VREEMD GELD en GHEÖUES ADVERTENT1EN Dr. G. W. J. Westerman Gevraagd Nette Juffr. Behangers SCHOTEN GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Schoten op Vrijdag 18 Juli 1923, 's namiddags 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Voorstel tot het verleenen van ontheffing van bepalingen der Bouw verordening. 2. Idem tot wijziging der verorde- n:ng op de bouwterrein-belasting. 3. Idem tot wijziging der verorde ning op den keuringsdienst van vee en .vleesch. 4. Idem tot wijziging der politie verordening. 5. Idem tot wijziging der tweede eup pletoire begrooting, dienst 1923. 6. Idem tot wijziging vun het raads besluit tot verhuur van woningen aan Üe vereeniging Eigen Haard. 7. Idem tot wijziging van bet raads besluit, lot het aangaan eener hypo thecaire geldleening voor woningbouw 8. Idem tot liet verleenen van aan vullingsvoorschotten aan de bouwver- eeniging Volkshuisvesting. 9. Idem tot wijziging der verorde ning op het grondbedrijf. 10. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 11. Belastingzaken. B. en W. stellen den Raad voor over te gaan tot opheffing van de fuctie van administrateur van het Grondbe drijf en de administratie daarvan on der te brengen bij het bedrijf gemeen te werken. In verband hiermede wordt voorge steld aan den heer S. C. de Haas van Dorsser eervol ontslag als administra teur te verleenen. B. en W. 6tellen den Raad voor ten opsichte van den verkoop van be vroren vleesch de verordening op den Keuringsdienst in overeenstemming te brengen met de inmiddels veranderde bepalingen daaromtrent in de Haar- lcmsche verordening. B. en W. stellen voor, naar aan leiding van een schrijven, d.d. 23 Juni J.I.. van den voorzitter van Gede puteerde Staten, het percentage van heffing der belasting op bouwterrei nen, zooals dat bij de begrooling voor 1924 is vastgesteld op 112, in de veror dening zelve vaat te leggen. GOED AFGHEÖOPEN. Zondagmiddag ongeveer 4 uur steeg plotseling een dikke zwarte rookwolk op in de onmiddellijke nabijheid van de fabriek van petroloumproductcn aan de Eloresstraat. Op het geroep van „brand" spoed den velen xich weldra naar de plaats waar, naar men dacht een hevige brand woedde. Gelukkig stond deze fabriek niet in brand doch zij werd wel ernstig bedreigd. Kinderen luid den waarschijnlijk ren hoop kurk droog hooi aangestoken waarvan het vuur langs den geheeien drogen weg kant langs dat gedeelte lorcutrant lekte en zich uitstrekte tot op den met teer doorweekten bouwgrond daarnaast. Do wind dreef u« vlammen juist in de richting der fabriek van petroleumproductcnop het terrein e.m die fabriek lagen vel» petroleum vaten. De brandweer heeft onder leiding ran den Directeur van Openbare Wer ken meer dan een uur water gegeven, voordat het vuur gebluaeht wa» en daardoor werd erger voorkomen. Het geval bracht veel mcnschen op de been, verbetering van den 8ch0terwec. Onlangs wezen wij er op dat hot voor een volledige verbetering van den verkee rswe g Schoterweg —Ken nnenier straat gewenscht was, dat het te bree- de trottoir langs het hek van het ca va llerie ter re in smaller werd gemaakt i de rijweg dus breeder. De Kennemeretraat