irr. Rechtbank Rnlrlek voor Vragen Burgerlijke Stand Snort en Wedstrijden Uit de Umstreken Amsterdamsche Beurs Telegrafisch Weerbericht naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 Augustus. Medegedeeld door het Metorologisoh Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 761.5 m.M. te Toulouse; laagste stand 742.4 sn.M. te Aioerdeen. Yerwactr.:r_g tot den avond van 23 Aug. Moest matige Zuidelijke tot Westelijken wind, zwaar bewolkt of betrokken met tijdelijke opklaring, regan of onweers buien; zelfde temperatuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM OPGAVE TAN JOH. M. SCHMIDT, Opticien HAARLEM - BA8TEU0RISSTR. tl Thermometerstand 21 Augustus Hoogste gisterenF. 58 Laagste hedennacht F. 48 Heden 12 uur F. 54 twee dagen vernamen wij het vol gende: Er komen hier van huiten plm. 1100 deelnemers die allen in den nacht van Zaterdag op Zondag bij vrienden, kennissen en georgani seerde arbeiders een onderdak verkrij gen. Aan deze voorbereiding heeft het bestuur der A. J. C. heel werk gehad, waarvoor dat bestuur zeker ean woord van hulde verdient. Door her bestuur zijn uit de Haar- lemsche leden gidsen aangewezen die ai ie van buiren komenden naar hun tijdelijke woningen brengen en hen eveneens des Zondags morgens af halen. Om 3.30 uur komen de Haarlem mers aan het gebouw „De Centrale" hijeen, om naar het station te mar- cheerenwaar de verschillende van huiten komende aftitelingen die on- geveer 4 uur aankomen worden op- gewacht. Daarna marcheert de se- heele groep naar De Central® om zich van hieruit in verschillende eroepen na3r de diverse straten en pleinen in de stad en te Schoten te hegeven nl. r.aar de Berkheidescraai. Kerkplein. Leidscheplein, Lrouwersplein. van Zeggelenplein, Berestevnstraat, By- za-it imnstraaï, Yooriielmplein, Bak kerstraat, op welke plaatsen jeugd- dansen en verschillende spelen zullen worden uitgevoerd met muziek. 6 uur wordt van deze plaatsen naar het Brongebouw- gemarcheerd waar van 7 tot 9 nnr een Jeugd-demonstra tie zal plaars vinden. iDe toegans- liew:jzen zijn h 30 cents aan de be kerde adressen verkrijgbaar). B. en W. zijn uitgenoodizd zich bij deze demonstratie te doen vertegen woordigen. De demonstratie zal bestaan o.a. uit declamatie, muziek, zang, volks dansen enz. Hierna wordt een fakkeloptocht met vlatrgenparade gehouden die om 9 u. uit hei Brongebouw vertrekt en cie volgende route zal nemen: Kleine Houtweg. Gasthuisvest. Groot Heilig land. God. Oude Gracht. Spaarce langs het. voor cit doel met ben- gaalsch vuur verlicht gebouw ..De Centrale", waar door de Moderne organisaties met hare vaandels en vlaggen een groet aan de jeugd zal worden gebracht; hierna Melkbrug, >Daarne, Gravesteenen brug, Spaarne Damstraat. Klokhuisplein, Recrijne- siraa', Begijnehof. .Tansstraaf. Nieuwe Gracht IZuidzip' Maoegebntg Naisauplein. Xassaulaan. Ged. Oude Gracht. Raaks, Wilhelminastraat, Wilsonsplein. Op dit plein zal wederom een jeuzddemonstratïe plaats vinden, waarbiï als spreker zal optreden de lieer P. Voogd uit Amsterdam, voor zitter van de Jeugd Internationale. Na deze demonstratie gaat de Jeuffd wederom naar het Brongebouw vanwaar de ga3fen door gidsen naar hun p'eezouders worden gebracht. Dee Zondags i« het weer 's morgens S uur ..verzamelen" op verschillende plaatsen om daarna op een bepaald punt bijeen te komen en gezamenlijk naar Driehuis te wandelen. In deze omgeving zal in eigen kring een openluchtspel worden opgevoerd nl. eëu klucht van Breero. Na de op voering van deze klucht wordt de tocht voortgezet naar IJmuiden waar op bet strand de dag verder met ver schillende spelen e.a. wordt, doorge bracht. Met den trein van 7 36 n.m;> gaan a!