Schoolboeken UITVERKOOP JUBILEUM-SIGAREN? H. STSNIS Kruisweg 23, Tel. 1506 Vlaggen voor de Jubileumfeesten GESLOTEN PRIMA RUND VLEESCH Buitenlandsch Overzicht Woensdag 15 Augustus J. M. van Deursen MAGAZIJN „DE MODERNE WONING" Gebr. van Brederode COR8ETTEN KOUSEN „BORNEO" GESLOTEN THEOD. G. V. DUSSELDORP - HAARLEM Centrale Tandheelkundige Kliniek ENGELAND EN FRANKRIJK OV ER DE ROERPOLITIEK. De spanning in Duitsch- j land is nog grooter geworden, I Het mïnisterie-Cuno heeft de motie ran wantrouwen ip den Rijksdag niet afgewacht. Heden, Maandag, zou daar over gestemd worden, maar Zondag avond kwam reeds het volgende tele gram uit Berlijn Cuno is afgetreden, Strese; mann zal oen nieuw kabinet vormen. Dat Cuno zou vallen was zeker. De socialisten hadden aan de regee ring de volgende eischen gesteld De inbeslagneming van de reëele waarde als waarborg voor dc waarde, vaste leening. De toetreding van Duitschland tot den Volkenbond. De grootst mogelijke activiteit op het gebied der buitenlandsche politiek. Krachtige doorvoering van belasting maatregelen, welke door den Rijksdag zijn aangenomen. Onvoorwaardelijke invoering van de goudcreddeten ca loonen op goudbasis, Losmaking van den Rijksweer van alle illegale organisaties. Ook de stakende arbeiders overal hadden Zaterdag stakingen plaats hadden het optreden van een nieuwe regeering met nieuwe denkbeelden ge- eisdit. Zondagmiddag hebeu de leiders dei burgerlijke arbeidsgemeenschap en der sociaal-democraten een bezoek ge bracht aan den Rijkspresident, om oiver !het tusschen de partijen gepleegd over leg verslag uit te brengen. Daarna werd een totstandkoming van de groote coalitie als zeker beschouwd. Stresemann kreeg Zondagavond te 10 uur de officieels opdracht van presi dent Ebert om een nieuw ministerie te vormen. Hij stelde zioh onmiddellijk in verbin ding met de partijleiders ea hoopt he den, Maandag, reeds met een nieuw ministerie te komen. Zoo mogelijk zon hij reeds hedenavond het nieuwe mi nisterie aan den Rijksdag voorstellen. Over de opgewondenheid te Berlijn werd Zondag het volgende aan De Cou rant geseind: De stemming in de stad was weei allerzonderling:'. Het gewone Zondag- sche publiek vulde maar schaars de straten en voor zoover het zich liet zien, was het niet in zijn gewone Zoa- dagsche doen. Het leek v^el. alsof men iets wachtte en alsof men door het niet komen van het verwachte zenuwachtig werd. Om deze zenuwachtigheid ie be dwingen kocht men dan maar kranten en stond stil voor de aanplakzuilen om de (elders in dit blad vermelde)^ procla matie van den minister van 'Volksvoe ding en de proclamatie tegen de alge- mecno staking van de vakverenigingen te lezen. Maar dc spanning verminder7 do niet. In het centrum van dc stad ging eens kijken naar de Wilhelmstrasse, die van de Vosstrasse tot de Linden door Schupo geheel voor het verkeer wa3 afgesloten. Ia de arbeidersvoorsteden wond men zich af en toe op in Schön- berg werd zelfs een autobus omver ge smeten omdat het bus-personeel niet wilde staken maar dat alles vermin derde de spanning niet.. 's Avonds werd het bepaald ongemoe- delijk, omdat evenals Zaterdag ten ge volge van hel gedeeltelijk stilleggen van den arbeid in de gasfabrieken en elec- trische centrale de meeste straten don ker bleven een maatregel van zuinig. heid.