üURGENS! LAN TA WAT 7N BEZUINIGING! FIJNSTE PLANTENBOTER ÖROOTSTEN VERBRUIKER Buitenlandsch Overzicht YNCEZOnden mededeelincen a 60 Cts. per regel. EN DSN N06 VOOR DEN lAQQgying) Blanealanfl Een Scheveningsche logger vergaan De bemanning gered Te Scheveningen is bericht ontvan gen, dat de logger Sch. 38 van de reederij van Jac. den Duik Zn. in de Noordzee is overvaren en vergaan. De bemanning, bestaande uit schip per K. Klein en 11 leden, is echter gered en in Bremerhaven aan wal ge bracht. De logger was den 12en September van Scheveningen uitge varen ter haringvisscherij. NED. VEÜEENIG! NG VAN STAATS BURGERESSEN. In het maandblad van deze vereenig leg lezen wij dat op een nader te bepalen da turn in de maand December te Utrecht een wintervergadering zal worden gehou den. Behandeld zullen worden de volgen- 1. Bespreking van lxet 2e rapport in zake huwelijkswetgeving. (De voorwaar den tot het aangaan van een huwelijk en wijziging en uitbreiding der gronden voor echtscheiding). 2. Bespreking van do wansehelijkheid over het uitkomen met aparte vrouwen- lijsten bij de verkiezingen. Vanwege de afdeelingen zijn geen An dere candidaten gesteld dan door het Hoofdbestuur, eoodat bij énkele candi- daatslellimg dus de aftredende hoofdbe stuursleden als herkozen kunnen worden -beschouwd en tevens is 'het geassumeerde lid mw. Ninek BlokGruys gekozen tot lid van het Hoofdbestuur. Voorloopig zal dus het Hoofdbestuur beslaan uit acht leden. Zoodra mw. Thiel Wehrbein weer haar werk kan hervatten treedt mw. Van der HoeveBakker uit het Hoofdbestuur verbond van v ako rcan isa- ties van hoofdarbeiders. Wij ontvingen een communiqué - van ide Maandag te Amsterdam gehouden' Etichtingsvergadeiihg van het Verbond van Vakorganisaties van Hoofdarbei ders. Daaraan ontleenen wij dat ter ver gadering aanwezig waren vertegen woordigers vanMercurius, B. A. N. S., Ver. van Scheepswerktuigkundigen, Centrale Werkmeestershond, Bond van, Technici, Alg. Ned. Opzichters- en Tce- kenaarsbond. Ver. van Radio-Telegra fisten ter Koopvaardij, Alg. Apothe- kers-Assistcntcnbond, Alg. Ned. Bond van Uitvoerders en Bazen in de Bur gerlijke en Waterbouwkunde,terwijl de Vereeniging van Chefs in het Grafisch Bedrijf, hoewel niet aanwezig, reeds had medegedeeld, tot het Verbond te zullen toetreden. Nadat het besluit fot stichting van het Verbond was gevallen, kwam in be handeling een schema betreffende doel, werkwijze en organisatie van het nicu- de Verbond, dat met enkele wijzigin gen werd goedgekeurd. Het Verbond stelt zich ten doelhe'» behartigen van de zedelijke en maat schappelijke belangen van de hoofd arbeiders, het bijeenbrengen en in blij vende en georganiseerde samenwerking bijeenhouden van hun vakvereenigingen en het bevorderen van fusie tusschen die bonden van hoofdarbeiders, welke dezelfde beroepsgroepen van hoofd arbeiders organiseeren. Lid van bet Verbond kunnen zijn rechtspersoonlijkheid bezittende vak organisaties van hoofdarbeiders, orga nisaties, welke zijn samengesteld uit hoofd- en handarbeiders (of met de laatsten gelijk te stellen categorieën van werknemers) kunnen van het Verbond uitsluitend deel uitmaken voor hun groep hoofdarbeiders. Bij de verkiezing