> deelnemers weer „huis toe". tYii spreken 'rij dezen de wensch da* de jeugd een moeien zomer- schen dav met een vroolijk zonnetje moge hebben. DE ZESTIGSTE VERJAARDAC VAN DEN COMMISSARIS DER K ON IN Cl N. Heden. Donderdag, bereikte Jhr. Mr. Rr. A. Roe!!. Commissaris der Koningin in di; gewest, den zestigjarigen leeftijd. Zooals wij reeds gemeld hebben, ver toef; de heer Röell met verlof in bet buitenland. T:--r Gedeputeerde Staten 13 «n den Commissaris van de Koningin, die op het ocgenblïk in Zwitserland ver toeft een telegram van gelukwensch gezonden in verband met diens 60sten verjaardag. HET ONGELUK TE ZANDVOORT. De toestand van den neer "Van oer Werf', wiens been b'-j een botsing russohen een auto en een motor te Zand voort verbrijzeld werd, is nog steeds zeer ernstig. Hooge huren Een verlaging van huren voor arbeiderswoningbouw- vareenigingen Onlangs hebben wij mededeelingen gedaan over een voorstel van B. en W. dat in voorbereiding is om aan deu raad een crediet te vragen om aan woningbouwvereenigirigen die daarvoor in aanmerking komen een bijdrage te verleenen, zoodat de it hooge huren verlaagd kunnen wor den. Ofschoon pogingen oni van de Re geering hierin medewerking te ver krijgen mislukt zijn, geeft het ge meentebestuur den moed niet op en zal het voortgaan met haar er op te wijzen, dat de vroeger gedane toezeg ging dient te wonden nagekomen. De uitkeering zal alleen arbeiders woningen betreffen, niet ook midden standswoningen zooals wij hebben gemeld' kunnen de> woningbouw-ver- eenigingen. binnen zekere grenzen, voorstellen tot uitvoering doen. Hoe veel de huren door deze extra-bijdra ge zullen worden verminderd, is moeilijk te zeggen, omdat ia de be doeling ligt, de woningen te booor- deelen o.a. naar hun meer of minder gunstige ligging en niet alleen naai wat de bouw gekoet heeft. De vermindering zal varieeren tus- sehen 10 en 22 procent. Wii wijzen er evenwel op. dat de belangheb benden zich geen illueies moeten ma ken dat zii tot de hoogste verminde ring zullen komen vóórdat dit een feit geworden ia. TRAMVERTBAGIXG. Woensdagavond ongeveer 8 uur had den de trams der X. Z. H. T. venraai gen, doordat een wagen defect raakte. De wagen werd weggesleept en na een kwar tier wa« de dienst hersteld. Hedenmorgen om tien uur kwam stagnatie in den dienst. Ean paar werk lieden wilden hl de Groote Houtstraat b:j de Groote Markt em gasbuis vervoeren. Ze hielden de buis rechtstandig zonder denken om den tramkabel. De buis kwam daar tegen aan en de man, die de buis droeg kreeg een flinke schok. Gelukkig hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Er was echter kort sluiting ontstaan en zoo was dit kleine voorval, oorzaak dat de dienst der X. Z. H. T. M. twioiig minuten vertraging onderrand. IN DEN STADSSCHOUWBURG. Naar we vernemen 2al binnenkort het tooneelseizoen in den Stadsschouw burg weer geopend worden. Vuet staat reecb dat net „Hofstad-Tooneel" op 4 September „Boefje" zal geven. Zeer waarschijnlijk zal dan het „Yereenigd Tooneel" van Verkade en Verbeek met „Adam in ballingschap" komen. PERSONALIA. 