De belastingen te Haarlem Muziek. Verkeersongevallen 42e Jaargang No. 12615 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 4 Augustus 1924 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f3-57M- Franco per post door Nederland f3.87}^. Afzonderlijke nummers f0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken J0.57H; franco per post f0.65. Directie, Redactie eri Adminfatratie Gr. Houtstraat 93, Post-Giro 38810 Telefoonnummers Directie 3082, Redactie 600 en Administratie 724 ADVERTENTIEN: Van 1 tot 5 regels f 1.75; iedere regel meer 35 cents. Reclames 60 cents per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiËn van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents 111 Per plaatsing, elke regel meer 15 Cents contant; buiten het Arrondissement dubbelen prijs. UITGAVE DER N V. LOURENS COSTER Directeuren J. C. PEEREBOOM en P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: <J. C. PEEREBOOM Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velseroord, Wijkeroog, Umufden, Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerkweg 2, Velsen, Telefoon 3521 DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AGENDA MAANDAG 4 AUGUSTUS. Schouwburg Jan6weg. De Shimmy- bokser, 8 uur. Bij ongunstig weer Jeugdbiotcoop 2.30 uur. Bioscoopvoorstellingen. Luxor Tearoom, lederen middag ea avoud concert. Verenigingsgebouw De Hoofd wacht. Tentoonstelling van'werk van Haarlemsche graveurs, door de ver- eemging ..Haerlem", 2--i uur. Zaad voort. Kurhaus. Optre den van het keizerlijke Balalaika uit Parije. DINSDAG 5 AUGUSTUS. Schouwburg Jansweg: Klucht. De Shimmy-bokser, 8 uur. Bij on gunst i o weer Jeugdbioscoop 2.30 uur. Cinema-Palace. Groote Houtstraat. Bioscoopvoorstelling. 8 uur. Theater ,,De Kroon", Groote Markt Bioscoopvoorstelling. 8 uur. Luxor-Theaier Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling, i.30 en 8 uur. Scala-Theater KI. Houtstraat 77: Bioscoopvoorstelling. 8 uur. Atlanta-bioscoori. Zijlstraat. Bioe- Jsoopvoorsteüing. 8 uur. Luxor Tearoom, lederen middag en avond concert. Vereenigingsgebouw De Hoofd wacht. Tentoonstelling van werk van Haarlemeche graveur», door de ver een i ging ..Haerlem". 2—4 uur. Zandvoorr. Kurhaus. Optre- den van het Keizerlijke Balalaika uit Parijs. Stadsnieuws R1JWIELT0CHTEN DOOR MOOI NEOERLANO. In onze Tijdingzaal zijn nog eeni- ge exemplaren van deze premie voorradig. Houders van '•«-n bon kunnen dus nog boekje afhalen. De prijzen van melk en brood. B. en W. kunnen zich vereenigen met de meening van de meerderheid der raads- commissiën. Togen de Instelling oener permanente commissie. Naar aanleiding van do rapporten aan den Raad, uitgebracht door de Commissiën tor zake van do prijzen van melk en brood in deze gemeente, dooien B. en W. den raad mede, dat lij zich in het algemeen kunnen ver eenigen met hetgeen do meerderheid dier Commission in die stukken heeft medegedeeld. Evenwel kunnen zij niet medegaan met het denkbeeld voor beide aange legenheden voorgestaan om de instel ling van eene permanente commissie te bevorderen, daar een bemiddelend optreden en het daardoor bij wijze van compromis verkrijgen voor deze gemeente eener prijsregeling dier ren, niet. steeds geacht kan worden te strooken met 's Bnads bedoeling, wijl toch zoodanige regeling ton koste van hot publiek zou kunnen komen. Bovendien heeft do ervaring ge leerd, laten zij daarop volgen, dat een zelfstandig