ihii naar' binnen. Hii zag Marie daar staan, samen met Helen en Vader Bantock en het interesseerde hem zoo, dat hii vergat dat hii. zoo diokt bij het raam gezien kon worden door iedereen, die in de richting van het raam keek. Met een van angst en woe de vertrokken gezicht bleef hii daar staan tot Mario een schreeuw gaf en op hem wees. Toen draaide hii zich onmiddellijk om en begon hard te loo- pen door de sneeuw, die weer begon nen was te vallen, Toen hii dicht bij de oprijlaan en het hek kwam, werd zijn aandacht getrokken door de heldere kopliohten van een auto en stilstaand in de scha duw van het monumentale hek, wachtte hii tot de auto voorbij was. .Het licht uit het raam van de por tierswoning viel op de inzittenden, en in een van hen herkende hij den in specteur Piloher. Hjj kreeg een plotse linge ingeving wat er ging £ebeuTen, maar om zekerheid te hebben liep hij een eindje terug, baande zich en weg door de struiken en kwam zoo op een punt waar bij, als het licht ge- woest wag, zijn eigen huis zou kunnen zien en wachtte daar. zonder zich o:n de koude ie bekommeren. Even latflr zag hii waf hii verwacht had. In de duisternis voor zich uit zng h;i twee groots lichtbundels toen hii die zag. begreep hii onmiddellijk wat dit beteekendePilcher reed de oprijlaan van zijn eigen huis in, ongetwijfeld met het doel hem te arresteeren. Niets andera Icon den inspecteur hebben be wogen om op zulk een avond uit Ply mouth te komen en toen. hij daaraan dacht, kreunde hii van wanhoop. Er 'wfl6 nu niets meer aan te doen. Hii bleef waar hij was, en bedacht het eene plan Ba het andere, tot hij opnieuw de lichten door de duisternis zag komen, nu in een andere richting. Toen klom hii stijf en koud, over het hek voor hem en liep langzaam naar huis. Een kwartier later kwam de in specteur Pilcher aan de Piory en werd in de bibliotheek gelaten, waar Vader Bantock met Helen en Maria zat te praten. Toen hij binnenkwam keek liii even naar de laatste eu er kwam een.ver baasde uitdrukking op zijn gezicht. Vader Bantock kwam naar hem toe. ,,U is erg vlug. meneer Pilcher. Ik had nauwelijks verwacht, dat u zoo gauw aan mijn boodschap gevolg zou geven." ..Boodschap? Ik heb geon boodschap van u ontvangen. Vader Bantock". ,.U was uit. toen heb ik een poosje geleden te'doneerde, maar ik dacht na'.uurüik dat u terug gekomen was, mijn bericht gekregen had. en toen op weg was gegaan hierheen." De inspecteur schudde het hoofd. „Ik -was op weg hier naar toe. Ik ben iriet meer op het bureau geweest. Ik heb zeer belangrijk werk te doen in het dorp. Maar. Hij zweeg en keek weer naar Marie, niet in staat om zijn nieuwsgierigheid te verhergen. Helen zag zijn blik en kwam tusschenbeide. „Inspecteur Pilcher, mag ik u aan juffrouw Salnovo voorstellen." De inspecteur was niet zoo ver baasd als Helen verwacht had. Hij hoog ernstig. „Het doet me genoegen met u konnis té maken, juffrouw Sal-' novo, vooral omdat ik de laatste drie dagen al naar u gezocht heb. Toen ik de kamer in lcwam, raadde ik da delijk wie u was." „Als u gehoord heeft wat juffrouw Salnovo u heeft te vertellen", zei va der Bantoek, „zult u wel begrijpen hoe het kwam, dat u haar niet kor/ vinden. „Zoo?" vroeg de inspecteur, en voegde er toen bij: „Ik heb zelf ook nieuws, vader Bantoek, maar voor ik het u vertel, en voor ik luister naar wat juffrouw Salnovo te vertellen haaft wil ik u eerst nog iets Vragen- Is meneer Pennington hier geweest i"' Vader Bautoek maakte een bewe ging van schrik en keek toen vragen'! r.anr den inspecteur, die knikte. Teen antwoordde vader