Meisje gevraagd PIANOLES Flink Pakhuis Reuzen Afslag russische volkscommissaris te eerlijn. BERLIJN, Dec. (V.D.) Te Borii jn is aangekomen do Russi sche volkscommissaris voor Volksver lichting en Onderwijs Lunartacliarski. ten einde zich met de Duitsclie we tenschap in betrekking te stellen. elzasser veroordeeld. BERLIJN, 6 Dec. (V.D.) Da Blzasser JJey, die had aangedron gen cd het houden eener volksstem ming in B aas-Lotharingen, is door de jury te Straatsburg tot 7 jaren tucht huisstraf veroordeeld. VALSCI-IE BANKBILJETTEN. LEIPZIG, 6 Dec. (V.D.) De politie te Leizig heeft 2 uit Leipzig, en vier uit andere plaatsen afkomstige personen gearresteerd, wegens het maken van valsche bankbiljetten. Een dor gearresteerden was boek drukker. Een tweede steendrukker. Een hoeveelheid valschc bankbiljet ten is in beslag gc-nomen. amerika en duitschland- WASHINGTON (Reuter). In den Senaat werd door don Senator Len- root een wetsontwerp tot hulpverlee ning aan Duitschland tot een bedrag van 20 millioen dollar ingediend. DE INTELLECTUEELE samen WERKING. De derde zitting van de door den Volkenbond ingestelde Qpmmissie voor internationale intellectuoele sa- menwerldng is te Parijs onder voorzit terschap van Bergson begonnen. De commissie is aangevangen met de be- studeering van de kwestie in zako de uitwisseling van wetenschappelijke pu blicaties. Blpnenlani RUSLAND DN DUITSCHLAND. GENèVtE (B.T.A.) Het Interaatio- nale Roode Kruis-Comité heeft een gedelegeerde naar Duitschland ge zonden tot het instellen eener enquete in om ter plaatse de meest dringende en noodzakelijke maatre gelen tob leniging; van den nood der bevolking te bestudeeren. UIT I TALIS. ROME (B.T.A.) Met het oog op 'de onder do studenten heerscUiende agi tatie tegen de ondomvijsvervonning hoeft Mussolini doen weten dab als die agitatie voortduurt, de universi teiten gesloten zullen worden. aard'bevinc. ROME (B. T. A.). Aan het obser vatorium. te Facnza is een zeer hevige aardbeving, op iooo kilometerstand, ge registreerd^ uit spanje. MADRID (B. T. IA.). Op het adres, dat door tal van Catalaanschc bonden-, organisaties, vereen igingen enz. werd geteekeud, en de.n koning bij zijn jongste verblijf in Barcelona overhandigd en waarin verzocht weid dat het Catalaansch als officicele taal voor Catalonic zou worden erkend naas- de Spaacsche taal, en zelfs met uitslui ting van deze laatste, is cloor Primo de Rivera botweg afwijzend beschikt. mexico. NEW-YORK (Reuter), i(Volgens bcroiohlen uit Vera Cruz zijn vijf Mexi- cansche staten in openlijke rebellie te gen de regeering van Obregonzij ver wierpen de federale regeering en heb ben de bondsambtenaren uitgedreven. De verlichting in het paleis op den Dam te Amsterdam Aanleg van eisctrische gelei dingen Naar dc Telegraaf verneemt, zal een gedeelte van de vertrekken in het Koninklijk Palcis te Amsterdam ge- clectrificeerd worden. Hierbij zijn niefc inbegrepen de groote zalen en de vertrekken, die de koninklijke familie- te barer beschikking heeft. Later zal er echter wel aan gedacht worden nog meer kamers van electrische verlich ting te voorzien. De balzaal zal dus haar verlichting met patentolielampcn en do troonzaal haar traditioneele