- Natuurlijk maakt de duisternis het noodzakelijk, dat het politie-toezicht overal verscherpt werd. Voor het overige is de Zondag kalm voorbij gegaan, behalve enkele kleine incidenten hier en daar, welke echter gerust jeugdige onbezonnenheid ge noemd kunnen worden. Na afloop van de in verschillende doe len der stad gehouden communistische ergaderingen trachtte men optochten e vormen, maar de politie kon deze po gingen gemakkelijk verijdelen. De Pruisische minister van Binnen- landsche Zaken Severing heeft aan den Beriijnschcn Oberbürgemeister een schrijven gericht, waarin hij er op wijst, dai het deelnemen van arbeiders der ge meentebedrijven aan de door ce com munisten geproclameerde algemeene sta king de beteekenis heeft van het bewust steunen van de eischen der communis tische bedrijfsiaden. Enkele van deze eischen zijn direct tegen de Pruisische regeering en het voornemen om door al gemeene staking het inwilligen van deze aschen af te dwingen is dus een po ging tot bedreiging van het staatsge zag. De minister wijst er op, dal de Pruisische regccring door een derge lijke bedreiging het gezag van den Land dag, die over de wetten te beslis: heeft, niet zal laten verzwakken en dat de bedreiging dus in het minst geen ef fect kan heben. U In het spoorwegverkeer met de voor steden is de stakingsbeweging Zondag verzwakt. I-Iet personeel van den spoor- ïr de Noordelijke voorsteden, dat Zaterdag staakte, heeft Zondag voor het grootste gedeelte den arbeid hervat. Het locale verkeer was dan ook bijna nor maal. Hel groote en goederenverkeer ging zijn gewonen gang. Intusschen zal Maandag eerst duide lijk kunnen blijken, in welke mate hel stakingsparool van de communisten op gevolgd wordt. Wij herinneren er aan. dat de commu- listen voor heden in Berlijn een alge- aeeae staking afgekondigd hebben. Actie tegen de Rcte Fahne. Zaterdagmiddag zijn de bureaus van de ..Rote Fahnc" door politie bezet ;n erband met een oproep in het blad, veike in strijd zou zijn met de nieuwe •erordening, die. opruien tegen de grondwettelijke regeerir.g van de repu bliek verbiedt. De politic-bezetting heeft alle nog aanwezige bladen van nummer van Zaterdag in beslag g men en bovendien zijn bij alle couranten, verkoopers op straat alle nog niet v< kochte exemplaren in beslag genomen. In het blad van Zondag gaat de „Rote Fahne" natuurlijk duchtig te keer tegea dezen maatregel en drukt den geïncri- mineerden oproep weder af, echter met eenige door de censuur aangebrachte hiaten. Deze hiaten zijn in de plaats geltoT&en van de volgende punten in den oproep Onmiddellijke opheffing van het verbod van de proletarische Hundertr schaften de cisch tot vaststelling van een minimum-uurloon van 60 pfennig vredeswaarde en dc oproep aan de arbei dersorganisaties om oogenblikkelijk een algemeene actie te beginnen voor de vorming van een arbeidersregeering. Voorts publiceert de „Rote Fahne" de orders van de centrale stakingsleiding voor de arbeiders,van Berlijn. O.a. word; medegedeeld, dat in het waterleidingbe drijf .en in de ziekenhuizen voorloopig niet gestaakt moet worden. Maandag zal beslist worden, of de aibeiu op de rijks drukkerij moet worden stilgelegd. De levensmiddclenbedrijveh, marga- rine-fabrieken, bakkerijen en slagerijen moeten in zooverre In 'de slaking wor den betrokken, dat de vakvcrcenigings- besturen in die bedrijven de levens middelen door coöperaties en door Con trole-commissies moeten laten verdeelen. Als dat is gelukt, moet de arbeid weet 'orden hervat. J: Het vervoer van levensmiddelen moet ten volle voortgaan, echter met groote •aakzaamheid, dat niet wapens en mu nitie vervoerd worden. Verder worden de typografen aange spoord, zich met do stakers solidair te verklaren en geen burgerlijke bladen te laten verschijnen. Daartegenover plaatsen de sociaal-de- ocratisohe vakverccnigingen in de „Vorwarts" een oproep, waarin zij de communistische eischen afwijzen en ver klaren, met deze beweging niets te ma ken te hebben. 0 De correspondentie der go?'lioorden. De volledige tekst der correspondentie tusschen de geallieerden over de schade loosstellingen en de Roerbezetting den laatsten tijd gevoerd, is te Londen gepu bliceerd. De hoofdinhoud der vroegere documenten is in het Britsche parlement en elders publiek gemaakt en de voor naamste belangstelling is zoo wordt ons uit Londen geseind derhalve geconcen treerd op de nieuwe nota aan Frankrijk en België, inzonderheid, daar zij een vol ledig overzicht geeft van het Britsche standpunt. De nota geeft de meest oprechte te leurstelling te kennen over do antwoor den der Fransche en Belgische regeerin- gen op de Britsche nota, welke het gestelde antwoord-ontwerp aan Duitsch land begeleidde, en verklaart, dat dit voorstel het ennstige verlangen van di zijde der Britsche regering weergaf on een practischen weg aan te geven, on zoo spoedig mogelijk tot een definitiev regeling te geraken. 