Benloek: „Een poos geleden is hij hier ge weest. ik deuk bijna een uur geleden. Maar hij is niet binnen gekomen. Hij stond in den tuin en keek door dat raam daar. We hebben hem alle drie gezien.".. „Zoo?" zei de inspecteur vol belang stelling. „Wilt u mij een oogenblik excuseei'en?" Hij ging de kamer uit, en het duur de wel vijf minuten voor hij terug kwam." „Ziezoo, juffrouw Salnovo, vertelt u mij nu eeus alles." Kalm en zonder omhaal vertelde Marie wat haar overkomen was en de inspecteur luisterde, en viel haar een paar maal in de rede om iets te vra gen, en toen zo klaar was, keek hij haar goedkeurend aan. „U is moedig, juffrouw Salnovo, en ik verzeker u dat uw moed en slim heid u het leven gered hebben. Als u die papieren niet verstopt had, geloof ik niet, dat u op dit oogenblik hier zou zijn. Ik ben er zelfs van overtuigd, want John Pennington is een man, dis tot alles in staat is. Wat u mij ver leid heeft is een aanvulling van iets, dat ik al wist, en naar aanleiding waarvan ik vanavond hier gekomen ben, om Pennington te arresteeren. E11 aangezien dat nog niet gebeurd is, moet u mij verontschuldigen. Mis schien zio ik u straks nog, en audcis in ieder geval morgenochtend." Toen iiij opstond, keek hij vader Bautoek aan, die mei hem mee de ka mer uit ging „Heeft u mij iets te vertellen?" vroeg de oude man. „Ja, iets dat ik niet wilde zeggen, waar juffrouw Salnovo bij was, want ze heeft de laatste dagen al zooveel meegemaakt, dat het beter is als ze nu niet hoort dat haar vader medeplich tig was aan een ernstige misdaad." „Bedoelt u den moord op den eer sten Anthony Dartnellï" vroeg vader Bantoek kalm. „Hoe ter wereld wist u dat?" vroeg de inspecteur. „Ik heb het geraden en na Ma rie's verhaal was dat niet zoo erg moeilijk meer natuurlijk." Pilcher knikte. ,,U heelt goed gera den. Daar valt niet aan te twijfelen. Salnovo was een handige schurk. Hij had c-en paar papieren, die betrekking hadden op dien moord in Afrika, en die hebben we in zijn kamer in Lon den gevonden. Hij neeft zesduizend gulden gekregen voor het in elkaar zetten van dien aanval op Dartnell's expeditie, maar uit zijn aantec-kenin- gen blijkt, dat Pennington de schoten op zijn neef gelost heeft. Niet dat ik dat alleen op Salnovo's woord zou ge- looven, want ik zou zeggen dat Pen nington e:-n veel te doortrapte schurk was om zich zoo bloot te geven. Ze waren aan elkaar gewaagd, en ik twijfel er niet nan of Salnovo is hier gekomen om Pennington geld af te persen. Hij verwachtte natuurlijk dat deze nu de eigenaar zou zijn van de bezittingen, waarvoor Dartnell ver moord was. Maar Pennington was niet de eigenaar, en als ik het goed heb begrepen, maakte hij juffrouw Raymond het hof in de hoop dal-..." „Dat is zoo", viel do ander hem in de rede. „Ja, en dat beeft Salnovo waar schijnlijk gehoord, en toen hij die pa pieren van Vader Henry in handen' had, begreep hij in welk verband clio met dit alles stonden en waarschijn lijk heeft hij Pennington het vuur te na aan de schenen gelegd. In ieder geval twijfel ik er niet aan. of deze laatste heeft Salnovo vermoord en het wapen van de Priorv gebruikt oni de aandacht van zichzelf nf te leiden en misschien in de hoop dat de man, die door Arcott werd gearresteerd, verdacht zou worden". „Dat lijkt me waarschijnlijk" slem da Vader Bantoek too. (Worelt vervolgd.1) ben loegelegd. Di', heeft echter weer fen gevolge gehad, dal do groot© voorraad honing van enkele weken geleden thans geheel door do bij'en zelf is opgeteerd. De bijenhouders daarentegen, die hun korven naar elders