kaarsverlichting be houden. De vertrekken, die voovloopig niet van electrische verlichting zullen worden voorzien, blijven in het bezit van de ouderwetscho moderateurlam pen. Slechts één vertrek was tot dus verre van electrisch licjhfc voorzien dat was de wacht aan de voorzijde, van het Paleis, waar reeds eenige jaren geleden door do G. E. W. leidingen zijn aangelegd en een muntmeter is geplaatst. komst van den i<oninc en van de koningin van engeland, Uit Londen meldt V. D.; Naar aanleiding van het In cl Nedei'l. pers verspreide 'bericht dat 't Engeleche koningspaar voornemens zou zijn, binnenkort 'n bezoolc aan de Vorstin van Nederland te brengen, vernemen, wij officieel, dat van de zijde van koning George en koningin Mary geene sclükkiugen tob zulk bezoek zijn gemankt. Ook is van eenig voornemen tob een toekomstig bezoek aan Nederland niets bekend. postzecels voor mensch- lievehd doel, De Minister van Binnonl. Zaken en Landbouw brengt in de ,,St. Ct." ter kennis, dat het in het voornemen der Regeering ligt, gedurende een nacler to bepalen tijd aan do kantoren dor posterijen voor het publiek bijzondere postzegels verkrijgbaar 'Ie stellen, die zullen worden verkocht met een na der te bepalen bijslag Itoven de fran- keerwaarde en waarvan de opbrengst, na aftrek van de frankeerwnarde, de kosten van aanmaak, administratie kosten en eventueel© andere kosten, uit de uitgifte voortvloeiende, z:>l worden gebruikt tot steun aan natio nale vereenigingen, welke een inensch- liovend d'cel nastreven. Vereenigingen als boven aangeduid, die ïneenen voor steun in dezen in aanmerking te ko men, moeten vóór 16 Dec. een verzoek indienen bij dien Minister van.Binnen- landsche Zaken en Landbouw. het leidsche ziekenhuis. De ministers De Visser en Colijn zijn Donderdagmiddag bij hun bezoek aan Leiden op het station ontvangen door den voorzitter der medische fa culteit, prof. P. Th. L. Kan en waren ook vergezeld, van1, den chef der afd. Hooger Onderwijs van het dep. van Onderwijs mr. van Beeck Calkoeu. Eerst hebben, zo het oude academi sche ziekenhuis bezocht. Ze kwamen tot de conclusie, dat do toestand daar onhoudbaar- is. Vervolgens hebben zo het complex gebouwen van hot nieuwe ziekenhuis bezocht en uit hun uitla tingen kan worden geconcludeerd, dat de gedeeltelijke gerce V.aking en Ingebruikneming van dit complex znl kunnen worden tegemoet nezic-n. Uit zal geleidelijk geschieden eu leid el ijk zullen de afdelingen uit liet oude naar het nieuwe academische ziekenhuis verplaatst worden, Aan ds beraadslagingen met do riisters hebben deelgenomen prof. Kan, da secretaris der medische faculteit, prof. P. C. T. v. d. Hoeven en de di recteur van het nieuwe ziekenhuis dr. J. \V, Wicherink. Mora oil Kit sist MARIA MONTESSORI DOCTOR HONORIS CAUSA. Maria Monles- Sori, die thans t: Amsterdam een cur sus geeft, zal 9 dezer voor ecnigo «la gen naar Engeland gaan, waar do universiteiten te Durban en New castle haar het eeredoctoraat in de let teren en de wijsbegeerte zullen aan bieden. Seuienatl Mieiws Een sensationeel proses Een poging tot ontvoering In het kleine Badensche stadje Moos- bach wordt dezer dagen een sensatio neel proces gevoerd, dat tal van bui- t.enlandsche