13r wordt op gewe zen, dat, ofschoon gezegd kan worden, dat de Belgische nota het voorstel tot een nieuw onderzoek nnar het vermogen van Duitschland miet zoo categorisch verwerpt als de Fransche nota de der Belgische regeering tot zulk een derzoek toch afhankelijk wordt gemaakt van het verwerven van geldelijke voordee- len voor België en Frankrijk van verstrek- kenden aard ten koste van hun hond- genooten en vooral van Groot-Bntamniëi Het kan geen nut hebben, van Duitsch land meer te eischen, dan het in staal is te betalen. Wat het maximum is, wat het betalen kan, is een kwestie van het hoogste belang voor al zijn schuid- eischers. Hel gaat er om, een feit te stellen, waarop allo practïsche rege lingen om een betaling te verkrijg het hoogst mogelijke bedrag, gebaseerd moeten worden. Dientengevolge stelde de Britsche regeering voor, stappen ie doen, om zich te vergewissen van dit belang rijke feit. België amwoordt, dat het niet wil toestemmen, tenzij door dit land en Frankrijk een overeenkomstig voordeel wordt verkregen. De Britsche regeering kon zich niet bereid verklaren, op zulk een transactie in te gaan. Uit officïoele en semi-officieele mede- deelingen bleek het duidelijk, dat de Fransche regeering wcmscht aan te drin gen op een minimum betaling aan haar. De som van 152 milliard gouden marker was inderdaad een eenvoudige schattin; van het bedrag der schade, waarvoor com pensatie verlangd werd, zonder dat reke ning gehouden werd met de quaestïe, o Duitschland dit beialen kon. Er wordt op gemerkt, dat de bekende schattingen van' Duitsêhland's vermogen gedaan werden op een, tijdstip, dat. men' geen ondervinding had van pogingen, om verplichtingen .van staten onderling vain zulk eem grootte vast te stellen en at te dwingen, waarnaar do deskundigen eicli konden riohten. Juist om dat men zulk een ondervinding gedurende de laatste vijf jaren heeft op gedaan, wordt dringend een nieuw onder zoek verzocht. Aangaande de Fransche en Belgische beweringen, dat zulk een on derzoek niet noodzakelijk is, wijst de Bel gische beweringen, dat zulk eeu onder zoek niet noodzakelijk is, wijst de nota er op, dat „bij afwezigheid van den Ame- rikaansehen vertegenwoordiger, die vol gens het aanvankelijke plan mede zitting zou nemen (in de commissie van herstel), Frankrijk en België in staat zijm met be hulp van de beslissende stem van den Franschen voorzitter elke resolutie aan te nemen buiten den Britsohen en Italiaam- schen vertegenwoordiger om en het is duidelijk dat in zulke omstandigheden ommissie feitelijk een instrument ge worden is van de Fransch-Bolgische poli tiek alleen. Aangaande haar voorstel tot instelling van een onpartijdige commis- van deskundigen, is do 'Britsche re geering van meening, dat hoe uitgebrei der haar samenstelling was, des te grooter de waarde zou zijin van haar bevindingen en stelt voor, dal zij niet alleen vertegen woordigers Zou omvatten van mogendhe den, die recht hebben op schadeloosstel lingen, maar ook van Amerika en van mogendheden, die geen deel namen aan den jongsten oorlog en, naar wenschclijk zou schijnen, ook van Duitschland zelf. De Britsche Tegeeriiig zou echter ook gaarne een anderen vorm van samenstel ling in overweging nemen en er in be willigen, dat of verschillende regeeringei zich vooraf zouden v,rbindon, aan d commissie van herstel het aannemen va- de bevindingen der deskundigen aan t raden óf dat de functie der deskundigen