hebben vervoerd, waar de boekweiiteelt nog wordt toegepast, kunnen op dit oogenblik over buitenge woon veel heerlijker tafelhoning beschik ken. Voorts belooft de heidebloei dit jaar veel, zoodat de bijen ook daar, bij eenigs- zuis gunstig weder, stellig nog heel wat honing zullen vergaren. Alles bijten, zal 1925 dus wellicht onder de goede bijenjaren mogen worden ge rekend. DE ELFDE ROODE KRUIS-CON" FERENTIE. In do Dinsdag gehouden zitting van de elfde Roode Knüsconferentie kwam nog eens liet conflict tot uiting, dat sedert vier jaren bestaat tusechcn het oude Internationale Roodo Kruis Co mité eu den nn den oorlog opgerich ten.Bond van Roode Kruis Vercenigin- een. Deze bond wil den zetel van het Roode Kruis overbrengen van Genève nnnr Parijs. Het Internationale Co mité verzet zich daartegen in een be richt, aau de Elfde Conferentie. 'Naar aanleiding van dit bericht zouden do Amerkancn in een brief uit Parijs, welke werd voorgelezen dcor den Belgischen afgevaardigde De Pa ge. verklaard hoibcn, dat zii uiet aan deze conferentie konden deelnemen. De Page ete'.do voor, dezen brief in besloten zitting t.o behandelen, waar tegen de voorzitter, Ador zich verzet te met- de motiveering. dat deze in het openbaar begonnen zaak, ook in het openbaar dient te worden behandeld. In een later gehouden besloten zit ting kwam deze kwestie echter oio- nieuw ter sprake. Van Fransche zijde werd een reorganisatie ven het Roode Kruis voorgesteld, met verlegging van den zetel naar Parijs. Ook thans verzette zich de voorzitter, Ador, daartegen, waardoor hij door de mees te neutrale vertegenwoordigers werd gesteund met Zwitserland aan het hoofd. Vertegenwoordigd waren 39 natio nale Roode Kruisvereenigingen en 36 reéeerineen. alsmede verschillende uitaennodiade lichamen, welke advi- - «erende stemmen heblien, waaronder de Volkenbond en het Internationaal Arbeidsbureau. CEEN CONVERSIE. Hel „Handelsblad" vernam van de meest bevoegde zij'de, dat van een con versie der 6 pCt. leeningen absoluut geen sprake is. DRIE BOERDERIJEN AFGE BRAND. In de omgeving van Hee- renveen zijn gisteren drie boerenplaat sen door het inslaan van den bliksem afgebrand. Pers-Ö¥BFZiEfi< DE NIEUWE KOERS AAN FINANCIÖN, Mr. R. J. H. Parijn te 's-Graven- hage schrijft aan de N. R. Ct. o.m. Blijkem de in omiloop zijnde geruch ten juist en ik heb aanleiding te onderstellen dat zij in hoofdzaak ge grond zijn dan zal ons volk spoe dig uit zijn apathie op politiek gebied worden opgeschrikt door ingrijpende voorstellen van den nieuw opgetreden minister van financiën. Do heer Co- lijn schijnt niet voornemens, het kwaad der aangroeiende tekorten, waaraan wii dreigen ten gronde te gaan. te laten voortkankeren. Hii wil de tering weer naar de nering zetten. Dat hii daarbij in conflict moet komen met do individuedie belangen van ver schillende oategorien vau ingezetenen, spreekt, vanzelf Het ie onvermijde lijk, dat ook maatregelen zullen wor den voorgedragen, die iu tal van ge zinnen teleurstelling en zelfs ontstel tenis zul'en wekken. Met een beroep od het welzijn der natie in haar geheel zal menig pijnlijk offer moeten wor den gevraagd. Men begint zich daarvan rekenschap te geven en er wacht ons rumor in easa. Wie met zorg en kommer de voort schrijdende verarming in ons land ga deslaat en diep doordrongen is van de noodzakelijkheid aan ons publiek le ven weder ais vroeger een hechten fi- nancieelen grondslag te geven, zal er :zich onverdeeld in verheugen, dat eindeliik een krachtige pogiug zal worden gedaan om het financieels probleem in zijn vollen