BEDREIGDE VRIJHEID'S U-RIJM. Ds brand aan de Garenkokerskade 41e Jaargang No. 12311 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 6 Augustus 1923 ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd III ADVERTENT1ENVan 1 tot 5 regels f 1.75; iedere regel meer 35 cents. Reclames 60 cents per regel. Bij is (kom der gemeente) f 3.57'A. Franco per post door Nederland f3.871/!. Afzonderlijke nummers f 0.15. Geïllustreerd I abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertcntiün van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents Zondagsblad, voor Haarlem en omstreken f0.571',; franco per post f 0.65. II! per plaatsing, elke regel meer 15 Cents a contant; buiten het Arrondissement dubbelen prijs. UITGAVE DER N.V. L0UREN3 COSTER Directeuren: J.C. PEEREBOOM en P. W. PEEREBOOM Directie, Redactie en Administratie: Gr. Houtstraat 93, Post-Giro 38810 Telefoonnummers: Directie 3082, Redactie 600 en Administratie 724 HoofdredacteurJ.C. PEEREBOOM Bijkantoor voor Santpoort, Veisen, Veiseroord, Wijkeroog, IJmuidcn, Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerkweg 2, Veisen, Telefoon 3521 DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTEELAD MAANDAG 6 AUGUSTUS. Stadsschouwburg, WilsonspleinN.V. Het Schouwtooneel„De Wijze Kater V 8 uur. Schouwburg Jansweg. Ensemble Jac. Sluiters „Ronde Ka", 8 uur. Brongebouw Muziekuitvoering van het Leger des Heils uit Engeland, 8 uur. Café Dreefeiöht. Concert Dubbel Manuenkwartet Aurora en Duo v. d. Spek, S uur. Kunsthandel F. H. Smit: Tentoon stelling van ïllustrsLe^jioor C. H. v. Steemvijk. Bioscoopvoorstellingen. Heemstede. „Bosch en Hoven" middag- cn avondconcert. Eveneens schilderijententoonstelling. Zand voort: Gemeenteraad 7-30 uur. DINSDAG 7 AUGUSTUS. BrongebouwMuziekuitvoering door de H. O. V., 8 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein N.v Het Schouwtooneel„De Wijze Kater". 8 uur. Schouwburg Jansweg. Ensemble Jac, Sluiters „Ronde Ka", 8 uur. Groote KerkOrgelbespeling 2—3 uur. Cinema Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Schouwburg De Kroon, Gr. Markt: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Luxor-Thoater. Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Scala-Theater. KI. Houtstraat Bioscoopvoorstelling S uur. Heemstede. „Bosch en Hoven" middag- en avondconcert. Eveneens schilderijententoonstelling. Bever v kGemeenteraad 7-15 Stadsnieuws Een motorfiets-ongeluk op den Zesv/eg. Deurwaarder Henskes ernstig gewond. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur heeft op den Zeeweg ee'n ernstig motorfiets- ongeluk plaats gehad. De 65-jarige D. A. W. Henskes. deurwaarder bij de rechtbank, wo; nende Ripperdapark, wandelde met z;jn huishoudster op het begin van deD Zeeweg te Ovcrvecn. Zij waren rectus van den weg, m'aar staken, eensklaps over naar links om in een autobus te stappen. Achter hea naderde een motor fiets met zijspanwagen. De bestuurder trachtte nog uit te wijken, maar slaag de daarin niet. De voetgangers hadden .wel ongehinderd kunnen passeerea ais zij doorgeloopen waren, maar zij wei den zenuwachtig en keerden terug. De ■heer Henskes werd aangereden en wel 6 meter op zij geslingerd. Daar bleef hij zwaar gewond liggen. Dr. Veen ver leende de eerste geneeskundige hulp. De heer Henskes, die bewusteloos was, had ernstige hoofdwonden, het kunstge. bit was in het gehemelte gedrongen, terwijl ook nog beenwonden geconsta teerd werden. Het rechterlcuitbeen geheel opengespleten. Per brancerd werd de gewonde naar het St. Elisabcth's-Gasthuis vervoerd. Eerst Zondagavond is hij daar bij kennis gekomen. HET ONTSTAAN VAN DE VER- EENIG1NG KONINGINNEDAG. In ons vorig nummer meldden wij in stukje over het ontstaan van de ver- eeniging „koninginnedag", dat van haar oprichters alleen nog de heer A. ,v. d. Voort 111 leven is- Nader deelt men ons mede, dat de heer van der Voort zitting heelt in de commissie „Koninginnedag" dateerende van 1896 In 1S99 werd de koninklijke goedkeu ring op de verecniging „Koninginne dag aangevraagd en verkregen. De nog levende leden van het toen malige bestuur zijn de heeren Mr. J. A. Rethaan Macarc, G. R.. Cromme- lin, A. Koolhoven en J. A.' Prent se nior. ORG ELBE SPELING. Orgellbespeling 111 de Grcote of St.