4 oor het examen algemeen getuig schrift als leider in lichaamsoefenin gen is geslaagd de heer B. ten Have te Haarlem. Geslaagd te Amsterdam voor het diploma van leider in lichaamsoefe ningen B. ten Have Jr., te Haarlem. Tot leeraar in geschiedenis en aardrijkskunde aan de Rijkskweek school voor onderwijzers te Haarlem ia benoemd de heer H. Marwitz, leeraar aan d« Rijkskweekschool voor onderwijzers te Deventer. Bii K. B. is mr. "W. M. J. van Lutterveld te Bloemendaal, secretaris van de Staatscommissie voor het Muntwezen, alsnog benoemd tot lid van die Staatscommissie. GEVONDEN DIEREN EN VOOR WERPEN,. Terug te bekomen bij: J. G. Wijk huizen. Doelstraat 34, Armbandhor loge zilver): Kamoen, Sumatrastr. 10 Schoten, Actetasch; A. Zoon, Saen- redamstraat 21, Spoorabonnement; A. Vermeer, Burgwal 55 b. Ceintuur van regenjas; P. J. v. d. Peyl, Saen- redamstraat 66 r. Bruin hondje; P v. d. Vlugt, Drappenier38traat Gele hond; Bosschart, Kleverparkweg 55, Zwart-bruin hondje; Kennel Fauna, Parklaan: Herdershond, ge bracht door v. Riekel, v. Loostraat. 2, L\ Zwitser, K. Margarethastraat 11a rd. .Groene jongensjas; F. \V. Hoog kamer, Barendsestraat 50, Grijze kat: H. Jutterman, Schermerstraat 33, Ketting; Kennel Fauna, Parklaan: twee grijze katjes, gebrachö door Reu venkamp, Nassau laan 19, Kat, gebracht door Trimbach, L. Veer- straat 32, Grijs katje, gebracht door A. Waard, Moriunesteeg 23, Witte kat, gebracht door Vinks. Heeren straat 31; S. v. Norden, Olycanstraat 11 Blauwe kindermuis: J. de Nieuwe Jansstraat 36, Medailllon met portret ten: Hagen, Kopsstraat- 22, Bruine heerenportemonnaie; H. v. d. Ben der. Drossesrraat 13, Overhemd; Werf Conrad Spaarndammerweg Regenjas; A. J. Muider, „St. Joannes de Deo" Kamer 22, Hondenriem. DE PENSIOENACTIE VAN HET SPOORWEGPERSONEEL. Men schrijft ons: Door her hoofdbestuur van der. Ned. - K. bond van Spoor- en Tramwegper- •ir.ee! is aan de leden verboden om op e volgende week vanwege de Xed. Ver >r.ig:ng nar. Spoor- en Tramw.personeel den B.A.N.S. en den Xeutra'.e.r Bond :e houden petitionnement inzake de reeds 920 in uitzicht gestelde pensioenre geling, te teekenen. Op de petitionnementlijsten wordt o.a. gezegd Ondergeteeïendem. allen In dlenet der Nederlar-dscbe Spoorwegen, dringen er ten krachtigste bij Uwe Excellentie op om de reeds in 1920 door de Dïrec- ïn uitzicht gestelde pensioenregeling het spoorwegpersoneel. ten spoe digs!» tot wet te doen maken, wij! het spoorwegpersoneel m hun vakvereeni gingen aan alle bepalingen der overeen komsten, waarvan deze pensioen verbete ring deel uitmaakte hebben voldaan en slechte de Regeering in gebreke blijft uitvoering van dit deel der overeen komst mogelijk te maken. EEN JUBILEUM. De heer D. Peters. 'oode-congierge ter Provinci ale Griffie, hoopt 1 September zijn zilveren jubileum als zoodanig te vie- REUTER. HAVA5. WOLFP. STEPANl. rS.T.A. BELQA .VAZP1AS. MALVY FRANSCH CEZANT TE MAORID7 BERLIJN. 20 Augustus. (V. D.) Naar de „Echo de Paris" meldt is Her- riot van plan den vroegeren minister van Binnenlandsche Zaken Malvy als Fransch gezant naar Madrid te zen den. HET PLAN VAN EEN NIEUWEN TUNNEL ONDER DE THEEMS. LONDEN, zo Augustus (V. D.). Het ingenieurs-rapport inzake den ont worpen tunnel onder de Theems is tbans ter onderzoek voorgelegd aan het Mtrffs- terie van Transportwezen en zal aan- nde maand in oogeaschouw worden genomen. Het rapport houdt zich om beurten bezig met verschillende liggingen voor den tunnel en de beslissende keuze is aan genoemd ministerie. Toen het plan voor den nieuwen tunnel het eerst was geprojecteerd, werd de route Til bury-Gravesend aan de hand gedaan. deze route betref: ontstonden er bezwaren naar aanleiding van de kosten voor uitvoering van het plan en nieu we volledige onderzoekingen, waarvan het huidige rapport het resultaat is. wer den gedaan. DE RIJKSTENTOONSTELLINC TE WEMBLEY EN DE VREEMOE- LINCEN. Holland bezet de derde plaats LONDEN. 