RkeunuM. ÏNCEZONDEH MEDEDEELINCEN 60 Cis. per regel. Oarr's Pvloufbrood liet natuurlijke versterkingsmiddel 'der spijsverteringsorganen. Iedere so lide bakker bezorgt liet Ut DE SCHEVENINCSCHE HARINC- VISSCHER1J. Naar aanleiding van het bericht omtrent de mogelijke stopzetting der haringvisscherij, verneemt de Tel u;t welingerichte klingen, dat voorloopig Van stopzetting geen sprake zal znm Het bedrijf wordt op den gewonen voet voortgezet en practisch gevolg voor de yrsscherij en de daarbij be trokken visscliers is voorloopig al thans niet to wachten. DE CHAUFFEURSSTAKING TE AMSTERDAM. Maandag heeft hel personeel der Atax- en Taxi-onderue- mmgen collectief zijn ontslagbrieven aan de directie (Arnst. Kijtuigmaut- schappij) teruggezonden. In een be geleidend schrijven zegt het bestuur van „Bewust Streven namens liet volledig personeel, dat het niet kan accoord gaan mot tegen 29 Juli aan gezegd outslag. daar het wegblijven der chauffeurs op IS dezer uitsluitend het gevolg was van de afscheiding der maatschappij van de Auto-centrale. Er kan deswege ook geen sprake zijn van de hervatting cler gewone werk zaamheden. Do chauffeurs blijven in principe bereid den arbeid te hervat ten als do aansluiting bij'de A. C. ge handhaafd blijft. Bovendien achten zij staking geen reden tot verbreking van de dienstbetrekking, de ontslag brieven kunnen dus niet aanvaard .worden. De chauffeursstaking duurt dus on veranderd voort, doch het publiek on dervindt fer geen al te grooteu hinder van, daar do S5 wagens t an het auto- kleinbedrijf vrijwel in de behoeften blijken te kunnen voorzien. KIND VERDRONKEN. Maan dagmiddag geraakte 't 30-jarig zdfcn- tje van den tramconducteur O. uit de Daendelsstraat te Utrecht spelende in het Merwedekanaal. Het kind ver dween in de diepte. Eerst des avonds werd het lijkje gevonden. BEGRAFENIS VAN PROF. STRUYCKEN. De uitvaartdiensten ter gelègen- Eeid van de begrafenis van prof. nu*. A. A. H. Struycken zullen gehouden worden in de parochiekerk van 0. L. Vrouw van Goeden Raad aan het Be- zuidenhoux. op Woensdag 1 Augutus aanstaande. Ten half tien ^re wordt «yr plech tig requiem opgedragen, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de begradïplaafi aan de Kerkhoflaan. POGINC TOT "MOORD. De politie te Arnhem heeft Zondag in een weide nabij de steenfabriek „De Kleefsche Waard" aan den Wes- tervoorischen Dijk een vrouw aange troffen, die eenige wonden, veroor zaakt door een mes, in de borst bleek te hebben. De vrouw, een 41-jarige zwerfster, die veel bloed had verlo ren werd per ziekenauto naar eett dei- ziekenhuizen vervoerd. Haar toestand was Zondag van dien aard, dat zij niet gehoord kon worden. In verband hiermede is aangehouden'een bekend straattype uit Arnhem, die echter ontkent, iets met deze mishandelin gen of poging tot moord uitstaande te hebben. Maandag is de vrouw door de politie geboord. Zij verklaarde dat de gearresteerde genaamd een stakkerig oud mannetje, dat met een harmonica, waarop hij niet eens spe len kan. langs de huizen gaat, haar de steken heeft toegebracht Als oor zaak wordt zedenmisdrijf opgegeven. ROTTERDAM SCHE VEREENT GING VOOR KATHOLIEK ONDERWIJS. De bisschop van Haarlem, Mot. A. J. Callier, heeft lret gouden jubileum van de Rotterdamsohe Vereeniging ivoor Katholiek onderwijs bijgewoond. De bisschop droeg een plechtige II. Mis van dankzegging op en hield een toespraak. te blijven, gauw longontsteking krij gen. Ik zou je wel hebben bewogen, oza eerder te gaan, maar ik wist, dat ik geen succes zon hebben. Ik ben gereed, om met je mee te gaan, want ik kan hier niets uitrichten, wat ce mannen hier niet heter kunnen doen". Helen merkte de bekentenis op en verbaasde er zich lichtelijk over, maar zij gaf geen antwoord. Zonder te spreken, keerde zij den kop van haar paard naar het pad, dat naar boven leidde eu een kwartier later, kwam zij doodop en flauw bij de voordeur ivan de Priory. Toen zij van het paard afgleed zag zij den ouden Quiller. den bottelier in de deur staan met een bezorgde uitdrukking op zfiin gezicht. Naast hem stond, de oude visscher en in de schaduw van de por tiek de mannen, die hem geholpen hadden den bijna verdronkene naar hei huis te dragen. „Juffrouw Raymond", zei hij met heesche stem, „er is een zonderling ding gebeurd". „Wat dan?" vroeg Helen snel. „De man, die u gered hebt, juf frouw Raymond „Wie i3 hij?vroeg Helen zenuw achtig. „Een doode, tot het leven terug- gebracht. Hij is uw neef, meneer An thony, die, Maar een andere stem, die van S'.