üit fie Omstreken DE JUBILEUMFEESTEN DE KLEEREN MAKEN DEN MAN VREEMD GELD en CHEQUES KONINGINNEDAG 1923. BLOEMEND AAL Donderdagavond werden do feesten in Bloemendaal ingeleid met een etalagewedstrijd. Niet minder clan 33 idoolnemers te Bloemendaal en 18 te <Jverveen hadden zich aangemeld, zoodat de jury een omvangrijke taalt iiad. Om 8 uur werd deze in hotel Van Ouds het Raadhuis door het Comité ontvangen en werden do feevstelijlt- lieden door Jiir. A. \V. G. Riemsdijk geopend, die een toespraak hield tot de juryleden, en leden van de stemhu- ï'eaux in liet Raadhuis te Overveen. Danlt werd getracht aan do leden vön do jury, bestaande uit mevrouw F reuzel Wegener, en de hoeren Lamp, Moerdink en Aug. Oapkes. Verder werd medegedeeld dat aan den prijs door het publiek toe te ken nen, twee stembureaux zijn verbon den. Voor Overveen bestaat dit uit de heeren Van Schoten, Bijvoet en Ro- ling. Voor Bloemendaal uit de hoeren Holst, De Graaf en Van der Ham. Ook dezen heeren werd dank betuigd. Ton slotte werd medegedeeld dat rle prïjsiiitdccling van dezen publiek- prijs zal plnats vinden op Zaterdag avond 9 uur, op het terrein voor Duin en Daal. Hierop begaven wij ons naar cl© sCraat voor de versciliillend© etalages te bekijken, liet moet gezegd worden, dat onze winkeliers goed voor den da* zijn gekomen. Vooral de dorpsstraat te Bloemen daal was echt gezellig. Wij ontmoetten daar ook den om roeper, die, in Oud-Hollandsche klee derdracht gestoken, den volke kond deed, dat Bloemendaal feest ging vieren. Behalve de mooie etalages trok ook ido «erepoort van Henk Kohier en zijn makkers de aandacht, op den hoek van de Zomerzorgerlaan. Inderdaad is het aardig om te zien, hoe de jon gens zonder hulp van grooteron iets smaakvols weten te maken. Groote belangstelling bestond er voor de uitspraak der jury, die om ruim 10 u. in Vreeburg werd bekend gemaakt. Natuurlijk beantwoordde de uitkomst niet aan ieders verwachting. Daarom is het een goed ideo, dat ook de burgers zich kunnen uitspreken. Namens de jury deelde de heer v. Riemsdijk roede, dat de volgende be kroningen zijn toegekend: ETALAGEWEDSTRIJD le Prijs: gouden medaille Gebr. Koe- lirugge, Bloemendaal. 2e Prijs A: zilveren beker, Gebr. Van Riessen, Overveen. 2e Prijs B: verg. zilv med. aange boden door mevr. C. L. Meijer, firma Denijs, Bloemendaal. 3e Prijs A: Delftsch herinnerings bord aangeboden door den heer A. J. Lamp, Gebr. Van Riessen, Bloe mendaal. 3e Prijs r>: zilv. medaille, W. Beun- 'der, Bloemendaal. 3e Prijs C: zilv. med. II. Freuden- borg, Overveen. De burgemeester Jhr. A. Bas Bac ker woonde de uitreiking der prij zen bij. Het feest van Vrijdag. Na storm komt zonneschijn. En hon tierden, vooral de kinderen, zullen Vrijdagmorgen „gelukkig!" geroenen hebben toen de zon haar gezicht liet zien en de vreeaelijke wind bedaard was. Wie nog niet gekleed was, be gluurde achter de gordijnen den rui terstoet, die om 7 uur een ommeg maakte door het dorp. Kranige rui ters, in mooie pakken gestoken, vurige paarden, die maar nauwelijks liet klaroengeschal verdroegen. Om 7.30 werden in de verschillende kerken wijdingsdiensten gehouden en wel in de Ned. Merv. Kerk te Bloe mendaal door ds. J. A. van Leeuwen, met medewerking van den heer J. v. Kempen. Chr. Geref. Kerk, Ds. J. C. Brussaard; Protestantenbond, Ds. J. Drijver; R. K. Bloeni&ndaa.l pastoor L. J. Willenborg; R. K. Overveen, pastoor L. v. Brink: R. K. Aerdenhout, pastoor A. W. v. Beek. Toen volgde de aubade. Daar kwamen ze aan, onze zangers, een fleurige stoet, jongens cn meisics met opgewekte gezichten, ook ouae- ren, die netjes in de rij meeliepen onder de tonen van vroolijke muziek van Sursum. Op het prachtig gele gen terrein in park Duinendaal wer den allen opgesteld en toen de leden van het gemeentebestuur waren ge arriveerd met mevr. Bas Backer en de burgemeester voorop en het comi té met de dames, zongen aüen onder leiding van den lieer J. A. Meng eenige liederen. Nadat Jhr. v. Riemsdijk