30 Augustus (V. D.). De attracties van de Britscho Rijksten- toonstelling te Wembley zijn ongetwij feld grootendeels de oorzaak van de toeneming met bijna 20.000 buitenland- sche reizigers, die in dit land aan wal zijn gestapt gedurende do eerste res maanden van dit jaar. Volgens het officieele regeeringsrapport, dat giste ren werd gepubliceerd, bedroeg het totaal aan'.al buitenlandsche reizigers, die aan dit land een bezoek brach ten, gedurende genoemde periode «57-3<» tegen 137.000 in dezelfde perio de van het vorige jaar. Bijna het gan- sche vermeerderde aantal buitenland sche bezoeken vond plaats in de maan den Mei en Juni, toen de aantallen met 17.800 klommen.De reizigers uit Ameri ka vormden bijna het derde deel van 't totale aantal bezoeken aan Engeland, n.l. 45.700. De Franschen bezetten do twee de plaats op de lijst met 31.400, terwijl de Nederlanders de derde plaats inne men met 15.000. Het aantal Duit- schers bedroeg it.ooo. DE GEVECHTEN _MET DE WAHABIS. JERUZALEM. 20 Aug. (V.D.) De regeering van TransjordaniS deelt of ficieel mede. dat 120 man werden ge dood in den strijd tegen de WahabiS. De Wahabia verloren duizend doo- den. De vijandelijkheden tegen de troepen van den Khalif Hussein wor den door gewapende Wahobi-benden voortgezet. De zoon van Hussein, Emir Abtfufia Kam ia een dag na den strijd te Am am aangekomen. Hussein heeft bij een verdrag de Russische Sovjet-regeering erkend. AUTO IN BRAND. EEN KIND CEDOOO. KERKW'ERVE. 20 Aug. Heden had alhier een droevig ongeval plaats. Ter- wijl de vrachtrijder H. alhier bezig was benzine in zijn auto tc doen, vloog de auto, doordal do vlam van een lamp in de benzine sloeg, in brand. In zijn on middellijke nabijheid bevonden zich zijn twee kinderen, die evenals hij ernstige brandwonden Ikregen. Het 1 K-jarig dochtertje is aan de bekomen brandwon den spoedig daarna overleden. De toestand van H. is nog niet be vredigend. terwijl voor het andere kind geen vrees meer is. DE ZEPPELIN VOOR AMERIKA. HERLIJN, 20 Aug. (V.D.) De Zep pelin. die te Friedrichshafen is ge bouwd voor de Vereenigde Staten, zal naar gehoopt wordt Maandag zijn eerste proeftocht maken. Tw: passagiers kunnen medegenomen den. Er is een keuken en een buffet „aan boord". De directeur "van de Zeppelin-fa- brieken verklaart, dar de re:s naar de Vereenigde Staten gedaan kan worden in veertig of -vijftig uur, indien het luchtschip wind mee heeft. DE J0NC8TE AARDBEVING IN TURKESTAN. Aan de „Pionnecr" wordt uit Perzié gemeld, dat bij de jongste aardbeving in Turkestan drie dorpen geheel ver woest werden. Het aantal dooden be draagt zeker veertig. DE TURKSCHE SCHULDEN. Volgens een bericht uit Constantino- pel zal dc minister van Financiën een dezer dagen met de vertegenwoordigers van den Staatsschuldendienst een fcrentie houden, waarop de verdeeling der schuld over de vroeger bij Turkije behoorende landen en van de coupon- betaling za! ter sprake gebracht wor den. Men verwacht, dat ce verdere be sprekingen betreffende deze