journalisten en crimina listen heeft gelokt. Daarover wordt aan de Telegraaf gemeld: De voornaamste getuige is «le Duitscli- Amerilcaan Bergdoll, die in den oor log in liet Amerikaansche leger heeft gediend, maar deserteerde en naar Duitscihiand vluchtte. Het schijnt dat men in bepaalde kringen er prijs op stelt, liem daar voor te straffen, althans reeds twee maal heeft men getracht hem in han den .te krijgen. Meer dan een jaar geleden werd hij overvallen door eenige vrij obscure lie— den* mot de bedoeling hem te ontvoe ren Dit plan mislukte evenwel. Men liet Bergdoll evenwel niet met rust. Op 10 Augustus j.l. werd liij op nieuw in een donkere hotelkamer aan gevallen. Bergdoll, die een groote ster- man is, wist zich zijn aanvallers ■enwel van het lijf te houden, ook met behulp van een revolver, .waar mede hij een hunner doodde en een ander verwondde. Twee andere aan vallers werden gearresteerd. De ge- doode bleek te gijn een Zwitsersch in genieur Schmidt, de gewonde een Pa- rijsche particuliere detective, Stc-rber gèbee'tèu De beide gearresteerden wa ven de gewezen kapitein van het Ame- riksansche 'leger Graff it h en de vroe gere Russische vorst Hagarin, die, straatarm zijnde, zich door den gewe zen kapitein voor een paar duizend francs tot dit zonderling avontuur had laten overhalen- Op 10 Augustus j.l. reed het geheelo gezelschap in een dichte auto naar het hotel te Eberbach, waar-Bergdoll logeerde. Graffith, die lid van de or ganisatie van oud-frontsoldaten „the American Legion1' was, had van de Pa rijsche afdeeling dier vereeniging op dracht ontvangen, de graven van ge vallen Amerikaansche strijders op -te zoeken. Tot dat doel kon hij beschik-1 keu over een militaire .auto. De bedoeling schijnt te zijn geweest, Borgdoll naar het bezette gebied te brengen en van daar naar een Fran- sche haven om hem naar Amerika in te schepen. Bij hét verhoor van Graffith kwa men evenwel nog zonderlinger 'details dan het licht. In de eerste plaats bleek dat Graffith een persoonlijken wrok tegen Bergdoll koestert, omdat laatst genoemde als zoon van een rijken va der, indertijd als soldaat zich vele voor rechten had kunnen koopen, die Graf fith had moeten missen. Maar ook en dat maakt het ge- heele geval nog vreemder schijnt er een filmmaatschappij bij de zaak be trokken te zijn, waaraan Graffith voor af het filmrecht van de geheele ver- tooning voor goed geld had verkocht. De familie van Bergdoll is in de Ver- eenigde Staten zeer goed bekend, zoo dat deze film ze'ker zou trékken. Waar schijnlijk met hot oog daarop had men 'n den auto allerlei l'eguisieten meege voerd zooals chloroform, gasmaskers en allerhande boeien. Voor de rechtbank ontkend© Graf fith nadrukkelijk, dat hij zou hebben gehandeld in opdracht van de Ameri kaansche militaire politie of dat hij door hen zou zijn betaalu. Behalve de ze boofdbelriaagde stonden ook zijn overlevende helpers terocht, de Rus Hagarin, zoon van een der hofdames der laatste Tsarina, en Stcrber, een Parijscho detective. De verklaringen, van Hagarin waren voor Graffith zeer bezwarend, daar zij duidelijk aantoonden dat de geheeb zaak van te voren tot in de puntje... was geregeld en op touw gezefc. Op last van