en de Bur gemeester nog eenige woorden had den gesproken, was het oogenblik aangebroken voor de kinderen, om naar de kermis te gaan, de. echte, ou- werwetsche kermis, die nog steeds aantrekkingskracht heeft voor do jeugd. Daar stonden ze, de autotunnel, de draaimolens, do Turksehe schop, de zweefmolen, enz., te veel om op te noemen en de gulle regelingscommis sie had alle kinderen voorzien van een bonboekje met 19 veel beloven de bons. Voeg daarbij een stralende zon, een diepblauwe hemel met enkele woiken, die niet langer dreigend neerkeken, dan wordt het duidelijk, wat hier ge noten is van 112 uur- Dames- en heeronieden van het; co mité hielpen braaf mee en werden met veel succes in een oogonblik om- gétooverd van fabrikant, winkelier of onderwijzer in een eerste klas 2c hulp van den zweefmolen-exploitant of Hoofd-van-Jut-Baas, die wel nooit zooveel geschoren gezichten om zich heen zullen hebben gezien. Buiten do schuld van de commissie „werkten" sommige inrichtingen niet en kwam de poppenkast wat iaat, maar niettemin gelooven wij, dat het kinderfeest het glanspunt van den dag is geweest. Een woord van hulde aan hét comité, dat dit mooie fees! voor onze -Blbemendaahctiö kinderen orgRurseerde. Nu 2 uur werd de kermis voortge zet, nu voor 'edêrjen tooganke j-K liet was er druk en echt gezellig. En wat zoo aardig was, iedereen vierde feest mee. We zagen een raadslid vrooüjk lachend in den draaimolen, gens. Góudsche pijpen i. J. P. van Gas teren, 2. C. Grootegocd, 3. A. J. Hek- ker. Kleiduiven 1. Verschoor, 2. C. Blank- water, 3. C. F. Visser. Bel 1. H. Lobman, 2. A. J. Hekker, 3. J. Vermeer. Vogels 1. \V. Beunder, 2. C. Linde man. Ballonnen 1. D. Houtgraaf, 2. H. Loh- an, 3. F. Bersee, 4. A. F. Bos. Troostprijzen 1. W. J. Faasse, 2. J. Louisse, Karrcijerijden voor mannen en j'o'n- gens 1. A. van Holst, 2. A. de Graaf, 3- J. Werape, 4. C. Hoogenbirk. Drnad-door-naald steken: 1. A. Corne- lisse, 2. H. van Bcijnum. Prijsvisschen voor dames en meisjes: G. Koelemcij, 2. B. Kuneman. Kruiwagenrijden met tonnetjes voor dames en meisjes 1. A. Beekman, 2. L. Koelemcij, 3. A. Metselaar, A. A. Ilage- uans, s- A. Huizinga. Boegsprietloopen voor mannen en jongens1. A. Nicuwenhuys, 1. P. Bleijendaal, 3. P. de Vos, 4. C. Kohier, 5. J. Rikkerink, 6. W, Dankbaar. Bloempotjesloopcn voor dames en eisjes t. N. v. d. Mey, 2. A. Huizinga, 3. A. v. d. Mey, 4. A. Hagemans, 5. J. Cremers. Tonsteken voor mannen en jongens P. Koning, 2. F. Bersee, 3. C. Linde man, 4. P. Klinkenberg. 5. J. Mooiweer, 6. W. Dankbaar, 7. C. Kohier. Wedloop met hindernissen voor man nen cn jongens 1. A. Nicuwenhuys. 2. A. de Graaf, 3. P. Vis, 4. J. Rikkerink. Hierna werd het publiek nog onthaald op een bioscoopvoorstelling en speeldq de Jazzband zijn vroolijke muziek. verslag van den e.ersten feestdag niet volledig zijn als wij geen mel ding maakten van het avondconcert te Overveen op het Raadhuisplein door het corps „Sursum"' uit Bloemendaal en „Euphomia" te Overveen, waar mevrouw A. KoolhovenAshe en een gemengd dubbel kwartet hun medewerking ver leenden. Vrijdag is voor Bloemendaal een onver getelijke feestdag geweest, naast een ander bekend Bloemenda ler, den vader van een bekend vlie ger, die op den rug van een paard rond vloog. Zoo slaagde ook dit gedeelte van het feest uitstekend_ en zagen wc niets dan opgewekte gezichten. Inmiddels waren op de terreinen voor Duin cn Daal do volkswedstrijden begonnen, welke eveneens door honderden wer den bijgewoond. Natuurlijk werd er braaf gelachen als de ton kantelde bij het tonsteken en het slachtoffer een douche kreeg. Een amu sant nummer was ook de wedloop met hindernissen om niet te spreken van he{ kruiwagenrijden voor dames. Om 8 uur werden door den heer A. E. Beekman de prijzen uitgereikt. Boegsprietloopen voor dames cn meis jes. ie prijs A. Cornelissen, 2e prijs B. Kuneman, 3e prijs G. Kuneman, 4e prijs J. Cremers, 3e prijs S. Koelcmey, 6e prijs A. Hagenmans, 7e prijs G. Boom. Mastklimmcn voor mannen en jon gens ie prijs P. v. d. Klinkenberg, 2de prijs J. Mooiweer, 3de prijs J. van Beem. Vogelschieten voor mannen cu jon- SCIIOTEN. KONINGINNEDAG. 