omvang tot op lossing te brengen, en met gespannen belangstelling volgen, hoe de minis ter van financiën zijn doel zal trach ten te bereiken. Het is zeker een ongelukkige coïnci dentie. dat dit geschiedt naar aanlei ding van een conflict in den minister raad betreffende de vlootplannen. Het gevaar is niet gering, dat daardoor de strijd over het herstel van het budgetair evenwicht in hooge mate zal worden vertroebeld. Wie overtuigd is, dat onze internationale positie als ko loniale mogendheid eischt, het noodige te doen om onze neutraliteit in de Oost-Aziatische wateren te kunnen handhaven, laa'dt den schijn op rich dat hii zich van deu berooiden staat der schatkist nieta aantrekteu wie nu voor bezuiniging opkomt, zal moe ten hooren, da' het hem slechts te doen is om ruim baan te maken voor den vlaotbouw. Door den loop der ge beurtenissen komt de bezuinigingsac tie. die toch reeds niet veel kans heeft op populariteit, schijnbaar to staan in het tecken vau do defensie vanlndië: t zal een klein kunstje zijn om alle anti-militaristische elemen ten te doen te hoop loopen tegen do maatregelen die zullen worden voor gesteld om tot een sluiteude begroo ting te komen. Men kan bij voorbaat niet ernstig genoeg waarschuwen tegen een derge lijk streven. Ontkend wordt allerminst, dab er verband bestaat tusschen do viool- plannen en de financiën. Hit den aard der zaak is zoodanig verband or wel degelijk. De Vlootwetcommissie zelve heeft de noodzakelijkheid, do invoe ring van do Vlootwet to doen samen gaan met 'n reorganisatie van 's lands financiën, met nadruk doeu uithe men. Haar was trouwens bij haar in stallatie door den minister van mari ne uitdrukkelijk opgedragen de aan de schatkist te stellen eischen, do nood zakelijkheid om de weermacht ter zea op sterkte te brengen en don toestand, waarin de de vloot thans verkeert „tegenover elkaar te stellen." Ook in de Staten-Generaal zal en moet hij de behandeling van de Vlootwet de kostenquaestie ter sprake komen, waarbij onvermijdelijk de toestand der financiën zoo van Indië als van Nederland in het geding zal worden gebracht. Niemand zal er aan donken, dit te willen wraken. Maar dit is niet het punt in quaes- tie. De vraag is niet, of men bij hot vormen van zijn oordeel over dc Vlootwet de geldelijke omstandighe den, waarin Moederland cn Kolonie verkeeren, mag doen wegen, doch de ze andere, of het zakelijk juist en met de politieke eerlijkheid in overeen stemming te brengen zou zijn, iodic a de Vlootwet gebruikt werd als sr-onn- ram tegen reorganisatievoorstellen op financieel gebied, en die vraag moot ontkennend worden beantwoord. Niet wegens en ter wille van den vloot- bouw, maar geheel onafhankelijk daarvan bestaat de dringende nood zakelijkheid, weer tct sluitende bud getten terug te keeren. Het is niet veel meer dan een toevallige omstan digheid, dat de beide problemen ge lijktijdig een oplossing eischen. Wel iswaar zou men, indien het te verant woorden ware, de marine verder prijs te geven aan het verval, waaraan zij lijdende is, op Hoofdstuk VI der Staatsbegrooting enkele milhoeneu kunnen besparen, die nu op audcro hoofdstukken zullen moeten worden gevondendoch de bedragen, waar om het- gaat, maken, dat de geldelij ke zijde van de vlootplannen slechts een betrekkelijk onbeteekenend on derdeel vormen van het financicelc vraagstuk, dat tot oplossing moet worden gebracht. Wie zal zich het hoofd breken over de kosten van een nieuw slot op zijn voordeur, a's de fundamenten van zijn huis verzakken en de regen door het dak stroomt? Vindt hij het