de rechtbank moest Sterber nauw keurig uiteenzetten, hoe hij dien avond gewapend was geweest. I-lij bond zich een langè dunne lus om liet lichaam, nam een handdoek in de hand, stak een gaas met chloroform in zijn zak, nam een ploertendooder onder den arm en stale zijn revolver in zijn cein tuur. Hij verklaarde dat zij Bergtold slechts hadden, willen bedwelmen en dat vele wapens waren medegenomen om zich in geval van nood te weer te linnen stellen. Het was hun niet om geld te doen geweest, maar wanneer de aanslag zou zijn gelukt, zouden zij bekend gewor den zijn, wat hun zeker in hun zaken ten goede zou hebben gekomen. De eerste getuige, do 30-jarige Berg told, gaf een verhaal va.n het gebeur de, doch de andere getuigen wisten niets nieuws te vertellen, zoodat het getuigenverhoor weinig sensatie ople verde. Do zitting werd bijgewoond 'door den Ame-rikaanschen consul te Stutt gart en een vertegenwoordiger van het ministerie van Buit'enlandsche Zaken te Berlijn, en wordt morgen voortgi zet. EEN ONVINDBAAR JURYLID. - In een rechtbank te Londen had een vermakelijk incident plaats. Een ad vocaat maakte er bezwaar tegen, dat een dienstdoende jury een tweede zaak zou hooren van denzelfden aard als die, waarin zij juist had geoordeeld, waar om de rechter een andere,- gemengde uit acht leden bestaande jury van een de nabijheid zittende rechtbank werden uitgezonden om hef verloren schaap te zoeken, doch kwamen on- verrich terzake terug. „Inderdaad,11 merkte toen de rechter glimlachend -op. „het wordt hoe langer hoe erger. F.en paar dagen geleden zijn drie gevange nen van een rechtszitting ontsnapt, ca thans wordt een jurylid vermist." La ter deden de deurwaarders en politie agenten opnieuw een poging om het vermiste jury-lid op te. sporen, doch we derom tevergeefs. De rechter wendde zich daarop tot dc juryleden en zeidc „Ik geloof dat het liet beste is wanneer ik u, dames en liecrcn, ontsla om het ontbrekende lid te zoeken." Onder ge lach verlieten zij de jurybanken om dc „vluchteling" op te sporen ente lunchen, EEN NI E T-A I. LED A AG SCII HU WELIJK. Het is geen zeldzaamheid, dat een man op leeftijd een veel jongere •rouw trouwt. Doch het komt zeke: laar heel -zelden voor, dat een jou- gen, die nog niet uit de kinderschoenen vrouw op leeftijd huwt. Dit het geval met een zekeren Burton Tucker, den zestienjarigen zoon den directeur van het postkantoor South-Essex, in Massachusetts, die de hand vroeg van de zestigjarige rijke weduwe Susan Simpson en haar trouw de. Het is duidelijk, dat in dit geval eer der Susan dan Burton de actieve rol speelde en dat Burton het „slachtoffer" van een geraffineerd weeuwtje is. Zoo tenminste zien het de ouders van Bur ton, die thans al hun best doen om bet huwelijk weer ontbonden te krijgen. Burton echter houdt bij hoog en bij laag vol, dat hij geheel uit eigen vrijen wil heeft gehandeld vóór zijn huwe lijk heeft hij aan zijn uitverkorene, zelfs •en geschreven verklaring gegeven, vaarop zij zich thans beroept en dat hij haar ook Diet gehuwd heeft om haar duiten, die de som van ruim con mil lioen guldens vertegenwoordigen, dat hij zich buitengemeen gelukkig ge voelt. Burton verdiept zich in het ma- kelaarsvalc, om