is bijna gereed; Dor rijwielverkecr en kleine voertui gen is zij reeds opengesteld en nu ls men bezig dat koolaschpad te veran deren. Langs het hek komt een twee meter breed tegeltrottoir, waarua de rijweg verbreed wordt. De duorijder werd in bedenkelijken toestand naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam gebracht. De ander kwam er met eenige schrammen af. De motorrijders waren uit Utrecl.. af komstig. De motor zoowel als de vrachtauto zijn door de politie in beslag genomen. ZANDVOORT Z ANDVOORT. WEER EEN DUINBRAND. Zondag ontstand brand in de duinen bij den Wesietduinweg, Het gclukie twee survcilJeerendo agenten van poli- net hulp van burgers den brand te blusschen. DE DEMONSTRATIE MET DE RE DDI NGSTELEFOON. Aan de uitnoodiging van Dr. Vare- karap. Zaterdagmiddag de demonstratie met zijn reddingstocstel bij te wonen, hadden verschillende autoriteiten geiolg gegeven. O-a. waren aanwezig Ir. Felix Ortt, de Burgemeester van Zandvoort, de secretaris, wethouder Slepers, Baron Collot d'Escuhy, de heer Meyer ink van de Haarlemsdiie Reddingsbrigade en het bestuur van de Haagsche Wateirat- Ook ditmaal slaagden de proefnemin gen naar wenscL Het aankoppelen van ecu tweede rcddingslijn ging vlot en gemakkelijk. Even weigerde do schel. Ibs amanuensis van Prof, Loren'z, de keer Van Waveren ,do maker vaa het oestel. ontdekte echter de fout al spoe- :.g. Na het vernieuwen der ba terij functionneerde alles weer prachtig. Do technische moeilijkheden zijn thans overwonnen. Kleine practische erbeteringen zuilen natuurlijk nog wc! aangebracht worden a,ls deze gewenscht blijken, wanneer met hel toestel meer geregeld geoefend wordt. DOOR HONDEN GEBETEN. Weer kwamen klachten in over bij tende honden. In do Willemstraat viel de hond van don beer G. een meisje aan. Verder beet op het strand een herdershond iemand en scheurde de kleercn. De eigenaar was bereid, scha devergoeding te betalen. In de Mnrnix-trnnt beet een hond s kuikens dood. VELSEN OPÏIF.PFIKO POSTKANTOOR. Kaar wij romeinen bestaan er bij de dï nciIi van dan Poat- en Telegrafie plannen om tot opheffing van bet postkantoor al hier over to gaan. Het moet de bedoeling zijn om een hulpkantoor te Ve!sen te r*> Ml dan van ui'. Beverwijk worden bediend Vciten veriiifodelijk van lJtnuiden uit. daar er te Velieroord we! geen kantoer zal komen. Definitieve plannen *i)n echter nojr HILLEGOM Te Amsterdam slaagde voor het Pro- paedeutiooh examen Theologie de heer E. G. van Theylingen te liille- HALFWEG ERNSTIG MOTORONGELUK. Vrijdagavond omstreeks 8 uur is op den Hntir.einmerweg. nabij Halfweg, een motorrijder met duopassngicr aan gereden door een vrachtauto. Beidt motorrijder* raakten onder de nuto. incelonden meoedeelincen a 60 Cts. per regel. Milage S", sasw&Kit beten smïfi ïiïTiï Vervolg Stadsnieuws. STUKKEN VAN DEN RAAD. Gevolgen der wijziging in de wet op het L.O. Een nieuwe Klasse-formatie voorgesteld. Een belangrijke bezuiniging. i De wet van 30 Jui 1924 tot wijzi ging o.a. der lager onderwijswet 1920, in werking getreden op 1 Juli jl. zal tengevolge hebben, dat door riet Rijk slechts één onderwijskracht wordt vergoed op elke 48-tal leerlin gen eener school. B. en W. hebben zich dus ver plicht geacht in verband daarmede na te gaan, of de klasse-formatie tot ijaiging noopte. Een globale berekening, waorbii de leerkracht op f2500 salaris werd getaxeerd, toonde aan, d*t aan Rijks- vergoeding circa f 125.000 per jaar minder zal worden ontvangen, zoo- di> de wijzigingswet zal hebben door gewerkt. en dat de intke.