aangelegen, heid te Parijs zullen worden gehouden en dat de minister van Financiën de Turksche regeering daar ral vertegen* I woordigen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van to tot en met 16 Augustus' kwamen voor te Haarlem 4 gevallen van roodvonk, waarvan 1 afkomstig van Be verwijk en 1 van Schotente Haarlem- merliece en Spaarnwoude a gevallen van roodvonk, :e Haarlemmermeer 3 ge vallen van typhus en te Velsen 1 geval van roodvonk. ACTIE OVERHEIDSPERSONEEL. De afdeelingcn Haarlem van bij het A. C. O. P. en C. N. O. P. aange sloten organisaties vergaderden Woensdagavond in ,,De Centrale" ter bespreking van de actie, welke te Haarlem zal worden gevoerd tegen de door de regeering voorgenomen ver dere verslechteringen der arbeids voorwaarden van het geheele over heidspersoneel. Een comité uit de samenwerkende organisaties bestaande' uit de heeren R. J. H. Leenders. voorzitter plaatse lijk C. N. O. P.. B. Coster, secretaris idem, H. v. Bilderbeek. Neutrale Bond van Gem. Werklieden. F. Wy- nia. Bond van Ned. Onderwijzers, A. L. Staphorst. Ned. Bond van werk lieden in openbare dieneten en bedrij ven en M. Doornebosch. Centr. Ned. Ambtenaarsbond. werd gevormd, dat met de plaatselijke actie werd belast. Als voorzifter van dit comité werd aangewezen de heer R. J, H. Leen ders en als secretaris de heer M. Doornebosch. CONSERVENFABRIEK HOL LA NDIA". Vandaag bestond de conservenfa- briek „Hollandia" 12V4 jaar. Van het personeel en kennissen kregen de eige naren, de heeren Van Winterswijk en Kuijper vele bloemstukken. Ook kwa men veel schriftelijke gelukwenschen binnen. Door het drukke seizoen kon geen vrijaf worden gegeven. Wel werd het personeel een tractatie aangebo den. De brand-lichting te Warder. Heden deed de rechtbank uitspraak in de zaak van de brandstichting in de rnaand April gepleegd in een per ceel in de gemeente "Warder. Con form den eisch werd de visscher W. D. veroordeeld tot 1 jaar gevangenis straf met aftrek van de preventieve hechtenis en zijn vrouw H. P. tol 1 jaar voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van 3 jaar. Valschheid In geschrifte en verduistering. Verder deed de rechtbank uitspraak n de zaak van J. C. R. accountant te Haarlem, die in Januari een postwis sel tot een bedrag van 247.48 val- schelijk opgemaakt en had laten in nen, verschillende gelden die hij aan anderen had moeten betalen, onder zich had gehouden en een schrijfma chine zich wederrechtelijk had toe- geeigend. Bek!, werd veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden met aftrek van preven tief. Het O.M. had geeisebfc 4 jaar met aftrek van preventief. P. J, B. die den postwissel had ge- ind werd veroordeeld tot I ja; ge vangenisstraf met aftrek van preven tief volgens den eisch. Oneerlijk ambtenaar. P. J. van die in 1018 als afdeeliogs- chcf van de afd. kleedicg en schoeisel van de afd. Haarlem var. het Kon. Nat. Steuncomité zich aan verduistering tot een bedrag van pijn. f2000 had schul dig gemaakt, werd veroordeeld tot 6 maanden voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van 1 jaar. Zijn invrijheidsstelling op heden werd ge last. Mr&bruik van vertrouwen. Een kinderjuffrouw kwam op een avond in de maand Juli bij een Haar- lemsche dame, met wie zij vriendin was op bezoek. Ze vroeg haar eea enveloppe en een briefkaart. De kaart werd be schreven en daarna met drie briefjes van tien gulden in de enveloppe ge daan. Aan de