optreden door liet. gemeen tebestuur zeer goed mogelijk is, dat zulks vaak snel moei geschieden en derhalve naar onze meening eene com missie in deze vertragend zou werken. Wij achten het daarom aangewe zen om in voorkomende gevallen, waarbij zulks noodzakelijk zal blijken, van overheidswege rechtstreeks maat regelen te treffen teneinde te voorko men, dat gebruikers dor waren do dupe worden van regelingen van de zijde der producenten of tusschonper- soncn tot stand te brongen. In dat verbnnd lijkt, het ons wen- achelijk, dat ons college diligent blij- vo ten aanzien van eventueel te tref fen overheidsmaatregelen om, desnoo- die, voorstellen bij Uwen Raad in te dienen. EXAMEN M. 0. IN LICHAAMS OEFENINGEN. Geëxamineerd 10 ©Andirlaten. Geslaagd de heden F. W. E. do Haam, Leiden, T. H. W. Hoogland, Utrecht, J. S. Pomper, Haarloro, J. H. K. Kraak, Rotterdam, H. J. .1. KieTk, Delft, .T. Dekker, Hilversum en Ch. J. Imhof, Utrecht. EXAMEN HOOFDAKTE. Haarlem 2 Aug. Geslaagd de dames E. C. de Joode, Amsterdam. C. A. A. Tie- slzig. Amsterdam, H, F- .T. Valk, Am- Sterdam on C. M. L. Walig, Westzaaa. De handel in rijwiel- belastingmerken. Ook Zaterdagavond zijn weer valsche merken verkocht. Naar ons van zeer betrouwbare zij de wordt medegedeeld, zijn ook Za terdagavond weer op de Botermarkt valsche belastingmerken voor 50 ets per stuk verkocht. De verkoopere wisten aan de aandacht der politie te ontsnappen. De zaak van de Brusselsche Bank De beide directeurengearrosteerd De beide directeuren B. en de J. van de Brusselsche Bank aan de Beursstraat te Amsterdam, zijn thans naar de Tel. verneemt, te Bonn ge arresteerd. Zij zullen naar AmsMi'- dam worden overgebracht. Nader venpun de Telegraaf ver schillende bijzonderheden, waaraan wij het voleende ontleenen De zaak is opnieuw en na tal van vergeefs :he nasporingen in België en Frankrijk pan liet rollen gebracht, doordat ie Amsterdam brieven onder schept werden, die afkomstig waren van de Brusselsche Bank en die ge richt waren aan H, Gorbière Postbox 754 te D«sseld6rf. Het, gevolg was, dat d" inspecteur Stolp en do recher cheur Vricso er opnieuw op uittogen ■en onderzoek in Dftsseldorn instel- m<u behulp van do 6te-delijke po litie aldaar. Het bleek, dat iemand de brieven uit den box haalde c« op don trein naar Itomagen aan den Rijn stapte. Deze persoon bleek inderdaad >rbièro te hoeten. De foto's van R. en De J.. die in Remngen getoond werden, herkende men spoedig. Uit hetgeen de beide vertegenwoordigers der Amsterdam- se.ho polit.lo daar Ie imoren kregen, mag de conclusie getrokken worden, dat beide voort,vluchtige.n daar vele enden guldens hebben verbrast, werden bacchanalen gehouden en er werd letterlijk met het geld gesme ten. Wat OorbiNre betreft, dc-e was daar niei gunstig beken Tij had zijn naam geleend voor eon onderneming in kleine Duitsohe motorrijwieleit en B. en De J. waren de eigenlijke fir manten. E-htor niet onder hun eigen namen. De J. noemde zich Schiemant! (den naam von zijn vrouw) en B. Si mon W&hl. dat :s de naam van zijn procuratiehouder destijds aan de Brusselsche Bank. Het tweetal \\a:< bevriend met den burgemeester van Roningen en was zelfri bij de politie aldaar geziene gasten, Acht. dagen voor de komst der Amsterdamscbe politie waren zoowel B. en De J. als W. C. hun chauffeur verdwenen. De koffers met reislv-noodigdheden waren op do beide Cadillacs, die het eigendom van