-cuijyrtou kwam er ruw lussdien; De Stemplicht. MINISTER HEEMSKERK ACHT EEN SPOEDIGE BESLISSING NOODZAKELIJK. Ten vervolge op de beantwoording van vragen vau het Tweede Kamer lid G. H- Kersten betreffende het in stellen van een vervolging in alle ge meenten met uitzondering "vau Ara sterdam tegen nalatige kiezers voor de laatste gemeenteraadsverkiezing en het beoordeeien van gewetensbe zwaar als geldige reden in den zin der wet heeit de minister van Justitie o.m. medegedeeld Reeds na de jongste verkiezingen voor de Provinciale Staten heeft de minister het zijne gedaan, dat, in af wachting van den uitslag van het on derzoek, dat thyas loopende is, ook ten platte lande geen vervolgingen inge steld zouden worden wegens nict-na- koming van den z.g.n. stemplicht, aangezien het instellen dezer vervol gingen in de grooto steden als regel niet plaats heeft. De billijkheid vor derde, naar hot oordeel van den minis ter, dat, m afwachting van den be doelden uitslag, met toepassing van het bij de strafvervolging bestaande opportuniteitsbeginsel, deze vervol gingen, althans voorloopig, achterwe ge bleven, ook daar, waar de hoeveel heid der gepleegde overtredingen geen beletsel vormden tegen vervolging. De minsiter merkte nog op, dat, naar zijn oordeel, welk oordeel door den minister van Binnenlandschc Za ken en Landbouw gedeeld wordt, een spoedige beslissing in zake Let vraag stuk der al of niet handhaving van den z.g.n- stemplicht noodig is. Deze beslissing zal door de regeering zoo veel doenlijk worden bespoedigd. De bedoeling van den wetgever om trent gewetensbezwaren wordt gekend uit hetgeen de regeering bij Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer heeft verklaard in de zitting van 1916/ 1917. Daaruit blijkt, dat de regeering des tijds opzettelijk slechts den plicht tot aafltoekling en niet stemplicht heeft willen opleggen ten einde met gewe tensbezwaren rekening ie honden. BRIEVEN IN POSTPAKKETTEN. De directeur-generaal der Peste rijen en Telegrafie vestigt de aan dacht er op, dat het ingevolge de in ternationale bepalingen verboden is, in postpakketten o.a in tc sluiten brieven of schrifturen, welke hel ken merk dragen van briefwisseling over zaken van actueelen en persoonlijken aard. De postadministraties van de lan den van bestemming hebben de lie- voegdiheid de pakketten terug te zen den, indien bij de opening, b.v. ter bepaling van de verschuldigd? invoer rechten blijkt, dat door de afzenders is gehandeld in strijd met de boven bedoelde verbodsbepaling. „Wat wil je nu beweren, oude dwaas van een Tregelles? Bedoel je dat die mail die juffrpuw Raymond uit zee gebaald heeft mijn neef Anthony is?" „De hemei is mijn getuige, dat dat de waarheid is meneer Pennington! „Maar man, dat is volkomen on mogelijk. Anthony Dartnell werd dood geschoten en stierf in Afrika. Je bent gok". „Nee, meneer Pennington, dat ben ik niet. Het is de waa.nheid, die ik spreek. Die man is meneer Anthony, zeker genoeg en hij heeft papieren bij zich, om het te bewijizen. Als u nog aan mijn woord twijfelt, vraag het dan den ouden Quiller bier. De ver klaringen van twee getuigen kunnen niet liegen", Pennigton keek naar den bottelier op wiens gelaat zich gemengde ge voelens afteekenden. „Wat heb je te zeggen over het ver haal van dezen dwaas Quiller?" vroeg hij. „Niets meneer, alleen