Buitenlandsch Overzicht INGEZONDEN MEDEDEEL!MCEN a 60 Cts, per regol. Verfrisschend en Verkwikkend A. J, P's Frambozensaus over A. J. P's Vanille - Crêmepudding Puddingfabriek A. J. Polak, Groningen HEEMSTEDE. Gevouden voorwerpen. Terug te bekomen bijR. Jessurun Raainsingel 4. Haarlem, een porte- monnaie met inhoud, A. Mooe, Schouwtjeslaan 2. Haarlem, een zwar te poes; H. Leijsing, Kogelstraat 6, een duozitting van motorrijwiel. A. M. Augustein, Vredenhofetraat 16. een sperwer, (speelgoed). 3. C. Kok- kelkoren .cara Werensteijn, Eillegom, een gouden armbandhorloge. H. Ar no" dus. Eigenlaan 64, een kinierpor- iemonnaie met inhoudJ. Neeskens, Molenwerfslaan 116. een damesporte- monnaie; X. Hammers. Kerklaan 89, een treeplank voor auto met toebe- liooren. mej. Stavenuiter. Schenner- straat 17. Haarlem, een zilveren d3- mes-armbsudhorlogeBureau van po litie Boekenrodestraat 9, gewichten en een hondenpenuing. Bureau van poli- tieR.aadhuis, een sleuteL SCHOTEN. TAPVERBOD. Omdat de afd. Schoten van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthou ders en Slijters op een vorig ingediend verzoekschrift aan den Raad der ge meente Schoten geen afdoend ant woord heeft ontvangen, heeft zij be sloten het volgend adres te. zenden met het verzoek niet in te gaan op de voorstellen van Burgemeester en Wet houders, ingediend naar aanleiding van een adres der drankbestrijders, waarin werd bepaald om 'sZondags- voonniddags tot 12 uur den verkoop van sterken drank te verbieden en in welk adres namens dc afdeeling werd verzocht, de Politieverordening, rege lende het openhouden van- en verkoo- per-, in koffiehuizen en dergelijke in richtingen gelijkluidend te maken aan die van de aangrenzende gemeente Haarlem. Adressante wijst er op, dat de Raad steeds het voorbeeld der ge meente Haarlem volgt bij het maken van allerlei verordeningen, als b.v. op de winkelsluiting en tal van andere. Nu is het in het belang van de koffie- huisbedrijven gewenscht om ongelijke concurrentie te ontgaan met de exploi tanten van soortgelijke zaken, in de onmiddellijke nabijheid in Haarlem ge vestigd. Witte Kruis-dsg. Dc propaganca- commissie uit het hoofdbestuur der Noord-Hollandsche Verecniging „Het .Vitte Kruis'' had voor alle afdeelingen in onze provincie een Witte Kruis-coi- knie uitgeschreven door den verkoop v-a Witte Kruisjes ia de week van -430 Juni. Door verschillende otc- S'andigheden kon hier en ook in an- deie plaatsen op de daarvoor aangewe zen dagen bedoelde collecte niet ge houden worden, maar nu zal deze plaats hebben, me: machtiging van E. en W., op Woensdag 11 Juli a.s. Verscheidene jonge dames zullen op straat en aan huis deze kruisjes ten verkoop aanbieden, waarvan de prijs t bepaald op minstens 10 cents; een hoogere waardebepaling door het pu bliek zal natuurlijk zeer welkom zijn. Van de eventueel te maken winst wordt 3'4 ia de afdeelingskas gestort en komt 7/4 ten bate van de alge- rceene kas. Daar 't hoofdbestuur over 1922 zeer waarschijnlijk voor een tekort zal komen te staan, hoofdzakelijk veroor zaakt door dc oatsmettingsinrichtin- gen, en waar bovendien, lieideheuvel zter dringend uitbreiding of algeheele vernieuwing behoeft, kan door de op brengst der Witte Kruisjes medege werkt worden, om deze stichtingen der hoofdverceniging geldelijk te steunen. Op den bchotenschen weldadigheids zin werd door de Schotensche afdeeling van „Het Witte Kruis" nog nimmer een vergèefsch beroep gedaan. slagen, de moeilijkheden ie overwinnen. Ten slotte wees spreker er op, dat liet Duitsche belastingstelsel moet worden herzien, in het bijzonder met betrekking 't belasten van het in en na den oor log verkregen bezit, hetwelk naar zijn meening voor het rijk meer baten moot afwerpen. De pauselijke actio. Naar aanleiding van een Wolff- bureau-bericlit omtrent een nieuwen stap van den Heiligen Stoel inzake de Roerkwestie, meldt de „Osservatore Romano", dat de Paus, ten einde alles te