't Is Vrijdag in onze gemeente bij zonder stal geweest en wij waien ge neigd te gelooven, dat althans de vcr- eeniging „Koninginnedag door hare 211 stei"vereen igmg te Haarlem reeds geannexeerd is. Een groot verschil b;j hoe vorige jaar! Van heel het moo'C progrumma, lang te voren aangekon digd, is slechts één nummer overge bleven. Donderdag werd reeds aange kondigd, dat wegens te geringe deel neming in het bloemencorso niet zou doorgaan en dot de aangekondigde aubade in plaats van om 9 uur te 10) uur zou worden gebracht en niet cip het Raadhuis, maar op het „Haar lem"-terrein. Wij vernamen, dat de burgemeester, do heer Fülirhop juist voor eenige dagen met verlof was ge Van openbare en vele particuliere gebouwen wapperde de driekleur; ver sieringen waren nergens aangebracht. Tegen 8 uur "s morgens togen wij naar de Gen. de Wetstraat, waar een 400 kleuters zich opstelden onder lei ding van bestuur en feestcommissie om een ommegang door het kwartier te maken. In feestdos en oranje ge huld verzamelden zich de kleinen, vergezeld van vele moeders. Eenige muzikanten bliezen een marsch daar ging het in optocht langs Paul Krugerstraat, Tugcla-, Klooster-, Cronjê-, Spnanschevaart-, Deli- en Florisstraat en terug door de Cronjé- straat naar de grens van Haarlem. F.r was veel belangstelling voor dezen stoet van zingende en lachende kleu ters. Over de begeleiding der muziek waren we niet bijzonder tevreden. Goed geteld werden langs heel deze route vijf nummertjes gegeven; overi gens werd er „geroffeld". Op de grens van onze gemeente vernamen wij toen dat do feestelijkheden daarmede voor dezen dog geëindigd waren 't was huif tien en dat het bestuur er van afgezien had, om met de kinderen naar het Haarlem-terrein te gaan. Men achtte dat terrein te nat! Met de kinderen is toen doorgemar- cheerd naar liet gebouw St. Bavo te Haarlem, waar men tot ongeveer 3 uur bleef om vervolgens met de kin deren naar Schoten terug te koeren en den stoet te ontbinden. Te 9 uur stonden vele nieuwsgieri gen te wachten voor en bij het Raad huis op de aubade, die nimmer kwam In den namiddag liep Schoten letter lijk lees naar Haarlem. Velen keer den in den vooravond lenig maar ook "s avonds stroomde 't andermaal naar Haarlem. In het. kwartier was het du büzonder stil. Hier en daar groepjes kinderen met lnmpions en werk". Een gunstige uitzondering maakten do buurtbewoners van de Colenso- ?i--iint. Rp'ds vroeg in don morgen nokten vele handen 't versieringswerk aan. Guirlandes werden gespannen met lampions tusschen Schalkburger- gracht en Schecperstraat. Dit is de eenige straat in Schoten waar een buurtvereeniging is en waai de bewoners zich en hunne kinderen op Koninginnedag bijzonder weten te vermaken. De lieer Drost, eere-voor- zitter, wist met zijn vrienden ook de zen dag weer aangenaam door te brengen met een groot aantaj kinde ren. Allerlei spelen werden uitge voerd. 's Avonds arriveerde een draai orgel en onder de vroolijke tonen der orgelmuziek maakten klein en groot een dansje op straat, 't Was er recht gezellig. De heer Kok liet. ook gisteravond de gasillummatie-inrichting aan zijn woning branden. Koninginnedag in Schoten is dit jaar wel bijzonder stil voorbijgegaan! SANTPOORT. DE JUBILEUM FEESTELIJKHEDEN. Eerste dag. Het loopt „Koninginnedag" den eersten dag niet mee. Het weer is niet gunstig te noemen. Op het feestterrein is men al vroeg in de weer. om de verwoestingen non de diverse tenten toegebracht, wat te herstellen. Het- feest za 1 doorguunl Met de hoop op beter weer wordt aan do liittemace begonnen. Hiervoor wa ren uitgeloofd prijzen van f 25, f 10 en f 5, alsmede twee troostprijzen van f 5 011 f 2.50. Na feilen strijd werden de prijzen als volgt toegekend: le prijs J. ScJioorl, 2de prijs M. Schoorl, 3de prijs A. Schoorl. 1ste troostprijs J. Rutte. 