slechts van raadgevonden aard z< Overgaande tot het onderwerp bezetting van het Roergebied merkt de Britsche regeering op, da. zij haar be reidwilligheid heet'i te kennen gegi om gemeenschappelijk aan tc dringen op betaling van 23 milliard gouden ken boven en behalve het bedrag, eischt om do schulden te hctalon Britannië cn de Vereenigde Staten e Belgische regeering voot de min 11: betaling van S milliard gouden markt waarvan of voor een deel waarvan li thans weder prioriteit verzoekt. De no gaat detze cijfers na in het licht der per centages van Spa en wijst er op. dat gens de prioriteits-overeenkomst, vastge steld toen het totaal der sommen, die van Duitschland verwacht werden, ontzagge lijk veel grooter waren, dan het bedrag, dat men nu kans heeft te ontvangen, Bel gië reeds eetl som lcreeg, welke die van alle andere mogendheden ver overtrof. Bovendien heeft het volkomen kwijt schelding verkregen van zijne oorlogs- schulden aan de geallieerden, die bijna 300 millioen pond bedraagt. Wat den Franschen eiseh van 26 milliard betreft, wanneer het totaal zijner schulden aan Brixannië ën do Vereenigde Slaton ten bedrage van 27 milliard werd geannuleerd deze eiscli zou kunnen gelden voor een bedrag, hetwelk 3 a 4 maal grooter is, dan het volgens de beslaande overeenkomsten als zijn aandeel zou ontvangen, moeilijk in te zien, op welke gronden het in gebreke blijven van Duitschland om zijn verplichxlngen te voldoen, waardoor Britannië naar evenredigheid wordt be ■nadeeld, geacht kan worden, don eisch van Frankrijk te rechtvaardigen koste van zijn bonuger.ooten in een gun stiger positie gesteld te worden, waarin het zou geweest zijn volgens het schema der betaling zelf. De nota geeft de meening te kennen, dat geen rechtvaardiging kan woi gevonden in de voorwaarden van den Pcnstilstand of het vredesverdrag voor Belgische voorstel, dat prioriteit zal den verleend aan een bijzondere s van oorlogsschade hoven andere vormen van materieele schade en merkt op: zonken schepen en ladingen, die liggen rotten op den bodem der zee mogen I oog niet zoozeer schokken als de ruin der dorpen van Frankrijk en België. Maar zij zijn. evenzeer materieels schade, veroorzaakt door den aanval van Duitsoh- land .en vertegenwoordigen verliezen aan nationnleu rijkdom; Het aan Britannië toekomende deel clcr scha deloosstellingen zou inderdaad niet lang.rijk gewijzigd worden tengevolge prioriteit, toegekend aan materieele scha de, maar desniettemin zou de regeering prioriteit zelfs op dien grond niet willen begunstigen, al was het alleen omdat eenige andere geallieerden hierdoor ern stig en zwaar zouden worden benadeeld." De Britsche regeering kaai niet toege ven, dat er eenige reden beslaat, om de percentages van Spa te herzien. Na te hebben gewezen op de zware materieele schade, door Britannië geleden feit, dat het genoodzaakt is gewec dan 400 millioen pond na den wapenstil stand uit te geven wegens de werkloos heid, wordt uitééngezet, dat Britannië al-| leen van de geallieerden interest betaalt de schuldecn, dio gedurende den oor log zijn aangegaan, hetgeen een kapitaal •tegenwoordigt van 1000 millioen pond, dat aan de Vereenigde Staten is ver schuldigd volgens den huidigen koers. Britannië alleen is in het belang der ge allieerden verstoken van buitenlandsche obligatiên, die op 7 a 800 millioen ge schat worden, die anders aanmerkelijk zouden bijdragen tot do betaling der Britsche schuld aan Amerika. „Niettegen staande deze reusachtige lasten deed Britannië op de oonferontie te Parijs in het aanbod, zijn recht op vergoe ding zijner schade prijs to geven en gaf. de bereidwilligheid to kennen door de schulden der geallieerden te verminderen en zijn aandeel aan de schadeloosstellin gen te behandelen alsof het terugbetaling was door de geallieerden van hun eigene schuld aan Brïi3nnië. Het zou onbillijk zijn en het is onmogelijk, den