vermijden wat een overeenstemming tusschen Frankrijk en Duitschland zou kunnen vertragen, den nuntius te Pa rijs en den pauselijken zaakgelastigde te Brussel heeft opgedragen ;.nn deD Franscheu en Belgische regeeringen te doen weten, dat de Paus de hoop ;terde dal geen maatregelen zou den worden genomen, die de oorzaak zouden v. orden van een nog grootere verbittering der gemoederen, met de droevige gevolgen die daaruit zouden voortvloeien. t bijzondere bron verneemt men te Berlijn, dat de door de „Osservatore" a.in- ïkondigde stappen bij de Belgische re- geering, Maandag zijn gedaan. Deze stap pen konden niet eerder worden gedaan, wegens afwezigheid van den minister van Buiten!andsche Zaken De Paus liet ae Belgische regeering door zijn vertegen woordiger weren, dat hij zeer goed be greep, dat de Belgische autoriteiten ce noodige maatregelen treffen ter beveili ging der troepen. Hij sprak echter de hoop uit, dat het der Belgische regeermg niet onmogelijk zal zijn minder strenge maat regelen te nemen en zachtmoedigheid te betoonen tegenover de bevolking der be zette gebieden. De minister van Buit.cn- lacdsche Zaken Ja spar gaf zijn collega's kennis van de pauselijke interventie, doen het is niet waarschijnlijk, dat mededee- lingen dienaangaande zullen worden ge daan. Uit hot Roergebied. Uit Buer wordt aan de „Vosstsuhe Zei- lung" gemeld: De bezeltingsauiorileltca alhier hebben thans bevolen, dat in ken personentrein op het traject t-ransch-Belgische regie van Buer naar Oberhausen vijftig Duïtsehers als gijze- DE BEMOEIINGEN VAN DEN HA US IN DE ROERQUAESTIE. DE TURKSCHE VREDE TE LAUSANNE IS BEREIKT. De spanning tusschen Londen en Parijs neemt nog toe. Uit Londen wordt ons gemeld, dat nu verwacht wordt, dat de toestand inzake de schadevergoeding deze week het cri-. sispuni zal bereiken! Indien .Frankrijk blijft weigeren, zal Engeland den steun zoeken van Italië, België en zekere neu trale mogendheden voor het doen van te genvoorstellen aan Duitschland. Zoowel de minister van gezondheid, Nevelle Chamberlain, als do eerste Lord van de Admiraliteit Amery, die te Birmingham-faij een demonstratie het woord voerden, leg den er den nadruk op. dat de schadeloos sieUicgs- en Roerkwestie niet alléén Frankrijk aangaat. Engeland wil de vriendschappelijke relaties niet Frankrijk zoolang mogelijk in stand houden, doch iadien noodig, sa! het de beslissende stap _In een nader telegram wordt zelfs ver- De gedachtenwisseling tusschen de Britsche en Frazxsehe regeering schijnt te hebben aangetoond, dat Frankrijk defini tief besloten heer. in géén onderhande lingen met Duitschland te treden vóórdat dit land het lijdelijk verzet in het Roer gebied heeft- afgekeurd en de verordenin gen heest ingetrokken waarop dit ver zet is gebaseerd. Zoolang Duitschland zijn voornemen daartoe nog m:et te kennen heeft gegeven is de mogelijkheid van een collectief antwoord op het laatste 3anbod pp het oogenblïk uitgesloten. Engeland zal dus blijkbaar gaan han delen. De premier Baldwin heeft namelijk Maandagmiddag in het Lagerhuis mee gedeeld, dat hij Donderdag a.s. waar schijnlijk een verklaring zal 'kunnen afleggen. Meer kon hij niet zeggen. Gp een vraag, of er reeds een ant woord van de Fransche regeering op de Britsche vragenlijst was ontvangen, herinnerde de premier er aan, verle den week te hebben medegedeeld, dat er over deze aangelegenheid monderlin- ge besprekingen worden gevoerd. Men acht het niet onwaarschijnlijk, dat Lord Curzon Donderdag te zelfder tjd in het Iioogerhuis een gelijklui dende verklaring zal afleggen. Voordat Baldwin de bovengenoem de verklaring in het Lagerhuis afleg de, presideerde hij in zijn officieele wo ning, Downing Street 10, een minis- teiraad-, waarin Lord Curzon nadere mededeelingen deed aangaande zijn besprekingen, verleden weck in het Foreign Office met de gezanten van Frankrijk, België en Italië gevoerd. Meer dan dat valt er met eenige ze- ke.heid niet te