zijn vrouw en bezittin gen naar den eisch te beheeren. Burton's ouders zijn intusschen mil der tegenover hun zoon gaan staan ca 'erklaren thans, dat zij niet zulle» per- sistecrcn bij nictig-verklaring van het huwelijk zonder toestemming van hun zoon. Zij geven hem drie weken om berouw te krijgen. stakinc van CEMEENTE- personeel te konincs- bercen. e gemeente-arbeiders zijn in sta king gegaan, wegens de duurte der le- -ensmiddelen. Éen demonstratie van een tienduizend man werd door de po litie uiteengedreven. De gemeente-be drijven staan stil. daling der vleeschprijzen te keulen. Op de veemarkten to Keulen en Dortmund is een daling van de prij zen-der varkens met 50-60 geno teerd in vergelijk met de prijzen der vorige week. Ook de prijzen van'run deren, kalveren en schapen waren aan zienlijk lager. Koloniën DE SOENAN LUITENANT-GENE RAAI-. De correspondent te Solo van de Loc. schrijft: Donderdag 1 November was do dag, dat heb officieel besluit van benoe ming van Z.H. den socsochoenan tot luitenant-generaal aan den nieuwen titularis zou worden ter hand ge steld- Daartoe begaf de resident- zich met ruim hondenibwjntig ambtena ren en particulieren naar den kra ton, waar het gezelschap in do Pu- gelaren werd ontvangen door den rijksbestuurder, liet benoemingsbe sluit, gevat in oen geel zijden omhul sel, werd aan een dor hooier© kra ton ambtenaren overhandigd, waar na men. voorafgegaan door de schil derachtig gekleed© boogschutters, zich begaf naar de gewone ontvangst- pendoppo. Nadat- resident en soeuan zich hadden gezet, welk voorbeeld door de aanwezigen werd gevolgd en de aanwezige pangérnns eerbiedig op de gewone wijze zich al hurkend voortbewegende op hun plaatsen te genover soenan Cu resident hadden opgesteld, werd het besluit den nieuwen luifcona r.b-generaal aan go boden. Deze opende het. waarop het door den geweslclijken secretaris in het- Nederlandseh. en door den trans- labeur in het Javaansch werd vooi'ge- lezen. De nieuwe luitenant-generaal zal steeds de jongere in rang zijn van den legercommandant. Ilierop hield de resident een toe spraak in het Maleisch tot den nieu wen titularis, herinnerde er aan, dat nooit t-reu deze ouderscheiding aan ecu en an of sultan was toegel kend en sprak dc hoop nit, dat Z.IJ. nog lang den nieuwen rang zou mo gen heldenden. Hierop lieten het or kest c-n <le gamelan zich hooren eu klonken drie salvo's van de soenans- troepe», dm voor den pendoppo wa ren opgesteld. De soeroehoennn stond daarna op en sprak zijn dank uit aan Ham* Majesteit'j regeering voor de benoe ming en aan de aanwezigen voor hun belangstelling. Z.Ti. eindigde met een driewerf hoera" voor de Koningin mijnramp in silezië. de „Obersc.hlesischs Kuhrier" uit Rybnik verneemt, is in de mijn schacht „Feldmarschall Blüchor" een groote steenmassa omlaag gestort met c- het gevolg, dat de littplatformen bij komen. Toen deze jury op weg-was, de verschillende gangen werden stuk raakte een der lcdén den weg kwijt, I geslagen. Tot'dusverre hec-ft men reeds zoodat slechts zeven leden zitting na- twee dooden en drie ernstig gewonden men. Deurwaarders en politic-agenten naar boven gebracht. Nadat een deel zich verwijderd had. mas te compliment." resident