de directeuren der Bnisselecho bank wa ren. geladen. Na een onderzoek werd het drietal door eenigc rechercheurs op de markt te Bonn ontdekt. Vóórdat de direc teuren en hun chauffeur cr op ver dacht waren, werden de revolvers ge trokken. Voornl De J. was buiten zich zelf van woede en riep herhaaldelijk, dat men niet met. moordenaars te doen had. De arrestanten werden ge boeid naar het bureau overgebracht. Ér had een groote volksoploop plaats en het hoofdbureau was hft middel punt van de belangstelling van het publiek. B i fouilleering werd op De J. een Pedratr van f 200 bevonden, op B. f 100 en op C. f 300. Het verhoor leverde weinig resultaat op, daar ze hun verblijfplaats niet wilden bekond maken. Er werden echter aanduidingen gevonden, die in de richting van Moh- lem. een plaatsje tegenover Kf,nigx- winter wezen. Hier werd des avonds mevrouw De J. opgespoord, die op het vernemen van het bericht van de .arrestatie flauw-viel. Doch ook zij wilde later, toen ze hersteld was, geen nadere medodeelingen doen. De® nachts werd een huiszoeking golaan bij juffrouw M., een dame uit. Am sterdam. die B. steeds gezelschap hield. De Meltlcmsch© politie was hier in staat op aanwijzing van de Amster dammers, beslag te leggen op do bei de Cadillacs, op grond van het ver moeden, dat do wagens gekocht wa ren met geld van misdrijf afkomstig. De arrestatie van den chauffeur ge schiedde naar aanleiding van het ver moeden van heling en van het behulp zaam zijn bij het ontvluchten uit Am sterdam. Van Pet een kwam het ander en zoo deden inspecteur Stolp en recher cheur Vriese de ontdekking, dat do directie van de Bruseelsche Bank geld had in een safe van een bankgebouw te Dusseldorp De sleutel en het safébewiis waren trouwens op De ,T. gevonden. Ook op de safe die on geopend moest blijven, werd in den aanvang telegrafisch, doch later for meel beslag gelegd.Zit stond op naam van Buwalda. die niemand andors was dan B. Zijn pas was valsch. Dank zij een groot bedrag had hij to Re- magen den pao gekocht van «en zeke ren Van H. een Hollander, die daar vertoefde. Het origineel® portret werd verwijderd c-n B. plakte het zijne daarvoor in de plaats. Het stem pel dai gedeeltelijk den pas en ge deeltelijk het portret moet bedekken, maakte hii althans op de fotografie na, zoodat de indruk gewekt werd, dat bet stempel echt, was en één ge- Ach we vinden het zoo aardig Ach we vonden het zoo aardig. Een lezer zendt ons de volgendi dichterlijke ontboezeming: heel formeerde. Evenmin vermeldde de permit d'automobile, een kaart, die door de Fransche bezetting aan autobezitters wordt afgegeven, den waren naam. Hierop heette B. Antoine Mayer. Ook bet bewijs van Nederlanderschap was niet in orde, daar B. dat van zijn pro- curatiehouder Simon Wfihl had ge nomen en er zijn eigen foto had op geplakt. Gelijk hekend woonde de aangehou den Br. aan den Rijksstraatweg te Schoten. Vergelijking met gemeenten waar de belastingdruk het laagst en het hoogst is Verschenen is het Beknopt Over zicht van den Belastingdruk op het inkomen en vermogen voor allo ge meenten over het belastingjaar 1923/1924, uitgegeven door het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Voor Haarlem lichten wij hier het olgendo uit: De gemeentelijke inkomstenbelas ting en Rijksbelastingen, die hier be taald worden per 1000, 2000,, 3000, 4000 en 5000 zuiver inkomen bedra gen hier. voor gehuwden met 2 kinde ren I 