zeggen. Het Britsche kabinet houdt zijn voornemens en den aard der mededeelingen van den Fran- schen gezant ontvangen, zóó strikt ge heim, dat zelfs de ambtenaren van het Foreign Office er niets van kunnen mededeelen. In afwachting der regee- riugs verklaring, dient men dus geen ge cof :e slaan aan de verontrusten de berichten, welke zoowel in sommige Lendensche bladen als in Parijsche bla den werden en nog worden gelanceerd. Wél kan de Tclegraaf-corrcspondent Eic' eenige zekerheid het volgende ver klaren Het is een publiek geheim, dat zoo wel het huidige kabinet-Baldwin als het vorige kabinet Bonar Law, steeds veel sympathie heeft gekoesterd voor het inderiijd door den Anïcrikaanscben staatssecretaris 'Hughes geopperde denkbeeld,, met medewerking der Ver- eenigde Staten het betalingsvermogen. vau Duitschland, alsmede de wijze afdoening der schadeloosstelling en de betalingstermijnen, door een ttouale commissie van deskundigen doen uitmaken. In haar jijngste nota vereenigde de Duiische regeering zich met dat voorstel, zoodat er niets vreemds is in de hier geuite bewering, vi-.suit Londen aan het PaTijsche blad „Le Journal" gemeld, als zou de Brh- scte regeering geneigd zijn in te stem men met het voorstel van Berlijn tot instelling van een dergelijke interna- tronale commissie, een plan, hetwelk oorspronkelijk niet van Berlijn, doch van Washington uitging. Er is evenwel geen grond voor de andere bewering, in hetzelfde Panj- iche blad geuit, als zou de Britsche regeering willen trachten te ouderhau- deen met Belgie, Italië, Amerika en zoo werd er bijgevoegd zelfs zekere Scandinavische landen, e geïnteresseerd zija bij het voorkomen van den zoogenaamden on dergang van Duitschland, in de hoop, dat Frankrijk bij zulk een demonstra te van zijn isolatie in de wereld, zal toegeven. Het ligt volstrekt niet in de bedoeling der Britsche regeering, Frankrijk te isoleeren of een zoodani ge demonstratie van Frankrijks iso latie te organiseeren. Men kan dit ook niet afleiden uit de opmerkingen, Za terdagavond in een conservatieve ver gadering te Birmingham door Neville Chamberlain, den minister van Ge zondheid, en Amery. den minister van Marine, gemaakt. Beide ministers zijn, voor zoover bekend, Frankrijk sympathiek gezind. Zij gaven slechts uiting aan de opvattingen, welke hier te lande algemeen heerschen, name lijk, dat er een einde dient te komen aan de onzekerheid ten aanzien van de kwestie der schadeloosstelling- In de eerste plaats zijn daarbij alio ge allieerden betrokken en er is volstrekt geen reden, aan te neinen, dat de Britsche regeering zich daaromtrent zou willen verstaan met zekere Scan dinavische landen en niet met andere geallieerde of neutralen, zooals Ne derland. Zwitserland en Spanje, wel ke landen toch ook rechtstreeks be trokken zijn bij de economische in- 'nking van Duitschland. Indien een algemeen overleg wen- sehelijk zou zijn, dan is de Volkenbond daarvoor het aangewezen lichaam. Dit is veeleer het inzicht van de Brit sche regeering. Nadrukkelijk zij dus herhaald, dat de Britsche regeering_ niet streeft naar de isolatie van Frankrijk en ook niets zal doen, een nauwere aaneen sluiting tusschen Groot-Brittanniè en Frankrijk, hetzij moeilijk of onmoge lijk te maken. Hiervan overtuigd, kan men de regeeringsverklaring van Don derdag a.s. met gerustheid tegemoet zien. Een rede van dr. Stresemann. Naar de „Vossisehe Zeiiung" verneemt, heef: de voorzitter van de Duitscbe Volks partij, dr. Stresemann, m ecu vergadering van hei hoofdbestuur dezer partij een po litieke rede gehouden, waaraan hes vol gende ontleend is: Dr. Stresemann begon met er op te wij zen, dat de bewering, welke wel eens wordt geuit, nl. dat het kabir.et-Cu/no de schuld van de bezetting van het Roerge bied zou treffen, dwaas is. Doch wel rust op het kabinet de taak, het conflict, hetwelk door de bezetting van het Roergebied i3 ontslaan, op een voor het Duitsche rijlc eervolle