dat wat hij zegt-, de waarheid is. De man bos en is meneer Anthony, teruggekeerd uit den dood". „Maar man", zei' Pennington op nieuw, „het is totaal onmogelijk. „Mijn neef Anthony ligt in Afrika be graven eii „Het verongelukte schip kwam uit Afrika', viel Holen hem in de '"ede- „Het zou tenslotte jco'} sage van de mpnslerrol, waar we vandaan kwamen, wat de lading bevatte, welke be stemming wij hadden. Het onderhoud ging zeer gemoedelijk: De officier sprak Spaan sch, en een matroos vertaalde zoo goed en zoo kwaad als het ging de vragen ln gebroken Engelsc'h. Zoo vroeg bij o.m. wat we onder de kust moesten doen. Ik antwoordde dat ik de kust volgde om uit den stroom te blijven. Daarna had oen grappige pantominc plaats, waarbij de officier ons door geba ren duidelijk maakte dat het aan de Ma- rokkaansche kust wemelde van Arabieren, die „boem boem" doen zoodat er gevaar Nadat de boot was weggeroeid, kwam hij even later langszij terug en kregen wij order, twee mij! verder uit de kust te stoomen dan op Ceutrce koersen. Onmiddellijk wilde ik aan dat bevel vol doen, ioen te 5 uur 10 dezelfde officier mij beval te stoppen en zeide dat wij het on derzoelcingsvaartuig moesten volgen, daar we naar Ceuta opgebracht zouden worden. Togen dat opbrengen heb ik geprotes teerd. Op 20 Juli kwv<ien we te 3 uur 30 te Ceuta aan en zijn we ton anker gegaan. Te 10 uur IS kwamen eenige officieren aan boord voor bet onderzoek der scheeps papieren. Ik gat deu met het onderzoek belasten chef weer kennis var. mijn pro test tegen het willekeurigo oponthoud. Hat w3s do ..Second Harbour Comra.ui der", dia dit protest in ontvangst nam. Na het onderzoek schreef hij in het'En- gelsch in het Journaal: „Op 20 Juli scheepspapieren geïnspecteerd en alles in orde bevonden. Ontving een protestnota." (Geteekend Luigi Nico:»!). Intusschen kregen wij bevel nadere or ders af te wachten. Op 21 Juli ikwamen te 8 uur 30 's mor gens eenige marine-ofneieren aan boord, die de hutten en verblijven, zoomede de scheepspapieren onderzochten. Zij von den niets en wederom teekonde de chef in het journaal aan: „Onderzocht de ver schillende afdeelingen (rlcpartemenis) al le» In orde bevonden". (Geieelcend Luigi Nicolai.) Toen bleek mij, dat de kapitein van deu tieiler verklaard had, dat ik in de Alhuce raas Baai was geweest, wat absoluut in strijd is mei de feiten- Dat zou dan de reden van hei ophrsn gen moeten eijn. Op Zondag 22 .Tui: kwa men des morgens te kwart over achten p'.m. 50 man matrozen aan boord met eenige "officieren. Zij moesten op order van den chef alle luiken open maken en <le lading gedeeltelijk verwerken. Zij boor den gaten in de lading cn staken daar dan ijzeren stangen in. Ook de machinekamer lanks zijn onderzocht. Na afloop zeite do chef in het journaal: „De lading omge werkt voor onderzoek, alles in orde bevon den." (Get. Luigi Nicolai.) Lindelijk kregen we dien Zondagavond te 9 uur 's avonds verlof om ie vertrekken om 11 uur hebben wij toen het ander ge licht. Ons oponthoud had precies drie dagen geduurd. Wij hebben toen direct koers gezet naar Rotterdam waar wc zonder we derwaardigheden zijn gearriveerd. zjjn". „Ik verwed er mijn ihoofd om, juf frouw Rraymond', aptwoordde de bottelier op ernstigen toon. „Maar het is. onmogelijk", hield Pennington koppig vol. „Het is een voudigweg onmogelijk. Anthony werd in Afrika doodgeschoten door Congo- wilden dat is volkomen zeker. De ze man kan niet. „Waar is hij, Quiller?" vroeg He len. „In de grijze kamer, juffrouw Ray mond. De dokter is er nog en meneer Anthony komt al aardig hij". „Laten wij1 er heen gaan", zei He len, zich tot Pennington wendend. „Jo zult je neef herkennen, als...'' „Het kan niet waar zijn. Het is volkomen tonmogelijk!" zei 'Penning- ton heesch, terwijl hij zioh omdraai de, teneinde haar te volgen. HOOFDSTUK VI. Een protesten een beken tenis. Helen Raymond liep de trap op en Pennington volgde haar. Ze liep langs de galerij naar een kamer, waarvan de deur eenigszins aanstond, en klop te er op. „Kom binnen", antwoordde een mannenstem. Ze hoorde dat het Dr. r'. 