2de troostprijs S. Besse. Voor de rmgrijderij, welke in de middaguren gehouden werd. bestond veel belangstelling, zoodut menige rit gehouden moest worden, alsvorens do beslissing viel. Bij do prijsuitreiking, welke des avonds in café „Zomer- lusl" plaats vond, bleek ons, dat de prijzen aan de volgend© personen waren ten deel gevallen: le prijs Jan Duineveld, 2© prijs Jan Schoorl, 3de prijs Mare. Rutte, 4de prijs Gerritsen. Dames: le prijs mej. C- Meyer—v. d. Fange ,2de prijs mej. Gosseling, 3de prijs mej. C. v. d. Peet, 4de prijs mej. Van Riessen. De „clou" van den dag wij schreven het reeds was de strijd om den zilveren beker tusschen do beide plaatselijke rivalen: S. V. S. en „Santpoort", de 11. K. voetbalvereenij ging. Voor dezen wedstrijd had ine» den heer Hollander als scheidsrechter uitgenoodigd, zoodat alles in d« beste orde ging. Jammer was het, dat het weer zoo tegenwerkte. Ondanks dat, hebben de ploegen goed en met enthousiasme ge speeld. S.V.S. wo» den beker en „Santpoort" legde op de medaille beslag, welke beide kunstvoorwerpen door den voorzitter van „Koninginne dag" aan de aanvoerders werden uil - ;ereikt. Terwijl in „Zomerlust" groote vreugde heerschte bij het uitreiken van de ringrijderijprij'zen. vierde S.V.S. haar overwinning 111 „de Uilen- boom". Tweede dag. Vrijdagmorgen was het weer geluk kig veel heter. Geen wonder dan ook, dat het tegen negen uur aan den I-Io- gelingerweg. vanwaar de optoolit met versierde rij- en voertuigen zou ver trekken, reeds aardie druk was. Viol, de optooht quantietatief tegen, qualita. tief zeker niet. Aan do verschillende versieringen en costumes was dan ook heel wat zorg besteed, zoodat bij den rondgang door het dorp menige roep van bewondering klonk. Do jury kweet zich op de volgende wijze van haar moeilijke taak: Afdeeling reclame: le prijs Melk handel Heeremans met een in oranje gestoken koe; 2e prijs Witbman, idem: 3de prijs Geels en Klijn met een fraai bloem-kunstwerk Afdeeliug Rijwielen lo prijs: Jongei. v. Wijngaarden. 2o prijs Jongej. Maarschalk. Aart v. Leeuwen, jongej. Pletting. Gemengde afdeeling 1. Jongej. Wighert, 2. Marle Kos ter. 3. Jon.gej. Sleltepol, 4. Jong. Ilee- «ennans, 5. jongej. Sohrama, 6. Jong. Steltepol. Door mevrouw de Groot worden met eenige toepasselijke woorden de prijzen overhandigd. Nogmaals werd aan de jeugd gele genheid gegeven fraaie prijzen te win nen. Het was liet bestuur gelukt een groot aantal spelen te orgauiseeren, zood-at er voor „elclc wat wils"' was. Hard is er door de kleinen gewerkt. Met welk resultaat vindt men lutron- dcr. In den namiddag vonden de Wllcs- spc'en plaats. Zelfs menschen op leeftijd namen er aan deel.War trokken die „oudjes" nog aan de touwen, om hun karrotje voort te trekken. Den geheel en middag heeft men zich koste lijk geamuseerd Ook de resultaten van de/.© volksspelen vindt men h'er-_ onder. e. Avonds gaf „Soli Deo Glo ria" nog een concert op het feestter rein. afgewisseld door een bioscoop voorstelling. Uitslagen Ringsbekcn per fiets Heeren: \z prijs Duineveld; 2e pr. Wighert3e pr. P. P- Smit4o piS. Jak 5e pr. Kr-rsdam6e pr. J. v. Dil- lewijn 7e pr. F. Molenkamp. Ezelstaarten 1. G. v. Putten2. J0I1. v. d. Solioot 3. Annie Bökm. Hard hoepelen 1. S. Bol2. Vink; 3. KovthouWer 4. Van Schoten, Rnitspringeu 16—IS jaar: 1. Soph, \i«ser; 2. R. Smid 3. A. Wighert4 M. Obbesle troostprijs Marie Hand-graaf. Apenloop: 1. W. Bol 2. N. Niiman 3. D. Huyboom. Langzaam hoepelenIRortliou- wer; 2. J .Sohrama 3. P.Stegemrijer. Koekkappen 1. IT. Blom 2. R. de Graaf3. H. S'ehos4. .T. v. Putten. Pop aankleed en 1. A. Hoenderdors 2. A. Jansen; 3 S. Steenbakker, 4. J. Gerr:'- 5. M. Huyboom. Toinvlje springen 1. J. v. d. Pullen, 2. Jopic Uitendaal, 3. G. Schoon, 4. G. Molenkamp. Knikkerdragen 1. A. Oudendijk, 2. II. Butter, 3. J. Molenkamp. Staart', leekten 1. Annie van Meur». 2. R. Oudendijk. 3. M. van Egmond. Roosjesknippen1. M. Blom. 2. B. Gerrits, 3. M. Stoop, 4. A. de Boer, J J. Vasen, 6. C. Handgraaf. Hardloopen met kinderwagens: 1. Mej. Schoon, 2. Marie Visser. 