w HAARLEM'S DAGBLAD UiT DE NATUUR MAANDAG 1 OCTOBER 1923 DERDE BLAD BOLLEN EN PLANTEN. Be mees ten wachten met liet plan ten van hun bollen te lang. Voor half October moeten do bollen geplant zijn. Gebeurt dit later, dan zal de bloei ook. naar evenredigheid later zijn omdat de plant tijd moet hebben ecu flink wortelstelsel te vormen. Vooral de bollen, di© we in kistjes, potten oi op glazen zetten oui in huis vroeg in bloei te hebben moeten dus tijdig ge- plu nt worden. Nu is dit „forceeren" of vervroe gen niet ieders werk en zelfs zij, die er eenige bedrevenheid in hébben, heb ben niet ieder jaar in dezelfde mate succes. Bib ligt dikwijls aan de bol len. Maar al te veel wordt er door handelaars gespeculeerd op het feit. dat liet van buiten aan een bol voor een leek moeilijk te zien is of deze gezond en van goede qualiteit is. Zul ke handelaars sturen dan duizenden prijscourantjes rond, voor eenige ju- ren meestal uit Duitschland of Oos tenrijk, en bieden daarin voor spot- prijzen hun waar aan, die meestal een desillusie geeft. Maar gélukkig ?ijn er ook tientallen kweekers, die liever een vaste clientèle hebben aan wie goede gezonde bollen verkoopen. En een scherp opmerker zal, ook al is hij geen deskundig bollenkweelier, wel ondersoheid weten te maken. Voor liet vervroegen van de bollen zijn tegenwoordig ook z.g. „geprepa reerde", d.w.z. aan verhoogde tem peratuur blootgestelde, bollen te ver krijgen. Be rustperiode van zulke bol len is dan verkort en ze zijn vroeger dan andere geneigd om wortels te ma ken en te bloeien. Vooral met hyacin th en gelukt dit uitstekend. Het aardigste is heb altijd zoo'n bdl op een glas te zetten in een donkere ruimte. Heb water mag den bol niet raken, want dit zou schimmel veroor zaken. Ook is bet goed een beetje zout in het water te doen. Al heel gauw beginnen de wortels te groeien Becember verschijnt de neus v hyacinth. Nu is het niet zoo gemakke lijk het oogenblik te weten, waarop de bollen uit de donkere kast of kel der in het licht moeleu. Be meesten doen dit te vroeg, maar dan zijn de wortels nog niet ontwikkeld en ki ij- gen we lange slappe bladeren en bij na gc-en bloem. Wie een tiental bollen op glazen heeft, en 'deze tijdig, d.w.z. voor half Oct. in orde gemaakt heeft, zou den bol metde langste wortels voor Kerstmis in een vertrek bij een raam op hot zuiden kunnen zetten. Geleide lijk neemt men iedere week een bol meer in huis. Eindo Januari is de tijd, die het meeste kans van geeft. Wie hyacinthen in kistjes of potten Wil forceeren kan ik aanraden nu eens niet de vrij stijvo en plompe hyacintJien te nemen maar Miniatuur- Hyacinthen. Bit zijn jonge bollen van de gewone, die een bloemtros geven met 12 tot 18 bloemen, minder vol en gedrongen dan de trossen van do volwassen hyacinthen en minder sterk riekend. Ban pas zien we den mooier vorm van de hyacinthenbloem en kun nen we ons eon idee vormen hoe de hyacinth er uit ziet op zijn natuur lijke groeiplaatsen in de landen om de Middellandscbe Zée. Ook Tulpen zijn geschikt voor ka- mcrcultuur en men behandelt ze op dezelfde wijze als Hyacinthen, alleen kunnen ze niet op glazen gekweekt worden. Be Due van Tholls zijn de vroegste d'at zijn de kleine roode tulp jes, die we iu Becember al in bloei zien. Verder zijn;tulpen, m.i. beter nog dau kyacinthen uitstekend voor tuin- beplanting. Vooral do statige Darwin- tulpen met hun lange stelen doen het "in onze stadstuintjes, waar niet veel zon komt, uitstekend. Crocussen kunnen we in' ondiepe bakjes planten en in een niet al te warm vertrek eenige weken eerder in bloei krijgen. Toch zijn deze het mooist om grasvelden mee te beplan ten. Lezers die in Maart wel eens door het Kenaupark komen, zullen wel ge zien hebben hoe 