'doi'./nd was ca zonder verdere van ons land openbare vergaderingen te beleggen. Ter bestrijding van da daaraan verbonden kosten wordt een fonds gevormd. JHR. MR. A. F. O. VAN SASSE VAN IJSSELT. Het Tweede-Kamerlid jlir. mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt, die gekozen is tot lid van de Eerste Kamer, zal zijn benoeming tot senator niet aanvaar den. Hij wenscht de periode, waar voor hij thans als Tweede-Kamerlid zitting heeft, te voleindigen. Zijn op volger is de heer P. J. J. de Wit, te Helmond. SMsnieaws BOOTTOCHT ZEEUWSCHE VEREENICINC. Dc Boottocht der Zccuwsche "Vereeni- ging, die Zondag wegens de ongunstige weersgesteldheid werd uitgesteld, zal nu Zondag 5 Augustus plaats hebben, ^'c 7.30 wordt van dc Kikkert afgevaren. GURSUS MONTEURS. Men schrijft ons: De Nederlandsciie Vereeniging van E'ectrotechnische Werkgevers, afdeo- liug Haarlem en Omstreken heeft m 1022 en 1923 een monteurscursus geor ganiseerd om daardoor te trachten het monteurscorps wederom zooveel mogelijk op peil to brengen cn een kern van geschoolde monteurs te krijgen. Na afloop van dezen 2-jangen cur sus, waar les word gegeven door do hoeren B. P. Hoogendorp en II. Huy.- geu, respectievelijk in theorie eu prac- tijk, liad een eindexamen plaats, waar van het practised© gedeelte werd afge nomen in een der lokalen vau de Am bachtsschool te Haarlem, welwillend voor dat doel beschikbaar gesteld JJ Op uitnoodiging van het Bestuur haddon iu deze examencommissie zit ting genomen do hoeren Ir. W. L. C. B tunings, Hoofd-Ingcnieur van hot P. E. X. te Bloemendaal, C. C. van Ees, electro-teclmiker aan het P.E.X. te Bloemend»al eu A. van Har- rev eld, electro-t^chniker aan het G. B. van Haarlem. Aan dit examen werd door 19. cur sisten deelgenomen, waarvan er 14 slaagden- Zaterdagmiddag had in de Sociëteit „de Nijverheid" de uitreiking der di ploma's plaats in tegenwoordigheid van het bestuur, de examen-commissie, de cursusleiders en den lieer F. H. de Bruin, administrateur. Nadat de heer B. \V. Lassclmit een beknopt overzicht van het doel van den cursus had gegeven en een harte lijk woord van dank had gebracht aan allen, dis aan het welslagen van den cursus hadden medegewerkt, in het bijzonder aan den heel" directeur der Ambachtsschool, de N V. Keiler en Macdonald's Technisch Bureau. Overveen, (deze firma had gratis haar werkplaats beschikbaar gesteld voor liet houden van den practischen cursus), de heeren der examencommis sie, de cursusleiders en den admini strateur, wekte hij de cursisten op deel te nemen aan den in voorbereiding zijneten vervolgcursus en van een cursus op zwakslroomgebiarl. Ilierna sprak de heer Ir. Briinings, mede namens dl andere lieeren der exameiicommisise enkele woorden, waarna hij do diploma's en punten - lijsten aan de geslaagde cursisten uit reikte. Na afloop hiervan nam een der cursisten het woord om mede namens zijn collega's aen hartelijk woord van dank te brengen aan het bestuur, aan de examencommissie, "aan de cur susleiders en aan den heer de Bruin voor al hetgeen in hun belang gedaan. Als blijk vau dankbaarheid en ter herinnering werd ac.11 da cursuslei ders en den heer de Bruin een foto in lijst aangeboden van een groep deel nemers, dia door hun met zeer veel dank werd aanvaard. De afdeeling Haarlem van de N.V. v. E, W. kan met groote voldoening en trots terugzien op hetgeen zij rr.et dezen cursus voor de vakopleiding heeft bereikt. De namen van de geslaagde cur sisten zijn: F. Akersloot, Overvéeu, A. J. Bod deus, Haarlem. W. G. de Groot, Heemstede, Joh. IÏQut, Haarlem, P. Honderdors, Spaamdam, G. Huig, Haarlem, P. Klooster. Aerdenhout, C. J. Koelman, Beverwijk, T. Lameyer, Heemstede, P. de Mink. Haarlem, J. F. Roest-, Heemstede, C. Schouten, Haarlem, G. J. Springvcld. Heemste