JURGENS? Mil BEZUINIGING7 FÜNSTE PLANTENBOTER 'en dan nog voor den iaaa grootsten verbruiker lUWQULDEN Buiteniandsch Overzicht Treinroof bij Ede De bestolene door een sigaret bedwelmd. TJit Ede wordt aan de Tel. ge meld in deu trein Utrecht-Ede is Z011- da<r j.l. iemand beroofd1. De heer \V. uit Ede was. naar thans gebleken is, na het rooken van een sigaret, welke hem aangeboden was, door twee on bekende „heeren", in diep?n slaap gevallen. Later kwam hij tot de ont dekking f 900 te missen. EINDELIJK GEARRESTEERD. - lm een dor v.oornaamste hotels te Hilversum arriveerde oen 22-jarig jongmqfigöh, F. genaamd, -woonachtig te Arnhem. Hij was ïin het bezl van een motorrij wiel mot zijspan wag^u, welke m een ga rage in do buurt was gestald. F. deed zich allerkeurigst voor en was spoedig goede vrienden met een der zoons van den hotelhouder, jnet wien en- kelo motortoclujes .werden gemaakt. He benoodigde benzine verstrekte de garage houder, mot -wien zelfs onderhandelingen werden aangeknoopt over het ruilen van den nieuwen „Henderson" met een auto. Het jomguienscli wekte niet de ruimste achterdocht en maakte ook geen buiten sporige verteringen. Hezcr dagen des avonds maakte hij nog een niotortocluje, doch keerde mict terug. Hij was uh in de" Kerkstraat door de politie gearresteerd. Hos middags had de politie uit Arnhem een telefonisch verzoek ontvangen, om P., die zioli ver moedelijk te Hilversum ophield, aam te houden. Het jongmensoh was nl, niet zoo on schuldig als hij zich voordeed. Hij had reeds eentgen tijd de vader lijke woning heimelijk -verlaten met me deneming vaia een bedrag van f 1700 teil nadeelo zijner ouders. Hij maakte een reisje maar Keulen, vervolgens naar Ant werpen en toen het geid voor een groot deel was opgeteerd,, kwath hij weder maar Holland en nam zijn intrek in een hotel te Hilversum, totdat hij werd geknipt. Het motorrijwiel werd wi beslaggenomen, als mede verschillende voorwerpen, welke zich op de kamer van. k. bevonden, o.a. een geladen browning. Bij het onderzoek in het hotel was k. zelf aanwezig en be tuigde den hotelhouder zijn leed, dat het mooie leventje zoo spoedig was afgeloo- pen. k. is maar Arnhem overgebracht en ter beschikking gesteld van den ooinmis 6aris van politie aldaar. De moordaanslag te Groningen. De dader aangehouden. Dinsdagmorgen is te Wildervank ten huizo zijner schoonouders aange houden do dader van den moordaan slag to Groningen. Hij was niet in het bezit van ©enig gold. Door de re cherche wordt daaromtrent; een na der onderzoek ingesteld. De schoon ouders en zijn vrouw verklaarden niets van de toedracht der zaak t© weten. Hij was 's nachts op de fiets naar Groningen geweest- en kwam ook terug. De dader heeft bekend en wordt op transport naar Groningen gesteld. De politie te Wildervank en die van Groningen hebben den dader gevat. DE POSTCHèQUE- EN CIRO- DIENST. In een te Amsterdamgehouden vergadering heeft zich gevormd een voorloopig comité tot bescherming van do belangen van rekeninghouders bij den postchèque- en girodienst voor Amsterdam en de provincie Noord- Holland. De bedoeling is, dat de re keningshouders zoo noodig mede in vloed zullen kunnen uitoefenen op den gang van zaken, zoowel ten aan zien van de moeilijkheden die vele re keningshouders thans dooi1 de stop zetting ondervonden, als t3n opzichte van de verdere .werking van den dienst, COÖPERATIEVE VEREENIC1NC VAN SPOORWEGPERSONEEL. Naar do Maasbode verneemt heb ben 2685 leden van de Coöp. Vereeni- ging van Spoorwegpersoneel „Voor Allien;" van