Rubriek voor onze Jeugd Tegen ruwe werkhanden In haar meisjestijd hebben de meeste vrouwen nette, goed verzorg-d© hacden, maar zoodra rij getrouwd zijn, krijgen zij werkkauistjes. Dit is niet meer dan natuurlijk en ook heelenzaal geen schan de. maar allesbehalve prettig-, Door het voortdurende ploeteren in heet en koud water, het schuren en schrappen, wor den de handen hïid en ruw. Om van de vele kloven en wondjes nog maar te zwijgen. Toch is met een weinig norg hier nog wel iets tegen te doen en vooral waar er tegenwoordig zooveel vrouwen zijn, die behalve ha3r werk in huis, ook cog moeten bedienen in winkels en op kantoren, zal men er eenige moeite we! voor over hebber.. Vele vrouwen dragen voor het ruwe werk reeds gummi-hand schoenen, maar dit alleen is niet vol doende. Men moet steeds, voor de hand schoenen worden aangedaan, de han den eenige oogerblikken onderdompelen in tamelijk heet water, vermengd met een wéinig fijne haver-gort. N'a het uitdoen der handschoenen moeten rij worden In gewreven met sterke Eau de Cologne of citroensap met eiwit. De handen blijven hierdoor werkelijk reer mooi en blank. De nagels vereischea weer aparte zorg. Zij worden door het vele werken in heet water ten laatste geheel week en glansloos. Men moet er tijdens het dageljjksche werk een gewoonte van maken, de nagels telkens even met een puntje van den handdoek tot aaa de wortels droog te drukken. In de be kende manicure-doosjes vindt men ook altijd kleine nagelmesjes. Vrouwen die voortdurend vochtige handen hebben, moeten deze mesjes, en in het algemeen alle stalen '.oilet-artikelen, nooit gebiui- ken. De vliesjes op de nagels kan men altijd zeer gemakkelijk terugduwen, waar na zij in het water vanzelf wel verdwij nen. De glans brenge men telkens weer terug met wat rouge, uitgesmeerd op een stukje zeemleer. In een moeite door wasschen de mees te vrouwen, na het huiswerk, tie handen met bijtende huishoud-zeep. Dit is ver keerd men gebruike hiervoor juist goede, zachte toilet-zeep. JOOST BOSCHBOOM W. B.-Z. Jooet boog het hoofd nog dieper. Hij was die moederliefde niet waard. Hij ver achtte zich zelf. Dat was eens, maar nooit meer zou hij zich met die knoeierij op houden, Die club kon voor zijn par. naar de pomp loopen. ..Kom joegen, 't hoofd omhoog. En nu gauw tot de familie teruggekeerd. Laten we de uren, dat we samenzijn, zoo ge eoegelijk mogelijk doorbrengen." Samen gingen ze terug naar de huiska mer. Greet keek dadelijk op! Zou hij blijven kunnenJoost zag er zoo zielig, zoo terneergeslagen uit, dat Greet vervuld werd van een groot medelijden. Eén slechte proef besliste toch zeker niet over je overgang. Ze durfda er niet meer over te sprekor., want vader had paa tegen: •haar gezegd, dat 't ongemanierd waa om zich ongevraagd in andermans zaken te mengen. Mevrouw Huyser. die juist Elsje naar bed had gebracht, kwam bomen en ze opperde het plan. om gezamenlijk nog een gezelschapspelletje te doen. Dat vond bijval. En al heel g3uw was men in een charade verdiept. De vroolijkheid steeg ten top. Greet was weer de oude pxetmaakster. Meneer van der Vfielen kwam eindelijk Beb halen en toen ontdekte men opeens, dat het bijna Zondag was. Notaris Huyser joeg toen klein en groot haar boven. Joost hoorde de klok cog 1 unr slaan en hij wenschte, dat de nacht maar om was en de morgen ook. Dan kon hij weer zichzelf zijn. Hij had alle plannen leelijk in duigen gegooid. Van de Zandvoortsche tocht kon niets komen, of ze moesten gaan zonder hem. Dat zouden ze misschien niet willen. Al zouden de anderen willen. Greet zou ioch niet gaan. Goeie, bezorgde Greet. Hij had haar medelijden gevoeld. 