-ring aan de bijzondero scholen, door de ge meente te doen (coor surnumerairs). ormoedolijk evenredig hooger zal zijn dan voor 1924. Door B. en W. is daarop bij brief van 7 Juni 1924 aan rea Rtjksschool- toezicht, de Commissie van plaatse lijk toezicht op 'net laser onderwijs en aan de onderwijs organisat ies advies gevraagd over een plan, waar bij werd voorgenomen de opheffing an de scholen no. 20 (Prins Heudrik- traat), no. 25 (Leidscheplcin), no. !8 (Schoterstraat) en no. 30 (Bakker straat). Als maxima werden aangegeven: a. lioogatens 40 leerlingen voor do lo, its en 3e klasse. b. hoogstens 30 leerlingen voor 1e 4« en 5o klasse. c. hoogstens 32 leerlingen voor do Ce en 7e klasse. In één opzicht stemmen allo ad- rzen overeen, n.l. hierin, dat, gc- -vVen de wetswijziging, iets gedaan dient te worden, om hel inderdaad lage gemiddelde op te voeren. Omtrent da manier, waarop zulks dient te geschieden, bestaat echter; zoo goed als ge^n eenstemmigheid. Wel zeggen alle adviseurs (op één na>. dat tegen de opheffing van 4 scholen bezwaren bestaan, doch in het poriilof gedeelte van hun b3r echomvingon gaan zij verre uitéén. - Het ecnigo advies, hetwelk te gén de opheffing van 4 scholen geen prin cipieels bedenking heef», is dat van den heer wd. Inspecteur van het L. O. te Haarlem. Alle andere adviezen echter keeren zich tegen de opheffing der scholen No. 25 (Lïdschepleinï on No. 28 (Schoterstraat). Na kennisneming der verschillende adviezen stellen B. en W. het navol gende voor: A. voor do zesklassige scholen (te weten de Nos. 17, 18, 19, 20, 21 en 22): lo. School No. 20 niet op te hef fen; 2o. van school No. 20 wordt de 3e klasse gevoegd bii die van school No. 19, met desnoodig overplaatsing van eenige leerlingen; 3o. school No. 22 geen nieuwe le klasse te geven. B. voor de scholen Noe. 1, 2. 3. 4. 23 24, 25, 20 en 31 (zg- voormalige U. L.O. -scholen): lo. van do 69 klassen worden 59 klassen geformeerd; 2o. aan school No. 26 wordt m 1924 geen le klasse geformeerd; 3o. de scholen Nos. 1, 2, 3, 4, en 31 zullen elk 7 klassen tellen en de scholen Nos. 23, 24, 25 en 26 in 1924 elk 6 klassen. C. voor do scholen nos. 9 en 10: School no. 10 Z0l in 1924 geen nieuwe le klasse krijgen; D. voor -da echolen No. 29 en 'lo. school No. 30 wordt niet op geheven; 2o. slechts zullen in 1924/» aan school No. 30 overblijen het 3e, 4o en 5e leerjaar; E. voor de scholen Nos. 27 en Aan school No. 28 wordt in I9f geen nieuwe le klasse geformeerd. De door deze maatregelen reeds dadelijk verkregen bezuiniging be loopt 18 leerkrachten. Berekend op den voet van f 2500 gemiddeld per leerkracht, is dit f 45-000 per jaar. ongeacht de bezuiniging op onder houd, schoonhouden, verwarming en verlichting van lokalen, te besommen op pl.m. f75.000. Een