de, K. van der Vorts, Haarlem. JUBILEUM. Maandag herdacht mevrouw Mes. van den Bosch den dag, waarop zij voor 40 jaar haar diploma als vroed vrouw verwierf. Het was namelijk 40 jaar geleden, dat zij, na in Groningen onder profes sor Janger gestudeerd te hebben, haar diploma te Amsterdam ontving. Zij vertrok daarop onmiddellijk naar Haarlem, waar zij 40 jaar aan het St. plichtplegingen ging ze de kamer bin nen, met Pennington nog lak achter zich aan. De dokter stond naast het bed van den geredde, met een zwach tel in de hand, en toen ze binnenkwa men, keek hij op. „Hoe maakt u het, juffrouw Ray mond?" Helen zei hem goedendag en keek toen naar het bed. „Hoe gaat het met uw patiënt, Dr. Wnldrond?" „Het zal nu wel goed gaan, denk ik, hoewel er zich altijd nog compli caties kunnen voordoen. Hij heelt een klap op heb hoofd gehad, eii heeft, vrees k, een lichte hersenschudding, maar dat zal waarschijnlijk wel over gaan, en dan is zijn leven gered, dank zij u,. naar ik hoor, juffrouw Ray mond". Hij zweog een oogenblik en voegde er toen langzaam bij: „Quil ler. uw bottelier, heeft zich iets vreemds in het hoofd gezet. Hij zegt dat dit jongemeusoh uw neef, Antho ny Dartnell is, waarvan veronder- sield werd, dat hij in de Congo ver moord was. Ik kan niet zeggen of Quiller gelijk heeft of niet, want me neer Anthony was al weg toen ik hier met uiijn praktijk begon. Misschien weet u „Ik heb mijn neef Anthony nooit gezien", viel Helen hem in de rede, „maar meneer Pennington is samen met hem ougegrocid. Wat denk je er van, John?" Elisabeths Gasthuis werkzaam is ge weestdoch ook aan een groote parti culiere praktijk hier ter stede, heeft zij steeds haar volle toewijding ge schonken. Het is nog maar kort gele den, dat het echtpaar Mes van den Bosch het 50-jarig huwelijksfeest her dacht. Daarom moest deze dag vol gens haar wenschen onopgemerkt voorbijgaan. Dat was echter onmoge lijk, want den geheelen dag ontving mevrouw Mes gelukwenschen en blij ken van belangstelling in den vorm vuil bloemen, telegrammen en man-, den met fruit. En deze dag zal haar dus nog lang in herinnering blijven- LICHTING 1923. Uitspraken in zake vrijstel ling wagens broederdienst. Do Burgemeester van Haarlem brengt ter algemeens kennis, dat eenige uit spraken op aanvragen van ingeschre ven der lichting 1923 om vrijstelling van den dienstplicht wegens broeder- dienst ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage zijn gelegd. Tegen elke uitspraak kan binnen tien dagen na den dag van deze be kendmaking in beroep worden geko men a. door den ingeschrevene ,wien de uitspraak geldt, of door diens wetti gen vertegenwoordiger; b. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting inge schreven personen of door diens wet tigen vertegenwoordiger. ïlet verzoekschrift moet met rede nen omkleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. liet moet worden ge richt aan de Koningin, doch worden ingediend bij den Burgemeester, ter secretarie van deze gemeente. De Bugcmeestsr zorgt voor de doorzen ding. Voor zooveel betreft uitspraken, door Gedeputeerde Staten gedaan, kan bovendien dc Commissaris dei- Koningin binnen denzelfden termijn bij de Koningin in beroep komen- PERSONALIA. Te 's-Gravenhage zijn geslaagd vnor het examen Ilandteekcnen L. O. de heeren R- v. d. Klip, G. P. Kuy- ber, G. ten Napel, M. IN'. Kruiskamp en G. X. Ringeling, allen te Haar lem. TOONEELWEDSTRIJD VAN HAAR LEM3GHE DILETTANTEN VER EEN i GINGEN. Door den heer Herm. Smits directeur exploitant van den Schouwburg aan den Jansweg, uitschrijver van boven- genoemden wedstrijd zijn de volgende vereenigingen en stukken ter opvoe ring toegelaten 31 Octb. „De Spaarne Spelers". „Het lied van alle tijden", Roman tisch Historisch tooneelspel van D. H. Scheffer. 