de gelegenheid gebruik gemaakt om vóór 1 October voor het lidmaatschap te bedanken en zich op die wijze te onttrekken aan de door do statutenwijziging op de leden ge legde verplichting tot heb bijdragen van f 40 in het waarborgfonds, zoodat heb ledental pp 1 October 7025 be droeg. Hoewol liet dientengevolge niet mo 'gelijk is aan den oorspronkelijk door de directie geuiten wensch, om het aan de Nederlandsohe Spoorwegen verschuldigde bedrag met ongeveer f 400.000 te verminderen, thans ten volle te voldoen, heeft de directie met eene verminderde aflossing genoegen genomen op den grondslag van i" 40 per lid. mits voortgegaan wordt met heb nemen van maatregelen tot ver mindering van de lasten der vereeni- ging, zoo noodig door reorganisatie van het bedrijf. Aan dien laatsten wensch wordt reeds tegemoet gekomen, doordat de uit do leden benoemde commissie in samenwerking met het 'hoofdbestuur, plannen beraamt, welke binnen kor ten tijd aan heb oordeel van de leden zullen worden onderworpen. DRUKKERIJ LOURENS COSTER Uw uiterlijk? Wel verzorgd. Uw kleeding? Prima. Uw ontvangkamer? Intiem, gezellig. Uw personeel? Beleefd, voorkomend. Uw drukwerk? Bel 122 op en ook dit zal naar wensch rijn! GR. HOUTSTRAAT93, HAARLEM INGEZONDEN MEDEDEELINCEN 5 60 Gts. per regel. LANTA DE RIJNLAND-REPUBLIEK AL IN DE VERDRUKKING. TE AKEN ZIJN DE SEPARATISTEN DE MACHT AL KWIJT. ERNSTIGE COMMUNISTISCHE ONLUSTEN TE HAMBURG. HET BETAALMIDDEL IN DUITSCHLAND. De vrije Rijnlanders zullen liet vermoedelijk niet halen. De bijval dden zij ondervonden hebben iet groot, zoodat de aanhang onvol doende blijkt voor het met kracht door- setten van do»be\veging. Te Aken is het rijk der separatisten sl uit. De T elegraaf-corresponöent sein. daarover De onlusten in Aken duurden Dins dag den geheelen middag voort. In de Ludwigsallec drong men de woning' den heer Muhleneisen binnen, vau n 'smorgens de winkel in het an dere deel der stad bestormd was. De zeer fraaie inboedel werd in stukken geslagen. De vleugelpiano op de eer ste etage werd uit het venster gewor pen. Tegen tweo- uur in 'den namiddag speelde zich voor het regeeringsge.bouw dat nog in handen van de separatisten is, het laatste gedeelte van de histo rie af. Het was'een drama, dat'tenslotte op een operette ging .gelijken, wanneer 3e ernst 'der feiten niet zoo groot ge weest was. Het centrum der stad was voor het grootste gedeelte afgezet. Het volk was ïutusschen langzamerhand opge drongen en communisten die door de politie niet konden worden tegengehou den deden plotseling een aanval pp 't regeeringsgebouw; schoten /weerklon ken, de aanvallers gingen op de vlucht, eenige gewonden cu een doode achter latende, die door het Roode Kruis weg gehaald werd. Dan komt een bataljon schupo's onder leiding van inspecteur Berthold en cischt o-vergeving van het gebouw.- Dit wordt door de separatis ten geweigerd. Als de politie binnen wil dringen, waarschuwt een der s?pa- ratistenleiders, da* zoodra zij de deur zullen trachten te openen, een salvo zal worden afgegeven, en inderdaad ver schijnen. een twintig of dertig sépata- n aan dc verschillende .vensters van het gobouw, en richten hun revolvers op de politie. De schupo's treden terug cn dringen het publiek achteruit tot op een hon derd meter afstand. Eenige Belgische officieren van het bezettingsleger blij- nog in dc nabijheid van het ge bouw staan, terwijl een delegatie van de intcrgcailieerd-e Rijnland-commissie,- waaronder eenige Lngelsche hoofd officieren met. het oog op den ernst i den