3. Truus Maar schalk, 4. Mej. Duineveld. Kar-trekken, 14—18 jaar: 1. J. Rutte, 2. J. Anlonioli. 3. L. Maarschlak, 4. Piet I Vlaarkamp, j. Joh. Witteman. Veldloopr. G. Bierman, 2. M. Smit, II. Plotting, 4. J, Slinger. Troostprijs: L. Molenkamp. Hardloopen in lange rok 1. C. de Boer, 2. C. Uitendaal, 3. C. Rutte, 4. J. de Graaf. Hardloopen met hindernissen1. J. Nol, 2. D. Nijssen. 3- P. Nijssen. Kikvorschsprong 1. J. Vlaarkamp, 2. H. van Bakel. Blokjcsrapen r. Nellie Schoon, 2. Le- nie Slebos, 3. B. Slinger. Ruitspringen, 1113 jaar 1. H. Slui ters. 2. K. Handgraaf, 3. M. Droog. Hardloopen in lange rok, 9io jaar; M. van Dijk, 2. E. Marcus, 3. L. War- merkoven, 4, A. v. d. Veld, 5. C. Bol. Hoog-vèrspringen 1. L. Schoorl, 2. L. Gerrits, 3. B, Maarschalk. 4. Perquin. Kartrekken, 911 jaar t. N. Meyer, 2. P. Mooyman, 3. D. Vosse, 4. Jac. Viltc, 5. Jac. Heeremans, 6. J. Post, 7. C. Ger rits, 8. II. Korthouwer. Kartrekken, boven 18 jaar: x. J. Nijs. sen, 2. J. Oorthuis, 3. J. Post, 4. H. Wesselman, Hindernisbaan1. M. Handgraaf, 2. Jan Schoon, 3. G. Bierman, 4. J. Boon. Ringsteken dames ia. A. Blom, 1 b C. v. d. Peek, 2. T. Gorzeling, 3. L. Kooistra, 4. M. Böhm, 5. M. Spanjaard, 6. C. Spits, ic troosprijs D. Oorthuis, 2de troostprijs N. Maarschalk. HAARLEMMERMEER. De storm- en regenvlagen gav. Donderdagmorgen aan Iloofddo: geen prettig aanzien en brachten vele bewoners in een min of mee moedigend© stemming. Had men het dorp door het uitste ken van vlaggen als anderszins zoo gaarne reeds dadelijk een feestelijk aanzien gegeven, thans vonden dc meeste ingezetenen om het stuk- waaien te voorkomen het. maar "t beste de vaderlandsche driekleur vooi loopig binnenshuis te houden. Het onstuimige weder was wel 't meest een tegenvaller voor de kinde ren. die reeds eenige dagen met groot verlangen naar dezen dag hadden uit gezien. En toch was aan de kleinen niet te bemerken, dat ze verdrietig gestemd waren door 'b gure weder, want reeds vroeg in den morgen waren ze, allo weer en wind trotseerend, op den weg te zien, met oranje en vlaggetjes ge tooid en in een opgewekte stemming. Daarom was het ook in de allereerste plaats de jeugd, die er de vroolijk- heid een beetje kwam inbrengen. Van 8—9 uur werd op zeer verdien- «otelijke wijze van hel balcon van bet Raadhuis door een korps uit Amster dam liet feest met koraalmuziek in gewijd De kinderen van de respectieve scho len ongeveer 700 kwamen intus- pehen bijeen op heb terrein van de openbare lagere school, waar de voor zitter der feestcommissie, de heer Sil ver, allen een hartelijk welkom toe riep en de burgemeester van deze meente, Mr. A. Slob, het feest met een toepasselijk woord opende. Hierna werden door de kinderen, onder lei ding van den heer Klaver, eenige lie deren gezongen en werd een rond gang door het dorp gemaakt met de muziek voorop. Te 11 uur werd met de verschillende ;indei'speleii en wedstrijden op het ge meentelijk sportterrein ecu begin ge maakt, Gedurende deze spelen werd op het terrein een voorstelling gege ven met de altijd veel belangstelling trekkende Oud-Hollandsche poppen kast. Te half twee werden de kinderspe len voortgezet. Het weder hield zich gelukkig droog en hoewel door den guren wind de temperatuur op liet vlakke terrein niet meeviel, werd er door de kinderen genoten dat het een luist was om te zien. F.r hnclden op het terrein nog gym- nnstiekwedstrijden plaats. De prijzen werden na afloop van de verschillen de wedstrijden aan de winnaars uit gereikt. 