vriendin werd gevraagd de verzending van den brief en de aan- teekening cr van te willen rorgen. Dc dame nam het op zich. Samen gingen de vriendinnen daarna uit. Maar dea volgenden dag toen de brief zou wor den verzonden, werd de dame die het doen zou de verleiding te sterk. Ze zat in geldgebrek en voor de verleiding bezweek ze. Eenvoudig nam z© de drie briefjes uit, de envelop- po. Ze plakte daarna de enveloppe met lak weder dicht en Het haar door het dienstmeisje naar' de post brengen en daar aanteekencn. Bij ontvaDgst van den brief bleek, dat er geen geld in de enveloppe zat. Eerst werd een postbeambte ver dacht; maar daarna kwam uit wie de ware schuldige wa^. Van ochtend stond de dame. die het misdrijf bad gepleegd, terecht. Ze^ zeide, dat ze wel eens inkoopen deed,' dan achterop kwam en dat haar man de volgende maand van haar huis houdgeld afhield' wat nog was te be talen van de vorige maand. Het O. M. deed opmerken, dat bekl. leelijk misbruik van vertrouwen had gemaakt en dat informatie* over haar ingewonnen, ongunstig luiden. Naar aanleiding daarvan requireert het O. M. teem de bekl. 1 maand gevangenisstraf; Van oplichting en valschheid in geschrifte beschuldigd Geëischt 6 maanden gevan genisstraf Verder diende de zaak van den timmerman W. d. W. te Wij- keroog. Deze was beschuldigdle. door valsche voorwendsels le beweren dat anders de woningbou'.wereeniging zou worden failliet verklaard door de Uniebank. If. vaq Veen. penning meester der cobp. v.oningbouwve:- eeniging Wijkeroog, te hebben bewo- gen aan hem, als lid van die woning- beu wvereeni ging. f 300 af te dragen 2e. een quit.antie tot een bedrag van f 75 valschelijk opgemaakt en onder teekend te hebben met den naam van de heeren Lucas en Schouten en 3e. die quitantie bii H. van Veen te hebben geïnd. Bekl. had aan Van Veen gezegd, zoo als deze verklaarde, dat de wethouder Dunnebier had verklaard, dat het geld uit de huuropbrengst kon worden be taald. De heer Dunnebier, als get. ge hoord, ontkende dat. Hij deed een heel verhaal aangaande de financieele moei lijkheden waarin de vereeniging ver keerde en de middelen die de gemeente had aangewend om haar daaruit te red den. De gemeente had tenslotte er vooi gezorgd dat de leveranciers werden be. taald. De administratie van de woningbouw- vereeniging was slordig en v. d. W. had bij de eind-afrekening gemeend nog hel wat geld te moeten ontvangen ter wijl hij integendeel nog had te betalen. Bekl. ontkende dat hij zich op den wethouder Dunnebier had beroepen. Het O. M. deed opmerken dat bekl gunstig bekend stond, maar dat hij, na dat de administratie der woningbouw- vereeniging wat verward was geworden, in financieelen nood als uitvoerder van de vereeniging. was gaan verkeeren en daarna verkeerde dingen had gedaan. Ten slotte WUquireerde het O. M. 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger, Mr. Davidson, meen de dat het ie ten laste gelegde, het oogmerk om zich de gelden wederrech telijk toe te eigenen, niet is beweren. Voor het overige pleitte spr. clementie ea oplegging ecner voorwaardelijke gevangenisstraf. Bekl. zeide nog dat hij de gelden niet ten eigen bate, maar alleen voor dc woningbouwvereeniging had ge bruikt, om verschillende betalingen te doen. Het auto-ongeluk op de Brouwersvaart Het doodrijden van een kind Daarna werd behandeld de zaak van de aanrijding die op 7 Juni op de Brouwersvaart te Haarlem heeft plaats