toestand uit Keulen gekomen, op het plein .voor het gebouw bespre kingen houdt, en afwacht wat gebeu ren gaat. Een aantal internationale journalisten, cinerna-operateuren en fo tografen blijven eveneens in spanning het komende afwachten. Weder gaat de politie van de straat af met de separatisten-leiders onder handelen cn verzoekt hun zich over tc geven. Nadrukkelijk verklaart de heer Deckers namens de aanwezigen in het gebouw, dat aan overgave niet gedacht wordt en het regeeringsgebouw tot het uiterste zal verdedigd worden. „Over ófe lijken van ons zult gij eerst binnendringen," zegt hij. Een bedenktijd vgt» een kwartier wordt gegeven, doch f als het drie uur is beveelt dc politiecommandant„Aan vallen!" Er heerscht een nerveuze spanning. Nogmaals worden ide nieuwsgierigen voor het gebouw aangemaand, zich te verwijderen. Een ladder wordt uit het nabijgelegen telegraafkantoor gehaald en tegen een. der vensters gezet. Uit de open ramen van de eerste verdieping liggen mannen gereed om te schieten schupo-officier, hiervoor aangewe- klimt de ladder op, terwijl anderen hunne revolvers op de menschen boven richten, die tot het uiterste bereid schij nen, e man klimt naar boven en is reeds halverwege, als plotseling een der hoofdofficieren der iniergeallieerde Rijnland-commissie toeloopt, met zijn wenkt en hem gelast' naar bene- 1© komen De man gehoorzaam:. officier richt zich daarop lot den ec:rur on verbiedt hem namens de commissie het gebouw binnen "ie tre- cn een 2uchi van verlichting gaat op. Dóch vat zal er verder gebeuren? De hoofdofficier geeft den .schupo's last de menschemnassa terug te dringen. Dit geschiedt. Alle -straten in de nabijheid worden ontruimd. Dan begint een der separatisten, ze kere Bronhaus, tegen de menschen be neden te spreken „Wi; .trillen het goede," zegt hij. „Wij willen vriendschap met Frankrijk, Bel gië en Holland. Wij zijn niet de oorzaak van dat alles. Dat zijn de Pruisen, die ons Rijnlanders steeds geknecht heb ben. Doali wij zullen als Rijnlanders weten tc sterven, en wat er bok ge schieden gaat, wij zullen ons- niet over geven. Wij weten, dat wij het hier ver liezen omdat wij te klein in aantal zijn. Het bloed dat vloeien gaat komt niet op ons hoofd neer. Gij, daar beneden bidt voor ons." Dan wordt een brief naar beneden geworpen, een afscheids brief. Dan plotseling komt een auto aan rijden. De inspecteur'van de Belgische veiligheidspolitie Pec-ters stapt uit de zen auto. Met den secretaris treedt hij binnen. Een korte bespreking tusschen djn inspecteur der veiligheidspolitie en de leiders der beweging volgt. De hoofdingang cn de trappenhal van 't gebouw zijn gebarricadeerd. De ver dedigers zijn in totaal zestig man, mecsi uit Aken, en vertellen dat reeds in den morgen een aantal lien in.den steek ge laten heeft. Proviand hebben zij nog genoegeen paar honderd brooden cn eenige dozijnen doosjes sardines liggen in een'hoek. Een vrouw, ook een sepa- ratiste, is bezig koffie te zetten. De bespreking is afgeloopen en de heer Peeters deelt mede, dat maatrege- len genomen zullen worden om de sepa ratisten te beschermen. De staat van beleg zal worden afge kondigd in verband met de. plunderin gen. Verboden zullen worden samenscho lingen van meer dan vijf personen en na zeven uur 's avonds tot vijf of zes uur 's morgens zal niemand zich meer óp straat mogen begeven,.Het bevel zal direct in werking treden. Het zou niet verwonderen als de Rïjnland-i'epublick in Aken in. stilte verdwijnt, op dezelfde irij-ze als zij in den nacht van