20 Kovb- De Kon. Letterl. vereeni ging J. J. Cremer", „Geuren" van Marcellus Emants. •20 Dec. De geheelonthouders veree niging „Nieuw Leven", „Worden en Vergaan", van Jan v. Ées. 1G Januari. Het Haavlemsch. Too- neel, Als de kersen bloeien", van Dr. J- v. Epen. 5 Febr. „Door Inspanning Uitspan ning", „Soi-ma" van Jan Fabricius. 27 Febr. „Vooruitgang", „Heb Hoog ste Recht", van Ida BoudierBakker. 20 Maart. „T.O.N.E.V-O.", De Rechte Lijn", van Jan Fabricius. 22 April. Slotavond met uitspraak jury. ONDERLING ONDERSTEUNINGS FONDS. Verschenen is liet- eerst© jaarver slag van net „Onderling Ondersteu ningsfonds" voor liet personeel der X.Z.H.T., E.S.M. en M.E.T. Dit fonds stelt zich ten doel hst verstrekken van ondersteuning bij ziekenhuisopneming, operaties, sanatoriumverple-ging etc. en in het- algemeen wanneer een ge zin voor buitengewoon liooge uitgaven komt te staan, welke uitf de normale middelen niét te dekken zijn. Op 1 Maart 1922 trad dit. fonds in werking. De nuttige werking vuil dit fonds is reeds duidelijk gebleken. Van Maart tot 31 December 1922 werd nijm f 20Ü0 aan ondersteuning uitgekeerd. Een batig saldo van f 5221,83 werd over dat tijdvak gemaakt. Daar een ruime kapitaalvorming tot stand kwam, overweegt het bestuur, om ook de vergoeding voor sanatorium- en ziekenhuisverpleging voor kinderen uit het gezin gedeeltelijk ten laste van het fonds te brengen. Het bestuur is samengesteld uit: N. Wildschut te Leiden, P. Hagoort te Katwijk aan Zee, Chr. J. van Varik te Voorburg, H. Kok, te Hillegom, J. H- Yisóe te Schoten, J. Tates ie Arnster- dm, L. L. M. Goers te Zand voort, en N. Bakker te Velsen, terwijl door de directie als voorzitter en secretaris- penningmeester werden benoemd J. J. Vroom en G. van Voorthuijoen, beiden hoofdcommies bij liet tramwezen te Haarlem. EXAMEN M. O. GYMNASTIEK. - Haarlem.: 'Geëxamineerd 8 piann. candidaten. Geslaagd de heerenA. Duiker, te GroningenGh. van den Ende, van Rotterdam L. H. M. Trisscn, vau Roermond. Ze keerde zich naar Pennington toen ze het vroeg en toen ze de uit drukking yam zijn gezicht zag be hoefde ze niet langer op antwoord te wachten. Pennington staarde naar den zieke alsof hij ec-n spook zag. Zijn oogen puilden uit zijn hoofd, zijn ge zicht zag bleek en zijn lippen bewo gen, zonder dat hij geluid gaf. Hel du aide minstens een halve minuut voor hij iets verstaan kon en toen klonk zijn stem heesch en trillend. „Hij is het niet, hij kan liet niet zijnl" De stem werd vaster. „Het is onmogelijk dat die man mijn neef Anthony is. Er is oen oppervlakkige gelijkenis, maar de dooden keeren niet terug en .Anthony Dartnell i3 dood, en ligt begraven in Afrika. Dat weet ik dat >£ten we allemaal". Toen Helen Raymond naar Hem keek. wist ze, dat hij probeerde zich zelf te overtuigen tegen zijn eigen ob servatie iu. Ze verbaasde er zich even over waarom hij dat wilde doen, maar voor ze iets i^r.on kon, nam Dr. Waldrond wet. liet woord. „Er zijn wel vreemder dingen gei beurd dan de terugkeer van een man waarvan verondersteld werd dat hij docd was, meneer Pennington. Er lig gen daar een paar papieren, die uit do zakken van den patiënt zijn ge vallen toen we zijn kleeren uittrok ken. Ik heb ze niet bekeken, want dat is miju zaak niet, maar toen ik ze - INCEZONDEN MEDEDEELINCEN it 60 Cts. per rogel. WEDER EEK WQflDERE GEKEZIfiG NA 20 JARSO LIJDEN DOOR MIJ IN 4 WEKEN GENEZER Probeer mijn behandeling gratis. Weinig lijders kunnen zeggen grooTet slachtoffer der Rheumatick cn Jicht te zijn geweest dan Vrouw LAMBERTUS .VAN O VERDAM, Maasdijk B. 136, Kerkdriel, Gelderland, was gedurende twintig jaar. De rechterarm tot den elle boog. en dc spieren aan de rechterzijde van den hals stijf en gezwollen verder F.tieumaliek in knie en lendencn Ischias in linkerdij en heup. Wat de atme vrouw geduicnde al deze jareg moet geleden hebben is schier niet ïe beschrijven. Na 4 weken behandeling met mijn „Duo-Formula" schrijft zij .,Mijn oprechten dank voor uw beban- deling. Vooreerst mijn knie, daar voelde ik den derden dag reeds vee! beterschsp in. den