's Avonds te S uur werd in de Ned. Hervormde Kerk door 3 zangvereni gingen, onder leiding van den lieer van Dam een jubileumsoantate ten gehoo- re gebracht. De bijeenkomst werd met een toepasselijk woord door Ds. Bax geopend en door Ds. J. D. Wielenga gesloten. Verder werd gehouden een wed strijd in gevel versiering en verlich ting, waarvoor echter weinig deelne ming was, omdat velen er zich, met 't oog op het stormachtige weder, niet aan durfden wagen. De pastorie van de gereformeerde kerk was heel mooi versierd. Door de Federatie van Midden* staudsvereenigingen iu deze gemeen te werd een geanimeerde etalagewed strijd gehouden, waarvoor zich meer dan 30 deelnemers hadden opgegeven. Voor beide categorieën werden eenige medailles beschikbaar gesteld. Vrijdag zal het feest worden voort gezet ouder hopenlijk gunstiger weersgesteldheid Ook te Abbenes en te Rijk werd op gewekt feest gevierd. Onder begunstiging van prachtig weder had te Hoofddorp Vrijdag de verdere herdenking van het regee- ringsjubileum en do viering van den verjaardag van de Koningin plaats. Er werden volksspelen gehouden. Het ringrijden voor heer en dame niet paard en rijtuig en voor heer of dame te paard ging wegens onvoldoende deelneming niet door. Verder had plaats een handicap harddraverij op korte baan voor in Nedbrland gere gistreerde paarden (aangespannen), loopendo onder do reglementen der Nederlandsche Harddr. renvereeni- ging. Rijden in costuum was ver plicht. Als prijzen,werden uitgeloofd bedragen van f 250, f 100, f 50 en f 25. Van de tien ingeschreven paarden, waren er zes opgekomen. le prijs werd gewonnen door „Hnr- rold" van S. de Ridder Noocder IJpol- der. 2e prijs: „Bretteur" van N, G. Pen- nings te Nieuw-Venuop. 3e prijs: „Dienares" van D. de Vlie ger te Nieuw-Vennep. 4a prijs: „Nobel" van D. de Vlieger te Nieuw-Vennep. Deze priizen werden door den bur gemeester in hotel „De Beurs" met een toepasselijk woord persoonlijk aan de winnaars uitgereikt. Prachtig was de optocht van een groot aantal jonge dames, di? in het wit gekleed met verlichte lampions een rondvnng door het. dorp maakte. Tot slot werd op het raadhuisplein schitterend vuurwerk nfsesfnken Van de voornaamste wedstrijden 7iin or.s de volgende uitslagen be kend. Etalage-wedstrijd: le prijs: J. A. Matthot; "2e prijs: G. Deddens; 3e prijs A. de Vlieg; 4e prijs J. Spijker; öe prijs R. L. Krabben dam; 6e rijs J. C. van Vliet, 7e prijs H. Sparnaaij, 8e prijs: J. van Ger sten. Etalagewedstrijd met verlichting: le prijs R. L. Krabbendam; tweede le prijs J. H. Sparnaaij; 2e prijs J. Huigen, 3e pr. J. Vorst. 4e $rijs: Chr. Anderson; 5e rijs N. Waasdorp. Korfbalwedstrijd. Tusschen „Hoofddorp" en „Hille- gom". De overwinning viel aan Hoofd dorp ten deel met 2—1. Aan alle leden werd een herinneringsmedaille uitge reikt. ZANDVOORD Ouder begunstiging van mooi weder <he:g«n men na de sloim en regenvla gen van de laatste dagen, weihaas* niet durfde verwachten) werd Vrijdag alhier op waardige wijze feestgevierd. Het eer.' bestond uit 3e heeren Burgemee- Beeckman, eerevoorzitter, K. Meijer voorzitter, II. de Jong. penningraeesti Hoogenbooni, F. B. Beekman, C. Siegers, Schraal en F. van der Mije, allen commissaris en P. J- van der Sandi cretaris. Reeds zeer vroeg in den morgen had ize badplaats een recht gezelligen aan blik. Van alle gemeente en Rijksgebou wen. alsmede uit talrijke woningen wap perde de driekleur en het oranjezonnetje hield ziolt gelukkig niet schuil. En wal wekt feestvieren is het enthousiasme. En dal was hier ruimschoots aanwezig. Dc dag begon om 8 1/4 uur, met koraal muziek, uitgevoerd door onze Zand- voortsche Harmonie Kapel en ander persoonlijke leiding van haar eminen directeur, den lieer R. van 'l Hoff. De voering van den trans van onzen w: en uitzichttoren was wederom subliem hij uitstek goed verzorgd. Breed en statig klonken de tonen van onze vaderlandsche liederen door liet luchtruim. Een ontzag lijke meni3:e was getuige van de inlei ding van de feesten en tol in de nauws» straten en stegen stonden de menschen opgepakt te genieten van dit niet dnagsch schouwspel. De bekoring die er van uitging dan ook druk vertolkt en lot gemeen goed gemaakt. Daarna stelden om ruim 8 uur zioh de volgende cangvereenigingen op. in plantsoentje vóór bet raadhuis: Kunst arbeid, Amanuel, Arti el Religioni, V wenkoor, alsmede eenige leerlingen de scholen, tot