2,35, 53.35, f 137.4, 227.15, en f 325.45. De heffing van ;e gemeente belasting geschiedt uitsluitend door opcenten op do Rijksinkomstenbelas ting. De opcenten op do pereoneole be ng bedragen 140 on op do vermo- gensbolnst i ng 100. Do laagste belastingdruk in het he- last.ingjaar 1923/1924 is onder (dezelfde omstandigheden in de gemeenten Al- hiasserdnm, Delft, 's-Gravenhage, duinen, Rotterdam, voor een zui ver inkomen van 1000 (belastingbo- drag f 1.27) en in EngfileO en Krom- voort voor een zuiver inkomen van 2000, 3000, 4000 en 5000 (belas tingbedragen onderscheidenlijk 31.93, f 82.32, 136,37 en 195.91). De hoogste belastingdruk in het be lastingjaar 1923/1924 vult in de meen to Vollen hove (stad) voor een ver inkomen van 1000 (belastingbe drag f 37.39); in Muntendam voor een zuiver inkomen van 2000, 3000, f 4000 en 5000 (belostingbedragen onderscheidenlijk 202.85, 436, f 703.25 en 1030.10). NACHTELIJK RUMOER. lu den nacht van Zaterdag u(J Zondag werd te 1.30 uur per hand wagen J. S. aan liet bureau van po litie gebracht- Hij was aan het gelaat gewond en. kon niet op hei rechter been staan. Hij verkeerde ook onder invloed van sterken drank en wilde niet zeggen hoe hij aan de verwondin gen kwam. Do politie stelde daarop een onder zoek in, waarna het volgende bleek: J. S. had met een 6-tui jonge men- schen rumoer gemaakt toor dó wo ning van J. D„ wonende alhier. Een vrouw die in de buurt woonde ging om hulp roepen. J. D. ovam daarop naar buiten en vroeg r-f J. S. weg wilde "gaan. Maar J. S. dacht daar niet aan, hij bleef dezelfde houding Als je nu in kranten leest, Hoe 't precies tien jaar geleden, In ons landje is geweest. Ach we vonden liet zoo aardig Met je ..bokkie op je rug. Toen je nog niet vast sou zeggen: Nou ajuus ik konv terug. Ach we vonden het zoo aardig Op het natte, muffe stroo. Als een hocge dan kwam vragen: Lig je lekker gaat het zoo? Ach we vonden het zoo aardig, Als je zoontje van tien jaar Aan zijn schoolmeester kwam vragen Mag pa mee is-ie-al-klaar? Ach we vonden het zoo aardig. Met zoo'n mutsje en geweer. Van de muur maar naar het kasfje, Altijd idem heen en weer. Ach we vonden het zoo aardig Iedere vrouw vond je om held. Kepi's waren oppermachtig, Hoeden werden niet geteld Ach we vonden het zoo aardig, Als een broekie korporaal Aan win oud patroon kon zeggen: Hond je mrpid je bent brutaal. Ach we vonden het zoo aardig. Toen een eind kwam aan die pret. Ach wat vonden wij 'm aardig D'ouwe trouwe burgerpet. Aug. '24. JAC. KOLDERTE. De boomensterfte De meening van Dr. Jac. P. Thijsse J. D. gaf daarop den rustverstoor der een klap om de ooren. Deze viel op den grond en moest met den handwagen weggebracht wor den. Een lid van E, H. bij O. 3 eeft den gewonde op het bureau van poli tie voorloopig verbonden. De gewonde is eenigen t "d later naar liet Sint-Elisabeths-Gasthuis bracht, waar bleek dat hü een been gebroken had. In De Amsterdammer schrijft dr. Jac. P. Thijsse naar aanleiding van wat reeds over het veelvuldig sterven van boomen geschreven is Inderdaad, wanneer ge in ons landje rondkijkt en in het bijzonder in de provincies Noord- en Zuid-Holland, dan ziet ge doode en stervende boo men bii dozijnen en toch wel meest iepen. Gisteren op een ritje door Noord-Holland, zag ik er honderden, maar deed in een groot aantal geval len de overtuiging op. dat naast ziek te toch ook wel heel dikwijls slechte behandeling de