DE MODE HAARLEM'S DAGBLAD v- ZATERDAG 28 JULI 1923 VIERDE BLAD Ook de mondaine Parisienne out' vlucht Parijs wanneer de lieete zomer dagen aankomen. De groote wereld begeeft zich naar Deauvilie of Touguet Paris-Plage, waar de mondaine vrou wen ach in haar nieuwste toiletten vertoonen. Geen sprake hier van ge wone „strandtoilexjes het is alles „haute coulure" die hier wordt gedra gen. Voor de morgenuren is het costuum van jersey het meest geliefd. Het djersat-ehmó wordt door vele mode huizen toegepast, sommige maken er tailleurs van, in bijna klassiek model, andere aardige robes chemise met lan ge mouwen en flink gedecolleteerd, in bootvorm, of vierkant. Een losse éeharpevan dezelfde stof gemaakt completeert de japon- en maakt hem even comfortabel als een mantel. Som mige worden met een trois quart man tel gedragen wijd en licht, zonder ceintuur en met wijde mouwen. Deze dj er sat chiué wordt gegarneerd met borduurwerk in kruissteek, in wol van verschillende kleuren cn met soepel leei. Gewoonlijk 'boort men deze ja ponnen met twee of drie rijen in zeer dichte steelsteek, uitgevoerd in dikke wol- Op ons plaatje ziet ge een japon van Jean Palou, gemaakt van groen en beige gemelangcerde djersat ehiné, geborduurd mei beige en' rood. De groote eigenaardig gedrapeerde cchar- pe is los. Voor den namiddag draagt men een voudige japonnen van effen crêpe de chine of bedrukt en geborduurd met kant worden zeer elegante toiletten gegarneerd. Van organuina maakt men weer bewerkelijke japonnen met glad de en strakke tailles en zeer wijde en ruime rokken. Meestal zijn deze jeug dige japonnen gegarneerd met bloem pjes van lint, of met groote rozetten van veelkleurige linten. Men ziet zglfs op deze japonnen veel fluweelen coeardes dragen, die in kleur fel afsteken 'tegen de 'geheel witte of geheel zwarte japon. De avondjaponnen zijn of in chemi se vorm,, geheel geborduurd met aller lei soorten kralen of ze zijn z.g. robes de style, een weinig gegarneerde tail le en een zeci' 'wijde bewerkte rok. Vooral ziet men veel toiletten van tul- Ie dragen. De groote cape-aclitige kraag is nog steeds geliefd cn de avond japonnen dragen een uitgesproken ouderwetseh karakter. De zeer gede- collexteerde japonnen zijn meestal ver gezeld van een dunne tullen éebarpe, die ee.nige malen om de hals wordt ge wonden cn afgezet is met een smal lamé lintje of een rijtje kralen. Als besluit geef ik u. als fryer ling met al de;.e «oridcrige za..en doodeenvoudige ,-ju k". L'ocd-gci ke'ljk om even na te knippen. De jurk is van wit katoenen crêpe en is ge boord met linten van dezelfde crêpe n een heldere kleur. Het model be staat uit twee rechte lappen. Een lajp, twee maal do breedte van het goed vormt de rok. Een tnveede recht hoek, een maal de breedte is het lijf je. Het lijfje is in kimonomodel met een zeer wijde halsopening. De rok wordt aan de taille gerimpeld. Een- 'oudiger kan het al niet Voor de vrouw die over een miniem klein kleedgeld moet beschikken heeft de „mode" allerlei verzonnen ora haar haar uitgaven tegemoet te komen- Bijzonder pactisch is de japon die op- richzelf als japon gedragen kan wor den maar ook als ondsrjapon over an dere toiletten kan dienst doen. Zoo heeft men b.v. een japon die aardig staat, een eenvoudig model met een rechte, gerimpelde rok, van achteren gegarneerd met een tablier van 3 strooken. Over deze japon kan men, wanneer hij b.v. van lichte zij of be drukte voile is een nverjapon