- Bavokerk te Haarlem op Dinsdag 7 Augustus des namiddags van 23 uur te geven door mejuffrouw N. A. M. Barbas, sLacls-hulporganiste. Programma: 1. Preludium on fuga C gr. 'terts, J. S. Bach. Band II 110. 7. 2. Cantilene, Alphonse MaiHly. 3. Sonate no. I. Mendelssohn- Bar tholdy. Allegro moderato c serioso. Adagio. Andante. Allegro a.-sai vivace. 4. Andantino. Cesar Franck. 5. Final. Alex. Guilmant. nit de lie sonate. Het verkeerspunt Tetterodeweg-Bloemen- tlaalsche weg. Wear een serie ongelukken. In ons nummer van Zaterdag gaven wij ccn geïllustreerde beschrijving van het zeer gevaarlijke verkeerspunt Tet terode, wegBlocmendaalscbe weg to Ovcrvecn. Zaterdagmiddag en Zondag zijn op hetzelfde punt weer verschillende onge lukken gebeurd. Gelukkig niet crnsiig. maar toch belangrijk genoeg om te ver melden als een nieuw bewijs voor ons pleidooi om daar maatregelen te nemen. Een jpngen is met zijn fiets tegen een automobiel opgereden. Hij zelf kwam cr met eenige ontvellingen af, maar zijn fiets was geducht gehavend. Een andere fietser reed tegen een muur, ook gelukkig zonder ernstige ge volgen. Bovendien zijn nog drie andere fietsers gevalled. Het resuliaat was blauwe plek ken en schrammen, bovendien kapoue fietsen. BEGIN VAN BRAND. Zondagavond te ongeveer half zeven ontstond in het perceel Kruisweg 60 een begin van brand doordat de bewo ner, bij ongeluk een brandende lucifer in aanraking bracht met de vitrage- gordijnen- Deze verbrandden, evenals een stel overgordijnen en eenig be hangselpapier. Heb vuur werd door eenige burgers met emmers water gebluscnt. ONVOORZICHTIG! Zondagmiddag te half zes werd bij de politie aangifte gedaan door een 23-jarigo juffrouw uit Amsterdam, dat zij haar rijwiel vermiste. Zij had de onvoorzichtigheid begaan haar fiets aan een onbekenden man in bewaring te geven, omdat zij een vriendin wilde gaan bezoeken. RIJWIELDIEFSTAL. Een rijwiel voor een café otp de Lan- gfe Heercnvest veranderde Zaterdag tan „eigenaar." EEN WOESTE MOTORRIJDER. Zaterdagavond te half zes werd H. K., loopende op de Lange Heerenvest, aangereden door een woest rijdenden motorrijder, die hem achterop reed. K. werd op den grond geworpen en be zeerde heb rechterbeen. De politie stelt onderzoek in. EXAMENS LICHAAMSOEFENING M. O. 4 Augustus. Geexamineerd 8 vr. candidabcn, afgewezen 4- Geslaagd de dames:. M. van der Velden, Rotterdam P. Rosier, LeeuwardenJoh. de Boer, Koog a. d. ZaanD. Putmankramer, Haarlem. MUZIEKCONCOURS TE KATWIJK. Met het muziekgezelschap der N- Z.1I- tram, behaalde onze stadgenoot de heer Reynier van 't Hoff op Vrij dag 1.1. in de 3e afd Harmonie, een eersten prijs. GUNNING- Bij onderhandsche aanbesteding is aan Dhr. A. J. Toebes, Aannemer te Haarlem, Pieter Kïesstraat. opgedra gen het bouwen van een dubbel land huis te Aerdcnhout op een terrein aan den Schulpweg. Het landhuisje staat onder architectuur van de heer H -J. Janssen te Aerdenhout De asphalfeering van den Wagenweg. De tramrails nog niet aangekomen. Het schip wordt opgehouden. Dc verdere afwerking van de asphal- teering van den Wagenweg wacht, zoo- als bekend is, op de nieuwe tramrails van de E. N. E. die op den Wagen weg gelegd moet worden. Thans is weg gelegd moeten worden. Thans is men in het Spaarne liggen twee sche pen te lossen maar