oorzaak ia van den achteruitgang. Verreweg de meeste van de doode boomen staan langs de wegen en daar wordt op allerlei ma nieren aan gemorreld. Een heel rijtje was ziek .geworden, doordat hun over buren aan do andere zijde van den weg waren weggekapt voor den aanleg van een tramwissel en daar door waren ze plotseling blootgesteld aan den feilen Noordwester. Een iep is een zeer geduldige boom, maar als hij rnoet groeien iusschen een steilen slootkant en een tot aan zijn voet. dicht beklinkerdcn straatweg, dan kriigl hii het wel wat benauwd. Een andere, had de helft van zijn wortel stelsel moeten missen door den aan leg van een zijpad. Nog andere waren geheel ontbladerd door ringelrupsen en door de rupsen van de bastaard- satiinvlinder. Het aantal der geheim zinnige gevallen wordt daardoor al aardig beperkt. Ook komt er nog bij. dat wii onze bosschen aanleggen op de minderwaardige gronden en dat, zooals prof. Stompe in het Handels blad zeer terecht, opmerkte, de weers gesteldheid van de laatste vijftien ja ren op sommige grondsoorten wer kelijk groote moeilijkheden aan de planten- en dierenwereld heeft be zorgd. De dieren, daar wordt niet zoo bijzonder op gelet, maar daar zou ik toch ook wel een zeer alarmistischen boom over kunnen opzetten. Het is nu vacant.ietiid, en wii S- - ven. hoop ik. door heel Nederland heen. Willen we nog eens ter dege op- letton? Ook in de bosschen zelf. Het zou we! een heetje beschamend zijn, maar toch ook wel geruststellend, in dien wij ontdekten, dat werkelijk het grootste aantal dier sterfgevallen te wijten is aan slechte behandeling. Dat. zou een roden te meer zijn, om toch altijd en overal op te bomen voor de belangen van ,,onze boomen". Ook vind ik het slordig, ergerlijk en gevaarlijk, dat men de doode stam men maar stilletjes jaren achtereen laat staan. De verbreeding van de Twijnderslaan Een brok oud-Haarlem wordt gesloopt Hierboven geven wij een foto van de Twijnderslaan, die binnenkort een groo te verandering zal ondergaan. Deze laan die van den Kleinen Hout weg toegang geeft tot de terreinen die vroeger aan mej. Koenen hebben toe behoord, zal verbreed worden. Het wordt een mooie 17 Meter breede toe gangsweg in het Rozenpriëel en hef nieuwe kwartier aan het Zuider Buiten Spaarne, dat mettertijd daar zal ver rijzen. De oude schilderachtige muur wordt afgebroken. Evenzoo het aardige theehuisje op den hoek van den Kleinen Houtweg. JUBILEUM VAN DEN R.-K. CRA- FISCHEN BOND. Men schrijft ons: De afdeeling Haarlem van genoem den bond viert in Augustus haar 12 1/2-jarie bestaan. Dit. lustrum wordt Zondag 10 Aug. 1924 herdacht in het gebouw St. Ba- vo Des morgens wordt ar eene alge meen© II. Communie in do Paters kerk gehouden, onderdo II. Mis van G 3/4 uur, daarna gemeenschappelijk ontbijt in het gebouw ,,St. Bavo", Smedesfcraat, waar tevens een foto van de aanwezigen wordt genomen. Des avonds lialf acht wordt de feestviering voortgezet in gebouw „St. Bavo". De R.K. Harmonie uEupho- nia", directeur de heer J. \V. Lcfe- ber. zal dien avond een achttal num mers geven. De tooneelclub „Amici- onder leiding van den heer H. Geldorp, .zal opvoeren het blij spel in één bedrijf „Wie zal hem hebben", tevens zal een dubbel man- PERSONALIA, nenkwartet onder leiding van den Voor thet examen Fransoh M. O. lieer L. H. van Emmerik, een vijftal acto A is geslaagd de heer J. nummers ten beste geven. Jager te Velsen. Bij de