7e moest eens weten, wie hij eigenlijk was. Dan zou al baar vriendelijkheid hij f.co verslag verdwenen zijn. Eindelijk viel hij in slaap, eqn getrommel op zijn kamerdeur maakte hein wakker. „Ja," riep hij. ..Zeg, langslaper, 'i is negen uur. "We hebben reuzepiancen. Sta maar gauw op." ,.Ik kom," was 'i slaperige antwoord. Doezelig kwam Joost uis bed en opeens bedacht hij, dat hij nog een heelen mor gen dit comedie-spel moest voortzetten. Beneden gekomen vernam hij. dat ze straks zouden gaan pic-niccen op 't Naa.- derrveld. Aal en Sien gingen ook mee. Dan kon Joost vandaar uit met detj tram naar Amsterdam. Mevrouw Boschboom vond het wel jammer, dat hij Aak je nu niet kon installeeren jr. haar nieuw tehuis Maar mevrouw Huyser had gezegd, dat Joost voor <ie vacantie het nog maar eens dunnetjes over moest doen. In Joost ■was een groots angst of hij nu wel op tijd Amsterdam zon komen. Moeder Bosch boom bemerkte direct zijn gejaagdheid en toen ze even met Joost alleen was, zei ze op harielijken toon: „Ging je haver niet mee jongen f" „Keen moes. 'k Ben bang le laat In Am- Sterdam te zijn." „Je moet het zelf weten. Maar ik dacht, als je direct na de koffie. „Dat is te laat," viel Joost haar in de rede. Ais moeder nu alsjeblieft daar maar verder niet op in wou gaan. Het leugen- net werd dan steeds dichter om hem heen getrokken. „Doe. wat je "t beste voorkomt," zei mevrouw Bosch hoorn, terwijl ze haar jon gen op den 6chouder klopte, 'i Was toch maar kranig van hem. dat hij zijn plicht voor zijn cêtsoegen liet gaam. „Zegt U het aan de lui. Tc vind het zoo verrelend," fluisterde -Toost. „Dat gaat heel gemakkelijk". Mevrouw Boschboom keerde zich naar 't gezelschap en sprak op meewarig en toon: „Beste men sehen, namens mijn zoon Joost moet ik je allen meedéelen. dat hij tot zijn spijt niet mee kan gaan, zijn werk roept hem naar Amsterdam." ,.Hë, wat flauw. Waarom niet!" pro testeerde Greet. „Dat hoor je Greet," eprak meneer Huy ser streng. Hij vond het ferm -van dien jongen, wat had die Greet er nu weer haar mond in te steken. En zich tot Joost wendend, vervolgde hij: „Jongen, loop maar met ons op, dan kun je onderweg wel in den tram." „Best meneer," antwoordde Joost opge monterd. Mei iets van ontzag keken Jan en Trans naar hem op. Dat waa wat om op zoo'n mooien dag te gaan zitten vossen ,,'k Vind het naar, dat je weggaat," zei Elsje, terwijl ze een pruillipje trok. „Alles is in orde," riep mevrouw Huy- „Kom Aaltje en Sientj-e, d« stoet zet zich in beweging," commandeerde meneer. Greet was Bep gaan halen en kwam er juist aan toen do familie de Zand voort- sche laan bereikt had- 't Was een vroolijk geroezemoes. En nu Joost een pak van 't hart gevallen was, "kon hij ook vroolijk zijn. „Immer gerade aus," riep Frans. „Je kan wel hoore®, dat hij pas Duttech leert," plaagde zijn broer. Toen ze de halte Aerdenhout bereikt hadden, naderde d« tram uit ZaadVoort. Dit is jouw tram," zei meneer Huy ser tot Joost. „Och een volgende," smeekte Greet. „Je moet nooit iemand van een goed voornemen afbrengen," sprak me-vrouw Huyser. Joost nam «en hartelijk afscheid van -Aaltje. Als mevrouw Huyser het goed vond, kwam hij eens gauw sn haar nieuwe woninkje kijken. (W ordt vervolgd.) een hoekje ev©rbHjven3e planten, vooral als men za nog afwisselt met een variëteit (Amarantus viridis) die groenaolitig witte pluimen krijgt. De lange stengels aijn ook geschikt voor docoratiewerk, bij 't aanbren gen van versieringen, maar dan moe ten de bladeren, die veel vocht uit wasemen er dadelijk afgesneden wor den. E komt ook een soortgelijke plant voor met rechtopstaantde pluimen (Amarantus paniculaais). In de prijs couranten treft meu van deze soort talrijke verscheidenheiden aan ais: A sanguineus, purpereus, specioeus. De kattestaarren zaaien zich zelf. De planten worden 60—80 cM. uiteen gezet. G anaebloem en (Chrysan themum) fam. Samengestelde-bloe- migen (Composifcen). Hiervan komen