het uitvoeren van aubade, die reeds weken te voren was gestudeerd onder de zoowel populaire bekwame dirigent, den heer E. Dees, ganist der Ned. Ilerv. Kerk alhier. Onder de grootste elilte klouk door de len uniihoore weder van een oompaate massa, liet oude inaar toch steeds nieuwe lied „Wilhelmus". Hoe fijn was die nuanoeeriing. Mot dameskoor be- vatie prachtig stem materiaal, waaronder een paar fraaie alten en klankrijke mezzo sopranen. Opmerkelijk was de geestdrift in het gcexecuteerde „Wilt heden nu tre den voor God den Heere". Een klein aantal solisten van dc Har monie-kapel vulde het geheel op voor treffelijke wijze' aan. Het stille aandach tig gehoor, bewees ons inziens op do beste wijze, de appreciatie, meer nog dan het enthousiast handgeklap hij de wegster ving van de laatste woorden in het lucht ruim. Op liet bordes van hel raadhuis, vereer de onze burgemeester deze plechtige stonde met zijn tegenwoordigheid. Om half elf had een gecosuimcerde op :ocht plaats, waaraan een 15 tal groepen en iudividueelen deelnamen, voorafgegaan door een «uto. .waarin eenige leden van de feestcommissie hadden plaats geno men en den Commissaris van Politie, de heer Lovink. Hot eerste nummer was een aantal ver sierde fietsen waarbij enkele gemetamor- phoseerd in Cupido's enz. Nummer twee was het geïmiteerde voetbalveld Z. V. V. het geliefkoosde opératie-terrein van de vereenigizig van dien naam. Tot in dc kleinste bijzonderheden was deze naboot sing bet natuurgetrouwe nabij. Zelfs de kampioenen in wording waren present. Het derde ei timmer was de allegorische voorstelling v«i de befaamde Jopie Slim en diens metgezel Dikkie Bigmacs, heel knus in een auto gezeten. Daarop volgde oen ietwat uit de plooien gegroeide ver keersagent. die zich bovenmatig uitputte in hel geven van signalen voor de veilig heid en vrijheh.1 van het verkeer en op waardig# wijze de zware taak van 011» heusche Politiecorps traclite te verlichten Do nummers 5 en 6 waren eveneens de moeite waard in oogenscliouw te worden genomen. Immers Ezeltje langoor is nog steeds de vertrouwde van onze jongens jaren en het ideaal van menig kind non 't AU vanzelfsprekend toonde dc Zaml voortselie Reddingsbrigade weer lraar be kende activiteit en was er als de kippen bij, toen de heer C. Koper, l'Amfstïoat 3, de mogelijkheid daartoe opende, lot het ptopageeron van de nuttigheid en lievendheid dezer vereeniging, en voerde daartoe in den stoet mede. een in ootiiua forma uitgeruste reddingsboot, zooais deze door de Noord- en Zuidhollandsciie Red- dingmaatschoppij bi] zeerampen ter bc- beschikking worden gedeponeerd op dc Xoordzeeplaatsen. De bemanning onder commando van den heer Koper, was geheel zeewaardig uitgerust en als 't ware gereed o: stellende in dienst der menschheid, de gevaren tartend en haar roeping getrouw, de in nood en dood verkeerenden van een anders wissen dood te redden. Een waardig pendant van dcce reddings boot was nummer 8, n.l. de wagen met hulpmiddelen enz. na de redding van een drenkeling benoodigd. Daarna volgde een versierde auto, waar in gezeten cn tweetal echtparen in Zand- voortscho kleederdracht. Ook dit num mer trok aller aandacht. Dan volgde de immer mobile gymnast iekvereenig Ing „Oofening Staalt Spieion", «ongevoerd door haar directeur den Heer Dreiji Haarlem. Nu volgde de Zandvoortsche muziekkapel, die zich gedurig inspande oin de feeststemming te verhoogen. Summer 10 was een demonstratie van het boerenbedrijf op 't gebied vi en kaasproducten. Ook dit nummer trok aller aandacht. Daarna volgden eenige keurig .versierde hokkewagens, terwijl een 4-tal ruiters eenige individueelen in Zandvoortsche kleederdracht, de stoet besloten. We kunnen niet anders zeggen, dan dal hel geheel een groote verscheidenheid zeer mooie vindingen bood en een langstelling genoot in evenredigheid aan de moeite, zorgen en kosten daaraan be- Au!©: le pri)3 Houtman (kist sigaien 1 oorkonde). 