wijze bij te leggen. De vraagstukken, welke om op lossing roepen, zijn buiten gewoon moeilijk Duitschland als 't ware op uon vulcaan danst en dat een revolutie in 't verschiet is, indien de politici er niet ïu mochten die v De „Ullsteindienst" meldt uit Es- Maandag te half twee uur werden de mijnen te Mühllieim Ruhr door Fransche troepen bezet. Alle aanwe- :ge voorraden steenkolen werden auwkeurig opgenomen. Des avonds trokken de troepen zich wederom te De Tremoniahiitte, een afdeeling m de Eisen imd Stahlwerke Hoesch is door de Franschen bezet. De onder voorzitterschap van den rijkscommissaris Mehlich te Bochum bijeengekomen arbitragecommissie heeft voor den mijnbouw in het Roer gebied een besiissing genomen, vol gens welke het loon per taak met 7.555 mark wordt verhoogd. De gedelegeerden der Rijnlandcom missie in het district Dusseldorp ma ken bekend, dat vanaf 16 Juli a.s. we derom vergunningen voor het binnen komen en het verlaten van het bezet te gebied worden verleend. Van dien datum af aan, verkrijgen ook de bij zondere visa op de persoonlijke ver gunningen voor het binnenkomen en verlaten hun geldigheid weer. Een Belgisch soldaat te Duis burg vermoord. De te Hasselt wonende ouders van een soldaat van het llde linieregi ment hebben zoo even bericht ontvan gen. van den dood van hun zoon, die te Duisburg door een Duitscher met drie revolverschoten in den rug zou zijn vermoord. "Men heeft den moordenaar nog niet kunnen opsporen. Op het ministerie van Oorlog was rg geen bevestiging van dit be richt ontvangen. De conferentie te Laussanne succesvol geëindigd. Te Lausanne is overeenstemming ver kregen. Zondagmiddag half twee werd, na een groot aantal conferenties tusschen de geal lieerde en Turksche delegaties, aan de wachtende journalisten medegedeeld, dat de conferentie tof een succesvol en vre- dïevend einde van den arbeid, die vele maanden heeft gedurd, is gekomen. De vorige week bleven nog slechts 3 geschil punten over n.l. die, betreffende de Ot- tomaansche openbare sohuld, de vóóroor- logsche concessies en de ontruiming van de Turksche gebieden door de geallieerde Te vreugde zij de Griekschc troepen behulpzaam, zoudenzijn geweest bij de achtervol ging van Turksche bewoners |c Bei ts, werden voor den Turkschen krijgs rad' gehoord. Zeventien hunner wer den ter dood veroordeeld cn naar Is- id gezonden, alwaar zij Dinsdag te rechtgesteld zullen worden. ONTTREKKEN VAN SIERRADEN AAN EEN FAILLIETEN INBOEDEL. AMSTERDAM, 10 Juli. De 4c Kamer der rechtbank te Amsterdam heed lieden conform den eisch veroordeeld tol 5 maan den gevangeniss:rad me', aftrek van pre- ieve hechtenis den hotel-directeur J. F. S. en diens eehtgenoote, die een grooc aantal sieraden onttrokken aan den fail lieten inboedel. Na de behandeling ter terechtzitting- werden beide beklaagden uit de preventieve hechtenis, welke on geveer 21.2 maand had geduurd ontsla- Laatste hsricMcii Verspreid nieuws HET MUNCHENSCHE H00GVER- P. A ADS PROCES. De „Vossisehe Zeitung" verneemt uit Muncken: Maandag werd het vonnis het hoogverraads-proces Fuclis-Machaus geveld. Fuchs werd wegens poging tot landverraad veroordeeld tot twaalf jaar tuchthuisstraf, 2 millioen mark boete en 10 jaar eerverlies. De beklaagde Muck werd wegens medeplichtigheid veroordeeld to: drie jaar tuchthuisstraf, 30 millioen mark boete, 3 jaar eerverlies, en uitzet ting uii het gebied van het rijk. Belden werden bovendien veroordeeld in de kos ten van het proces. De overige beklaag den werden vrijgesproken. Prof. Fuchs en zijn medeplichtigen wilden een staatsgreep tot afscheiding van Beieren van het Duitsche rijk door mid' del van hun Vaterlandische Verbande uit voeren. De plannen zouden ten uitvoer worden gelegd, indien de door hen ver wachte bolsjewistische putsch in Noord- Duiisehland was uitgebroken. Beieren zou zich dan met een deel van Oostenrijk als zelfstandige staat Zuid-Duitsehland met hoofdplaats Jlun- ohen stellen