heel veel soorten voor. Bij 'r. behandelen van de over blijvende planten noemde ik er jreeds een. Ze zijn geschikt voor groote rerken en kunnen ook voor snijbloemen geteeld worden, groeien 60—SI) cM. hoog. Gevulde zuiver witte bloemen geeft de C. inodorum plenissimum; groote licht gele bloemhoofdjes de C. sc-getum glo ria en d© C. carinatum is veelkleu rig Het verdient geen aanbeveling zelf zaad te winnen, daar de variëteiten dikwijls naar de oorspronkelijke soor ten teruggaan, 't Is dus lang niet ze ker als je van een bepaalde soort zaad teelt, dat daar 't volgend jaar dezelfde soort uit voorkomt. Eert nieuwe mooie soort is Cnr. inodorum „Bruidskleed", die groote, rechtop staande, zuiver witte bloemhoofdjes voortbrengt. Tot slot een mededeeling aan vele kinderen, die tevergeefs aan de Kle verlaan zijn geweest om een tuintje Velen waren in de meen mg dit ze daar nog een tuintje konden krijgen. Ik moest ze echter teleurstellen, om dat alle tuintjes reeds 'n eigenaar heb ben. 't Gebeurt echter, dat door een of andere oorzaak een tuintje vrij komt. Dat wordt dan gegeven aan diegenen, die 't eerst is ingeschre ven- De mewton zullen geduld moeten hebben tot 't volgend jaar. De Ver- eeniging voor School- en Werktuinen is hard aan den arbeid om 't vol geed jaar zooveel kinderen als 't mogelijk is aan een tuintje te hel pen. Maar jullie begrijpt dat 't veel geld kost om alles in orde te maken. Daarom is 't noodig, dat vaders ol moeders, die hiervoor iets gevoelen, lid van genoemde vereeniging wor den. Dit is niet zoo erg duur. De minimum contributie is f 1. V.*ie er meer voor over heeft, mag ook meer geven. Op verschillende adressen in de stad kan men zich opgeven als lid. Tuinier wil ook gaarne nieuwe leden inschrijven, adree Bloemhof straat 29rd. Kindartuintjes Al eerder bad ik 't over het op binden der planten. Vele hebben be hoefte aan een weinig steun. Jullie zult den laatsten tijd zeer waarschijn lijk wel ondervonden hebben dat 't lieusch noodzakelijk is. We hebben veel wind gehad, waarvan vooral de hooggroeiende planten als zonnebloem dahüa, enz. veel nadeel ondervinden. Overzij gewaaide pianlen groeien krom, daar de kop van de plant zich dadelijk weer opheft, 't Is dus nood zakelijk een omgewaaide plant zoo spoedig mogelijk recht te 2er.ten. Ge broken- of half geknakte stengels worden verwijderd; vaak worden nog nieuwe zijécheuten gemaakt. 't Voornaamste wat jullie dus nu nog in je tuin hebt le verrichten is: geregeld opbinden der planten met raffia, uitgebloeide bloemstelen ver wijderen (tenzij je natuurlijk zelf zaad van een of andere plant wilt winnen, waarbij je, wil je goed zaad krijgen, slechts een paar stengcis op een plant moer. laten staan), onkruid weghouden, den grond goed los hou den. 't Oogsten in je groententuin wijst zich vanzelf. Vindt je de doperwten dik genoeg, dan verras je moeder met. een maaltje. Laat je peulen niet te dik worden, dan zijn ze niet lekker meer. Kleine augurkjes pluk je ge regeld. Geleidelijk kan je dan een oude jampot hiermee vullen. Vergeet de azijn niet. De tuinboonen beginnen ook al aardig te komen; denk er ech ter aan dat 't groote schelven moe ten worden. Snijdt de kropsla, niet te vroetr; eerst even voelen of de krop al flink stevig is. K attestaart (Amarantus candatus). Fam. Amarantaceeën. Een zeer bekende plant, die in Juli. Augustus zich tooit met pur- perroode bloempluimen, die door hun zwaarte naar beneden hangen. 'z Is een sierplant uit Oost-Indië, die goed verzorgd, wel 1.20 M. hoog groeit. Ze maakt een bijzonderen in druk tusschen de andere planten van Raadsels (Deze raadsel» eijn alle ingezonden door Jongen» en meisje» die „Voor onze Jeugd" lezen.) Iedere maand worden onder de beste oplossers drie boeken in prachtband Ter loot. 1. (Ingez. door Pioen roe*.) Ik iwn een bekend spreekwoord van 15 ietIers. 