maken, zonder mouwen die van achteren sluit, maar een glimp van de taille Iaat zien en de geheele tablier vrij laat. Deze overjapon wordt even onder le taille vast.gestrikt Ook losse ta- bliers zijn aardig om oen japon een ander aspect te geven, evenals losse kleine capes die mets knoopjes op den rug van de japon bevestigd worden. Een model voor een practisehe onder jurk is een .combimaison-pantalon waaraan meteen een rokje is beves tigd. zoodat men' met dit eene klee- dingstuk volstaan kan. Een aardig idee voor een gebreide sportrok is om deze te maken van twee wollen siaals, die niet een klein iteekje aan elkaar worden gezet- De franje die eraan zit kan er aan blij ven, het staat heel aardig wanneer deze onder aan de rok bengelt, VAN ALLES WAT. MELK EN SCHOONHEID. De traditie wil dat de vrouwen uit het oude Griekenland een druk gebruik maakten van melk voor haar toilet. Dii gebruik is lang voortgezet. Men cLenke aan de melkbaden van de prinses van Borghese. En niet ten onrechte, want c'eze onschuldige drank bezit ongetwij feld goede hoedanigheden voor de huid. Voor de zorg van het haar b.v. is een klein glaasje melk, waarin men eenige druppels Eau de Cologne doet, een uitstekende lotion. Mei .een watje wrijft men er zorgvuldig de hoofdhuid'mee in, daarna-borstelt men met eep góéden, schoonen borstel h cc ham'gedurende ccb kwartier. Wanneer men het haar een tijdlang los kan laten hangen, zal dit vp-'-r het hoofd en d-3 zenuwen een uit stekende ontspanning zijn en het haar zal glanzender en soepeler zijn. Deze wijze van het haar te reinigen is vooral aan te bevelen voor oude dames die et tegen opzien hel haar op de gewone wijze le sdiampooien. Ook voor de ge zichtshuid is melk een goed midd-zl. Wan neer men er avonds het gezicht mee in wrijft ca er een paar druppels citroen bijvoegt, verkrijgt men de beste resul- In archeologische kringen spreekt men over niets anders dan over de ont dekte dooden'kamer in de Vallei der Ko ningsgraven, waar sedert 1350 jaar vóór Christus de Pharao Toctankhamen zijn hatstcn slaap slaapt. Men vertelt ons naar aanleiding hiervan een geheele ge schiedenis uit dien tijd-. Omstreeks 1400 jaar v. Christus, op het hoogtepunt Van he; Egyptische Keizerrijk, regeerden er over dit land Amenophis III cn zijn vrouw, koningin Tly. Hun zoon was Amenophis IV, een zachtzinnig njan, een idealist en een pacifist. Hij verving, ri cultus van verschillende goden door die van één God, en hij verliet de hoofdstad Thebe voor Teil cl Amara. Toen Cr opstanden uitbraken in zijn' Syrische provincies, weigerde hij, getrouw aan zijr principes, te vechten. De oud-e go- 'den wreekten zich, hét keizerrijk was gevaar en de Pharao stierf. Aménophis IV had geen zoons, niets dan een heele rij dochters. Wij kunnen ons deze prinsesjes voorstellen, bruin en slank, met liaar amandelvonnige oogen, haar purperen lippen en de geheele waardigheid van Egypte in haar geba ren. Toen haar vader stierf warer i.eeds twee van hen getrouwd, alhoewel ze nog maar twaalf en dertien jaar oud waren. De echtgenoot van de oudste dochter volgde den gestorven koning op cn de kleine Mérytaton werd nmgin. Maar na oen jaar stierf haar man of werd onttroond. De man van de tvveede zuster besteeg nu den troon. Iiii heeite Toetanlchamen, en liet is zijt mummie die in hét rijke onderaardschi giaf gevonden is. Toetaukhamen keerde met pracht et piaal tot de oude goden terug en vestig de zijn hof weer in