tegenover liet Noorden. Een regentschapsraad zou de dictatuur uit oefenen, terwijl er algemeene weerplicht zou worden ingevoerd. Twee der hoofdbeklaagden, de Munchen- sche kapelmeester Hachaus en de Rechts- rat a. D., dr. Kiihle haddon zich om zich niet te behoeven te verantwoorden, zoo als bekend, na de ontdekking dor putsch- plannen van het leven beroofd. DOODVONNISSEN fN TURKIJE. Reuter seint ons uit Consiantinopel: De 19 Grieksche dorpelingen aan den Bo- vcn-Bosporus, welke onlangs gearres teerd werden onder beschuldiging, dat MEVROUW MAARSCHALK. De toestand van Mevrouw Maar schalk gaat langzaam aan vooruit. Zij mag weer wat zij het ook heel wei- 'g gaan gebruiken. UITSLAG REBUS-WEDSTRIJD. De uitslag van den rebus-wedstrijd bij het jubileum vau de Haarlomscne Reddingsbrigade is: „zaken zijn za ken, hoe kom ik er aan". De prijswinsters zijn: 1. mevr. Koelt— ran den Broek, I-Iaarlom (met gunstig ste inzending); 2. mevr. van Ilcumen Benis, Bloemend-aal; ft. mevr. Bierlefc, Amsterdam. De beide laatste dame» na loting. WONINGBOUWVEREENiGING „PATRIA" TE .SCHOTEN. Wij omvingen een ingezonden stuk van Ir. J. B. van Logiiem over de Woairg- 'oonwvereemging „Pallia" te Schoten, dat wij echter'tot ons volgend summer moe ten uitstellen, daar wij de aangevallen partij in de gelegenheid willen stellen, er op ie antwoorden. JUBILEUf.l-E. BOVEN. Maandag herdacht de heer E. Bo ven, hoofdconducteur der Nederlaud- sche Spoorwegen alhier, zijn 25-jarige plichtsvervulling bij de maatschappij. Namens de directie werd de jubilaris gehuldigd door den Inspecteur van van de inspectie Amsterdam, die hem de gebruikelijke enveloppe overhandigde. Ook van de zijde van familieleden, bekenden en collega's was de belang stelling zeer groot. De heer Boven Leeft zich dan ook in een broeden kring bemind gemaakt. DE EXAMENS VOOR DE HOOFD- ACTE. De acte examens voor de Hoofdacts zullen worden gehouden le Haarlem, in het gebouw der Rijks kweekschool voor onderwijzers, aan de Leidsche vaart, op 18, 19, 23, 24, 27, 28 Juli, 1, 2, G, 7, 10. 11, 15. 16, 20. 21 24, 25, 27, 28, 29, 30 Augustus a.s telkens van des voormiddags 9 uur af. HET JUBILEUM- VAN MR. H. J. D. D. ENSCHEDé, I-Ieden was het 35 jaar geleden dat Mr. H. J. D. D. Enschedé benoemd werd tot kantonrechter-plaatsvervanger. Te zijnen huize, Villa „Eikenhoek", Le Acrdenhout, mocht dc heer Enschedé b;j deze gelegenheid vele blijken van belangstelling ontvangen in verschillen den vormtal van telegrammen van gc- lukwensch en kaartjes en vele bloem stukken, onder meer van den kanton rechter, Air. W. G. Del Baere. den Ambtenaar van het Openbaai Ministe rie bij het Kantongerecht, Air. Dc Bië- court, den griffier bij het Kantonge recht, den heer Van der Boon en de andere kantonrechters-pla at? vervan gers. de heeren AJr. P. Tjcenk Willink, .Mr. Alolenburg, Air. Tuymelaar cn Air. Voorts nog een kostbare vaas met rozen van een groot gedeelte van het personeel der Firma Enschedé. Naar wij verder vernemen, heeft Mr. H. J. D. D. Enschede nog van den. Kantonrechter een prachtige bloe menmand en van dc beide firmanten van de firma Joh, Enschedé Zoon een fraai bloemstuk ontvangen. AANBESTEDING. Hefc "bestuur der Vereenigins tol- Stichting en Instandhouding van Scheden met den Bijbel te Haarlem heeft in het Wijkgebouw der Ned. Herv. Gemeente, Ged. Oude Gracht 79 te Haarlem op Dinsdag aanbe steed I. Hefc bouwen van een Lagere Schooi en een conciërgewoning Cj een terrein aan de Leidscheslraat te Haar lem. II. Het glas- "en verf werk van het vorengenoemde. a. massa, bv school, c. woning. Ingeschreven werd voor het bouw werk door.: Gehr. A. en Iï. Hoekema, Haar lem b- f 77693, c. f 9733. a. f 87429 J. de Graaf te Halfweg: li. f 77080, a. f 85582. C. ,T. Gogel en Reuaebrink Haarlem; b. f S1130, c. f 10300, a. f 91430; N. V. Wegerif, Apeldoorn: b. f S2876, a. f 93790; N. I. Max, Haarlem: b. f 74770. c. f 8920, a. f 83670 F. J. Spee, Haarlemb. f 75921, a. 84888Gebr. van de Put te. Heemstede: b. f 79S75. a. f90395; P. J. v. d. Hoof. Nijmegen: b. f 6500, a. f S4900- P. J. H. Stiphout, Haar lem b. f 73434. c. f 79S9. a. f 81423 D. van Camps-n. Bloemendnalb. f 76350. a~ f 84130. v. Ommeren cn Ketelaarb. 