Zaterdag op Zondag ge komen is. De spanning is geweken, en dan begint het laatste bedrijf van den mid dag, die op een operette, een comedie gaat gelijken. De fotografen en cinema- operateuren zijn naar voren gekomen. Men gaat de groep fotogrdïeeren. De heer Deckers iwordt afzonderlijk ge filmd., Een A'nierikaansóh journalist haalt een revolver uit zijn zak, een der belegerden heft de sleutels van bet regeeringsgebouw omboog, en onder gelach van allen worden ook zij ver eeuwigd. Sohupo's staan op eenigen 1 afstand. Het gebeurde is onwezenlijk, een too- neelstuk schijnt het, alleen gemaakt voor-de film en de krant, een bedrijf uit een cin.eima-drama waarin de sepa ratisten, schupo's en militairen de spe lers- zijn. Doob wanneer wij de Pont- sjrasze passeeren, dringt een menschen- raenigte een buis binnen waar een Son- derbuendler woont. Men hoort schoten vallen en ziet een vluchtende menigte. Een ambulance rijdt aan, een zwaar en een lichtgewonde worden weggedragen. Een paar huizen verder, een separatist wil zijn woning verdedigen. Hij houdt het even vol,- dan vlucht hij en eenige oogenlblikkcn later vliegen zijn meu bels en keukengerief in stukken de straat op. Een uur later is alles rustig, de staat van beleg is in werking getreden. Terwijl dus dc separatistische- Putsch in Aken vrijwel is onderdrukt, is het den separatisten Maandagnacht gelukt, Bonn te bezetten. Alle openbare ge bouwen, ook het raadhuis, zijn in hun handen'. Omtrent de 'bezetting van Bonn wordt nader gemeld, dat bij de pogingen der separatisten om het stadhuis te be zetten botsingen met dc politie -ontston den, Dit gaf den Fransohcn-aanleiding om in te grijpen, en or.der Fransche bescherming bezetten daarop dc sepa ratisten de openbare gebouwen. Omtrent de Tutsch is Wiesbaden wordt nog gemeld, dat Dortcn door zijn .Stosstruppe" Maandagavond tegeu S tur bet raadhuis liet bezetten en de gemeente-ambtenaren arresteeren. In- lusscbcn verzamelden zich voor het stadhuis groote mcnschcnmassa's, die door uitroepen en joelen tegen het op treden der separatisten demonstreerden. De mannen van Dortcn joegen de me nigte met de wapens uiteen. Voor het hoofdbureau van politic ontstonden al spoedig weer groote samenscholingen. Ook hier traden de separatisten met.de wapens in de hand op. Er zouden 10 personen gewond zijn. Tenslotte ver schenen Fransche troepen, die het plein voor het raadhuis, het hoofdbureau van politie en het gebouw van den regee- ringspresidént afzetten. Dinsdagoch tend trokken door de straten van Wies- baden sterke Fransche patrouilles met machinegeweren. De ordedienst in de stad wp'rd't door de separatisten uitge oefend. Dc vakvereenigingen hebben te Wiesbaden de algcmecne staking ge proclameerd. In Trier hebben vertegenwoordigers der coalitiepartijen zich met dc bezet tingsautoriteiten in verbinding gesteld, ten einde zich plechtig te-gen het stre ven tot afscheiding te verklaren. Onder hen- bevond zioli ook de centrumsafge vaardigde dr. Haas. Op den weg naat huis werden de onderhandelaars door separatisten gearresteerd cn wegge voerd. Op voorstel van den regeeringspresi- dent van Dusseldorf, Griitzner, zal over al waar .communisten of separatisten zich van de heerschappij meester 'ma ken, de uitbetaling der werkloozen- ondersteuning worden gestaakt. - Iri Trier hebben de separatisten het regeeringsgebouw en het raadhuis bezet Cn de politie ontwapend. De ambtena ren werden aangespoord, zich bij de separatisten aan te sluiten, doch deze weigerden. Twee der ambtenaren wer den