geld om de fundamen ten te herstellen en het dak te ver» nieuwen, dan zal hij ook we! in staat zijn, een nieuw slot te bekostigen. Zoo ook hierslagen regeering cn Staten-Generaal er in, het bestaande tekort te boven te komen, dan behoe ven de offers, die de vloot zal eischen, niet meer te groots zorgen te baren. De feitelijke toestand is deze, dat de buitengewoon zivare taak, waar voor minister Colijn staat, pructiseh gesproken bijna precies dezelfde zou zijn, ook indien er geen vlootplannen aanhangig waren. Om die reden zou het onlogisch zijn en uiet overeen te brengen met de goede trouw, indien tegen do pogingen der regoering om orde te scheppen in den financieel eu chaos het odium werd uitgespeeld, dat bii een deel van ons volk altijd be staat tegen uitgaven in verband met de defensie. In zijn uitstekend artikel in de Economisch-Statistische Berich ten van 1 Augustus 1.1. zotte prof. Bruins kort en duidelijk uiteen, dat men staat voor de beslissing, of al dan niet esn eind zal worden gemaakt aan de iutering op ons nationaal ver mogen en aan de verarming van ons land. „Dit zijn de \Tagen", aldus schreef nir. Bruins „waarom hot in werkelijkheid gaat en waarvoor het voor het levensbelang van het en- heele volk volstrekt noodzakelijk is. dat de oplossing Vlootwet of geen Vlootwet thans onmiddellijk met volle kracht wordt ter hand geno men". Dit is volkomen juist. Het zijn ni«€ de vlootplannen, die de inzet ziin 1 ij de financieele reorganisatie. Men kan dan ook wel steun weigeren aan de Vlootwet met het oog op hare gelde lijke consequenties, maar het zou niet aangaan, tegen het herstel van het financieel evenwicht te ageeren met de Vlootwet als schrikbeeld. Overbodige waarschuwing mis schien? Het is te hopen, maar als men momenteel zijn oor te luisteren legt, is er reden voor ongerustheid. Het regeeringsjubileum van de Koningin Audjëntiën. Naar n«n in verband mei het regee- jringEjubAlnim der Koningin verneemt, zullen m den loop van September door de Koningin audiënties worden verleend toi het aanbieden van gelukwensohen of adressen: de Algerueene Synodale Com missie; het Doorluchtig Episcopaat; een comité uit het Neder-Duitsch Here, en R.-K. weeshuis, te 's-Gravenhage; de Afri- kaansch© commissie, wélke door den En- gclschen gezant zal worden voorgesteld: een vertegenwoordiger van de Federal Council of the Ch&mbres of Christ in Am© rika; vertegenwoordigers van d>> Huge- note at New Netherland Commission in New York, waarbij de Amerikaansche gc zant tegenwoordig zal zijn; een .vertegen woordiger (rev. H. E. Cobb met echtge- noote en zoon) van The Colleg. Riformed Dutch Church of the City of New York, voorzitter rev. Sizoo; de heer Joseph Sim mons, als vertegenwoordiger van de Ne- tlierland Cliambies of Commerce at New- York Holland Society en Saint Nicholas society, en zijn echtgenoot© als vertegen woordigster van de Society of Holland dames; de heer William Gorham Rice, ais vertegenwoordiger van The Nederland American Foundation; de heer John T. Parkerson, manager van de film corpo ration van New York, die de Koningin een film zal aanbieden; dr. F. van En gelenburg ter aanbieding van een adres van gelukweusching van de regeering der Unie van Zuid-Airika. Hierbij zal tegen woordig zijn do Engelsche gezant te 'e-Gravenhage. Huldeblijk der Ned. Ko lonie in België, De redacteur van De Maasbode te Brussel seint H. M. de Koningin Wilhelm:» a zal Donderdag 6 September a.s. aan lie: bestuur van den bond der Nederland- sche vereenigingen en lichamen in Bel gië en aan afgevaardigden van de daarbij aangesloten vereenigingen op het paleis te Amsterdam audiëntie ver kenen, teneinde het huldeblijk met al bum, aangeboden door de Nederlacc- sche kolonie 3a België, ia ontvangst te nemen. De hulde van de Tweede Kamer. Ook de leden van de Tweede Kamer zullen zich Zaterdagochtend gezamen lijk van uit het gebouw der Tweede Kamer in auto's naar het Koninklijk paleis begeven voor de aanbieding van het adres van gelukwensching die: Kamer met het Regeeringsjubileum dei- Koningin.