12 3 4 1» een ontkenning. 9 10 12 ie een «uk speelgoed. 11 13 14 15 is een vorm van 't werikwoord tasten. 5 6 7 8 Is «en ander woord voor visite. 2. (Ing«. door Stuurman.) Zet drie verkorte meisjesnamen achter elkaar en ge krijgt den naam van een vogel. 3. (ïng«. door Zandblauwtje.) Mijn lijo is een lichaamsdeel, mijn 2e is kleiner dan een etad. En mijn geheel is een dorp bij Haarlem. 4. (Ingez. door SikUma). Ik ben een tweeregelig versje en besta uit 51 '.otters. 21 19 37 49 is een meisjesnaam. 35 12 13 23 41 bloeien kn den zomer. 6 31 47 ligt op den vloer. 11 42 45 48 draagt men aan den vinger. 15 42 2 3 is een ontkonming. 4 46 6 ia «en schadelijk insect. 6 2 14 11 i<r oen werkzaam diertje, 5 U een afkorting van hot. 33 42 22 48 is een andere maarn voor voorwerp. 50 42 50 4 26 27 32 is een kostbare delf stof. 13 42 44 47 43 51 is niet staan. 20 6 4 7 39 t» een plaat» In Overijsel. 40 42 10 22 i» groente. 16 38 I ia een boom. 18 28 is een z.tngno ot. 3 is 17 is 34. 't Zijn da Sde letters van hat A B C. 36 is de 15de letter van hot ABC. 9 10 is een lidwoord «venals 16 17 15. 25 26 0) is oen yoorzetseL 29 31 is een faimilie-Iid. 5. (Inge*, door Beukeboom.)" Mijn 1ste wordt door koningen en kei- i zers gedragen. Mijn 2de is grooter 'dan «en dorp. En mijn geheel is een plaata in Rusland. 6. (Imgas. door Napoleon III.)' Ge vdndt me lu alle bulzen. Rangschik mijn lener» anders e.n »k behoor chuia in het plantenrijk. Raadseloplossingen Da raadaeloploeaicgen der vorig» Woel «ja: 1. Wis d® schoen past, trekt hem aan. 2. Eigt»i«cbt. 3. Horloge. 4. D« tetter r. 5. Alkmaar. 6. a. water en ijs. b. kor», o. Om hun hals, d. kapitaal, e. Uilraspiegel, f. op het vwur. g. zeeziekte, h. Door hes in de rondte te schrijnen. Goede oplossingen ontvangen van: Tureluur 6 S*wa«ik santje 6 Hagedoorn 6 Brilletje 6 P. J. Osohatz Napoleon I 6 Lodewijk 6 Lachebekje 5 De kleine Vo gelvriend 6 De kleine Violist 6 Napoleon LU 6 Knorrepotje 6 Wielewaal 6. Indramajoe 6 Avondrood 6 'Lelie 6 Tuin man 6 De ruiter 8 Muurbloem 6 Anemoon 5 Willem III 6 Auloped 6 Denappeltje 6 Vogeltje 6 Theeroosje 6 Rembrandt 6 V< del 6 Indiaan 6 Frana Ha!» 6 Huzaar 6 Bloemist 6 Schoenmaker 6 Stuurman 6 Wa terlelie 6 Poesenmoederije 4 Laatste kwar tier 6 Siklama 6 Hans en Dolly 6 Maan- prineesie 6 Klavertje 6 Zonnestraaltje 5 Wilgenroosje 6 Jan van Galen 6 De Negei 5 Sbakleton 6 Brilletje 5 Bosohwachter 6 Neerland!* 6 Lentebode 6 Vlaskopje 5 Vrijkogel 6 Schutter 6 Komieke 6 Uibo 6 Poesje Lachebekje 5 Paaschhaasje 5 Ja pansche Pvru» 5 ^ilvermeeuw 6 Kokmeeuw 6 Renault 6 Klaproosje 6 Verspringer 6 Mi- troos 6 Handwerk hertje 6 Machinist 6 Zaandammertje 6 Bioemeovriendümetjo 6 Elzekatjo 6 Ontlutkertje 6 Banger!ja 6. Rullrabrlek MARIETJE HCIBERS. Gerstraat Tlz. oud 12 jaar, wou zoo graag een vriendin hebben, evenate GONDA DE NIJS, Rol l&ndelraat 27, oud 15 jaar. PAULA NOOR DERM EES, Gasthui win gel 32r., wil 3 mooie zwarte poesje» weg geven. MEVROUW II EI NEKE- HENDRIKS. Verspronckweg 13 wil 2 poesje» weggeven Wat onze belangstel ling wekt Hel zwaarste dier. Dat i« de walvisch. Dit lieve diertje weegt 25 duizend kilo als hij van middelmatige grootte is. Maar hij heel groot. b.v. 15 Meter lang. dan weegt hij 64 duizend kilo. De helft van aijn zwaarte ia spek. Een walvisch te vert ongeveer 20 durend kilo traan op, waar de Laplander zijn pann«koeke<n en biefstuk in bakt. Duizend kilo balein komt uit <jen bek en wordt voor allerlei doelein den gebruikt. Kranten. Wnar de wereld gebrek aan heeft, daaraan zeker niet. In Frank rijk en Duitschlamd worden er ongeveer 10 duizend uitgegeven, in Engeland een 5 duizend, dan komt Itnlié enet 4 duizend, België met 3 duizend, Rutland en Spanje mei 2 duizend, Zwitserland en