daarop met geweld verwijderd; het lot der anderen is nog onbekend-. In Mainz is een politiedistrict in handen der separatisten gevallen; ove rigens is de politie daar nog meester van den toestand. Volgens de laatste berichten z'ijn de separatisten zelfs geheel uit Mainz ver dreven. In Gros-Gerau bij Darmstadt heb ben de werkloozen zich bij de separa tisten aangesloten. iooo separatisten trekken Duisburg binnen om daar de openbare gebouwen te bezetten. Hun vlag woei van het raad huis. Coblenz, dat ook eerst door de sepa ratisten bezet was, is weer van hen be- vrijdj Do separatistische beweging ook in 't Roorgobiod. De separatistische beweging is ook in het Roergebied begonnen. Dinsdagmorgenhebben de separatisten met ondersteuning der Belgische troe pen Duisburg bezet en de politie ontwa- Men verwacht, dat een separatistische beweging ook naar Obcrhauscm en Ham- Een direotorium der separatisten. Het bestuur der separatistische partij heeft een directorium gekozen, dat van volledige volmachten is voorzien. Twee zijmer leden zijn Matthes voor Noord- Rijnland, en Dorien voor Zuid Rijnland. Drie gedelegeerden van dit direotorium hebben zich bij den boogen commissaris Tirard vervoegd en 'hem een verklaring overhandigd, waarin wordt gezegd, dat de separatistische partij zich verplicht achtte zich van het gezag meester te ma ken 'en de Rijnrepubliek uit ie roepen in de bezette gebieden wegens den algemee- men' nood, waarvoor de Rijnlanders niet ■verantwoordelijk zijn. Zij voegden er aan toe besloten te zijn de bepalingen van het Verdrag van' Versailles in acht te nemen en zioh ie voegen naar de besluiten der bezettingsautoriteiten. Tirard antwooxdde dat, nu de separa tistische beweging in enkele steden in het bezette gebied een feitelijk bewind vormt, het hooge commissariaat de Rijnlanders verantwoordelijk acht voor de openbare orde in deze steden tegenover de bezet- tingsauioriieiten. Eenzelfde stap is bij de Britsehe 'en Belgische hooge commissarissen gedaan. Ernstige communistische onlusten to Hamburg. Maandagnacht zijn in Hamburg ern stige ongeregeldheden ontslaan. Dc communisten hadden van de onzinnige prijsstijgingen van Ue laatste dagen gebruik gemaakt om de bevolking op te hitsen, 's Nachts om drie uur nu werden op verschillende plaatsen in dc stad de wachtposten van dé Sohupo bestormd, en voor een deel gelukte het den communisten, dc politie tc ontwa penen. Bij het aanbreken van den dag kreeg de politie echter versterking en na een heftig vuurgevecht gelukte het tegen aebt uur, het grootste deel dei wachtlokalen weer te bezetten. Intus- schen was een groot aantal levensmid delenwinkels geplunderd. Dinsdagoch tend werden op verschillende plaatsen van de stad vuurgevechten tusschen de politie en de betoogers geleverd. Om enkele wachtposten der politie wordt 'nog gestreden.- Nader wordt gemeld Bij de straatgevechten te Hamburg «ijn zeven beambten der politie doodge schoten en iQ zwaar gewond. Aan de zijde der communisten vielen1 14 dooden en 10S zwaargewonden. Bij het verzenden van dit bericht werd cr in de voorstad Bartnbeck nog hevig gevochten. De politie verspreidt een communi qué, waarin wordt medegedeeld, dat zij den toestand volkomen bcheerscht eu reeds nu kan worden gezegd, dat do breed-opgezette communistische Putsch poging is afgeslagen. Coen brood te 'Berlijn. Sedert Maandagochtend is in de meeste bakkerswinkels te Berlijn geen brood te krijgen. De menschen staan in lange files te wachten tot de winkels weer opengaan. Er is bekend gemaakt, dat