uitgeleide soenan tot den uit- pendoppo. iwezigen de ratoe •verd de 'ior den an den VREEMD GELD en CHEQUES Koersen tot hedenmiddag t2 uur (Medegedeeld door de Nationale Bankvereenlging te Haarlem) BILJETTEN (a) Marken I Kronen Francs (Fransch) Francs (Belgisch) Pond Sterling Dollars CHEQUES (a) Berlijn Ween en. Parijs Brussel Londen New-York (Cable) (a) PBR BIILLIOEW Vrijdag vau tot t 0.48—f 0.60 12.05—12,30 11.45-11.52)4 2.60-2,65 7 f 0.45—f 0.60 0.0038—0.00384 14,00-14.26 12.05—12.30 11.454—11.504 2. C1K—2.6884 Wijziging van de Verordening, regelende do voorwaarden voor Severing van Duinwater De wijzigingen in 'de Verorde ning, aangebracht bij Raadsbe sluit van 14 November 1923, No. 18, betreffende Waterverlies door Lekkage en Voorscliriften voor Binnenleidingen zijn voor belanghebbenden kosteloos aan het bureau. Spaarne 58 te ven krijge-n. De Directeur, F. VAN RANDWIJCK. Flinke zelfstandige Verkoopster gevraagd, bij fa. JACOB DB VRIES, Glas- en Aardewerk. Srnedestraiat 1. Aanmelding des n,vonds na 8 uur. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst in het faillissement II. KOK, winkelier te.Schoten, is dit faillissement geëindigd. De Curator: Mr. -M. SLINGENBBRG. jallllssement H.V. Boter-en Kaashandel Maatschappij „VESiA" gdvestigd en kantoorhoudende te Haarlem. De Curator in bovengenoemd faillissement deelt belanghebben den mede, dat de lijsten der door hem voorloopig erkende en be twiste schuldvorderingen ter Griffie van de Arrondisgeraents- ReoMbank te Haarlem zijn. ne- dergelegd, om aldaar gedurende de zeven aan de Verificatie-ver gadering voorafgaande dagen voor een ieder ter kostelooze zage te liggen. De Verificatie-vergadering zal plaats hebben op Vrijdag 14 De cember 1923 des voormiddags te tien uur in het Paleis van Justi tie aan de Jansstraat no. 81 te Haarlem. Ter voormelde Griffie is geen ontwerp-accoord nedergelegd. De Curator: MR. F. A. DAVIDSON. Haarlem, 7 December 1023. Gr. Houtstraat. 71 rood. Gevr. net beschaafd DAGMEISJE voor de huish., goed kunn. ko ken en werken. Niet beneden 18 jaar. Kruisstraat 11. Met Jan. nette DIENSTBODE gevraagd, in klein gw.in, van 9 tot 4 uur, of voor den gcheelen dag. Leidschevaart. S6, Net Meisje gevr., beneden 18 jaar. Adres te vern. X. v. cl. I.aan-ir. 17 zw. Nette Werkster gevraagd, bij CHRYSANT, 109, Gr. Houtstraat. gevraagd, 'goed kunn. koken en netjes werken, in gezin van twee pers. Loon f 7 per week Br, no. 52-23 bur. van dit blad. Net Meisje 24 j., den middag vrij hebbende, zag ckzen gaarne bezet met huis houdelijk werk of voor kinderen. Br. no. 5225 bur. van dit blad'. B. z. a. noodhulp DIENSTBODE v. alle werkz. bekw-, Voor ter stond. Br. no. 5207 bur. van dik blad. Bij genoegzame deelneming 'feal in HUIZE „BNOTH" te Sant poort een Cursus in Maatknipnen worden gehouden. Inlichtingen te bekomen en. aan te melden Dinsdag 11' December tusschen 2.30 en 4 uur bij den heer H. SPIES, Duinlustparkweg 54 te Santpoort. voor lichte kanboorwerkzaamhe- don, liefst bekend met madhine- sehrijven. Loon 20 p. maand. Dr. OTTO KLIPP, Kleverpark- weg 142. Gevraagd flink DAGMEISJE van 8 tot 4 uur. KLIJN, Raam- vest 9 A. Net Jongmensch van den P. G. zag zich gaarne geplaatst