Thebe. De koningin van Egypte was Ank ksen paalon, die totn 13 jaar was, terwijl haar zustei Mc-rytalon troosteloos in Tell el Amur: bleef, koningin-weduwe op haar iqdi jaar. DE EERSTE VROUWELIJKE IN- GE NI EUR IN 'BELG ld. Er zijn veel vrouwen „ingenue", nog meer zijn ingenieus, het kan wel niet anders of or zijn er ook die ingi iiieur zijn. Mile Marguerite Massart Is de ee: sto vrouw die haar diploma en dan nog wel schitterend behaald heeft voor ingenieur, ann'de Vrije Univer siteit te Brussel. Zij is sleel;ts 22 jan en is een bijzonder krappe verschij niiig. De studie van ingenieur trol hnar bijzonder aan, do wiskunde is voor haar een uitspanning en zee snel dóód z:j haar examens. HUIS-INRICHTING Het is geenszins een gemakkelijke laak om een kamer goed in te richten, om een vertrek artistiek te maken, om haar atmospheer te geven en er karakter ra le brengen, om er een zekere waar digheid aan te vefleencn zonder het ge- matt uit het oog te. verliezen, in één woord om de volmaakte kamer te vet- krijgen dat is niet te verkrijgen met •Wel geld of met gehuurde hulp het is een kwestie van individueelen smaak, die niet algemeen is en van kennis var. zaken, wat nog veel mineer voorkomt. Een goede kamerinrichting moet be rusten op beproefde grondslagen van proporties, harmonie en kleur. Iemand met gevoel voor en goede inrichting zal deze grondslagen di rect aanvaarden als de boste, wanneer hij ze ergens ziet toegepast, maar hei is onmogelijk om deze grondslagen te .en zonder ze geleerd tc hebben. Een instinctieve goede smaak alléén kan, zonder de kennis van de regels en aten der proportie-leer, harmonie, sym metrie en kleur, nooit tot een volmaakt esultaat leiden. Smaak is een gift, een heel kost'barq gift. die zeker niet bedorven mag wor den. Een kamer moet de persoonlijk heid van zijn eigenaar weergeven, zoo- de spiegel zijn persoonlijkheid weer kaatst. Niemand voelt zich op zijn ge- pak in een kamer die, als het ware, liet tol hem spreekt wanneer hij er zijn ■ogen door laat gaan. Daarom is de doorsneê-mensch met smaak, maar zonder kennis, zoo moei- liik le voldoen. Hij voelt wat hij heb ben wil en wat hij noodig heeft, maai hij kan het niet uitdrukken. Zonder ;nns van de fundamcnteele principes in inrichting wordt de inrchling van :n kamer een moeizaam werk inplaals .11 een uitspanning. Neem bijvoorbeeld dc kwestie eens van i kleurenschema van een kamer. Ho? dikwijls ziet men niet een verzameling van gekleurd materiaal, zooals gordij- nen. vloerkleeden, stoelbekleedsels, die ieder op zichzelf van artistieke waarde zijn, maar die met elkaar vloeken en een chaos soheppen die alle harmonie v-nstoort. Dit wordt veroorzaakt doordat degene die de kamer inrichUe, niet vol doende op de hoogte was van de kleu- renharmonieën. En juist kleurenharmonie is het es- senlieele. De waarde van kleur in huis inrichting wordt verminderd en ver dwijnt soms geheel wanneer er geen harmonie in is. Er zijn drie kleuren, die de oorsprong zijn van alle andere kleu ren, dit zijn geel, rood en blauw, de .zg. primaire kleuren. Wanneer een van deze kleuren met een andère wordt vermengd ontstaat er een derde kleur. Deze kleuren noemt men de secondaire kleuren. De primaire kleuren, geel, rood en blauw, karnroniéeren in hun natuur staat niet met elkaar, maar groen, de vermenging van blauw en geel, is irj harmonie met ieder van hen. Zoo is biauw-groen meer in harmonie met blauw dan met g-eel. Toch harmonieert