Nederland met J5 honderd. Zwedsa k*n de duizend niet F -; 'e no? geen 20 en tn Groente.ui terechijnt slechts 1 krant. De eerste courant verscheen in 1305 te Ant werpen. Brave menschen. Die zijn vast op IJsland te vinden. Soldaten zijn ei niet, er ia slechts één politieagent. Planten of dieren! Op jullie schoolreisjes krijgt Artia en het Aquarium ook vaak een bezoek. Het Aquarium is zoo sprookjesachtig mooi, vooral door die wonde re plantachtige dierenwereld. Want zee-anemonen, -lelies, asters, -komkommers en ook onze «pon zen behooreq toch to; de dierenwereld, al gelijken ze meer op planten. De bloem bladeren werken als grijporganen. Let maar eens goed op, hoe ze het voedsel naar het midden werken, waar zich de maag bevindt. Bij vele dienen de niteteek- sels ook om zich te verweren. Geen nachtegalen. In Schot land hoort men nimmer nachtegalen g» zang. Toch heeft men wel een» geprobeerd om de nachtegaal daar inheemsch te tna- ken. Nachtegaal-eieren werden in verschil lende nestjes van zangvogel» gelegd. Door de pleegmoedertjes werden ze ook uitge broed. De kleine nachtegaaltjes werden goed verzorgd en ze vlogen eti zongen tot het najaar kwam. Toen volgden ze hun instinct en trokken naar warnier streken. Maar wat het wonderlijkste waz: ze keer den nimmer naar Schotland terug. A 11 a begin is moeilijk. - Dat dacht de kaptein zeker ook, die op 20 Mei 1819 met de eerste passagiereboot van Amerika maar Engeland vertrok. Het was wel een paasagiersboot doch zonder een passagier. Niemand waagde het om mee «i gaan. Het werd dan ook een reis me; hhv dernieeen. Midden op den oceaan raak ten de kolen op. Gelukkig had men nog een stel zelten meegenomen en na ruim een maand stevende men de haven van Liverpool binnen. Een eigenaardige plant. Die moeten we natuurlijk in Amerika zoeken en vooral kt Brazilië, 't I» laag struikgewas mei witte bloemgn. Men noem', het Melastomce. Duizenden insecten be zoeken de plant en voeden zich met den hontng. I» de honing voorraad uitgeput, dan worden de bloemen rood. 't I» vcor de dierenwereld het «in, dat er i meer te halen is. Drukke correspondentie "k Heb me wel eens verbeeld, dat ik Redactrice van onze Rubriek een drukke correspondentie voer. Per weck ontvang ik nii-usten» een honderd brieven Maar dat is nog niets, vergeleken bij ar. deïe perzonen. De paus ontvangt er 20.000 per dag. Maar die houdt er dsn ook 40 secretarissen op aa voor 't lezen en be antwoorden. De koning van Erg.v-md krijgt »r 1000 per dag. De koning van Italië 500. En onze koningin ontvang', er dagelijks ruim -•/). Steeds minder paarden. De auto's vervangen eteeds meer de paarden In 1906 telde men In Londen 450 duizend paarden, nu zijn er gem 100 duizend meer. B d o n. de uitvinder onzer gioel lampen hoefe jaren geleden eigenaardige voorspellingen gedaan. De tegenwoordige locomotieven zullen door elec'.rische ver •tongen woorden. Men zal meubel» van staal maken. Het papier ra! vervangen worden door nikkel. We zullen een ma chine uitvinden, waarin aan d«n ee.nen kant stof, garen, fcnoopen er.z. worden ingestopt en waaruit aan den anderen kant een compleet coeluum te voorschijn kooit. Als je tijd van leven bobt, tul je dit al !ss misschien beleven. Koloniën DE AFTAPPINQ VAN HET, KLOET-MEER. Omtrent do vorderingen der werk zaamheden voor de aitapping van het krater-meer van de Kloet in de residen- Kediri, ten einde in geval vaa een eruptie een herhaling van de vreeslij ke ramp van Mei 1919 te voorkomen, meldt het Nieuws het volgende Zooals men weet zou de aftapping ge schieden gedeeltelijk door overhevelen ea gedeeltelijk door middel van electri- sche pompen. Na gereedkoming van do eerste (horizontale) tunnel welke voor dit werk noodig was, zou men om trent de verdere wijze van werken na der beslissen. Wij