dat is een zen ding uit België en bestemd voor ver schillende andere herstellingen in het tramnet. De rails voor den Wagenweg, die uit het Roergebied moeten kojien, zijn ci nog niet. Wel is de zenaing al een maand geleden ingeladen, maar het schip wordt opgehouden. Er is dan ook niet te zeggen wanneer het te Haarlem kan lossen. Het kan gauw zijn, maar.. het kan ook nog lang duren. KON. NED. BOND VAN OUD-ONDER OFFICIEREN Zaterdagmorgen 11 uur vereenigdon de afgevaardigden vain bovengenoemden bond ui oh in café „Dreefziclil" tot bijwo ning van do 35ste algemeens vergadering. Aanwezig waren o.a. de eere-voorailtev de gep. luitenant-generaal R. ,T. Graaf Scbimmelpennmck; de heer T. L. vnm Waglondonk, luitenant-kolonel b.d.; Jlir. O. van Lennop, commandant der Vrij willige Burgerwacht te Haarlem, enz. De ecrcvoorziller. Graaf Seliimmelpen- ninck, verkreeg allereerst het woord. Hij heette de leden van het eere-comitê en de overige aanwezigen hartelijk welkom. Hij verklaarde, dat hij altijd met belangstel- ling het werk van dan Bond had gadege- Op het ontwerp-verordening houdende de onder curateele stelling van alle meerderjarige burgers van Haarlem. Chai;ivarius zendt ons het volgende gedicht: Nu is het tijd. Alarm! Ontwaak, 0 Haarlem's burgerij Daar wordt.een duister plan gesmeed van dwaze dwinglandij: Een handjevol fanatici verlangt do heerschappij, Eu dreigt ons met onduldb'ren dwang van dolle drijverij. Dit is wellicht een eerste slap.'Want werwaarts glijden wij? Word wakker, volk! Er broeit iets in de ganscbe maatschappij, Een a era wordt weer voorbereid vim nieuwe slavernij, De middelen tot dwang en druk zijn veel en velerlei Aan 't werk dan. Werpt den dam, op tegen 't wassende get ij Wat matigt zich zoon troepje aan? Wie vraagt er bun voogdij? Wie weet het beste wat u past die ijveraars, of gij Voor ons is evenals voor ben de kindertijd voorbij. Wij kunnen voor onszelf wel zorgen, evengoed als zij Zoo vliedt de Vrijheid, op hun wenschen, naar de Mookerhei; Houd haar terug! Alarm! Ontwaak, o Haarlem's burgerij! Vergeet verschil van stand of staal, van afkomst of partij, In dichte drommen opgerukt, eendrachtig, zij aan zij! Op! Protesteert. Strijdt voor je recht. Weest menschen, en weestvrij! CHARIVARI US. slagen. De Bond heeft veel nuttig werk verricht. Hij sprak tenslotte de hoop uit, dat de actie v-an den Bond, om spoedig /erboterin-g'.in den toestand der gepen doneerden te verkrijgen, mei een goed ■esultaat mag worden bekroond en ver klaarde deze verga.derimg voor geopend. De voorzitter, de heer M. Gevdes, stelde de tegenwoordigheid van den eere-voorzit- op hoogen prijs; dankte hein, die reeds zooveel voor den Bond deed, voor diens moreelen steun en sprak de lioop lil, dat Graaf Sehimmelpen-ninck nog •ele jaren eere voorzitter mag zijn. De voorzitter bracht eveneens hulde aan iet eere-cotmte en herdacht met -eenige gevoelvolle woorden de overledenen, die zich bij hun leven zoo verdienstelijk voor den Bond hadden gemaakt, o.w. wijlen Mevrouw Douair. 3Ir. D. Visser vim Ha- zerswoudeVan Merlen- Terwijl alle aan - vezigen zich even van hun zitplaatsen ■crhicven, bracht hij aan de nagedaoh- ems van deze overledenen een eerbiedige hulde. Do Voorzitter herdacht onder applaus de groote verdiensten van de heer H. W. Dienden, uit Den Haag; J. L. A. Is- seis, uit Delft, en H. C. Kroon uit Zwolle. Sprekc-r stelde voor, een telegram van hulde te zenden aan H. M. de Koningin, Z. K. II. Piins Hendrik en H. M. de Ko- _in-Mocder. Onder applaus vcreenigde de vergadering zich hiermede. Namens de afdeeling Haarlem bracht de hoer H. -T. Bouman mog eens dank aan allen, die medailles en kunstvoor werpen voor den schietwedstrijd beschik baar hadden gesteld en dankte ook allen, lie bobben medegewerkt