opening der samenkomst zal Voor het examen nuttige handwerken door alle aanwezigen worden gezon- "I31- geslaagd de dames B. J. Jansen te gen „Roomsche blijdschap" en na Haarlem; M. Honnebier A. J. Honnebier te eindiging wordt het feest oesloten niet I Heemstede, en M. Hulsman te IJrauiden. Aan U, o Koning der eeuwen". I Voor- het examen sporlleidster is te Een keurig verzorgd programma I Amsterdam geslaagd mej. C. E. Wiegersma noodfgfc de leden tot deelneming uT£. te Haarlem. Bij het baden verdronken Het lijk van een Amsterdammer bij IJmulden aangespoeld Zondagmiddag is te IJmuiden bii den Noorderst rokdanx aangespoeld het lijk van ten "neer F. Sartori uit do 2e Oosterparkstraat te Amsterdam die juist 3 weken geleden bij het ba den is verdronken. In memoriam Philip Loots Zondag 3 Augustus was het acht jaar geleden dat de gevierde Haar lemsche toondichter het tijdelijke met het eeuwige verwisselde. In de St. Antoniuekerk aan de Nieuwe Groenmarkt werd te zijner nagedachtenis de Hoogmis opgedra gen, en het zangkoor „Benedicamus Domino", wiens zingen Loots jaren lang met zijn meesterlijk orgelspel steunde, voerde uit: de ,,Missa Festi- va", door den componist voor 'net- koor geschreveu, het ,,Quam dilecta' uit de H. Sacramentszangen, die hij den dirigent van „Benedicamus Do mino", den heer P. J. van Kessel op droeg, en na den H. Dienst, de „Li bera" die Loots indertijd ter aanvul ling van de Requiem-mis van Ver hulst, in denzelfden stijl als deze, ook ten dienste van het „Paters- koor" componeerde. De band fcusschen het Kerkkoor van de ..St. Antonius" en Loots is steeds zeer nauw geweest en is door het. afsterven van den geëerd en kunstenaar geestelijk ^niet verslapt. Kan het anders? Zoovele werken werden speciaal voor het koor ge dacht, en hun moeilijkheidsgraad be rekend naar de capaciteiten „Benedicamus Domino". Loots' koormuziek valt over 't al gemeen niet mee om ze uit te voe- 1, ook zijn kerkmuziek niet, wal die orde van gedachten een toets steen is voor de kracht van 'net van ouds gereputeerde „paterskoor" de jaren toen Loots er voor en mee werkte, en door den invloed zijner persoonlijkheid tot een eerste rangs mannen-kerkkoor zag opklim men. „Benedicamus Domino" heeft het „noblesse oblige" steeds begrepen tn toepassing gebracht, dank vooral den sympathieken directeur P. J, van Kessel, die met Loots zooveel jaren heerlijk samengewerkt- heeft. Zoo kan ook nu. nog steeds het koor flink voor den dag komen en een Lootsnitvoeri.no- bezorgen die in de lijn der traditie is. Laat ik niet dét-ailleeren; 't vol staat met te vermelden dat de maje stueuze Festiva-mis waardig vertolkt werd door het stevige mannenkoor, en dat de orgelpartij door den heer Frans Pielage keurig behandeld werd. Ook het „Quam delicta" werd een fraai bronskleurig stuk koorzang. Het dramatisch getinte „Libera" „a la Verhuist" maakte als dusdanig wel zijn effect, niet het minst om de ba- riton-soli, gezongen door den heer Karei Bakker. De mis werd door talloozen bijge woond, waarvan voorzeker de meesten die Loots eekend hebben, door de mooie en liefdevolle uitvoering van het koor, niet- alleen gesticht, zijn ge- wecRt-, maar ook de manschelïjke snaar van weemoed hebben voelen trillen, zich herinnerend den grooten kunstenaar en den beminnelijken imenseh die helaas 6e vroeg moest heengaan. JOS. DE KLERK. INTERNATIONALE VRF-DESWEEK VAN DE JEUGD. De herdenking door de