'n mooi gezicht het is die duizenden crocusseu, die zich openen, zoodra de zon zich maar even laat zien. Narcissen zijn voor alle doeleinden geschikt. Be zuivere Trompet-Narcis met gele bloemen in Maart-April of de vitte Bicliter-Narcis met welriekende bloemen in Mei zijn uitstekend voor verwildering, de eerste voor bosschen, 'de tweede voor weilanden. Be cultuur heeft door hybridisatie ook een aantal nieuwe variëteiten ge wonnen, die met namen aangeduid worden als King Alfred, Lucifer, Mad. de Graaff e.a. en die werkelijk bezig zijn de Narcis tot een gevaarlijke concurrent van do hyacinth en de tulp te maken. En ten slotte het „bijgoed", zooals de kweek er het noemt, die tientallen soorten Scilïa's, Druifhyaeinthen, Sneeuwklokjes enz. enz., die zonder dat ze geforceerd worden van einde Januari tot in Mei toe uw tuin kun nen opvroolijken. De vroegste bloeier is wel het ge wone Sneeuwklokje, dat ieder kent en dat in onze stadstuinen, ja zelfs m een kistje iu een vensterbank we' bloei komt. Tegelijk bloeit de Vinter-Aconiet met gele bloemen, die :n onzen voed- z.unen tuingrond het ook meestal goed doet. Dau komen 'de Seilla's en Sterhya- cintlien in verschillende soorten. Be beste is wel Seille Sïbrica met hard blauwe bloemen. Veel gelijkt hierop de Snoeuwroem (Chionodox) die in April bloeit, met. een blauwe bloem met een wit hartje. Deze bloera zaait zich voort en waar er tien geplant worden, staan er over vijf jaar hon derd. Alleen moet men met allo bol gewassen er aan denken, het blad na den bloei te laten zitten, want daar mee moot zoo'n plant weer reserve- voedsel verzamelen voor een volgend jaar. De Druifhyaeinthen (Muscari's) heb ben blauwe trosjes en bloeien ook vroeg. Eén soort, do Kuifhyacinth OI. Comosum) bloeit pas in Juni en is zeer geschikt voor droge tuinen. In Mei bloeien de late Seilla's, die beter Endymions genoemd konden worden, met blauwe, witte of lose bloemen, wel iets gelijkend© op kleine hyacinthen. D© Scilla iMitans is zelfde ais de wilde hyacinth, die sommige bossohen groeit langs de duinstreek, Het voordeel van 'net kleingoed is de lage prijs (pl.m. 2 ct. per sluik) en het foit dat men zo niet ieder jaar be hoeft te vernieuwen. Ze passen uitste kend in een meer natuurlijke tuinstijl en dragen er ook zeer veel toe bij het schoon van onze stadsparken te hoogen. C, SIPKES. Vragen te adresseeren: Duvenvoor- destraat 2d (men lette op het nieu- w e adres). Siafetesws NED. HOND VOOR ZIEKEN VERPLEGING. De afd. Haarlem en omstreken houdt een ledenverga dering op Maandag S October in bet Groot© Gasthuis (ïgang Polikliniek). De agenda vermeldt o-m.Vaststel len van do begrooting, verkiezing van een bestuurslid door het periodiek aftreden van Dr. Dozy. Het bestuur stelt .voor1. Dr. v. Lier, genees heer van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort. 2. Dr. Stuurman, ge neesheer van het Provinciaal Zieken huis te Santpoort). Daarna zal een voordracht gehou den worden door den heer N. v- d. Sleen over Kijkjes in de natuur (met lichtbeelden). RAADSSTUKKEN. Voorgesteld wordt te besluiten mej. A. M. Brink man, onderwijzeres aan school no. 30 over to plaatsen naar school no. 2-1. B. en W. stellen voor het Bur gerlijk .Armbestuur te machtigen tot liet doen van af- en overschrijvingen op posten der Begrooting wegens de huiszittende armen en list siads-ar- men- en ziekenhuis dienst 1922 tot een bedrag van f l-i.288.81J en goed te keu ren een tweede suppletoir© Begroo ting dienst 1922 tot een totaal bedrag van f_3G.237.12i. Voorgesteld wordt voor den cur sus 1923—1924 te benoemen tot tijde lijk leeraar in do Staatswetenschap pen aan de- Ie en 2© H, B, S, met 5- jaiigen cursus mr. E. .Vontman te Over veen, Carantiestoliing door de