gehad. Gelijk bekend, is dien dag een meis je aangereden, B. Bok geheeten, dat, nadat het in het Gasthuis was opgo- nomen, daar aan schedelbreuk als e<;n gevolg van het ongeluk was overle den. Ifet kind had daar met een kinder wagen géfeden toen er een auto aan kwam. Kinderwagen en het 10-jarig meisje B. Bok werden overreden; de kinderwagen werd vernield, maar bet kind dat er in zat bleef ongedeerd. De moeder deelde diep ontroerd me- de, dat zij in de ochtenduren de kin deren had uitgestuurd om een bood schap te doen en 'dat zij daarna werd geroepen, nadat het ongeluk was ge beurd. Ze zag haar kindje dat gerond was heengegaan, zwaar gewond in een perceel op den hoek van de Leid- schevaart liggen. Bekl. was de chauffeur C. J. K. Nadat de moeder was gehoofd werd de verdere behandeling der zaak tot hedenmiddag geschoret. Des midag* word de behandeling det zaak voortgezet. Allereeret word bekl. go boord. I>sto zeide dut hij in do roft-vid Mei in dierti wae gokotnon als chauf four Havorsehmidt en KUje en dat hij in het bezit vea eea diploma sLe cbauf feur was. ïïij wae eerrt bij don heer K. in dirre: geweest en daarna ontslagen, om dat hij niet geschflc; alt chauffeur word coacht. Op 8 Juii had de hoor Klajc hom gezegd dat hij uit rijden kon «aan. maar dnn mot den monteur der firma Chr. Koster, bij zich. Kerst had Koster geohauffeurd en daarna bekl. op den terugweg. Op do t.e-.dschevtart bij de Brouwersvaart had bekl. een groote bocht genomen vol gens bekl. een bocht, cooale hij steed» chauffeur* zag nemen hij was dvar door bijna tegen een huis aaz^oreden. Bekl. was daarna naar rechts ge gaan. Drie kinderen liepen op de Brouwersvaart midden op den weg, «enigszins naar recht3 en staken daar- na opj korten afstand naar Ünks over. Bekl. week nog uit, maar een ongeluk was niet meer te vermijden. Koster riep „Remmen, remmen!", wat bekl. had getracht te doen. Doch bekl. was met do mouw van zi;a jas onder de znanette geraakt, waarop de motor meer gas had ge maakt. Do wagen was daarna tegen het trottoir gereden en bekl. had een schok gevoeld als een gevolg van do aanrij ding. Bekl. zeide nog dat hij nimmer tevoren met een vrachtauto had ge reden. VRAAG: Is het in Schoten bij po litieverordening of bij bouw- en wo ningtoezicht verboden, op een afge sloten plaats achter het buis een giet ijzeren fornuisje te gebruiken om een maal :n de week do wasch te ko ken? Moet dit bij de gemeentebureaux worden aangevraagd I Is de hinderwet hierop van toepassing? Kan de poli- lie het gebruik verbieden wanneer de buren bij verkeerden wind eeni- gen last van rook mochten krijgen? Aan welke voorschriften moet men oldoen 1 ANTWOORD: Het plaatsen van zulk een fornuis zou alleen verbo den kunnen worden wanneer er „ge meen gevaar voor goederen" door zou ontstaan. De Schotenaehe politiever ordening verbiedt het niet. Ondertrouwd: 21- Aug. C. J. Kos ter ea J. M. Hiel, II. B. J. L. v. Riel «n H. G. Barnhoorn, G. W. Schrij vers en M. A. W. Hogendorp. Getrouwd: 21 Aug. H. N. Hoge- boom van Buggenum en M. M. Passchier; J. Verheem en M. A Pie- tors, P. J. Lubbers en L. W. v. Kampen, C. W. J. Thoolen en M. C, v. Eekeren, J. Th. Nelis en C. J. M. SUmmeijer, A. C. van Maren en A. Schaap, E. P. Koks en J. M. v. Tol, P. C. Duiker en H. W. de Mink, A. v. d. 1,inden en M. J. Giebel?. T. P. Winkler en J. J. de Beer, J. Helm en G. K. Dijkman. Bevallen: 19 Aug. J. Hoekema Troost, 2 z. 20 