het ook met deze laatste kleur. Wanneer men b.v. rood en groen met elkaar in overeenstemming wil brengen, dan moet men een derde kleur aan brengen, die hen verbindt. Wanneer men dc drie primaire kleuren verbindt, krijgt r.ien grijs. Om dus rood en groen met elkaar in harmonie te brengen, voeg men grijs toe. Het rood wordt dan zachter cn het groen wordt een teei grijs-groen. Een kamer moet altijd een grondkleu» als achtergrond hebben, waarlegen de andere kleuren goed moeten uitkomen. Deze achtergrond-kleur moet een neu, trale tint zijn, zooals b.v. beige, bleek geel, of grijsgroen. Hiertegen kunnen dan de meer-sprekende kleuren worden gezet van het meubilair. Hoe feller de k'tur is, hoe kleiner de hoeveelheid moet zijn die er van is aangebracht. BORDUURWERK VOOR KINDERKLEERTJES Kleine kinderen hebben er alt'id het grootste plezier in, wanneer hun kleertjes met beesten zijn versierd Er bestaan ook allerlei aardige pa troontjes van beesten die op jurkjes schortjes en mutsjes gewerkt kunnen warden. Zelden zag ik een paar zoo leuke diertjes als ge op onze plaatjes kunt vinden, Een kuiken, dat uit het ei icomt ge kropen en een haastig konijn, dat weg springt. Eu niet ailleen is de teeke- ning aardig, de uitvoering ervan ie zoo cenvoudg, dat het bijna geen lijd kost om de patroontjes op de kleertjes te zetten. Het kuikentje is uitgevoerd m ae kettingsteek. De omtrek van het ei is in zwarte cotonperlé, de kop van het kuikon is van geel en de bek, het oogje en het puntige randje weer zwart. AARDIGE MEUBELS VAN WIT HOUT. Tiet is dikwijls lastig voor de huis vrouw dat het linnengoed-, dat in de leen gebruikt wordt altijd boven de linnenkast geborgen is. lederen keer wanneer er eens iets noodig is, moet men naar boven üoopen om, het te halen. Zonder veel kosten kan men in de keuken hiervoor een practisoh kastje laten maken, waarin do handdoeken, kopjesdoc-'ken, witte en bonte schorten geborgen worden. Ge ziet er hier een duidelijke af beelding Ge laat het kastje van gewoon wit hout maken en er aan vast worden nog een paar planken bevestigd waar liet een en ander kan opgezet worden, zooals ee op ons plaatje kunt zien. Al les wordt met Ripolin netjes witge lakt. waardoor het er aardig en frisch uitziet. Ge zult zien, dat go veeil ge mak van een dergelijk kastje zult heb ben. Een tweede, zeer eenvoudig kastje van wit hout is geschikt voor -me kin derkamer. Om een kind al vroeg te wennen aan ordelijkheid is het noodig dat liiize'f een kastje heeft, waarin alle speelgoed moet worden "eborgen. Natuurlijk moet zoo'n kastje goed laag zijn, zoodat het kind alle planken 'binnen zijn bereik heeft. Op ons plaatje zdeb ge een aardig mo.j'dl van zoo'n kinderkastje. In heb midden is de least, die van planken is voor zien. De onderste worden voor het speelgoed gebruikt, de bovenste kun nen voor de garderobe van het kind gebruikt worden. Op zii worden twee kastjes ge maakt, dié meteen 'als bankjes dienst doën en waarin nog van al erlei gebor gen kan worden. Het deurtje is een houten raam, waarin een gordijntje is gespannen. Het is goedkcoper dan c-en paneel en het staat aardig. Mét zwarte verf ia er op het gordijntje een groote poes geschilderd, die alle kin deren leuk zullen vinden. Het sohortje, dal er mee versierd is nagemaakt van oranjekleurig linnen en bewerkt met een uitgeland art randje, evenals op het ei voor- vöorkoinl. VOOR DE HUISVROUW WAT MOET GE DOEN WANNEER GE U V/ HÜiS GEMEUBILEERD