van 5 leden van het voorloopig bestuur werden uitgebracht 16 stemmen, waarvan op de beeren Bak ker (Mercurius) ió stemmen, Breijer (Opzichters- en Teekenaarsbond) i6, Jeronimus (Werkmeestersbond) 12, Kog- gink (Bond van Technici) 7, Veenhuy- sen (B. A. N. S.) 4, Veenstra (Scheeps werktuigkundigen) 13 en Willcmsen (B. A. N. S.) ia, zoodat gekozen wer den de heeren Bakker, Breijer, Jeroni mus, Veenstra en Willemsen. Laatstge noemde aanvaardde in overleg met zijn medebestuurders van den B. A. N. S. echter geen benoeming, waarna in zijn plaats werd gekozen de heer Veenhuysen, eveneens lid van den B, A. N. S. De, functieverdceling had tot' resul taat, dat respectievelijk werden aange wezen als voorzitter, secretaris en pen ningmeester dc heeren Veenstra, Bak ker en Breijer. Het secretariaat zal zijn gevestigd Berkelsclielaan 56 a, Rotter dam. Het nieuwe vakverbond is thans sa mengesteld uit 10 organisaties, welke per 1 September j.l. te zamen 20114 le den telden. Enkele organisaties moe ten omtrent bun toetreding nog een dc- de strijd om de politieke macht. uit het roergebied, fin;;: bcsl Willen de communisten in Duitsch- land trachten aan het bewind te ko men? Volgens betrouwbare berichten is, zoouls thans eerst bekend wordt, de afgeloopen dagen te Berlijn een geheime vergadering gehouden van de centrale commissie der communisti sche partij, waarin de gedragslijn der communisten, .n geval van een overneming der re geering door de commumsten werd vastgesteld. Omtrent het besloten© is het volgende bekend geworden: Er zal een oproep tot de boeren worden gericht ora vrijwillig graan en levensmiddelen te leveren. Heeft de ze oproep geen succes, dan zullen ge wapende arbeiders de levensmiddelen '11 beslag nemen. De gedieele niet-com- nuuistisclie pers wordt verboden. Alle niet-communistische leiders worden gevangen genomen. Indien aan de nieuwe communistische regeenng van eenige zijde of door eenigen persoon tegeustaud wordt geboden, dan volgt zonder pardon de doodstraf. Teekeuend voor den geest, die in deze vergadering heersohle was de uiting, die de „D. Allg. Ztg." weer geeft cn die inderdaad gedaan is: „Het lieeft geen nut, de gevangenissen to vullen; wie op het kerkhof ligt, ma'akt geen oproer meer." Terwijl de poging der communisten om te Hamburg een voorpost van het roode eenheidsfront te vestigen, voor loopig althans, mislukt is, wordt krachtig doorgewerkt aan de ver sterking van liet Saksiscli-TIiuringsch bolwerk, waarbij de consolideering van de Auholtsche en Brunswijksche buitenwerken niet wondt vergeten en te Berlijn de noodige voorbereidingen worden getroffen 0111 de poppen op het gcwenschte oogenblik aan het dansen te brengen. Een en ander zoo wordt aan 't Handelsblad gemeld mede ais reactie op en uitvloeisel van de hoüdmg van Beieren, waardoor de lijksccgeering zich in een allermoei lijkste positie geplaatst ziet tusschen Dresden en München Stresemann isschen Zeigner en v. Kahr. Hel bevel van den militairen bevel- hebcer m Dresden tot ontbinding van de z. g. proletarische „Hundertschaf- teu" dreigt thans te zullen leiden tot het acuut worden van het latente con flict. Immers: wat indien de Hunderfc- schaften met steun der soc.