Britsohen belastingbetaler, die rCuds veel zwaarder belast is dan de Fransche en Belgische ge allieerden opofferingen to doen door de precentages van Spa te wijzigen door de hoeve van Frankrijk en België." Voortgaande vrijsx de nota er op, dat de Duüsche regeering ordonnantiën en de creten uitvaardigde, die- vi lijdelijk ver zet georgani:eerd en bevorderd hebben, maar zij kar, de steliingniet onderschrij ven. dat het lijdelijk verzet onvoorwaar delijk moet ophouden, omdat het in strijd is met het verdrag. Zij voegt er hij: „Frankrijk en België verklaarden, dat de bezeiiing was geschied krachtens de be voegdheid, verleend dóór paragraaf 18 van het- 8e deel van het verdrag. De Duü sche regeering heeft aanhoudend beweerd dat zulk een handelwijze niet berust op een juiste uitlegging van di paragraaf, die zich bezighoudt met een reeks van economische en finamciecle verbodsbe palingen, repressnilles etc. De hoogste autoriteiten op rechtkundig gebied im Groot-Britannië hebben de Britsche re geering als hun meenimg to kennen ge geven, dat de bewering der Duitsche re geering gegrond is, en do Britsche regeo- gering heeft "nooit haar standpunt ver heeld; dat do Frnnseh-Belgische actie geen sanctie was, die door het verdrag zelf was gewettigd. Maar zij zou volko men bereid zijn, dit of ccuig ander ge schil betreffende de wettige uitlegging van de voornaamste bepalingen van het verdrag voor zoover zij niet kunnen word enopgelost door eenstemmige beslis sing van de commissie van herstel hetzij ontstaan tusschen de geallieerde regeeriingen en de Duitsche regeering of tusschen de verschillende geallieerde Te- geeringen, zou worden voorgelegd aan het internationale gerechtshof te den Haag of aan een ander geschik hof. De Fransche en Belgische Tegeeringen beweren, dat indien slechts Groot-Britan- nië had deelgenomen aan de bezetting, geen lijdelijk verzet zou zijn geweest een rijkelijke stroom van schadeloosstel lingen verzekerd zou geweest zijn. gens de inzichten, welke zij had zoowel aangaande, de wettigheid de praotische waarde van de actie, was het voor de Britsche regeering r.ïet mogelijk, er aan deel ta nemen. Verwondering en teleur stelling wordt te kennen gegeven aan gaande de ontvangst der Britsche voor stellen- tot herstel van de vroegere toe standen in het Roergebied. „De Britsche regeering vermeende, dat zij toonde, volle aandacht te schenken aan de positie Frankrijk en België alsook aan den weg, om meer effectieve waarborgen te ver krijgen van voortdurende en vaste beta lingen; toen zij 'aanried, dat de bezetting natuurlijk zou eindigen van af het oogen- •blifcr"dra- waarborgen of beloften, tenzij economisch nadcelig, en inderdaad meer productief dan de Roerbozetting niet al leen zouden zijn ontworpen en verkregen, maar ook zouden sohijneu bevredigend le werken. Ook dit voorstel ontmoette een vol strekte weigering. Zoowel de Fransche als dc Belgische'regeering verklaarden uitdrukkelijk, dat er geen sprake kan zijn van ontruiming of aanvaarding voorstellen, zoolang betaling door do Duitsche regeering is verschuldigd. Een geheele ontruiming wordt blijkbaar niet overwogen, voordat dc geheele schade loosstelling door Duitschland is vol daan. Herhaalde verklaringen dienaaa- IN GEZOND EN M ED ED EE LI N C EN a 60 Cts. per regel. Doorzitten bij Wielrijders. Stukloopen of smetten bij Corpulente personen en voetreizigers. Zonnebrand in 't gelaat. Gebruik op Uw vacantiereis of aan het strand tegen al deze huiclongemak- ken de heerlijk verzachtende en snel- genezende huidzalf Purol. In doozen van 30, 60 en 90 ct, Pharmac. fabriek A. MIJNHARDT ZBIST Bij apothekers en drogisten. gaande, verbonden met het aandringen op het laten van het totaal van 132 mil liard der Duitsche schuld onder het hoofd van schadeloosstellingen, kan al leen worden uitgelegd als de bedoeling het Roergebied te blijven gedurende 1 aantal