VERHUURT? Wanneer de vacantietijcl is. aangebro ken en de huisvrouw zoo .dolgraag- met haar gezin er eens „uit" wil, dan ver dient de vraag „Zal ik, het huis in de vncaDtie verhuren?" ernstige overwe ging. De geldelijke voordeelen, die er uit voortvloeien en die dikwijls alleen het uiis'apje mogelijk maken, worden angstvallig opgewogen tegen de na deden die het verhuren van het huis, met alles wat ons dierbaar en lief is, aan totaal vreemde personen natuur lijk meebrengt. Hop dikwijls hooren wij niet van aller onaangenaamste ervaringen door onze kennissen opgedaan, die hun huis, „nog al op recommandatie" verhuurd hadden.. Anderen hebben weer niets dan lof over de tijdelijke bewoners van -hun huis en bevelen het warm aan. Het is natuurlijk verreweg het aange naamste om uw huis te verhuren aan families die u persoonlijk bekend zijn, zelfs al is de geldelijke tegemoetkoming dan wat minder gioót. Maak in iedor geval, met wie ook, geen mondelinge afspraak. Zoo licht ontstaan er mis- versiandcn en vermeld duidelijk de data waanusschen gc uw huis beschikbaar stelt. Bepaal duidelijk of bij den prijs is inbegrepen het gebruik van huishoud- in nen en tafelzilver en maak een of andere overeenkomst wat betreft het verbruik van gas, èlcctrisch licht en cvcmueel brandstof. Lees den gas- en electrischen nieter precies af, wanneei ge uw huis verlaat, schrijf den stand der meters op met den datum en over handig deze notitie aan uw huurders. Wanneer dc lijdelijke huisvrouw het huis verlaat, moet zij ook den njeter- sl.ind opnemen cn noteeren. Ge kunt nu precies zien 'hoeveel gas en stroom er gebruikt is en zelfs als ge het gebruik hiervan in uw huurprijs hebt inbegre pen, is het toch goed om na te zien of ge er op deze wijze bij verliest of wint. Sommige huisvrouwen zijn, hoewel ove rigens zuinig, ontzettend roekeloos met gas en electriseh licht. Wanneer de beschikbare ruimte het eenigszins toelaat, zou ik u willen aan raden om een klein kamertje, een onge bruikt slaapkamertje of ëe n groote rnujrrkast desnoods, voor uw eigen ge bruik te reserveeren. Hierin bergt ge de zaken die ge niet dóór uw huurders wensevht te laten gebruiken, zooals een naaimachine, éen grammophoon, antiek porcclein en bibelots die niet vervangen zouden 'kunnen worden, kostbare boek werken, portretalbums, enz. enz. Hier bergt ge ook uw kleeren die ge uit de kasten hebt móeten nemen om ze voor uw huurders te ontruimen. Het is een kleine moeite om alle kasten van schoon papier te voorzien. Het staat zooveel verzorgder^ \Vrijf de ijzeren voorwerpen, zooals strijkijzers enz. die niet gebruikt zullen worden in met een dun laagje vaseline. Ge moet wel bedenken dat de personen die uw huis huren ér ook hun vacant ié komen doorbrengen en al zullen ze het huis niet ver waai loozen, ge kunt niet vergen dat er biizondere zorg aan het onderhoud besteed wordt. Het is noodzakelijk dai ge een inventaris maakt van alles wat in uw 'huis aanwezig is. Het is niet zoo'n ontzèttcnd werk als ge êoudt denken. Wanneer ge maar systematisch te werk gaat eh niet alles op de laatste week laat aankomen. Ge behandelt iedere kamer met zijn kasten achter eenvolgens. De inhoudslijst van dé kasten hangt ge binnen in de deuren. Wannéér ge huisdieren hebt, is hel al lijd moeilijk, hièrómtrcrit een schik king té treffen. Niet iedereen Ihoudi -van honden of katten of is er op ge steld een vogel of een aquarium te ver zorgen. Ge kunt dan een afspraak