-commu- nslische Saksische regeering weigeren zich to ontbinden? Dan zal doorge tast moeten worden of heb rijksgezag moet abdiceeren als zoodanig. Ook thans in Saksen. Volgens berichten uit Beriijn dacht de rijksregeering intus- schcu niet aan toegevc-n: besloten toch werd, ouder goedkeuring van het ver bod der Saksische proletarische Hun- dc-rtsrlialten, de orde in Saksen te handhaven en zoo noodig daartoe ver sterking van de rijksweer er heen te zenden. Van die zijde durft men dus de krachtprosf in. Het standpunt van de rijksautoritei- ten ten opzichte van de proletarische Ilundcrschafteu, dat geleid heeft tot het vertod, hetwelk zulke ernstige ge volgen kan hebben, blijkt uit de toe lichting tot de verbodsbepaling. Daarin toch vordt verklaard, dat- bij het districtscommando uit alle dee- len van Saksen, vooral uit West-Sak- sdn, berichten ingekomen zijn van be trouwbare en bedaarde particulieren evenals van uutoriteiten over den toe stand in do industriegebieden, waar uit blijkt, dot een groot deel van do bevolking ook van do arbeiders, zeer te lijdon hoeft, onder den druk van een gewelddadige minderheid. De werkgevers en de verstandige oudere- werknemers voelen zich door deze, voornamelijk jeugdige, radicale ele menten geterroriseerd. Zij voelen zich tofcvin hun gezinsleven bewaakt en be dreigd. Zij durven niet openlijk voor htm meaning uit te komen of tegen stand te bicden. I it vrees voor wraak oefening wordt zelfs nagelaten aangif te te doc-p van strufbaic handelingen, Uit een en ander heeft het districts- commando het bewijs gekregen, dut de z.g, proletarische Kundert- sclialten* gedeeltelijk hel kader leveren aan de terrorises rende radieaie jeugd. Na de afkoudigiug van den uitzonderingstoe stand is de toestand iets vsrbefcerd 'n de streken waar troepan liggen, ci ders hebben de Hundertschaften zich v.eiuig bekommerd over den uitzonde ringstoestand. De toestand kan slechts definitief gezond worden, besluit de toelichting, wanneer de „Hunderi- schaften' verdwijnen. Interessant is nog hetgeen de cor respondent te Dresaen van de „N. Fr. Presse" schrijft over de „tegenpar tij", van Beieren. Dr. Zeigner, de Saksische premier, .(rijdt voor zijn „overtuiging", voor zijn „recht", onbekommerd om parlij- doclrine of partijgenooten, onverschil lig over de eventueele gevolgen. 'Thans heeft hij de vrije hand om geheel-naar. links koers te houden. De versterking der Saksische krach ten, aldus de correspondent, geschiedt op twee manieren. Men rust zich in het binnenland toe en zoekt naar bui ten bondgenooten. Tiet ministerie van biuutulaudscke zaken heeft een nauw keurig plan uitgewerkt voor de mobi lisatie van een reserve-politic. Volgens een ambtelijke mededeeling zijn alle maatregelen getroffen: er is slechts een oproep der regeering noodig en de reserve-politie meldt zich. Door wie zijn de mannen aangewezen? Uitslui tend door de soc. dein, partij. De par tijkaart geldt bij de melding als cou- trolebewijs. Het reservoir voor deze reserve-politie vormen de proletari sche Hundertschaften. V-oor kleeding, herinspectie, voeding, bewapening, be zoldiging is gezorgd. De aan de burge rij afgenomen wapenen zullen boven dien tor