94690c. f 8990 a. f 836S0: Joh, Kraai. Haarlem: a. f 94.000; P. Heere en Zoon. J.Tmui- den: a. f 76200; A". Strijland, Haar lem f 87654. Laagste inschrijver: T. V. Roosen, Haarlemb. f 65634. a. f 72990. Voor het schilderwerk werd inge schreven door; C. Tauber. Haarlem; b- f 5050. c. f 670, a. f 5720 J- Lu cas. Spaarndamb. f 2840, c- f 539, a. f 3379J. P. Faure, Haarlem b. f 3617. c- f 600, 3. f 4125 A. bosman, Haaiilemb. f 2450, a. f 3200P. H. v. d. Bosch en Zoon. Heemstede; ib. f 4239, c. f 675, a. f 4910. J. W. van Hesberen, Haarlem b. f 3300, c. f 425. a. f 3700; J. Tromp. Haarlem b. f 3980, c. f 544. a. f <1624H. v. Ni-el Gzn. Haarlem b. f 2998, c. 1' 568, a. f 3500 rJ. Gnlrlsteen, Haar- 1 lamb. f 3168, e. f 500e 0. f 3649; P. EssemjuD Haarlem; b. 1' 3156, c. f 565. a. f 362.1-, A. Hulshof, Haar lem b. f 4240, c. f 625 u. f 4865F. do Vlies Haarlem b. f4800, c. f 550, a. 5350; H. Woudhuizen, Amster dam b. f 3342, C. f 292, a- f 3634. Laagste inschrijver firma Voorman cn Fengler Haarlemb. 1 2240, c. f 550, a- f 2390. BENOEMING VAN EEN TIJDELIJK WETHOUDER. Maandagavond vergaderde de recht- pclio Raadsfisctie in verband met de benoeming van een tijdelijk wethouder 111 de zitting van Woensdag. Naar wij vernemen is het resultaat dat indien de S. D. A. P. een candi- daat voor liet wethouderschap heeft cn dus besluit een tijdelijk wethouder- sehap te aanvaarden, deze candida- tuur bestrijding zal vinden. Indien de S. D. A. P. geen tijdelijk wethouderschap mocht wenschc-n ie aanvaarden, zal de rechterzijde stem men od een aftredend raadslid, dat in deu wouwen Raad niet zal ttrug- keerc-n. DE CANDIDAATSTELLING VOOR DE EERSTE KAMER. lieden had de candidaatstelling plaats sr verkiezing van leden der Eerste Ka ler. Deze verkiezing zal plaats hebben op 24 of 27 Juli door de leden der Provinciale Tot hedenmiddag waren ter Provinciale Griffie ingeleverd de volgende candida- teniijsten: Door de Christ. Hist. Unie: 1. mr. H. 'erkouteren (aftr.)2. dr. C. J. K. van alst; 3. J. ;er Haar; 4. A. R. Ophorst, al len te Amsterdam; 5. jhr. mr. D. E. van Leimep, to Heemstede; 6. L. M. de Jong Schouwenburg, Amsterdam; 7. jhr. mr. P. Teding vaai Berkhout, to Heemstede; K. Kistenmker, H-aarlemmemuecr. Door den "Vrijheidsbond1. S. van den Bergh Jr., Wassenaar; 2. dr. J. E. van Weideren Reugers, IJsbrechtum3. E, W. Dyserinok, 's-Gvavenhage; 4. K. Bree- u't, Winkel; 5. D. van Houten, Weesp; mr. ,T, A. Stoop, Leeuwarden; ,7. H. Els- I. Bolsward; 3. dr. M. de Hartogh, Am sterdam. Door de Vrijz. Dem. Partij: 1. Dr. D. au Embden, Amsterdam; 2. mr. Af. Slln- genberg, Haarlem; 3. mr. P. C. Andrae, k; 4. Ch. E. H. Boisseva'in, Blarieum, evr. A. Aukcs geb. Timmers te Bak- kum (gem. Castrieum). Door de Anti-Rev. Partij: 1. W; de iugt, Amsterdam; 2. J. Douwes Jr., Am- sterdam; o. mr. A. Slob, Haarlemmer- 4. H. W. Van Marie, Amsterdam. Verder een tweede lijst: 1- J. J. Croles, Leeuwarden; S. Sijtsma, Aalsum; 3. L. F. Duymaer van Twist, 's-Graveiihage; 4. T. l.'auts. Dsr.iainawoade. lom de S D A. P.: 1. H. Polak, Laren. W. C. B. Pothuis geb. Smit, Amster T,3. F. M. Wibaut, Amsterdam; 4. F. Ossendoro. Amsterdam; 5. J. Kolk Xijehaske; 6. L. J. de Jong, Huizum; T. Ankersmit, Amsterdam; S. AI. A. Reinalda, Haarlem; 9. J. G. Jansonïus, Huizen. Verwacht werd nog de inlevering van de volgende lijsten: Door de R. Kath.1. Sfr. J. N". E. Heer keus Thijssen, Haarlem (afir.); 2. P. J. J. Haazovoet, Amsterdam (aftr.) sen Jzn., Leeuwarden, (aftr.) P. Reymer, Hilversum; 6. A. J. Loerakker Schoten; 6. Carl. Stokman te Leen' den; 7. rnr. A. Dorbeek te Alkmaar: prof. dr. A. H. J. M. van Rooy. Amster- Door de Plattelanders: 1. C. Wolmer- stet:, Amsterdam; 2. A. G. Reitsma, Ap pelsga; 3. P. D. Bosch, Leeuwarden. Door do Staatk, Geref. Partij: P. v. d Mouien, 63 paarden f 150 a f 250. 