Haarlemsche Jougerenvereenigingen van het: uit breken van den wereldoorlog, als uiting van den vredeswil van de jeugd, zal plaat® vinden op Zaterdag 9 Augustus a.s. in het bosch achter het Ivennemer Lyceum, Kennemerweg 5. Bloemendaal. Aanvang 's middags drie uur. Gesproken zal vodden door Mr. J, Bierens de Haan. van Sant poort-, over „de Volkenbondsgedach te" en door mevr. Gravin van. Heerdt tot Everelierg-Quarles van Ufford van Bloemendaal over het onderwerp: „Wat kan de jeugd doen voor deü Vrede?" De bijeenkomst is uitgeschreven door den Vrijz. Chr. Jong. Bon'd, de Vrijz. Democr. Jongeren Org., de vier Doopsgez. .Org., de P.I.A., de Bond van abst stud., de vrijz. Jeugd Kerk, Jongensgilde en Meisjesgilde. Evenals elders zal ook in Haarlem door deze bijeenkomst door de jonge renorganisaties uiting worden gege ven aan de vre'desgedachte, die onder hen leeft. Ieder, ook ouderen, is op deze bij eenkomst welkom. Alle jongeren uit Haarlem en om streken worden opgewekt tot bijwo ning dezer samenkomst. Schade voor den landbouw Door de regenvallen dreigt een deel van den oogst in de Haarlemmermeer te mislukken Het stond er aanvankelijk met de te velde staande gewassen zoo prachtig voor. Met het oog op de ongunstige weersgesteldheid der laatste dagen, geeft de aanstaande oogsttijd den land bouwers niet veel moed voor bevredi gende resultaten. Sommige gewassen liggen door den zwaren regenval op ver schillende plaatsen in dezen polder plat tegen den grond geslagen. De erwten, die hier en daar nog gemaaid op het land liggen, hebben wel het meeste te lijden van het natte weder, zoodat de vrees, dat „het schot" zich spoedig zal openbaren, niet ongegrond is. De schade, die de landbouwers door de zware plasregens ondervinden, is dan ook reeds'van dien aard, dat als er niet spoedig een verandering in de weersgesteldheid ten goede komt do voor de deur staande oogst voor een groot gedeelte op een mislukking dreigt uit te loopen. Te Zandvoort. Zaterdagnacht 12 uur werd het met een hit bespannen tweewielig voertuig van den petroleumventer H. te Zandvoort op den Zeeweg, zonder dat li6t verlicht was, aangereden! door een auto, komende uit de rich ting Zandvoort. De geëmailleerde nummerplaat- van' de auto drong het dier zoodanig in de borst, dat afmaking noodzakelijk bleek. Onder politiebeleid© werd het cadaver overgebracht naar het ge- meenteli'il- abattoir te Haarlem, In Haarlemmermeer. Zaterdagavond kwam op den Kruis weg de bestuurder van "een motorrij wiel, wiens lantaarn nog wel brand de, doch weinig licht meer verpreid- de, in botsing met een wielrijder, die in 't geheel geen licht op had eu bovendien verkeerd uitweek. Beide personen werden tegen den grond ge slingerd en liepen aan armen en bee- nan kwetsuren op. Na verbonden te zijn, konden ze hun reis weer ver- olgen. Zaterdagavond wilde op den Hoofd weg de bestuurder van een uit de richting L,eiden komende auto een wagen nasseeren waarvar. de voerman niet, voldoende scheen te letten op de herhaaldelijk gegeven signalen. Teneinde een aanrijding te voorko men, week de chauffeur zoover uit, dat de auto. die gelukkig een mati gen gang reed tegen 'n boom botste.- De inzittenden kregen efn hevj- gen schok en kwamen verder met den schrik vrij. Het voorste gedeelte van de auto werd nog al beschadigd Na eenig oponthoud kon de reis weer worden voortgezet.

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 1