Dinsdagmiddag een beperkte hoe veelheid brood zou worden verkocht. Naar het heet bobben dc bakkers geen voldoende meel ter beschikking. Te. Berlijn zijn nu weer tijdelijk broodkaarten ingevoerd. De regeering heeft de medewerking ingeroepen van de graanboeren om ko ren in tc leveren. De maatregelen' der Rijks- regeering inzako de waarde vaste valuta, Naar aanleiding van do stappen dei' vakyreenigijigen heeft de rtgeering een proclamatie uitgevaardigd, waar in zij mededeelt, dat de stukken der goudleenins1 ter waarde van een, twee en vijf dollar nog iu den loop dezer week in grooten getale in de circulatie zullen worden gebracht en verder ook stukken van lager waarde. De regeering heeft opdracht gegeven biljeten van 1/10, 1/4 en 1/2 dollar jte drukken. Den industrieelen ondernemingen, die voldoende waarborgen omtrent de opgave van .hun waardevast geld kun nen bieden, zal op haar verzoek 'wor den toegestaan waardevast noodgeld uit te geven, teneinde zoo spoedig mo gelijk een gedeelte der loonen waarde vast te kunnen uitbetalen. Inmiddels wordt het drukken der nieuwe ,,Rentemark"-bil.iettèn met volle kracht voortgezet. 'Beieren en het Rijk, Do politieke kringen te Berlijn zijn pessimistisch gestemd over het. zoo genaamde compromis met Beieren. -Verwacht wordt, dat dit op niets zal uitlooiïen. Verspreid nieuws DE IERSGHE HONGERSTAKERS. Nieuws van de hongerstakers ia de Mountjoy-gevangenis ontbreekt, doch allerlei geruchten doen dc ronde. Een vaji de hongerstakers, die van Mount- joy naar New Bridge werd overge bracht zou gestorven zijn in de ge vangenis. Bit is tetreirei HEEMSTEDE. RAADSSTUKKEN. B. en W. ad- viseeren gunstig op een verzoek van den heer J. C. Peereboom alhier, om afwijking van de rooilijn langs de Cas par Fagellaan Vöor een door hem té bouwen woning op het perceel gelegen ten westen van de Caspar Fagellaan, hoek Adriaan Pauwlaan. DE AANLEG VAN WECEN EN DE VERLICHTING OP ZUIDERHOUT. Bij raadsbesluit van 19 Juli zijn B. en W. gemachtigd om met het bestuur der Exploitatie Maatschappij van On roerende Goederen „Zui'derhout", al hier, eene nadere regeling te treffen in verband met den aanleg van wegen en de verlichting op Zuiderhout. Ingevolge nader overleg is de maat schappij bereid reeds direct over te gaan tót aanleg van het gedeelte van de Willem 'de Zwijgerlaan tusschen Craijenesterlaaai en Craijenestervaart, bedoeld sub B van genoemd besluit. Zij zou om dit gedeelte weg weg tegelijk met de Craijenesterlaan en de Zonnekade, bedoeld sub A van het Raadsbesluit aan 'de gemeente kun nen overdragen #en tevens in verband met de moeilijklieden om tijdig de be noodigde straatkolken te verkrijgen, den datum vim 1 November 1923 wen- teg el ij It met do Craijenesterlaan" 192-1B. en W. kunnen zich met dit verzoek vereenigen en stellen voor gevraagde uitstel te verleenen. Nog kunnen zij médedoelen, dat thans ook nu do aanleg aan genoemd gedeelte Willem de Zwijgerlaan yast- sta at, zoo spoedig mogelijk zal worden overgegaan tot uitvoering van het -raadsbesluit van 22 Februari 1923 tot het maken van een hulpbrug over do Craijenestervaart ter verbinding van Park Zuiderhout met Park Bronstee. Gemeenteraad, Vergadering vara den Raad dor Gemeente Heemstede op Don derdag, 25 October, des avonds om 8 uur. Agenda: 1. Notulen van 27 September j.l. 2. Ingekomen 6tukken. 3. Aanwijzing onderwijzer voor het open baar Vervolgonderwijs (S0). 4. Verhuur vara tuingrond aan de Prin- senlaan (91). 5. Afwijking bouwplan Land en Spaam- zicht (86). 