met een dienstbode of een goede kennis maken, die zich over de dieren zou iwlict. ontfermen. /Het konijntje is al eenvoudig ua te werken. Een klein rijgsteekje is al voldoende. Men maakt het diertje grijze cotonperlé en de grassprietjes worden natuunlijk helde-r groen. Ni i' - r» Cr 1 Het jurkje, dat er mee bewerkt worrit is gemaakt van licht-rose netel doek, afgezet met donkerder tra.m- booskleuris neteldoek. Het konijntje is -11 grint geborduurd, vlak van voren. JEUGDIGE FILM-SPELERTJES. Men beklaagt j2okic Coogan wel eens. den partner van Charley Chaplin, het kind dat millioenen dollars per jaar ver dient, maar die nooit lijd heeft om tc spelen alleen maar om te spelen voor de film. En nu zijn er twee kinderen van drie jaar die het voetspoor van „The Kiel" volgen. De kleine Mickie Meban vcisloeg alle mededingers in een schoon heids wedstrijd voor kinderen van dn* jaar. Wat zijn compagnonnc betreft, Mu riel Ms. Conn, zij heeft in een dozijn schoonheidsconcours voor kinderen der. pi ijs behaald. Dokter Marsac, Ame- rikaansohe specialiteit in kinderzorg, heeft verklaard dat het kleine meisje physielc het volmaaktste kind ter we reld is. Natuurlijk zijn deze twee modelkinde- ien geéngagcerd door een filmfabri kant. Men kondigt een film aan waar z:« de rol spelen van een tweeling. De ouders verwachten natuurlijk hel wat van hun kroost, cn hopen waar schijnlijk dat zij evenveel fortuin zullen ronken als Jackie Coogan. WÜ kunnen niet anders dan een beetje medelijden hebben met de kinderen. VER FR VOOR DE HEETE DAGBN. De hitte, 'die ons, 11a den killen jorzomei', voorkwam als een buiten gewone bezoeking, deed ons den hce- len dag verlangen naar frissche, ver- reiende dranken. Goede dranken kunnen bij de hitte een bijzonder heilzame werking heb ben, Wanneer ze maar met te koud zijn' van goede samenstelling zijn en iii niet ta groote hoeveelheden verzwol gen worden. Laat ons eens zien, welke dranken er tot onze beschikking staan. Allereerst komt het water in aanmerking, sinas de drooglegging Amerika de grondstof bijna voor allo dranken. Water is een gezonde drank, maar men moet nooit het wa ter, dat al eenige uren 111 do karaf staat, drinken, maar het altijd frisch uit de kraan nemen. In water, dat b.v. 24 uur in een karaf heeft gestaan, 'bevinden zich een onnoemelijk aantal microben, die zeer schadelijk voor de gezondheid zijn- Qok in uiw buitenverblijf moet go ..iet zonder meer het water als een gezonde drank beschouwen. Het water dat uit. putten, pompen of, in het buitenland uit beekjes komt, bevat dikwijls drie a v'ror gram katksulfaab per ïi'.or. Goed drinkwater mag men meer dan een gram kalksulfaat bevat ten, Het water vermoeit de maag en de bloedvaten, veroorzaakt soms onge steldheden. Daarom is het veilig om buiten, wanneer met niet zeker is van de samenstelling vau het water, slechts mineraal-W,'ater te drinken. Voor de aardigheid wil ik ti een recept geven uit een oud boek over do bereiding van likeuren en dranken (1749). Water 8 liter. Zoethoutworlel 200 gram. Brandewijn 1/4 liter. Parel-gerst 120 gram. Schil van 2 citroenen. Men laat de górst in twee liter water koken, neemt hef, van het vuur en giet het water van dc gerst af. lu de rest van liet water laat men gedu rende een uur ongeveer, het fijn ge hakte zoethout koken. Men giet in een aarden kruik het gerstewater en liet zoethoutwaterdoor een lapje lin nen, daarna het glae brandewijn en clan de citroenschil. Men