vernemen thans dat de afheveling door de eerste tunnel haar einde nadertzou men theoretisch het water-niveau 8K M. kunnen laten dalen, een paar weken geleden was reeds een daling van 8 meter bereikt. Het water werd direct afgevoerd naar de Kali Badak. Intusschen waren echter de kosten van deze eerste (A) tunnel dermate meegevallen, dat men besloot op dezelf de wijze voort te arbeiden, ea van het pompcnplan althans voorloopig af te zien. Er werd reeds eenigen tijd geleden een aanvang gemaakt met het graven van de tweede tunnel (B), en van de loodrecht daarop staande schacht, waardoor het water moet wor den afgevoerd naar de oude groote tun nel. welke oorspronkeliik voor d-i af tapping werd aangelegd, doch die ver leden jaar gedeeltelijk instortte en met het graven waarvan sedert werd opge houden. Deze v. jjze van waterafvoer is noodig omdat de tweede tunnel niet, zooals de eerste, uitmondt op de Kali Badak. Met de werkzaamheden aan de B-iun- ncl en bijbehoorende schacht is men eveneens reeds flink gevorderd. Kort geleden werd ook het graafwerk aaa deze tunnel ook van de meer-rijde aan gevangen, toen het niveau voldoende gedaald werd geacht. Er stond nog wel ongeveer een halvo meter water, maar dit was geen bezwaar. Er ral, voordat met de overheveling door de B-tunnel een aanvang kan wor den gemaakt, verder ook nog op den bodem van de schacht, een z.g. troel-bak moeten worden gemaakt, om de kracht van het afgevoerde, vallende water te breken, \Vij vernemen nog, dat men omtrent de diept© waarop de waterspiegel in het kratermeer moet worden teruggebracht, geen definitieve beslissing heeft geno men. Van vukanologische rijde schijnt men er voor te zijn om toch reker een meter of dertig water in het meer te la- •en staan, zulks in verband met het feit dat het water, mits niet in al t© groote hoeveelheid aanwezig, de he vigheid van de vulkanische werking eenigsrins tempert. Blijft men bij he-, plan, om tot 30 M. re gaan, dan zijn er in totaal voor het hevelen vijf tunnels noodig. De wonderlijke avonturen van Hans en Dolly „Ga maar met mij mee, Hans", zei Dolly op zekeren dag, „dan zal ik je een paai- prachtige schilderijen laten zieneen héél museum." Hans keek haar verwonderd aan en Dolly ging voort: „Weet je wat een museum is, Hans? Dat is een piaat»., waar prachtige beelden en schilderijen ten toongesteld zijn". „Oh", antwoordde Hans, „ik dacht dat het een huis was, waar dc menschen gaan kijken als het regenten Dolly berispte hem met de woorden: „Foei, Hansje; een museum is méér dan een schuilplaats. „Hansje nam toen Dol ly's hand en samen gingen zij op weg. „Kan ik er weer uit als het museum mij niet bevalt?" vroeg Hart» en Dolly antwoordde„Natuurlijk, maar laten wij doorloopen want anders gaan de hekken dicht!" Toen Dolly eenmaal met Hansje binnen was, verspilde zij niet haar kostbaren tijd met Hansje 8chifdorijen tc laten zien, doch zij nam hem recht streeks mee naar een hoek. Zij wist dao daar een groote lachspiegel stond en.... onverwacht stoqden zij er voor. „Dat is een grappig schilderijriep Ifsns. „Waarom trekken die menschen gezichten tegen ons?"' „Het is geen schilderij," verklaarde Dolly nu. „Het is een spiegel en die dikkerd daar ben jijHans kon het maar niet begrijpen, maar eindelijk zag hij toch dat Dolly gelijk had. ,.Ik ben het, Dolly, kijk maar naar mijn pompoenen riep hij lachend uit. „Zie jc wel, Dolly, jij staat er ook op en wij zien er uit als twee chocolaacpuddin- gen I Brlerabns Brieven san de Redactie van de Kinder- j Afdeeling moeten gezonden worden Mevrouw BLOMBERG-ZEEMAN, v. d- Vinnestraat ZIrood. (Id de bus gooien zonder aambellen.) TURELUUR. Ik feliciteer de heele krans met baar overgang. Zaterdagmiddag was rk ook op 't Prinsenhof, .misschien zijn we elkaar wel gepasseerd. Hoe