beschikking worden gesteld an'de reservepolitie. De politie zeil 3 gereorganiseerd op soc. leest. Dit een en ander blijkt wel de diep gaande beteekenis van het bevel tot ontbinding der „Hundertschaften". Dezer dagen publiceerde het orgaan van den rijkskanselier, de „Zcit", een artikeltje waaruit zou kunnen wor den afgeleid, dat Berlijn ook tegenover München. een wat krachtiger houding wil gaan aannemen. Geconstateerd werd daar in, dat de pciitiek van Beieren onder v. Kahr langzamerhand wegen heeft betreden, welke in zonderlinge tegen spraak zijn met v. Kahr'a vroegere verzekeringen, dat onder alle omstan digheden de eenheid van het rijk moet worden gehandhaafd. Volgens het blad is het er niet om te doen Beieren de macht van het rijk te doen gevoe len, maar om het terug te brengen tot den in wóórden steeds plechtig erken den plicht tegenover het rijk: de rijks regeering moet den wil hebben verde re ontsporingen van Beieren te voor komen en met den noodigeu nadruk tegenover dit land op te treden. Zulk een krachtige wil, met nadruk betoond tegenover links, zoo wel als tegenover rechts; tegenover Dresden zoowel ais tegenover München, zou wellicht nog veel kunnen redden. Maar daartoe is een sterk Berlijn noodig, Do Hundcrtsoliafton ook in Thüringen vorboden, Evenals In Saksan zijn thans ook In Thüringen de prolitarisohe Hundertschaf ten verboden. Ondanks het verhod werd toch Zondag het congres van de Saksisoho Hundert schaften gehouden. I h'ct Belgisoho schade- V - vorgoodlngsplan. l'n bfficieele Britsohe kringen is men niet geneigd commentaar to le veren op te technische bijzonderheden van het Belgische schadeveneoedings- plan, dat door de Commissie van Her stel te Parijs wordt onderzocht De Britsohe regeering juicht elke 1 ontwikkeling, welke licht kun wer pen op 't vergoed iugsprobleem toe, doch zij wenscht niet vooruit uo loopen op liet oordeel van de Belgi sche voorstellen door de Commissie .11 Herstel. Het schijnt dat het plan met groote zorg ten opzichte van de technische bijzonderheden i3 uitgewerkt. Het betreft in hoofdzaak de deelneming van de Commissie van Herstel in Duitsche iudustrieele, financieele, commercieel© en agrarische onderne mingen. Heffingen van de winst in deze on dernemingen wordt voorgesteld. Dit denkbeeld gaat uit van de gedachte aan een gestabiliseerde Duitsche va luta. daar binnenlandsche onderne mingen in Duilsche slechts kunnen worden productief gemaakt iri Duitsch geld. dat op het oogenblik buiten Duitschland niet kan worden geac cepteerd. Onafscheidelijk van net Belgische plan is dus een voorafgaan de reorganisatie: van de Duitsche fi- uaueiën. Over het Belgische schadevergoe- dingsplau schrijft de „Times": L'e eerste stap moet ongetwijfeld zijn, Duitsch)3lid 111 staat te stellen te be talen. Het Frnnsch-Be'.gische pieces tot. vorming van een Duitschen „wil tót betalen" heeft tegelijkertijd ae betalingscapaciteil tijdelijk vernietigd. Dooli de groote rijkdom van Duitsch land is niet vernield, noch de arbeid zaamheid van zijn volk. Iiotwel beide ernstig zijn getroffen. Wat daarom noodig is. is het herstel van de orga nisatie van de industrie tot een hoogte tot een zekere betalingscapaci teil is verkregen. De