evenredige bezuiniging van dit uitgewonnen bedrag ten aanzien van de voor rekening der gemeente ko mende surnunierairee en exploitatie kosten van het bijzonder ouderwijs gat a hiermede gepaard. Do door B. en W. aanvankelijk geprojecteerde reorganisatie gaf aan salarissen bij het openbaar onderwijs een bezuiniging van f 65.000. Al zijn 1!. en W. van oordeel, dat hun voorloopig ontwerp bij zijn uit voering het onderwijsbelang niet wezenlijk schaden kon, hetgeen thans wordt voorgesteld heeft aldus B. en \V., met nog grootere omzichtigheid ontweken eiken maatregel, die in de I"okomBt zelfs al zou in bepaalde wijken veel meer vraag naar open haar ouderwijs komen,, beter on gedaan zou blijken te zijn, terwii' ten aanzien van do scholen Nos. 20 no 30 van de overgangsbepalingen voorlinnds profijt getrokken wordt. F.r zijn met den nieuwen cursus ten minste 21 vacatures, waaronder 4 hoofdonderwijzers ('hans dus reeds 17 van onderwijzer(es). Er zal dus hoogstwaarschijnlijk geen enkele leer kracht op wachtgeld gesteld moeten worden. Mocht dit niettemin wel het. geval zijn, zoo zullen B. en W. regelen van afvloeiing aan de goedkeuring van den Raad onderwerpen. B. en W. stallen voor, aan do Gemeen lelijke Avondschool voor nij verheidsonderwijs alhier te benoemen tot tijdelijk leerafir voor den cursus 19?4-*25: de hec-ren F. IIage. A. Wen sing, G. Eichhom, H. Korringa. 11. Felix, A. van Harreveld, N. G. Schul- theiss, Ir. D. N. de Lange, B. Kleef- stra en J. G. Rijkeboer. J. Verhagen Jr. vraagt, in voort durende erfpacht to mogen ontvangen een gedeelte grond aan de Twijndera- laan, groot pl.m. 624 M2. tegen een erfpachtscanon van f 1.17 per M2. ppr jaar. - B. en W. stellen voor, te beslui- aan de Maatschappij Franco- Egyptienne te Amsterdam,voor zoover de rechten der gemeente Haarlem be treft, tot wederopzeggens vergunning te verleenen tot het leggen en hebben van pijpleidingen in den Spaarndam- scheweg voor het transpoiteeren van petroleum en benzine van den te ma ken steiger naar het in aanbouw zijnd petroleum- en benzipe-depot aap dien weg en voor afvoer van damp in te gengestelde richting; verder 1ot het maken en hebbes van een steiger bï>- ven den oostelijken berm van den Spaflrndamscheweg, onder eenige voorwaarden. B. en W. stellen voor, aan J. II. Gottmer Jr., te Bloemendaal, in koop af te staan een gedeelte grond nun de Meester Cornelisstraat tegen den prijs van f 15 per M2. en in voort durende erfpacht een gedeelte grond aan de Brakenburghstraat tegep een erfpachtscanon van f 0.97J per M2. per jaar. B. en W. stellen voor te beslui ten (onder intrekking van alle vroe gere bepalingen te dezer zake) tot vaststelling van een verordening voor de scholen voor buitengewoon lager onderwijs der gemeente Haarlem B. en W. stellen den Raad voor, voor zooveel de rechten der gemeente Haarlem betreft, aan den Staat der Nederlanden tot wederopzeggens on der zekere voorwaarden vergunning te verleenen om in het jaagpad lange den Rijksweg AmsterdamHaarlem 6 af voorleidingen te doen Joggen en te doen uitloozen in de Amslerdamsche Vaart. B. en W. bieden den Raad ter bekrachtiging aan een verordening betreffende