heeft broer het in VTiik aan Zee gehad T Wat een réuze-vacantie ligt er nu voor je. HAGEDOORN. Hoe is 't roet Opa? Ik verlang naar dien grooten brief. SWASTIKAANTJE. Prettig, dat Ha- gie zoo handig is. E-n poppekamer 13 al tijd een heel geschikt cadeau voor den S in-Nicola aswedstrijd. BRILLETJE. Is het postpapier al in gewijd Nog wel gefeliciteerd roet broeTS verjaardag. POESENMOEDERTJE. Hartelijk dan* voor je mooie kaart uil Arnhem. Veel NAPOLEON L Je hebt wel meegelee', om de® raadse'.prijs. De wedstrijd komt deze maand nog in de Rubriek. Ga je de heele vacaniie naar Zwolle? En wanneer ra! het sohoolTeisj© plaats hebben? bog hartelijk geluk gewen3Cht roet moeders werjaaTdag. DE KLEINE VOGELVRIEND KLEINE VIOLIST. - Dat was een aardige dichterlijke oplossing van die eerste vraag, KNORREPOTJE, Ben je nog naar Vaikeveen geweest! Heb je een prettig 'dagje gehad I Broer mag best meedoen. WIELEWAAL. Heb je de plan ten pers al? Ben je al aan het drogen geweest? Dat zal daar bij Betty een leuke logeer partij worden. Hoe iang blijf je er? Bij oen Ruilaanvraag hoort je adres. Ja, ik heb ervan gehoerd, dat 'i zoo'n school- reisje was. Nu zijra jullie de baby's niei meer. MATROOS. Hartelijk gefeliciteerd met je zwem-succes. Het horloge doet zeker alle dagen dienst. Die Bos-Atlas kun je strak3 op de H. B. 3. ook prachtig gebrui ken. I3 't kindje weer naar Bussum ver trokken? Hoe was 't er nu mee? Hoe is de Fr ar. sche proef afgeloopen VERSPRINGER. Prettig, dat jullie zoo genoten hebben, Heb je goede repe- "ties gemaakt? KLAPROOSJE. Wanneer krijg ja je Tapport? Je rekent er zeker op. dat je overgaat. RENAULT. Heb je plezier gehad in Wijk aan Zee? HANDWERKSTERTJE. Je hebt maar en besten verjaardag gehad. Was de prijs aar je zin? En wanneer zal het reisje naar Wijk aan Zee plaats hebben MiüURBLOEM. Ben jij öok in je schik mei je boek? Zoo'n meevallertje geeft een menscfa weer moed om voort te gaan. BUTTERFLY. 'k Vond het leuk weer eens wat V3n je te hooien. Wat een heet lijke vacantieplannen heb je. Die Oom e: Tante zijn wel goed op je. Als jij uit bent ben ik ook uir, maar ik zal mijn adres wel in de Rubriek vermelden. KOKMEEUW. Ja, ik kan me voorstel len, dat je inaar zus g3at verlangen", 't Is rustige gedaohte dat ze bij zulke vrien delijke menschen is en het zoo goed maakt. Voor ze thuis komt, is er misschien nog 5 pond bij gekomen. JAPANSCHE PIRUS. Hoo was het in Valkenveen? Je hebt prachtig weer ge troffen. PAASOHHAASJE. Jullie hebben al vroeg muizen. Gelukkig maar, dat poe» er ook ie, want muizen in huis is een plaag. Maar «en haasje en een muisje kunnen het wel «amen vinden, omdat ze familie van elkaar zijn. GDDRTJE R. Wel bedankt voor kaart uit Artis. Ik vond het aardig, dat je om me dacht. >ESJE. Ik heb me er van kunnen overtuigen, dat Bonkje weer frisch en ge zond is. Voelt hij zich nu ook wat ster ker? Zijn tuinwerk deed hij maar wat flink. Waar was jij? Zijn vader en moedeT ook op school wezen kijken? ULBO. Blijft het goed gaan? Leuk, dat ik je Woensdag zag. Je tuintje stond er keurig bij. Jullie behoeft je nu des Woensdags- en 's Zaterdagsmiddags nooit; !e verveion. KOMIEKE. Ben jij maar 't Gooi ge weest? En plezier gehad? Als jij er bij bent, ie er zeker altijd vroolijkheid. VRIJKOGEL. Hartelijk gefeliciteerd met je overgang. Ik las het in de courant Gaan jullie nog naar België? Leuk, dat je toch nog zaken met den heer N. gedaan hebt. Ik wcnscht je een heel genoeglijke vacantio toe. VLASKOPJE. Ik geloof, dat alle Ru- briekeitjes aan een schoolreisje hebben 'deelgenomen. In Marken zag je zeker -er- scheidene Vlaskopje». Hoe i» het met Paula? Kan ze al Hollandsch spreken? LENTEBODE. Hoe is het mot do kleine kuiken-familie? Wat zal dat cene witje leuk tusschen de zwartje» afsteken! Heeft Boschwaohter