden, dat de iussohentoandel onverwijld worde ontl-ai van deze ongewenschte ooucurieuiic va Staatswege. INGEZONDEN M E D ED E EL IN C EN a 60 Cts. per regel. keil ea öciisoi NED. 1IERV. KERK. Beroepen te Ilagestein ds. C. J. v. d. Graft! te Koc- kengc; te.Zuidwolde (Dr.) Us. D. J. v. Dijk te SteenwijIferwolde. GEREF. GEMEENTEN. Beroe pen te Boskoop ds. A. Verhagen te Middelburg. GEB.Er'. KERKEN. Beroepen te Nieuw-Dorareclit (2e l>ei-.) J. A. Ver hoog te Willemstad. Aangenomen liet beroep naar Spij- kenisse P. van. der Spek, theol. docts. te Voorburg. Bedankt voor Alblasserdam ds. J D. Boerkoel te Velsen. CUP,. GEllEF. KERK, Bedankt voor Amsterdam, ds. II. Bierma te Groningen. WAALSCHjg KERKEN. Beroe pen te Haarlem de heer F. C. Krafft, cand. te Lausanne.. PERSONALIA. Beroepen isals predikant bij de Waalsche kerk te Haarlem de heer F. C. Krafft, candidaat te Lausanne. DOODELIJK ONGEVAL. Een wielrijder, die Donderdag aan dei: liaaiTcunuerweg bij do halte Bork vai zijn fiets viel, is thaus in liet St. Eli- zabetbsgastbuis te Haarlem tengevol ge van hersenschudding ovciTeden, Uit de Umstreken ELOEMENDAAL. Huldigitigs" feesten. Eenige leden uit het dage- lijkscb bestuur der Commissie voor de Hukiigingsfeesten te Bloemendaal heb ben eene bespreking gehad met de commissie te Vogelenzang, teneinde te beraadslagen, of men in dit gedeelte der gemeente, dat door zijn ligging ©enigszins apart staat, gezamenlijk met het overige deel van Bloemendaal zou feest vieren, of dat men dit af zonderlijk zou doen. Het hoofdbestuur liet de beslissing geheel over aan de inwoners uit Vo gelenzang, die na besprekingen be sloten hun volks- en kinderfeesten in eigen omgeving te vieren- Meer bij zonderheden hierover volgen. Geslaagd, jje jongeheer D. v. d. Boom, leerling van de openbare school voor M. U. L. O. aan den Vijver-weg, is te 's-Gravenhage geslaagd voor het M.U.L-O.-diploma B. Concert K. O. V. Wij herin neren onze lezers aan het derde en laatste concert vau de H. O. V., dat aanstaanden, 'rijdagavond van 7 1/2 9 uur wordt gegeven in liet Bloemen- daaische bosch. Zooals de lezer ziet heeft de burgemeester gehoor gege ven aan den wensch in 011s blad uit gedrukt en ook van het derde concert een avondconcert gemaakt. Onze PgsL Men schrijft ons: Zaterdagavond ontving een inwoner van Bloemendaal een kennisgeving, dat voor hem een aangeteekende' zending was aangekomen. Om 7M uur wilde de juffrouw den brief niet meer afge ven. Dit was coireet, omdat het kan toor voor dezen dienst gesloten was.- Zondagmorgen, om half 9 vervoegde dezelfde persoon zich weer aan het loket. Nu werden volgens het dienst- bord wel aangeteekende stukken afge geven. 'De practijk was anders. De stukken zaten in een lcluis en van de twee sleutels, benoodigd om «leze_ Lc qpenen, was maar één aanwezig. Het slachtoffer hoopte nu Maandag een oogenblik te treffen, dat beide sleutels aanwezig zijn. VELGEN. Arbeidsbemiddeling. Ingeschreven, op 7 Juli 19235 kan toorbedienden. 3 zeilmakers, S kui pers, 2 mandenmakers, 1 meubelma ker, 1 sigarenmaker, 1 bakker, 42 zeevisschers, 11 timmerlieden. 1 met selaar, 1 wagenmaker, 16 machinis ten, 23 stokers, 7 bankwerkers, 2 plaatwerkers, 5 smeden, 1 revolver- klinker, 2 vuurwerkers, 1 eleetricien, 1 metaaldraaier, 2 ketelmakers, _1 loodgieter, 1 voorslaauder, 241 di versen, samen 379 werkloozen. HAARLEMMERMEER. Conoours- Hippique. Et is on veler verzoek door liet bestuur van de ye-reeuiging „Vooruit" nog deze wijziging in het programma ge bracht: 9 uur.. Vertrek voor de verrichtingsproef van toet marktplein. 9.30 uur. Hengsten aangespannen. 9,50 uur. Een-spannen „Nieuwelingen- klasse voor luxe tuigpaarden (boven en beneden 1.55 M.) die in 1922 nog geen eer sten prijs op eèn eoncours-Uippique in Nederland hebben behaald. 20.10 uur. Eenspannen (merriën en rui nen) type landbouwtuispaard, toebetooo- rendé aan en gereden door landbouwers. 10.30 uur. Eenspannen, luxe tuigpaard (boven 1.55 M.) 10.50 uur. Aankomst ver richt ingspr 0 e f van gedekte merriën. 11.10 uur. Springconcours eerst voor boerenzoons of -knechts cn daarna vour onderof fioieren, 41.40 uur. Eenspannen fokmevricn, type landbouwtuïgpaard, welke op oen con-, cours te Hoofddorp nog geen eersten prijs hebben behaald. Op deze manier- is hel mogelijk ge maakt. dat de paarden welke om 10.50 uur deelnemen aan de vervichiingsproef om 11.40 ook nog uitkomen onder de een spannen (gedekte) fokmerriën. De deelname van rijkspaarden is van regeeiingswege toegestaan; gewone geld prijzen kunnen worden geruild voor kunstvoorwerpen. De directeur van de Haarlemsche ma nege 'heeft nog geschonken een compleet prachtig ïijhoofdstei en 4 kleinere prij- jongsle rijder en rijdster en voor de rij- f der en rijdster, die zich tijdens de oefe ningen het best hebben voorgedaan en de meeste ambitie hebben getoond. Do vele dames uit de groote steden, die het concours verleden jaar door haar te- genwoordigheid fleur en gezelligheid* bij brachten, beklaagden zich dat er niet eeu fijn zitje was in ecu keurige theetent. Men is dat 200 gewoon, 's middags een lekker kopj'e geurige Hollandsche thee te drinken. Die klacht zal ditmaal niet vernomen worden. Op 'i terrein zal speciaal voor de dames vau de tribune een ruime theetent gereed zijn, waarvan velen kunnen profi teeren. Wie van een goede zitplaats verzekerd zij», ko irt: deze 1 tevoi 1 tribui zijn :ot Zalcilag 14 JuK o.a. verkrijgbaar te 's-Gravenbaee bij den lieer A. van Kobokcn van Hoedekonskerke Ilooistrant 1, te Haarlem bij don heer H. Stinis, Kruisweg 23 en le Amsterdam aau bet Internationaal Verkeersbureau, Kal- verstraat.

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 7