Aug. M. P. Kreijen- broekv. Kampen, z. Voetbal HET STEDENTOURNOOI. Het Leidsche elftal, dat 29 dezer in Haarlem bij het stedentournooi tegen het Haarlemsch elftal in het veld komt, is als volgt samengesteld Van den Berg (Lugdunum), doel; Wamste- ker (A.S.C.) ou Josson (A.S.C.), ach ter; Brouwer (A.S.C.), Van Wel (Lug- dunufn) en Stephanus (A.S.C.), mid den; B Goddijn (Lugdunum), Roem (A.S.C.) De Ruiter (A.S.C.) Goslings (A. S. C.) en Blom (A. S. C.) voor. IJMUIDEN Het conflict in het Visscherijbedrijf De staking geëindigd (Zie ook le pag.) Heden, Donderdagmorgen is er een conferentie gehouden waaraan deelnamen alle arbeidersorganisaties, alsmede ver tegenwoordigers van Marexate, Praxis en ook de vereenigde Exploitatie Mij., laatst genoemde op uitnoodiglng van de Ma- Er is door de reederijen toegenegd dat het k-wart direct zal worden uitbe taald roods'. d« staking als geëindigd kan worden beschouwd. Nieuwe besprekingen rullen te harer tijd worden gevoerd om te komen tot een nieuw contract op baais van dat van 1921. Dit contract ral dan gelden voor de genoemde drie Maatschappijen. Het spreekt van zelf dat ook de ande re reederijen in de gelegenheid rullen worden gesteld, een dergelijk contract met hun personeel af te «luiten. ZANDVOORT OPENBARE VERKOOPING. Woensdag zouden te Zandvoort in „Zomerluét" drie villa's met erven verkocht worden en wel de percee- lcn Koetverlorenstraat 89, 89a en 89 b. Ze werden openhouden tot een gezamenlijk bedrag van f 21,710. DIEFSTAL'. Uit een schuurtje, gelegen achter een woning aan do Zandvoortsche laan, werd in den nacht van Din«dag op Woest dag een fiets ontvreemd. Do dief verschafte zich toegang door eea hangslot met je krammen uit het hout to rukken. Opgegeven door de Nation. Bankvereeniglng Donderdag 21 Augustus 1924 1.80 uur 1.45 uur 6% Nederland 1923 99f{ 5% Nederland 1919 94H Oude Vaart 86 88 Scheepvaart Unie 126 124 Holl. Lloyd Paketve&rt 139 139 Oude Boot 77*4 HolL Stoomboot Rotterd. Lloyd 123 Stoomv. Nederland 151 H. V. A. 612 511 lava Cultuur 865 Furness-Stokvii A. 7 idem Oude Philip* 320 Gew. Jurgena 69 59*4 Centrale Suiker Kol. Bank 175H 175# Indiache Bank 137 137 Cert. Handel Mij. 131*4 131# Phoenix Oil Gee. HolL Petr 155#-166 156*4 Kon. Petroleum 334 334*4—385 Steel Comm. 114 Marine Comm. 11',,-11*4 liY.-li# Marina prat. 43*4 - Cult. Voritenlandei 166*4 167'/, Dito Action* 166*4 Compania 24-24'/, 24# Poerworedjo 118*4 Dell Mij. 366-366 Senembah 836 Deli Batavia 314 Beaoeki - km8terdam Rubbei 152 162# Ned. Rubber Wai Sumatra 127 KoL Rubber Silau Sumatra 102 Deli Bat. Rubber Serbadjadi Dordtache Petr. - - Southern Raila 70*4 l'nion Pacific 149*4 436e STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 21 Augustas- 3e Klasse 4e Lllst Hooge orllzen: 9988 25.000. 958 400. 18953 100. Prijzen 45: 373 795 1156 1240 1362 1382 1491 1552 2014 2192 2724 2924 3339 3884 3937 4009 4101 4196 4293 4.546 5286 5603 5922 5929 6094 0176 6260 6787 6822 6835 7355 7539 7663 8149 8423 8495 9266 10085 10448 10597 11446 11459 11671 11917 12016 12219 12288 12781 12836 13201 13279 13543 13807 14034 14054 14227 14232 14412 14773 14817 14899 15222 15551 15598 15623 16021 16250 16428 17015 17224 17521 17571 17775 I7SI4 I7C30 18052 18605 18830 19017 19239 200S2 20502 20524 20609 20790 20819 209S6 21179 21384 21584 21603 21717 21845 221S3 22432 22767 22868 3e Klasse 3e Liist: 8867 m.z. S827.

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 2