Gemeente. B. en W. stellen voor in verband met de door de "Woningbouwvereeni- ging „Tuinwijk-Noord", de Coöpera tieve V'oningvereeniging „Onder Dak" en do Woningstichting „Patrimo nium" voor ten hoogste 50 jaren en tegen eene rente Van 5J bij het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds te 's-Gravenhage onder eerste hypothe cair verband van de door die corpora ties gebouwde middenstandswoningen te sluiten gèldleeningen tegen den koèrs van 99 hen te machtigen de gemeente onder het doen van afstand de voorrechten, door de wet aan borgen toegekend, .garant te stellen 'oor de bedragen, welke genoemd fonds tor zaken van gemelde geldloe- ningen aan hoofdsom, rente en kosten te vorderen zal hebben, tot een maxi- m van: in hoofdsom f 420.000 voor de Woningbouwvereeniging „Tuinwijk- Noord"; b. in hoofdsom f 395.000 voor de Coöperatieve Woningvereeniging „On der Dak"; en c. in hoofdsom f 455.000 voor de Woningstichting „Patrimonium". INQEZONOEN M E D E D EE LI N C E N 60 Cts. per ragel. Dit aardigtoilet Jsgeheel gebreid in een rechten steek en is'geschikt voor de stad en voor buiten, o Bij een blond meisje zal het de gouden tint van heur haar;,en derozen op ha3rr wangen - doen. uitkomen, wanneerzij haartoiletje maakt in een lila kleurvoor het vroege voorjaar. Haar hoed moet jook lila zijn,geheel geborduurd in een donkerder kleur. Haar Ceintuur Tiioef van lila peau de Suède "zijn.'ovef- eenkomende met het donker borduursel op haar hoed, terwijl haar schoenen.en kousen grijs moeten zijn. Wanneer de zomer voorbij is en de bladeren'getint "zijn "mèt herfstkleuren, wat zal het dan eendrachtig sportcostuum zijn, als zij het mooi havana-bruin ^getwinkt heeft, De Lever's Zeen'Mé&Wchappij, Vla^r^ing-en., Het onderzoek naar de melk- en broodprijzen. B. en W. stellen voor twee com missies te benoemen. Gelijk hekend dienden de raadsle den Joosten c.s. biji den raad een motie in om te besluiten een commissie in te stellen met opdacht een onderzoek in te stellen paar de oorzaak waardoor de prijs van melk en brood in Haar lem liooger is dan in andere gemeen ten en indien die hoogere prijzen niet voldoende gemotiveerd worden geacht te overwegen op welke wijze door het gemeentebestuur invloed kan worden uitgeoefend op de regeling dier prij- B. en W. in wier handen de motie om praeadvies werd gesteld deelen den raad mede, dat de instelling van een onderzoek als in die motie be doeld, doch dan „afzonderlijk door eene Commissie voor het artikel „melk" en door een voor het artikel „brood" hun wenschelijk voorkomt. Zij geven in overweging tot instel ling, te-besluiten e:i de comniissiën te doen bestaan, elk uit 7 leden, waar- vim 3 raadsleden.en 3*niet-randsleden (ingezetenen), beide Commission onder voorzitterschap van één wethouder. Voorts verzoeken zij tot benoeming van voorzitter en leden dier Commis- siën over te gaan, waartoe zij aan- velen: a. voor de Commissie van onder zoek naar de prijzen van melk: lo -M. A. Reinalda, lid-voorzitter, 2o \V. A. J. van de Kamp, 3c W. Koppen, 4o W. J. B van Liemt, leden, tevens raadsleden. 5o A.'F. de Boer, Go M. A. Verdel, 7o F. de Jonge, leden-ingezetenen. b. Vo:r de Comniissie van onder zoek naar de prijzen van brood: lo. M. A. Reinalda, lid-voorzitter, 2o J. Joosten, 3o J. P. H. Castricum, 4o M. de Braai, leden, tevens raadsleden. 5o F. de Jonge, 6o L. Mbaoo, 7o H. Franken Jr., leden-ingezetenen. De woningbouw. B. en W. stellen voor hen te mach tigen aan de Coöperatieve - "Woning vereeniging „Eigen Woning" alhier, voor den tijd van ongeveer 50 jaren in erfpacht ui_t te geven met de be stemming om daarop 9 arbeiderswo ningen te bouwen, een stuk grond, gelegen nabij de Busken Huetstraat en de Adriaan Loosjesstraat. IPesaïIietc&ra De verborgen documenten Naar het Engelsch van A. WILSON BARRETT. (Geautoriseerde vertaling). 