den burgerlijken stand, ter vervanging van die, vastgesteld bij raadsbesluit van 1 November 19T1, sedert gewijzigd en stellen voor. mede ter voorziening in de beslaande cature over te gaan tot benoeming van een tweetal ambtenaren van den bur gerlijken stand, waartoe zij aanbeve len: a. voor onbezoldigd ambtenaar, meer in het bijzonder belast met het voltrekken der huwelijken: den heer G. J. Kok en b. voor onbezoldigd ambtenaar: den heer J. C. Luitingh, ambtenaai ter gemeente-secretarie. Ter vervulling in de vacatures» weike door het aftreden van de heo- ren Mr. II. P. Visser 't. Hooft en D, A. C. van der Hoorn in het College van Regenten van het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis op 31 Juli a.s. ont staan, hebben B. en W, de volgende aanbeveling opgemaakt: A 1. Mr. H. Ph. Visser 't Ho oft. 2. Mr. W. M. Scheltema. B 1. D. A. C. van den Hoorn. 2. Mr. F. J. D. Theijse. B. en W. stellen den Raad voor, te besluiten, behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten der provin cie Noordholland, hen te machtigen aan J. II. Gottmer Jr. te Bloemendaal in voortdurende erfpacht uit. te geven •den-grond, ter oppervlakte van pl.m 10 M2. gelegen aan de Brakenburgh straat, en bestemd om als achteruit gang van het perceel ann de Molen straat mo. 34 te worden gebruikt, zulks tegen een erfpachtscanon van f 0.97,1 per M2. per jaar. - B. en W. stellen den Raad vdor aan de lieeren S. L. Blom en l'j. de Vries, ia voortdurende erfjaeht te ge ven een gedeelte grond gelegen aan de aKrel van Manderstraat en de Schreveliusstraat. Het voornemen bestaat om op dien grond te bouwen acht woonhuizen, elk ter bewoning door niet rneer dan één gezin en een kantoor en pakhuis met bovenwoning. De erfpachtscanon ia te stellen op f 0-90 per M2. per jaar. - Ter vervulling van de vacature in het Bestuur der Vereeniging voor Ambachts- en Middelbaar Technisch Vakonderwijs alhier, ontstaan wegens het bedanken van den heer J Schreu- ders, is door dit bestuur bij B. en W. de volgende aanbeveling ingezonden: 1. de lieer J. Van dén Ban. 2. de heer J, J. van Noppen, beiden Haarlem. B. en W: verzoeken den Raad tot benoeming over te gaan. examens. Eindexamen van de Afdeeling H. B. S. met 5-j. cursus van het Christe lijk Lvceum. Geslaagd mej. M, W. Bannink en de beeren M. Bruining, W. van Hae- selt, G. C. A. Junge», A. Marseille, J. Yernhout, J. J. Visser, M. Visser, P. J. Vuyk, A. Witkamp, B. de Wreede, m 'an Wijk. Afgewezen drie. ORGELBESPELING, in de groote of St. Bavoker* te Haar lem, op Dinsdag 15 Juli 1924, der na- iddags van 23 uur, door den heer George Robert Programma 1. Dorische Toccata. J. S. Bach" 2. Choral vorspiel und Fuge„o Traurigheit, o, Herzeleid." Joh. Brabms. 3. Zevende Sonate F Klit. 4. Résignatïon. Enrico Bossi. 