113 vette halveren f 0.90 a f 1.1a per Kilogram. 232 nuchtere dito, f 10 a f 3b per stuk. 38 vette varkens f 0.60 a f 0.70 por Kilogram. 11 magere dito f 24 a f 48 per stuk. 183 biggen f 14 a f 24 per stuk. 260 schapen f 3S a f 50 per stuk. 216 lammeren f 20 a f 28 per stuk. Vette koeien, prijshoudend f 0.90 a f 1.30 per .G. eGKlden koeien prijshoudend f 150 a f 275 per stuk. Melkkoeien prijshoudend f 250 a f -WO per stuk. lettoren en Knust OPENLUCHTSPEL. Alen schrijft aan de N. R. Cl.: Gedurende de maanden Juli en Augus tus onderneemt het openluchtenseniblo De Zomerspelers onder leiding van Ge rard Arbous en Marcel van Gestel, een tournee door ons land met De Jonge Heks romantisch spel uit den tijd van do Fran sche revolutie van Marcel van Gestel, on der régie van Gérard Arbous. Aan het ge zelschap »iju o.a. verhanden: Corry Ro zendal en Jacques de Haas. Bespeeld wor den o.a terreinen ie Delft, Alkmaar. Sant poort, Alierio in N'. Brabant, Domburg, Doetineliem, Texel, Castrieum, Apel doorn, Arnhem enz. Spart c;>. IMsirijiieii DE HANZE-BANK TE DEN BOSCH DEN BOSCH, 10 Juli. De rechtbank 'erleende aan de Hanze-bank alhier oorloopige surséance van betaling. ERNSTIGE TWIST AMERSFOORT, 10 Juli. Bij een familiefeest in het Leusder-kwartier iineisfoort wonden de schoonva der H. en zijn schoonzoon zich zóó cp, dat beiden het noodzakelijk achtten, van hun mes gebruik te maken. II. Ontving van zijn schoonzoon een mes steek in de buil; terwijl laatstgenoem de een handwond bekwam. De toe stand vau den schoonvader was heden nog zeer ernstig. HITTE EN NOODWEER IN EN GELANU. LONDEN, 10 Juli. Maandag duur de de vreesclijke hitte in Groot Brit- tanniè den geheelen dag voort. Ver- •heidene personen zijn door de warm- bezweken. Kort na middernacht brak een vreeselijke donderbui los, ■ergezeld van buitengewoon hevig weerlichten. Een stortregen woedde hedenmorgen boven Londen, welke eenige uren duurde. Hedenmorgen tegen 9 uur duurde het onweder nog voort. DE ENGELSCHE RE-GEERING EN I-IET ROER VRAAGSTUK. LONDEN, 9 Juli (Reuter). Curzon ontving hedenmiddag den Duitschen ambassadeur Stüamer op zijn depar tement. Reuter verneemt dat de Verklarin gen van Curzon en Baldwin over de schadevergoedingen tot Donderdag zijn uitgesteld wegens het feit, dat de verklaring omtrent de Britsche poli tiek zoo zorgvuldig mogelijk moet worden voorbereid, met het oog op de_. vèrstrekkenden gevolgen welke zij ze ker zal hebben. De verklaring zal zorgvuldig door het kabinet Ivor den nagegaan" alvorens zij in het parle ment wordt afgelegd. Er is geen afspraak gemaakt voor een nieuwe besprekingg tusschen 'Curzon en den Franschen ambassa deur, daar liet algemeen gevoelen is, dat het eind van liet huidige sta dium der besprekingen inzake de Fransche houding inzake de Ruhr be zetting t-hans bereikt is. UIT HET ROERQEBIED, BERLIJN, 10 Juli. Volgens de „Rheinisch Westphalische Zeitung" werd onder begeleiding van tanks en pantserwagens een groot gedeelte vau de Thijssen-fabrieken in Mühl- heim door de Fransche troepen bezet. Ook de Friedich Wilhelmmijn te Dortmund en de staalfabrieken van Hösch l-verden bezet. Eenige leidende beamben werden gearreseerd, doch later weer vrijgelaten. LAWNTENNIS. SPANJE—NEDERLAND. Men seint uit Eastbourne aan de N- R. Ct. De eerste dag heeft goon gelukki gen loop gehad. Dat Van der Feen verliezen zou van Gomar was wel eenigszihs te verwachten, doch dat Flaguer van Lennep sloeg was een te leurstelling. Het was zeer warm en daaraan moet het falen van Van Len nep meer toegeschreven worden dan aan het gras, dat zeer hard en goed was. Van Lennep bracht- enkele ma len zijn liarde drives, doch hij miste te veel de kansen door dio drives ontslaan. Ook zijn backhandvolley was niet zeker, terwijl Flaguer, zon der briljant te zijn, uitstekend verde digde. In de derde