uitvoering van een overeengekomen plan moet nood zakelijkerwijze onder toezicht der eallieerden staan. Daarom moet een jeailiearde financieele controle ie Berlijn worden ingesteld en een der gelijke controle is tegelijk de Uileeg', •oor do hand liggende, de meest om vattende on de meest doeltreffende be lofte om te betalen, die kan worden verkregen." Duitschland heeft intusschen bezwa ren tegen het Belgische plau. De rijkskanselier schijnt de controle der geallieerde schuldeischers op liet financieel beheer van Duitschland niet e aanvaarden, althans niet in den orm, waarop zij in de technische nota verd voorgesteld. Dit ingrijpen in de financieele sou- erciniteit van de Duitsche regering zal heden besproken worden aan den Quat d'Orsay, waar men vreest, dat de con trole op de Duitsche financiën zal worv den uitgeoefend door derden, d. w. z. door neutralen. Dc Commissie van Herstel, die tot ak heeft, de betalingsplannen met elkander in overeenstemming' te brem gen, moet reeds op de hoogte zijn ge bracht van 00 bezwaren van Strese mann, Uit het Roergebied. De heer Hanecart, hoofd der Bel- Jsche delegatie in het Roergebied, heeft te Brussel en onderhoud geliai met minister Jaspar en rapport uiige bracht over de onderhandelingen, welke dezer dagen te Dusseldorf fcus- ichen de vertegenwoordigers der Fransche en Belgische regeering eenemjds en de Duitsche ïndustriee- len en arbeiders anderzijds zijn ge voerd. Uit dit rapport blijkt, dat de Duitsche industrieelen zich in toene mende getale aanmelden om onder handelingen inzake de hervatting van den arbeid, de levering van kolen on in natura te openen. De arbeiders hebben hunnerzijds in een groot aan tal plaatsen besloten het werk te hor vatten. In verschillende mijnen, die rechtstreeks door de bezettingsauto- riteiten worden geëxploiteerd, hebben uo arbeiders er in toegestemd weer aan het werk te gaan onder leiding der Fransche en Belgische ingenieurs. Voorts werd bevestigd, aldus hot rapport, dat de Duitsche mijnwerkers lieden het werk over de geheelc uitge strektheid van het bezette gebied zul len hervatten. Wat de levensrmdcje- ienvoorziening van de Roerbevolking betreft. 7.00 bedraagt het aantal wag- cons met levensmiddelen, "lie dago- Üjks het bezette gebied binnenrijden, bet dubbele van twee .maanden gele den. De voedselvoorziening is dus ver zekerd. Dc Keulscho correspondent van de „Times" verneemt intusschen, dat de overeenkomst met de Frauschon nog niet geteekend is, terwijl nieuwe moei lijkheden zijn gerezen. Wolft zou van tondieol zijn, dat het ontwerp strenge Fransche voorwaarden bevat, woike bij niet verwacht had. zoodat de zaak op het doode punt zou zijn gekomen. Uit Keulen wordt gemeld: Op de mijn „König Ludwig XII" verschenen ï'ran- schc hoofdingenieurs met ongeveer 17 in genieurs en soldaten en namen de mijn en de 111 fjiiiterreinen I t .'ni. IV in beslag. Van do directeuren, beambten j?n arbeiders word een verklaring verlangd, welke door hen werd goedgekeurd, waarin zij zich verbinden,geen sabotage to plegen -r.c: de regie in het algemeen belang vreedzaam overleg samen te werken. De regeling der schadeloosstellingsaanspra- ken is een zaak der legeeringen van