5. Canzone. Alex Guilmant 6. Pax Yobiscum. Sigfried Karg Elerfc. de toestand van dr. l. c. proot. Naar wij vernemen is in dan toestand van Dr. L. C. Proot een gunstige wijziging eekercnen: de patient gaat goed vooruit. De behandelende geneesheer ie tevreden. rectificatie. In de advertentie van het Luxoriheater van Zaterdag staat abusief: Bamson de Wonderdokter dit moet zijn Samson d e dokwerker. Koersen tot hedenmiddag 12 uur (Medegedeeld door de Nationale Bankvereeniging te Haarlem) Maandag 14 Juli BILJETTEN van tot (a) Marken f 0.63—f 0.64 Kronen Francs (Fransch) 18.70-18.95 Francs fBeigisch) U. 05—18.30 Pond Sterling 11.55-11.60 2.60-2.65 CHEQUES (a) Berlijn....... f 0.62J^—f 0.65 Weenen 0.0036)^—0.0039 Parijs 13.60-13.85 Brussel 12.00—12.25 Londen 11.57^-11.60 New-York (Cable) 2.64-2.65 a) PER BILLIOEN Geboren: MARTINA MARIA, dochter van J. HOENDERDOS m A. Th. HOENDERDOS- IN 'T VELD. Haarlem, li Juli 1924. W. Gebleloozcpnd 4. Tot onze diepe droefheid ontsliep heden zacht en kalm na een langdurig, doch geduldig lijden, onze innig geliefde man en zorgzame vader Johannes Karei Roussac in den leeftijd van 38 jaren C. M. ROUSSAC— AKKERMAN. JO. JANTJE NEELIE. Schoten. 13 Juli 1924. Ged. Schnlkburger- grncht 45. GEVRAAGD net dagmeisje, om terstond in dienst te treden. Hoog loon. Per soonlijk aanmelden 's avonds t uwe hen 7 en 9 uur Prins Hen driklaan 46, tegenover STOOP's Bad. Voor terstond of 1 Aug. ge vraagd flink Net Meisje v. g. g. v.. en nette jongen voor loop- en huiswerk. Pension v. BAARSKAMP, Heemstede, villa Bloemenhove Heerenweg 161. flink Meisje voor de huishouding. Klever- p.i r'r: weg Net Burgermeisje gevraagd, voor de huis-houding. Raamvéet 9 a. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze boste Voder en Boliuwdvader Jtir.A.J. Th. Vrijthoff A. E. CHERIEX— VRIJTHOFF. Dr. A. D. CHERIEX. Haarlem, 11 Juli 1924. Wagenweg 21. BIEDT ZICH AAN eenv. meisje, 31 J.. als huis houdster, Lij burgerheer of klein gezin. Br. no. 3350 bur. van dit blad. GEVRAAGD net meisje, niet ben. 15 j., van 8.30—2.30. Br. no. 3349 bur. van dit, blad. is tot nadere aankondiging afwezig net Dagmeisje, om terstond in dienst te treden. Per soonlijk aanmelden 'sav. tusschen 8 en 9 uur. J. VAN DER LAAN 13 RIVIERVISCHMARKT. Gevraagd een dienstbode v. dag en nacht. Mevr. CLAASEN, Huize Maja, Lastri rum. Net dagmeisje Wordt gevraagd nette Werkster voor de morgenuren. Adree: Pie- ter Kiesstraat 5. Flinke Dagdienstbode voor heele of halve dagen, voor direct ge vraagd. Zijlweg 41 Tijdelijke werkkring Govt. v. direct beschaafde en bespraakte dame of heer, voor demonstratie v. huisb.-artikel tegen ruime provisie. Pers. aan melden Bnfa. Dreef 4. Dagmeisje Gevraagd net meisje, van 8— 2 uur. Pieter Kiesstraat 73 B r. GEVRAAGD werkster, voor Zaterdags van 9 'tot 5 uur. Aanmelding na 7 Ged. Oude Gracht 60. Terstond gevraagd flink DAGMEISJE boven de 18 j., van half acht tot 3 uur. P.G. Zich te verv. Van Eedenstraat 22, na 7 uur. GEVRAAGD 1 Aug. in kl. gez. netto d.-bode, voor in. alléén, met h. v. w. Pers. aanli. avonds na 7.30 uur Kl. Houtweg 79, Werkster voor 2 weken, 3 morgens p. w van 9 tot 1 u. 1.50 per morgen, Raamsingol 26, benedenhuis. Net Meisje Gevraagd, voor direct in dienst te treden een net. werkmeisje, Balans 40 per maand, mee wasch vrij, Adree J. MULDER, Hotel-Pension GARNI te Zand voort. Gevraagd fl. dagmeisje. Zondags vrij. Hoog loon. Breestraat 13. NETTE WERKSTER z. a. voor de morgenuren of heele dagen, Br. no. 3355 bur. an dit blad. GEVRAAGD klein gezin net meisje, voor