aan de voorbe reiding en het welslagen vaoi den schiet wedstrijd. De rekening en verantwoording werd onder applaus goedgekeurd. Do Voorzitter deelde vóór de pauze mede. dat de eere-voorzitter, li. J. Graaf Sehimmelpennïncb, f 100 geschonken heeft aan het weduwen- en weezenfonds van den Bond. Van de agenda werd afgevoerd, op voor- iel van de afdeeling Rotterdam, het voorstel van het hoofdbestuur, om een subsidie van f 500 ie verleenen aan don Algemcenen Militairen Pensioenbond. Een voorstel tot wijziging van het Huishoudelijk Reglement, opdat door het hoofdbestuur een jaarboekje of ledenlijst im een meer duidelijke redactie te ge- im een meer duidelijker redaetie te ge- •en aan art. 53 van het huishoudelijk reglement in overeenstemming met de geschiedenis van het Weduwen- feu Wee zenfonds, werden aangenomen. I-Iet hoofdbestuur stelde voor; de steun- vorleening jaarlijks uit de bondskas aan weduwen van leden van den t>ond te be perken tot hoogstens drie maal aan één zelfde aanvraagster. Na langdurige besprekingen stelde de voorzitter voor, den bestaanden toestand voor een jaar te bestendigen. Het hoofdbestuur zal dan voor de volgende rgadering met een goed-omlij-nd stel komen. Dit werd aangenomen. Do heer L. Breuker, Ie Arnhem, werd bij acclamatie tot ondervoorzitter herbe noemd. Wegens zijn verdiensten voor het ruft en vacantieoord werd de heer Van Kla veren uit Den Haag tot lid van verdien ste benoemd. Verder werden eveneens tot leden van verdienste benoemd de heeren Th iel, uit Haarlem; Broekhuizen, Amster dam; Droste, Gouda; Prins. Groningen; Van Vliet, Den -Helder; De Kerk en Mijs, Rotterdam; Duus, Utrecht; AJtene, Zutfen Ozinga, Arnhem; L. van Geest, Rotter dam. Het hoofdbestuur zal den Bond verte genwoordigen op de audiëntie van de Koningin in September. De uilkeeriiigen uit het weduweu- woezenfands aan de aeelgerechtigden kunnen voor 1924 bestendigd blij' De volgende vergadering zal in Alkmaar worden gehouden. Do afgevaardigde -van Dordrecht bracht onder applaus hulde aan hel hoofdbe stuur, waarvoor de voorzitter dnnktc, De voorzitter sloot hierop de vergadering. Do afgevaardigden vereenigden zich te zes uur aan een gemeenschappelijk dim in Hotel „Lion d'Or". Feestavond. 's Avonds had in het Brongebouw een fecslvoorstelling plaats, waarvoor een1 aardig en afwisselend programma was amengesleid. Medewerking arieend door bet Jazz Baud Ensembie ,Dau 't cry", deh heer en mevrouw Kol- devieHartje en hel maiinenkwartel „Euphonic'1. Doordat het diner wat later eindigde, 'had do ontvangst van hot hoofdbestuur de afdeeling eerst te half negen plaats. Toen het hoofdbestuur binnen kwam. verhieven alle leden en hun da- es zich van de plaatsen en werd uit lile borst het Wilhelmus gezongen. De heer H. J. Bouwhui, vooiznter der iieeling Haarlem, opende den feest- tond met een hartelijke toespraak, die jor den Bondsvoorzitter, den heer M. Gerdes, even hartelijk werd beantwoord. Dnatma werd het Bondslied gezongen. De verschillende nummers van het pro ramma genoten onverdee'.den bijval van ae aanwezigen, die in een recht feeste lijke stemming verkeerden. Vooral liet J.'izz Band-Ensemble „Don 't Cry" werd daverend toegejuicht. Door don heer H. is werd namens de feestcommissie aan den leider, den heer Willy Versteeg, een krans overhandigd. Ook aan liet echt paar Kolderie werden bloemen geschon ken. Het mannenkwartet „Euphonia" had o.a. zeer veel succes met de lieden „Apotheker" en „Peuita". Na afloop had onder leiding van heeren Martin een bal plaats,' dut tot tw duurde. Hel behoeft natuurlijk geen betoog, dat het ook hier gezellig lo» ging. De bijzonderheden V-Mi den schietwed strijd vinden onze lezers elders in dit Heden, Maandagmorgen werd door afgevaardigden een autotocht infill- Wandelbosch