Frankrijk en Duitschland, zegt do verkla ring verder. De betaling der loonen en andere uit gaven geschiedt van 11 October af door de Fransche regio. De mijndircetie alsmede de commissie, welke do onderhandelingen zal voeren, protesteerden tegen de bezetting en be hielden zich liet récht op schadevergoe ding van het rijk voor. Op een verzoek der Duitsche autoriteiten 1 industrieelen om de bezettingstroepen uit de werkplaatsen terug te trekken, liet de commandeercnde generajii van het bruggehoofd Dusscldorp mededeelen, da: de bezettingstroepen er voorloopig ge handhaafd moeten worden. Verspreid nieuws De economische crisis in Duitschland Duurterelletjes te Berlijn. ootion en gewonden gevallen. Ook Dinsdagochtend zijn in verschil lende declcn van dc stad weer levens middelen-relletjes voorgekomen. In het centrum der stad, bij het Berlijn- scbe stadhuis, kwamen tegen den middag duizenden demonstreerende werkloozen bijeen. Toen de politie een dcinonstratic-optoeht trachtte uit een te jagen, werd de menigte hand tastelijk tegenover dc politiebeamb ten, die genoodzaakt waren van hun schiotwupens gebruik te rnakeu. Eén persoon werd levensgevaarlijk, twee anderen werden zwaar gewond. De demonstraties duren nog voort. Ook in het noorden en oosten van de stad cn eveneens in Schöneberg, wordt gedemonstreerd. Een deputatie van de in het centrum der stad de monstreerende werkloozen heeft een onderhoud gehad met vertegenwoor digers van het gemeentebestuur, dat daarna in buitengewone vergadering bijeen Is gekomen om te overwegen iii hoeverre het voor do stad mogelijk is, een bijzondere steunactic voor de werk loozen op touw te zetten. Blijkbaar vreest men van regee- ringszijde, dat de ongeregeldheden door de communistische agitatie een nog ernstiger karakter zullen aannc men, want de geheel© regeeringswijk is sedert hedenochtend door sterke politic-afdeelingen afgezet. Men mag do straten alleen nog met een politie pas passeeren. Nader wordt ons uit Berlijn geseind Do demonstration van werkloozen ei( levensmiddelen-onlusten hebben Dins dag te Berlijn voortgeduurd, vooralle dc nabijheid van het Berliner en Schö- ncbergcr Raadhuis, waar de werkloo zen trachtten binnen tc dringen. Dc po litie moest eindelijk van de wapenen gebruik maken, waarbij dooden en ge wonden vielen.- Het regeeringskwartict m de Wilhclmstrasze :s voor alle zeker heid afgesloten. Schupo's waren met vrachtauto's aangevoerd om de orde .te herstellen. Een groot aantal demonstranten werd gearresteerd. AMERIKA EN ENCELAND. Sir. Johnston Forbes Roberfson heeft op de Universiteit te Aberdeen een red© gehouden voor de afdeeling van de Yolkenbondsvereenigiug. In deze rede heeft bij uitvoerig de vriend echap lussdien bet Britsche Rijk en Amerika besproken. Hij wees op de gemeenschappelijke belangen en de geschiedenis van beide landen, die veel overeenkomst vertoont. Hij gaf aan het- slot van zijn rede in overweging geen geheimzinnige politiek tegen over elkaar te voeren doch openlijk de wederzijdscho bedoelingen te verkin- recht op salaris, Kostgeld cn ronfeze* gels ANTWOORD: Wij kunnen uit uw. vraag niet geheel de juiste toedracht der zaak opmaken. Heeft mevrouw u zonder dringende