als bediende in nette kruidenierszaak, met het vak bekend, liefst intern, ook g: gen de zaak later over te ne men. Br. no. 5206 four, van dit black Dagmeisje BIEDT ZICH AAN Jan. net Duitsch meisje, als meisje-alleen, g k. lc. en werki én v. g. g. v. Br. no. 5204 bur. van dit blad. LECTRICE Jong beschaafd meisje b. z. als zoodanig aan voor eenige uren per dag. Br. no. 5212 bur. van dit blad. DaüSGl Encielsch Opl. ex. f 5 p. -maand. Klcverparkweg 142. Net Buitenmeisje b z. a.. voor direct, P.G., 1. 20 jaar, voor d. en n. Br. no. 5189 bur. van dit bind. Gevraagd dagmeisje. Zidli aan fa mol den na 8 uur n.m. L. A. DöRR, I-Iodsonstraat 28. Schoten. b. z. a. ook voor 't keeren van mantels en mantelcost. Br. 5199 bur, va.n dit blad. Net dagmeisje gevraagd. Zich te vervoegen des avonds tusschen 6—8 uur Klei- IIputstraat 99 huis. Direct gevraagd net Dagmeisje ■an S tot 7 uur. Adres Klever- laan 116 Nette Noodhulp :euken-werkmeisje voor 14 da gen gevraagd. Frederikspark 3—5. Sedipta, Verpleegster zoekt verpleging of bij kinderen tegen kost en inwoning en kleine 'goeding. Beste referentiën. fr. lctfc. S 94 boekk. J. Mj. STAP, Gr. Houtstraat 63. Fransch daglessen aangefo. in taal en let terkunde door leerares M.O. Br. no. 5191 four. van dit blad. BIJ ONDERWIJZERES AAN IIUIS 5 PER MAAND, BUI TENSHUIS 7,50 PER MAAND. Uitstekend^ iechnische leerwijze. Ook aan volwassenen. Br. no. 5208 bur. van 'dit blad. Viool-, Guitaar- en mandolineles. W. A. P. F. L. EGMOND, Julianalaan 312, b. d. Zijlweg. gevraagd, bekend met de buiten landecho expeditie, op groot fa- briekskantoor hier ter stede. Br. no. 5213 bur. van dit blad. Gevraagd in reparatie-werk plaats van fabriek liekw. Pijpenbuiger in staat zelfstandig hooge druk stoomleiding en vloeistof-leidin gen aan te brengen. Vast week loon. Schriftelijke opgave, met vermelding waar vroeger ge werkt onder no. 5214 bur. van dit blad. Er b. z. a, een bekw. Gas- en Waterfitter ook bekend met loodgieberswerk en verwarming. Br. 110. 5216 bu reau van dit blad. Op Handelskantoor wordt ge vraagd Mannl. jongste Eedienöe niet ouder dan 14 jaar. Br. fr. met opgaaf van referenties en Godsdienst onder no. 5236 bur. van dit bla'd. EEN SCHILDER met bow. van belew.- vr. beleefd werk. Br. no. 5196 bu-r. van dit blad, Gevraagd Botercol-porteur tegen provisie. Voldoende reclame aanwezig. Br 110. 5197 bu-r. van dit blad. 25 FILIALEN !gw@Bifari§»IJif¥©rk@©u Heapvormers Corsets Bustehouders, Kinderlijfjes iraorras Base Pfiiseti LINGERIE ÜS—1S°/o korSlft® KOUSEN Zéérre©rd©e3is HAARLEM: QROOTE HOUTSTRAAT 71 Bij de DrecI in groote villa Gem. Kamers met of zonder pension aangefo.. bill. coTid. Br. no. 5226 bur. van dit blad. Pension aangefo. op eersten stand. Aanw. ba.d en telef. Op de slaapk. een» trale verwarming en warm wa ter, Uitm. refer. Br. no. 5322 hu- reau van dit blad. en open rnimfe te huur aange boden. Omtrek Amst. Poort. Br. no. 5224 bur, van dit blad. Te huur ongem. kamers met water en licht. Franklinstraat 54. Te huur handwagen voor fruit of groente. Te bevr. Begijnosteeg 4. Nachtwaker a. voor de avonduren 's nacht, ook genegen andere werkzaamheden te verrichten., voor heele of halve dagen. Br. no. 52-21 bur van dit blad. Welke Spoorman rnilt_met een vrij huis, huur 6.75 tegen een goedkoope wo ning, 3I 4. Br. no. 5203 bur. dit blad. Net Kosthuis aangeb., v. 1 of 2 pers. br. vr. Scheeperstr. 