20) Nog altijd twijfelend of Charles wel recht bij zijn zinnen was, of dat hij na zijn ziekte en den inspannenden dag van gisteren een beetje in de war was geraakt, ging Jell met den jongen man liet kantoor uit, toen liet tele gram was afgegeven. „Ja", zeide !i j. „wij zullen haar vinden. De hemel geve. dat het van daag nog mag gebeuren. Maar Pal- 2<.-r ion onder brengen zal zoo gemak kelijk niet gaan, evenmin als die sihrijftafel in handen krijgen. Als Paizer te weten komt dat z.j in het publiek verkocht wordt, is Ir.' bereid er duizenden voor tc betalen". Tot ziiu, verbazing lacht? Charles, aiscf hij eer. aardige grap verteld had. „Ja, ik denk wel. dat hij het meu bel zal opjagen", z:ide hij. „Maar hoelang duurt "net, ear er antwoord uit New-York kan komen?" XXIV. Je!!, die blijkbaar nooit gehoord had van de beroemde millioenen van Freek, en misschien ook niet van de groote Ham Trust, kwam toch ouder den indruk van Charles' veranderde stemming en vertrouwen. Hij was be scheiden genoeg om ilfs te vragen, doch vergenoegde 'zich met te spre ken over de meest voor de hand lig gende eischen van het oogenblik. „Potton en Sampson zullen zoo vroeg nog niot open zijn", meende hij. „Zoodra het tijd is, moeten wij er heen gaan, en vragen, wanneer de eerstvolgende verlcooping is, en dan kunnen wij meteen c-ens rondsnuffe len". „Je rekent er toch zeker niet op. bij hen te kunnen inbreken, wel?" vroeg Charles glimlachend. „Neen, ik denk dat zij te goed be waakt worden", antwoordde Jell. „,M; ar misschien kunnen wij de schrijftafel eens bekijken". „O, die schrijftafel krijgen wijnu wel", ze ids Charles vol vertrouwen. ..Maar eerst, hoe meet het nu met haar?" „lla.-ir h-rb ik al over gedacht", zei- de Jell. Mijn helper, over wien ik'je gesproken heb, woont in Chancery Lane. Je kunt van hier tot virk bij Chancery komen met do Lus. Wij kou- den hom gaan onzoeken en vandaar naar Pottön en Sampson gaan". „Kom dan maar mee", zeide Char les. „Al was het slechts om den tijd te verdrijven, totdat wij haar gevon den en antwoord op mijn telegram- hebben". Aan den hoek van Chancery Lane stapten zij af, en liepen de modderige zijstraat in. Bij een van de groote kantoorblok- ken bleef Jell stilstaan. „Dat is mijn man", zeide hij, wij zond op een koperen plaat met de woorden er op ,,A. Stoate, Particulier Detective". „Vroeger was hij bij de politie en daar is hij nog op goeden voet mee, wat soms uitstekend te pas komt". Een lift bracht hen eenige verdie pingen hoog, daar moesten zij een steenen gang door, en kwamen aan een glazen deur, waarop in zwarte letters hetzelfde stond als op de ko peren plaat beneden. Een jongmensch deed open en bracht hen naar den lieer Stoate. Hij was een schrale, fretachtige man van een ianr of veertig, met oogen die iedereen zwijgend scher.cn te vragen: „Zeg eens, welk vonnis hel) jij ook weer tot je lest? Ik ben i rt vergeten". IIij zag er echter verstan dig uit, en ontving Jell met alle tee ltenen van hoogach'tii g. „Ik ben blij. flat je vanmorgen kont zeide hij. toen hv. na Charles met één snellen blik le hebben opge nomen, hun stoelen aanbood, en zelf weer aan zijn schrijftafel was gaan zitten. „Ik heb je niets meer te ver tellen, dan ik gisteravond aan je moe der kon mededeelen. Maar wat al heel vreemd is, de naam van je vriendin werd hedenmorgen hier in de kamer genoemd". „Jell schrikte, en ook Charles keek verwonderd op. „Juffrouw Byron's naam?" vroeg Jell. „Iemand die Paizer heette", zeide Stoate. „Ken je hem?" „Ja, wij kennen hem", zeide Jell. ,,.le lubt hem toch niet verteld, waar zij is?" „Ik weet het zelf nog niet", ant woordde Stoate, „en