gisteren veel plezier gehad In Nijmegen? En heeft Sneeuw balletje Dinsdag genoten in Bergen En boe hebben jullie het gehad op Gordes- sen-dag? De pretje» zijn maaj niet vam de' lucht. BRILLETJE. Ja, toen was je briefje te Iaat. Zijn jullie met de kla» al naar Amsterdam geweest f Lenk, dat je zus mot het kleine nichtje komt. Als iante haar nu maar niet verwent. SHARLETON. Jullie hebt ook een heerlijk dagje met de klas gehad. Dat ba den was zeker het allerfijnste. JAN VAN GALEN. - Was je niet klets nat toen je van de kettingbrug terug kwam? Maar onderweg droogde het mis schien alweer. Natuurlijk wa» het reuze- leuk. KLAVERTJE. Ben je naar Amster dam geweest Je raadsel ia goed. MAANPRENSESJE. - Ik hoop, dat je poesjes een goed tehuis hebben gevon den. Heb je je rapport al? HANS EN DOLLY. Ie Hans Donder dag naar Rotterdam geweest? En over de Maas gevaren? Jullie worden maar dap pere zwemmers. Wat hebben jullie een prachtig postpapier gegeven. Dat was ze ker een portretje van Hans en Dolly al dansende. SIKLAMA. Je geniet daar maar heer lijk Ik wi? wel ge loc ren, dat de boa schen daar nog veel uitgestrekter zijn dan onze Hout, LAATSTE KWARTIER. - Ik had ervan gehoord, dat jullie het 100 gezellig in A. hebben gehad. Op dien dag hebben jullie heel wat gezien. Je was toch zeker heel erg moe, dat j© den volgenden dag hoofd pijn had, Hoe maakt het hondje hel? POESEN MOEDERTJE. Jij bent nog eens gelukkig roet loten. Ben je ook in 't Aquarium geweest? WATERLELIE. Ho» ia het met zus? Deed het knippen pijn Mag ea al var: voedsel hebber.? 't Is gelukkig niet iets van langen duur. Het mooie weer zal nu wel een kleurtje op haar wangen brengen. Ben je met het bootreisje mee geweest? STUURMAN. Keek heel Marken niet uit, toen jullie er waren? Ze vonden jullie vaat heel aardige kinderen. Moeder had misschien wel graag gewild, dat je een boeje paling meegenomen, had. HUZAAR. Hadden ze in Marken wel eens een Huzaar gezien? Fijn, dat jc ook met het Gerdessenfeest mee mag. Gaat de kleine Schoenmaker ook nog uit Is Bloe mist gisteren vaa de Biinkerd afgerold? FRANS HALS. Ik feliciteer je vast har telijk roet je verjaardag. Wat cal da', een heerlijk dag je worden. INDIAAN. Heb je me de volgende week meer te vertellen? VONDEL. Je krijgt wel een lange vacantie. Als het nu snaar mooi weer is. kun je genieten van hosch en duin. REMBRANDT, Dus we hebben elkaar begrepen. Wanneer krijg je jc getuig schrift? En waf ga je dan doen? THEEROOSJE. Het het mooie weer zal er van lezen zeker niet veel komen. Bon je heerlijk met moeder tiaar duin ge weest? Ja, dat waren mijn meisjes. Ik dank moeder hartelijk voor de felicitatie. ANEMOON. De eehooldaagjes rijn nu voor jo getold. Heb jc je getuigschrift al? En viel je rekencijfcr mee? Leuk, dat je toch nog met het Gcrdessenfccst mee mag. TUINMAN. Ik wensch je Dinsdag veel genoegen in Bergen. BANGERTJE, - Het raadsel heeft er al eens ingestaan. Bedesik dus liever een onder. ONTLUIKERTJE. - Ben je ook mee geweest naar Artia f neerlijk, dat vader *00 flink opknapt. Ik hoop, dat het zoo door blijft gaan, dan t» vader vast gauw beter. F.LZETKATJE. Ja, de apenafdecling is altijd «en trekpleister van Artis. Ik wist niet, dat ze zooveel van komkommers hielden. De Schipperin moet zich nu maar omdoopem in Lampenkappenmaaketertje. Dat zal dan de grootste schuilnaam zijn. BLOEMENVRIENDINNETJE. - Wan neer worden jullie badgasten? Spijt het Guurtje, dat ze van school af gaat? Wat krijgt die zus een mooie cadeau* van jullie. ZAANDAMMERTJE. Vind je 't niet dolgezellig, dat jullie samen naar Zand- vnort gaan Dat Haagsche reisje was nog een prettig besluit. Is de foto goed nitze- vallen f W. BLOMBERG—ZEEMAN, v. d. Vinnestraat 21r. Haarlem, 12 Juli 192).

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 14