jaren, d-ie op zijn gunstigst niet minder kunnen zijn dan 36, daar dit de minimum-periode is, over welke de betaling der schuld moet plaats heb- volgens het schema der betalingen lie met het oog op de algemeen er kende onwaarschijnlijkheid van een ge heele uitvoering van het schema feitelijk onder sommige omstandigheden onbe paald kan worden uitgestrekt, zoo niet tot in het oneindige. Zulk een toestand, waarvan de politieke gevolgen, afge scheiden van de economische, alleen noodlottig zouden kunnen worden ge noemd, kunnen door de Britsche regee ring niet anders dan net de grootste bezorgdheid worden gadegeslagen. Het zou het gevaar oproepen, dat de interna tionale betrekkingen werden geschokt op een wijze die dreigde om de woor. den van art. 11 van het verdrag tc ge bruiken den internationalen vrede verstoren en de goede verstandhou ding tusschen de natiën, waarvan d<? 'rede afhangt. De Britsche regeering- kan niet ge- Ioovcn, dat de Fransdie en Belgische rc- geeringen in staat zullen zijn dc mee- ning der wereld Ce trotsecren door onbe- paalde handhaving van een zoo gevaar lijken toestand. De Roerbezetting, zoo als zij nu is, heeft reeds rechtstreeks en indirect een ernstige uitwerking op de economische en indüstricclc vooruit zichten, niet alleen in Duitschland, wiens betalingsvermogcn hoe langer ho$ twijfelachtiger wordt gemaakt,, maat ook in het overige Europa zoo niet in dc wereld en niet het minst in dit land." Overgaande op de quaestie der intei- geallieerde schulden, zegt de nota „Het hoofdbeginsel van het Britsche ontwerp is, dat Groot-Brittannië bereid is, be houdens billijke eischen van dc andere deelen van het Rijk, zijn bctalings- eischen te beperken, zoowel door de ge. allieerden als door Duitschland, lot een som, van ongeveer 14.2 milliard gouden marken, welke som de huidige waarde vertegenwoordigt van de pas ge fundeerde Britsche schuld aau de Ver eenigde Staten. De conccssiën, die de Britsche regeering in staat is aan te bieden aangaande, de werkelijke schuld, ■hangt dientengevolge in hooge mate af van het. percentage van. deze som, het-, welk zij kan terugkrijgen vdn Duitsch land. Verspreid nieuws Een Fransche beambte der Fransch- Belgische spoorweg-regie, die zich naar, het onbezette gebied had begeven, werd te Asseln door twee Schupo's gearres teerd, die hem onderweg doodschoten. De poliiie-beam'oten beweerden, dat hij wilde vluchten. Het lijk van het slacht offer is aan dc Fransche militaire auto riteiten overgedragen. Aardappel handel - Gsd. Oude Gracht 107 Bouwmateriaienhandel „Terra nova" 8 H. DOING, Stucadoor Telefoon 1017S GEGOTEN STEENKALK (fijne witte kalk), STEENGAAS, KLUITKALK. ALLE MATERIALEN VOOR HET STUCAD00RS- BEDRIJF. SCHERP CONCURREERENDE PRIJZEN voorwaarden, Meubelen, Kleeden, Gordijnen, Haishoudelijke artikelen, Dames- en Hoerenkleeding, enz. Vraagt inlichtingen omtrent ons spaar-systeem en komt onze magazijnen bezichtigen. FRANS HALSSTRAAT 15, bij het Frans Halsplein Teekenbehoeften Groote Markt 21 Telefoon 409 SPRU5JT VAN RIETSCHOTEN, Or- Houtstr. 20 AMSTERDAM - ROTTERDAM - DEN HAAG - ARNHEM - NIJMEGEN Heeft U in Uw huis of op Uw kantoor reeds VV06nsdsg 15 AugUStUS Zoo niet, verzuimt niet een kistje te bestellen van het beste wat Neêrland's fabricatie U bieden kan, bij SIGARENMAGAZIJN worden met STOOM EN of VERVEN weer zoo goed als NIEUW bij STOOM ERIJ en VERVERIJ I v.h. C. HOEING - Ged. Oude Gracht 11 - Tel. 382--873| II IS ONS MAGAZIJN II ZIJLSTRAAT 53 rd,, bij de Zoetestr. TELEFOON No. 3761 9preekunrlederen morgen behalte Zaterdags wan 9-11 Dinsdag en Vrijdag 's avonds 6l/a9 nar Thuisbezorgen zonder prijsverhooging Telefoon 3376 Lappen, mager of doorregen f 0.60 3 pond Lappenf 1.50 3 pond Rolladef 2.25 3 pond Rosbieff2 25 3 pond Gehakt f 1.00 5 pond Vetf 2.50 Nieuwe Groenmarkt 17, h.d. Zijlstraat

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 10