35. PIANO f165 .goed onderh., z. gebr. Br. no. 5210 bur. van dit blad. GRANIETBLADE N GOOTSTEENEN beton of cepiontwerk, net en bil lijk Br. no. 5IS8 bur. van dit- blad. TE KOOP vulkachel, 7.50, in goeden staat met een mooi vouwwagentje f 6.50. Harmenjansweg 29. Wegens vertrek Fongers I-I.-rijwiel met nieuwe carbidlamp s 20. Atjéhatraat 33 Schoten. IERSCHE SETTER pracht beest 25, en een herder, ged. afgericht, past ook op de fiets 15 en 6 kippen met baan f 16.50. Te zien ook Zon'dag Oranjestraat 109. Zeer prachtig gelegen HUIS MET ATELIER en werkplaatsen te koop, gevel- breedte 9 Meter voor 13 mille di rect te aanvaarden. Adres •ernemen bur, van dit blad. TE HUUR AANGEBODEN ongemeubileerde vrije étage, be vattende 3 kamers en vrij© keu ken, 6.50 per week. Aör< VERKERK, Franklinstr. 49. SAMENWONEN Wie is genegen om met een net Duitsch meisje samen te wonen? Voorz. stookgel. licht, waterl. jtVald, Pyrmontstr, 59. GROND te koop gevraagd, minstens 100 M2. Br. no. 51S0 bur. van dit blad. VOU V/WAGENTJE te koop, met kap, z. g. a. Adres te vernemen bu-r. van dit blad. VRIJ HUIS te koop gevraagd in Schoten. Koopprijs tot 4500 (ledig). Br. no. 5201 bur, van dit bind. EXCELSIOR in goeden staat, wegens vertrek te koop voor 250. Br. no. 5192 bnr. van dit blad. Te koop gevraagd gebr., doch in goeden staal zijn de sjoelbak. Brieven no. 5200 bu reau van dit blad. Aardappelen i-avo's van de klei 6.50. Bra- >'s drielingen 4.50. Zomer- :art 18, In goedeu staat zijnde HANDWAGEN Br. no. 5217, te koop gevraagd, bnr. van dit blad. PIANO f 125.- weg. sterfgeval, in mitst, staat. Spoed. Br. 110. 5209 bur. van dit blad. ïs koop gsvraagd —5 witte leghorns, broed '23. Bi\na 523S bur. van dit blad. Billard voor Café aangeboden, compleet, betaling 111 gedeelten. 5193 bar. van dit blad. desver!. Br. no. Te koop halve villa's te Heemstede in het Broustoeparlc, vanaf 12.900. bev. ben. entree, hal, kamers en suite, kl. kamer, serre, keuken, kelderkast, W.C.; boven 2 gr. 1 kl. kamer, 1 badk., hal, W.C., bodenkamer en zolder. Aan 3 zij den tuin, 1ste klas bouw .ond. arch. Direct te aanvaarden. Te bevr. B. W. LINDEBOOM Bosch laan 9. telef. 28039 en 2939. i/nnpJAARSMA HAARD It r.UUr ie koop, geëmailleerd keuken- 6 jonge eenden en een woerd, fornuis en nieuwe kinderwagen, broed 1923 15, Oosterstraat 8,1 waechxnacliine en poppenwagen Schoten. op gummi. Olieslagorsiaan 44- Contrölekas (eiken) ter overname nieuwste vinding met zichtbare noteering, alarmbel en gehéiinsluiting, f 30. no. 5191 bur. van dit bind. A.s. Zaterdag wederom do eerste Ssfckummer Wildhal GEOPEND van 's morgens 8 tot 'e av. 9.30,. heek Gen. Cronjéstraat en Gen. Joubertstraat. Prima versche duinkonijnen a 1.— per stuk* Aanbevelend, M. JANNES Co. van prima RUNDVLEESGH S pond Rosbief I.go 3 pond Rollndo 1.80 3 pond Lappen 1,25 1 pond Rib- of Lcndclappen 0-60 1 pond Biefstuk 0.80 5 pond Vet 2. den grooten voorrond do prijzen voor het raam, Kleins Houtstraat 65 bij do Oudo Gracht,

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 3