ik zou het hem in geen geval verteld hebben, zonder er eerst met jou over te spreken. Om eerlijk de waarheid te zeggen, als het een ander was geweest dan iij, Jell, had ik er misschien dubbel geid uit geslagen, en voor de twee partijen ge werkt, daar jullie toch allebei het zelfde schijnt te verlangen. Doch nu heb ik het werk niet op mij genomen, ofschoon hij oven verlangend scheen te zijn om i?ts te hooren. als jij!" Cileries was T:kefc geworden en vie! nu in: ,,U moet wel begrijpen. dat er in dit geval geen geld behoeft ontzien te worden. U kunt er voor rekenen wat u wiit, ais u juffrouw Byron's adres spoedig kunt ontdekken. Die Paizer is een gevaarlijke schurk, en u zult er geen schade bij hebben als u zijn geld niet aanneemt, dat verzeker ik u". Sioate nam Charles eens op, die na den tocht van gisteren nog ziju chauf- feurscostuiun aanhad. „Mijnheer Jell weet dat ik voor hem zou doen wat ik maar kon, ook zonder geld", zeide hij. „Is u familie van die dame?" Charles kleurde even, en aarzelde. Jell nam het woord. „Dit is de heer Freek, een heer, die mejuffrouw Byron kent", zeide hij snel. „En die alle reden heeft om ook Paizer te kennen. W-at hij zegt, kun je gerust gelooveu. Er zijn e.r beteren op gehangen dan Palzcr. Misschien is het een quaestie van leven en dcod hom te beletten, de jonge dame te vinden. Waarheen zou J)ij hiervandaan ge gaan zijn?" „tlij komt- in den loop van den dag terug zeide Stoate. „Ik heb zijn geld niet stellig geweigerd, ofschoon ik het ook niet heb aangenomen. Ik wou jou eerst spreken. Maar als je dat wilt, kan ik hem wel een paar dagen aan de praat houden. Dan gaat Lij ten minste naar niemand ander?, en krij gen wij tijd oin haar te vinden". „U twijfelt er toch niet aan, of het u zal gelukken?" vroeg Charles ang stig. Stoate glimlachte. „Vinden zullen wij haar", zeide hii. „Wees daar maar gerust op. En die. Het jubileum der Ned. vereeniging tot afschaf fing van alcoholhoudende dranken Ds opening der anil-alcohc!- tentoonstelling Zaterdagmiddag te vier uur is de Air.i-Alcohol-tentoonstel liny, die- ge houden wordt ter gelegenheid van net 80-jarig bestaan van de afdeeling Haarlem van de Xedcrlandsche er- eeniging tot afschaffing van Alcohol houdende dranken, officieel geopend. Onder lien, die de plechtigheid bij woonden, werden met don wethouder den heer M. A. Reinalda., opgemerkt de Ire eren K. Kingma, W. A. J. v. d. Kamp, M. II- Groenendaal en W. Kop pen, raadsleden: R. Jorritsmu, lid van den Raad te Heemstede, Ds. P. E. Barbas, Prof. Dr. van Walsem en verder vertegenwoordigers van vele organisaties. De heer de Kruyff, voorzitter van de afdeeling Haarlem van de N. V. sprak een woord van welkom tot de aanwezigen; in het bijzonder tot het gemeentebestuur en tot prof. van Wal sem. Hij zeide dat de afd. Haarlem had gedacht niet beter 1© kunnen doen, "dan dit feest een propagandis tisch karakter te geven, vandaar het organiseeren van deze tentoonstelling. Spv. deelde nog mede. dat de vol gende week de Haarlemse he school kinderen onder leiding van het onder wijzend personeel, deze tentoonstelling zullen bezoeken. Be heer Reinalda hield hierna, na mens B. en W. een rede tot opening dei' tentoonstelling. Spr. zeide dat de anti-drankweertentooustelling een groote plaats inneemt in de permanen te tentoonstellingen in ons land. B. en W. verheugen zich er dan ook over,- dat een dergelijke tentoonstelling mag plaats, vinden in Haarlem. De afdee ling Haarlem bestaat thans 80 jaar en S0 jaar is een belangrijke mijlpaal in een organisatie als deze. Spreker memoreerde den vooruit gang van de N. V. in do laatste 80 jaren en hoe deze zich steeds uitbreid de. Hij wees op het belangrijke ar beidsveld van de organisatie die werkt' in het