- De Volksgezondheid 1922 m Een voor de Volksgezondheid voorspoedig jaar lm de verslagen enmededeelingen be treffende de volksgezondheid wordt op gemerkt, dat het jaar 1922 als een voor de volksgezondheid voorspoedig jaar mag genoemd worden. Het bevolkingscijfer op 1 Januari 1922 6. 977.445 bedragende, overschreed op 1 Januari 1923 met een totaal van .7.036.923 de 7 millioen. De bereikte vermeerdering werd in hoofdzaak verkregen door hei ge boorte-overschot, want tegenover een aan winst van 131.526 lerend geboren kinderen stond de levenloos geborenen buiten beschouwing latende een verlies van 90.615 personen door overlijden. Di: laat ste cijfer zou belangrijk lager zijn uitge vallen, indien in de eerste twee maanden vau het jaar de influenza niet in belang rijke mate was opgetreden, van -welke ziekte vele kinderen en ouden van dagen het slachtoffer werden. Tan gevolge daar V3n overleden gednrende Januari en Fe- bruari van het verslagjaar ruim 10.000 personen meer dan in beide overeenko mende maanden van het jaar 1SE1. En in dien, ondanks dezen ongunsUgen factor, hei aantal sterfgevallen gedurende het jaar 1S22 voorgekomen rnaar ruim 5000 bo ven dat van het voorgaande jaar bleef, dan blijkt hieruit wel, das over het afgeloo- pen jaar in sanitair opzicht niet te kla-1 gen valt. De Lever's Zeep Maatschappij ViaanJSngen Ter opluistering van de Goudsche land- en tuinbouwtentoonstellng is te Gouda voor de eerste maal vertoond het folkloristische filmwerk Nederland's volksleven in den zomer. De film werd toegelicht door den heer D. J. v. d. Ven, uit Oosterbeek. onder wiens leiding zij ook is vervaardigd. Zij is ie beschouwen als een deel van de reeks van film werken, die met Nederland's volksleven in de lente werd geopend en eerlang vol tooid zal worden met soortgelijke wer ken over den herfst en den winter. Het doel, dat de heer v. d. Ven met deze documentaire filmwerken heeft, is de toeschouwers in aanraking te bren gen met het Nederlandsche volk tea plattelande. Door het levende, waarheids getrouwe beeld van de rolprent wenscht hij iets bij te dragen tot de kennis van de thans nog niet te boek gestelde intie me vaderlandsche geschiedenis. Van 19 Mei (Luilak) tot 23 Juli (St. Jacob) vac dit jaar is -hij daartoe, vergezeld van een film-operateur, ons land doorgetrokken en het is hem gelukt, veel en belangwek kend materiaal te verzamelen. Het filmwerk opent met een bloemen- voorspel, waarna als eerste afdeeling volgt de luilakvicring en Pinksterge- bruïken. In de tweede afdeeling komen Koningfecst en Bronk-dag aan de beurt; de derde behandelt de midzomerfeesten in Noord-Brabant, Gelderland en op Ter schelling de vierde afdeeling brengt de boerenbruiloft te Asselt en Roermond in beeld. Het werk besluit met een zomer- naspel. De muzikale illustratie van de film is van prof. Julius Röntgen, directeur van het conservatorium voor muziek la Ara sterdam, die bij de eerste vertooning zelf zijn composities vertolkte. Het filmwerk had veel succes. VREEMDE CENEESHEEREN NAAR NEDERLAND. Zooals bekend is, heeft de Hygiëne- afdeeling