kan bij deze heerlijk verfris- schcndo drank nog wel 2Vi Liter wa ter voegen, hetgeen do kosten nog zeer vermindert. Ook van koffie kan men een goede drank maken, die niet zoo algemeen bekend is. Koffie kan men altijd gerust drinken, zonder nadeelige gevolgen. liter zeer sterke koffie, gemaakt van 75 gram koffie; een waterglas brandewijn,- 1/8 liter azijn, 250 gram suiker, 5 liter water (niet kalkhoudend). Deze drank lean evenwel niet lang bewaard worden, langer clan drie da gen blijft ze. niet goed. Kunt ge dus deze hoeveelheid niet in twee dagen gebruiken, neem dan de hoeveelheden kleiner.. Natuurlijk resten ons nog de streo pen, die van vruchten en suiker wor den gemaakt. Deze verhouding van de suiker en de vloeistof is een beetje minder dan twee declen suiker op een deel water. Do stroop, die men door koken maakt, moet op een flinke vlam wor den bereid. Langzaam koken doet de geur vervliegen. Ziehier een paar re cepten. Bessen stroop. Neem voor de bereiding van fram- f'ozenstroop vier declen aalbessen, een frambozen cn een kersen. Wrijf alle vruchten door de zeef en laat ze dan gedurende 24 uur in den kelder staan. Maak een stroop van 2 kilo suiker op 1 liter water, laat deze koud worden, VOeg de vruchtensap er bij en doe het in flesschen. Deze stroop moet ge bruikt worden met mineraal water ot gewoon water. Een goed middel om de flesschen koe] te houden is om ze in een bak te zetten met 6en laag van 2 c.M. fijn droog zand, dan een laag je van 1 c.M. van grof keukenzout. Ga zoo steeds door tot de flesschen er bijna heek-maal in verzonken zijn. Neem da.n een gietert.je en bevochtig er het zand mee. De flesschen blijven zoo heerlijk koel. In de laatste heete dagen was heti voor do huisvrouw een heel probleem om wat klaar te maken, waarvan met stnaalc gegeten wordt. Bovendien heeft zii zelf waarschijnlijk ook al niet veel zin 0111 allerlei te koken en klaar te maken. Met weinig moeite 13 het even wel binnen, haar bereik 0111 voor wat smakelijke toespijzen te zorgen, die door oud en jong zullen worden geap precieerd. Ziehif-L- een paar recepten. 1UZ PARFAIT, Kook rijst, zoo dat zo goed gaar is, maar droog en laat zo koud wordeu. JSven vóórdat ge zo opdient vermengt ge ze met 'n deciljler sUifgekiopten en zoet gemaaktcn room en "11 half kopje vol ttoqeie. ningehakte ananas. Doe al les in een glazen schaal. BANANBN SCHUIM. Wrijf twee of drio rijpe bananen fijn en vermeng ze niet een deciliter stijf- gaklopten room. Doe'er oen beetje sui- Kor bii eu strooi wat geraspte choco lade ot poedercaeao er overheen. Het is aardig om dit- dessert 111 ohamj>agne- glazeu op te dienen. QUICK DESSERT. Maak ronde stukjes geboterde toa6t of smi kieine stukjes cako. Leg deze op' c-en schaaltje doe er wat jam over heen en doe een tuce.cpel gekiopten room op ieder stukje. Ook een stijfge klopt eiwit kan hiervoor gebruikt worden Wanneer men uit, doet plaatst, rncn dc scha all in den oven, totdat het schuim lichtbruin is. OM TTIBE GEURIG TE MAKEN. De thee is tegenwoordig duur en niet lekker. Wanneer men van een geurigen kop thee houdt verdient bet aanbeveling om een dun geschilde sinaasappelschil 111 het theekistje te doen. Bodek de schil met thee- en sluit de theebus of het kistje goed, cn laat het er op z jn minst een uitr in liggen. Roer de tl 100 om voor ze te gebruiken. Dit is werkelijk do moeite waard om eens tc probeereu.

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 13