directe indiensttreding. Aan melden Dinsdagavond na zeven Oranje Nassaulaan 177, Over een. Een juffr., m. L, biedt zich aan als HUISHOUDSTER P.O., bij heer of dame. Br. no. 3356 bur. van dit blad. Plaatsing gezocht oor beschaafd jong meisje, G. G., als hulp in een winkel, of licht huiswerk, liefst Bloemen- laal of omtrek. Br. no. 3365 bu reau van dit blad. Nette Burgerjuffrouw sag zich gaarne geplaatst in fi liaal van bestaande firma, goed met. beter publiek kunnende om gaan. Br. uo. 3357 bur, van dit blad. Terstond gevraagd: Dagmeisje niet ben. 16 jaar, van 83 uur. Zondags vrij. Aanb. 's av. 89 19 Molijnstraat. Wegens ziekte der tegenwoor dige gevraagd net Meisje Gevr. m, 1 Sept.. in kl. gez. z. k. NET MEISJE niet ben. 18 j., r, d. en n., v. g. g. v. Zich aan t« melden 'b av. tusschen 8 en 9 uur Houtplein 11 zwart. Flink Dagmeisje niet boven 17 jaar. Adres te vernemen bur. van dit blad. NET DAGMEISJE gevraagd, v. g. g. v. 's morgens 81 u. Aanmelden 78 mevrouw KUIPER, Kleverlaan 74. Gevraagd net flink meisje, voor d. en n., P.G., voor direct of 1 Aug., zclfst. k. w. Hyacinthenlaan 27, Overveen. Terstond gevraagd flinke Dienstbode Zijlweg 52. Werkster gevraagd, voor twee dagen in de weck. Adres Zijlstraat 73. GEVRAAGD net meisje, voor d. en n., v. g. g. v. Loon 25. Mevr. BINK, Verspronckweg 61. Juffr., P.G., 20 jr. in één be trekking geweest, zoekt als Hulp in de Huishouding een haar passende betrekk. Uit- st, kunnende koken. Prima fe- ferentaes. Br. no. 3343 bur. van dit blad. Gevraagd flinke werkvrouw voor twee hal ve dagen, m. en vr. Adres Gast- huisvest 15 (café). Gevraagd in gezin z. k. ei MEISJE-ALLEEN P.G., v. g. g, v. Kennis van ko ken niet vereischt. Br. no, 3364 bur. van dit blad. Mevr. STOL, Parklaan 17, vraagt per 1 Aug flinke handige Dagdienstbode v. g. g. v., niet. beneden 20 jr. zelfstandig kunnende werken. Ilulp van een werkster. Aan melding na 8 uur. zoekt betrekking als Juffr. in de huishouding in kl. gezin, v. g. v. P.G. Ook wel genegen lich- le verpleging op zich te nemen. Br. no. 3363 bur. van 'dit blad. Gevraagd voor direct net meisje, voor dag en nacht. Loon 32.50 per mnd. Parklaan 94. Gevraagd te Bloemendaal bij 2 kinderen v. 6 en 10 jaar, gedurende de va- con tie een beschaafd juffrouw. P. G., extern (Holl. of Duitscbe) Aanmelding Dinsdag- en Woens dagavond van 8 tot 9 uur Bloe- mendaal8cheweg 157. Gevraagd een Dagmeisje van 85 uur, netjes en zindelijk kunnende werken, v. g. g. v. Loon 8 per week. Adres te be vragen bur, van dit blad. DAGMEISJE en KEUKEN-WERKMEISJE gevr., in kl. gez. Aanrn. 's av, na 7 uur Mevrouw KAMMINGA, Kleine Houtweg 45. Hulp in de huishouding Gevr. eenv. juffrouw, kunnende koken, voor dag of dag en nacht Spruitenboschstraot 18. Kan geplaatst worden een net Meisje als leerling winkel-juf frouw. Damesconf.