Groenendaal gemaakt. Hst gebouw van de N. V. „Ripperda" uitgebrand. Een auto-ongeluk te Heemstede Een 12-jarige fietser overreden en gedood. Zondagmiddag omstreeks 4 uur had op den Heeremveg alhier tegenover de Kerklaan een aanrijding met doo- delijken afloop plaats. De 1_2-jarige. B- G. W. v. H. wonende alhier, kwam pel' rijwiel van de Kerklaan rijden en reed dwars over den Heeremveg. Van de richting Ben- nebroek kwam een auto, bestuurd door J. J. te P., wonende te Amster dam, met matige gang aanrijden en was de hoek Kerklaan op pl.m. 12 M. afstand genaderd, toen v. 11. den Ueerenweg overstak. De bestuurder van de auto trachtte nog door naar links uit te wijken een aanrijding te voorkomen, doch doordat die jongen doorreed, geraakte hij met zijn rijwiel onder de auto en werd overreden. Deerlijk vei-wond werd het jongetje opgenomen en binnengedragen in hei café Lommeroord, alwaar liet onge veer een half uur later overleed. Door den bestuurder van de auto wa ren bij het naderen van 'de Kerklaan geluidsignalen gegeven. DE SLACHTOFFERS VAN ONCELUKKEN. TOESTAND BEVREDIGEND. Zoowel de heer H., wien Zondag op den Zeeweg een ongeluk overkwam (zie le pag.) als de schipper De B. en do jongen, die onlangs werd aangere den op den hoek vau de Dost- en de Papent or envesfc, die alle drie ver pleegd worden in het St. Elisabeth's Gasthuis, maken het haar omstandig heden goed. EXAMENS HOOFDACTE. 4 Au gustus. Geslaagd de dames Ch. J. I". Ammerlaan, M. G. Th. Franssen, M. J. Jansen, C. M. G. Verhoeven, Amster dam; L. M. Ruys, Zaandam; C. M. Tliie, Amsterdam; A. J. M. ünkraut, Amsterdam .J. C. Fcerlkamp, J. Vogel zang, Zaandam; E. Tandei, Amsterdam. BENOEMING ORGANIST. Tot organist in de Kathedraal van St.-Bavo aan de Leidsohevaart, werd na vergelijkend examen, benoemd de heer Schouten uit Amsterdam. Zooals wij Zaterdagmiddag reeds1 op ons nieuwsbord publiceerden ont- loud dien middag ie ongeveer half iel' een felle uitslaande brand, in het gebouw van de N. V. „Ripperda" aan tie Garenkokerskade, waarin geves tigd een schildersbcdrijl, metaiisatie in beton enz. Des Zaterdagsmiddags to 1 uur houden de werkzaamheden daar op eu te tien minuten voor half twee ver liet de Winkeldief, als laatste iiet ge bouw, natuurlijk» zonder eenig onraad te bespeuren, anciens was hij zoo ge rust niet heengegaan. Maar tegen half vier zag iemand 111 de buurt rook uit het gebouw komen;: dadelijk alarmeerde-hij de brandweer, die bij na onmiddellijk'op de plaats van iict onheil aanwezig was. Toen stond al les reeds in volle vlam. De brand greep spoedig zeer snel om zich heen, geen wonder bij ecu zoo grooteh voor raad brandende stoffen, als verf, olién, poetskatoen, terpentijn enz. „Het brandde", zoo deelde ons een ooggetuige mede, „even fel als ein- dertijd de infameriekazerne". De om wonenden hadden Veel last- van den dichten, verstikkende» rook, die uit liet-brandende gebouw opsteeg eu dooi den wind werd voortgedreven. Alle amen moesten gesloten worden. Het terrein weid afgezet en zoo spoedig mogelijk tastte de brandweer het vuur met zes stralen van flinke lengte aan. Ten ongeveer half vijf mocht zij de voldoenig smaken, dat het gevaar voor uitbreiding van den brand bezwaren was. Maar toen was dan ook niets anders gespaard geble ven dan het kantoor aan de achter en een bergplaats aan de voorzijde, de geheele voorraad (een aanzienlijk be drag aan geld vertegenwoordigend! was verbrand, evenals het dak. Het middengedeelte van 't gebouw het magazijn was geheel uitgebrand. Ook veel houtwerk dat in de werk plaats lag om geschilderd te worden werd een prooi der vlammen, o.a. do deuren voor net Luthersche Weeshuis- De dikke rook werd hoofdzakelijk eroorzaakt door de brandende olie die verschrikkelijk rookte. De olie