set haalde Van Lennep van 24 op tot 55, doch miste een prachtkans voor 3—5 en verloor de set met 68- In de vier de set bood hij geen tegenstand meer. Flaguer won met 57, Gt-3, S6, 61. Van der Feen heeft goed gespeeld tegen Gomar, doch deze speelde met een ongeloofelijke vastheid en zeker heid cn in zeer snel tempo, vooral :n de tweede set die hij met 60 won. In derde set- heeft Van der Feen uitstekend opgehaald van 25 tot 5—5. Daarna was hij echter uitge speeld. Gomar won met 53, 60, 7—5, Wij houden ons hart vast voor Tim mer en Bryan tegen deze spelers in het dubbelspel- KEGELEN. NATIONAAL KEGi-L-CONCOURS VAN DEN KENNfclVIER KE GELBOND. Het kegelconcoui's te Beverwijk was Zondag druk bezocht. Do stand is thans als volgt: KöJipswedstrijdI. Kléin Hamburg, Delft, 297. 2- 't Regiment-1, Amster dam, 294. 3. Het Hindert Niet, Deu Haag, 293. 4. De Groote Vauxnal 1, Haarlem, 290. 5. B. A. L., den Haag, ■287, 0. Negenoog, Amsterdam, 286- 7. K. A. L. M., Amsterdm, 284, 47 tref fers. 8. De Damiaten 1, Haarlem, 284, 43 treffers. 9. Baas boven Baas, Am sterdam, 282, 47 treffers. 10. Het komt wel 11, Amsterdam, 2S2, 4-1 treffers, 9, 9, 8, 8- 14. Onder Ons, Beverwijk, 279. 26. De Leeuwerik I, Haarlem, 267, 43 tr., 7, 8, 7, 7, Twee vijftallen1. Het Hindert Niet, Den Haag, 562. 2. Op de Lat, Alkmaar 551, 3. E. H. T. A. C-, Am sterdam, 549. 4. De Groote Y'auxbal, Haarlem, 548. ZcvenprijsDe Damiaten I, Haar lem 12 achten (284). Hoogste korpswerpers tot en met Vrijdag 6 Juli 1923 1. Paleari, Alkmaar 71, 2. C- Kochx, Beverwijk, 70, 10, 6, 9, 9. 3. J. Brinkman, Haarlem, 70, 10, 6. 7, 9. 4. W. Metz, Haarlem, 70, 10, 9, 2, 7- 5. J. A. Korting,- Amsterdam, 70, 10, 4, 8, 3. 6. J. Benoist, Amsterdam, 69. A. Nieuwendijk, Amsterdam, 6S, 10, 5, 9. S- N. v. Vliet, Delft, 68, 10, 4, 8, 7. In aanvulling op de mededeelingen. in het feestprogramma berichten wij, dab het bestuur van den Kennemer Kegelbond besloten taeft ook voor de dameskovpsen drie prijzen nl. een zilveren lauwerkrans, een zilveren lau wertak en een verguld zilveren me daille beschikbaar te stellen. De stand voor deze prijzen is hier- voren gemeld. Pers-üwzlcM larkMeuws PURMERE-ND. 10 Juli 1923. Kaas aanvoer 67 stapels kleine, f 31 a f 35 P'Pl- 50 K.G. Boter. Aanvoer 1060 K.G,, prijs f 1.70 a f 1.80 per K.G. Vee. 443 runderen, waaronder zijn 240 vette en 18 stieren. DE VERKIEZING VAM GEDEPU- TEERDE STATEN IN NOORD-liOLLAND Namens de R.K. Statenfractie 111 Noord- Holland schrijven de heeren J. N. Ilen- drikx en dr. E. D. 51. Droog in „do Maas bode" De uitlatingen in enkele bladen onzer pers over de houding der Katholieke Sta tenfractie in Noord-Holland, geven ons aanleiding voor eenige korte wooiden ter opheldering een plaatsje te verzoeken. De genomen beslissing werd *oorafge- gaaa door een gecombineerde vergadering van de rechïsche en lir.ksehe par ijen !e zamen. In deze vergadering werd in zoo verre overeenstemming bereikt omtrent de verdeeling van zetels voor Gedeputeerde Stoten, da: rechts en links ieder drie ze tels zou bezetten. Zooals bekend is, telt onze Katholieke Statenfractie alléén méér leden dan de, Anti-Revolutionnaire en Chrisiolijk-Hisio- rische Statenleden omvallende Protes- tantsch-christeliike Statenfractie. De Ka tholieke telt 19; de Christelijk TTistonr.ohe 10 en de Anti-Revolution:ia:re 7 leden. Wij meenden daarom, dat een derde rechtsche zetel aan onze fractie toekwam en niet aan de Protestantsch-clifistolijke; wo wa ren echter wel bereid den zetel van bui tengewóón-gedeputeerde aan eon anti-re- volutiortinair toe te kennen, zooals ook in derdaad is geschied. Waar wij voor ons zelve dus meenden op twee zetels recht te hebben, scbncn hc-t ons niet toelauthaar deu sociaal-democra ten, die eveneens 19 zetels iu de Provin ciale Staten innemen en jeeds lang ook lAvee «etels im Gedeputeerden bezetten, hun plaatsen in dat college te betwisten.

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 8