2e prijs Rinket (rozenbowl.) Fietsen. Je prijs Janu (lantaarn). Ezel. 1ste prijs Th. ter Wolbeek (bock), Bokkenwagen, lo prijs K. Spoelstra, fruit mand. 2e prijs L. Wcener, portcuionnnie. Wagen, le prijs Bohvirt—Hamers, oor konde voor meest smaakvol versierde XndiTtaueelen. le prijs J. Molenaar, fruitman, 2e prijs „luchtpost", boek, 3c prijs „Cupido" doos zeep. Groepen, le prijs Reddingsboot, kist s: garen, 2e prijs reddingswagen, verguld ren medaille met oorkonde, 3e prijs lers, zilveren mod., 4e prijs Z. V. V. kunstvoorwerp. Ruiters ieder 50 sigaren. Op hot terrein aan de Ooslerslraal had den iumiddele de voetbalwedstrijden plaats waaraan deelnamen: Olympia, Badgasten elftal. V. I. O. S. en D- O. V. De uitslag was dal. na loting Olympia winnaar was tegen "t Badgastonelita! 1—3 V. I. O. s. Ê-tf mooi vlug spel en be- heidigheid te zien, doch bleef tegen D. O. V. in de minderheid 2—1, die daarmede de medaille vön de feestcommissie mocht erlnngen. Op het terrein aan de Heeronslraat had den de volksspel plaats, hardloopen, boeg- aprietvechten, rnastklimmon, worstelen, zakloopen, stoofslckon, roosjo knippen, koekhappen. enz. De prijzen bestonden uit kunstvoocwer- Orn z 1 Hotel ct.lcn door den hter Meijer toespraak in de bovenzaal le" de prijzen uitgereikt. Op het terrein aan de Oranjestraat o:n 71/2 uur door de gecombineerde Zang- vereeiügLiigcn, onder leiding van den heer üeps, de Jubileums Cantate, uitgevoerd, ifgewisseld door muziek van do Zand- roortsc.he Muziekkapel en Gymnastiek ■Joor de Gymmistickvereeniging „Oefe ning Staalt Spieren". Wat we van de uitvoering van de uit voering van dc aubade hebben gezegd, Van gevoegelijk hierop worden toegepast. Tot in de kleinste bijzonderheden was -le uitvoering verzorgd. Een doodsche stilte van naar schatting 6CÖ0 belangstellenden is wel het beste bewijs, dat hel ten aan- hoore gebrachte werd gewaardeerd en naar waarde geschat. Toen de Jaautc klanken von hel slot koor wareoi vervlogen ging er dan ook een gejuich op, dat overweldigend was. De gymnastiekoefeningen waren als al tijd ook thans weer aantrekkelijk en le verden het bewijs dat de leiding in goede handen is bij den lieer Dreyer, terwijl de muziekkapel als gewoonlijk haar uiterste best deed om de feestvreugde te verhoogen. Fakkeloptocht. Een onafgebroken tij van naar schatting een 1000 tal fakkel- en lajnpioendrngcrs, voorafgegaan door een paar auto's met comité-leden en de muziek trok daarna het Kurhaus tot he (aanschouwen het vuurwerk, dat «en waardig slot vormen van den dag. t vuurwerk heeft in alle opzichte^ de verwaclittngen voldaan. Vooral hel hrillan'.vuur was schitterend. Een woord van warme donk ert hulde s den voorzeker op zijn plaats aan hel idles van de comité leden, die eon en ma ler in zoodanige banen hebben geleid, lat het geheel een volslagen georgani seerd verloop had. Hlllegofli. De orgelbespeling in dc Ned. Herv». Kerk door den -heer S. P. Visser is te. een wijdingsavond van den Ko ninginnedag geweest. Voor deze gelegenheid voerde Ds. Van Bcmmel het woord mede werd de bij eenkomst met gebed geopend cn dank zegging gesloten. Het gesproken woord betrof den verjaardag en het aanstaande jubileum van de Koningin. Het orgelspel was weer ovortrcffelijk, enkele nummers muntten uit. Bij het laatste nummer van liet programma werden twee coupleten van hc Wilhelmus door de aanwezigen staande gezongen. Er uas zeer veel be langstelling. <g> GOED VERZORGD DRUKWERK VERGROO*. UVJ OMZET VOOR GOED VERZORGD DRUKWERK DRUKKERIJ LOURENS COSTER HAARLEM Koersen tot hedenmiddag 12 uur (Medegedeeld door de Nationale Bankvereeniging te Haarlem) BILJETTEN Zaterdag van tot (a) Marken f 0.25—f 0.40 Kronen Francs (Fransch) 14.20 14.45 Francs (Belgisch) 11.60 11.85 Pond Sterling U.52H 11.60 Dollars 2.50 2.57J4 CHEQUES (a) Berlijn f 0.20—f 0.30 "eer en 0.0034J-S- 0.0037 Parijs 14.20 14.45 Brussel.......... 11.60 11,85 Londen 11.58 UM14 New-York (Cable) 2.53^4 2.54 (a) Noteering per millloen.

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 7