van den Volkenbond eene uit. wisseling van geneesheeren, verbonden, aan gezondheidsdiensten van Staat en gemeenten uit verschillende bij den Vol kenbond aangesloten landen op het werkprogramma. De geneesheeren zijn daardoor in de gelegenheid de organisa tie van den sanitairen dienst in andere landen te leeren kennen en zich op de hoogte te stellen van de practischc wer king van de verschillende maatregelen, getroffen in het belang van de volksge zondheid. Reeds werden in 1922 en 1923 Belgic Engeland en Italië bezochtde volgende maand zijn de Vereenigde Staten van Amerika aan de beurt. Nadat de Minister van Arbeid mach tiging had verleend en nadat oveileg ge pleegd was met een aantal autoriteiten op hygiënisch gebied in Nederland, heeft de Voorzitter van den Gezondheidsraad zich tot de Hygiëne-afdeeling van den Volkenbond gericht met de vraag, of wellicht een bezoek aan Nederland wen. schelijk geacht werd. Deze vraag werd bevestigend beantwoord. Dientengevolge zal in het voorjaar van 1924 een aantal geneesheeren, verbonden aan gezond heidsdiensten, afgevaardigd door schillende landen, een bezoek aan Ne derland brengen. Dit bezoek zal onge- veers weken duren. Het programma zal nader worden vastgesteld; Als voorloopige mededeeling kan wor den beschouwd een bericht, dat een plan in voorbereiding 15 om ook specialiste op het gebied van kinderhygiëne en de tuberculose naar Nederland af te v digen. EEN GOED HONING JA AR. Met het honïnggewin is het al heel wonderlijk ge gaan. Werd er, :en gevolge ven het slechte weder tot einde Juni door de bijen iiie gewonnen, gedurende de hstteperïode de eers:e helft van Juli was het gewin overweldigend. Zelfs kcraden de korven den honing nauwelijks bevatten en stellig zouden toen reeds heel wat imkers tot drijven (het ontdoen der korven van honing) zijn overgegaan, ware niet de ho ning speciaal op de wit bloeiende kemps (een soort klaver) gehaald en dientenge volge van minder goede kwaliteit. Daarna 15 't Eiet liet gewin zeer verschillend ge gaan. Zoo is 111 de omgeving van Bame- ve'd. wijl hier haast geen boekweit n wordt verbouwd, sedert dien bijna niets meer gewonnen, in verband waarmede de bijen zich vooral op de voortteling faeb- De huldiging te Paramaribo. Het huldigingscomité te Paramaribo zal van het op 31 Augustus aldaar op gerichte standbeeld van de Koningin fotografieën doen aanbieden aan de Koningin door een deputatie, bestaan de uit de heeren Dr. H. D. Benjamins, oud-inspecteur van het onderwijs in Suriname, te 's-Gravenhage; Prof. Dr. P. C. Flu, te Leiden D. Coutinho, oud. lid van de Koloniale Staten in Der. Haag en P. J.- Jager, vertegenwoordi ger van het comité in Nederland. Prinses Juliana. Prinses Juliana zal de Koningin en den Prins vergezellen bij de feestelijke intochten van de Koningin te 's-Gra- venhage en te Amsterdam^ Deze schitterende japon is bestemd voor warme, zonnige plaatsen, waar de bloemen heerlijk geuren. Zij. is gemaakt van bleek rose batist of gemoesd mousseline, haar overhangende rok is onderaan 'uitgeschulpt en aan het middel afgezet met een prachtig bouquet van heel lichte orchideeën. De brunette zal de charme van haar donker haar en de blankheid van haar teint verhoogen door het dragen van zulk een japon. o En. zij kan zoo gemakkelijk een andere japon krijgen, ofschoon zij er nooit een behoeft te koopen. Zij kan deze vlug twinken in een donkerblauwe kleur, of licht zee-groen en iedereen die haar ziet, denkt dat zij een nieuwe, mooie japon aan heeft! o

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 6