6. Afwijking bebouwing Craijenestersim- gel (92). 7. Afwijking rooilijn Caspar Fagel laan (93). 8. Voorschot aan de Woningbouwver- eeniging „de Haemsïede" (94). 9. Wijziging besluit iu zake aanleg van wegen en verlichting op Zuiderhout (95). 10 Benoeming van een lid der Schat- lingscommissie voor de Rijksinkomsten- belasting. B. en W. bevelen voor deze be noeming aan den. heer P. J. J, van den Putten, Kerklaan, alhier. 11. Voorloopige vaststelling van de Te- kenning der Gemeente en hare bedrijven, alsmede van het Burgerlijk Armbestuur over 1922. 12. Vaststelling kohieren Hoofd. Omslag 13. Ontheffingen Hoofd, Omslag, ZANDVOORT. Ve,rg ador ing „Gemeen-, tie bel a ng". Op Donderdag 25 October a.s. houdt de vereeniging „Gemeentebelang" een ledenvergade ring, waarin o.a. de nieuwe statuten vastgesteld en de houding der veree niging inzake de wethoudersbenoe ming besproken zullen worden. De loonen b ij, d e Werkver schaffing. In de laatstgehou den.. Raadsvergadering werd ©en voor stel Geus aangenomen, waarbij B. en W. gemachtigd wérden voorloopig aan werkloozen, die productief werk verrichten, een loon van 60 cent per uur uit te betalen. Het voorstel van B. en "VV., de loonen der jeugdige en losse werklieden óp 60 ct per uur te bepalen, werd uitgesteld om bij da behandeling der begrgoting opnieuw in bespreking te komen, nadat, B. en W. met de vakvereenigingen overle" gepleegd hadden. B. en W'., die hun voorstel juist gedaan hadden, om een deel der werk loozen, in het bijzonder de hoofden van groote gezinnen, in te deelen hij de losse arbeiders, meenen nu echter van de machtiging van den Raad geen gebruik te moeten maken. Zij zullen al het werk, door werkloozen gedaan, betalen met 40 cent per uur. Hoofden van groote gezinnen "zullen bij de volle week werken dan komen tot een loon van f 17,80. Verder maken B. en W. twee groepen, die respectie velijk 41/2 dag en 3 1/3 dag werken en daarmede f 14,60 en f 11,40 ver dienen. Op het oogenblik arbeiden bij de Gemeente 65 werkloozen. Het aantal neemt echter geregeld, tee. Spart ea Wi&strjjtai VOETBAL. VERGADERING TRAMVOGELS, Onder leiding van den heer J. if. Moo- Te" werd Dinsdagavond in het gebouw „Sint Bavo" door de voetbalvereenigimg „De Tramvogels" een ledenvergadering gehouden. De jaarverslagen van den secretaris, den heer C. A. Schipper, van den penning meester, den heer W. vara Brussel, en vau den secretaris der elftalcommissie, den heer F. W. Graveel, werden onder applaus goedgekeurd. Aan den penningmeester werd décharge verleend. De begrooting voor hei jaar 1924 werd met algemeone stemmen goedgekeurd. Na uitvoerige besprekingen werd het bestuur als volgt samengesteld: "VV. G. Zo merdijk, voorzitter; O. A. Sehinper, secre taris, Zandvaartkade 6, Heemstede; W. Strik en .T. L. Perucel, commissarissen. Tot 6eore(aris der elftal-commissie werd herkozen dc heer F. W. Graveel. Tof leden der kaseommissie werden gekozen do hee ren C. Verschuur, Q. J. Bulters en E. J. Borkum. Besloten werd, ontheffing te vragen van hot 6pelen in de Zaterdagmiddag- competitie opder leiding van den H. V. B., daar de Tramvogels, gelet op de bepa lingen van den H. V. B., niet bij machte zijn. om de verplichtingen ma te komen. Door Trn.mvog.els zal met één elftal worden deelgenomen aan de Tram- en Spoorweg-competitie. Vérder met' één elf- la! aan de door de vereeniging Droste1' uitgeschreven nederlaag wedstrijden. Met algemeeno stemmen werd de heer G. West Sr. tot eerclïd der vereeniging benoemd.

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 10