in een grooten tank stond te koken en kookte zelTs over! Oin zes uur wierp de brandweer nog 'uoi'tdurend met eén straal water in het hier en daar brandende gebouw; -eider was men toen bezig het dak, vaarvan niets over was dan een v. art-verkoold geraamte, af te bre ken en de- smeulende balken op den grond te weipen, waarbij met omzich tigheid te werk moest worden gegaan. u 11a moest nog een stuk muur wor den omgetrokken, dat gevaar voor de biaudweermannen zou opgeleverd nebben bij een nader onderzoek in het voorste deel van het gebouw. Natuurlijk is de schade aanzienlijk. .,Er is", zoo deelde ons de bed rij fs- chef mede, „alleen reeds voor hon derd gulden schade aan bussen." Daartegenover staat dat de voorraden eu het gebouw verzekerd waren- De brand is vermoedelijk aangeko men, zooals het voorloopig onderzoek heeft uitgewezen, onder de trap bij het kantoor, waar kleeren van werk lieden lagen. De oorzaak stond overi gens Zaterdag nog niet vast. De brandweer was geneigd haar toe te schrijven aan onvoorzichtigheid bij 'fc rookén van vertrekkende werklieden, de winkeldief verzekerde echter, dat cr absoluut niet gerookt was. Do be drijf schef meende de oorzaak van don brand te moeten zoeken in verfbroei. (De brandweer deelde ons hedenmor gen nog mede, dat zij bij haar mee ning blijft). Op het terrein van den brand wa ren aanwezig de geheele staf van de brandweer, (uitgezonderd de comman dant, de lieer Van den Broek, die rnefc verlof is), de wethouders Mr-. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, de lieer Reinol- tla, de commissaris van politie de heer E. II. Tencklnck en verschillen de leden vSn den gemeenteraad. Te kwartier vóór 10 uur rukte de brandweer eerst in personalia; Bii Kon besluit is K. Hoogerwerf, waarnemend ontvanger der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen te IJmuideu, definitief als zoodanig bencemdi Voor den Indiechen dienst is be stemd niej. J. B. M. Evers, te Haarlem als onderwijzeres 3de kl. bij het L. O. infNed'.Indië. Uit de Omstreken VOGELENZANG. Een gouden jubilaris lem, Deken van Noord wijk en pastoor te Vogelenzang, die. zooals wij reeds gemeld hehbeu, op 15 Augustus a.s. zijn gouden priesterjubileum zal vie ren. SCHOTEN. De C li r i s t e 1 ij k e school. Zaterdag is de eerste heipaal ge slagen voor de christelijke lagere «obool, welk gebouw zal verrijzon aan dp Hertzogstraat. HEEMSTEDE. Werkstaking aan de productieve werkverschaffing geëindigd De werkstaking aan de productieve werkverschaffing is opgeheven. Nage noeg alle stakers zijn weer aan het werk gegaan en hebben dus genoegen genomen met de door den Raad vast gestelde voorwaarden, namelijk een weekloon van 18.plus een gulden toeslag voor elk kind beneden den leeftijd van 14 jaar. Op het oogeublik is nog aan nie mand onslag gegeven. BLOEMEND AAL. Huldigingsfeesteu. De commissie voor de huldigings feesteu te Blcemendaal ontving van de firma Droste te Haarlem een groote zen:ing reep:n chocolade-voor de kin derfeesten. De heeren Jhr. A. \Y. G, van Riemsdijk, H. J. Hijmans en B. W. do Kanter stolden reeds prijzen (medailles) ter keschikkinp voor den etalagewedstrijd, Aan dezen wedstrijd zal ook een pulbliekprijs uitgereikt wordefi. Voor de wedstrijden der auto mobielen, motoren en rijwielen zijn priizen toegezegd door de firma Gebr. Beekman, J. A. Boskamp en Aug. Ocpkcs. De heer P. Rijniei-ss uit Overveen geeft voor hei in orde ma ken der terreinen gratis materiaal, ooki wordt slechts do kostende prijs Hierbij geven wij het portret van cJer werkloonc-n in rekening gebracht, den hoogeerw. heer II. J. Zondag, Ka- Alle medewerking verder uit de bur- nunnik van liet Kapittel van Haar- gerij wordt ten zeerst© gewaardeerd.

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 1