belang van de meuschheid eu die werkt voor den vooruitgang. Voorts zeide spr., dat het B. en \V. verheugde dat de N. V. nog altijd haar moeilijke taak vervult met de zelfde sterke élan, die haar reeds van het begin der oprichting kenmerkte-. B. en W. beschouwen steeds met be langstelling deze organisatie, omdat die werkt voor den vooruitgang van de wereld. Spreker noemde veel groo te mannon in den lande, die hun beste krachten hebben gegeven voor het werk der vereeniging. Wanneer aldus spreker de or ganisatie de lijnen volgen, die deze mannen hebben uitgestippeld, siaat haar nog een grooto taak te wachten. Nog eens herinnerde de lieer Reinalda aan het groote Maatschappelijke nut der organisatie. Hij sprak de hoop uit, dat het gevoel van saamhoorigheid en de eensgezindheid mag blijven voort duren en verklaarde hierna de ten toonstelling voor geopend. De heer de Kruyff sprak woorden van dank tot den heer Reinalda, waarna hij enkele schriftelijke geluk- wenschen voorla?, die waren ingeko men van hen, die verhinderd waren, zelf te komen gelukvenschen. Hierna kreeg de heer L. Krom, voor zitter van „Nieuw Leven" het woord. Mij hield een hartelijke toespraak en bood benevens een mooi bloemstuk een voorzittershamer aan. Hij sprak de hoop uit, dat onder dezen hamer nog vele besluiten door mochten gaan, in het belang van.'den drankstrijd. Achtereenvolgens voerden daarna het woord de heer Rippen namens de Economische Arbeidsonlwikkeling; de heer De Bruyn namens de afd Haar lem van de N. C. C». O. V.; de hec-r Koudst aal namens de Bakkersgezellen; de heer Blankwater namens den N.C, G.O.B.; de heer P. Crama namen I.O. GAL".; de heer H. Brenth namens „Plaats voor allen, I.O.G.T."; de heer Sauer namens den J.G.O.B. De heer H. B. v .d. Santé van de R.K. Drankbestrijdersvereeniging „Kruisverbond"' wees op de prettiee samenwerking die steeds heeft ge- hcecscht. Hij zeide dat Kruisverbond wel iets heeft te danken aan de N.V. en dat Kruisverbond steeds het goede voorbeeld van de X. V. heeft gevolgd. Mej. M. de Vries sprak namens Lx. B.A.S. haar gelukwenschen uit: de heer G. Brouwer namens de afd. Haar lem van den Bond van ouderwijzers. De heer Nauta uit Schoten sprak ten slotte nog namens de N.C.G.O.V. al daar. Reeds bij de opening waren er veel belangstellenden. Alle sprekers spraken de hoop uit, dat de tentoonstelling zou mogen sla gen. We gelooven wel, dat deze hoop niet ijdel is. Zooals reeds werd gemeld duurt dit geheel propagandistische feest tot en met 4 October. Een be zoek aan de tentoonstelling is zeer aan te bevelen. vriend van u, aje Paizer. vischfc ach ter het net, als ik ce::s met hem ge praat lieb. wanneer hij terugkomt". „Houd hem in alle geval een paar dagen aan het lijntje", zeide Jell, „dan bewijs je mij een grooten dienst" .Gelukkig weten wij nu, dat Pai zer tot dusverre niet weet waar zij is", zeide Jell, toen zij Chancery Lane weer verlieten. „En nu morsten we, dunkt mij, maar eens naar Petton en Sampson gaan". Dit v-as met zoo heel ver weg. en weldra stonden zij voor liet groote'ge bouw, waar gedrukte biljetten en ca talogus te koop waren. ■Teil maakte zich van een catalogus meestor en bladerde er ijverig in. „Overmorgen is er verko-pinc", zei de hij na eenige ooeenblikken. „en hier staat een Chippendale schrijftafel genoteerd". „Waarachtig, je hebt gelijk! No. 22", zeide Charles over Jell's schou der meelezend. „Zou die te zien we zen? Kom. laat ons eens gaan kiiken". „Al? zij ie zien is. en zii staat op een stil_ plekje, en er is g en opzich ter in do buurt, dau behoefden wij misschien r.iei eens da moeite te doen om er op te bieden", meende Jell. Die hoop werd echter spoedig ver nietigd. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 9