redenen op staan den voet ontslagen dan kunt u eetf maand schadevergoeding vorderen. VRAAG: Waar moet men zich op; geven voor opleiding tot matroos btf de marine ANTWOORD: Bureel van den gar nizoenscommandant in dc Cavalerie- kazerne alhier. VRAAG: Mijn knecht verlaat ove* drie weken mijn dienst. Er moet even* wel door hem nog 75 bekisting voor Haarlem betaald worden. Ik kan we kelijks 11.80 inhouden, maar kom dan niet aan het bedrag van f 75. Nu komt er ook nog een vordering van Heemstede van 10.86. Mag ik dit laatste bedrag in mindering bren gen van het aan de gemeente Haar lem toekomende? ANTWOORDNeen. U moet o. 1* doorgaan met te voldoen aan dc eer ste vordering, zoolang u loon hebt uit te betalen, VRAAGMijn jonge kippen eten eenige dagen zeer weinig, waardoor zo erg mager zijn gewordenook zijn 7.0 erg lusteloos. Zij staan veelal to slapen en schudden dan eenigszins met hun kop. Overigens vertoonca ze niets bijzonders. Kan hier iels to gen gedaan worden? Hok cn ren zijn goed'droog en voldoen aau allo ei- scben. ANTWOORDGeef uw kippen voorloopig licht verteerbaar en krach tig voedsel, zooals rijst met vleesch- afval gekookt, een goed ochtendvoor en veel groen voer en een flink stuk aluin in het drinkwater. VRAAG Mijn zoon is getrouwd. Hij heeft vrij wonen, doch moet 3 bo- lasting betalen, volgens dc huurwaar de der woning. Is dit juist 7 ANTWOORD Ja. "Voor de perso neels belasting is ieder bewoner of gebruiker van een perceel belasting plichtig. In dit geval wordt 't bedrag der huurwaarde door schatting be paald. Eïïflrlek tooï Mgen VRAAG: Ik beu als dienstbode voor dag en nacht in bol rekking, en verdien f 6 per week. Ik moet over een vol jaar f 11,42 belasting betalen, is dit juist? Ik beu 21 jaar cn dacht dat een dienstmeisje geen belasting behoefde te betalen. ANTWOORD Ieder die J 600 of meer verdient moet belasting beta len, dus ook dienstmeisjes. Behalve het loon wordt een bedrag voor kost en inwoning gerekend van ongeveer f 500. VRAAG Ik ben vaste werkster. Mevrouw is 6 weken weg geweest. Heb ik recht op 6 weken of op 3 we ken loon ANTWOORD: Gewoonlijk gaat het loon door bij afwezigheid. VRAAG Ik heb mevrouw den dienst opgezegd zonder datum tc bepalen, daar mevrouw zoide, dat ik wel direct kon vertrekken. Ik ben gehuurd per maand. Over hcevccl maanden heb ik N.V. „DE TIJDGEEST" Trekking van 1030 nummers ten overstaan van Notaris A. G. Mulle Dinsdag 16 October 1923 Prijs van t 1500 18113 J; 1003 14306 19473 19753 20C53 4CO 4394 7293 7363 12170 14S18 16259. 200 2732 6556 7516 10377 14979 17823 100 3195 3S62 6C09 64SS 6573 7495 7571 S1S5 8756 11636 14839 14970 1512S 16098 16413 17007 17122 17819 17857 1S003 - 'v Prijzen van f 93.— felgen geld) 28 3 433 -14S5 5494 9286 11624 13359 15635 18213 40 77 4ÖÜ4 97 SS16 11969 70 15976 I9U67 49 3524 £6 5568 10504 12Ü02 13917 16030 19181 67 66 4713 6134 81 9 68 16323 19277 85 3619 24 68 ICóOö 1211614098 54 19313 164 6 4 25 6250 10704 12245 14157 83 23 76 3741 49 58 30 93 66 16S70 00 253 3614 63 6306 40 12518 14253 83 I9I46 66 93 94 25 I0:.