vijfden dag was alle pijn daaruit geweken en zoo goleidoiljk beter. Nu, hij het eind der behandeling is de knie gel'ool normaal, de arm is geheel beter, files kan ik er weder mee doen, en mijn hals is ook heslemaal geslonken. ik kan nu weder goed ioopen, wel een uur ver. Uw ,?Duo-Fornuila" behandeling heeft krachtig gewerkt, en behoort over al te worden aanbevolen." MIJN GRATIS AANBOD. Laat ieder lijder, die dit leest, om een gratis 10 dagen voorraad- dezer merk- '.vaardige behandeling schrijven. Het geval van Vrouw OVERDAM bewijst, <5ai er geen te ernstig is om door deze behandeling genezen te worden.- De heer Arthur Richards in wiens privé laboratorium zij gevonden werd. zegt s ,.!k zal niet rusten alvorens ik ieder Ij,der aan Rheumatiek, Ischias, Jicht, Knobbeljicht of eenige andere Urioe- zourziektc de gelegenheid gegeven heb ïr.ijne Behandeling gedurende 10 dagea op mijn kosten te beproeven." HOE DIT AANBOD AAN TE NEMEN. Zend noch geld, noch postzegels. Zend eenvoudig uw naam en adres met de woorden„Gratis Voorraad", per 12'4 cts. briefkaart, waarna de 10 dagen Giatis Behandeling tezamen met verkla rende Brochure en ae beschrijving van meerdere wonderlijke genezingen, u per kcerende post franco zal bereiken. AdresseerMr. Arthur Richards (Ka mer 339), Cromwell House, High Hol- born, London, W. C. 1., Engeland. J'orto naar EngelandBriefkaarten 13'A cent, brieven 20 cent. Uit Se üEstrekeu HEEMSTEDE. Cunning. Door den architect Nic. J. N ij man, is namens zijn principaal op gedragen aan den aannemer J.- Donse- luar, het bouwen van een villa aan de Valkenburgerstraat te Heemstede. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bij D. Pronk, Hee- lenweg 103, een ab'ormemenfc v,d. zwem vijver; J. Zwan, Kloosterstraat 129, Schoten, een paar zeemlederen hand schoenen; J. Ülders, Liuueulaan 25, een schop; Sleutel, Cloosterweg 6, een jonge witte geit: J. Smit, Leidsche- vaartv.eg 181, een zilveren vulpot- loodj^B. Brusse, Zonnelaan lo, een gouden 'of doublé kettinkje; Bureau van politie, Boekenrodestraat 9, een broche; Bureau van politie, Raad huis, een ceintuur van een regenjas. VELSEN. Jaarfeest. Zater dag vierde de Jongel, Gcheelonthou- dersbond Afdeeling „IJmuiden'' in de feestelijk versierde zaal van Tivoli te Velseroord, haar 2e jaarfeest- Arbeidsbemiddelin g. Ingekomen op 28 -Juli 1923: 3 kantoor bedienden, 5 kuipers, 3 mandenma kers. 1 kleermaker, 1 bakker, 8 timmer lieden, 2 metselaars, 1 schilder, ii zcevissehers, 14 machinisten, 27 sto kers, 11 bankwerkers, 1 electricien, 1 koperslager, 2 loodgieters, 3 ketelma kers, 2 voorsla anders, 3 smeden, 2 re volverklinkers, 2 metaaldraaiers, 1 boorder, 281 diversen, samen 418 werkloozen. Molkoorlog. Door boeren die van clt melkinrichtingen niet genoeg kunnen krijgen naar hun zin, werd Maandag morgen de melk rondgevent voor 10 cent per liter. Daar de gewone prijs 15 cents pei liter is, kwam het menige huismoe der goed van pas. bij de verwarming legde om ze te drogen, zag ik ey een paar woorden op siaan waaruit men zou kunnen opmaken, dat u ongelijk heeft, en Quiller gelijk". Pennington liep vlug naar een klein tafeltje waarop de papieren lagen en nam het eerste het beste op. Het was een brief waarop het adres van No taris Lambert gedrukt stond, de da tum was van eenig© maanden gele den, en het was esn berioht aan An thony Dartnell van den dood van zijn vader, en de erfenis van Dartnell Prior. Er stond in dat het het beste zou zijn als hij zoo spoedig mogelijk naar Engeland lcwam, aangezien er zaken waren, die zijn tegenwoordig heid vereischten. Pennington liet den brief wallen en keek met een doodsbleek gezicht naac den man op het bed. „Tiet is wel heel vreemd dat de man die papieren in zijn bezit heeft, en ook zoo veel op mijn neef Anthony -ijkr. Maar hij is niet Anthony, want Anthony is dood, wat door getuigen bewezen kan worden, en liet is voor. jutfrouw Raymond het. beste dat