-mag. WILLEM VAN LTEMT. Anegang. GEVRAAGD voor direct, een schoenmakers leerling of halfwas bij H. W. VAN TURNHOUT, Wagen- weg 114. Kantoorbediende gevraagd op een bloemisteukantoor te Overveen. Eenige kennis der mo derne talen vercischte. Br. met opg. van verlangd sal. no. S291 bur. van dit blad. BIEDT ZICH AAN bekwaam chauffeur-mech., v. g. g. v. Br. no. 3303 bur. van dil blad. Tulpenpeilers gevraagd door JO ROSEN- KRANTZ EN ZOON, Heerenwcg hoek Zandvoortschelaan, Heem stede. Gevraagd een net Tweede-Meisje tegen 1 Aug., .villa „Matarnm", Lage Duin en Daalscheweg 29, Bloemendaal. bediende gevraagd. Adres C. L.AM Mé. Bakeni's-sergracht 6 b r. Nette Loopjongen _evraagd, 14 a 15 jaar. Zich te melden na 7 uur Gr. Hout straat 150. R.-K. Vriend gez., nette burger- of midden stand, leeftijd pl.m. 19 jaar. Br. 3352 bur. van dit blad. Plaatsing voor 2 Faiirieksjongens leeftijd niet boven de 16 jaar. Zich aanmelden DROST's Drijf- riemenfabriek Harmetij.-insweg S3 B. z, a. 31 j., onversch. waarvoor. Ken nis van boekh., v. g. g. v., ook gen. v. loopwerk. Br. fr. no. 3340 bur. van dit blad. Gevraagd ;en nette loopjongen, beslist v. goede getuigen voorzien. Leeft, niet boven de 16 jaar. P. DEN HARTOGM, Parklaan 47. Bloemistknecht gevraagd, bekend met aorteeren der boÜen door J. B. BOS, Mar- celisvaart Overveen. Gemeub. te huur te Haarlem, richting BI .daal aan park, mooie stand, ged. v. heerenhuis, zit- en slaapk., keu ken, serre, vóór en achtertuin. Tijdperk 48 weken. Br. no. 3347 bur, van dit blad. Te huur 2 k., keuken, zolder, centrum tsad, bij stil gezin, 5 p. w. Br. no. 3348 bur. van dit blad. AANGEBODEN kost en inwoning, vrij kamertje. Attres te vernemen DE KLEIN's boekh., Gen. Cronjéstrnnt 25. Bej. weduwe zoekt ongemeubileerde kamer in klein gezin. Schoten of Haar lem, Br. fr. met prijsopgaaf on der lett. H 621 aan STRIJ- LAND's Adv. Bur., Schoter- weg '23. KOST EN iNWONING aangeb. Prijs 10 p. w. Omtrek centrum d. stad. Br. no. 3351 bu reau van dit blad. Opleiding gevraagd voor dameskapster. Br. no. 3358 bur, van dit blad, Wed. uit burgerstand m. zoon zoekt een paar ongem. kamers te huur. Br. no. 3344 bur. dit blad. Heer vraagt ZIT-SLAAPKAMER met eenvoudig degelijk pension. Br. no. 3338 bur, van dit blad. vr. terstond ongem. kamer Br. no. 3342 bur. i dit blad^ Onmiddellijk te huur gezocht huis, bevattende zes ka< mers en zolder, liefst omtrek Ro-. ninginneweg. Br. met huurpr* en ligging no. 3345 bur. van dit blad. TE HUUR op eersten stand, groot gedeelte van Heerenhuis, Koninginneweg 45 p. maand. Sr. no. 3354 bur. van dit blad. Kosten inwoning aangeboden, met vrije kamer Gen de la Reystraat 36. TE HUUR AANGEBODEN te gen 1 Augustus twee genscno. kamers, een groote en een kleine ook met gebruik van bed. voor zien van gas en water, omtrek Kleverpark. Br. no. 3359 tfur. van dit blad. Een frissche slaapkamer met vaste waschtafel en gebr. r. bad. Hertogstraat 8, bij de Julian astraat. Huis te huur gevraagd op netten stand te Haarlem, re gen Nov. Huurpr. ongev. ucnc a negen gulden p. w. Br. no, 3362 bur. van dit blad. Dame vraagt ZIT-SLAAPKAMER of klein benedenhuisje. Huurpr, ongev. 3.50 a 4 per week. Br, no. 3362 bur. van dit blad. TE HUUR 2 ongem. kamers met kookgel. a 4.50 per week. Br. no. 3367 óur. van dit blad. ANSWERS j The Popular Home Journal ol Great Britain The Journal thattells How Britishers Live Think, Workand Play Splendid Stories Bright Articles ANSWERS

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 3