-y 1 17 14/13 15992 l;)503 463 3920 49^6 610210955 12755 57 17112 19652 1072 4016 24 92 67 S914S46 17201 68 1194 45 61 6536 11095 12991 92 17331 19704 1228 4100 71 688911 ISO 12967 94 17743 19800 46 6 49=2 7192 11347 13324 99 72 20041 2377 30 95 7695 11-144 33 14927 89 20359 2427 4205 5074 78-7 83 13414 35 17822 20503 2579 80 5143 8120 11540 13571 59 88 20615 2683 97 5230 8255 11621 13638 69 18111. 2S55 43JÖ tl 8416 37 13733 86 13 89 95 63 8725 45 54 93 30, 3053 4406 73 8316 71 92 98 38. 3350 23 5414 8912 11757 13804 15017 52 3422 49 57 17 88 5 15199 12', 35 53 92 9069 11801 31 155/5 84 Later aflosbaar/ 4 2414 4472 6479 9517 12218 14506 16033 18129 6 63 74 81 18 61 11 40 32 19 2571 77 85 70 94 22 43 43 20 2770 79 96 75 12300 25 '45 47 21 96 85 65U9 9622 16 49 52 57 35 2827 95 15 52 17 73 74 70 36 38 4503 17 9732 66 8916IU7 74 38 2572 25 20 9833 91 98 17 79 61 77 62 25 9910 12418 14604 43 82 75 90 82 37 40 56 14 53 83 77 96 9U 33 4-1 79 22 80 18242 81 30U6 4660 53 68 12545 32 84 00 84 75 85 10143 07 05 86 65 87 10 4737 95 1U202 83 75 1(3233 82 83 59 3d 98 -10 89 89 41 S4 87 61 76 6626 bl 12635 93 43 87 109 86 83 5/ 10413 36 14705 16305 92 26 3226 85 6713 34 85 6 11 18316 33 36 92 IJ 9212713 16 53 18 3D 3314 4863 6812 10526 41 36 95 18528 79 30 54 24 51 49 37 16405 41 90 7-J 5J 26 51 5-4 48 18 94 205 2450 57 S3 56 72 71 5/18509 8 o 7 4914 6990 58 12815 87 58 51 22 74 23 9 9912934 tO 76 1S739 38 3511 29 95IQ6H 93 92 IC510 ISÖ29 41 3515 33 51303/ 9316664 7/ 45 2-3 70 7226 19 95 14828 Ti 1S910 52 33 5026 M 72 13168 4b 16724 ij 59 47 2 7 841072913202 63 4019036 97 43 5161 7353 SU 34 85 57 42 323 372Ö 5200 7PJ9 13341 9816828 44 3o 30 19 47 1032113436 14^4 77 62 77 37 i 32 r 69 38 32 6 95 8D 4J5 43 52 71 78 13513 12170/3 86 76 55 65 7716 81 .81 15 82 8/ 92. 03 71 73 82 I 86 1717IUÜ yj 519 86 7805 97 »J l'J 19 19110 000 3S03 95 8Pl9 10912 13641 20 44 19241 33 20 5-J15 32 15 J8 26 47 19325 3/ 21 18 S3 13 59 „3 48 Ji 709 30 25 8122 21 13712 29 87 4i 45 - 31 17223 72 02 hl 84 »7 3312 71 8207 70 52 66 18 81 18 71 50 42 80 |95J5 90 30 88 40 7o LO 431735o 19615 >14 34 90 3d 78 b3 54 79 19705 17 44 5=03 7311079 05 5617420 7/ £6 45 24 91 ^313003 i SJ 31 90 413 40U 8331 ,29 00 92 «8IS885 70 22 5600 35 03 0415000 7y iyy?2 118 24 59 8407 11226 71 15160175)9 2UU24 49 j 28 73 bj 1142J 13C07 67 ÏVW/iSJ]28 td 28 79 8555 11529 23 15153 23 ui 205 58 92 v2 6J 47 25 04 86 25 to 5843 97 11605 43 33 77 88 40 4108 7o 44 05 01 1771/20233 51 21 5564 10 82 75 C6 40 93 52 37 74 'Ai 84 1404215255 37 203UO 53 72 6062 43 b3 30 70 58 29 02 98 64 45 89 01 71 71 50 73 4213 09 00 93 96 84 9U 63 309 ,17 88 tO 11724 14124 &3 178W 69 63 29 6106 872211820 41 94 8 20430 80 - 36 22 21 21 4615303 16 90 125 37 -: 23 01 40 bl 31 17 03 32 -41 56 8821 94 63 93 21 20510 40 46 70 47 11911 72 15427 44 40 49 77 6239 63 12 'i 91 i4 48 49 92 6300 01 59 57 1d619 70 20633 7 4393 1 92 93 8-1 76 75 -73 3 16 i 7 9023 12008 14336 15706 81 20720 5' 76 ':-21 93 21 4 1 67 84 21 1 77 24 91*3512117 54 15824 17925 3 1 4402 j 29 95 29 93 36 44 33 7 .3-70 97 30 14406 70 50 49 2 l> 4 6404 92C2 56 15 15969 18014 52 3 17 28 3 67 17 16012 I A 209UÜ 3 20 40 68 - 84 71 3218106 3 22 j 49 S4 8/ 92 33 7 6 ou 05 9419 12298 14502 34 12 B Vorige lijst stond: 20CS9" vervalt* V:Cc" C275" mïY 9275".

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 7