zul ke malle pvaaties dadelijk in de kiem gesmoord worden fWorrlt vervolgd.) SERIEWERK: 6.8.10!nl2ci Fa A.K.J.W1JTENBURG SIGARENFABRIEK LEIDEN DE SEHEUP.INT, IX HET N. A. S. Het P. A. *S. to Sclhciam heeft be sloten niet tot afscheiding van het X. A. S. over te gaan. De „Eiiewoutsdijk" geen smckkelschip. Het verhaal van kapitein Smit 0e Spaansohe marine heeft zich vergist Men zal zich het verhaal herinneren betreffende een geheimzinnig smckkel schip, dat door de Spaansche marine naar Ceu:a was opgebracht. Men zou mitrail leurs gn munitie wrerad voos zeeschui mers, onder de lading hebben gevonden. Later werd de „Eiiewoutsdijk" als dat smokkelscbip genoemd. Geucenid schip :s cu ie Rotterdam aan gekomen en kapitein Smit deed aan een correspondent van de Tel. de volgende mededeel ingen We waren mei een lading Mangaan-erls op weg naar Rotterdam, toen ik besloot te Oran bij te bunkeren, zooals ik aan tie reederij „Solleveld v. d. Meer en v. Hat- tum's Scheepvaartmaatschappij" seinde. Woensdag 18. J uli 's avonds om 6 uur zijn wij van Oran vertrokken. Ik heb toen langs Beioya Eaai op- Kaap Tres Forcas gestuurd en hield de ku3t om uit den stroom te blijven. Als ik vertier uit de kust was gegaan, zou ik direct in den sterken stroom zitten, die op de Middel- landsche Zee uitkomt. Ik bleef dus steeds ongeveer 5 mijl uit de Afrikaansche Kust. Den volgenden dag, 's middags te 3 uur 40, zag ik het Spaacsche oorlogsschip „Lauria", een klein kruisertje, vergezeld van een onderzoekingsvaartulg in den vorm van een treiler op ons afkomen. Ik had deze twee vaartuigen reeds lang ge zien teen de „Lauria" een waarschuwings schot loste waarop men met de seinvlsg- gen mededeelde: „Toon je onderschei dingssein" Ik heb toen de Ilollandsch© vlag opge zet en de machine op langzaam gooóm- mandeerd; te 4 uur heb ik de machine ge stopt. We zagen toen de „Lauria" een boot overboord zetien die op cms afkwam. 'n Spaansch officier klom niet «enige matreeën bij ons aan boord en vroeg in- EEN KERK INGESTORT. Maandagmorgen omstreeks half- acht werden de omwonenden der Groote Kerk te Geertruidenberg opge schrikt door een geweldig lawaai. Het bleek, d3t een groot gedeelte van ile lijst van de koorbeuk gedeeltelijk naast, gedeeltelijk door de midden- bank was gestort. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. De toestand, waarin zich cle koor- en zijbeuken der kerk bevinden is der mate desolaat, dat zij gevaar voor do omwonenden opleveren. DIEVEN MET EEN HANDKAR. Inbrekers hebben zich toegang ver schaft tot een magazijn van vrouwen- kleeding aan de Keizersgracht te Amsterdam. Zij forceerden de deur van het sous-terrain en gingen naar het dak teneinde te beproeven binnen le dringen in het aangrenzend huis, waar een magazijn van heerenklce- djng gevestigd is. Hierin slaagden zij niet. Lit het- damesmagazijn stalen zij ongeveer 109 rokken, 36 mantels en eenige japonnen, tezamen een waarde hebbende van f 2500. Deze kleeding- stuJiken pakten zij in twee kisten, die ze in liet sous-terrain vonden. De ze kisten waren te zwaar om te dra gen en moeten met een handkar zijn weggereden. TEGEN DE VLOOTWET. De federatie der S.D A.P. te Rot terdam heeft Maandagavond een rdukbezochte protestvegadering tegen de vlootwet gehouden, waar de heer J. E .W. Duys, lid der Tweede Kamer het woord heeft gevoerd. Het nationaal Arbeids-Secretari- aat zal een landelijke demonstratie to Araserdam tegen de Vlootwet voor bereiden tegen bondag 16 September. Vanwege liet bestuur van den Na- tionalen bond voor bezuiniging wordt medegedeeld, dat naast de actie tot huldiging van minister De Geer voor diens houding inzake de behandeling van het ontwerp-Vlootwet een nieu we landelijke actie tegen de behan deling van liet ontwerp zelf in de te genwoordige tijdsomstandigheden wordt op touw gezet. Het ligt in de bedoeling, in verschillende plaatsen

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 6